EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 01. Evolyran városa

Go down 
+49
Edward Elric
Noita Eyre
Caius Alec Snarknit
Fate Nightmare
Xerio Arnon
Arya Darkmen
Christopher MCCallum
Rick Diamond
Victor Strathos
Etele Barlon
Cecília
Orwell Lar Caramon
Alex Morose
Louny Straith
Fatima Ferses
Játékos Mesélő
Talyon Burke
Hyrraosy Retryano
Akira Pain
Dreamien Tifar
Aldo Barras
Ned'rila Olveti
Zenoti Maya
Mitryas Hythamorys
Lucio Rashan
Melinda Skyles
Zothar Dragon
Seyla Vulfia
Akira Angel
Declan-Clive Sword
Casve
Hiswa
Valeria
Isqua Fangë
Nibelon
Avaia Eldsaye
Ivan Blackheart
Errinaya
Elynor Gray
Dyora
Mylene Hythamorys
Vulpesh
Racatho Rita
Selly
Aredhel Narmolanya
Formenya Hyalma
Orin
Flow
Mesélő
53 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 12 2009, 18:59

EVOLYRAN VÁROSA

Evolyran…
A Dicső Város…
A Hatalom Városa…

Ilyen fénylő és hatalmas várost egész Birodalom szerte nem találni, mint Evolyran, a főváros.
A kör alakú várost hófehér mészkőből építettek hajdan élt építőmesterek. Falait kifaragták, köveit egymásra halmozták, majd amikor állt már a vár fal, és a tornyok, akkor az egészet hófehér márvánnyal borították. A napfényében, mint egy gyöngyszem csillan meg a Tolmen erdő hatalmas tisztásán, amit a városnak szakítottak ki egykori építői.

A várost körül vevő fal hét embernyi magas. Íj ezen nem lő át, ostromgép falait meg nem töri. A falat tíz lépésenként őrök vigyázzák, hogy Evolyran lakóit ne érhesse váratlan ostrom.
A külső várfal mögött húzódik egy újabb, még magasabb, belső fal, mely bástyákkal csipkézett. A két fal közötti részen állnak a Evolyran harcosinak és azok családjának házai. Azt gondolnád, hogy ily külső város részben a szegény népek laknak, de hidd el, Evolyran harcosai nagy megbecsülésnek örvendenek úgy a városban, mint a Birodalomban, s házaik a legfényesebbek a városban.

A belső fal mögött terül el a város, amelynek lakóházai, műhelyei, fogadói, boltjai zeg-zúgos kis utcákat képeznek egészen a város közepéig, ahol az Evolyran Vár áll.
A város utcái kövezettek, szélesek, két kereskedő kordé könnyen elfér egymás mellett. Tágas házak, lakások állnak itt minden utcában.
Itt található a Birodalom legnagyobb piaca, a legjobb fogadók, a leghíresebb kézmívesek és kereskedők műhelyei,raktárai.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Az Evolyrani Vár tornyai már mérföldekről látható, a Tolmen erdő magasabb pontjairól. Hívogatóan int a vándor felé, s kevesen vannak, akik ellent tudnak állni a csodás látványnak.
A Várat három nagyobb és több kisebb torony teszi lenyűgözővé. A város főkapujával szemben álló torony ősi szokásjog szerint Evolyran seregeinek urát illeti meg, ha a várban tartózkodik. Jelenleg Caun nagyúr, a Hadak ura lakja e tornyot, ha éppen nem a városban álló, sokkal szerényebb otthonában piheni a vezetés fáradalmait.

A fő toronytól balra elhelyezkedő torony Orin nagyúré, Evolyran másik harcos főuráé. Itt fogadja a seregek kapitányait, itt tervez harcot és háborút…
A jobbra álló tornyon Dyora úrnő és Vardar nagyúr osztozik. A két mágus a várban való tartózkodása idején itt található meg.
E három tornyon ezüst zászló lobog, amikor a Négy Evolyrani egyszerre tartózkodik a Várban.

A városfalon kívül körben sátrak állnak. Ezekben táboroznak az éppen szolgálatban lévő harcosok. Ők teljes fegyverzetben huszonnégy órát vigyázzák Evolyran városát.
[/color]


A hozzászólást Mesélő összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 10 2012, 09:37-kor.
Vissza az elejére Go down
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyVas. Jan. 25 2009, 11:48

*Vidám ábrázattal röppent föl, hogy azonos magasságba kerülhessen az úrnővel. Kikukucskált a nő vállai fölött, hogy nem-e lesz valaki hallótávolságon belül, mert amit mondani szándékozott, azt nem akarta másokkal is tudatni.*
- Ezek lesznek az én ajándékaim az új jövevénynek. *Boldogságtól sugárzó pislogással figyelte a kiváltott hatást, de aztán rá jött, hogy Dyora nem is tudhat semmit a dologról.* - Nagy ünnepségre készül a népem... Valda fog születni, és erre már legalább 100 esztendeje nem került sor. Hát erről az új jövevényről beszélek. Minden valda kiválaszthat magának egy ajándékot a születésekor, ami egyébként az elhivatottságát is tükrözi. Ebből fogjuk megtudni, hogy mikkel fog foglalatoskodni. Ha érted, mire gondolok...
*Végül, minden átmenet nélkül bele vágott más témába.*
- Egyébként miért is hívtál ide úrnő?
Vissza az elejére Go down
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyVas. Jan. 25 2009, 12:24

*Szemei izgatottságtól csillogtak, ahogy hallgatta a nőt.*
- Csak úgy érzed... vagy egy újabb álmod fog beteljesülni? És miféle hajó az? Remélem nem halászhajó... nem szeretem a halat. *merengve nézett a tenger irányába, majd felcsillantak szemei* Talán újabb jövevényekre célzol? Az nagyon jó volna, mert eléggé kevesen vagytok már Evolyranban. Bár, ami azt illeti a valdák sincsenek valami sokan. De mi örökéletűek vagyunk, így ez nekünk még jó is.
*Kicsit aláereszkedett az ajándékokhoz, és felkapott két apró tárgyat. Fel libbent Dyora elé, és kíváncsian nyújtotta neki összecsukott kezeit.*
- Szeretném, ha elfogadnád ezeket. Igazság szerint ezeket út közben láttam meg, és megvettem őket, mert te jutottál róluk eszembe. *Kezeit tenyérrel fölfelé fordította, és újjait kinyitva láthatóvá tette az apró kis ajándékokat. Egyik kezében egy csillogó gömböcske lapult, mely folyton változtatta színét, s igen nyugtató hatással volt az azt nézőre. Másik kezében a valdák hőn szeretett virágának pontos mása volt, mely mindig ott díszelgett minden valdán, kinek ruháján, kinek hajában.*
Vissza az elejére Go down
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyVas. Jan. 25 2009, 13:15

*Örömmel konstatálta, hogy Dyora úrnő elfogadja ajándékait. Az elmondottak alapján már nem is aggódott az érkezők miatt. Ha nem akarják bántani az ittenieket, akkor őt nem zavarják.*
- Biztos szomorúak lesznek az érkezésükkor, ha el kellett menekülniük hazájukból. De, majd a valdák népe felvidítja szívüket... Persze, ha értesítel minket az érkezésről.
*Jobbra-balra lengedezett néha, engedve a meleg szellő áramlatainak. Szeretett ringatózni a szélben, hiszen addig sem kellett saját erejéből fönntartania magát a levegőben. Előfordult már az is, hogy egy egész órán át hagyta magát sodortatni a friss nyári szellőkkel. Persze ez azzal is járt egyszer, hogy egészen ismeretlen helyeken találta magát, és időbe telt míg haza keveredett. De, most nem sodorta el a szél, hiszen épp lekötötte figyelmét az előtte álló nő.*
- Talán tündék is lesznek köztük, meg más innen elszakadt nép. Te is így gondolod Dyora?
Vissza az elejére Go down
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyVas. Jan. 25 2009, 13:42

- Minden eshetőségre felkészülünk. Sosem tudhatjuk biztosan, miféle szándék vezeti az erre hajózókat.
*Mutató újját a szájához érintgetve fordította figyelmét földön heverő holmijai felé. Egy ravasz kis mosolygás közepette akasztotta le a derekán lógó, finom kelméből készült zacskót. Kioldozta száját, és bele markolt a tartalmába. Aranyló porszemek szórodtak ki kecses újjai közül, de a por javát az ajándékokra szórta. Apró arany esőként terítette be a tárgyakat a tündérpor, mert tündérpor volt az, mit a valda úrnő használt éppen. Flow kacsintott az úrnőre, s néhány kis körberöpködés után valamiképpen sikeredett az összes cuccot felnyalábolnia. Láthatóan könnyedén boldogult most már vele, mivel fél kézzel még vissza is aggatta oldalára a zacskót.*
- Tündérpor... jól jön a nehezebb dolgok cipelésénél. Nem beszélve az egyéb kedvező tulajdonságairól. *Magyarázta az úrnőnek, de nem ment bele jobban a tündérpor leírásába. Pedig mennyi mindenre használják a valdák. Többek között szeretik megviccelni vele a földjükre tévedőket, akiket beszórva könnyedén lebegtethetnek. Igaz csak kevés ideig tart ez az állapot, mert a tündérpor hamar lepereg a dolgokról, és akkor oda a súlytalanság élménye, s jöhet a fájó fenékre csüccs.*
- Egyébként még alig ismerem a többi vezért... talán illő lesz rájuk néznem a közeljövőben. *Gondolkodott magában hangosan.* - Most viszont ideje indulnom, mert még sok a tennivalóm az ünnepség előtt. Ha nem haragszol úrnő...
*Sajnálkozó pillantást küldött Dyorának.*
Vissza az elejére Go down
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyVas. Jan. 25 2009, 14:05

*Örömittas pislogással vette tudomásúl az úrnő következő uticélját.*
- Örömteli napot úrnő! És, add át üdvözletemet Caun nagyúrnak... az ünnepség után számíthat a megjelenésemre.
*Kuncogott kicsit, mert mindig is szeretett váratlan dolgokat cselekedni, aztán egy könnyed legyintés után újra bevetette magát a tömegbe.*
- Bocsika!... Óóó, annyira sajnálom!... Vigyázat, valda halad át!... *hallatszott még olykor vidám kacagással keveredő hangja a sétálók közül*
Vissza az elejére Go down
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 20:34

*Jókedvűen énekelgetve körözött a városi tornyok körül. Néhány kismadár társaságában rótta a köröket, melyek megédesítették amúgy is szivet melengető hangját. Aztán hirtelen kivált a madárcsoportosulásból, és az alant fekvő utcák felé vette az irányt. Egy kis zuhanórepülés, aztán egy kis ide-oda lebbenés, és már le is ért az egyik ház ablakához. Kis kezével megdörzsölgetve az üveget kukkantott be az épp étkezéshez készülő családhoz. Vidám dalocskáját még ekkor is folytatta. Majd hátrébb lebbent. Már épp megfordult volna, amikor valaminek neki ütődött. Riadtan lebbent a közeli virágláda mögé, s onnan leste, kinek is ütközhetett neki.*
Vissza az elejére Go down
Orin
Lélektörő
Orin


Hozzászólások száma : 726
Age : 399
Hírnév : 49

Beosztások, rangok
Nép: Evolyraniak
Beosztás: Evolyran főura
Rang: Démonölő

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 20:43

*Morcosan sétálgatott Evolyran utcáin. Mostanában elég rosszul mentek a dolgai. Kevés időt tudott csak pihenéssel tölteni. Napjai legnagyobb részét a munka töltötte ki. Most is csak éppen hogy véletlenül be tudta fejezni a munkát ilyen "korán". A hideg, sötét utcákat róva kémlelete a lakosokat, s remélte, hogy összeakad egy ismerősével. Már hiányoztak neki régi barátai, kikre mostanában nagyon kevés ideje jutott. Megvakarta viszkető karját, majd ráfordult egy ablakból kiszűrődő lámpafénnyel megvilágított utcácskára. Itt aztán hirtelen egy tompa ütődést érzett a válla tájékán. Nem tudván, hogy mi lehetett az, körülnézett és egy kisebb, lepkeszerű valamit vett észre. Pár pillanatig gondolkozott, mibe is ütközhetett, mikor megpillantotta az aprónyi kis arcocskát. Felismerte benne Flow úrnő vonásait, s elmosolyodott.*
-Szép estét, úrnő! Bocsáss meg, nem figyeltem oda! Nem esett bajod, ugye?
*Halvány mosollyal az arcán állt ott a nővel szemben, s próbálta nem leütni hadonászó kezeivel.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 20:54

*Szája játékos mosolyra húzódott, amikor felismerte váratlan akadályában Orin nagyurat. Könnyedén elő röppent rejtekéből, és a férfi fejével egy vonalban megállapodott a levegőben.*
- Hasonló szép estét neked is Orin nagyúr! Hova ez a nagy sietség ilyen későn?
*Kérdése után, mely furán hangozhat annak a szájából, ki nem is Evolyranban él, gyorsan kétszer körbe repülte a nagyurat, aztán légies könnyedséggel lebegett újra vele szemben.*
- örülök, hogy összeütköztünk... A napokban már gondoltam rá, hogy meglátogatlak. Igaz, nem tudom, hol is lehet téged melátogatni, de valahogy csak megtaláltalak volna.
*Abba valóban nem is gondolt még bele, hogy hogyan is látogathat meg valakit, kiről azt sem tudja, hol lakik. De nem foglalkoztatta ez az apró kis szórakozottsága. Annyira elfoglalta az egész napi készülődés az ünnepségre, hogy nem volt ideje jobban végig gondolni ötleteinek kivitelezhetőségét.*
Vissza az elejére Go down
Orin
Lélektörő
Orin


Hozzászólások száma : 726
Age : 399
Hírnév : 49

Beosztások, rangok
Nép: Evolyraniak
Beosztás: Evolyran főura
Rang: Démonölő

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 21:04

*Majdnem beleszédült, mikor Flow úrnő köreberepülte őt párszor. Fejét megfogva, pár másodpercig várt, majd így szólt.*
-Nos, én valójában nem sietek sehova sem....csak mindig is ilyen sebességgel szoktam közlekedni. Ez nálam a megszokott. Tudod, én nem repülök, hanem száguldok a földön!
*Nevette el magát egy csöppet. Jó érzés volt neki végre valakivel beszélgetni. Már szinte megszokta, hogy eglsz nap csak a munkával meg a papírokkal van összezárva és azokkal beszélget magában. Mosolyogva hallgatta a nő kérdését. Különös, de maga sem tudta rá pontosan a választ. Igazából nem lakott sehol sem...egyszerűen csak itt volt, meg ott volt. Ahova éppen szólította a munka. De azért örült neki, hogy legalább a kis valda meg akarta látogatni. Fejet hajtva (s közben vigyázva, nehogy lefejelje az úrnőt) válaszolt.*
-Én is örülök. Nagyon is! Már rég nem volt részem társaságodban....jobban mondva senkiében. Túl elfoglalt vagyok mostanában. Sok a munkám...így egyszer itt vagyok, egyszer ott. Szóval mostanában nincs állandó lakhelyem. De ha végre találok magamnak egy megfelelő "odút", akkor feltétlenül értesítelek róla, és arról, hogy merre találd, ha netán a társaságomra vágynál.
*Hirtelen eszébe ötlött valami nagyon érdekes, de egyben vicces dolog is. Fülig érő szájjal (mit már rég lehetett látni arcán) kapta el a valdát, s arcához közelebb húzta.*
-Tudod, mi jutott eszembe? Ha én vendégeskedni szeretnék nálad, akkor azt elég nehezen tudnánk csak megoldani..nem igaz? Kissé szűkös lenne a hely....
*Nem bírta tovább. Kitört belőle a nevetés. Persze Flow úrnőt biztonságba helyezte a szájából kiáramló légáramlatok elől.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 21:14

- De Orin nagyúr! Kérlek, már megint elfelejted a jó modort? Nem szokás szorongatni a valdákat... *szélesen mosolyogva mondta ezt, dallamos hangján, s látszott rajta, hogy azért nem vette zokon a nagyúr hirtelenségét*
- Persze, ha annyira meg szeretnél látogatni, talán megkérhetünk egy eszes mágust, hogy varázsoljon téged sas méretűvé, hogy te is elférj a fogadó termemben...
*Kacagva lengedezett jobbra-balra a férfi előtt, hogy ne tudja még egyszer olyan könnyedén elfogni. Pajkos kacagással kezdett újra köröket róni a nagyúr körül, és amikor már úgy gondolta, hogy kellően beszédítette, csak ekkor torpant meg újra előtte. Vidám kacagása közelebb csalogatta a még ébren röpködő madárkákat is. Egyszer még el is lebbent közéjük néhány pillanatra, hogy aztán újra azzal a pimasz kacagással szálljon le a férfi vállára. Lábait lóbálva ült az erős vállon.*
- Mondd Orin nagyúr, tényleg meglátogatnál engem, ha tehetnéd?
Vissza az elejére Go down
Orin
Lélektörő
Orin


Hozzászólások száma : 726
Age : 399
Hírnév : 49

Beosztások, rangok
Nép: Evolyraniak
Beosztás: Evolyran főura
Rang: Démonölő

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 21:24

*Elhúzta száját, s csak nézett a messzeségbe. Majd hirtelen elmosolyodva így szólt.*
-Elnézésedet kérem, úrnő! A közösségtől való távoli munka eléggé kiverte a fejemből a szokásokat...De ha te ennyire jártas vagy bennük, jobb lesz, ha felfrissíted az emlékeimet!
*Mosolyogva állt az ablakból kiszűrődő fényben, s szemeit le sem véve a "kis mitugrászról" szólalt meg újra.*
-Nos, nem is tudom....Ha olyan parányi lennék, talán félnék tőled. Bár most is egész veszélyesnek tartalak. A kis méret nem mindig jelent hátrányt. Mint a híres mondás tartja: "Kicsi a bors, de erős!" Veled is így van ez, kedves Flow. De komolyra véve a szót...
*Eközben már nem bírta a valda körözéseit feje körül, s abba kellett hagynia a beszédet, mert különben még a végén el is ájult volna (talán). Aztán érezte, hogy a nő megtelepszik a vállán, s ezt nyugtázva, sóhajtott egy nagyot megkönnyebbülését kifejezve, majd elindult szép lassacskán, hogy ne egy helyben ácsorogjanak, mert ahhoz igen hideg van.*
-Nos, úrnő! Én őszintén szólok! Valóban szívesen meglátogatnálak, ha lenne rá időm...De mint mondtam, mostanában nyakig vagyok a munkával...vagy még annál tovább is. Persze, gondolom neked is vannak dolgaid. És nem tudom, hogy mikor nem zavarnálak épp munka közben. Azt hiszem, hogy ezek a látogatások még sokára lesznek....ha persze közben nem lesz kevesebb a dolgunk. De jó is lenne....
*Sóhajtott fel, majd a csillagokat kezdte kémlelni, közben ügyelve arra, hogy ne feledkezzen meg a pehelykönnyű nőről a vállán.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 21:41

*A nagyúr mélázó tekintetét követve ő is felpillantott a csillagfényes égboltra. Furcsának tartotta, hogy az Evolyraniak ilyen nagy termetűek lévén még nem jöttek rá, hogy bármikor lehet szakítani időt egy kis játszadozásra. a valdák természetüknél fogva is játékosak, így neki nem esett nehezére még "munka" közben is elszórakoztatnia magát, és esetleg a környezetét. Talán ezért is élnek ketten az Éjmély-odúban, hogy legyen kivel játszadozniuk, ha már elunták az egyedüllétet. De Flow szeretett ezek között a számára óriás termetűek között is elidőzni.*
- Drága Orin... Ha örökösen magányosan ücsörögsz a dolgaid fölött, akkor hipp-hopp elszalad melletted az élet, és még csak nem is érezhetted jól magad. Nekem persze nem kell tartanom ettől, hiszen a valdák nem halnak meg. Én egyébként is jól szórakozom munka közben. Talán lenne mit tanulnod ettől a "parányi" valdától.
*Felröppent a férfi válláról, s egy kis időre el is illant a szeme elől, de kicsivel később már újra előtte volt egy tarka virágot tartva a kezében. Kedveskedőn maga elé tartotta, közel a nagyúrhoz.*
- Látod ezt a kis virágot? Parányi, gyönyörű, és csak a mindennapjainak élt, míg le nem tépték. Aki egyébként nem én voltam... az utcán hevert, így fölvettem. Lényeg az, hogy olyan gyorsan rohan el a te életed is, ha csak a munkának élsz, hogy mire észbe kapsz már megöregszel, és meghalsz. De, én nem szeretném, hogy meghalj... tehát gyakran meglátogatlak majd, és nem hagyom, hogy maga alá temessen a sok munka.
Vissza az elejére Go down
Orin
Lélektörő
Orin


Hozzászólások száma : 726
Age : 399
Hírnév : 49

Beosztások, rangok
Nép: Evolyraniak
Beosztás: Evolyran főura
Rang: Démonölő

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 21:52

*Még mindig mélázva, a sötét, csillagokkal borított eget kémlelte. Igazán nem számított ilyenre Flow úrnőtől. Pedig, ha jobban belegondol, teljesen igaza van a nőnek. Vére levéve tekintetét az égről, a kis valdára nézett kedvesen, s így szólt.*
-Nos, igazad van, bölcs úrnő! De tudod, ha nem végzem el a munkámat, annak súlyos következményei lehetnek...
*Nem folytatta tovább, mert a nő eltűnt szemei elől. Már kezdte azt hinni, hogy ennyire untató tud. Lenni. ~Talán valóban elfásultam a sok munkával töltött idő alatt.~ Jegyezte meg keserűen, majd indult is volna vissza, hogy pihenjen egy kicsit, mielőtt munkának lát reggel. De ekkor újból előtűnt Flow. Orin ennek megörülve épp meg akarta ölelni a valdát, mikor ráeszmélt, hogy csak összenyomná szerencsétlent. Így kissé fura képet vágva hallgatta a nőt. Akárhogy is gondolkozott, Flow-nak most is igaza volt. Rámosolygott, majd így szólt.*
-Köszönöm, úrnő! Nagyon kedves vagy! És értem, hogy mire akarsz rávilágítani. Én ezzel mind tisztában vagyok. Csak tudod, a kötelességek....bárcsak nekem is lenne valamiféle segítőtársam a munkában! De hát sajnos Vardar és Caun nagyúr is a maga dolgait rendezi és nem érünk rá együtt dolgozni...mivel túl sok dolog van. Így felosztottuk egymás között a munkát. Így nagyjából mindenkinek egyforma mennyiség jut. Egyformán sok....És persze Dyora úrnő sem kivétel ez alól. Bár ő sokkal jobban járt. Neki olyan könnyen mennek a dolgok....mint neked. Nagyon irigyellek ezért titeket, halhatatlanokat! Nektek van elég időtök mindenre. Ne, mint nekünk...
*Mondta kissé bánatosan, lehajtva fejét.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Flow

Flow


Hozzászólások száma : 659
Age : 914
Hírnév : 47

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 22:04

*A férfi bánatos arcát vizslatva röpködött előtte. Bosszantónak tartotta, hogy már megint ilyen levert hangulatban találja.*
- Furcsák vagytok ti Evolyraniak... más ha meglát egy valdát azonnal a kifogyhatatlan ötletei támadnak arra, hogyan szórakoztassa el magát, és minket. De, ti... nem játszotok velünk, csak nagyon ritkán.
*Újra tett egy kört de most csak a nagyúr előtt, aztán kacarászva nyomott egy puszit a mellette igen behemótnak tűnő teremtmény arcára.*
- De így is szeretünk titeket. Ilyen nem játékosan. *egy kicsit eltávolodott, aztán mégis meggondolta magát, és vissza lebbent még a férfi elé* - Nem sokára ünnepség lesz a népemnél. Valda fog születni. Majd lehet, megengedem, hogy eljöjj a szertartásra. Talán ott kedvet kapsz a örömtelibb élethez Orin nagyúr.
*Játékosan dobott neki egy puszit, aztán pörgött kicsit a levegőben, és egy csapat madár kíséretében elillant a férfi szemei elől, csupán egy kis tündérpor hullott le a földre, a valda nyomán.*
Vissza az elejére Go down
Orin
Lélektörő
Orin


Hozzászólások száma : 726
Age : 399
Hírnév : 49

Beosztások, rangok
Nép: Evolyraniak
Beosztás: Evolyran főura
Rang: Démonölő

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyHétf. Jan. 26 2009, 22:16

*Figyelmesen hallgatta a kis valdát, majd elengedett egy halványka mosolyt.*
-Látod, mi már csak ilyenek vagyunk! Pedig nem akarunk...legalábbis én nem. De ez a sok munka összezúz. Túl nagy teher van a vállamon ahhoz, hogy ne tegyem a dolgomat, amint csak adódik valami probléma. De ha ennyire akarod, kedves Flow, akkor megpróbálok kevésbe olyan megerőltetően dolgozni és többet pihenni. Talán sikerül egy kicsit jobb kedvűnek lennem...
*A puszi igen csak meglepte. Nem számított ilyesmire. Ő, a "nagy behemót" és a kis valda elég furán festhetett így egymás mellett. De persze lelke legmélyén örült a puszinak. Csak ezt az igazi énjét eltakarta az, amelyik örökké csak dolgozik és mást sem csinál. Talán egy nap majd sikerül felszínre hozni igazi énjét és még a végén egy kedves kis bárány lesz a rettenetes Orin nagyúrból. Kuncogott is egy kicsit gondolatain, majd csodálkozva pillantott a kedves kis nőre.*
-Ezt most komolyan gondoltad? Engem meghívni egy valda ünnepségre? Micsoda megtiszteltetés! Engem..szóval...még sosem hívtak meg sehova sem...Köszönöm, Flow úrnő! És remélem, őszintén remélem, hogy úgy lesz, ahogy mondod...
*Ismét elcsodálkozott a puszin, majd kipirosodott arccal (amit nem sokszor lehet látni rajta) a valda után tekintett, majd intve kezével elindult, hogy álomra hajtsa fejét. Holnap ismét vár rá a munka. No, meg a készülődés az ünnepségre. Hisz nem mehet el üres kézzel! Majd kitalál valamit...Boldogan lépdelt Evolyran utcáin, s újult erővel kezdett neki másnap reggel a munkának*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptySzer. Feb. 04 2009, 14:30

//Evolyran városa – A Fogadóban//

*Az éjszaka gyorsan eltelt Handassë Ëaren számára, bár a fogadóban még hajnalban is állt a bál. Öblös hangú utazók énekeltek söreik mellett, így a tünde nem sokat aludt. De egyébként sem tudott volna pihenni, hiszen gondolatai a varázskönyve körül forogtak. Csak remélni tudja, hogy az öreg könyvkötő mesternek sikerült megreparálnia a könyvet. A számlát már kifizette, így most kilép az ajtón és kivezeti lovát az istállóból, amit már gondos szolgák fel is nyergeltek. Elindul a mester műhelyébe. *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptySzer. Feb. 04 2009, 14:30

//Evolyran városa – A könyvkötőnél//

*Halk kopogás után belép az ajtón, de az öreget sehol nem látja.*
- Szép napot neked könyvkötő uram!
*köszön hangosan, mire az egyik hátsó helyiség ajtaja megnyikordul és kilép rajta a mester. *

- ’napot! *köszön a tündének, majd sarkon fordul és a könyvvel a kezében tér vissza.*
- Roncs volt. Megérdemelted volna, hogy elvesszék! *majd odanyomja a tünde kezébe az újjá varázsolt könyvet. *
- Tíz arany! *s kérges markát nyújtja Handassë felé.*


*A tünde erszényéből gyorsan kiszámolja a pénzt és hálásan szólal meg.*
- Köszönöm mester! Valóban olyan, mintha újjá született volna.
*de elkapja az öreg rosszalló pillantását, így sietve bebugyolálja a könyvet és bólintva kihátrál az üzletből.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptySzer. Feb. 04 2009, 14:32

//Evolyran városa – Az utcán//

*Amikor kiér, felül a lovára, de mielőtt elindulna, előveszi a varázskönyvet és tüzetesebben megnézi. A borítója új bőrrel fedett, rajta aranyló betűkkel a feliratok. Belelapoz és a megsárgult, penészes pergamenlapok helyén tiszta, jól olvasható lapokat talál. Átfutja, s megnyugszik, hogy a varázslatok mindegyike megvan a könyvben. Megnyugodva csomagolja vissza és rejti tarisznyájába az értékes és megmentett könyvet, majd előre hajol és Ysha fülébe súg valamit, mire a ló megiramodik.
Egy fél óra múlva már a Tolmen erdő szélén lesz ló és lovasa, hogy visszatérjen a tündék városába…*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 08:49

* Szándékai szerint már tegnap meg kellett volna érkeznie ide,a birodalom fővárosába,de ő már csak ilyen. Amint elindult a kerülő utat választotta,hogy még több időt tölthessen el a természetben.Megcsodálta a vadon állatait és megszaglászta a virágokat is.Volt,hogy percekig csak állt s figyelte a természet mozgolódását s volt hogy majd egy órán keresztül figyelte a csodálatos naplementét.Ha lehetősége adódik rá mindig szemtanúja akar lenni eme csodás folyamatnak.Az éjszakát a szabadban töltötte.Nem egyszer fordult már elő vele,így ez sem okozott gondot számára. A Nappal kelt mely új lehetőségeket hozott számára.Minden napot egy új fejezetként él át,mi lehet a megszokott tündeéletének megannyi oldal vagy egy izgalmakkal teli kis akciózás.Bár az előbbiből többször jut része,ő mégsem panaszkodott.
De elérte célját.A reggeli forgalomba veszett hófehér jelenségként.Fehér tincsei a derekát verdesték,hófehér köpenye a bokáját csapdosta. Az elmúlt időszakban nem fordult meg a városban,így tegnap döntött úgy,hogy tesz egy kisebb látogatást.Lassú,szemlélődő és fülelő léptekkel haladt a széles,köves úton.*
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 09:10

*Sietős léptekkel haladt a város utcáin. Igyekezett végig gondolni, hogy nagyjából, mennyi mindent sikerült össze szednie eddig udvari ténykedései megkezdéséhez. Néhány nappal ezelőtt, amikor Antonius nagyúr közölte vele, hogy udvari mágusa lesz egy kerek éven át... Abban a pillanatban már meg is bánta, hogy eleget tett mestere óhajának, annak a levélnek a kézbesítésében. Ha ő akkor nemet mond... De megtette, így nincs is min töprengenie. A "mi lett volna ha" gondolatokkal meg már úgy sincs értelme foglalkoznia. Ez van. Egy évig udvari bolondnak érezheti magát. Biztos volt benne, hogy a nagyúr nem fog sok dolog miatt hozzá fordulni... a mágushoz. De, addig sem kell őt körül ugrálnia. Gondolkodás közben bele kukkantott táskájába, és szemügyre vette annak tartalmát. Aztán érezte, hogy gyomra diszkréten felmordul.*
~Na igen... Talán enni sem árt néha.~
*Az út két oldalán lévő épületeket végig nézve megakadt szeme egy pékségen. Valószínűleg közel, s távol ez lehet az egyetlen, gondolta miközben benyitott a helyiségbe. Vett egy kis kenyeret, aztán a péknétől kapott útmutatást követve elviharzott egy másik cégéres házikóba, ott meg vett egy kis szalonnát. Jobb ötlete nem lévén félre vonult, és megreggelizett. Csak eztán folytatta útját. Aztán megpillantott egy ismerős arcot. Egy tünde lépkedett feléje.*
- Vhiryl! Szia!
*Már messziről köszöntötte a nőt.*
- Régen találkoztunk... Mi járatban vagy erre?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 09:27

*Egy kicsit kényelmetlenül érezte magát ebben a tömegben.Megszokta már Orod Ingor csendes környezetét mi ellentétben állt ezzel a zajos várossal. Volt hogy szekerek útjából kellett elállnia,volt hogy futkározó gyerkőcök útjából tért ki.Mosolyogva nézte víg huncutságukat majd tovább sétált.Egy két színes követ be akart szerezni,így a megfelelő bolt után kutatva pillantotta meg maga előtt a mágust.*
- Formenya!-*kiáltotta meglepetten,arcára kedves mosoly húzódott.Mindenre számított csak arra nem hogy hogy egy ismerőssel találkozik eme korai órákban.*
- Valóban régen...tudod kicsit messze van a város lakhelyünktől és örülök ha havonta megteszem ezt a hosszú utat.-*magyarázta kedvesen.*
- Tulajdonképpen színes köveket keresek díszítés céljából.Csak tudnám merre van a bolt.-*sóhajtott körültekintve,pékség bizonyára volt itt mert a levegőben terjengett az ínycsiklandozó péksütik illata,meg különböző cégeres boltokat is felfedezett,egyedül azt nem amire szüksége volt.*
- De majd csak megtalálom. Időm mint a tenger...-*mosolygott továbbra is.*
- Veled mi történt mostanság?-*érdeklődött s lassan továbbsétáltak a forgalmas utcán.*
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 09:40

- Hát, ami azt illeti elég sok minden történt.
*Szemeibe szomorúság költözött a rossz emlékek miatt. De, végül sikerült mosolyt csalnia arcára, és úgy tekinteni a nőre.*
- Néhány héttel ezelőtt egykori mesterem eltávozott, és én, végakaratának eleget téve elmentem a selde nagyúrhoz, hogy átadhassam mesterem levelét, melyben utolsó kívánságaként azt kérte, hogy Antonius nagyúr fogadjon szolgálatába, mint udvari mágust.
*Tartott néhány másodpercnyi szünetet, s csak aztán folytatta.*
- Így most kénytelen vagyok egy esztendőn át szolgálni őt. Bár, eddig nem bízott meg semmivel, és lehet nem is fog. Szerintem neki épp annyira van szüksége egy boszorkányra, mint nekem egy trollra.
*Mondata végén kaján vigyorrá változott arcát eddig uraló mosolya.*
- De mondd csak Vhyril... Milyen köveket is keresgélsz? Csak mert két utcával lentebb láttam pár helyet, ahol díszítő elemeket is kapni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 09:51

*Nem is sejtette,hogy udvarias kérdésével átmeneti bánatot lop a mágus lány szemébe.Nem kerülte el figyelmét s egy elenyésző pillanatig sajnálta,hogy érdeklődött felőle.De hát nem tudhatta és igazán kedvelte a lányt,kivel ha hébe-hóba is de össze szokott futni és kellemes társalgást folytatnak.*
- Orod Ingor messzi havas tájaira még nem ért a hír mestered halálát illetően.Sajnálom hogy az élet így megfosztott egy szerettedtől.-*tette kezét gyengéden a vállára,hisz tudta miféle kapocs van a mágus és tanítója között.Azonban azt nem is sejtette hogy mi lehet ez a végakarat,így nagy érdeklődéssel hallgatta,hogy a Seldë nagyúr szolgálatába helyezték.*
- Ki gondolta volna...legelvetemültebb álmomban sem gondoltam volna hogy ez a végakarata.Antonius nagyúr hogy fogadta?-*kérdezte a lányra tekintve s sóhajtva hozzáfűzte.*
- Csak nem lesz elviselhetetlen számodra ez az egy esztendő...ha mégis tehetünk róla hogy jobb legyen.-*kacsintott a nőre egy két bűbájjal és varázslattal fenekestül felforgathatják a dolgokat.Kacagva teszi kezét a mellkhasára.*
- Kinek lenne trollra szüksége? Azt hiszem ez lenne az utolsó dolog mire ember,tünde,mágus vágyik.-*jókedve volt,szerette a lány társaságát.*
- Egyszerű színes,érdekes formájú kövekre. Lehetőleg minél apróbbak legyenek mert egy tőrt szeretnék hangulatosabbá tenni vele. Szeretek díszítgetni...-*döntötte kissé oldalra fejét.*
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 10:15

*Szája ravaszkás mosolyra húzódott a tünde kacsintásakor. Már ismerte ezt az arcát. Mindig ilyen arcot vágott, ha törte valamiben azt az okos fejecskéjét. Még emlékezett arra, mennyi bosszúságot is okoztak ők ketten az Orod Ingor ősi falai közt élőknek. Igaz, hogy élete során mestere csupán háromszor vitte magával Orod Ingorba, de az a három alakalo elég volt arra, hogy valóban fenekestől felforgassák ott az addig egyhangúnak mondható életet. Persze meg is volt ennek a következménye minden egyes alkalommal. Meg sem tudná számolni újjain, hogy hányszor kapott büntető feladatokat ezért, már akkor is koros mesterétől. Formenya vígan csillogó szemei egy pillantást vetettek a tiszta égboltra, majd újra megállapodtak a Vhyrilen.*
- Azokért a csínyekért alaposan meg lettem ám büntetve... minden egyes alkalommal. Bár, ez sem tántorított el attól, hogy a legközelebbi alkalommal is ugyanígy cselekedjek.
*Múltba révedő tekintettel nézett most maga elé.*
- Tudod, néha nagyon hiányoznak azok a rövidke napok melyeket közöttetek tölthettem. Igaz, hogy ki nem állhattam azt a hideget, de annak is meg volt a maga szépsége, na és a haszna.
*Bele kotort táskájába, és egy sötét erszényt húzott elő. Mosolya árulkodón suhant át szép arcán. Egyik kezével hátra csapta, a széltől előre sodródott fekete hajfürtjeit, s aztán már nyújtotta is az erszényt Vhyrilnek.*
- Ezt az elmúlt öt év alatt gyújtögettem, mert tudom, mennyire szeretsz mindent díszítgetni. Sajnos nem valami sokat sikerült össze szednem, mert igyekeztem csak a legkülönlegesebb kinézetűeket begyűjteni. Igaz, csak akkor akartam neked adni, ha a mester újra Orod Ingorba visz...
*Tovább nem beszélt, csak várta, hogy a tünde elvegye ajándékát. Formenya bazsalyogva leste, milyen arcot fog vágni a nő, amikor kiönti a tenyerébe a ritka szép köveket. Bár valóban nem sokat talált eddig, csupán tizenegy darabot.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 10:37

*Egy s ugyan azon csínyekre gondoltak,mit szeretett otthonában végeztek a gyanútlanul közlekedő s munkálkodó tündéken.Egy pillanatra ő is visszagondolt milyen jó kis mókákat eszeltek ki, minek következményeit el kellett viselniük.Bár felnőtt volt,az úrnője nem tűrte senkitől sem a boszorkánysággal való visszaélést.*
- El tudom képzelni...ha ez megnyugtat én sem úsztam meg.-*pillantott a lányra.Persze sosem bánta meg,legalább valami színt loptak a nyugodt tájra,mi egyből zajos lett tőlük.*
- Túlságosan régóta nem jártál nálunk,így én is a nyugodt,csendes,egyhangúságos életre vetemedtem.-*vallotta be az igazsághoz híven,de ez nem jelenti azt hogy soha többé nem fog mókázni és bajt okozni.Ebben biztos volt.Lassan haladtak tovább utcán,hallgatta a lány szavait.Merőben más az ő életük mint az ittenieknek ezt ő jól tudta.*
- mindig szívesen látunk mindenkit.S így hogy mestered sajnos már nem az élők között tevékenykedik,talán több időd és lehetőséged lesz arra hogy ellátogass hozzánk.-*felelte mosolyogva.*
- Persze csak ha Antonius nagyúrnak nincs semmi ellenvetése...-*tette hozzá,bár nem tudja mennyire köti majd le a máguslányt a Seldë férfi utasításai.Lágyan emelte szabadjára tincseit a lágy szellő mi érintette testüket.Kíváncsian torpant meg amikor a lány megállt s a táskájában kezdett kotorászni.Ismerte már annyira hogy tudja miben sántikál,de nem is gondolt arra hogy a szóban forgó kövek lapulnak nála.Elkerekedett szemekkel nézett a tenyerébe amint az kiöntötte a kis zsák tartalmát.A nap sugarai megcsillogtatták a különböző színekben tündöklő köveket,minek visszaverődése káprázatos volt.*
- Ó Formenya! ezek csodálatosak! Pont ilyenekre van szükségem!-*kiemelt egyet tenyeréből és megforgatta.Arcán túláradó öröm látszódott,mit cseppet sem akart titkolni a lány előtt.*
- Köszönöm!-*markába zárta a köveket és megölelte a lányt.mikor elváltak szomorkásan nézett a lányra.*
- Nem is sejtettem hogy össze fogunk futni,így nálam nincs semmi mit neked adhatnék.-*ettől kicsit rosszul érezte magát.szeretett adni s kapni is egyaránt.*
- De ígérem meghálálom!
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 10:55

- Vhyril... Én sem tudtam, hogy találkozni fogok veled itt. Ezek a kövek meg mindig nálam vannak, a táskámban. Mivel nem tudhatom, mikor találok egy újabb különlegességet jártomban. Az Orod Ingorba való látogatás meg... Nos, nem hinném, hogy egy selde vissza tarthatna, ha mehetnékem támad. Még akkor sem, ha az illető egy nagyúr, és én történetesen a mágusa vagyok. Bár, én inkább udvari bolondnak éreztem magam, amikor meghallottam, hogy őt kell szolgálnom.
*Jóízűen felkacagott, majd a tünde vállára tette kezét.*
- Mindig nagy öröm számomra, ha egy hótündével találkozhatok, de mind közül te állsz hozzám a legközelebb Vhyril. Még így is, hogy csak ilyen ritkán találkozunk.
*Az égen egyre magasabbra szökő napra tekintett, aztán újra vissza a tündére.*
- Sajnos ideje vissza indulnom Fehértorony-várába. Ha véletlenül arra keverednél, akkor örömmel venném látogatásodat.
*Levette kezét a nő válláról, majd gyorsan megölelte. Aztán eleresztette, és egy sajnálkozó mosollyal arcán szólalt meg.*
- Ég veled kedves Vhyril! Vigyázz magadra!
*Majd a tünde búcsúzása után elindult a seldek földjére.*

//Köszönöm a játékot. :P //
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 11:03

*Együtt kacagott a mágussal,bár szavaival nem vigasztalódott meg teljesen,de majd eljön az a nap mikor meghálálkhatja kedvességét,ez jól tudta.Vigyorogva hallgatta a lány szavait.*
- Isten kegyelmezzen annak aki téged vissza akar tartani drágám!-*kuncogott mert jól ismerte a lány makacsságát,mit mindig akkor vetett be ha szükség hozta.Egyébként nagyon kedves volt.*
- Rendben van Formenya,remélem az élet is úgy hozza,hogy többször találkozzunk! Ha arra tévedek egy sétám alkalmával feltétlenül benézek hozzád!-*ígérte meg majd viszonozta a lány ölelését majd figyelemmel kísérte távozását.Arcán ott bujkált egy szeretetteljes mosoly,majd a kezében lévő kövekre pillantott.Eme kedvességével a mágus lány megkímélte attól hogy gondot okozzon neki a köves bolt felkutatása.Folytatta további sétáját,jó mélyre süllyesztve a drága köveket köpenye rejtett bugyraiban. Persze ha rálel a boltra attól függetlenül még betér nézelődni,hátha megakad a szeme egy szépségen.
Folytatta útját a mozgalmas délelőtti felfordulásban Evolyran városában.*



// Én is köszönöm,remélem találkozunk még! Wink //
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyPént. Feb. 06 2009, 12:49

*Tovább tartott a városban léte mint gondolta.Tegnap miután találkozott kedves mágus barátnőjével és kellemesen elbeszélgettek,rálelt arra a boltra mit a lány is említett neki.Órákat töltött ott a kövek válogatásával,mik fel sem értek azokkal miket Formenyatól kapott.De így talált sok sok szépen csillogó apró követ,jócskán vásárolt belőlük kielégítve örömét.
Az éjszakát a városban töltötte a fogadóban,s most újra az utcákat járja,hátha talál még valami szemet gyönyörködtető apróságra,hisz az elkövetkezendő időkben biztosan nem tér vissza egy jó darabig.Az út hosszú Orod Ingor földjére,így úgy döntött mielőtt leszáll az este útnak indul.De addig még hosszú hosszú órák telnek el...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa EmptyPént. Feb. 06 2009, 12:56

*Egy hótünde érkezik meg a városba ő egész nap a vadon és Orod ingor határain belüli területeket járja, viszont most úy gondolja betér a fővárosba is. Nem hinné hogy túl sokat időzik hiszen cask éppen be akar nézni mi hír erre felé. Nemsokára viszont ahogy jár az utcákon egy másik hótündét pillant meg fajtájábol akit még ismer is. LAssan közelebb megy arcán egy kissebb mosollyal*-Szép napot*mondja mosolyogva majd megáll a nővel szembe*-Sokat vagy a városba csak nem megfogott?*kérdezi egy ravaszkás mosollyal bár őt nem nagyon érdekli hogy ki milyen helyeket szeret egyszerüen csak megemlítette*-Amúgy mi szél fúj feléd, hogy tellnek a napjaid?*teszi fel az első kérdést a tünde*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





01. Evolyran városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 01. Evolyran városa   01. Evolyran városa Empty

Vissza az elejére Go down
 
01. Evolyran városa
Vissza az elejére 
1 / 33 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
 Similar topics
-
» 01. Evolyran kapuja
» 13. Evolyran kapuja - térkapu
» 1. Morilindë, az Elfek városa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Evolyrani Birodalom :: Evolyran városa-
Ugrás: