EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 01. Evolyran városa

Go down 
+49
Edward Elric
Noita Eyre
Caius Alec Snarknit
Fate Nightmare
Xerio Arnon
Arya Darkmen
Christopher MCCallum
Rick Diamond
Victor Strathos
Etele Barlon
Cecília
Orwell Lar Caramon
Alex Morose
Louny Straith
Fatima Ferses
Játékos Mesélő
Talyon Burke
Hyrraosy Retryano
Akira Pain
Dreamien Tifar
Aldo Barras
Ned'rila Olveti
Zenoti Maya
Mitryas Hythamorys
Lucio Rashan
Melinda Skyles
Zothar Dragon
Seyla Vulfia
Akira Angel
Declan-Clive Sword
Casve
Hiswa
Valeria
Isqua Fangë
Nibelon
Avaia Eldsaye
Ivan Blackheart
Errinaya
Elynor Gray
Dyora
Mylene Hythamorys
Vulpesh
Racatho Rita
Selly
Aredhel Narmolanya
Formenya Hyalma
Orin
Flow
Mesélő
53 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 20 2009, 15:29

*Biccentett a mágus nő szavaira. ~ Talán pont a könyvet dugdosta előle? ~ rémlett fel neki eme gondolat,majd elvetette,lényegében mindegy hogy mit nem akar a szeme világa elé tárni.Viszont érzékelte a nő hangulatváltozását s egy kicsit mintha kedvesebb lenne.Bár a mosolyról lemaradt,mégis örült,hogy már nem olyan morcos.Persze tudta milyenek az olyan mágusok mint a nő.Morcosak,zárkózottak....*
- Fekete mágia...-*ízlelgette a szót.*
- Biztosan akadsz egy két remek műre,miből sokat sajátíthatsz el.-*legalább is remélte,hisz is ő is a könyves boltban vásárol oly könyveket,mi a boszorkányságához szükséges.Az az mágiájához.
A valda felé pillantott,majd elmosolyodott bíztatólag.*
- Engem nem zavarsz...s talán Sophiet sem.-*pillantott vissza a mágusra,majd válaszolt a kérdésre.*
- Régóta e földön lakom.Évtizedek óta tehát elég régen...Most Orod Ingor tájait birtokoljuk.-*talán nem kell megemlítenie hogy hótünde,ha mégis majd megteszi.Elnémult hogy a mágus is válaszolhasson,de mindha hallotta volna hogy nemrég érkezett.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 20 2009, 15:36

-Hát remélem találok mivel semmeik könyvemet nem hoztam magammal, lehet azért mert gyorsan kelett távoznom otthonról...*jegyezte meg majd a Valda felé fordult.*
-Én mint már mondtam most érkeztem nemrég, de remélem több ideig leszek itt mint a többi helyen ahová eddig az életem sodort.*mondta.*
-Nekem most el kell mennem bocsánat,remélem még találkozunk.*mondta majd eájuk mosolygott és elindult a könyvesbolt felé.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 20 2009, 15:47

*A mágusnő hangja sejtelmes volt,kíváncsivá tette gyors távozásának oka.De nem volt lehetősége megkérdezni,mert az távozott társaságukból.*
- Remélem Sophie...Szia!-*köszönt el tőle,majd figyelte távoldó alakját.*
- Nos Fhylla,elmenjünk a kristály bolta? Két sarokkal arébb van,s szívesen veled tartok!Talán lelk valami új szerzeményre,sosem lehet tudni.-*kacsintott a valdára,majd elindultak az említett bolt felé.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 12:52

C'tas és Racatho hamarosan elindultak Evolyranba. C'tas egy batyuba, vagy valami ahhoz hasionlóba rakta a könyvet, ami hatalmas súlyával húzta le a vállát. Lovaik hamar útra készek voltak, és újult erővel indultak el. C'tas azért aggódott, hogy nem sikerül a dolog, de remélte, aggodalma felesleges. A önyvkötő mesterek értették a dolgukat. Amikor végre a városban voltak, C'tas körülnézett, majd megszólalt:
- És most merre?
Igaz, Racatho elmagyarázta a dolgokat, de nem akart vaktában elindulni a városban. A tömeg nagyon nagy volt, ismét le kellett hát szállniuk a lovakról. Fejüket jobbra-balra forgatták, igaz, Racatho tudta az utat, de neki is ezt kellett tennie, hogy el tudjon igazodni.
Vissza az elejére Go down
Racatho Rita
Pajzstörő
Racatho Rita


Hozzászólások száma : 81
Age : 43
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:04

*A meggyöző beszéde hatott a lányra,így hamarosan útra keltek hogy visszatérjenek Evolyran városába.Az út kellemesen telt,de látta a lány arcán,hogy aggódik a nagy becsben tartott könyv miatt.E miatt szótlan is volt,de a férfi nem erőltette a beszélgetést.Élvezte a nap ragyogását,a madarak csicsergését.Lassan elérték a város szélét.Nagy volt a sürgés forgás így leszálltak a lovukról és gyalogosan vezették őket tovább.*
- Ne aggódj! Pár utcányival arrébb van,remélhetőleg azonnal kezelésbe tudja venni a könyvet!-*pillantott vissza bátorítólag a lányra.*
- Átverekedjük magunkat a tömegen és hamarosan ott leszünk.-*ígérte s így is lett.Közel húsz percükbe telt eme utat megtenni,annyira akadályozta őket a nagy forgalom.
Amint elérték az üzletet kikötötték lovukat és betértek a könyvesbe...*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:11

C'tasnak és Racathónak valóban kissé sok időbe telt elérni az üzlethez, de sikerült. Lovaikat kikötötték, és bementek az üzletbe. Nemn lehetett túl felkapott, hiszen egy mellékutcában foglalt helyet, és kissé poros volt a pult, mi mögött egy öregember tevénykenkedett. Épp egy ősi könyvet vizsgálgatott egy őskori lencsével és hümmögve csóválta a fejét. Még a kliensek érkeztére sem kapta fel a fejét. Hümmögve nézett a könyvre, arébbtolta, majd egy pergament vett maga elé, és kihúzott rajta.
- Ősöreg könyv, nem kellene hozzányúlni...
Hangja száraz és érdes volt. C'tas előre lépett, majd megszólalt:
- Elnézést...
Az öreg fel sem pillantott munkájából
.
- Mondja csak óhaját...
Úgy látszott teljesen leköti a pergamen. C'tas Racathóra pillantott, majd vissza az öregemberre.
- Egy könyvet szeretnék megjavítatni.
Gyorsan hozzátette:
- Persze, csak ha lehetséges.
Vissza az elejére Go down
Racatho Rita
Pajzstörő
Racatho Rita


Hozzászólások száma : 81
Age : 43
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:17

*Az üzlethelység olyan volt mint amikor jó maga is itt járt.Csendes,poros,telis tele könyvekkel és pergamentekkel.Pont olyan volt mint egy javításra szoruló műhely.De ez most nem érdekelte s a lánnyal együtt a pulthoz léptek.Látta hogy nagyon nagy figyelmet fordít a mester a kezében tartott pergamentre.Mikor C'tas rápillantott bíztatólag bólintgatott és a mester felé bökött fejével.Tudta hogy alig alig fog figyelni rájuk.Miutána lány elárulta szándékát ő is felszólalt.*
- Tekintélyes mester uram,ha lennél oly szíves és vetnél egy pillantást eme könyvre!Nagyon nagy szükségünk van.Csorbát szenvedett,s amint tudtuk elhoztuk eléd,mert tudtuk,hogy értesz a könyvek megrepalásához.-*hízelgett egy sort,majd mikor a lány rápillantott mosolyogva kacsintott.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:24

A mester továbbra is hümmögött, és a pergament olvasta, majd felpillantott. Öreg szemével a két mágust méregette, maj megszólalt:
- Vegye elő a könyvet!
C'tas bizakodva pillantott Racathóra, majd megkönnyebbülve vette elő a régi könyvet, és tette le a pultra.
- Ez lenne az...
Lélegzetét visszafojotta, míg a mester a könyvet méregette.
- Hm-hm... Becses könyv, jobban kellett volna vigyázni rá.
C'tas egy pillanatra megijedt.
- De azért meg tudja javítani, nem igaz?
Az öreg megvetően pillantott rá:

. Ez nem így megy, kisasszony... Egy könyvre vigyázni kell, becsben tartani, nem pedig elégetni, és eláztatni. Megértem, hogy öreg könyv, és az idők alatt tönkremegy, de a szándékos rongálást megvetem..
Megcsóválta a fejét.
- Nem szándékos volt, kérem...
C'tas könyörögve kulcsolta össze a kezét.
Vissza az elejére Go down
Racatho Rita
Pajzstörő
Racatho Rita


Hozzászólások száma : 81
Age : 43
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:33

*Nem tudja hogy kedves szavai,vagy a könyv iránt vált érdeklődővé a mester,de kérte hogy a lány vegye elő.Megkönnyebült,hisz simán el is küldhette volna őket.Ő dönti el hogy kiét miét csinálja meg,de ma szerencséjük volt.
Az öreg szavaira összevonta szemöldökét.*
- Uram,véletlen volt,amint a hölgy is említette.Ha nem így lett volna,maga szerint megtettük volna ezt a hosszú utat hogy megjavítassuk? Szerintem nem...-*átölelte a lányt,hogy az öreg mester szavait ellensúlyozza a maga törődésével.Nem érdemelte meg C'tas hogy így beszéljenek vele.Újaival megszorította vállát,majd megpaskolta.*
- Nos megjavítja vagy sem? Emlékeztetem ez a dolga s ha nem válallja el rossz hírét fogjuk kelteni! S az ugye nem tenne jót magának sem és a boltnak sem...-*kicsit túl lőtt a célon,de már nem tudta vissza szívni.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:41

A mester Racathóra pillantott, C'tas kissé megijedt, hogy mindjárt visszaadja a könyvet, és nem javítja megó, hiszen Racatho valóban túllőtt a célon.
- Maga fiam, nincs tisztában az értékekkel, egy öregemberrel szembeni tiszteletről semmit sem tud.
Megcsóválta a fejét, majd megszólalt:
- Várjanak itt.
Elvette fal mellé támasztott varázsbotját, majd a maga lassú, komótos tempóban elindult hátra, miközben dörmögött valamit. Kezében a könyvet tartotta, majd hamarosan el is tűnt a szemük elől.
- Szerinted meg tudja javítani? Elég mogorva ember...
Nem tudta, mitől ilyen a mester, de nem éppen a legkedvesebb modorát vette elő.
- Nem tudom, mitől lehet ilyen. Sokan nem adták meg neki a tiszteletet.
Elnevette magát, kissé oldódott a feszültsége.
- Remélem, hamar végez...
Felsóhajtott, remélte, nem lesz annyira rossz állapotban a könyv.
Vissza az elejére Go down
Racatho Rita
Pajzstörő
Racatho Rita


Hozzászólások száma : 81
Age : 43
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:45

*Remélte is hogy az öreg készbe veszi a dolgokat,mert bár szavait nem gondolta ennyire komolyan,azért nem hagyta volna ennyiben.Mikor eldöcögött hátrafelé kezét levette a lányról és sóhajtva felelt a lánynak.*
- Chattalban is mogorva volt a fogadós,ételei viszont fenségesek! gondolj arra hogy ő sem valami társasági ember,de annál nagyobb hatalma van a könyvek felett.Majd meglátod!-*mosolyodott el lágyan s arra a kis köpeny elzárt rész felé pillantott,ahol eltűnt a mester.Jó híre volt a városban,biztosan meg tudja javítani a könyvet.*
- Szerintem szebb lesz mint új korában....-*jegyezte meg,majd szemügyre vette a boltot.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 13:53

C'tas is remélte, majd amikor a mester felbukkant, megkönnyebbülten fellélegzett.
- Tényleg szebb, mint új korában...
Valóban, a lapok vakítófehérek voltak.
- Sokszorosító bűbáj, persze csak azoknak működik akiknek a háta mögött több évi gyakorlás áll.
Lerakta a könyvet a pultra, majd megszóéalt.
- Öt ezüst lesz az ára.
C'tas kiszámolta a pénzt, neki ennél sokkal többet ért a könyv. Racathóra pillantott.
- Szerintem mehetünk... Köszönjük!
Mind a ketten kimentek.
Vissza az elejére Go down
Racatho Rita
Pajzstörő
Racatho Rita


Hozzászólások száma : 81
Age : 43
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 14:00

*A könyv elég gyorsan elkészült.Visszalépett a pulthoz és megnézte.A könyv remek állapotba volt s ahogy vélte imént,szebb volt mint új korában.*
- Én megmondtam! -*mosolyodott el a lányra,majd azért megköszönte a mesternek.*
- Ne haragudjon neveletlenségemért! Köszönjük szépen!-*azzal kivonultak a bolt elé.*
- Látod?Én megmondtam hogy nem kell aggódnod.Tényleg jó lett.-*felült lovára.*
- Van egy kis dolgom itt a városban ha már visszajöttünk elintézem.Otthon találkozunk...-*intett a lánybak,majd lovával nagy nehezen elindult dél felé.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptySzomb. Feb. 21 2009, 14:01

C'tas boldogan intett Racathónak, maj ő is elindult.
Vissza az elejére Go down
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 26 2009, 20:06

*Ared késő este, holtfáradtan érkezett a városba. A lovat a városkapu előtt elengedte. Nem mintha nem becsülte volna nagyra Chattal urának ajándékát, de a nap folyamán összebarátkoztak a pacival, és Ared megértette: ismét egy szabad szellemmel hozta össze a sors. A városfalon kívül friss zöld fű és üdítő források várták a lovat, a lány pedig úgy gondolta, hogy az állatra bízza a választást. Ha vele akar maradni, megtalálja őt, amikor elhagyja a várost.
Ared bekéredzkedte magát a kapun, majd rögtön elkezdett kérdezősködni az idős pálcamester után. Többen is figyelmeztették, hogy legyen óvatos az elffel, hiszen messze földön híres a tudomyányáról, de a csavaros eszéről is. Azonban amire a lány megtalálta Yülyl házát, már teljesen beesteledett, így kénytelen volt másnapra halasztani a látogatását a pálcamíves műhelyben.
Keresett hát egy kényelmesnek tűnő fogadót, hogy fedél alatt töltse az éjszakát.*

//Folytatás holnap//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:09

C'tas rég volt a városban, így úgy gondolta, ideje lenne látogatást tennie benne. Nem hiányolta a tömeget, így nem sok kedve volt újra a városban időni, de vennie kellett egy gyógyfüvet, hiszen megfázott, és muszály volt. Lovával igyekezett kikerülni a tömeget, hiszen sokan oltak a piacon,m így napközben.
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:15

*Selly sétálgat a városban.Igazából ebédszünetét tölti,mivel megajándékozta magát.Még csak ismerkedik az itteni gyógyítóhelységgel,de már elfoglalta állását.Szüksége is volt az ezüstre meg az aranyra,hisz el kellett tartania magát.Ahogy lassú létekkel halad az utcán,jóízűen falatotta ebédjének maradékát,mi történetesen egy alma,mikor megpillant egy ismerős arcot.*
- C'tas!-*nyújtózkodik az ég felé,hogy a nő észrevegye.Bár lovon van így nem lesz nehéz kiszúrni a lányt.Áthatolva a tömegen a lányhoz lépett.*
- Szia!-*köszön mosolyogva majd eldpbja a szemetesbe az almacsutkát.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:20

C'tas ismerős hangot hall meg, majd hátrapillant, és a tömegen keresztül Sellyt pillantja meg. Amikor a lány odaér, lecsusszan a lováról,, majd megszólal:
- Á, Selly!
Elmosolyodott, majd a lányra pillantott.
- Gondoltam, benézek a gyógynövényekhez. Ugyanis megfáztam.
A lnyhoz fordult:
- Nem tudsz ajánlani valami füvet?
Jómaga ebben nem volt jártas...
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:36

*Bár a nő arcán nem látta hogy beteg,azért felmérte az állapotfelmérő bűbájjal mi is a gondja.Náthás volt meg köhögött.Összevont szemöldökkel nézett rá.*
- Hol fáztál meg ennyire? Most így jobban hallva a hangod igen csak el van dugulva az orrod.-*csóválta meg a fejét.*
- Náthára a csipkebogyó teát ajánlom,vagy borsmentát teakánt,kamillával meg napjában kétszer inhalálozzál.-*lépett egyet gyorsan arrébb,mert egy arra járó szekér majdnem elsodorta.*
- Miért nem figyel a kocsis?-*sziszegte bosszúsan utána nézve,majd vissza a lányra.*
- Köhögésre elég sok minden használ.Ezeknek bármelyik változatát megveheted a gyógynövény boltba,ahogy kényelmes.Harmatfű,lándzsaútifű,borostyánlevél,kakukkfű,ánizs és édeskömény.Utóbbi kettőt párban használd.-*magyarázta a lánynak.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:40

C'tas nem csodálkozott, hogy Sellyn előjött a gyógyítói énje, hisz a lány mesélt arról, mi volt Álomfakván
- Köszönöm a felvilágosítást.
Igyekezett ezt észben is tartani, de nem volt annyira egyszerű.
- Ha mindwet megvenném, biztos meggyógyulnék.
Annyi azonban bizonyos hogy pénze meg nem lenne elég.
- Nem tudom, hol kaptam el...
Bizonytalanul nézett körbe.
- Szinte bárhol elkaphattam...
Aminek ő nem is örült annyira. Amikor Selly arrább ugrott, ő is mérgesen pillantott a kocsi után.
. Egyszerűen nem figyelnek. Csak rohannak eólőre...
Neki sem tetszett a dolog.
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:46

*Selly úgy döntött most azonnal segít egy kicsit a lány baján.Hirtelen megölelte és a fülébe suttogta a varázsigét.*
- Lyasse yss!-*egy kicsit még várt majd elengedte a lányt.Mikor csodálkozó arcába nézett elmosolyodott.*
- Ne haragudj hogy nem szóltam,csak egy gyógyítás volt,mit nem érzel azonnal és később fog hatni,de eredményes.Így legalább nem kell megvenned a fél boltot.Csak a csipkebogyót vedd meg és iszogasd két napig.-*a megjegyzésre kicsit morcossá vált és a szekér után nézett,mi majdnem elsodort másokat is.*
- Bár széles az utca ilyenkor sokan vannak,mégis talán nekik kéne óvatosabbnak lenniük.Még a végén valaki vesztét okozza.-*csóválta meg a fejét,majd érdeklődön pillantott a mágusra.*
- Azóta itt vagy már a mágusok városából tértél vissza?-*kérdezte kíváncsian,a nap állásából ítélve ebédideje lejárt,de sebaj.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:50

Amikor Selly átölelte, és a fülébe suttogott egy igét, majd elengedte, C'tas csodálkozva pillantott a lányra.
- Nocsak...
Felvonta a szemöldökét, valóban nem érzett még javulást, de kibírta.
- Csipkebogyó, rendben...
Bólintott.
- Ezt már sokkal könnyebb megjegyeznem.
Sellyre pillantott:
- A mágusok városából tértem vissza nemrég.
Lovát hátrébb állította, hogy agyalogosok elférjenek mellette,
- Lóval nem tart sokáig az út. És te?
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 14:56

- Én az ebédi időmet töltöm.Nem vagyok valami nagy étkű,így hamar végzek az evéssel s több idő marad másra.De az ebéd időm is lejárt már,de nem baj maradok még,sok dolgom úgysincs még.-*szavalta gépiesen a mágusnak.*
- Igen? És hogy tetszett? Remélem elnyerte tetszésedet.Az én városom is kedvemre való s már most jól érzem magam új otthonomban...csak még egy kicsit fura egy két dolog,de majd az idő múlásával biztosan minden szép és kerek lesz.-*reménykedő szavakat intézett C'tashez,legalább is bízott benne,hogy a honvágya nem uralkodik el rajta.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:01

C'tas hallgatta a lányt, és közben mosolygott. Igaz, honvágya volt, de már nem annyira, mint az elején. Sellynek sokkal rosszabb lehetett, hiszen neki nem volt hova visszartérnie.
- Nekem nagyon tetszik.
Valóban kedvére való a hely.
- Most még egy fogadóban lakok, nincs házam.
Nem is talál egyhamar, volt egy olyan érzése.
- És neked? Van saját házad?
Nem tudta, hogy az otthon szó a lány házázra, vagy a városra utal-e.
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:07

*Bólogatva invitálta sétára a nőt.Lassú léptekkel haladtak hogy a lónak is kényelmes legyen,a tömegnek is meg nekik is.Sóhajtva felelte a kérdésre.*
- Egyenlőre még egy összetákolt lombkunyhóban lakom.Egyenlőre kielégítő számomra hisz egyedül vagyok,kedvesem a mágusok földjén lakik.Meg pénzem sincs hogy újat építessek vagy vegyek.Nincstelenül érkeztem s egy darabig még beletellik mire valamire is össze tudok kaparni annyi aranyat.-*osztotta meg nehézségeit a nővel.De ez nem volt titok.Semmije sem volt egyenlőre,de szép lassan majd itt is helyre áll.*
- Álomfalván sem dorbézoltam igazán,ott is a közös házat használtam elég sokszor minek díja csekély volt.Mindig is tartottam fent ott magamnak egy szobát a barátnőmmel együtt.-*ahogy Lilyanre gondolt elszomorodott,hiányzott neki a lány nagyon is,hisz ő volt a családja a faluban,még ha fordítva ez teljes mértékben nem is volt igaz.Csendben sétált a lány mellett ahogy sorra megrohanták az emlékek.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:15

C'tas követte a lányt, majd hallgatta, ahogy az mesél neki.
- Valóban nem könnyű talpra állni.
Ebben nagyon is biztos volt.
- Még akkor sem, ha az embernek jó munkája van.
Akkor is hónapokba telik egy ház megvétele.
- Nekem sem sok pénzem van még.
Eddig szüleitől mindent megkapott, de a tőlük kapott útravaló pénzrt már rég felélte, nem gondolt a holnapra.
- Keresnem kell egy munkát...
Ami nem volt olyan könnyű.
- Kedvesed?
Elmosolyodott.
- Mégis ki mellett találtad meg a boldogságot?
A lányra pillantott.
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:22

- Hát sok sikert a munka kereséséhez.Van már valami elképzelésed?-*kérdezte a lányt,hisz neki sem lehetett könnyű.Most repült ki a szülői házból s magára van utalva egy még szinte idegen városban.Nagyon is eltudja képzelni mit érezhet a lány.ahogy témát váltottak úgy úsztak tova kellemes emlékei a vérfarkas lányról.tudta hogy még nagyon sokszor fog eszébe jutni,de próbálta pozitívan szemlélni a helyzetet.~ Amint erősek leszünk visszatérünk és megnézzük egykori otthonunk sorsát! És akkor lehet hogy újra találkozok vele!~ ez egyből jobb kedvre derítette még el is mosolyodott.A kérdésre felelt.*
- Igen,megtaláltam...hosszú volt az út de megérte a várakozást.-*kacsintott a nőre majd kikotyogta kedvese nevét.*
- Sephrio Elruhir...a mágus vezér....-*tette hozzá,bár tudomása szerinte,nem sok ilyen vagy hasonló nevű férfi rohangál a Birodalomban.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:25

C'tas vcsodálkozva pillantott Sellyre, aki hirtelen elmosolyodott, amikor nemrég még komor volt. bár nem tette szóvá a dolgot.
- Seprhio Elruhir....
Szemöldökét ráncolva merengett.
- Ja, igen, rémlik valami.
Valóban ez volt a helyzet. Derengett neki valami a névvel kapcsolatban.
- Habár szerintem még nem láttam.
Sellyre pillantott.
- Ő is a mágusok földjén lakik, igaz?
Nem tudta eltalálni, ki lehet az.
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:32

*Amint már mondotta is,ő a mágus vezér,így bizonyára a városban lakik.*
- Persze hogy ott lakik.Közel kell lennie népéhez,mint minden más vezérnek.-*köpte rá rögvest.*
- Még nem találkoztál vele?-*kérdezte,bár nem lepődött meg rajta.tudta hogy a férfi ismerkedik a várossal és a tájjal,így csak este felé tér a toronyba.Legalább is ő csak sejti.*
- Biztosan találkozol majd vele...kénytelen leszel...-*mosolyodott el,hisz ritka az mikor a vezér és népe sarja soha sem találkoznak.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 EmptyPént. Feb. 27 2009, 15:36

X'tas a lányra pillantott.
- Nem, még nem...
Megvonta a vállát.
- Eddig csak hallásból ismerem.
Onnan se nagyon. Beljebb klépett, hogy elengejen egy árust, aki éppen a portékáit vitte egy szekérhez, hogy felrakhassa, majd Sellvel ismért útnak indultak.
- Remélem, hogy előbb-utóbb egymásba botlunk.
Emberi kíváncsiság, ez C"tas gyengéje.
- Te már találkoztál az itteni vezéretekkel?
Nem tudta, hogy most ugyanaz e a tündék vezére, mint Álomfalván.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





01. Evolyran városa - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
01. Evolyran városa
Vissza az elejére 
4 / 33 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Next
 Similar topics
-
» 01. Evolyran kapuja
» 13. Evolyran kapuja - térkapu
» Caldurt - az elfek városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Evolyrani Birodalom :: Evolyran városa-
Ugrás: