EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 1. Morilindë, az Elfek városa

Go down 
+21
Fatima Ferses
Edward Dylan
Blazer Duranin
Caius Alec Snarknit
Cecília
Dreamien Tifar
Zenoti Maya
Ned'rila Olveti
Thalion Hythamorys
Alya Hythamorys
Akira Angel
Akira Pain
Amara Lynessa
Formenya Hyalma
Mylene Hythamorys
Mitryas Hythamorys
Hiswa
Aredhel Narmolanya
Selly
Elyanor Paladyr
Mesélő
25 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyHétf. Jan. 12 2009, 19:01

MORILINDË, AZ ELFEK VÁROSA


Morilindë, ez az égbenyúló tornyokkal védett város a Mynnaräll patak partján fekszik két hatalmas dombon.

A várost északon a Kéttornyú-kapu védi, melyben a nap minden órájában száz elf elit harcos állomásozik, hiszen ez a Vándorok Szálláshelyeinek legkeletibb része, alig két napnyi járásra Quelmëtől, a Sötétség Várától.

A Kéttornyú-kapu feletti dombon áll az Elf seregek főhadiszállása, ahol a harcosok gyakorlatoznak, fegyvereiket és páncéljaikat javítják, lovaikat idomítják. Az elf harcosok –ha nincsenek őrségben- akkor is itt töltik napjaik nagy részét.


1. Morilindë, az Elfek városa X_7e3b5e67


A város maga egy nem túl nagy kiterjedésű település. Nem nagy, de annál szebb és lenyűgözőbb. A Minnaräll patak fölé tornyosuló domb zöld bujaságát vastag kőfal töri meg, a városfal, mely egész Morilindët körbeveszi. A falak néhány méterenként őrtornyokkal törnek meg, ahol a városi őrség tölti szolgálati idejét.

A városban apró házak, lombkunyhók, kisebb-nagyobb falakok váltják egymást, attól függően, hogy lakóik melyik Elf népcsoporthoz tartoznak.
Az utcái kövezettek és szélesek, hogy azon szükség esetén öt lovas íjász is elférjen.

A város közepén áll Elynordhya, az Elf úrnő palotája, évszázados bükkök és tölgyek védelmében. A Palota beragyogja és fényével tölti el egész Morilindë városát, mely minden szempontból méltó e büszke és bölcs néphez.




Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyKedd Feb. 03 2009, 15:14

// Handassë Ëaren háza a városban//


*Morilindë városában, a vár északi részén megbúvó kis házában, Handassë Ëaren, a tünde mágus lázasan kutakodik ládájában. Itt tartja azokat a holmikat, amelyeket különösen félt. A férfin látszik, hogy rendkívül nyugtalan. *
~Ily mélyre zártam volna a varázskönyvet? Vagy talán nem is ide tettem? Vagy talán bejutott valaki, míg nem voltam idehaza?~
*kergetik egymást fejében a gondolatok. Az utolsó kettőt azonban el is veti, mert minden egyes alkalommal, mikor a varázskönyvet magához veszi, az a ládából kerül elő és oda is kerül vissza. De most már oly régen forgatta, hogy maga is elbizonytalanodik. *
- Hová tehettem?
*dohog most már hangosan is, amikor egy nemesen ötvözött tőr alatt egy selyem köpenyre csúszik a keze, majd alatta megérzi a könyvet. Már éppen felkiáltana örömében, amikor mást is megérez: a könyv alatt a ház padlóját, s ezzel együtt a föld nedvességét is megérzi.*
- Jaj nem…
*jajdul fel, de amikor kiemeli a könyvet, sajnos legrosszabb képzeletét is felülmúlja a látvány. A könyv átnedvesedett, borítóján apró penészfoltok ütköztek már ki a nedvességtől. A pergamenlapokon a tinta néhány helyen már alig olvasható. A tünde kétségbeesetten lapozza végig a könyvet, de a látvány egyre jobban elborzasztja. *
- Ezzel azonnal kezdenem kell valamit…
*suttogja maga elé, majd számba veszi a lehetőségeket. Morilindëben nem él olyan könyvkötő, aki segíthetne neki. A Valdák gyönyörű hölgyei ilyennel soha nem foglalkoztak. *
~A Seldëk között talán vannak megfelelő mesterek… de egyet sem ismerek ki most segítségemre lehetne.~
*gondolja végig a lehetőségeit, de még mielőtt teljesen feladná, hirtelen elmosolyodik. *
- Igen! Ez az! Ő lesz, ki segítségemre lesz!
*s gyorsan becsavarja a könyvet egy selyemkendőbe, s tarisznyájába csúsztatja, mely ott lóg mindig az ajtó belső oldalán. Ezután befordul a kamrába, s néhány pillanattal később egy cipóval, némi füstölt kolbásszal, két almával és egy üvegnyi borral tér vissza, s ezeket is a tarisznyába süllyeszti. Vállára teríti köpenyét és varázsbotját a kezébe veszi. Már kilépne az ajtón, hogy induljon lováért, amikor észbe kap. *
- A mesternek fizetni is kell…
*súgja maga elé mosolyogva, mint aki valami jó tréfát hallott éppen. De ez inkább a remény mosolya, hogy az öreg evolyrani könyvkötő mester meg tudja menteni a varázskönyvét. Odalép hát az asztalhoz és egy titkos fiókból húsz aranyat vesz magához. *
- Na most már indulhatok.
*mondja és kilép az ajtón, majd elindul az istállóba lováért. *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyKedd Feb. 03 2009, 15:15

//Istálló Handassë Ëaren háza mellett//


*Amint belép az istállóba, lova, a gyönyörű pej teliver, Ysha, felkapja a fejét és hangosan horkant. Handassë leteszi a tarisznyát és varázsbotját, majd a lóhoz lép. *
- Ysha, gyönyörűségem!
*súgja a ló fülébe, miközben sörényébe túr. A ló ráemeli értelmes, barna szemeit, s halkan felnyerít. A tünde a zsebébe nyúl és kivesz belőle egy friss répát, s a ló felé nyújtja. Ysha odanyúl, s kiveszi gazdája kezéből a csemegét és egy pillanat alatt elmorzsolja fogai között. *
- Evolyranba kell mennünk. Azonnal és sürgősen.
*teszi hozzá, mintha Ysha számára az időnek olyan különös jelentősége lenne. A tünde odalép a seldë szíjgyártók által készített nyereghez, kantárhoz és gyors, gyakorlott mozdulatokkal felnyergeli a lovat. A nyeregről lelógó iszákba friss zabot töm, s egy tömlő vizet is kötöz a ló nyergére. A Tolmen erdőben szükség lehet mindkettőre, főleg ha gyorsan akarnak átvágni Evolyran felé. Amikor végez a ló felszerszámozásával, kivezeti Yshát az istálló elé, majd visszalép a tarisznyáért, s a varázsbotjáért. Kihozza azokat is, s nyeregbe pattan. Yshát lassú poroszkálásra fogja, nem akar már a városban vágtázni…*
~Ráérünk majd a széllel vágtatni a Tolmen erdőben~
*gondolja a tünde, s szépen, lassan kiporoszkál Morilindëből. *
Vissza az elejére Go down
Elyanor Paladyr
Fejedelemnő
Elyanor Paladyr


Hozzászólások száma : 33
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 15 2009, 12:14

*Elyanor alázatosan meghajolt,majd nagy megkönnyebülésére elmosolyodott és felemelte bal kezét.Ezzel jelezte a hajón várakozó népének,hogy nincs tovább,itt maradnak,otthont kaptak.Hallotta amint örömkiáltások szállnak feléjük.Mosolyogva tekintett az Evolyraniakra.*
- Hálásan vagyunk szeretetükért,s ígérjük javát fogjuk szolgálni a Birodalomnak! Nagylelkűségük megható,s igyekszünk tündéinkkel meghálálni jóságukat!-*mélyen meghajolt s mosolyogva Sephirora tekintett meg a Myrte Mesterre.*
- Uraim!-*biccentett feléjük,ők tudtákmire gondol.
A nagy lakoma után,a hajókról is megérkeztek a népek s ki-ki kapott maga földjére vezette a segítővel népét. Szerencsére egy Evolyrani tünde segítségére volt.*
- Köszönöm uram,megtisztelne vele!-*mosolyodott el a még ismeretlen férfira.
Nem győzte csodálni eme várost s területeit,s bár az út hosszú volt egyiküksem bánta.Amint ellepték a várost,mindenki megnyugodott és elfoglata saját kunyhóját,lakrészét,barlangját,ki-ki maga ízlése szerint.
Elyanor a palotába ment.Teljesen meghatódott,hogy itt is saját palotája lehet. ~ Sosem fogom tudni meghálálni jóságotok!~ gondolja,de szíve megnyugodott és tele van örömmel....*



/ Itt az első hsz! Very Happy De sajnos nekem mennem kell! Persze aki akar nyugodtan játszon,s ha valaki játszani szeretne,nyugodtan zargathat majd! Very Happy Köszönöm a mesét! /
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 15 2009, 12:22

*Amint a jelzést meglátta,örömteli ujjongásban tört ki.Egyből megölelte mellett várakozó tünde társát.Boldog volt...hogy is ne lett volna az? Vidám mosollyal tért a kis csónakokkal a partra,hol üdvözölte az itt lakó tündéket.Evett,ivott s élvezte hogy végre szilárd talaj van a lába alatt.
Mikor megérkeztek a városba ámulatba esett annak gyönyörűségén.Sosem látott ily jól kiépített utakat,függőhidakat és dús lombkoronákat,hol kuckók és lakok egyaránt rájuk vártak.Mindenki bizonyára boldog volt és elégedett.Selly is.
Elfoglalta a maga kis otthonát.Otthon....most már van neki...*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzer. Feb. 18 2009, 13:31

*Csak nemrégen érkezett Evolyranba és még csak kutakodott merre mi lehet, mikor egyszer hirtelen a szívébe vágott egy fájdalmas felismerés. Nem látta a hajón kedvese féltestvérét Tyelima Sarco-t. Hol lehet? Mi történhetett vele? Szomorúan gondolt a legrosszabra, mikor kedvese Mána hirtelen megszólította, s ő riadtan ébredt fel gondolataiból. Mána csengő hangja elfeledtette vele eme gondolatokat.*
-Kedvesem. Olyan boldog vagyok, hogy itt vagy mellettem. Hogy egyikünk sem veszett el a harcban *Elcsuklott hangja*
-Bár boldogságom egy apró kellemetlen godolat homályosítja el. Elmélkedtem. S gondolataimban megjelent egy régi ismerős arc. Mána... a testvéred nem találtam fenn a hajón. Mána... Ott maradhatott a városban. Álomfalván. Vagy a csatában.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzer. Feb. 18 2009, 14:03

*Új élet, új világ. Mána észrevette és korigálta a változásokat. Kereste, mit lehet tenni. Gondolkozott, nézelődött és hirtelen meglátta Niquist. Egyetlen kedvese ott ült a földön és tűnődött. Hirtelen Mána odalépett mögé és így szólt:*
-Jóreggelt Niqi... Nagyon furcs ez a hely. Más. Érdekes. És Oh... *Niquis közbe vágott. Először boldogan majd egyre szomorúbb és kétkedőbb volt.*
-Igen én is gondolkoztam ezen. És igazad van. Sajnálom szegényt. Soha nem volt olyan igazán erős. És lélekereje is gyenge volt. És most így a városon kívül nem tudjuk eltemetni. Hmm... Tudom nem szép tőlem, hogy csak így szólok. Könnyem sem csordulva. Nem ismertem igazán jól, bár testvérem volt. Szomorúan gondolok rá, de nem tudok sírni. Készítsünk koszorút vagy néhány szál virágot és emlékezzünk meg róla. *Mondta szomorúan Mána. Niquis helyeselt. Ígyhát elmentek a tündék városa melletti vízeséshez, hogy emlékhelyet készítsenek Mána testvére részére.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:00

*A nap sugaraival kellt,mint már megszokhattuk,eme szokása úgy tűnik elkíséri egész életét.De nem bánta,egyébként sem tudott sokáig aludni,tétlenkedni és vesztegelni.Túlbugó teremtés volt,így fordulhatott elő hogy már egy órája járja a még üres,széles,kövekkel lerakott utcákat.Tekintete lombkunyhóról lombkunyhóra szállt,miben talán még tündék alusszák békésen álmaikat.
Lassan sétált az utcán s élvezte a fényt mely körbelengi az egész várost.Hamarosan munkába kell állnia,ezt tudta ő is,de egyenlőre még az ismerkedés kötötte le minden percét,mi a városokkal és népekkel függött össze.*
Vissza az elejére Go down
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:08

*Ared álmosan kóválygott az üres utcákon. Egyik ámulatból a másikba esett a lombkunyhók láttán. Előző este érkezett ide Seylával, de akkor csak a pompázó fényekre figyelt. Most azonban, hogy látta a lombkunyhókat, felébredt benne ismét a honvágy a régi Otthona iránt.
Sóhajtozva lézengett tehát az utcákon, amikor végre megpillantott valakit.*
~Nini, egy másik korán kelő. Talán tudja, hol kaphatok valami jó teát.~
-Szervusz. Aredhel Narmolanya vagyok, és nagyon szomjas. Esetleg tudnál valami fogadót itt, ami már nyitva van és nem rúgnak ki, ha csak egy teát iszom?-
*Reménykedve nézett a lányra.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:15

*Nem számított arra,hogy összefut ily korán bárkivel is,így nagy meglepetésként érte,mikor megpillantott valakit az utcán kit nem ismert.Nem számított,hogy nem ismeri,ez ellen regvest tudtak tenni.Pláne így hogy a nő meg is szólította.*
- Szia!-*köszönt vidáman,mégis csak tünde volt,társaság kedvelő.*
- Selly vagyok...-*mutatkozott be bájos mosollyal arcán.A kérdésen elgondolkozott és sóhajtva nézett körül.*
- Az az igazság,hogy nemrég érkeztem a városba,egyenlőre még csak ismerkedek vele.Őszintén szólva fogalmam sincs,hogy itt van e fogadó ahol teázni lehet.-*szavai őszintén csengtek,tényleg nem tudta van e itt tündefogadó.*
- Azt tudom hogy Evolyranban van.De gondolom nem akarsz odáig kutyagolni egy teáért....-*bár ki tudja.A város kissé távol esett a Tünde birtokoktól,de nem reménytelenül messze.*
Vissza az elejére Go down
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:21

*Ared legyintett egyet.*
-Azért az a tea ne gondolja magát olyan fontosnak. Jómagam is nagy művésze vagyok a teakészítésnek, de ugye a legjobb az, ha csak eléd teszik-
*Mosolygott Sellyre. Aztán eljutottak a tudatáig a tünde szavai.*
-Hogy mondtad? Új vagy itt? Esetleg hajóval érkeztél? Esetleg egy nagy csatából?-
*Nem merte kimondani a kérdést teljes egészében. Igaz, előző este már hallott pár dolgot a barátairól, de azért még mindig ne tudta azt, merre is találja őket.*
-Tudod mit, gyere, ott egy kis park. Talán nem haragszanak ránk, ha leülünk teát főzni. Értek ám hozzá, teli van a tarisznyám gyógyfüvekkel-

Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:33

*A lány feleletén elmosolyodott s sóhajtott egyet.*
- Jól hallottad új vagyok.-*mosolyodott el lágyan.*
- S azokkal a nagy hajókkal érkeztem.Álomfalváról jöttem,a csata után.-*bólogatott miközben elindultak a kis patakhoz hogy bégtére is a lány kielégítse teázási kényszerét.Ott leguggolt és segédkezett neki annak elkészítésében,hisz ő is képes volt eme egyszerű ital létrehozásában.*
- Miért kérded? Esetleg te is...?-*kérdezte bizonytalanul,sokakat ismert a faluból,de nem mindenkit.Lehet oly szerencsés hogy a lány is falusi volt?*
Vissza az elejére Go down
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:42

*Selly segítsége folytán már vígan lobogott a tűz a kis rézüst alatt. Ared sorban pakolta ki a füveket a tarisznyájából, bár ez kissé nehezen ment, mert nagyon remegett a keze. Aztán kitört belőle.*
-Jaj, Selly, megesz az aggodalom. Én is onnan jöttem, de kicsit kalandosabb úton, jóval előttetek érkeztem. Azóta itt tekergek, keresve a barátaimat, és mindenkit zaklatok a kérdéseimmel.-
*Könnyekben úszó szemmel nézett Sellyre. Már nem is merte tovább mondani a mondókáját, mert ugyan élt még benne a remény, hogy látja a barátait; de kezdte egyre inkább úgy érezni, hogy a sors egy különös szeszélye úgy dobálja őt itt ide-oda, mint a viharos tenger a halászladikot.*
-Nézd, itt vannak a füveim. Mit szeretnél?... Furcsa, hogy nem ismerlek régebbről. Mondjuk én az erdőkben mászkáltam állandóan, erdőjáró voltam.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptySzomb. Feb. 21 2009, 08:50

*Hamar tüzet raktak és feltettek egy kis vizet az üstbe,hogy melegedjen,míg kiválasszák a teafüvet.Nem kerülte el figyelmét a nő kezének remegése,így aggódva pillantott rá.Hamar megtudta mi nyomja a lelkét,majd vígasztalon a vállára tette kezét.*
- Ne aggódj,Álomfalva nem esett el.Csak tudod nem mindenki szállt fel a hajóra,hogy új életet kezdjen.Tündék,mágusok és Myrték jöttek tudtommal,de lehet más nép sarja is eljött otthonunkból.-*hangja elhalkult,megviselte ama tény,hogy szeretett földjét el kellett hagynia.*
- Lehet hogy néhányan jöttek,csak még nem találkozál velük.Ez a Birodalom is nagy akárcsak Álomfalva,ott is azért nem találkozhattunk mert elkerültük egymást.-*mosolyodott el.*
- ott is és itt is gyógyító vagyok,s inkább az ispotályban tevékenykedtem.Meg persze sokat voltam a természetben...-*szinte mindig,de ezek szerint mindig másutt mint a lány.Egy kis gondolkozás után egy fűre bökött.*
- Abból kérek szépen...-*felelte majd a lányra pillantott.*
- Látom minden eshetőségre fel vagy készülve.Kész teás készlettel rohangálsz....-*lágy mosoly kerekedett hófehér arcán.*


/FAGY/
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 16:15

*Tekintetében mély csodálattal bámészkodott a tündék városában sétálgatva. Lenyűgözték a fények, a színek sokfélesége, és a házak eddig ismertelen stílusa, ami őt egyenesen elkápráztatta.*
- Ez meseszép! Össze sem hasonlítható a korábbi tünde városokkal...
*És lenyűgözve szaladt keresztül egy széles, ragyogó függőhídon. Arca sugárzott a boldogságtól, amit a látvány miatt érzett részben. Meg persze attól, hogy ma végre sok-sok tündével is találkozhatott. Olykor már kezdte magát myrtének hinni Mitryas népe közt. Szerette őket, de hiányzott neki néha a saját népe. Még ha nem is ismer közülük szinte senkit. Sellyt is látta egy pillanatra korábban, még le is kiabált neki, de olyan magasan volt a gyógyító lány fölött, hogy az nem hallotta meg. Ő meg tovább folytatta aztán felfedezőútját.*
~ Milyen gyönyörű város... Mindenütt fényűző ragyogás, és mindenki olyan kedves.~
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 16:25

*Aredhel Narmolanya sétált újra végig a tündék városán. Jó csomó gyógyfüvet szerzett be, azokon akart túladni. Éles szemeivel a kereskedők cégéreit pásztázta hát, talán akad olyasvalaki, aki vevő lenne a kincseire. Levette a köpönyegét, metr nagyon melege volt, így a kellemes szellő lágyan fújta a haját és a bőrét. Tömött tarisznyája nagyon húzta a vállát, ezért nekiállt igazgatni a szíjat, hátha sikerül valahogy kényelmesebbé tenni.*
~Hát, ezen csak úgy tudok segíteni, ha túladok a füveken meg a mézen. Kell, hogy legyen itt gyógyító vagy bába... Selly, talán selly tudna segíteni...~
*Aztán egyszerre csak megállt, mint akibe villám csapott*
-Ez nem lehet igaz... lehet, hogy... á, nem volt ő terhes... vagy mégis... de igen, ez ő-
*Zavarodottságában és a hirtelen rátört nagy örömben csak halkan dadogott, majd nagy levegőt véve könnyes arccal szaladt a közeledő éjtünde felé*
-Hiswa, drága Hiswa, egészen idáig kerestelek, reménykedtem benne, hogy itt vagy és nem esett bajod, de most megtaláltalak, és nagyon boldog vagyok.-
*Hadarta egyszerre, majd nagy örömében megfogta a tünde kezét és körbe forgott vele.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 16:37

*Derült arcára még szélesebb mosoly ült ki, amikor ismerős hangra figyelt föl. Aztán meglátta az Álomfalvai erdőkerülőt, és boldogan ugrálták körbe egymást.*
- Aredhel... Már attól féltem, hogy sosem láthatlak viszont. Annyira hiányoztál...
*Könnycseppek folytak végig szép arcán, de most a boldogságtól, és a lány nyakába is borult azonnal. Egy darabig még csimpaszkodott a nyakában, majd vidáman bazsalyogva engedte el barátnőjét.*
- Nem láttalak egyik hajón sem, ezért azt hittem, hogy... *itt elharapta a mondatot*- De élsz, itt vagy, és ez a lényeg! De, hogy kerültél ide? Hiszen tényleg nem találtalak a hajókon... Pedig többször is átszálltam a myrtéktől, hogy keresselek. De nem találtalak...
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 16:46

*A nagy örömtől még mindig kapkodta a levegőt. Majd kissé megnyugodott és gyorsan magával húzta a tündét egy közeli padra.*
-Jaj, Hiswa, olyan hirtelen történt az egész. Tudod, Harannal jártuk az erdőt, a nyugati részről mentünk éppen haza, amikor hírét vettük a dúlásnak. Az Otthonhoz rohantunk pár szükséges dologért, lezártam a házat, és mentünk a ti táborhelyetek felé, amikor nem figyeltem eléggé. Egy sárkány egyszerűen felkapott és elvitt. Haran ott maradt, és nem tudom, mi lett vele.... Nagyon aggódom miatta.-
*Sírva mesélte a történetét barátnőjének, és közben lesütötte a szemét, mert nem mert Hiswára nézni. Hiszen hűtlenül elhagyta választott hazáját.*
-Harannak még lekiabáltam, hogy menjen haza, aztán elájultam. Egy, az istenek háta mögötti kis halászfalu mellett tértem magamhoz. Amint felocsúdtam, a sárkány fújt rám egyet és elment. Ott beszéltem rá azegyik hajóskapitányt, hogy vegyen fel a hajójára. Azt sem tudtam, hol vagyok, de mindegy is volt.... Végül ide vetődtem, tulajdonképpen előttetek. Azóta is járom a környéket, hátha hírt kapok rólatok: azt tudtam, hogy te megérkeztél pár ismerőssel együtt, hát kerestelek....-
*Kissé megnyugodott, aztán végignézett a tündén.*
-S úgy látom, még éppen időben találkoztunk. Mikorra várod a kisbabádat?-
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 17:00

*Hiswa ravaszkás pillantások kíséretében válaszolt a lánynak.*
- Nos, a helyzet az, hogy babák... Ugyanis ikreket várok.
*Boldogan simított végig hasán miközben lepillantott a pad körüli tarka virágokra.*
- A napokban meg kell érkezniük. Persze annyira pontosan nem tudtam kiszámolni, mert az apjuknak köszönhetően, aki ugye myrte, nem épp olyan tempóban fejlődnek, mint a tündék gyerekei. De, körülbelülre, még így is sikerült megállapítanunk Sellyvel.
*Tekintetével az előttük elhaladó tünde párocskát kísérte tovább egy darabig, majd újra Aredre nézett.*
- Famulusokról meg nem nagyon szeretek beszélni, mert Fitchet nem találtam meg a faluban, így nélküle kellett eljönnöm. Csak remélni tudom, hogy nincs semmi baja a kis kópénak.
*Felállt a padról, de fájdalmas képet vágva visza is rogyott. Kezét hasára téve próbált újra felállni, ami most, Aredhel segítségével sikerült is. De a fájdalom nem múlt, csak egyre erősödött, és egyre gyakoribb is.*
- Úgy tűnik meggondolták magukat, és inkább nem halogatnák a születést...
*Mély levegőt vett, és lassan megindultak a hídon. De a tünde görcsösen bele kapaszkodott a korlátba, és nem mozdult.*
- Aredhel... Azt hiszem el kellene menned Sellyért... Mitryas is nála van. Nem is lakik innen messze... Kérlek... Azt hiszem, nem fogok tovább menni innen... Itt megvárlak titeket.
*Lassan odébb ment, és a padnak támaszkodva megállt.*
- Menj kérlek!
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 17:09

*Ared egyelőre még nem tért magához.*
~Babák, myrte, szülés....te jóságos ég, akkor most mi itt szülünk?????~
-Maradj itt Hiswa, el ne menj, hozom Sellyt, rohanok. Meg hozok vizet meg lepedőt meg... csak maradj itt-
*Próbálta felelősségteljesen megnyugtatni a barátnőjét, majd őrült módjára elrohant balra. Arra egy fal zárta el az útját, gyorsan megfordult és rohant a másik irányba. Elrobogott Hiswa előtt.*
-Nyugi, hozom Sellyt, csak nyugodtan készülj fel-
*Kiabálta, és rohant ahogy a lába bírta. Egy kis üzlethelyiség-féle előtt megállt. Azaz inkább a hátsójára esett, mert túl gyorsan próbállt megállni. Gyorsan felpattant, és megnézte egy pillanatra az ajtót. Gyógynövények lógtak az ajtó fölött, így remélte, hogy jó helyen jár. Szerencsére ott találta a gyógyítót.*
-Selly, azonnal gyere, Hiswával szülünk, illetve ő szül. Két babát. Hol a myrtéje???-
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 17:18

*Selly a gyógynövényes üzletben tevékenykedett.Munkáját itt kezdte meg nem a gyógyítói kórházban,elősször is a növények beszerezhetőségével akart tisztában lenni.Mivel ez nem volt teljes figyelmet igénylő feladat számára,itt beszélte meg mitryas Mesterrel hogy találkoznak egy délutáni tereferére.Úgy is a városban voltak kedvesével,így összekötötték a kellemest a hasznossal.Épp egy teát készített kettejük számára mikor Aredhel rontott be szó szerint,lélekszakadva a helységbe.Selly azonnal érette a probléma okát majd a levegő után kapkodó mesterre nézett.*
- Nyugalom,nyugalom!-*intette őket,mert túlságosan is felperzselődtek a hírre.*
- Egy pillanat alatt összeszedem a kellő cuccokat és mehetünk is! A babák nem fognak azon nyomban kipottyani! Legalább is remélem...-*azzal félbeszakította a felszolgálást és egy batyuba összekészített törölközőt,kendőket a babáknak,palackokba langyos vizet,majd egy nagy lavort a mester kezébe nyomott.Továbbá egy pár gyógyító hatású,fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő kenőcsöt nyomott a táskájába.*
- Mehetünk is! Most egyedül van?-*kérdezte és vaktába rohanni kezdett a nő után.Természetesen az órákon belüli ifjú apuka kíséretében.*
Vissza az elejére Go down
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 17:28

*Mosolyogva társalgott Selly-vel. Már hiányzott neki a tünde társasága. És most végre tudtak beszélgetni egy kicsit, míg Hiswa kalandozott a városban. Persze a mester nagyon aggódott érte, látszott is rajta. Miközben a gyógyító szolgálta fel neki a teát, kezeit tördelte, hogy mi lehet már a kedvesével. Erre berontott az ajtón egy Mitryas számára ismeretlen nő, s azt az üzenetet hozta, hogy Hiswa szülni fog. A mester légzése felgyorsult, s azt hitte ott helyben összeesik az izgalomtól. Eközben felismerte az előbb érkezett nőben Aredhelt, s biccentett neki egyet. Aztán már csak akkor kapott észbe, mikor Selly a kezébe nyomott egy lavórt, s indulásra késztette. A myrte csodálkozva nézett az edényre, majd a két nőre, s így tovább. Aztán látván, hogy elindultak, ő sem váratott magára, megindult szélsebesen, hogy minél előbb kedvese mellett tudhassa amgát. ~Vajon mi lesz, ha közben valami bajkeverő rátalál? Jaj, még belegondolni is rossz!~ Ilyen, és ehhez hasonló gondolatok jártak a fejében, miközben futott, s csak futott a nők után. Az út nagyon hosszúnak tűnt. Már-már olyan volt, mintha órákat szaladtak volna, pedig csak percek teltek el. Aztán végre odaértek. Mitryas alig bírt szóhoz jutni. Látta, hogy kedvese elég rossz állapotban van. Nagyon rosszul érezhette magát, s a mester teljesen átélve ezt, maga is elkezdett görcsölni. Bocsánatkérően Selly-re pillantot, s halkan ennyit szólt.*
-Mit segíthetek? Ugye nincs baj?
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 17:38

*Csöndesen tűrte a fájdalmat, ami időnként alább is hagyott, hogy aztán újra sanyargassa a tünde testét. Hiswa arra nézett föl, hogy árnyékok vetülnek rá, és megkönnyebbülten ismerte föl az érkezőkben a gyógyító lombtündét, Aredhelt, és a myrte mestert. Kínos msollyal pillantott Mitryasra.*
- Sajnálom Mitryas... nem így terveztem. Sőt, nem is gondoltam volna, hogy már ma megérkeznek.
*Sellyhez fordulva felmérte, miket is hoztak magukkal.*
- Köszönöm Selly, hogy ilyen gyorsan ide értél.
*Aztán feltolta magát a padról, némi segítséggel persze, és mély levegőt véve intett fejével a híd végéhez közeli ház irányába, ahonnét már közeledett is egy vértünde. Hiswának erről Ayame jutott eszébe, s az, hogy azt sem tudja, él-e még.*
- Az a tünde észrevett engem, és felajánlotta a házát a szülésemhez.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 17:53

*Ared gyorsan bólintott a vértünde felé, majd berontott a házba. Szerencsére már előkészítette a tulajdonosa az egyik földszinti szobát. Egy hatalmas ágy volt benn, kis asztalkán pedig mindenféle tégely és törölközők. A nyomában megérkeztek a többiek. A myrte hozta a karjaiban a párját, óvatosan az ágyra fektette, és idegesen simogatta Hiswa kezét. Selly gyors és pontos mozdulatokkal vette elő a kellékeket; Ared tágra nyílt szemekkel figyelte a ténykedését. Hirtelen azt sem tudta, mit is tegyen.*
~Mi kellhet még? Motyó van, Hiswa van, apuka van, Selly is.... gyerekek is lesznek... megvan, Fény! az kell!~
*Előkotort pár gyertyát a tarisznyájából és körberakta őket a szobában. A szokásos Luminall
ë varászige használatával pompás fényeket csalt a helyiségbe. Elégedetten szemlélte, majd aggódva pillantott barátnőjére. Holmokán izzadtságcseppek gyöngyöztek és látszott, hogy igencsak nagy fájdalmai vannak.*
~Levegő... az kell neki.... hoppá, itt van valami toll~
*Egy jó nagy pávatollal kezdte legyezni Hiswa arcát, hogy kicsit könnyítsen a helyzetén.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 18:03

*Amint odaértek lihegve borult térdre a lány mellett,majd elvégezte a gyors állapotfelmérő bűbájjal a kicsik és Hiswa állapotát.Összevont szemöldökkel nézett fel Aredra,majd vissza a szülő anyára.*
- Nincs sok időnk! Az a baba amely elhelyezkedett a szülőcsatornában hamarosan világra jön!-*mindenki tette dolgát.A férfi ki felajánlotta a házat,kellően gondoskodott a dolgokról.Még ha jó maga otthon is felejtett azaz az üzletben,volna valamit itt biztosan akad majd.A myrta hozta kedvesét,miközben a mágus gondoskodott fényről és levegőztette Hiswát.Selly kikapta a törölközőket,hozatott a férfival langyos vizet,majd Ared és a myrte kezébe nyomott egy egy törülökzőt egyaránt,ki tudja lesz e szükség rá.*
- Szólj ha nyomnod kell! Segítek!-*biztosra vette hogy Hiswa is tudta hogy kicsit nyomni fogja majd a hasát,hisz ét babát fog a világra hozni,s ez elég fárasztó lehet a nőnek majd.Nézte a nő eltorzult arcát.Sejtette hogy hamarosan megszületik az első baba.*
- Fájdalom csillapító?-*ha a kéri elmotyogja a varázs igét,ha nem akkor nem.*
- Amint Hiswa nyom valaki álljon ide törölközőkkel hogy a kicsit belerakhassam...-*Aredre nézett majd megvárta míg bólint.*
Vissza az elejére Go down
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 18:13

*Miután kedvesére tekintett ismét, s immáron egy halvány mosolyt is küldött felé, elindult a nők után, mert már megint ott maradt egyedül ledöbbenve. ~Szedd össze magad, Mitryas! Hisz csak te vagy a Myrték Mestere! ÉS ráadásul az apuka is...szóval ne lacafacázz itt!~ Biztatta magát, majd besietett ő is a házba, s biccentett a férfinak. ~Majd később megköszönöm neki....~ Azzal kedvesét letette, majd átadta a helyet Selly-nek, s aggódva tekintett ide-oda. Aztán megszorította a törülközőt, amit kapott és várt. Nagyon nehéz perceket élt most meg. ~Jaj, mi lesz most? Remélem, nem lesz semmi gond!~ Nagyon láb alatt érezte magát...lévén, hogy Selly Aredet kérte meg arra, hogy tegye oda a törülközőt Hiswához...ha a gyermek éppen jönne már kifelé. Persze a mester most nem is volt abban az állapotban, hogy ott álljon mozdulatlanul és nyugodtan. Mert egyáltalán nem volt nyugodt. ~Jaj, mi lesz már?~ Kérdezte magától, majd hangosan is mondott valamit.*
-Ugye...ugye nem baj...ha...megfogom a kezét?
*Kérdezte félénken Selly-t, majd meg sem várva a választ kedveséhez lépett, s megszorította a kezét, s rámosolygott. Őszinte mosollyal, bátorítóan. Pedig a myrte is félt. Hogyne félt volna! Már rázta a hideg is...de Selly közelsége megnyugtatta valamennyire. Hisz azért a tünde csak egy képzett gyógyító. És nagyon jó bába is. Így nincs aggodalomra ok. Persze ezt hiába mondogatta magában a mester, nem ment vele sokra.*
-Minden rendben lesz....
*Suttogta, bár maga sem volt ebben olyan biztos. Keze kissé remegett, amit kedvese biztosan érzett. De ez természetes volt.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 18:26

*Hiswa épp két fájás közt lelkesen vissza is mosolygott szerelmére, de aztán újra jött a tolófájás, és most már annyira sűrűn, hogy alig volt ideje végig gondolni mindent. Látta a myrtén az aggodalmat, és ha most nem ő feküdne itt, biztos ki is küldené a myrtét, hogy ne izguljon annyira, hiszen egy szülés nem fájdalommentes. Bár ezt Hiswa már rég tudta, de személyesen még nem győződhetett meg a fájdalmakról, mik ilyenkor vannak, s lényegében a szülést segítik elő. Ezért is utasította el gondolkodás nélkül Selly ajánlatát a fájdalom csillapítására. Világ életében a fájdalom tartotta észnél, s most sem volt ez másképp. Még akkor sem, ha ez élete legszebb pillanatainak számát bővíti. Hiszen gyermekeket szül annak a férfinak, akit mindentől jobban szeret. És egy újabb fájdalom félbe is szakította gondolatait.*
~Nyugalom... Minden rendben lesz... Gyógyító vagyok, bármi is történjen, túléljük... mind a hárman.~
- Semmi baj nem lesz Mitryas... ígérem, hogy semmi baj nem lesz...
*És még egy fájás. Érzékei viszont kezdtek tompulni, de az azért tudatosult benne, hogy még egy erőteljes nyomás, és kint is lesz az első. Aztán jött a fájás, és az éjtünde erősen nyomott. Néhány pillanatnyi némaság után, keserves sírás töltötte be a szobát. De még egy gyerek hátra volt... és érezte, hogy ő sem fog sokáig váratni magára.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Aredhel Narmolanya
Fényhozó
Fényhozó
Aredhel Narmolanya


Hozzászólások száma : 397
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Isthar

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 18:42

*Ared lélegzetvisszafojtva figyelte, ahogy Hiswa és Selly közös erővel világra hozzák az első kisbabát. Amikor a kis test kipottyant Selly ügyes kezeibe, fellélegzett és óvatosan Selly mellé lépett, hogy átvegye a babát, aki hangos sírással jelezte, hogy megérkezett. Selly intésére Mitryas elvágta a köldökzsinórt. Ared, mint a legértékesebb kincset, úgy vitte a gyermeket a lavórhoz, amibe idő közben valaki langyos vizet öntött. Kibontotta a törölközőből és a vízbe mártotta a csöppséget. Alaposan megmosdatta a babát, aki még mindig hangosan sírt. Megtörölgette a törékeny kis testet, majd a karjaiban ringatta egy pillanatig.*
~Áldás legyen utadon és életednek minden percén.~
*Óvatosan homlokon csókolta a babát, majd A myrtéhez fordult.*
-Itt van a kisfiad, Mitryas. Köszöntsd őt.-
*Az izgatott apa kezébe helyezte a gyermekét, majd visszafordult a ténykedő Sellyhez.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 18:53

*Ha nem kér fáájdalomcsillapítót nem kap,ezt tiszteletben tartotta.Ő is a természetes szülés mellett voksolt,ez az élet rendje,mit csak akkor felborítani ha nagyon szükséges. Amint megkezdődtek a tolófájások verítékezni kezdett homloka.Néhány pillanatig meredten nézte a dolgokat. ~ Nem is sejtik hogy nem vagyok már képes világra segíteni egy gyermeket! Mentálisan megsérültem s egyáltalán nem tudok mit tenni,ha komplikáció adódik.Aggodalma kiült arcára ez jól látható volt,de hál'istennek senki sem tette szóvá.*
- Nem Mitryas,persze hogy nem baj,jó ha kapaszkodik valakibe Akár mögé is ülhettél volna....de most már késő! Jön a baba!-*ő is oly izgatott volt mint a többiek.A tünde mellé állt s óvatosan a hasára tette kezét.Enyhén nyomta,minden egyes fájásnál egészen addig,míg a baba feje nem látszódott.Ekkor törülözővel odaült a nő lábához és kisegítette a kicsit.*
- Kisfiú...-*suttogta míg egy pillanatig elgyönyörködött benne.Majd a mágus kezébe adta s gondjaira bízta.Azonnal megvizsgálta a lányt.Összevont szemöldökkel közölt egy rossz hírt.*
- A második baba....nem fordult be.....-*gyengéden nyúlt Hiswához.Segítenie kellett a babának befordulni.Verítékezett,oly ideges volt mint egy zöldfülő.Tulajdonképpen az is volt.A nő nagyon vérzett,így egy varázslatot motyogott el. ~ Nem sikerült! Az istenit! ~ másodjára is megpróbálta miközben befordította a babát.Felitatta a vért majd rápillantott a büszke apukára.*
- Nevezd el a kicsit...-*ajánlotta meghitten,közben idegei persze pattanásig feszültek a várakozásban.Ha komplikáció adódna...
De nem volt.Negyed óra elteltével Hiswa újabb tolófájásának adott hangot.Tüstént megmosta kezét és a hasa mellé lépet tmiközben felitatta a nő homlokáról a veríték cseppeket.Ugyanis a férfi a babával volt elfoglalva,mi érthető is.*
- Apuka....a második zsinórt is elvágod?-*kérdezte mert akkor jó ha kényelembe helyezi a kicsit.A vértünde hozott egy hatalmas kosarat mi takaróval volt kibélelve.*
- Ó milyen figyelmes....köszönjünk!-*Hiswa hangjára lett figyelmes.A második baba feje már kint is volt.Aredre pillantott készen áll e a második baba fogadására is.*
Vissza az elejére Go down
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa EmptyVas. Feb. 22 2009, 19:06

*Már szinte ő is együtt érezte szerelmével a fájdalmakat. Nagyon rossz volt neki látni, hogy ennyire fáj. ~Hát, én nem szülnék semmi pénzért, az biztos...~ Mondta magában, majd megszorította kedvese kezét az utolsó, nagy nyomásnál, aztán örömteljesen hallgatta a kicsi sírását. És mikor meghallotta, hogy fiú! Szemei megteltek könnyel, s nem is bírt levenni a szemét újszülött kisfiáról. Elvágta a köldökzsinórt nagy nehezen, majd Aredre mosolygott, s türelmetlenül várta mér, hogy kezében foghassa a kicsit. ~Mi lesz már? Meg szeretném fogni!~ És végre! Ared felé nyújtotta a gyerkőcöt. Mitryas könnyes szemekkel átvette, majd elkezdte ringatni, s mosolyogva sírt közben.*
-Annyira...annyira...boldog vagyok!
*Csak ennyit bírt kinyögni, mert könnyei eláztatták arcát, s kisfiához bújt szorosan. Nem érdekelte, hogy látják sírni. Tudta, hogy ez nem szégyen. Megpuszilta a kisfiút, majd hallva Selly hangját, elgondolkozott, majd kissé halk hangon így szólt.*
-Thalion....Thalion Hythamorys legyen eme gyermek neve.
*Azzal újból megpuszilta a kicsit, s lassan elringatta, míg csendben nem maradt. Azután észbe kapott, s visszament kedveséhez, s mosolyogva ringatta a csöppnyi kis fiúcskát kezében. Aztán jött a többi fájás, s úgy tűnt, a második kicsi is készül kibújni. Aztán már csak pár pillanat telt el, s nyújtották is felé a másik köldökzsinórt. Ránézett kisfiára, majd Ared keze ügyébe tette, s elvágta a másik köldökzsinórt is. Aztán nagy ügyesen megcserélték a babákat, s Ared a másikat is megfürdette. Ő lány volt. Mitryas legnagyobb örömére. Annyira örült mindennek, hogy könnyei még mindig folytak, s csak egy szót tudott kinyögni.*
-Köszönöm.....
*Aztán kisfiukkal odament az anyukához, s leguggolt mellé, majd megmutatta neki Thalion-t.*
-Ugye milyen szép? A mi fiunk....
*Azzal Selly felé fordult.*
-Odaadhatom neki?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. Morilindë, az Elfek városa Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Morilindë, az Elfek városa   1. Morilindë, az Elfek városa Empty

Vissza az elejére Go down
 
1. Morilindë, az Elfek városa
Vissza az elejére 
1 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Caldurt - az elfek városa
» Ozann város - elfek földje
» Idethren a város - elfek ősi földjének maradványa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Elfek földje-
Ugrás: