EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 1. Morilindë, az Elfek városa

Go down 
+21
Fatima Ferses
Edward Dylan
Blazer Duranin
Caius Alec Snarknit
Cecília
Dreamien Tifar
Zenoti Maya
Ned'rila Olveti
Thalion Hythamorys
Alya Hythamorys
Akira Angel
Akira Pain
Amara Lynessa
Formenya Hyalma
Mylene Hythamorys
Mitryas Hythamorys
Hiswa
Aredhel Narmolanya
Selly
Elyanor Paladyr
Mesélő
25 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Dreamien Tifar
Mágus vezér
Dreamien Tifar


Hozzászólások száma : 1188
Age : 43
Hírnév : 63

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Nov. 18 2009, 14:15

*Dreamien csak kapkodja a fejét a két testvér szavaira. Jól esik neki a sok gratuláció. *
- Köszönöm a gratulációkat és a jókívánságokat is!
*Elbúcsúznak Kayle-tól és miközben a földes úton haladnak, Tifar gyönyörködik a mellettük csordogáló patakban.
Dreamien mesél Mayának a Tolmen erdőben vívott csatáról a dartharral, aki elrabolta feleségét.
Megemlíti Casve nevét, aki tőrt szegezett a mágus torkának, Hiswa nevét, akire nem tudott megtéveszteni a darthar és segítséget nyújtott annak átka ellen, Fatimáét, a csendes elfet, aki Ninquët támogatta a harc alatt.
És persze az örömről, amikor a legyőzött lélekfosztó eldadogta, hogy a gyermek miatt tartotta magánál a kedvest. Mesélte, hogy milyen nagy öröm volt és mekkora aggódás viszont látni szerelmét s hogy mennyire megváltoztak azóta napjai. Visszatért beléjük a fény, a boldogság, melyet oly régóta várt már.
Hallgatja Maya szavait is, hiszen oly régen nem találkoztak és oly sok a mesélni való.*
- Cecíliáról? Még nem. Ki ő?
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 19 2009, 15:47

*Miközben a bolthoz tartottak Tifar sok mindent mesélt. Volt egy pár személy, akivel nem találkozott még. Sőt majdnem senkit. Kivéve Casvet. Jó volt hallgatni jó barátja szavait. Vele is sok minden történt amióta nem találkoztak.*
-Cecília egy jó barátom. Jó darabig együtt voltunk, de aztán elváltak útjaink. Sajnos….- mondta kicsit szomorkásan.
-Mert tudod ő nem tudott hol élni, s megkérdezte tőlem, hogy nem-e tudok neki szállást adni. Én persze, ahogy ismersz felajánlottam neki, hogy esetleg lakhatna velem is. Aztán a napok során egyre jobban megkedveltük egymást. Viszont eljött az a nap, amikor el kellett válnunk.- mondta Maya visszaemlékezve arra az időre, amikor Cecília még vele volt. * ~ Vajon hol lehet most? Mi lehet vele?~ * Maya eleinte elgondolkodott azon, hogy vajon mondja-e el Tifarnak, hogy Cecília vámpír, hiszen Tifarba megbízik. De szavát nem szegi meg, s Cecília kilétét nem fedi fel. *
-Úgyhogy az elmúlt időszakba mindkettőnkkel sok minden történt. – mosolygott Maya. Ekkor már látta a házat. Mióta nem járt itt sokat változózott. Fel lett újítva. Az emberek ide szívesen mentek be nem, úgy, mint régen. *
-Hát itt lennénk.- mondta Maya a boltra rámutatva. *
-Akkor menjünk be. - * Mikor bementek nem csalódtak. Ugyanolyan szép, mint kívül. Szép bútorzatokkal felszerelve és, ami házépítésre kell, azt itt tényleg meg lehet találni.*
-Jónapot.- köszönt kedvesen és hangosan Maya.
Vissza az elejére Go down
Dreamien Tifar
Mágus vezér
Dreamien Tifar


Hozzászólások száma : 1188
Age : 43
Hírnév : 63

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 19 2009, 15:58

*Dreamien figyelmesen hallgatja Mayát. Újfent meg kell állapítsa, hogy a lány az elmúlt időben sokat változott. Jósága megmaradt a régi, de komolyodott, és érettebbé vált.
Érdeklődve hallgatja, ahogy Maya Cecíliáról mesél. A lány szemébe nézve úgy érzi, valamit titkol, de nem firtatja, nem az ő dolga kivallatni a barátait azokról, amiket nem mondanak el.*
~Ha nem mondja el, nem is lehet lényeges.~
- Sok minden.
*Ismétli ő is Maya szavait, miközben a kis elf egy boltra mutat.
Tifar szemügyre veszi az épületet. Szakértő kezek emelték, és újították, még érzi a friss anyagok, festékek illatát.*
~ Nagyon jó ez a friss faillat.~
*Belépnek és Mayához hasonlóan Tifar is udvarisasan üdvözli a boltban lévőket, miközben szemei már a keresett anyagokat kutatják. Hamar lát is szögeket, facsapokat, kilincseket, zárakat, kulcsokat, festékeket, szerszámok tömkelegét és szeme meg is akad egy kis fából faragott bölcsőn.
Gyönyörű faragások díszítik, két végén virágmotívumok haladnak egymásba fonódva, finom ívű talpain pedig állatok kergetőznek. Első pillantásra megtetszik neki.*
- Mondja, mennyibe kerül ez a bölcső?
*Kérdi az eladótól*
-10 arany.
~Jól megkéri az árát.~
*Az ishtar kezébe veszi a darabot. Meglepődik milyen könnyű és mégis milyen masszív. Ebben aztán biztonságban tudhatná a gyermekét. Félreteszi és szakavatott szemmel nézelődik tovább. Pontosan tudja, mire van szüksége, hiszen már felépített egy házat.
Szögeket, zárakat, facsapokat és festékeket válogat ki. Ecseteket egészen sokáig nézegeti.
Közben Mayára is figyel, aki ott nézelődik mellette. Néha megjegyzést fűz egy-egy áruhoz, melyik, miért jó. Hamarosan meg is talál mindent, amit keres.
Nem keveset, 30 aranyat hagy ott az eladónál. Mayára néz, hiszen ő már távozna. Hóna alatt a bölcsővel, hátára akasztva egy zsákban a többi portékával áll.*
- Köszönöm, hogy megmutattad ezt a helyet, Maya.
*Csendben mosolyogva mondja ezt, hálás barátjának. Öröme sugárzik arcáról, hogy mindent megtalált és lassan mehet haza kedveséhez.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 19 2009, 16:50

*A boltban, ahogy Maya észreveszi Tifar mindent, megtalál. Közben Maya is nézelődik, bár ez őt annyira nem érinti, hiszen neki nincs szüksége ilyen anyagokra. A bölcső viszont neki is nagyon tetszik. Nagyon szép. *
-Nagyon szép ez a bölcső!- ~Bár az árát megkérik.~ * Gondolta Maya, de tovább nézelődtek, s lassan Tifar mindent megtalált. Ennek örült Maya. Legalább nem hiába jöttek el ebbe a boltba. *
-Szívesen. Örültem, hogy egy kicsit régi jó barátommal lehettem.-
*Majd elköszöntek az eladótól és kimentek a boltból. *
- Most, hogy mindent megtaláltál gondolom, igyekszel a feleségedhez.- mosolygott Maya.
Vissza az elejére Go down
Dreamien Tifar
Mágus vezér
Dreamien Tifar


Hozzászólások száma : 1188
Age : 43
Hírnév : 63

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 19 2009, 17:18

- Igen, én is nagyon örültem, hogy tudtunk találkozni. Jó volt látni téged.
Lassan megyek is.
Haza húz a szívem.
*Teszi hozzá mosolyogva. Remélve, hogy megérti, miért is kell oly gyorsan távoznia. Füttyent egyet, erre Odin baktat elő valahonnan a házak közül. A mágus gyors mozdulatokkal felrögzíti rá terhét, majd Mayához fordul.*
- Remélem, hamarosan vendégül láthatunk Ninquëvel az otthonunkban. Azt hiszem, az utat elmondtam, hogy merre jutsz oda.
Megyek is lassan.
Vigyázz magadra!
Szia!
*Ezzel felszáll lova hátára és elindul vissza az Alceron-fennsíkra.*


//Köszi a játékot, jó volt újra együtt játszani!//
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Nov. 19 2009, 17:31

*Tifar búcsúzkodik. Maya nem szívesen engedi el Tifart, de tudja, hogy otthonában várják őt, így nem tehet mást, elengedi. *
-Én is örültem, hogy találkoztunk, és egy kicsit beszélgethettünk. Bár hamar elment az idő.-
-Én is remélem, hogy előbb vagy utóbb megismerhetem a feleségedet és talán már a kis csöppséget is.- mosolygott Maya.
*Maya átöleli Tifart.*
-Vigyázok! Aztán te is vigyázz magadra és a családodra!- * Mondja Maya, majd elengedi Tifart.*
-Hát akkor, szia!- * Maya megvárja, míg Tifar elüget lovával, majd ő is haza megy nővéréhez. *

// Én köszönöm a játékot! Ja és a türelmed, hiszen nem mindig tudtam hamar válaszolni, és egy kicsit megvárakoztattalak! Igen jó volt újra játszani! Smile //
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyKedd Dec. 29 2009, 22:06

*Cecília vidáman szedte a lábait, egyik kezével Maya kezét fogta és úgy sietett előre. Szegény nő alig birt lépést tartani a kis vámpírral. Igazság szerint fogalma se volt róla merre kell menni, csak ment arra amerre utat látott....Mikor kereszteződéshez értek, persze megállt és megkérdezte merre kell menni.*
- Mond Maya, közel vagyunk már?*Nézett vissza barátnőjére egy pillanatra majd újra az utat figyelte, végül megtorpant.*
- Remélem a nővéred el fog engedni.*Ránézett és elmosolyodott, majd megint elindult..mostmár rendes tempóban.*
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyKedd Dec. 29 2009, 22:23

* Maya csak követte Cecíliát. Elég gyorsan haladtak, bár, így legalább nem fáztak. Kiss hűvös volt. Maya, már azt hitte Cecília tudja merre kell menni, míg nem egy kereszteződéshez értek. Maya csak a kezével mutatta, hogy merre kell menni. *
- Már nincs sok vissza.- mondta Maya, s már látni lehetett a várost és persze a kapuőröket. *
- Már látom is!- kiáltott fel Maya.
- Hát nem tudom... Az az igazság, hogy nem díjazza ezt az ötletet. Nem akar elveszíteni engemet is...- mondta kicsit elhalkulva, majd megérkeztek az őrökhöz. Persze már félig aludtak. Átjutottak az őrökön, s most már Maya vezette Cecíliát, hisz már csak az ő házukat kell megkeresni. *
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyKedd Dec. 29 2009, 22:33

*Már látszot a kapu, és az ott szunyókáló őrök.*~Minek kellenek ezek ide ha csak lustlákodnak?~*Miközben áthaladtak a kapunk rájuk nézett és megcsóvolta a fejét. Végül rájöttm hogy értelmetlen ezek miatt bosszankodnia így inkább válaszolt az előbbire Mayanak.*
- Nem fog elveszíteni! Nincs mitől félnie hisz egy vámpír vigyáz rád!*Oké, ettől sok ember csak még jobban beparázna de Mayanak nem kell. Ő is tudja, hogy Cecília nem bántaná, és egy vámpír aki nem bánt, csak védeni tud....Vagy valami ilyesmi...Már barátnője vezette a kislányt és nem fordítva. Végül megérkezdtek a házhoz. Pár percig csak álltak az ajtó előtt majd Ceci felemelte a kezét és bekopogtatott.*
- Hahó, van itthon valaki?*Válaszként léptek zaja ütötte meg a fülét. Arcán győztes mosoly húzódott és várt.*
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyKedd Dec. 29 2009, 22:59

* Már oda is értek a házhoz. Eleinte csak álltak az ajtó előtt, majd Cecília bekopogott. Lépteket lehetett hallani. Így Maya arra következtett, hogy nem aludt még a nővére pedig már igen késő volt. *
~ Fogadjunk megint olvasott!~
* Nyílik az ajtó, s, ahogy megpillantja Kayle Mayát a nyakába ugrik. *
- Maya! Hát te itt ilyenkor?- * Persze nem tévesztette szem elől a kis barátnőjét sem. *
- Sziasztok! Én Kayle vagyok Maya nővére.- mondta büszkén, majd behívta őket. Az asztalhoz tessékelte őket, s ülőhyelyre mutatott. *
- Szia- Maya még csak most tudott köszönni.
- Tudom nem hétköznapi, hogy az éjszaka kellős közepén jöttem el ide hozzád.- mondta Maya, s nagyott sóhajtott.
- Nincs semmi baj nem aludtam még. És tudod jól, hogy örülök, ha itt vagy és, ha még a barátaidat is elhozod, annak még jobban. Vagy valami baj van?-
- Hát nincs baj. De valamit meg kel beszélnünk. Régebben már felhoztam ezt a témát, de te hallani se akartál róla. Remélem most már azért változtak a véleményeid erről.-- De mirről van szó?- kérdezte Kaya tudakolva.
- Hát anya megkereséséről.- Ahogy Mayának ez a szó elhangzott a szájából, úgy síri csend lett a szobában.
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyKedd Dec. 29 2009, 23:36

*Maya nővére pont olyan volt mint amilyenre a kis vámpír számított. Kedves, szép, és nagyon szerette Mayat.*
- Jóestét! A nevem Cecília, nagyon örülök hogy megismerhetem!*Szépen bemtatkozott, tudta, hogy fontos az első benyomás, főleg mikor ilyen komoly dologról szeretnének beszélgetni.Bementk a házba és leültek. Barátnője hamar felhozta a témát bár igaza van? Minek kerülgetni a forró kását?*
- Kayle, először is bocsánat a késői zavarásért, másodszor pedig...*Megküszürlte a torkát. Mikor megint megszólalt, hangja éretten, komolyan csengett.*- Remélem nem haragszol meg érte de Maya mesélt nekem egy kicsit a múltatokról. Tudod szerintem, nem helyes, hogy csak ölbetett kézzel vártok és szomorkodtok a múlt miatt. Ez nem az én dolgom, jól tudom. Viszont hugod a barátom és segíteni szeretnék neki! *Belenézett Kayle szemeibe. Pillantását egy percre se engedte, úgy folytatta tovább.*
- Szeretnék vele menni. Nem kell aggódnod, vigyázni fogok rá és ha esetleg kételkednél az erőmben...*Sóhalytott egy nagyot, becsukta szemeit és mikor újra kinyitotta azok már lángoltak. Két szemfoga előtünt és ugyanolyan hangon mint az előbb folytatta.*- Nem bántalak, ne fél. Mayat se fogom hisz barátok vagyunk. Kérlek, engedd meg, hogy megkeressük édesanyátokat!
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Dec. 30 2009, 10:19

* Kayle megtorpant. Anya megkereséséről hallani se akart. Cecília is megemlítette, s ezt furcsálta. Maya nem szokt elmondani senkinek a múltunkról való történetet*
~ Ezek szerint jó barátja lehet Cecília.~
* Gondolta Kayle, majd épp szólni akart, amikor Cecília felfedte kilétét. Kayle kerek szemekkel nézett, de az az igazság, hogy Maya is. Meglepte, hogy Kayle előtt is felfedte kilétét. Cecíliához fordult. *
- Cecília mit csinálsz?- kérdezte hallkan, majd Kayle Cecíliához ment. *
- Cecília, te vámpír vagy?- kérdezte kigubbadó szemekkel, mert nem akarta elhinni. De a szemfogai meggyőzték erről és persze a szemében lángoló tűz is. Majd hátrált és lült. Maya csak hllgatott. Nem tudta most mit fog mondani Kayle. *
- Ti ezt komolyan gondoljátok!- kérdezte értetlenkedve, pedig jól tudta, milyen fontos Mayának, hogy megtalálja az édesanyjukat. Kaylenek is az volt, de ő nem tudta itt hagyni szülővárosát. *
- Igen! Kayle figyelj!- mondta Maya, majd oda ment Kaylehez és leguggolt hozzá. *
- Tudom, hogy te ellenzed ezt az ötletet, mert féltesz, de itt vn velem Cecília.- mondt Maya végig Kayle szemébe nézve.
-De....- kezdte Kayle mondani, majd folytatta.
- Cecíliát is bajba akarod sodorni. Nem elég, hogy magadat!- majd Maya Cecíliára nézett. Most nem tudott megszólalni. Tudta, hogy Cecília vele akar jönni, de abban Kaylenek teljesen igaza van, hogy veszélyes az út. *
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Dec. 30 2009, 11:42

*Kayle jól meglepődött a dolgon, hogy Ceci vámpír. Bár most őszintén, ki nem lepődik meg ezen? Maya kérdésére nem válaszolt csak játékosan rákacsintott.*
- Így van, én vámpír vagyok. De ne aggódj, nem bántom egyikőtöket sem.*Halványan elmosolyodott. Kayle még mindig kételkedett a dologban de barátnője is elkedzte győzködni. Az utolsó mondaton nevetni tudott volna de visszafogta magát.*~Én már azzal bajba sodrom magam, hogy kilépek az ajtón...~
- Figyelj Kayle! Nincs miért aggódnod! Igen, valószínű, hogy bajba sodorjuk magunkat de nekem nem igazán tud ártani senki. Mayara pedig vigyáznék. Bár szerintem meg tudja védeni magát. *Mostmár bizakodón mosolyogott a két nőre.*
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Dec. 30 2009, 12:59

- Nem sodornátok magatokat bajba? Cecília én értem, hogy megtudod védeni magad és, hogy Mayára is vigyáznál, de nem tudom...- mondta és könny lábadt a szemeibe.
- Nem tudom elengedni! Nekem már csak ő maradt.- mondta és az arcán könnyek folytak le, amelyeket Maya letörölt a kezével.
- Ne sírj, Kayle!-
- Tudod jól, hogy csak, így tudjuk megtalálni anyát. Ölbetett kézzel nem megy.- mondta Maya határozottan.
- De nekem nincs erőm itt hagyni a szülővárosom. És, ha nem megyek veletek csak bűntudatom lenne!- mondta Kayle szipogva.
- De nincs miért. Téged minden ide köt.-
- De engem nem...- mondta Maya elhalkulva.
- Tudod jól, hogy velem nem, úgy bánik a többi elf, ahogy kéne. Úgy gondolják más vagyok....-
- De téged szeretnek és isztelnek. Hát maradj itt!-
- Vigyázz a házra!- mondta Maya meggyősző mosollyal. Kayle felpattant a székről és oda ment az előszobai szekrényhez, majd eg kis ládikát emelt le róla. A ládikát kinyitotta és egy medált vett ki belőle, majd Maya felé megindult. *
- Hát legyen....- mondta szomorúan.
- De azt szeretném, hogy ezt a medált őrizzd meg! Édesanyánké volt.....- Egy ezüstmedál volt, amely ovális alakú volt. Egy csillogó kő díszítette. Ki lehetett nyitni. Maya meg is tette, majd édesanyja képét találta benne. Az anyja mosolygott. Ez Mayának életerőt adott. Kayle a nyakába tette. Maya szorosan megölelte.*
- Vigyázz rá és persze magadra, na meg a vámpír barátnődre.- mosolygott rá Cecíliára.
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Dec. 31 2009, 11:36

*Mikor látta, hogy Kayle elsírta magát egy nagyot sóhalytott. Megértette az érzéseit. Türelmesen végig hallgatta a testvérpár beszélgetését majd mikor meghallotta azokat a szavatak amikre egész idáig várt, majdnem ugrott egy nagyot. Persze tudta, hogy azt nem illene meg ilyenek, de a győzelem teljes mosolyt nem bírta megállni.*
- Nem kell félned Kayle, minden rendben lesz!*Mondta magabiztosan, közben a medállt nézegette ő is. Lassan felállt és miután a testvérek kibontakoztak az ölelésből odalépett Mayahoz.*
- Akkor lassan idelye mennünk, de előtte szeretném, hogyha elmesélnétek anyukátok milyen gyógynövényeket keresett. Ha mi is elmegyünk azokra a helyekre ahol elméletileg ő is járt, valószínüleg találunk valami nyomot utána. Vagyis esetleg őt magát.*Az utolsó variáció jobban tetszett neki, bár az volt a leg valószínütlenebb. Összefonta maga előtt a karjait és várta a választ.*
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Dec. 31 2009, 12:59

- Köszönöm Kayle.- mondta Maya és széles vigyor tört ki az arcán, de, ahogy látta Cecíliának is.
- Igen! Legyőzzük az akadályokat!- mondta Maya magabiztosan! Most már felkészült az útra. Még Kayle is támogatta és, így plusz erőt szerzett. Meghallgatta Cecíliát, mjd rájött, hogy téyleg indulniuk kéne lassan. *
- Igen igazad van Cecília!- mondta Maya, majd mikor a gyógyfüvekről kérdezte Kaylere nézett. Kayle persze tudta miért. Visszament, ahhoz a szekrényhez, ahonnan a medált emelte le. Egy poros, régi könyvet vett le, majd letette az asztalra és lefújta a port róla, amitől egy kicsit köhögni kezdett, de hamar elállt. Maya odament hozzá és szemügyre vette közelebről is. Egy régi könyv, amelyeben kézírással rót receptek voltak. Maya felkiáltott.*
- Ez anya receptjei!- mondta, vagy inkább kiabálta.
- Igen!- mondta Kayle, majd megkereste a méreg elleni receptet.
- Ez az!- kiálltott fel most ő, majd már, majd nem elkezdte kitépni a lapot, mikor Maya megállította. *
- Ne!- kiáltotta.
- Miért ne?- kérdezte Kayle értetlenül.
- Mert elviszem a könyvet. Az út során más receptekre is szükség lehet.-
Vissza az elejére Go down
Caius Alec Snarknit
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Caius Alec Snarknit


Hozzászólások száma : 331
Age : 36
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 29 2010, 11:55

//Eddig moderálva!//
Vissza az elejére Go down
Blazer Duranin
Nehézlovag
Blazer Duranin


Hozzászólások száma : 251
Age : 33
Hírnév : 7

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyKedd Júl. 06 2010, 23:43

Morilindë, az Elfek városa. Kis szépséghiba, hogy az emberek többsége még csak ki sem tudja mondani a nevét. Évtizedek óta a béke és nyugalom hona volt a szépek népének lakhelye, de most a hírek szerint egy bestia tartja rettegésben a szülőket. Jó néhány kalandorral találkoztam utam során, volt, akit a pénz, volt akit a hírnév ígérete hozott. Én csak segíteni akartam. Segíteni azokon, akiket rettegésben tart a sötétség teremtménye, megmenteni azokat, akik nem elég képzettek, hogy felvegyék vele a harcot és megbosszulni azokat, akiknek elvette az életét a szörnyeteg. Fém vértben, vállamon vörös köpennyel, oldalamon megszokott kardommal közelítettem meg a várost. Talán egyedül kevés lettem volna, de tudtam, hogy már várnak rám a társaim, egy elf íjászlány és egy varázsló. Hiányzott Raissa, de nem akartam megint veszélybe sodorni, főleg nem az után, ami a legutóbb történt.
Az elfek városa csodálatos épületekkel kápráztatja el az utazót, egyszerűen fantasztikus mit ki nem hoznak az egyszerű fákból, de most nem tudtam a látványt élvezni. Magamban már a harcra készültem. Kifelejtettünk valamit? Fatima tudja követni a nyomokat, a másfélkezes kardnak a páncél sem áll ellent és ha bármi trükköz folyamodna ellenfelünk bízhatunk abban, hogy a sárkányúr megbirkózik vele. Mégis balsejtelmem volt.
Én érkeztem először. A főtéren, a szökőkútnál beszéltük meg a találkozót, ez volt a legkönnyebben megtalálható pont a városban. Leültem a kőre és ellenőriztem a felszerelésemet. Most talán azon múlhat az életem, hogy egy szíj elég szoros-e vagy hogy tökéletesen van-e fenve a pengém. Számba vettem mindent és közben vártam a többieket.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 00:03

*Nincs ínyére ez a csapatosdi, de be kell vallani valamit. Hiába nagy hadúr, ha nem ismerik, nem kapja meg amit "otthon" megkapott. Pénzt, elismerést no és persze szolgákat, ám ha megtudnák ki is valójában, nem egésszen úgy bánnának vele, mint "otthon". Mert az a hely Dagorlad, és ennek a helynek itt nincs nagy népszerűsége. Szóval marad a gürcölés, ha pénzhez akar jutni. Egy emberrel...hmm, egy ember harcossal fog dolgozni. Kiváncsi lesz rá, mi is tud valójában. Tehát, a harcosssal és egy elfel fog együtt harcolni. Vajon ki lehet? Nem mondta meg senki a nevét, mondjuk a másiknak sem tudja, hiszen későn jött jelentkezni. A szökőkúthoz viszont túl korán. Várt egy darabig, majd egy régiség árust felfedezve elhúzódott kissé, így nem vehették észre elsőre. Egy varázsszérumot vett, majd az üzlet megkötése után kissé más hangulatban ült le a kúthoz. Mindig felvillanyozza egy új tárgy a kezében, persze ez anyiban nyilvánult meg, hogy nem mereven hanem könyedebben ült le, de ugyanolyan kimérten mint minidg. Körbenézve észrevette, hogy sok elf megbámulta, talán a kinézete miatt. Emberi alkata volt, de nem embrei méretekkel. Hatalmas termete, és nagy feketébe hajló sötétkék szemei. Olyan szemek amiben csak elveszni lehet, kiolvasni belölle semmit sem. Kék köpenye mindent eltakart, csupán kis botja látszott ki mikor leüllt. Úgy látszik nincs másra szüksége a harchoz.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Íjász
Íjász
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 218
Age : 214
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 00:13

*No Fatima is útra kelt. Hallotta ezt a szörnyű esetet, így mindenképp meg akarta oldani. Dagorladban volt már dolga pár jó baráttal leállítani egy óriást, talán ez a szörny is meglesz. Pff... főleg az utolsó csata után, ami nem volt semmi a vérfarkasokkal. A nő sem tudta, hogy kikkel fog együtt harcolni. Csak Blazerről tudott, akivel a korábbi csatában ismerkedett meg. Ő érkezett utoljára. Nem mintha ő bármikor is késett volna, de valakinek a három közül csak kell utolsónak érkezni. Hát most ő volt az. Oldalán a hosszú kard, vállán a tegez és kezében az íj. Készen állt a harcra. Egyetlen célja volt. Megmenteni a gyerekeket. Azért... őket nem hagyhatja bajban. És addig, amíg meg nincs a holttestük, élnie kell a reménynek, hogy még jól vannak. Így áll Talyonhoz is, de ez most mellékes. Már messziről meglátja Blazert. Mikor közelebb ért, akkor biccentett neki.*
-Üdv.-
*Majd meglátta Dylant.*
-Csak nem te vagy az a bizonyos harmadik?-
*Néz komolyan a férfira. Majd neki is biccent egyet.*
-Örülök az újabb találkozásnak. Milyen kár, hogy a harc az állandósult ok.-
*Vigyáznia kell, mit mond, nehogy félre értse a férfi. De ismeri annyira Edwardot, hogy nem kell attól tartania, hogy bármit is belegondol a szavakba. Éltek meg együtt annyi csatát, hogy ismerjék egymást ennyire. Komoly arccal nézett a két férfira.*
-Akkor indulunk?-
Vissza az elejére Go down
Blazer Duranin
Nehézlovag
Blazer Duranin


Hozzászólások száma : 251
Age : 33
Hírnév : 7

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 01:04

Úgy néz ki a varázslónk nem csak hogy szótlan, még a megbeszélt találkozó helyet sem tudja betartani. Utáltam olyan emberekkel dolgozni, akik elkéstek vagy nem voltak képesek elfogadni, hogy ha ez volt a megbeszélt találkozóhely, akkor ide jövünk. Ha ebben nem képes elfogadni, hogy más dönt helyette, akkor nem kizárt hogy amikor tényleg élet vagy életek múlnak rajta akkor sem fog tudni engedelmeskedni. Tudtam jól, hogy nem én vagyok itt a legbefolyásosabb vagy akár a legjobb harcos, de sem a nő sem a szótlan varázsló nem volt alkalmas a csapat taktikai vezetésére. És ha nem akartunk meghalni mindannyian, akkor össze kellett, hogy valaki fogja a csapatot. Biccentettem az érkező nőnek, majd felálltam és a helyére raktam a kardom.
- Köszönöm, hogy eljöttetek.
Nyilván nekik is megvolt a maguk indoka, de nekem csak az számított, hogy nekem is segítenek a célom elérésében.
- Fatima, a te feladatod lesz, hogy megtaláld a bestiát. Tegnap este is újabb áldozatot szedett, ott kezdjük a kutatást. Ha eljutunk odáig, hogy szemtől szemben kell harcolnunk, akkor a szemét kellene kilőnöd, azzal tudod a legtöbbet segíteni. Persze, ha le tudod lőni mint egy kutyát az se baj, de kétlem, hogy ilyen szerencsénk lenne.
Kis szünetet tartottam, majd a varázslóra néztem. Tudtam a nevét, megjegyeztem mindent, amit tudhattam a mai feladathoz.
- Dylan, nem tudom miben áll a mágiád, tedd meg, amit tudsz. Nem akarok, hogy akármelyikünket is darabokban vigyék haza.
Kicsit talán túlzásba vittem. Felsóhajtottam, majd elindultam a ház felé, ahonnan legutóbb eltűnt egy gyerek. Remélem az elf képes olvasni a nyomokból.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 01:20

*Leül, és vár. Igen, elősszőr a járó kelőket figyeli, de nem sokra rá figyelmes lesz a harcosra is. Magában leszögezi a nyilvánvalókat. Ő lesz az az ember. Hisz csak egy ember aggatja így tele magát harc elött. Most megrándította volna a vállát, ha egy kicsit kifejezőbbek lennének a mozdulatai. Nem az ő dolga. Ember. Úgy védekezik ahogy tud. Aztán megérkezik az elf is. Egy pillanatra elhül. Meglepődötten áll fel, mikor a lány hozzá intézi szavait. Ilyet azelöt soha nem csinált, gyorsan észbe is kap, és felveszi a szokásos közömbös arcát. Megigazítja aköpenyét, csak amolyan pótcselekvésként, mintha azért állt volna fel. Aztán az ember aktivizállja magát. épp jókor, már kezdett kínos lenni a helyzet. Eddig nem szólallt meg, és a harcos szavaira is csak eg ygunyoros félmosollyal válaszolt. Kiállása, egész megjelenése azt sugérozta, hogy a másik kettőt teljesen fölösleges, de ha akarják próbálkozzanak cska. Addig ő a háttérből figyel. Végül elindultak a ház felé. Dylan haladt legutoljára. Egy csapat gyerkőc követte őket, és a ház elött voltak olyan bátrak, hogy előmerészkedjenek.*
-Ti vagytok azok akik a szörnyet jöttetek meggölni.-*szólalt meg a legbátrabb. Dylan unottan figyelte az eseményeket*
-A barátunk is ott van. Ugye vissza hozzátok őt?
-Mindig az erdő közepe felé veszi az útját. A szüleink nem engednek ki minket, de mi követtük. Hozzák visza a barátunkat. Már van merre menniök.

Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Íjász
Íjász
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 218
Age : 214
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 01:43

*Fatima észreveszi, hogy egy pillanatra elcsodálkozik Dylan, de nem gondol bele semmit. Hisz csodálkozni való dolog az egész. Állandóan véletlen futnak össze. És mindig csatában. Dylan nem felelt. Így elég volt csak Blazerre figyelni. A nő biccentett.*
-Rendben.-
*Ő aztán képes parancsot teljesíteni. Ha értelmes... Majd egy kissé gonoszkás mosoly hagyta el a száját, amikor a harcos Dylanhez fűzte szavait. Elindultak hát a tetthelyre. Végig csendben voltak. Egy idő után gyerekek csatlakoztak hozzájuk. A sok beszéd után Fatima megállt. Kissé szigorúan, de olyan anyukásan szólalt meg.*
-Köszönjük a segítséget gyerekek, de most menjetek haza! Mindent megteszünk, hogy épségben visszahozzuk a barátaitokat és hogy többször ilyen ne forduljon elő. De egy valamiben segítenetek kell! Nem akarjuk, hogy ti is bajba kerüljetek, úgyhogy siessetek az otthonotokba!-
*Határozottan nézett a srácokra, de nem lenézőn. Azok egy kicsit huzakodtak, de végül mégis csak távoztak. Fatima egy megkönnyebbült sóhajtással megfordult és folytatta az útját. Eljutottak ahhoz a házhoz, ahonnan utoljára eltűnt egy kisfiú. Az édesanya sírva rohant ki a harcosokhoz.*
-Önök azok, akik mennek megmenteni a fiamat? Kérem tegyenek meg mindent!-
*Zokogva összerogyott. Fatima összehúzta a szemöldökét.*
-Ne most legyen gyenge! Csak nem akarja kisírt szemmel várni a gyermekét?! Milyen érzés lesz neki így látnia az édesanyját?!-
*Mondhatni mérgesen szólt rá a nőre, annak meg meglepődésében felszáradtak a könnyei és mereven felállt. Biccentett egyet. Majd Fatima szólalt meg újra.*
-Mikor tűnt el a gyermek?-
*A nő készséggel felelt.*
-Mikor már sötétedett, a kisfiam sokáig játszott az utcán és egyszerűen csak eltűnt. Sikolyokat lehetett hallani az erdő felől.-
*Megint majdnem elsírta magát, de megfékezte magát. Azonban a fájdalomtól remegtek az ajkai. Fatima biccentett, majd azonnal elindult az erdő felé. Előhúzott egy nyilat és az íjára helyezte.*
-Az istenek áldják meg önöket!-
*Szólt nekik az anya, majd végignézte a harcosok távozását.*
Vissza az elejére Go down
Blazer Duranin
Nehézlovag
Blazer Duranin


Hozzászólások száma : 251
Age : 33
Hírnév : 7

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 02:33

A varázsló továbbra sem szól semmit, de ha neki ettől jobb ám tegye. Amíg elvégzi a feladatát nem kell beszélgetnie. Csak végezze el… utálom a tudatot, hogy egy másik embertől függhet az életem, ráadásul egy olyantól, akinek a céljait sem ismerem. Mi lesz ha úgy dönt, hogy fontosabb a saját bőre? És vajon a lányban bízhatok-e? Becsületesnek ismertem meg, de ez nem jelenti azt, hogy nem ijed meg vagy hogy bírni fogja a harcot. Hagyom, hogy hazaküldje a gyerekeket, elvégre az ő népéből valóak és mégiscsak ő a gyengébbik nem képviselője, talán ő jobban ért a nyelvükön. Aztán követjük az utasításokat és lassan kiérünk az erdőbe. Bámulok én magam elé, de nem tudok eldönteni, hogy mi az, ami egy nyom lehet, mi az, ami csak vaddisznócsapás, viszont úgy tűnik, hogy a nyomolvasónk kiigazodik és hamarosan vezetni kezd minket. Nem telik egy fertályóra és egy két fa között a föld alá vezető útra bukkanunk, aminek a szélénél a lány meg is talál egy csepp vért. Nem bizonyíték, de több mint gyanús. A föld alá vezető út aztán újra a felszínre vezet, mégpedig egy sziklák által határolt kis tisztásra. Amit először meglátok a két szétmarcangolt tetem, így nem is várok tovább, előhúzom a kardomat. Alig egy lépést teszünk, amikor a sziklafal mögül előlép a bestia. Sose láttam még ilyen dögöt, az összképet pedig csak még borzalmasabbá teszi, hogy még mindig véres a szája. Oldalt lépek, hogy teret adjak a mögöttem jövőknek, hogy lásson az íjász és a mágus, de már előre szidom a terepet, ugyanis nem lesz terünk mozogni.
- Szóval megjöttetek.
Oldalra kapom a fejem, keresem a hang forrását, nem akarom elhinni. De kénytelen vagyok. A kétfejű szörnyeteg nem csak gyerekeket öl, még beszélni is tud.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 02:49

*Fatima láthatóan elintéz mindent, majd nagy magabiztosan elindúl az erdőbe. Dylan is a füvet nézi, mi merre mehetett, de a vezető az elf nő. Nem mond semmit, mintha csak egy szellem lenne. Aztán rábukkannak egy vércsöppre. A mágus míg a többiek odébb állnak megvizsgállja. Ez bizony egy elf vére. Az egyik gyerkőc nem úszta meg, hiába aggódtak a abrátai érte. Lelassúl, vészjósló érzése támad. Így ő érkezik meg utoljára. Fatima is és a harcos is már csatára készen vannak. Még épp elkapja amit a szörnymond. Nagy léhán elvonul a két harcos mellett. Szemügyre veszi a tetemeket, majd gúnyos nevetésbe kezd.*/
-No lám. Beszél az áldozat... és most azt hiszed, hogy értelmes lény vagy? Hát hadd világosítsalak fel, hogy sajnos csak egy alsóbb rendú kis szörnyeteg vagy semmi egyébb. Egy terhes dolog,amit mielöbb el kell pusztítani.
*Fel fogja dühíteni, de ezt jól tudta. Viszont meg is lepte. Első megrökönyödésben a szörny, nem tett semmit. Nem arra várt, hogy csak úgy visza kézből replikáznak felé. Nem ezt szokta meg. A visíásokat és segyélkéréseket, könyörgéseket várta, és így közel is engedte maához a férfit. Az pedig gyorsan cselekedet. Elmosrmolt egy varázs igét, mire a szörn ytámadásb alenndült és savat köpött a hadúr felé, de csak pár centire ért el a sav. Egy láthatalan burokban megállt és lassan lecsúszott mint egy üvegröl. Dylan hátrébb ugortt. Nem azért, mert megilyedt volna, ahnem beszélni akart (nahát!) a többiekhez*
-A bőre jobb páncél mint a tied.-*Bökött a harcos felé.*.Itt egy kard édes kevés lesz.
*Közben az is kiderült, hogy savat kóp, habár Dylan pajzsa amit ezúttal nem a maga védelmére, hanme a bestia megfékezésére használt, egy darbig távol tartja tőllük. Elővette a botot.*
-Kokohe!-*és egyszeriben karddá lett.*
-A karmai, és a fogau ugyanolyan veszélyesek. Vigyázzatok a közelében.
*Ezt persze a pajzs hatóerejére értette, mert csak a savat tartja távol, a karmokkal ugyanolyanhalálos sebet ejthet a szörny.*
-Mit tettél, te démon. Nem vagyok kiváncsi rátok, menjetek el!-*hangzott a válasz. a szörny felöl*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Íjász
Íjász
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 218
Age : 214
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptySzer. Júl. 07 2010, 11:43

//Időn túli, júliusi küldetés: Blazer, Dylan, Fatima//

//Nehezen lehetett megérteni, hogy most ki körül van a burok. Elvileg a szörny körül, igaz? Hogy ne tudjon savat köpni... pff...//

*Mikor Fatima beért az erdőbe, azonnal a nyomokat kezdte keresni. Vajon merre mehettek? Néha leguggol, hogy megnézzen egy lábnyomot, vagy egy meghajlott növényt, majd a többiekre nem is figyelve továbbment. Magabiztosan haladt, szinte nesztelenül. Arca komoly, rezzenéstelen volt, csak a szemében lehetett látni egy kis komorságot, illetve azt, hogy koncentrál. Kis idő múlva egy föld alá vezető útra találnak, aminek a szélénél a nő észrevesz egy csepp vért. Belenyúl, majd megszagolja. Összehúzza a szemöldökét. Majd tovább megy, egészen be a földalatti járatba. Íja lövésre kész. Egy pillanatra hátranéz, hogy a többiek követik-e. Dylan is megvizsgálja a vért, és csak egy kis fáziskéséssel kezdi követni a többieket.*
~Mi megérezzük, hogy tünde vér... Vajon csak megsérültek, vagy már halottak?~
*Kiérnek egy sziklákkal körülvett tisztáshoz. A látvány nem volt reménykeltő. Két szétmarcangolt tetem. Fatima szemében felgyulladt a gyűlölet lángja. Sötéten kezdett vibrálni a furcsa fényben. Blazer cselekszik. Elő is veszi a kardját. Fatima csak feszesebbre húzta az íjat. Majd megjelent a szörny. Elég ocsmány látvány, de a tünde nő csak összehúzza a szemöldökét, arcán nem látszódik az irtózat. Azon, hogy megszólalt a szörny nem lepődött meg, hisz látott már sok mindent életében. Már semmin nem tud csodálkozni. Csak abban reménykedik, hogy a harmadik gyermek még életben van. Ekkor aktivizálja magát Edward. Fatima nem néz rá, csak a szeme sarkából figyeli. Ugyanis erősen koncentrál a szörnyre. Egy rossz mozdulat, és már lő is. Dylan szavaira legszívesebben eleresztene egy gonosz vigyort, de most nincsen abban a helyzetben, hogy utat engedhessen bármiféle érzelemnek. A szörny és Dylan közel vannak egymáshoz. A szörny cselekszik. Savat köp, ami szinte semeddig nem jut el. Mivel a szörnynek két feje van, így négy szeme. Fatima kilőtte a beszélő fejnek a bal szemét. A szörny felháborodott. Először Dylant ordította le, majd dühében Fatimára tekintett és igyekezett letámadni őt. De az éjtünde mikor kilőtte az első nyilát, már automatikusan húzta is elő a másikat és kilőtte vele a beszélő fej jobb szemét. A szörny felüvöltött és a nő felé csapott. Fatima még képes volt úgy mozdulni, hogy ne a karmok érjék a testét, de a szörny mancsa így is eltalálta, és pár méterrel arrébb csapta. Nagy sebességgel csapódott az elf az egyik sziklának. Felszisszent, de nem akart több fájdalmat mutatni. Összeesett, de pár másodperc múlva feltápászkodott, hogy a többiek ne aggódjanak érte. Mindene sajgott, de igyekezte a fájdalmat kikapcsolni magában. Ez sohasem ment neki nehezen. Most a szörny háta mögé került. Nem szokott sokat vacillálni de most végig kellett gondolnia, mit tegyen.*
Vissza az elejére Go down
Blazer Duranin
Nehézlovag
Blazer Duranin


Hozzászólások száma : 251
Age : 33
Hírnév : 7

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Júl. 08 2010, 23:02

Már épp mozdultam volna, hogy elvonjam a szörny figyelmét a társaimról, szabadon hagyva őket, hogy cselekedjenek, amikor a varázsló közli, hogy kevés lesz a kardom. Ezt a barmot sose tanították csoportos harcra? Első szabály, hogy sose mondj ellent a társaidnak, sose rombold a morált mert ha a többiek emiatt megsérülnek és levágják őket akkor te leszel a következő.
- Még jó hogy a kard mögött ott van két kar, amik forgatják.
Vetem oda neki, miközben folytatom az oldalazást. Hárman vagyunk, körbe tudjuk venni. És ha egyszer átütöm a páncélját és eltalálom a szívét akkor vége a harcnak. Csak át kéne ütni a bőrét. Lent tartom a kardomat a csípőm alatt, a hegyét lassan jobbra-balra hintáztatva. Az ellenfelek többségének a figyelmét ez a mozgás elvonja, elég időt adva nekem, hogy felmérjem mikor és hova tudok támadni. Már éppen elhatároznám magam, hogy itt az ideje lecsapni, amikor Fatima támadásba lendül. Két vesszőt lő ki, két szemét veszíti el a bestia. Csak csodálni tudom az elf célzási képességeit, nem sokan tudnának kettőtől kettő lövést egy apró érményi felületre elvégezni, még kevesebben lennének ezt veszély esetén, egy ilyen pokolfajzattal szemben megtenni. Nem sok oka van viszont az örömre, mert egy pillanattal később a bestia csapása elsodorja, nekem viszont tökéletes alkalmat adva, hogy támadjak. Oldalt, hátul állok, fogást váltok a kardon, hogy a hüvelykujjam a gombon legyen, majd mindkét kézzel rámarkolva a kardra, majd nekifutva a bestia lapockáját céloztam meg. Ha eltalálom a gerincét vége van, de anélkül is komoly sebet jelent ha átütöm a bőrét. És nincs az a bőr, ami a kétkezes szúrást kibírná, ezt még a vastag acéllemez sem bírja.
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyCsüt. Júl. 08 2010, 23:44

*A csel bevállt, a pajzs a szörnyön, az ember pedig nem hagyja magát. Viszavág, ami mosolyra készteti a hadurat. Arra gondol, ezt inkább gyakorlatban akarja látni, de nem szól semmit inkább. Ő áll középen, a harcos jobbról Fatima balról kezdi a támadást. Míg a lány kilövi a szörnyeteg két szemét, -a négyből- addig az ember elfoglalja helyét az ellen háta mögött. Dylan meg csak áll. Fatima zuhanására csak annyira reagál, hogy végtelenül unott fejjel utánna néz. Fejével követi az elf "röptét", majd a csattanást. Aztán miután megbizonyosodik afelöl, hogy megmaradt, újra előrre fordúl. Ekkor már az ember lendületbe ért, és a bestia lapockája felé halad. A pajzs könnyen átengedte, hiszen Dylan vonta fel, a páncél már más. A szörny el volt foglalva az elöbbi fájdalom okozójával, és könnyű célpontot adhatott volna a harcos számára, ha váratlanul nem veszi célba a hadurat. Így habár nem ért célt a kard, de egy súlyos sebet ejtett a pácélon. Furrcsamód egyáltalán nem vérzett, viszont látható volt az a seb, ami a lapockája fölötti hajdani pajzs volt. Még csak meg sem érezte, így az ember könnyen arrébb ugorhatott. Dylan felvette a harci állást, majd mint egy bikát megkerülte az első menetben. Ám ez nem olyan könnyű dolog. Ha az egyik fejével nem is, a másikkal elkapta és egy darabon leszántotta a bőrt a hadúr karjáról. A mágus meg se szisszent, viszont gyorsan ellepte azt a bizonyos végtagot a vér. Habozott. Pont annyi időre, hogy megfordúlhasson a szörny. Újjabb rohamozásba kezdett, de ekkor újjabb csellel találta magát szembe. A férfi mint az elöbb is oldalra fordúlt, aztán pedig egyenesen ráugortt. A hátára, a lapockájára és tovább mélyítette a sebet.*
Vissza az elejére Go down
Fatima Ferses
Íjász
Íjász
Fatima Ferses


Hozzászólások száma : 218
Age : 214
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyPént. Júl. 09 2010, 00:03

*Még jó, hogy a többiek cselekedtek közben, míg ő gondolkodott. Le se tojták az ő nagy esését, ami kissé rosszul esett neki. De nem ez látszott meg rajta, hanem a mérhetetlen nagy gyűlölet a szörny iránt. Blazer beleszúrja a kardot a szörnybe. Majd a szörny Edwardot találta meg magának. A seb, amit a karjára "operált" nem semmi. Szép látvány. Ekkor valami furcsa érzése támadt a nőnek. A homlokához kapta a kezét. Csordogált onnan is a vér. Ez még inkább feldühítette. Ránézett az íjára, és visszafojtott dühvel eldobta, majd elővonta hosszú harci kardját határozott sétával megindult és felugrott a szörny nyakába. A kardot belemártva mászott fel rá, persze az nem igazán zavarta a bestiát. Hisz a páncélja kemény. De Fatima most nagyon elvesztette a fejét, közben meg úgy érezte, most nyerte vissza. A képek élessé váltak, a hangok érthetőbbekké, minden élő és eleven volt. Felmászott az ép fej tetejére, de az a fej ficánkolt mindenfelé, mert igen csak idegesítette az a valami. Nem karácsonyfa ő, hogy díszelegjen rajta egy elf. De Fatima erősen kapaszkodott. Lábával megülte a fejét, mint egy lovat, majd tiszta erejéből a kardot belevágta a szörnybe, amikor az épp nyitotta a száját. Átdöfte a nyakát a nyitott szájon keresztül.. Ki tudja mi az eredménye. Vajon az a fej meghal? Vagy semmi nem történik? A penge vége kilógott a páncélon is. Viszont hatalmas üvöltés az volt. De még mekkora.*
Vissza az elejére Go down
Blazer Duranin
Nehézlovag
Blazer Duranin


Hozzászólások száma : 251
Age : 33
Hírnév : 7

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 EmptyVas. Júl. 11 2010, 00:25

Csak bámulom, ahogy a két elf csimpaszkodik a szörnyön, az egész kezd valami nagyon abszurd bikaviadalra hasonlítani. Persze, megértem őket, hogy ki akarják használni a páncélon támadt rést, de nem ez lenne a dolguk. Fatima kilőtte két szemét ez szép és jó, de ettől még nem vakul meg. A félmunka pedig még rosszabb mint ha el se kezdte volna, akkor már kár volt foglalkozni vele. Már-már az elf eldobott íja felé indultam volna, amikor rájövök, hogy még ha ejtett is el vesszőt akkor sem merek lőni, mert annyira nem biztos a kezem, hogy semmiképp ne találjam el őket. A kardom még mindig a bikaszerű lény hátában, ráadásul nem is nagyon akarok felmászni rá a többiek mellé, így valami mást kell kitalálnom. Körbenézek, hátha a környezetről eszembe jut valamit és végül egy jókora husáng ragadja meg a tekintetem. Egy embernek a lábát simán el lehetne vele törni, talán egy ellen a bestia ellen is ér valamit. Odalépek mellé, egy rántással és csavarással kiszabadítom a gazból, ami ellepte, majd az ellenségünk mellé lépek. Nem különösebben érdekel, hogy oldalt szemben vagy épp mögötte állok, ott kap ahol érem. Az első suhintás az arcát találja el, hallom a reccsenést, de az még kérdés, hogy komoly baja is lett-e vagy csak néhány jelentéktelen arccsont bánta. Mindenesetre nem hagyok neki nyugtot, csak annyi időt kell nyernem, hogy a többiek közben végezhessenek vele.

//Nyugodtan fejezzétek be mert holnaptól egy hétig nyaralok, úgyse tudnék írni//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
1. Morilindë, az Elfek városa
Vissza az elejére 
5 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Caldurt - az elfek városa
» Ozann város - elfek földje
» Idethren a város - elfek ősi földjének maradványa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Elfek földje-
Ugrás: