EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye

Go down 
+6
Seyla Vulfia
Anna Vulpius
Aldo Barras
Zenoti Maya
Cecília
Mesélő
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Május 13 2010, 16:22

* Félrehajtja a fejét, s hagyja, hogy a haja a fél arcát elfedje. Érdekli, amit Cecília mond, ezért teljes figyelmét neki szenteli. Jó végre valakivel beszélni, akivel azonos súlycsoportba tartoznak. Picik és komolyak. Több nem is kell. A macskának közben lába kélt.*
- Nem lennék a helyedben. De én azért vigyáznék. Legtöbbje nem csak sznob, de egy szadista állat is. Finomítás nélkül. Azért vigyázz, milyen látványosan unod magad. Még a végén trófeaként végzed. Egy csinos pofijú trófeaként...
* Bár nem félti Cecíliát. Meg tudja védeni magát, mi több! Ő sem igazán különbözik a többitől. Különben nem is jutott volna ilyen magasra.
Mondom én, az ártatlan bárányka. Hát ki vagyok én, hogy mások felett ítélkezzem?!*
- Nem hiszem, hogy pánik lenne a vadászokból. ahogy tudom, alig akad egy-kettő Evolyranban. Abból már pánik lenne, ha felgyújtanák ezt a vámpírfészket, de reméljük, hogy nem is jut eszükbe. Előbb találják magukat vámpírként, aztán örök életre megtanulják, mit szabad és mit nem... Viszont szeretnélek megkérni, tartsd féken a vérszopóidat. Csak semmi magánakció. A baj van, hívjatok. A vadászok nem magányos farkasok. Ha igen, azokat általában kézben tartom. Ez a jobbik eset, ha előre tudom a szándékát. Mázlink, hogy egyenlőre megbízásból dolgoznak... de mindig akad egy-két kivétel.
* Csak figyelem Cecíliát, amint bűvölten játszik a tűzzel. Addig oké, amíg nem gyújtja fel magát. Mégsem tudom megjegyzés nélkül megállni.*
- Előző életedben véletlenül nem tűzmágus voltál? -*kérdi vigyorogva.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyPént. Május 14 2010, 20:56

* Továbbra is nézte ahogy kezén sebek keletkeznek amiből szépen folydogál a vére. Pár másodperc után begyógyultak de keletkeztek újak is. Végül ebből egy gyönyörű körforgas keletkezett, seb vér gyógyulás, seb vér gyógyulás stb...Szóval nagy vígan játszadozott, de attól még figyelt fajtársára. *
- Ne aggódj, vigyázok magamra! És ha mégis trófeaként végezném, tudom, hogy kit fogok utódomként hagyni a főladységben.*Ezzel csak egy kicsit pimaszkodni próbált és, hogy ezt meg is mutssa visszanézett Seylára és kedvesen elmosolyodott.*
- Ne vedd komolyan, ilyen hamar nem szándékozom nyugdíjba vonulni!*Halkan neevetettmakd visszafordult a tűz felé. A vadászokról tartott beszámolót figyelmesen hallgatta végig, és valahol mélyen kicsit föl is lélegzett.*
- Ha te mondod elhiszem, viszont tételezzük föl, hogy mondjuk...felgyújtják a menedéket. Kíváncsi vagyok a véleményedre szóval mond csak, te mit tennél? *Csalafinta mosollyal arcán megint visszafordult. Az ilyen esetekre megvoltak már a tervei, de igazán érdekelte Seyla véleménye is. Az utolsó kérdésre nem felelt, csak gyermeki mosollyal arcán folytatta önmaga pirítását, és várta a válaszokat.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyPént. Május 14 2010, 23:06

* Őszintén elcsodálkozok.*
- Tudod?! Akkor legalább valaki olyat, akit én is ismerek! Dagorladot is csak azért vállaltam be, mert te elég szabit hagysz nekem!
* Nevetek, de azért még halkan, csipkelődve (És teljes mértékben jóindulatúan! Kétszínű? Ki? Én? Messze áll az tőlem! De tényleg...) hozzáteszem, a nyugdíjba vonulást illetően.*
- Ettől tartottam...
* Persze, azért a szám szegletében ott bujkál a mosoly. Nincs tökéletes pókerarcom, de hát, ez van, ezt kell szeretni.*
- Feldúlják... minden attól függ, hogy hogyan. És hányan. Mert egy ember képtelenség, hogy nagy pusztítást végezzen, mindenképpen kell, hogy hívjon valakit segítségként. És persze ott kell lennie a pénzeszsáknak is, aki adja alájuk a lovat. Ha, teszem azt, csak egy kis nyilas-lövöldözős partyt szerveznek, semmi gond. A kivitelezés is mutatja, hogy piti vadászokkal van dolgunk. Elkapjuk a bandát és kész. Ha már mágia is van a dologban, az már nagyobb gondot jelent. A kérdés akkor az, hogy mekkora erejű mágussal van dolgunk. Ja, és hogy mit hívott elő. Ha viszont tűzről van szó... nem akarlak kiábrándítani Cecília, de téged is kiverne a frász, ha arra ébrednél egyszer, hogy lángok vesznek körül, és kint hétágra süt a nap. Ezért is a a legfontosabb nekünk, hogy tisztában legyünk a vadászok kilétével, és megelőzzük a bajt. A fejvadászok még a legegyszerűbb eset, nekik általában csak többet kell ajánlani, és máris a magbízót teszik lapátra. Ezért kell titokban tartani a létezésünk, hogy ne csődüljenek ezek százával a nyakunkra. Ezért kell elrejteni drága egyetlen vámpírúrnőnk nyughelyét és kilétét, ha érted mire célzok...
* Na. Szerintem nem voltam túl hosszú. Ha választ várt, megkapta.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzomb. Május 15 2010, 21:02

*Őszinte mosoly ült ki arcára. Kivette kezét a tűzből és fölállt. Most már csak nézte a lángokat, és kezén lefolydogáló utolsó vércseppeket. *
- Tudom, elég veszélyes melót vállaltam be ezzel a főladységgel, de érzem, hogy van értelme. Legalább most, hogy a vadászok kezdenek erre is nézelődni. *Mondta nyugodt és kicsit kimért hangon. Ma elég sokat kellett ezt a hangnemet gyakorolni, és mostanra egészen belejött. Nem azt mondom, hogy már profi de közelít felé...*
- Ha nem bánod őszinte leszek veled! *Megfordult és egyenesen Seyla szemeibe nézett.*- Áldom azt a vámpírt aki azzá változtatott ami most vagy! Valljuk be őszintén, a fajtánk nagy része sznob idióta, akiknek csak az fontos, hogy uralkodhassanak egymás fölött. Nem érzik át azt, hogy össze kéne dolgoznunk. Inkább szövetkeznek és együtt bántják a másikat aztán egymást. Ennek szerintem semmi értelme, és teljes erőmmel azon leszek, hogy ezen változtatni tudjak. Viszont ez nem lesz könnyű, ezért is ajánlottalak be mint Dagorlad ladyje. Szeretném, hogyha segítenél és mellettem állnál, ha pedig rosszt döntést akarnék hozni, hát állíts meg! Ha te mondod le fogok állni, mert tudom, hogy benned bízhatok. *Levette tekintetét a nőről és az ablak felé sétált. Mint minden éjszaka most is gyönyörű kilátás fogadta, kezét az üvegre tette és a távolba nézett.*
- Nem félek a vadászoktól, inkább a népünket féltem tőlük, és ezt a földet is megszerettem. Nem akarom, hogy menekülnünk kelljen, vagy akár harcolnunk. Persze ez csak egy naiv álom. *újra Seyla felé fordult, szája sarkában egy apró mosollyal. *- Viszont mindenkinek, kell egy álom amit követhet és amit el akar érni, nemde?
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyVas. Május 16 2010, 20:37

* Ledöbbenek. Nem kicsit, nagyon. Kezem hirtelen nedves lesz, ész lecsúszik a párkányról. Így, támasz nélkül a seggem is követi a kezem, és a földön kötök ki. Hiába, az a fránya gravitáció... nem éppen kecses kűrt estem a padlóig. Viszont a fájdalmat fel sem veszem. (Majd holnap... már előre érzem, milyen izomlázhoz hasonló fájdalom fogja átjárni a hátsó felem, amikor leülök valahova. A kék-zöld foltokról nem is beszélve.) De mi ez a hirtelen támadt őszinteségi roham?! Eldobom az agyam. Ceci, meg a Nagy szennyes teregetés. Ezt is megértem. De a tény nem változtat azon, hogy csak hápogni tudok, mint a halacskák.*
- Mi... én... hogy... "Áldom azt a vámpírt aki azzá változtatott ami most vagy!"?????? ELMENT A JÓZAN ESZE FŐLADYSÉGÉNEK?!
* Értetlenül rázom a fejem. Hová fajul ez a világ! Lassan kénytelen leszek hozzászokni a gondolathoz, hogy én vagyok az egyetlen normális ezen a bolygón... vagy éppen én vagyok A kakukktojás: valami defektem lehet odabent, hogy azt gondolom... nem is tudom, hogy mit gondolok.
De azért annyira nem állt meg a világ, hogy össze ne tudjam kaparni magam a földről. Szóval méltóságom utolsó darabjait összecsipegetve felállok. Nyugalom, most már jó vagyok. Legalább is remélem.*
- Cecília... öhm... kösz. Az őszinteséget. Úgyhogy, tetszik vagy nem, elmondom a véleményem. Ez_egy_leányálom. Mi akarsz lenni? Világmegváltó? Enyni idő után igazán rájöhettél volna már, hogy a világ köszöni, nem kér a hősökből. Az olyanokból mint mi, pláne. Úgyhogy szállj csak vissza a földre. Nem azt mondom, hogy ne ez legyen a célod... csak azt, hogy lehetőleg Aldonak ne add elő ugyanezt -*próbálom elviccelni a dolgot*- de... komolyan ezt akarod?
* Hatásszünet. Még lépek is közelebb hozzá egyet, rá sem hederítve a fájó popómra.*
- Egy erős vámpírtársadalmat akarsz kialakítani?
* Szünet, lépés. Hiszen megy ez nekem!*
- Minimálisra akarod csökkenteni a fejetlenséget?
* Szün-lép-lalala.*
- Akarod, hogy félelem nélkül kelljen élnünk?
* Még egy lépés, és odaértem! Egyenesen a lány orra előtt.*
- Tényleg ezt akarod Cecília? Mond, tényleg te akarod összefogni a vámpírokat, hm? Jól gondold meg, mit válaszolsz. Én... tudok segíteni. És azt is meg tudom mondani, hogy hogyan... de a módszerek egyetlen esetben sem lesznek... szépek. Akárhogy akarjuk. Ezt te is tudod. Szóval... mit is akarsz pontosan, ma chef?
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Május 27 2010, 16:49

*Seyla gyönyörű seggesére először nem reagál, de végül kitör belőle és halkan kuncorászik.*
- Nyugi, nyugi ne kapd föl a vizet! - Mostmár jókedvűen nevetgélt. Hasonló reakcíókat produkált mint amiket várt, így méginkább jól szórakozott.*
- Egyszer majd megérted, addig pedig jól szórakozok az eséseiden!*lassan kedte abbahagyni a nevetést, szeméből letörölt egy könnycseppet, rég nevetett már ilyen jót. A további véleményre csak felsóhalytott és legyintett egyet. *
- Azokhoz a pipogyákhoz képest még én is egy zeni vagyok, csoda e- ha világmegváltó ötleteken gondolkozok? Amúgy meg ha nem lennék olyan amilyen, akkor talán még képes is lennék végrehajtani őket, bár ez már tényleg csak egy leányálom. Viszont akkor is..azt hiszem megérné. - Lenézett a földre és csak bámulta cipőjének orrát. Hallotta Seyla minden szavát, és minden egyes lépését. Mikor ott állt már közvetlen előtte fölnézett rá, arcán magabiztos mosolyal.*
- Pontosan ezt akarom! A módszerek kegyetlensége pedig nem érdekel, ha a végkifejlett az lesz amire szüksége van fajunknak, akkor mindenre képes vagyok! *Elégedetten elvigyorodott, majd megfordult és összefonta maga előtt karjait.*
- Amúgy meg Aldot nem tervezem beavatni a dolgokba. Természetesen tájékoztaom azokról a dolgokról amiket neki is okvetlenül tudnia kell, de a többiről nem kell hallania. *Visszanézett a nőre.*
- Nos akkor, megpróbáljuk?
Vissza az elejére Go down
Beltázor Aradorn
Halott-keltő
Beltázor Aradorn


Hozzászólások száma : 36
Age : 192
Hírnév : 6

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Darthar

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyKedd Júl. 06 2010, 12:01

(Cecilia-ának.)

*Beltazór végig halgatta a farkast majd egy kézfogással elköszöntek. Tudta hogy a farkas erősebb lessz egy nap és akkor lehet hogy,megint meg támadja. Elindul Cecília után ami elég egyszerű volt. Mivel Beltázor aza vámpír aki lenyomozza más vámpírok hatalmát és leküveti, így jutott el Cecília mostani tartózkodásához. Belépett és a két nőre majd gyermekére pillantott.*
-Ó látom el annak.
*Mondta és egy kedves mosolyt eresztett meg feléjük. A kicsi még alutt és nem akarta fel kelteni így egy asztalhoz ült. Várva hogy csatlakozik e hozzá valaki. Nem akart unatkozni de tolakodó se lenni, ha akarnak oda jönnek és kész. Ha nem neki az is megfelel.*
~Furcsa kutyus ka volt.~
*Jut eszébe a vérfarkas majd az Álomfalván eltöltött idő.*
Vissza az elejére Go down
http://aszovetseg.forummotion.com/forum.htm
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzer. Okt. 20 2010, 21:53

/ Seyla, Declan/

*Elégedetten ült az első emeleti könyvtárban, amit egy ideje mint dolgozó használ. Egy kényelmes székben ült, előtte egy hosszú asztal tele papírokkal és könyvekkel. Lábait kényelmesen föltette az asztalra, kezében egy vastag könyv volt ami egyes vámpírok családfáját tartalmazta. Azt hiszem érdemes azt is megemlíteni, hogy mit viselt. Most kivételesen nem hosszú hófehér ruhát hanem fekete csizmát, nadrágot és egy ugyanolyan színű fűzős felső részt kapott magára. Ha egy múltkorihoz hasonló bajba keverednek ez sokkal kényelmesebbnek ígérkezik.
Lapozott egyet a könyvben majd válla fölött kipillantott az ablakon. * ~ Az ember késik...Azt hittem hamarabb ideér. ~ * Szemeit újra a lapra szegezi és úgy tesz mintha minden figyelmét a könyvre fordítaná. Ez persze közel se volt így, valójában agya minden fogaskereke fajtársa üzenete körül járt. *~Aldo megint akciózik, bár ez várható volt. Már csak azt kell kitalálni, hogy mit is kezdjünk vele. Nem tehetem el láb alól, később még hasznomra lehet. Viszont valamivel le kellene foglalnom, hogy most ne balhézhasson. ~ *Újra lapozott egyet, ekkor az ajtó hirtelen megnyikordult és Margaret lépett be rajta. Szemei aggodalmasan keresték Cecília figyelmét aki szándékosan nem nézett rá, elgyengülne ha látná azt a kedves tekintetet. akkor ismerte meg a nőt mikor először a menedékbe jött, azóta olyan lett számára mint egy óvó nővér.*
- Azt hallottam, hogy egy halandót hívtál ide. *Belül fellélegzett, azt hitte, hogy Aldorol lesz szó. Margaret nem sokszor mozdult ki, ennek ellenére mindig mindent tudott. Ez sokszor hasznára válik, máskor pedig épp ellenkezőleg. *
- Minden rendben lesz.*Föl se nézett, hangjából viszont érezhető volt, hogy komolyan gondolja. Talán ennek hatására döntött úgy fajtársa, hogy inkább nem is kérdezősködik többet. Megfordult és egy szó nélkül kiment. Ceci végre fölnézhetett a betűk közül, morcosan beletúrt hosszú hófehér hajába majd továbbra is várt. Mást most nem tehetett. *
Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 28 2010, 15:27

*Elinalt a szeme elől az a kis bestia. Egy darabig tudta követni, de az nem kímélve az ember lassúságát - bár Declan nem is olyan lassú - nem is figyelt arra, hogy Declan követni tudja-e. A férfi is megunta a rohangálást. Vámpírvadász. Képes követni a nyomaikat, illetve képes az ő agyukkal gondolkodni. Mivel megfontoltan követte a nyomokat, ezért késett is. Majd mikor megtalálta azt a helyet, amiről belülről egy hideg érzéssel el tudott fogadni a menedékháznak, akkor előhúzta a kardját, ami a hátára volt felszerelve és úgy sétált be a helyre. Fülét hegyezte és mindenfele nézett. Fél órája itt lehet már Cecília, reméli, szólt a többieknek az érkezéséről. Nem óhajt most nagy csatába belekeveredni. Bár egyáltalán nincs ínyére, hogy az ellenség odujában tartózkodik. Egyedül. És ha rátámadnának, biztos vége lenne neki, vagy a legrosszabb történne, ő maga is vámpírrá változna. Persze akkor viszont nem kellene azon aggódnia, hogy mi legyen Seylával. Hirtelen átsuhant az agyán, hogy mi van, ha itt lesz az a nő. Nem... nem lehet itt. Hinnie kell ebben, különben nem jött volna. De Cecília most fontos informátor számára. Talán kézre tudja neki keríteni Aldót. Bemegy hát óvatosan, érzi, hogy figyelik. Árnyékként suhanó alakokat lát, néhány rávillogó piros szempárt, lélegzett visszafojtott várakozást érzékel. Ő is visszafolytja a lélegzetét csak azért, hogy minden egyes neszre ugorni tudjon. Egyszer csak elé áll egy vámpír. Declan fenyegetőn felé tartja a kardját, de nem szól semmit. Csak vár.*
- A vezérünk már várja.-
*Jelenti ki a vámpír. Majd int a halandónak, hogy kövesse őt. Declan megindul, közben azon gondolkodik, vajon ki lehet a vezér. Egy iroda előtt találta magát. Az őr biccentett, ő meg benyitott. Nem volt hajlandó kopogtatni. Már várják. Kinyitotta az ajtót, majd belépett. Megdöbbenéssel fogadta, hogy az a kicsi kislány, aki már nem kislány, ő a vezér. Megszokott illendőségből egy aprót biccentett felé.*
-Cecília.-
*Majd hátratekintett, amikor becsukták mögötte az ajtót. Kisebb szünet után megszólalt.*
-Úgy érzékelem, azt akartad, hogy kövesselek...-
*Nem folytatta. Várta a reakciót. Azonban nem mozdult, nem lépett előrébb és még mindig feszülten várt és kíváncsi volt, mi alakul ebből az egészből. Gyűlölte a helyzetet, hogy most itt van.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 28 2010, 18:13

* Farkasüvöltés hasítja ketté a város késői zsivaját. Mélyen elnyúló, magasra felvitt hang, mely egyik pillanatban még az egekig ér, aztán egyre mélyebbre és mélyebbre nyúl, míg aztán meghajlik... nem egyszer, nem kétszer - egy pillanat, és az az egy hang már a maga késői-altató-vérpezsdítő-vészjósló dallamát játssza.
Játszok a hangommal. Megtehetem; egyszerűen csak örülök, hogy élek. Megúsztam, hajszál híján, úszás nélkül. Vizes ugyan nem vagyok, de a ruhán... nos, az eléggé tropa. Csoda, hogy le nem esik rólam. Egy helyen szakadt meg, de ezek szerint a varrás mentén. Áhh... most aztán varrhatok.
Így is késésben vagyok, drágalátos főnököm már biztosan vár. Pedig én hívtam oda. Ejnye... nem szép tőlem. Éppen ezért6 az ária mellett arra is figyelek, hogy a lábamat gyorsan szedjem. Egy forró fürdőre vágyok, semmi másra.
A sötét oromhoz érek, de hátulról közelítettem meg. Nincs idő megkerülni az épületet, így a háztetők felé veszem az irányt. (Út közben túl sokszor álltam meg... nos, erőt gyűjteni.) Cecília dolgozószobájának ablaka körülbelül olyan magasan van, mint a szomszédos ház erkélye. Háztetőről le az erkélyre, onnan meg már csak egy ugrás az ablak. Szinte hangtalanul érkezem a párkányra - jobb kezemmel rögtön be is lökve az ablakszárnyakat. A huzat rögtön a képembe is löki a hófehér függönyt (engem meggátolva a látásban), miközben én azzal vagyok elfoglalva, hogy balommal továbbra is a bőrruha aljrészét tartsam, nehogy még több kár essen szegényben.
Egy ugrással bent termek a szobában, a szélesre tárt ablakot már zárom is be (közben meggyűlik a bajom a nehéz függönyökkel), mert tudom, hogy Cecília utálja a nyitott ablakokat (amiket, vagyok olyan kedves és bejáratként használok). Miközben el vagyok foglalva, azért tisztában vagyok a nő jelenlétével is. Ott van valahol. Már rég itattak vele növesztőszert, de még mindig érzem az utórezgéseit...*
- Jaj, ma chef, rohadt egy napom volt. Átrohantam fél Evolyrant, hogy ideérjek. De megérte, majd meglátod... azt hiszem, örülni fogsz a neloradi híreknek, jobban, mint én... mindig én viszem vásárra a bőrömet.... hogy mit kell nekem nap mint nap elszenvednem.... -*kuncogok, miközben ráfordítom a reteszt az ablakra, és kimászok a függönyerdőből* - most nézd meg a ruhámat, totális K.O.! Jobb lesz, kerítek valamit magamra, mert Aldo nem bánt velem kesztyűs kézzel... Aztán meg a beszállítókkal lesz találkám, páran panaszkodtak a minőségre, aztán meg bíráskodok itt ott - ez a legélvezetesebb az egészben...
* Közben kikeveredtem a fehér-tengerből és eltűntem a terem jobb oldali ajtaja mögött. Egy baldachinos ággyal álcázott gardróbszobában - hiába Ceci minden fondorlatosság, a ruháid bizony nincsenek biztonságban tőlem. Ahogy felfedem a szoba rejtelmeit, és elkezdek válogatni, a hangom is elhal, már nem dumálok. Fel vagyok háborodva. Egy darab használható ruha sincs itt! Fegyvereimet és a ruhámat már az ágyra szórtam, most pedig teljesen megsemmisülten állok a szekrények előtt. Végül egy hófehér, hosszú, középen fűzős és csuklyás ruha mellett teszem le a voksomat, alá pedig keményített bőr fűzőt veszek. (nemrég felfedeztem, hogy ez tökéletesen használható ütések és késelések ellen) Aztán már csak felkapom a combközépig érő csizmát, a fegyvereket, és előhalászom Ceci szekrénye legaljáról a vadiúj dupla-pengémet.
Szeretettel megsimítom; nincs jobb rejtekhely neki Ceci ruhásszekrényénél.
Hátamra vetem, és a ajtó szárnyait kitárva belépek a dolgozószobába.
És földbe gyökerezik a lábam.
De csak egy pillanatra. Gunyoros póker-mosolyt villantva, kecsesen pukedlizek.*
- Isten hozott újra Evolyran földjén, Declan-Cilve Sword!


A hozzászólást Seyla Vulfia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Okt. 30 2010, 17:03-kor.
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 28 2010, 21:59

*Durcásan lapozgat a könyvben majd mérgesen a földhöz vágta. Letette lábát az asztalról, fölpattant és idegesen elkezdett föl-alá sétálni az asztala előtt. Egy kíváncsi tekintet bekukucskált az ajtón, Ceci pár percig tudomást sem vett róla majd miután kicsit lenyugtatta magát megállt és rátámaszkodott asztalára. *
- Gyere be! *Egy apró termetű nő lépett be, kicsit meghajtotta magát és aggódva kérdezgette a fő ladyt.*
- Minden rendben úrnőm? * Cecília ránézett majd kedvesen elmosolyodott. * - Természetesen, csak aggódok az egyik fajtársamért. Bár felesleges idegeskednem miatta, tud vigyázni magára...*Jó nagyot sóhajtott és kicsit megdörzsölte szemeit. *
- Kérem úrnőm ne aggódjon, társaink szerint már úton van! A halandóval együtt! * Cecília fölegyenesedett, nagy szemekkel nézett majd gonosz mosoly húzódott arcán. *
- Akkor minden rendben. Van még valami mondanivalód?
- Semmi, esetleg hozhatok valamit a vendégeknek?
- Igen, rád bízom mit hozol a halandónak. * A nő szolgálatkészen meghajolt és távozott. A lady újra leült és előkotort polcának legmélyéről egy levelet. *
- Talán ez jó lenne...*Ekkor az ablak túloldaláról egy halk puffanás hallatszott, olyan csöndes amit emberi fül nem is halhatott volna. Sey jött meg, játszott pár menetet a függönnyel, végül kiütéssel győzött. Tartott egy gyors beszámolót arról, hogy milyen rossz napja volt, Cecília látszólag kicsit közömbös arccal hallgatta, mintha csak fél füllel figyelne rá (mivel még mindig azt a levelet szorongatta) de valójában örült és fellélegzett, hogy látszólag nagy baja nem esett fajtársának. *
- De ezért igazán meg is becsüllek...*Fűzte hozzá az első pár mondathoz. A ruhásra már nem is reagál nagyon csak csöndesen megjegyzi..* - Ruhádat? Nem inkább az én ruhámat...*Mikor Aldo neve fölcsendült egy pillanatra mintha megfagyott volna, majd vörös tűzben égő szemekkel nézett Seylára. *
- Nem hagyom sokáig, hogy Aldo azt tegye amihez kedve szottyan...*Szemei visszanyerték eredeti színűket, a levelet pedig gondosan eltette az egyik polc legmélyére. Seyla ekkora már eltűnt, bizonyára a gardrób felé vette az irányt. Hirtelen kopogtak, az apró termetű nő jelent meg, egy tálcával kezében, egy üveg bor és egy üveg vér, három pohárral. *
- Itt van a halandó.
- Küldjétek be! *Mondta megfontolt arckifejezéssel, fajtársa eltűnt pár perc elteltével pedig már bent toporog a férfi. *
- Üdvözöllek szerény otthonunkban! * Fölállt és kezével beljebb tessékelte. * - Az érzékeid jók, tényleg ez volt a szándékom. *Ekkor betoppant Seyla is, aki fantasztikus póker arccal köszöntötte a férfit. Egy idegen vagy egy sima ismerőse biztos bevette volna de Cecíliát nem tudta átvágni, és valószínűleg Declant se. Fölállt majd közelebb sétált hozzájuk. *
- Két elméletem volt. Az egyik, hogy te kedves Declan vámpírvadász vagy. Mivel képes voltál követni a nyomaimat idáig, ez igaznak bizonyult. A másik az volt hogy ti ketten közeli kapcsolatba vagytok, ami az én terveim megvalósításához igazán jól jön. *Miközben közeledett fölkapta a tálcát, mint egy profi kiszolgáló öntött nekik a megfelelő italokból majd kezükbe adta s önmagának is megcsinálta ugyanezt végül koccintott mindenkivel. *
- Igyunk arra, hogy hamarosan megoldjuk az Aldo problémát, és persze mindegyikünk egészségére! *Majd finoman belekortyolt a pohár vérvörös tartalmába. *
Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyPént. Okt. 29 2010, 09:21

*Amint Cecília igenlőn felelt a kijelentésére, zajra lett figyelmes. Ismerős hangok. *
~ Chö... nem hiszem el... ~
*Most már biztos volt abban, hogy Seyla kiabálgat a gardróbból Cecíliának. Declan lesütötte a szemét, a hátát a falnak támasztotta, kardján pedig a kezét nyugtatta. Jobbra fordította a fejét és az üres falat bámulta. Meg is jelent Seyla és elég hidegen üdvözölte a férfit.*
~Nem is vártam tőle mást...~
*Nem megvetés képpen gondolta, csak ténymegállapításként. Lassan felé fordította az arcát, majd egy egyszerűt biccentett a fejével.*
-Üdv... Seyla.-
*Hála az isteneknek, vagy a Láthatatlannak, bárkinek is, de Cecília megszólalt enyhítve a jeges hangulatot. Bár maga a kijelentése nem volt nyugtató. A vámpírvadász szóra felkapta a fejét, majd összehúzta kissé bosszúsan a szemöldökét, amikor ki is jelentette a nő, hogy Declan az is. Kíváncsi volt, Seyla hogy reagál erre, ugyanakkor félt a reakciótól. Nem akart neki csalódást okozni, de ezt a szakmát kellett választania. Közel sem tervezte, hogy újra összefusson a nővel. Különösen nem a menedékházukban. De Cecília folytatta. A "közeli kapcsolat" kifejezésnél Declan egy pillanatra Seyla szemébe nézett, de gyorsan továbbnézett az italok felé. Lelkiismeret furdalása volt. Sajnálta, hogy otthagyta a lányt. Ugyanakkor úgy érzi, ez volt a helyes döntés. Decan mielőtt megkapta a maga itókáját, határozott mozdulattal eltette a kardját. Nem is nézett bele a pohárba, az illatáról érezte, hogy bor. Végig a nő mozdulatait követte a szemével és a nő szemét kémlelte.*
~Milyen terv? Chö... valahogy mindig elérem, hogy a vámpírok ugráltassanak...~
*A koccintásban nem volt aktív résztvevő. Csak tartotta a poharát. Majd Cecília végre kimondta a Declan számára fontos és szép mondatot. Gonoszan elvigyorodott.*
-Erre iszok.
*Majd ivott is a borból. Igyekezett nem Seylára nézni, gyorsan meg is szólította Cecíliát.*
-Mi a problémátok Aldoval? Mondjátok meg nekem, hol van, és kinyírom.-
*Láthatóan gyűlöli azt az embert... vámpírt.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyPént. Okt. 29 2010, 15:41

* Két laza lépéssel átszelem a szobát, és a kandallópárkányon foglalok helyet. Eszemben sincs az ember előtt megosztani Cercíliával az információimat. Pedig lenne mit. Mondjuk úgy, csendes megfigyelőként veszek részt a "tárgyaláson". ( Már most borzalmasan a hangzik a Nagy Terv... persze, illedelmesen végighallgatom előtte, miről van szó.)
Szótlanul átveszem az italomat, emelem a.... nem tudom, hogy mire. Egészségünkre? Ugyan, már rég nincs olyanom.
Végig magamon érzem a vámpírvadász tekintetét. Igen, a vadászét. Cecília tévedett, nem tudott meglepni. Már akkor tudtam, amikor a szobába léptem. Szerepemet tekintve, azt hiszem, ez a minimum, amit észre kell vennem. Különben hihetetlenül nagy szarban lennének a városi vámpírok (továbbiakban: VV-k).
Na erre nekem nincs időm.
Leugrok, és a vérvörös nedűt a pohárral együtt (melyhez hozzá sem nyúltam) a kandallóba vágom, s lazán nekitámaszkodom. *
- Nem lesz rá semmi szükség. Ideiglenesen megoldottam az ügyet, és ha kaptam volna egy percet, ma chef, már tudnád is, hogy miért. Hiszen tudod -*mosolyodom el gonoszkásan*- imádok játszani.
* Declan felé fordítom a fejem*
- Te, amint Aldot kinyírod.... ezt megnézem. -*húzom fel a szemöldökömet*- Főleg, hogy most éppen kilométerekkel a föld alatt, egy tó fenekén, az iszapban az igazak álmát alussza. -*gyorsan Cecíliához fordulva azért még hozzáteszem, védekezőn felemelve a kezeimet*- kivételesen, nem miattam. Esküszöm! Na jó... talán csak egy picit.
* Letelepedem a dolgozóasztal előtt álló kényelmes karosszékbe. Ujjaimat összefűzöm az ölemben, s ellustulva hátradöntöm a fejemet. Ez így túl kényelmes lesz. Még a végén elszundítok.*
- Na jó, ha már ilyen szépen összegyűltünk, halljuk azt a tervet!
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyVas. Okt. 31 2010, 11:27

*Megfordult és szépen visszavonult kandallója előtt álló szép kis díványra, elhelyezkedett és jéghideg tekintettel hallgatta a másik kettő társalgását. Meg se próbált közbeszólni, poharának maradék tartalmával játszott úgy hogy ide-oda löttyintette majd miután végre vége szakadt a társalgásnak, egy húzásra kiitta és lecsapta a kis üveg tetejű dohányzó asztalra ami előtte volt, arcán még mindig jéghideg komolyság ült. *
- Értékelem a bátorságod Declan, de nem szeretném Aldot megölni. *Hátradőlt és hosszasan a plafonra nézett, majd tekintetét hirtelen Seylára fordította.*
- Most ott van, ennek örülök. De ahogy ismerem nem fog örökké ott lent lenni, ezzel időt nyertünk, köszönöm neked. Viszont találnunk kell egy állandó megoldást amivel leköthetjük a figyelmét. Mivel megölni nem akarom, túl erős és hasznos ahhoz. Később még szükségünk lehet rá, főleg, hogy feltűntek ezek a vámpírvadászok...*Egy másodpercre a férfira nézett majd újra fajtársára. Ekkor hirtelen kopogtattak, egy magas erős testalkatú férfi jött be, meghajolt és egy levelet nyújtott Cecíliának.*
- Úrnőm, a válasz megérkezett. *A nő arcán ekkor már elégedett mosoly ült, fölpattant és elvette.*
- Épp időben, köszönöm. *Bólintott egyet és a férfi kiment. Odasétált az asztalához ahol Sey is ült, egyik fiókjából kivett egy kis tőrt, ügyesen kibontotta a levelet, majd úgy, hogy a szobában lévő másik két személy ne lássa visszasétált a kanapéhoz és elégedetten olvasni kezdte. Miután végig ért letette maga mellé. Pár másodpercre még csönd honolt a szobában, majd belekezdett.*
- Egy keletre lévő másik országban a vámpírok hatalmi háborút folytatnak. Két nagy család nem tudja eldönteni ki legyen az uralkodó, a diplomáciát pedig nem ismerik így háborúznak. Mindkét családot jól ismerem. Az egyik zsarnoki és keménykezű, akik bármi áron elérik a céljukat, a másik se sokkal különb de azért nincsenek olyan brutális módszereik mint az elsőnek. Mindkét család támogatásomat kérte. Eleinte úgy gondoltam, nem érdemes belefolynom ebbe a háborúba, viszont kicsit átgondoltam és rájöttem, hogy számos politikai előnye lenne. Ha esetleg Aldo eljutna odáig, hogy hadsereget rendszerezzen, azok akik mellé állnék segítenénk. Már ez egy jó indok, másrészt viszont ha beszállnék, nekem is el kéne küldenem egy sereget. Ennek a seregnek az élére pedig egy vezetőt választanom, erre a pozícióra szántam Aldot. Tudom, őrültségnek hangzik, viszont beválhat. A legmegbízhatóbb embereimet küldeném még vele, akik egy rossz mozdulat után megölnék vagy jelentenék nekem. Most éppen a második családdal levelezek, aki belement a dolgokba. *Seylára pillantott, tekintetében nem volt kétely, látszott, hogy a tervet már végig gondolta és eldöntötte. Nem érdekelte ha ellenkeznének, eldöntötte és kész. * -Már csak meg kéne győzni. Rám nem hallgatna, rád már annál inkább kedves fajtársam. *Ezek után a férfira nézett.* - És szeretném ha elkísérnéd mint testőr kedves Declan. Hiába állítja, hogy tud vigyázni magára, a darabokban lévő ruhatáram nem ezt mutatja. * Elvigyorodott majd fölállt, a levelet is megfogta a kandallóhoz lépett vele majd beledobta a tűzbe. * - Őrültségnek hangzik tudom, de egyenlőre nincs jobb megoldás. A sereg élére kell egy erős vezető, Aldonak pedig egy kis plusz munka amivel le lehet foglalni. *Nézte ahogy a levél pár pillanat alatt elég és a tűz martaléka lesz. Nem várta, hogy megértsék és támogassák, talál más megoldást arra, hogy meggyőzze Barrast, viszont megkönnyítenék dolgát ha egyetértenénk vele. *
Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyVas. Okt. 31 2010, 16:51

*Cecília nem úgy gondolkodik, mint Declan. A férfi elkomorodott, de nem mondott semmit. Oldalával a falnak támaszkodott, és úgy figyelte Seylát, miközben beszélt. Reagált is Declan kijelentésére. A férfi kicsit elmosolyodott ezen, majd kortyolt megint az italból. Seyla leheveredik, Declan meg csak támaszkodik a falnak. Már nem is néz a nőre. Cecíliára figyel, kíváncsi a tervre. Bár, ha nem ölheti meg Aldot, akkor nem érdemes belemennie. Azonban kopogtattak, valaki bejött és levelet vitt be Cecíliának, majd kiment. A főnökkisasszony lelkesen felbontotta, majd úgy olvasta, hogy a többiek ne lássák. Hogy Declan mutassa érdektelenségét a levél iránt, a borát mustrálta, lötykölgette, szagolgatta, de nem ivott belőle. Cecília belekezdett a Nagy Tervbe, Declan csak akkor emelte rá a tekintetét, amikor kimondta a nő, hogy Aldot szeretné vezérnek. Feszült lett, de nem mozdult. Lassan már azon gondolkodott, hogy neki ehhez az egészhez mi köze van. Majd kiderült. Ellökte magát a faltól, kicsit gonoszan felnevetett és Cecíliához közelített.*
-Na ne viccelj velem. Vámpír vadász vagyok, nem testőr. Szerintem egy kicsit eltévesztetted a két munka szerepét.
*Megáll, majd Seylára pillant. Onnan pedig vissza Cecíliára.*
-Te is jól tudod, hogy tud magára vigyázni. Ha meg csak a ruciaidat félted, hát vidd varrodába!! Nem vagyok se vámpírnak se ruhadaraboknak az őrzője!-
*Kissé indulatosan a még félig tele poharat letette az asztalra. Ismét a nőre tekintett.*
-Vagy ha csak az a célod az egésszel, hogy játssz velünk, na akkor azt is elfelejtheted. A vámpírügyek nem az enyémek. Ha nincs jobb ötleted, akkor azt hiszem, nekem nincs itt semmi keresni valóm.-
*Megfordult és az ajtó felé lépdelt határozottan.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyHétf. Nov. 01 2010, 17:54

* Szótlanul hallgatom végig Cecíliát. Mit is mondjak... nem lepett meg a dolog. Én is hallottam már családi viszályokról, és részemről tökmindegy, mi lesz a kimenetel. Az viszont nem részletkérdés, hogy Cecília ehhez hogyan viszonyul. Bosszankodás helyett az asztalhoz lépek, és kiszolgálom magamat: egy hajtásra kiiszom a tele öntött poharat.
Ez a két személy itt, egy szobában... ilyen nincs. Két álláspont, de képtelenek megtalálni a középutat... Poharamat a kandallóba vágom.*
- Mint két, összeférhetetlen gyermek, komolyan.....
* Éppen, amikor Declan hátat fordít nekik. Szempillantás alatt az ajtó előtt termek. Declan szemeibe nézek ugyan, de Cecíliához beszélek.*
- Minden vadász azt hiszi, hogy elszökhet előlem...
* De csak azt hiszik. Valójában halvány lila gőzük sincs rólunk. Fejcsóválva Cecílira pillantok, jelentőségteljesen: van egy közös megállapodásunk. Én végzem a dolgom, de akkor ő nem beszél. Most sem teheti meg. Egészen eddig úgy kerültük el a vámpírvadászokat, hogy túljártunk az eszükön. Ez lennék én... de ha felfednek, akkor lőttek a vadászok levadászásának is. Nem tudhatják meg, hogy szemmel tartjuk őket... főleg nem ez a férfi. Akinek tudnia kell, hogy ha mi nem akarjuk, akkor nem jut ki innen. Soroljam az okait?!
Ellépek az ajtótól, el Declan mellett, szándékosan súrolva a vállát.
Visszalépek az üveghez, s újratöltöm a poharamat. Nekitámaszkodom az asztalnak, s mesélni kezdek.*
- Ma chef, meséltem már neked Anitáról, a vámpírvadászról? Logikus elveket vallott... öld meg a vámpírokat, de soha ne nézd le őket! Ha valaki, ő tudta, hogy mire képesek. Merész volt, ugyanakkor tisztában az erőviszonyokkal, és ehhez méltón is játszott, mindig.
* Belekortyolok az italba, s játékosan forgatom a kezemben, nézegetve a fény játékát rajta. Megvonom a vállam.*
- A sors végül úgy hozta, hogy egyszerre lett a szeretője egy fő-vérfarkasnak és egy vámpírúrnak, és még kitudja hány lényre volt hatással, egy egész alakváltó-família dajkálása mellett... - na de nem ez a lényeg.
* Leteszem a poharat, és kiegyenesedem.*
- Úgy játszott, hogy a természetfeletti lények tartottak tőle, ember létére. Igazán. Mert tudott és mert ölni. Úgy, hogy közben szövetséges is volt.
* Ceciliához lépek. Nem akarok hatásvadásznak tűnni, de azt akarom, hogy megértse, amit mondok neki.*
- Aldo nem hülye. És merem remélni, hogy te sem. Támogatnám, hogy őt küldd... de te is ugyanúgy tudod, mint én, hogy akkor nem téged támogatna a család. Hanem őt. És ezt nem engedheted meg magadnak, ránk nézve sem. Még akkor sem, ha a szadista módszerei most kapóra jönnének. Főleg akkor.
* Ellépek, s a kandalló előtt a lángokba meredek.*
- És mégis milyen szerepet szánnál nekem? -*hátrafordulok, és nem állom meg heves gesztusok nélkül a beszédet. Egyre jobban felhúzom magam.*- Menjek csak úgy oda hozzá, és küldjem háborúsdizni? Tudod ma chef, hogy úgy is belemenne. És ő? -*intek az ember felé*- Azért küldöd velem, hogy a változatosság kedvéért ő törje alattunk össze az ágyat?!-*meredek ingerülten a drága főnöknőmre*- Ami, úgy sem menne, tekintve, hogy Barras inkább ajándéknak nézné.
* Az ablakhoz sétálok, s kitárom az egyik felét. Áhh, de jól jön most ez a fagyos, esti szellő! Visszanézek Cecire.*
- Arról nem is beszélve, hogy ő -*pillantok Declanra*- úgy sem tudná megállni, hogy ne legyen öngyilkos.
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzer. Nov. 03 2010, 19:46

*Declanra már nem is reagál. Sejtette, hogy így fog viselkedni, szólt is a vámpíroknak, hogy semmiképp ne engedjék kimenni. Bár úgy tűnt rájuk semmi szükség, Seyla megoldja az ügyet. Türelmesen hallgattam végig Seyla történetét Anitáról a vámpírvadászról. *
- Jól tudom, de hidd el mindenre gondoltam. Viszont jelenleg más megoldásokat nem látok. Ok nélkül nem küldhetem el, itt pedig nem maradhat mert veszélyt jelent mindannyiunkra. Viszont szükség is lehet még rá, megölni se ölhetem meg. Megvan kötve a kezem...Tudnék még jó megoldásokat de a vámpír világ akkor ellenem fordulna. *Látja, hogy Seyla egyre jobban fölhúzza magát, ennek ellenére ő mégis jéghideg ábrázattal mered maga elé. *
-Azzal nem leszünk okosabbak, hogy egymást szidjuk. Ide megoldás kell, méghozzá minél gyorsabban.*Lassan fölállt, odasétált Declanhoz és mélyen a szemébe nézett.*
- Veled még sok tervem van fiatal vámpírvadász és fogadd el a tényt, hogy ebben a világban nagy szerepünk van. Több dolgot irányítunk mint gondolnád!*Megfordult, átsétált a túloldalra és nekidőlt a falnak. Nem nézett fajtársára de szavait hozzá intézte.*
- Seyla, téged pedig szeretnélek megkérni, hogy az ilyen heves kirohanásaidtól kímélj meg. Ha jól emlékszem én eddig soha nem beszéltem így veled, és nem is tervezem. Megértem, hogy ideges vagy de ebben a helyzetben ha valakinek hát nekünk nyugodtnak kell lennünk! Mérlegeljük a helyzetünket és a lehetőségeinket, mivel rendelkezünk és mivel rendelkezik Aldo? Emellett jól jönne ha tisztában lennénk a gyenge pontjaival is. *Fölváltva ránézett mindkét személyre majd becsukta szemeit és czöndesen várta a további hozzászólásokat, kirohanásokat és egyéb más kommentálásokat.*


Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Nov. 04 2010, 13:09

*Éppen tartott volna ki, amikor Seyla elé állt és mélyen a szemébe nézett. Declan is így tett, és kicsit lemerevedett, amikor a nő azt mondta, minden vadász azt hiszi, elszökhet előle. Nem akart sokat gondolkozni ezen a mondaton, de vette a lapot, nem mehet el innen. Amikor a nő elment mellette, úgy hogy súrolta a férfi vállát, ő sokáig nem mozdult. Háttal állt a többieknek. Lehunyta a szemét és a kezét ökölbe szorította.*
~Mekkora bolond vagyok! Nem kellett volna ide jönnöm. Mit csináljak?~
*Felnyitotta a szemét és úgy hallgatta Seyla történetét. Kezével a fejéhez nyúlt unalmában és idegességében.*
~Jajj istenem, hova kerültem én?! Nekem ehhez mi közöm???!!!~
*A történet vége felé, még mindig a fejét fogva elképedésen a falnak dőlt. Nem nézett a két nőre. Seyla és Cecília jól elcseverésztek. Seyla egyre idegesebb. Még Declanról is van szó. Seyla utolsó mondatánál rátekintett. Elszántság látszott a férfi szemében.*
~Igazad van! Hajlandó lennék meghalni, csak hogy holtan lássam azt a szemetet.~
*Cecília végül lehűti a nőt. Declan elcsodálkozik azon, hogy az a lány, akit nagyon kicsinek látott, fiatalnak, az most egy igazi úrnő, aki él a hatalmával és megköveteli magának a tiszteletet, nem is jogtalanul. Fura volt neki ez az egész. Az az emlék, hogy egy kislánnyal beszélt a csillagokról, és hogy mi lesz az emberekkel, ha meghalnak, még mindig erősen benne él, mert számára az fontos és komoly beszélgetés volt. Még ha rövidre is sikerült. De most az a lány itt van és dirigál, és nem engedi el. Most odalépett hozzá a főnökasszony, és a szemébe nézett. Beszélt hozzá. Declan sokáig csendben volt. Cecília még rászólt Seylára, majd végre csend volt. Kis idő múlva Declan megmozdult, elrugaszkodott a faltól, és a két nőre tekintett. Eleinte nyugodtan beszélt, majd egyre dühösebb lett, végül kiabált.*
-Nos. Elmondom, én miért vagyok itt. Az a rohadék Aldo bántotta Casvét, sőt meg akarja ölni. Bosszút akar állni a húgomon olyasmiért, ami csak egy apró hiba volt Casve részéről, amiből nem is sült ki rossz dolog, sőt bocsánatot kért Casve attól a szeméttől, de nem, az a rohadék nem bocsátott meg neki, sőt halálra keresteti. Örültem, amikor Casvéval végre hazamentem. Akkor még nem tudtam, mi a helyzet, otthon mesélt el mindent nekem a húgom. Akkor eldöntöttem, hogy mindent megteszek azért, hogy megmentsem őt. Vámpír vadász lettem, mert gyűlölöm a fajtátokat, különösen azt a szemetet. A fő célom vele végezni! De a drága húgom visszatért Chrishez, ebben nem értettem vele egyet. Egy jó nagy vitával váltunk el. Később megtudtam, hogy Chris meghalt, így rohantam a húgom után, mert tudom, hogy képes arra, hogy véget vessen az életének, vagy ha Aldo megtalálná, és meg akarná ölni, Casve nem ellenkezne. Meg kell találnom, mert bajban van és fogalmam sincs hol van, mi van vele. De most úgy tűnik, hogy a gyökerétől téphetem ki a problémát, mert kedves Cecília hölgyemény megjelent és elgondolkodtatott, hogy talán Aldoval kezdhetném a sort, és ha végzek vele, nyugodtabban kereshetem Casvét. De se azt nem tudom, hol van Casve, se azt nem engeditek, hogy azt megöljem, aki meg akarja ölni a húgomat, és ti jöttök, a hülyeségetekkel, a gagyi vámpírháborútokkal, amihez nekem az égvilágon semmi közöm!!! Ráadásul nem engedtek el, és azzal a hatalmas marhasággal jöttök, hogy ti milyen fontosak vagytok a világban!! NEKED!!!- *Cecíliára mutat* -SEMMI HASZNOD!!! FIATAL KOROD ÓTA A FÖLD ALATT VOLNA A HELYED!! ÉS TE!!!! - *Seylára mutat, szemei lángolnak a dühtől és a gyűlölettől.* - TE MEG....-
*Hirtelen abbahagyta. Mereven nézett a nőre, de nem tudott mit mondani. Kisebb szünet után igazán csendesen, alig hallhatón folytatta.*
-Veled meg nem kellett volna találkoznom.-
* Megfordult, az egyik sarokba sétált, ott leült, felhúzta a térdét, rátámasztotta a kezét, arra meg a fejét. Csend volt. Többet nem szólalt meg.*

Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyHétf. Dec. 20 2010, 17:01

* Ó, ezek a hegyi beszédek! De mi már csak ilyen gyarlók vagyunk. Kitárom a másik ablakszárnyat is, kiveszek egy szivart Ceci fiókjából (arról inkább ne beszéljünk, hogyan került oda), s visszatérek az ablakhoz. Közben nem felejtem el meggyújtani a tűznél.
Ezaz Declan, dumálj csak.. Mindig a saját igazunkat védjük. Eszemben sincs vitatkozni. Vitázni esetleg, de ma chef-t már úgy sem érdekli, hogy mit mondanék. Ő már kijelentette: döntött. Innentől aztán nincs is miről beszélni.
Felugrom az ablakpárkányra, s egyik lábamat feldobom, másikat lazán lógatom. Unottan pöfékelek. Noha nem unatkozom. Az élet soha nem unalmas. Csak lefárasztottak. Jólesik egy kicsit a láblógatás. Azért még nekem is elkerekedik a szemem, amikor a fiú majdnem nekiesik Ceciliának. Olyan feláll-a-szőr-a-hátamon kategória. Arra már pislogni is elfelejtek, amikor felém fordul.
~ Ne, mi van velem?! Megint mit csináltam?~
Aha. Rosszkor voltam rossz helyen. Ahogy Sword is rosszkor van, rossz helyen. Cecilia pillanatok alatt ízekre tépi. Ajaj. Így kivel ereszthetném össze Aldo-t?!
Két rugalmas lépés elég nekem, hogy átszeljem a közöttünk lévő távolságot, és megragadjam a kabátjánál fogva. Szépen mondva: fikarcnyit sem érdekelt abban a pillanatban, hogy mennyire van összetörve a kis lelkecskéje. Azon voltam, hogy megmentsem a becses bőrét, amibe legszívesebben belerúgtam volna. Miért kell nekem ilyen helyzetekbe hoznom magamat?!*
- Tudod mit? -*mutatok rá a szivart tartó ujjaimmal. Elgondolkozom egy pillanatra (valójában csak habozok, melyik lenne a legmegfelelőbb szó. Arra jutok, hogy az egyenes út a legjobb). *- Egyszerűen csak kérj bocsánatot. -*villantom rá a mosolyomat.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzomb. Jan. 15 2011, 13:53

*Szánalmasnak tartotta a férfi kirohanását, legszívesebben darabokra tépte volna de nem tette. Szüksége lehet még rá a jövőben, emellett előfordulhat, hogy Sey is neheztelne rá érte. Fogai fenyegetően bújtak elő ajka rejtekéből, szeme úgy vöröslött mint egy smaragd és a gyilkolási vágy égett benne. Ezek ellenére nem tett semmit, Seylával ellentétben. Nem szólt rá, sőt valahol mélyen még élvezte is. Ez a pár mozdulat elárulta a kettőjük viszonyát. Szerelem, harag, gyűlölet, kötődés...Furcsa, egymásnak ellent mondásos érzelmek. Valahol mélyen talán ők egymás gyenge pontjaik...Vagy talán voltak. Ezt csak ők tudhatják. Hirtelen fölkapta tekintetét, szemei visszanyerték normális színüket de fogai még készenlétben álltak. *
- Hallottátok, hogy Aldonak van egy fia? * Nem akart ezzel semmire se célozni. Csak egy egyszerű kérdés volt, mégis fontos lehet. Tervei pillanatok alatt megváltoztak. Elgondolkodva a padlót nézte és forgatta fejében a fogaskerekeket. *
- Elméletileg van vagy volt egy felesége is. *Hirtelen fölkapta a fejét és az ajtóra nézett.*
- Menjünk lejjebb. * Mondta s közben elmosolyodott. Ugyanazzal az édes-kislányos mosollyal ami régi arcát mindig díszítette. Nyugodt és magabiztos léptekkel megindult az ajtó felé, közben kiinvitálta vendégeit. *
- Nem kell semmi rosszra gondolni. * Lementek az előtérbe ahol egy asztal volt megterítve minden jóval. Természetesen az Declan számára, emellett még jó pár vérrel töltött üveg és pohár is helyet kapott. *
- Kérlek helyezzük kicsit félre ellentéteinket és tényleg beszéljük meg a dolgokat. * Pár szolgáló kihúzta a székeket és helyet foglaltak. *
- Nem kell aggódnod Declan, nincs megmérgezve egyik étel sem. * Majd belekortyolt poharába, ekkor cicája is megjelent a színen akivel mostanában egész jól kijöttek. Seyla lábához dörgölőzve köszöntötte őt, a férfire viszont kicsi fújt. * -Nincs mit tenni, vámpír a gazdája. *Nevetett halkan. Ekkor a cica már helyet foglalt megérdemelt helyén, Cecília ölében. *
-Szóval valaki tud valamit a fiúról?
Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyHétf. Jan. 17 2011, 11:57

*Miközben prédikált, észrevette természetesen Cecília fenyegetőző fogait, de igyekezett nem tudomást venni róla. Meg alapból a dühével volt elfoglalva. És a legjobban Seyla érdektelensége idegesítette. Gyűlölte ezt a helyzetet. Iszonyatosan gyűlölte. De most ott ült a sarokban, s rámeredt a nőre.*
~Én?! Bocsánatot?!~
*Ez annyira felháborította, hogy a döbbenettől nem tudott mást tenni, csak elvigyorodott. Nem szólt semmit. Csak vigyorogva bámulta a nőt, majd Cecíliára tekintett, mert VÉGRE témát váltott. A hír azonban megdöbbentette. Sötéten pillantott a vámpírok vezérére.*
~Egy fiú...~
*Gonosz ötletei támadtak. De nyomban megrémült saját gondolataitól. Majd kiderül, hogy felesége is volt. Bár ez... logikus... Azonban erről már tudott Casvétól. Hisz az elf nőnek szerepe volt abban, hogy Casvét meg akarja ölni Aldo. De elvileg... Glorien nem haragszik a lányra. De mi van Aldóval? Miért kattant be olyannyira? De Declanban nem ezek a kérdések merültek fel csupán. Dühös volt, főleg most, hogy ebben a borzalmas helyzetben volt. Így gondolatait képtelen volt megzabolázni, nem tudott helyesen dönteni.*
~Talán ha fogságba ejtem a nőt és a fiút... azzal felébreszthetem Aldóban az apai érzéseket. Megjelenik... s végre szemtől szembe lehetek vele... s megölhetem.~
*Most számára nem tűnt gonosznak a gondolata. Nem tűnt helytelennek. Bár mégis felmerült benne, hogy jobb lenne, ha e csel bevetése nélkül is találkozhatna a vámpírral s harcolhatna vele. Gondolataiból Cecília ébresztette fel.*
~Lejjebb? Minek?~
*De nem adott hangot kérdésének, csendben, mereven ránézett a már ismét kislányosan mosolygó ladyre. Lassan felállt, majd Cecíliát bámulva kiment az ajtón. Lementek egy terembe, ahol már étel várta őket. Mármint Declant. Ebben biztos volt. Kutatón nézett a nő szemébe, vajon mi a terve. Bár nem gondolta, hogy a nő meg akarja mérgezni. Hisz már megpróbálkozhattak volna a megölésével, ha akarták volna. De most úgy tűnik, szükségük van rá. Bár Seyla nem úgy viselkedik, mintha ezzel egyetértene. A szolgák meghozzák a székeket. Declan körülményesen leül. Ismét elvigyorodott, amikor Cecília az ellentéteket kérte feltenni. Egyszerűen képtelen már másképp reagálni. Ideges volt. Fogalma nem volt, mit akarnak tőle. Vagy miért pont tőle. Mikor Cecília mondta, hogy nyugodtan ehet, a vadász kényelmesen hátradőlt.*
-Nem vagyok éhes.-
*Majd jött a cica. Fújt a férfira. Declan gyilkosan rápillantott, majd többet nem foglalkozott vele. Jött a kérdés. A férfi lesütötte a szemét, majd kis szünet után megszólalt.*
-A fiúról semmit. A nő elf. De mégis... - *most pillantott fel titokzatosan Cecíliára.* -... mit akarsz attól a gyerektől?-
*Seylára nem nézett. Nem volt hajlandó bámulni a semmitmondó arcát.*

Vissza az elejére Go down
David Giobler

David Giobler


Hozzászólások száma : 25
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyPént. Jan. 21 2011, 17:17

// Időn kívül - Főlady //

* Már bátran kimerészkedhetek a szabadba s ezt meg is teszem. A fogadó falai kicsit unalmasak nappal, de leszáll az est és eljön az én időm. Nem rég vagyok itt és fel kell fedezni a várost. Persze éjszaka semmi érdekes nem történik vagyis egy ember számára biztosan nem, de nekem ez a nappal. Vacsorát hozattam fel ami kicsit sem guszta. Mondjuk a tegnap sem volt az. Ma viszont el kell tüntetnem az ételt, mert így kértem a takarítást. Nos nem lenne jó ha valaki meglátná hogy mit rejt a szemetem. Az is sok mindent elárul az ott élőről. Na de az ételt egy zacskóba teszem melyet a köpenyem alá rejtek. Természetesen nem látszik hogy valamit kicsempészek a helységből. Az évek meg a rutin. Egyelőre jó ez a hely na meg nem is tudok másikat ahol el lehetnék. Mondjuk nem is kerestem hiszen csak átutazóban vagyok. Határozott léptekkel hagyom el azt a helyet ahol "alszom". Nekem a tempó igen lassú de hát még sem közlekedhetek úgy ahogy szoktam. Mivel ma a itt maradok a környéken így meg kell szoknom. Célom e percben még nincsen vagyis van kidobni azt amit viszek. Na nem a fogadó mellé, mert hát az gyanús lenne. Kitudja azt is eltudom képzelni, hogy nem lenne az, de ahol egy vadász fel bukkan ott biztos, hogy van több is. Erről eszembe jut az érkezésem és elég érdekes volt. Pár kérdés is felmerült akkor bennem s ezekre még nem kaptam választ. Mind két kezem a zsebembe mélyesztem s úgy járom az utcát. A szaglásomra hagyatkozom s egy kis idő múlva meg is érzek valamit, ezért követni kezdem. Én tudom, hogy hova fogok kilyukadni a kérdés csak az hogy találok e mozgó egyedet vagy sem. Ha oda érek biztosan kifog derülni. Egyelőre a megfigyelés lenne a cél hiszen nem lehet tudni hogy mi vár rám ott. Sok gondolat megfordul a fejembe séta közben s a mellettem elhaladó emberekre vagy személyekre most nem igen figyelek. Valahogy most nem kötnek le. Éhes sem vagyok, hiszen azt tegnap elintéztem. Egy épült állok meg. Itt erősebb az illat s bennem kétség sem merül fel hogy rossz helyen járnék. Mielőtt azonban bemegyek már ha betudok. Körbe pillantok és ki is szúrok egy kukát. Nagyszerű! Már nem cipeltem tovább a is csomagot bár a súlyát nem éreztem eddig sem viszont a szagát annál jobban. Soha nem fogom megérteni mit esznek ezen az emberek. A csomag elő kerül s mielőtt nemes egyszerűséggel bele dobom a kukába még egy utolsó pillantást vetek rá. Az ajkam elhúzzon undorodva s elengedem mely a kukában landol.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyVas. Jan. 23 2011, 20:18

//David Giobler//

*Az éjszaka és a nappal már ősidők óta háborúzik. Amióta világ a világ megy ez a háború, ennek ellenére soha nem győzött egyik sem. Mindig csak csatákat nyernek, háborút sose. Persze ez így van jól, meg kell adni az időt mikor az emberek élhetnek, s meg kell adni az időt mikor a vámpírok és a sötétség más teremtményei élhetik ki minden vágyukat. Sokan ezzel persze nem értenek egyet, mégse változott semmi évezredek óta. Az emberek és vámpírok harca pont olyan mint az éjszakáé és a nappalé. Legyen bármennyi csata és küzdelem, egyik nép se fog soha győzni. Ez pedig így van rendjén.
Cecília felült ágyában. Nem aludt, hisz nem tud. Pusztán csak pihent s fejében megfogalmazta mit is tesz ezalatt az éjszaka alatt. Semmi kedve nem volt ezt a gyönyörű estét a nagyképű és gőgös vámpír nemesekre fordítani. Most valahogy a papír munka se vonzotta, kémeivel se volt kedve tárgyalni. Most leginkább a szabadba vágyott, vadászni egy jót, kicsit megrémítgetni az embereket. Mint a régi szép időkben...Miközben gondolkozott enyhén pszichopata macskája ugrott a hátára, fölszántva vele bőrét ami a pántos hálóingjéből kilátszott. Ceci rá se nézett csak hátranyúlt, megfogta a nyaka feletti bőr részt és maga elé rakta.*
- Na szőrgombóc, mit szolnál hozzá ha mára szabadságot vennénk ki?* A cica hangosan nyávogott amit a nő beleegyezésnek vett. Nesztelenül odalépdelt szekrényéhez és kivett egy fekete nadrágot mely szorosan hozzásimult lábához, egy ugyanilyen színű fűzős felső részt és egy csizmát. A korona dísz pedig az öltözetében a sötétkék köpeny volt ami mindent eltakartat. Ajtaja túloldaláról sürgő-forgó szolgálók beszélgetése hallatszott be. *~Hmm arra nem mehetek, elkapnak és munkára fognak...~*Az ablak felé sandított majd odaugrott és szélesre tárta. Állatkája egy hang nélkül kiugrott és el is tűnt a sötétségben. A nő arcán elégedett mosoly húzódott majd kiugrott. Tökéletesen talpra érkezett a hátsó kertben. Óvatosan meglapult majd kijátszva pár fajtársa figyelmét a bejárathoz került. Már épp kezdte elbízni magát, hogy menekülési terve sikerült mikor egy férfival találta szembe magát. A szaga ismeretlen volt, csak úgy mint az arca. *~Különös, pedig általában mindig megérzem az idegeneket.~ *Kapucniját a fejébe húzta így nem látszódott semmi arcából. Nyugodtan végig mérte ismeretlen fajtársát majd a kezét nyújtotta. *
- A nevem Cecília. Téged, hogy szólíthatlak idegen? *Mondta bársonyos hangon.*
Vissza az elejére Go down
David Giobler

David Giobler


Hozzászólások száma : 25
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyHétf. Jan. 24 2011, 17:09

// Főlady //

* A kukában szépen landol s kis csomag- Már azt hittem lesz valami hangja de még sem. Vagyis nem olyan mint amire számítottam. Azért nem néztem bele, de a hangot vártam. Végül is mindegy hogy generál e hangot vagy sem. Az épület felé fordulok, hogy akkor szépen be menjek rajta s megnézem ki is lakják. Mielőtt azonban ez ténylegesen megtörténne egy nő jelenik meg. Persze érzetem, hogy nem vagyok egyedül hiszen az illat felerősödött, de nem ebből az irányból vártam. Mintha kissé figyelmetlen lennék pedig nem szoktam. Vagy talán szórakozott? Jó kérdés még magam sem tudom eldönteni. Viszont itt az ideje, hogy összeszedjem magam, mert még a végén a fejemet veszik. A tekintetem az ismeretlenre irányítom s végig nézem. Még nem láttam de hát ez nem is meglepő hiszen itt én vagyok az új. Látom ahogy kezét nyújtja felém s én viszonozom a gesztust.*
- Örvendek Cecilia, A nevem David.* Árulom el, hogy mire hallgatok már egy pár évtizede. A nő kezét eleresztem s magam mellé engedem. Az arcát próbálom fürkészni már amennyire ez lehetséges a kapucni miatt.*
- Gondolom ön itt lakik és ha jól érzem nem is egyedül* Elég buta megállapítás most már így kimondva én is tudom. Persze hogy itt lakik hiszen az illata innen jön vagy itt sokkal erősebb mint távolabb. Nem tudom hogy milyen rangban állhat a hölgy, de különösebb képen nem is érdekel. Egy valami érdekel most jelen pillanatban s fel is teszem a kérdésem ha már így össze futottam egy fajtárssal. Még az is lehet hogy választ is kapok.*
- Egy bizonyos Aldot keresek esetleg ismeri vagy megtudja mondani hogy merre találom?* Ha már az a vadász is őt kereste akkor utána járok hogy ki ez a férfi akiről beszélt nekem azon az estén. A tekintetem nem veszem le a nőről.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyKedd Jan. 25 2011, 15:14

*Elmosolyodik a furcsán fogalmazott mondaton majd válaszol.*
- Itt élek még jó pár fajtársunkkal együtt. *Lehajtotta a kapucniját és mélyen belenézett a férfi szemeibe. Mikor meghallja azt a nevet pillanatra fellángolnak szemei. Szája ami előbb mosolyra húzódott, most kiegyenesedik. Az arca olyan lesz mint egy szobornak, érzéketlen és hűvös. *
- Én a helyedben nem keresném. Ha nem öl meg akkor beszervez a kis összeesküvéseibe amivel fel akarja borítani az egész társadalmunk. *Mondta kesernyés hangon, majd megfordult és a bejárat felé vette az irányt. *
- Gyere be, tedd tiszteleted a főladynek. Ha Ő úgy látja majd mesél Aldo Barras-ról. *Mondta és várta a férfi reakcióját. Közben persze forogtak agyában a fogaskerekek, mi köze lehet ennek a két férfinak egymáshoz. Bármennyire is gondolkozott, nem jutott semmi emlék az eszébe ami alátámaszthatná, hogy ismerik egymást. *



A hozzászólást Cecília összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 26 2011, 19:03-kor.
Vissza az elejére Go down
David Giobler

David Giobler


Hozzászólások száma : 25
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzer. Jan. 26 2011, 16:06

* Ahogy érzetem itt van egy kisebb csoport. Érdekes, hogy ennyire közel élnek az emberekhez és biztosra veszem, hogy nem kevés munkájukba került hogy ne fedjék fel magukat. Akkor látom csak meg igazán az arcát mikor a kapucni lekerül. A tekintetem végig járatom a vonásokat. Van benne valami amit nem tudok megfogalmazni, de érdekesnek találom. A mosoly mely eddig ott pihen arcán most eltűnik és sejtem hogy az általam kereset személyt ismeri.*
- Szóval ő egy veszélyes alak és vámpírokat gyilkol. Hm* Érdekesnek találom s kíváncsi leszek az okára. Csak úgy nem szoktak a vámpírok megtámadni fajtársukat csak ha valami nyomos okuk van. A nő menni készül de én nem szeretném. Azt nem tudom miért csak egyszerűen nem akarom, hogy itt hagyjon. Mielőtt lépne egyet a kezem a karjára teszem, de csak finoman, hogy megakasszam az elmenetelbe.*
- A főlady várhat és Aldó is szerintem. Esetleg nincs kedve…….kedved megmutatni a várost vagy azt a helyet ahol vadászhatok? Csak pár napja vagyok itt és te vagy az első vámpír akivel össze futottam. Nem igazán tudom nálatok milyen szabályok vannak érvénybe.* Természetesen elengedem a hölgyet, mert egyrészt lehet nem szereti ha hozzá érnek. Másrészt csak azt akartam, hogy ne hagyjon itt. Nem vagyok elveszett, de azért nem minden nap találkozok össze egy csinos vámpírral. A kezem a zsebembe mélyesztem, s megvárom, mit felel. Ha menni akar vagy dolga van nem tartom fönt s akkor kénytelen leszek bemenni a Főladyhez. Hát láttam már párat és valahogy egyik sem volt szimpatikus. Tipikus nők, akiknek ha hatalom kerül, a kezébe megbolondulnak. Na ahhoz ma semmi kedvem inkább ezzel a leányzóval beszélgetnék egy kicsit. *
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzer. Jan. 26 2011, 19:31

*Megcsóválta a fejét. David kijelentése nem volt teljesen pontos. *
-Tudtommal Aldo nem ölt meg még senkit a fajtánkból. Bár már rátámadt a főladyre és Lady Seylára is. ~Jaj ha ezt Sey hallotta volna...~*Egy csalóka mosoly suhant át arcán. Bevált módszere, hogy nem árulja el ki is Ő valójában. Így megismerheti az embereket (és más lényeket) formalitások nélkül. Nos igen, az egyik hátránya a hatalomnak, hogy nem ismerhetsz senkit. Vagyis pontosabban fogalmazva nincs rá lehetőséged, hogy megismerhess másokat is.Kivéve akkor ha az a személy fittyet hány minden rangra és hatalomra, tiszteletre és nemességre. Olyan kevés ilyen lény van, különösen a saját fajtájában. Már épp elindult volna mikor a férfi megfogta finoman a kezét. Pár másodperc szünet következett agyában...*~Tessék...?~* Végül ajkai újra mosolyra húzódtak. Annyira régen volt kettesben egy férfival, mostanság nem is meri elhívni senki. Belül persze ugrált örömében. Végre megvan rá az esélye, hogy elszökjön a munka elől és még társasága is akad. *
- Rendben. Végülis a Főlady úgyis engem kért volna meg, hogy magyarázzam el a fontos dolgokat. *Kicsit se szégyenlősködött. Belekarolt a férfiba és sietve megindult a város felé. Persze volt rá oka, a szolgálók szagát egyre közelebb érezte. Végtére is elég merész vállalkozás volt, hogy kiszökött aztán pont az ajtó előtt állt meg. Ha nem siet kíváncsiságuk miatt kinéznek, hogy mit művel kint (mert egyértelmű, hogy rájöttek ki álldogál a kapu előtt.) és elszólják magukat. Onnantól kezdve pedig dől minden amit eddig ügyesen felépített. *
- Szerintem nézzük meg először a várost. Éjszaka már nyugodt de azért előfordul néhány ostoba...vagy inkább merész halandó.* Kacsintott egyet, hogy David biztosan értse a célzást.
Már kellő távolságba értek a menedéktől. Az ég tiszta volt, a hold és a csillagok büszkén foglalták el helyüket az égen. Cecília mosolyogva tekintett fel rájuk. Hosszasan nézte-nézte őket, tekintete végül a férfira vándorolt. *
- Ha szabad megkérdeznem, honnan jöttél? Mesélnél magadról?
Vissza az elejére Go down
David Giobler

David Giobler


Hozzászólások száma : 25
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyCsüt. Jan. 27 2011, 10:42

* Nem akarom faggatni a leányzót pedig érdekel, hogy miért támadt rá, két lady-re is az a férfi. Nem tudom hogy okos ötlet e bele mászni ebben a helyzetbe vagy sem. Még is megállítom a leányzót, hogy ne menjen el s inkább velem töltsön egy kis időt. Egy mosoly jelenik meg az arcán mely számomra azt súgja hogy ma nem leszek egyedül. Ezt a szavai is alátámasztják.*
- Ha jól gondolom, akkor olyan jobb kéz státuszt töltesz be a föladynél.* Nekem ez jön le s ezzel semmi gond nincs. Érzem az apró kezet a karomon s már indulunk is. Z egy mosolyt csal az arcomra melyet nem is akarok leplezni.*
- Akkor irány a város aztán meglátjuk mennyi merész is él itt nálatok* Persze hogy értem a célzást és kíváncsian várom hogy mit is mutat meg nekem. Épp megmozdul az ajkam hogy hangot szabaduljon fel a torkomba mikor kérdez. Kicsit gyorsabb volt így egy mosollyal az arcomon pillantok rá.*
- Hát már nem is tudom hol volt az a hely ahonnan elindultam. Járom a világot és gyűjtöm a tapasztalatot vagy az információkat. Sok helyen megfordultam és úgy érzem még koránt sincs vége az utamnak. Olyan vándor féle lennék. Tudod nem szeretek sokáig egy helyben maradni. Unalmassá tud válni a környezet. Te régóta élsz itt?* Kérdezem meg, hogy jobban megismerjem a másikat. Amíg válaszol addig elgondolkodom azon hogy mit is áruljak el magamról.*
- Nem tudom mire vagy kíváncsi egész pontosan. Mit említettem vándor vagyok. Értek pár dologhoz, de szerintem aki ezen a bolygón él, több évszázada az elsajátít ezt azt. Kérdez nyugodtan ha van valami konkrét amit szeretnél tudni.* Vonom meg a vállam, mert már egy ideje élek vagyis létezem. Az élek nem a megfelelő, mert hát nem vagyok sorolható az élők sorába.*
- Van itt valami kedvenc helyed?* Pillantok megint rá s ha ő nem húzta ki a kezét akkor még mindig karomat fogja s ezzel jelen pillanatban nekem semmi gondom nincs.*
- Mond csak mivel szórakoztatod magad?* Talán nekem is kéne valami jó ötlet amit csinálhatok. Azt nem mondom hogy unalmasak lennének az estéim, de fel lehetne őket dobni valamivel.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptySzomb. Jan. 29 2011, 23:21

* Mosolyom egy pillanat alatt eltűnik, ahogy elengedem Swordot, s felegyenesedem. Lassan, mélyen megszívom a szivart... hát ezt megszívtam. Aldonak gyereke van. A kérdés már csak az, hogy alulról szagolja-e az ibolyát. Na és hogy ez nekem rossz-e vagy talán jó? Fene tudja. Követem őladységét ki az ajtón.
"Elméletileg van vagy volt egy felesége is."
Mondj olyat, amit nem tudok. Egészen le, a szépen megterített asztalokig megyünk, s helyet foglalok az egyik süppedős, trónnak is beillő székben. Kihasználom a kínálkozó alkalmat, hogy az egyik legjobb minőségű vért ihassam, s kényelmesen hátradőlve keresztbe teszem a tűsarkas lábaimat (fel az asztalra) és egy ízleteset kortyolok a nedűből.
"Nem kell aggódnod Declan, nincs megmérgezve egyik étel sem."
Na, most kis híján félrenyelem az italt, s hangosan köhögök és kénytelen vagyok letenni a lábam, mert menten lehidalok. Komolyan, egyre viccesebb lesz ez a Cecília.
A kis szőrmók cicája meg pont ezt a pillanatot választja, hogy a szívbajt hozza rám. Talán szívinfarktust nem kapok, de azért szépen meglepett. *
- Én is szeretlek micikám. -*jegyzem meg enyhe szarkasztikus iróniával a hangomban
Aldo, Aldo, Aldo, mindig csak Aldo. Könyörgöm, nem lehetne leszakadni róla? Ő a világ közepe vagy mi?! Hagyjátok már legalább egy picit nem-élni!*
- Tényleg, ma chef...!-*fordulok főnöknőm felé, akinek az ölében éppen helyet foglal a macsek, közben összeszidom magam, amiért nem jutott eszembe előbb szólni*- Nem láttál mostanában itt egy farkast? Kb. ekkora -*mutatok az asztal magasságában egy pontos méretet*- fekete, vörös szemekkel. Csak szólok, ne ilyedj meg, rajta vagyok az ügyön. Egy vadász "ajándéka" volt, kifejezetten a számomra. Bár...-*emlékezem vissza*- nehéz eset, a vadász sem egykönnyen adta be a derekát. De hát... ismersz.
* Szépen hátradőlök, s kortyolok még egyet a vérből. Azta, ez tényleg első osztályú! Ujjaimmal felitatom az ajkamról az utolsó cseppeket, nehogy kárba vesszen az ital, aztán a pohár peremével is eljátszom ugyanezt. Mintegy mellékesen közben megjegyzem:
- Amúgy egy tündérkutyáról van szó...
* Igen, egy tündérkutya... nem kis büszkeséggel tölt el a tudat. Ezzel énelőttem még senki sem próbálkozott... sőt, ha jobban belegondolok, még álmaikban sem láthattak. Nevét illetően semmi rosszra nem gondolunk. De amikor az éj leple leszáll, a vándor az útján menve egy zöldesszürke bundájú, ragyogó szemű kutyát vesz észre. Egyet ugat, de a mit sem sejtő vándor tovább megy. A kutya még egyet ugat. Egy vándorral kevesebb. De azok, akik ilyen esetekre fel vannak készülve, meglátják az úton ülő tündérkutyát, ami egyet ugatott, nem várják meg míg a másodikat is ugat. Inkább elhúzzák a csíkot. Erről a csodálatos kutyáról nem tudunk sokat… talán mert nem maradt sok vándor, amelyek látták volna a tündérkutyát. Ha az én szolgálatomban állna egy...
Nos, el tudjátok képzelni. Vagy talán mégsem.

Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 EmptyHétf. Jan. 31 2011, 11:40

//David//

*Miközben elindultak David feltett egy érdekes kérdést. Cecília halkan kuncogott kicsit majd feltűnés mentesen válaszolt.*
- Hmm, igen. Valami olyasmit...*Eközben elcsípte a férfiarcán azt a mosolyt. Igazán szép volt, mint minden vámpíré.
- Rendben. * S a főlady arcán is egy merész mosoly jelent meg. Az éjszaka csöndesnek bizonyult amit David hangja tört meg. A város fényei már haloványan pislogtak a távolban. A fák és bokrok között néha felkapta fejét egy állat, pár másodpercig figyelte a két "ragadozót" majd elszaladt. Ragadozók, nos az a véleményem, hogy ez a legtalálóbb szó rájuk. Védtelen emberek életét veszik el olykor, hogy ők élhessenek. Viszont ezzel nem lehet mit kezdeni, ez a világ rendje. *
- Értem. Bizonyára sok kalandot élhettél át, és sok érdekes dolgot láthattál. A világban annyi csoda lehet még, szerencse, hogy ilyen hosszú életünk van.*Elgondolkozott mióta is élhet Evolyranba. Annyi mindent történt már vele ezen a helyen, hogy föl se tűnt számára, hogy az idő milyen gyorsan elszaladt mellette.
- Pár éve keveredtem ide. Előtte én is jártam a világot, de itt jól érzem magam. Mindig történt valami, de azt hiszem ha unalmassá is válnának a napjaim akkor is itt maradnék. Idővel kedves lett nekem ez a hely, és az itt élők. Meg persze nem hagyhatom csak úgy itt az úrnőmet.~Szép is lenne ha itt hagynám magam! ~*Újabb halk és feltűnés mentes kacaj. Elgondolkozik mit is szeret csinálni. Mostanában lefoglalják teendői de előtte mit is csinált?*
- Igazából két kedvenc helyem van a városban. Az egyik a fogadó ahol mindig találok valami szórakozást, a másik a sikátor hol a magunk fajtája gyakran megfordul. Mint már említettem itt mindig történt valami, de igazából engem mindig is érdekeltek az emberek. Ha nem is úgy tűnik, engem elég fiatalon változtattak át. Az Istenek kegyességének, vagy inkább kíváncsiságának köszönhetem mostani alakom. Ezért nem nagyon tudom milyen embernek lenni, ezért szerettem őket megfigyelni, megismerni. Nem feltétlenül táplálékforrásként tekintek rájuk. A fajtánk nagy hibája, hogy évezredek elteltével elfeledik ők is emberek voltak...Bevallom velem is megtörténik d próbálom korrigálni. Lehet, hogy kívülről tökéletesnek tűnünk de belülről közel se vagyunk azok.*Hirtelen fölkapta a fejét, feltűnt neki, hogy szinte lyukat beszélt a férfi hasába. *- Elnézést.*Tette hozzá csöndesen, lesütött szemekkel.*~Na tessék, pár napja nem beszélgettem igazán senkivel és máris szómenésem van...~
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye   09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
09. Sötét orom - a vámpírok búvóhelye
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» 02 - Sárkány orom
» Vámpírok Könyve

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: OFF GAME-
Ugrás: