EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 1. Tolmen erdő

Go down 
+52
Dante
Saeoh Alaesse
Caius Alec Snarknit
Tristan
Trisha Elric
Edward Elric
Shade von Narrath
Blazer Duranin
Arya Darkmen
Cecília
Lucide
Rick Diamond
Louny Straith
Lyllen
Fatima Ferses
Ninquë Tifar-Cua
Etele Barlon
Játékos Mesélő
Tikina
Katherine
Selly
Flow
Zenoti Maya
Dreamien Tifar
Ned'rila Olveti
Lucio Rashan
Aysha
Valeria
Glorien
Sonya Lee
Melinda Skyles
Celestin
Christopher MCCallum
Akira Angel
Narwyn
Dorian Ghall
Oliver Keat
Sephrio Elruhir
Akira Pain
Hiswa
Casve
Aldo Barras
Riel
Mylene Hythamorys
Formenya Hyalma
Zothar Dragon
Aredhel Narmolanya
Vulpesh
Seyla Vulfia
Orin
Nexus
Mesélő
56 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next
SzerzőÜzenet
Solomon
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Solomon


Hozzászólások száma : 9
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyHétf. Dec. 27 2010, 22:55

*Solomon még mindig mosolyog.*
- Pusztán ember? Nincs olyan, hogy pusztán ember. Mindenki különleges valamiért. Neked már az arcod is gyönyörű, segítőkész vagy, kedves, és... Érted, hogy mit akarok mondani. Mindenkit különlegessé tesz valami. Valami, amiért szerethető, vagy épp gyűlölhető. És én sem vagyok jó ember. Például... A mágusok vállán sok felelősség nyugszik, én pedig erre az egészre nagy ívben teszek. Én csak létezem. Vagyok.
*Mondja, majd újra pipára gyújt.*
- Elroanban, a sárkánylovasokkal? Szép... A barátod? Ismerősöd? Jóban vagytok? Én nem sokra tartom ezt az egész nagy cécót a mágia körül. Ez is csak pár hasznos trükkre jó igazán, semmi másra...
*Mélyet szív a pipába, majd kifújja a füstöt.*
- Az élet ilyen. Mind jelentéktelenek vagyunk a világban, a cél, hogy a környezetünk számára fontosak legyünk. De én ezt sem akarom. Nem kell nekem senki, ahogy én sem kellettem igazán soha senkinek.
~Csak neked, mester, de te is elhagytál...~
*Fűzi hozzá gondolatban.*
Vissza az elejére Go down
http://sotetvaros.blogspot.com
Casve
Erdőmester
Casve


Hozzászólások száma : 634
Age : 32
Hírnév : 15

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Gazdálkodó
Rang: Földműves

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyKedd Dec. 28 2010, 14:30

* Ismét zavarba jön a bókoktól, de jól esik neki. Míg a férfi meggyújtja pipáját, ő felel is. *
- Biztos meg van az oka annak, hogy létezel. Csak mert vagy, olyan nincs.-
*Majd a férfi folytatja. A következő megszólalás már nem nagyon tetszik Casvénak.*
-Maradjunk abban, hogy egy ismerősöm. De szerintem mindenből ki lehet hozni jót. A mágiát sem szabad lebecsülni. Lehet, hogy egyszer az menti meg az életedet.-
*A következőre pedig már össze is húzza a szemöldökét.*
-Ne mondj ilyet! Lehet, hogy aprók vagyunk, de olyan a hozzáállásod, mintha nem szabadna reménykednünk semmiben. Pedig a remény az egyetlen, ami életben tart bennünket. És biztos vagyok abban is, hogy neked is szükséged van valakire. Nem jó egyedül lenni. És az a gondolatod, hogy nincs rád szükség, hát az meg a te bajod, a te rossz hozzáállásod. Mindenkire szükség van.Vagy ha már így gondolkozol...akkor miért élsz? Mi a célod?-
*Kérdezi kicsit kimérten, de nem akar rossz indulatú lenni. Meg kell érteni az ilyen gondolkodásúakat is. És szíve mélyén sajnálja is a vándort. Rossz lehet magányban, elutasítottként élni. Ő már csak tudja. *
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 204
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyKedd Dec. 28 2010, 17:42

//Játékos Mesélő Smile//

*Az egyik pillanatban egy feltűnően hangos csattanással érkezett be egy szőke,kis srác a fogadóba,ekkor nem csak Tikina szemei nyíltak tágra.....de az összes körülötte ülő vendégek szemei is.Aztán feltápászkodott és elindult a maga gyerekes,fiús stílusában.....hihetetlenül és nagyon furcsa módon Tikina felé....én se értem! Pedig én az író vagyok.....tehát,Tikina felé tartott és leült elé..és mint,akié a fogadó el kezdett keménykedni Tikinának.....háh....Tikina amilyen,ezt nem is hagyja annyiban,összehúzza a szemét a fogait vicsorgatja és ezt vágja oda a kis srácnak.*
-Te....-kezdi dühösen-mit képzelsz magadról?Ki vagy te itt?-fakad ki és a hangja egyre hangosodik, plusz feláll,kezét letámasztja az asztalra.*
-Azt hiszed,mert bejöttél ide és lemertél ülni ide, hozzám, már is parancsolgathatsz?Hát,tényleg nem tudsz semmit az emberekről kis kölyök?-kérdi fenn hangon és közben gyorsan körbe néz,nem figyeli -e őket mindenki,de nem.....mindenki más magával van el foglalva.
Tikina még mindig dühös,elvégre ide állít egy kis fiú,és azt parancsolja neki,hogy ,,Adj ennem?"....hát ez felháborító,nem csoda ha Tikina ki van akadva.De a szeme se rezzen,felhúzza egyik szemöldökét és folytatja:
-És még be sem mutatkoztál!Mi is a neved,idegen?Ja és a kajámat.....kösz,hogy megetted!-morogja a fiúnak.Majd megpróbál megnyugodni,és huh...kifújja a levegőt majd be-ki,be-ki.Végül tényleg megnyugszik és leül.A srácot látszólag nem hatják meg Tikina dühkitörései.....de,amikor egy kedves mondatot intéz a fiú felé,akkor nem csak a fiú,de még magán is meglepődik:
-Nos,higgadjunk le! És akkor,kezdem én:Tikinának hívnak!-kezdeményez és várja mit reagál az idegen.*
Vissza az elejére Go down
Játékos Mesélő
Játékmester
Játékos Mesélő


Hozzászólások száma : 118
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyCsüt. Dec. 30 2010, 08:46

//Tikina... Smile//

*A különös öltözékű fiúcska csak áll ott szájtátva, majd csibészes vigyor ül ki arcára. Az asztalon még lát egy kenyeres kosárkár, s rögvest ki is ránt egy kenyeret belőle. Amúgy két pofára tömi magába, és teli szájjal kezdi el mondandóját.*
- Azt aaa! Hogy te mennyire ronda vagy, amikor idegbaj kerülget...
*Folytatta a zabálási rohamot és minden ehető dolognak neki esett az asztalon körbe mozgolódva. Mire az utolsó szelet kenyeret is legyűrte, bizonyára a leány szeme már lángokat lövellhetett. De a fiú csak vigyorgott a dolgon, és egy bosszantó kis majom fürgeségével ugrik el, vagy húzódik félre, ha Tikina elkapni szándékozik. Ravasz kis ördög az az egy biztos.
Aztán, mintha már nem tartaná annyira szórakoztatónak, amit művel, hát lehuppan az egyik távolabbi székre az asztal átellenes széléhez. Onnan pislog ki a bohókás csuklya alól a szemtelen kis srác.*
- Thalion... Thalion a nevem csúnya lány... *könyökeit megveti az asztallapon, kezeire támasztja állát, úgy néz Tikina szemébe* - Unalmas vagy... Inkább mesélj nekem valami izgiset!
*Gyermeki, ám annál pimaszabb hangjában minden volt csak félelem vagy tisztelet nem. De testtartása árulkodón mutatta, hogy a fiú bármikor ugrásra készen áll.*
- Ha már ilyen pocsék kajától mentettelek meg...
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 204
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyCsüt. Dec. 30 2010, 20:41

*Ööö....mi az ,hogyronda.....és hogy unalmas??.....Tikina erre teljesen kész volt.~Szóval,Thalion?....rendben kis srác! meg kapod a mesédet!....~Felállt,ökölbe szorította már amúgy is ökölben tartott kezét....és az agya már-már gőzölt....de,azért próbált lehiggadni.Mély levegőt vett,és ezt mondta.*
-Igen? Izgis sztorit akarsz,Thalion?....~megkaphatod~ morogta magában Tikina.És elkezdett mesélni.Karba fonta a kezeit,már egészen megnyugodott,de a szeme folyamatosan fürkészte a fiút.Ide-oda ugrándozott.*
-Nos,tudod egyszer régen, volt egy ló,aki tudott beszélni,és hogy miért? Hát csupán azért,mert egy gonosz banya elvarázsolta,igazából egy délceg herceg volt.....-Mély levegőt vett és folytatta, közben Thalion csak evett,tömte az agyát.....úgy nézett ki,mint aki több hete nem evett.Tikina felhúzta egyik szemöldökét,de nem zavarta a fiú evése,inkább mosolyra húzta a száját és mivel Thalion látszólag figyelt,mesélte tovább.*
-És,ez a ló igencsak beképzelt volt hercegként....annyira,hogy amikor egy szépséges hercegnő eljött hozzá,hogy a segítségét kérje egy apró dologban, adjon neki egy szál rózsát a kertjéből és meg fogja köszönni,hálás lesz.Nem tudni miért kellett a hercegnőnek az a szál rózsa,de a herceg felhúzta a szemöldökét és vállat vont,becsapta a hercegnő előtt az ajtót.Azután a hercegnő dühös lett és átváltozott rút boszorkánnyá....-Tikina,eltűnődött.....- és feltörte az ajtót,berontott a herceg kastélyába és ezt mondta neki:
-Még egy rózsát sem tudtál adni nekem a kertedből,ifjú? amikor az tele van?-kérdezte a boszorkány.A herceg először megrémült,aztán visszatért a gőgös magabiztossága és ezt felelte:
-Mi? Amikor hercegnő voltál,akkor nem adtam rózsát,mert fölöslegesnek tartottam most meg azért nem fogok adni mert, rút banya vagy!-jelentette ki és hátat fordított,majd épp el akart menni....a boszorkány előkapta a pálcáját,meg suhintotta...körbe-körbe,és a délceg gőgös hercegből,egy fényes szőrű fekete paripa lett.Boszorkány ennyit fűzött hozzá:
-Így majd megtanulod,hogy segíteni másokon annyit jelent, magadból adni egy keveset!-mondta figyelmeztetően, hangja elárasztotta az egész kastélyt.A herceg lóként csak nyerítgetett......majd teltek a napok,hetek...hónapok....évek....és végül a lóvá változtatott herceg megtanult normálisan,őszintén emberien "gondolkodni"....rájött,hogy emberi életét elszúrta..és lóként rájött, milyen ember lehetett volna....*Tikina látta,hogy Thalion most már kicsit megnyugodott,a nagy evésben és teljesen ráfigyel.Körbe nézett,senki nem figyelte őket.Mindenki el volt foglalva a saját ételével és partnerével.Ahogyan Tikina is.Mélyen a fiú szemeibe nézett,érezte,hogy a fiú megnyugodott és átadta magát a történetnek.Ekkor elmosolyodott a nő,és még befejezte a sztorit.*
-Aztán,egy nap visszatért a boszorkány a herceghez és észre vette,hogy megváltozott.....teljesen más lett.Végre megtanulta:milyen igazi embernek/lónak/ lenni.A boszorkány nem habozott, átváltozott ismét gyönyörű hercegnővé.
-Rendben.Látom megváltozott a benned rejlő ember.-mondta és csettintett egyet.
A lóból ismét daliás herceg lett.De mos már, őszinte,normális és igaz ember lett.Meghajolt és kezet csókolt.*Tikina leült,befejezte a történetet,ami elég hosszúra nyúlt.....végig Thalion tekintetét fürkészte, aki ült és könyökölve figyelte Tikinát.~Ez az,végre megnyugodott és rám figyel!Ez az!...~örvendezett belül Tikina.Mosolygott, és kérte a számlát.Úgy vélte sétálhatnának is akár,ha már egyszer így "megbarátkoztak"....*

Vissza az elejére Go down
Játékos Mesélő
Játékmester
Játékos Mesélő


Hozzászólások száma : 118
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyPént. Dec. 31 2010, 12:22

*A pimasz fiúcska az asztalon könyökölve, s az állán támasztva fejét nézett a lányra. Kikerekedett, kíváncsi szemekkel hallgatta a történetet.
Aztán, ahogy Tikina elhallgatott a fiú szemeiben vidámság szikrái gyúltak.*
- Tévedtem... Nem is vagy annyira randa... *elégedett ténymegállapítással nézett rá, majd bal kézzel a lány fejére mutatott* - Az a pók... ott a fejeden... sokkal rondább tőled.
*Kacagva nézte, ahogy az öklömnyi pók leveti magát a nő hajáról, hogy aztán fonalán lassan leereszkedjen egészen Tikina szemei elé. Még, ha nem is látszott rajta, bárkiben olyan érzést keltene az a pók, mintha egyenesen a szemeibe nézne.
Ha a lány kalimpálva igyekszik félreütni a pókot, akkor a pók szépen ívelt sugárban elrepül, s valahol az asztalok között landolt.*
- Máris viccesebb lettél, látod? *állapította meg a fiúcska* - Csináljak még egy pókot?
*A fiú kérdő tekintete mellé még kezét is előre nyújtotta. Ökölbe zárt tenyerét megfordította, hogy ha kinyitja felfelé nézzen tenyere. Majd ujjai lassan szétnyíltak. Tenyerének közepén ott gubbasztott egy az előzőhöz nagyon hasonló pókszerzemény.*
- Mondtam, hogy nem te vagy a legrondább...
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 204
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyVas. Jan. 02 2011, 18:41

*Mi az,hogy nem is annyira randa??? ....a kis srác még mindig nem tudja,hogy mi a tisztelet.....bár a következő pillanatban már Tikina nem is arra figyel,hogy Thalion milyen modorú,sokkal inkább arra a pókra,ami ott csüngött az orra előtt.~Egy pók?....aztaa...nem nagy dolog....~vélte magában.Tikina elmosolyodott,arra,hogy viccesebb mint volt.Legalább Thalion viccesnek találja....*
-Köszi...*vágott egy gunyoros mosolyt,majd megcsóválta a fejét.*
-Aha.*mondta mikor Thalion mutatott egy másik pókot a kezében.Tikina elmosolyodott.*
-Ügyes vagy!*mondta elégedetten.Majd,mikor a fiú kifejezte még egyszer ,hogy a nő nem is olyan ronda,akkor...*
-Kössz,még egyszer,Thalion!Jó,hogy figyelmeztetsz,de azért ennyire nem kéne nyilvánosan!*mondta kissé feldúltan,de hamar elszálltak a mérgelődései.Inkább közelebb lépett hozzá,és ezt mondta:
-Van kedved sétálni?*kérdezte reménykedve..bár az sem baj,ha a srác nem jön...Tikina akkor is el megy egyedül is.*
Vissza az elejére Go down
Játékos Mesélő
Játékmester
Játékos Mesélő


Hozzászólások száma : 118
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyVas. Jan. 09 2011, 18:38

*Thalion vidáman csillogó szemekkel nézett a lányra, s közben tenyerébe zárta újdonsült teremtményét, ami el is tűnt, mire újra kinyitotta kezét. Az ajánlat, hogy sétáljanak egyet nem is volt olyan rossz. Amúgy sem értékelte valami sokra a jelenlévő közönséget.
Vigyorogva ugrott fel a székről.*
- Menjünk! *várt, hogy Tikina meginduljon, s akkor csatlakozott mellé* - Tudod, egészen jó fej vagy... Lány létedre...
*Kezét zsebre vágva sétált tovább. Feje lehorgasztva, s a cipője orrát bámulva szólalt meg újra.*
- Van egy ikertestvérem... lány... és ő is állati jó fej ám! *hallgatás következett, majd a fiúcska Tikinára emelte tekintetét* - Neked is van tesód?
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 204
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyHétf. Jan. 10 2011, 09:15

*Ez érdekes....a kis srác hirtelen jó fej srác lett?...de ez nagyon jó!Tikina fölöttébb örült ennek.Bólogatott,aztán elindult a srác előtt.Látta,hogy Thalion megvárja míg ő indul el előbb.Ez kedves volt tőle.Tikina csak magában mosolygott,aztán válaszolt a fiúnak:
-Hát....-várt egy kicsit ,kíváncsi vot hogyan reagál Thalion arra,hogy egy kicsit megvárakoztatja...de semmi különös,a fiú csak bambulta a cipőjét.Folytatta:
-Nincs,nincs tesóm!-mondta végül.Ránézett a fiúra, aki ott sétált mellette.Tikina felnézett az égre,mivel már kimentek a fogadóból.A Hold már fent volt az égen,és ragyogott.Lesütött a fénye a fogadóra,bevilágította az egész térséget,ahol álltak.Tikina folytatta.*
-A szüleid? milyenek??-kérdezte a nő,hogy valami témát váltson...és elindult az erdő felé vezető úton....bár ez is a "családi témához" tartozik,de legalább más milyen.*
Vissza az elejére Go down
Játékos Mesélő
Játékmester
Játékos Mesélő


Hozzászólások száma : 118
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyHétf. Jan. 10 2011, 16:51

*A kisfiú, a szülők említése pillanatában úgy torpant meg, mint akinek földbe gyökerezett a lába. Tekintetét mereven szegezte a földre.
Hosszas hallgatás után szólalt csak meg de hangja halk, kimért és fájdalmasan hangzó volt.*
- Nincsenek szüleim... *hallgatott egy ideig, majd ismét megszólalt* - Helyesebben fogalmazva: vannak is, meg nem is.
*Lassan megint megindult a lány mellett. Hangja ekkor már kitisztult, mintha szívéről legördült volna a teher.*
- Az apámnak halvány fogalma sincs a létezésemről, anyám meg... Az anyám elhitte, hogy örökre elvesztem. Vagyis elvesztünk. Mert a testvéremmel is ugyanez a helyzet.
*Arcára csintalan mosoly költözött, amikor felnézett a nála jócskán magasabb lányra.*
- Gondolom sikerült totálisan érthetetlenné válnom előtted.
*Azután Thalion előre fordult és így folytatta. Szemlátomást sokkal vidámabban lépkedett az úton.*
- Mutassak neked valami érdekeset?
*S ahogy kérdése közben Tikinára pillantott, abban a tekintetben ott csillogott a rejtélyesség ígérete.*
- Persze csak akkor mutatok bármit is, ha teljesíted egy kívánságomat. Csak egyetlen kívánságom lesz és cserébe olyan dologba avatlak be, amit az istenek között is csak kevesen tudnak.
*És csak állt ott az az apró kis fiúcska, mely alig lehetett több 5-6 évesnél, s olyan dolgot ígért minden rezdülése, amit talán nem kellene elutasítani. Meglehet, olyan titkokba ad betekintési lehetőséget, mely még sok istenség előtt is ismeretlen.*
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 204
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyKedd Jan. 11 2011, 10:23

*Tikina figyelmesen hallgatta a mellette megtorpanó,majd "folytatja a sétát" fiút.Közben ugye mennek tovább.Tikina bólogat...majd mikor kiderül,hogy a kis srác,Thalion szülei:nem azok az igazi kedves,normális szülők...persze Tikina nem akarja felhántorgatni a fiú múltját,de kíváncsi az előzményekre,ezért merészkedik kérdezni egyet...még mielőtt válaszolna Thalion fura megjegyzésére....hogy mutasson valami érdekeset!Ha Tikina érdekeset akarna látni...nem ide jött volna.És nem egy kis fiúval bájcsevegne....vagyis ,ez nem is ilyen csevegés,de akkor is ......~Mi lehet az az érdekes dolog,amit egy ilyen kölyök tudna nekem mutatni?...~filózott magában.Aztán rátért a kérdésére,amit már meg akart kérdezni:
-Értelek.....-vagy mégse?-de,nem értem,Thalion,hogy hogyan vesztetek el?....Vagy az csak kamu,anyukád előtt?-nyögte ki Tikina, a f fiún látszódott ,hogy nem akar erről beszélni,ezért a nő gyorsan rátért a másik témára,amit Thalion hozott fel.A fiú szemébe nézett és merészen így szólt:*
-Aha,persze,mutass valami olyan érdekes dolgot ,Thalion,amit még én és az istenek sem ismernek...persze remélem,nem nagy kamu az egész!*Tikina sejtett valamit,de nem volt biztos benne,ezért ezt tette hozzá:
-Akkor,és csak is akkor teljesítem a kívánságod,ha az nem ....-Tikina felhúzza az orrát,és fancsali képet vág- ha,az nem egy csók!*Jelentette ki.Remélve,hogy bejön a ráförmedős stílusa.Közben gúnyos mosoly került az arcára.Bár az is meglehet ,hogy Tikina félreértette a fiú szavait.*
Vissza az elejére Go down
Játékos Mesélő
Játékmester
Játékos Mesélő


Hozzászólások száma : 118
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyKedd Jan. 11 2011, 16:47

*A fiúcska a lehető legnagyobb döbbenettel arcán nézett Tikinára.
"...egy csók..." Visszhangzott fülében még most is a hihetetlen feltételezés.
Thalion leesett állal, szájtátva bámulta a lányt, mintha annak elmentek volna otthonról. Majd elszörnyülködő képet vágva, irtózó grimasszal arcán mondta ki azt, ami elsőre kijött száján.*
- E...e...e...egy cs..cs...csók??? *szemöldökei szinkronban vonódtak föl kérdőn, aztán sértett pofa vágás következett* - Fújj! Ez undorító! Megcsókolni egy lányt... fújj... fújj...
*Becsmérlő pillantással mérte végig a lányt, majd folytatta.*
- Tévedtem... Nem csak csúnya vagy... bolond is!
*Aztán kitört belőle a nevetés. Vidám kacagása gyorsan jobb hangulatot okozna bárkinek, aki csak hallja, mert oly ártatlanul gyermeki, hogy emiatt képtelenség valóban mélyen megharagudni rá. De nem telt sok időbe, hogy gyermeki arcára komolyság üljön ki újfent.*
- Még csak hasonlót sem kérek cserébe.
*Egy röpke szempillantás alatt történnek eztán a váratlan dolgok. Thalion hirtelen, mintegy varázsütésre elillan a lány szemei elől, hogy a következő pillanatban mögötte megjelenve olyan hangon szólaljon meg, amitől bárkit a frász kerülgetne. Szavai olyan hidegen kongtak a természet tágas terében, mintha hideg fémként csapódtak volna annak láthatatlan falaihoz.*
- Jól nyisd ki a szemed Tikina!
*Szavai elhaltának pillanatában a tér remegni látszott körülöttük, majd a világ úgy omlott össze körülöttük, mint színházban lehulló függönyök. A látvány elmondhatatlan volt.
Mielőtt bármit is szólhatott volna a lány, már egy olyan világban álltak, amit még csak álmaiban sem láthatott eleddig egyetlen halandó sem.
Tér és idő urának, Nibelonnak világára csodálkozhatott éppen Tikina szeme. Körülöttük érezhetően szinte folyékonyan hullázott az idő, mintha az iső és folyton változó tér tengereinek hullámai nyaldosnák testüket, s olykor csapnak át fölöttük. Az érzés leírhatatlan... Egy hely mely eleven hullámokként kergetteti önmagában az időt, s teret, hogy azok folyton elenyésszenek, amikor létrejönnek. Egy szempillantás töredéke... ennyinek érezni az évmilliók múlását is.*

[You must be registered and logged in to see this image.]

*A helyről ordított, hogy ez itt kérem az idő istenének területe... Ki tudja, meddig lesz mód a betolakodóknak a szemlélődésre...

Thalion a lekicsinyített földre pillantott, majd Tikinára. Kezét előre nyújtva mutatott maguk elé.*
- Nézd! Itt bármit megtudhatsz magadról... a barátaidról... a családodról... bárkiről... bármiről.
*Szavai felhangzásával egy időben foszlott szét a világ, hogy egy újabb káprázatos látványnak adjon helyet. Idő és tér egyként öltötte magára a tengerek kristályosan ragyogó vízének alakját. Vízfalak emelkedtek körülöttük, míg végül a világból - rajtuk kívül - nem maradt más csupán az áttetsző állagú, végtelen víz.*

[You must be registered and logged in to see this image.]

*Thalion ujjainak érintése nyomán a vízfal hangosan felcsendülve kezdett finom remegésbe. A vízfal különféle események felelevenítésébe kezdett olyan érzetet keltve a szemlélődőkben, mintha térbeli vásznon nézhetnék életüknek, és a világ fontos történéseinek eseményeit, s azok folytonos összekapcsolódását. Tikina könnyedén ismeri föl életének, fontos pillanatainak részleteit, s a számára fontos személyek jelentősebb életpillanatait. A képek véletlenszerűségét csupán az zárja ki, hogy az események láthatatlan láncszemekként való kapcsolódása körvonalazódik ki a lány szemei előtt.*

//Tikina, bármit láthatsz a vízfalon megjelenve. Bármit, ami a sorsodat befolyásolta valaha. Még olyan dolgokat is láthatsz, például ismerőseid életéből, amik megtörténténél nem voltál jelen, vagy még csak nem is tudtál a velük kapcsolatos jelenetek megtörténtéről. A vízfal képes bármit megmutatni.//
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 204
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyHétf. Jan. 17 2011, 21:32

*Tikina igencsak meglepettem bámult rá Thalion-ra....de aztán rájön,tényleg igaza van a fiúnak......hiszen mért akarna csókot egy ilyen fiatal srác pont Tikinától......~Mekkora idióta vagyok!~szégyellte el magát hirtelen.Majd helyesbített.*
-Rendben,rendben....-mutogat a kezével.....gesztikulál.*
-Nyugi,ne kapd fel a vizet!-mondta védekezően....de kicsit sem volt megriadva vagy ilyesmi.....Aztán valami hihetetlenül furcsa és elképesztő dolog történt......Thalion Nibelon világát mutatta meg Tikinának.....még az én szám is tátva maradt....pedig én vagyok az író.......Tikina ennyit fűzött hozzá.*
-Thalion,sajnálom,hogy..nem hittem neked!-Tikina most teljesen mélyponton volt.....ugyanis voltak a múltjában olyan dolgok,amire szeretett volna rájönni,vagy akár csak kideríteni,hogy mi miért történt.....és íme,ez a kisfiú Thalion , csak úgy a semmiből elővarázsolt egy olyan káprázatos világot Tikina szeme elé,hogy alig bírt levegőt venni.Még előre is hajolt,rátámaszkodott a két térdére és úgy nézett fel, majdnem el is esett meglepődöttségében.De még éppen megtámaszkodott.Tágra nyílt szemekkel bámult az előtte álló kisméretű Földre.*
-Thalion,ez csodálatos és hihetetlen!De,hogy lehet ez? Hogy vagy képes mind erre?*kérdezősködött,de nem is igazán érdekelte a válaszok sora...sokkal inkább az,amit a fiú utoljára mondott......~Bármit megtudhatok magamról?.....Valóban tudhatom,hogy hogy.....~Tikina elhessegette a gondolatait,de meggondolta magát ránézett Thalion-ra,aki körbe -körbe nézelődött.....*
-Jól van.*jelentette ki.Közelebb sétált a vízfalhoz.Megérintette, hátra nézett a fiúra.....nyelt egyet és gyorsan visszanézett a vízfalra.Tikina döntések között volt....meg tegye? ne tegye?......nem tudta mit tegyen,csak azt,hogy tudni akarta az igazságot az apja halálával kapcsolatban.Tikina arra gondolt ,amikor még fiatalabb volt és az apját megölte egy másik mágus......gonosz volt és hatalom vágyó.Tikina érezte a fal erejét,ahogy tapintotta érezte,hogy árad belé az az energia,ami a falban van.A másik pillanatban már látta maga előtt az apját....amint éppen a másik mágus megöli......egy bűbájjal....és felismerte,igen Tikina jól látta az arcát az apja gyilkosának......Tikina réges-régi mestere volt az.Tikina hirtelen elkapta a kezét.A szívéhez emelte a kezeit,és Thalion-ra tekintett..*
-Te láttad?Thalion?*kérdezte kérlelően.*
-Akkor még mást is megnézhetek a vízfalban?*kérdezte,de amint megkérdezte, nem várt választ,nyugtalan volt.Izgatott, és kissé feldúlt is.Majd felhúzta egyik szemöldökét.Ismét hozzá érintette jobb kezét a vízfalhoz.Érezte ugyanazt amit az előbb is.Végig hátra felé fordulva volt.Tekintet Thalion tekintetét fürkészte.A fiú arckifejezése elég furcsa volt.....kissé izgatott,és fájdalmas is.~Vajon,mi érhette Thalion-t,amitől fájdalom tükröződik a szemeiben......vagy csak a családja miatt....~kérdezgette magától Tikina.De most Tikina számára a saját családjáról,barátairól szeretne megtudni titkokat.Aztán,Tikina barátaira gondolt.....és hirtelen megint megjelentek kép sorozatok....kicsit homályosak voltak,de jól kivehetők.*
Aldo jelent meg......és később Antos is.....~Mi Aldo...és Antos?.....de mi van vele kapcsolatban,amit még nem tudok...~kérdezgette.
Aldo éppen átkarolta Tikinát,miközben Antos vihogott az ágy mellett.Aldo megmentette Tikinát.Megtorpant....jól meglepődött.Aldo képes lenne ilyet tenni?....áá,nem.~Mi van????Aldo,engem?....Megmentett??.....Na,neee,nekem ebből ennyi elég!*Tikina felhúzta a száját,fintorgott , és magában dühöngött.....~Aldo nem ilyen!Mért mentene meg???Ez a vízfal hazudik!~Tikina hátra fordult, karba fonta kezeit.*
-Ez nem jó....Ez nem normális!Thalion, biztos,hogy ennek így kell lennie?-kérdezett,és csak kérdezett.Tikina értetlenül nézett a fiúra,akinek tágra nyíltak a szemei......szinte ráförmedt Tikinára,hogy hogy tud ilyeneket kérdezni tőle.*
Vissza az elejére Go down
Dardanosz Ehtar
Démon-szólító
Dardanosz Ehtar


Hozzászólások száma : 75
Age : 240
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Dagorladiak
Beosztás: Mágus
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyPént. Márc. 25 2011, 22:35

*Dardanosz csendben bandukol a Tolmen erdő zöld lombkoronája alatt.
Igaz, a nevét csak régi térképekről ismeri, régen volt már, hogy dagorladi seregek taposták eme terület földjét, de reméli, hamarosan újra eljön az a dicsőséges pillanat.
Rég túl van már a mocsáron, a sárkánnyal való nem kevéssé rizikós találkozáson, s végre közeledik a céljához.
Bár mindkét feladat igencsak komoly, s ha akár csak egyiket is sikerül neki elvégezni, hát az már önmagában komoly fegyvertény, de Ehtar nem az a katona, aki így áll hozzá a dolgokhoz.
Álruhája sötét köpenyből, ugyanolyan sötét nadrágból, valamint sötét tunikából áll.
Ébenfekete botját jobb kezében tartja.
Megjárta már a dzsungel mélyét is és találkozott is kivételes harcosokkal, többek között a sárkány hadúrral, a legendás dagorladi hadúrral, ki az utóbbi időben eléggé eltűnt ura, Eloyah elől, de ne is gondolja senki, hogy a fekete szemű elf nem tudja, merre jár éppen hadura.
Dardanosz azonban nem erőlteti túl magát. Egy kidőlt fa mellett megáll, s pihenésképpen elhelyezkedik a törzsön, maga mellé támasztva botját.
Élvezi az erdő hűvösét, miközben eljövendő feladatain, s természetesen harcain mereng egy keveset.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyCsüt. Márc. 31 2011, 22:20

*Új keletű vadságom még mestereimet is lenyűgözte, és egyúttal félelemmel töltötte el, melynek hangot ugyan nem adtak, de én érzékeltem megváltozott viselkedésüket. Míg képes vagyok kordában tartani saját viselkedésem, és Alexandert is, addig értékes lovas maradok.
Hiába azonban a mindennapi meditáció szükségünk volt a küldetésekre, hogy erőinket lekössük, és ez nem tévedés, mindkettőnkben túltengett az energia. Bár az, hogy bennem milyen energiák tolultak fel, az még számomra is rejtély volt. Talán új erőre találtam magamban, vagy ami sokkal valószínűbb, hogy Alexander erejét érzem a saját testemben is a korábbinál jóval intenzívebben. Egyenlőre ez rejtély volt.
Mai feladatunkul a Tolmen erdő ellenőrzését kaptuk, amit egyikünk sem bánt. Mindegy hova osztanak be minket, csak ne kelljen napokig tétlenül várakoznunk. A feszült helyzet ezt nem is nagyon tette lehetővé, hiszen most mindenkinek akadt éppen elég feladat.
Fekete bőr nadrágba bújtam hozzá illő fekte tunikát vettem fel, mely megvéd a magaslati hideg levegőtől. Hátamra szíjaztam a kardjaimat, hosszú szárú csizmámba rejtetem két másik tőrt, és persze az íjamat sem hagytam otthon. Tapasztalt harcos vagyok, így nem indulok el felkészületlenül.*
~Szálljunk le valahol, kicsit szeretnék körülnézni odalent.~ *Csendült tisztán a hangom Alexander elméjében, mire a válasz is hamar megérkezett.*
~Van egy kis tisztás ott, nekem megfelel.~ *Alexander hangja nevetős volt, és most is jólesően simogatott, ahogy mindig.
A könnyed landolást követően lazán lecsusszantam a hatalmas sárkány hátáról, és kecsesen földet értem a sűrű erdei talajon.*
Vissza az elejére Go down
Dardanosz Ehtar
Démon-szólító
Dardanosz Ehtar


Hozzászólások száma : 75
Age : 240
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Dagorladiak
Beosztás: Mágus
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyPént. Ápr. 01 2011, 16:56

*Dardanosz már megpihent, s lassan készülne is tovább menni, mikor halk zajt hall.
Bár néhány evolyrani azt gondolja, csak nekik vannak sárkányaik, ez alapvetően téves megállapítás, Ehtar jól tudja, hogy Dagorlad erejét is növelik ezek a hatalmas bestiák és büszkén állítja is, hogy erősebbek és harcban jártasabbak az itteni nyeszlett példányoknál.
Persze ezt egyetlen idevalósival sem osztaná meg.
Azonban a zaj, amit hall, nagyon is sárkányé lehet, mikor kiterjesztett szárnyainak szele meglebbenti a fák lombjait és mikor hatalmas teste végül eléri a talajt.
Nem lehet messze, és ha már itt van, a dagorladi mágus meg is lesi, miféle lénnyel van dolga.
Minden szerzett informácó hasznos lehet akár Darkmennek, akár magának Eloyahnak, amit itt szerez.
Ében botját kezébe véve óvatosan előreoson a fák rejtekében, igyekezve széllel szemben haladni, hogy a sárkány érzékeny orra véletlenül se szimatolja ki érkeztét.
Nem tudhatja, észrevették-e, vagy sem, de mikor a fák törzseinek és a cserjés sűrűjének takarásában megáll, egy izmos, karcsú jelenést lát állni a hatalmas sárkány mellett.
Esze ágában sincs közel menni, nem ismeri olyan jól az itteni sárkányokat, hogy tudná, hogyan reagálna egy idegen mágusra, egyáltalán átlátna-e evolyrani álruháján, mellyel egy darthart igyekszik másolni.
Képzett katona, igyekszik teljes csendben is mozogni, de ahogy helyet változtat, mérhetetlen bosszúságára az avarban megbújó lehullt száraz gallyak halk recsegéssel adják hírül jelenlétét.
Óvatosságból botját készenlétbe helyezi, míg ő maga sötét pillantásával szemléli az előtte elterülő rétet.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyPént. Ápr. 01 2011, 20:41

*Alig hogy földet értünk furcsa érzés cikázott át a testemen, és magam sem tudtam bizonyosan, hogy ez belőlem vagy Alexanderből ered e. Az utóbbi időben gyakori volt ez, és még én sem tudtam megszokni a dolgot.
Alexander felszegte hatalmas fejét, és éberen pásztázta az erdőt. Valami nem volt egészen rendjén, ezt pontosan éreztem én is. Megreccsent egy ág, mire mindketten egyszerre abba az irányba fordultunk. Alexander vadul villogó szeme igen csak ijesztő látvány volt, ahogyan maga a hatalmas, csupa izom bestia is.
Megragadtam az íjamat, és gondolkodás nélkül az idegre helyeztem egy nyilat. Nem tudtam, hogy ki jár a lombok rejtekében, de amíg nem mutatkozik meg, addig ellenség, sőt nagy eséllyel azután is az marad, ha már láttam az arcát.*
-Lépj elő, és mutasd arcod, ha kedves az életed. *A hangom tisztán és határozottan csendült az erdő csendjében.*
~Légy óvatos, nem egyszerű ember.~
*Alexander figyelmeztetését hálásan fogadtam, és nem kérdezősködtem, hogy akkor mégis miféle szerzet rejtőzik a fák között. Mindig óvatos vagyok, erre neveltek, és kemény kiképzésem során is keményen a fejembe vésték, hogy csak magamban és a sárkányomban bízzak.*
-Lépj elő, míg türelmes kedvemben vagyok! *Szólítottam meg ismét az idegen, hátha ezúttal előlép, de ha mégsem, akkor … nos, akkor más eszközöket kell elővennem a tarsolyunkból, de ez sem okoz gondot.*
Vissza az elejére Go down
Dardanosz Ehtar
Démon-szólító
Dardanosz Ehtar


Hozzászólások száma : 75
Age : 240
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Dagorladiak
Beosztás: Mágus
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzomb. Ápr. 02 2011, 11:27


*Nem is remélhette, hogy nem fogják észrevenni. Még ha a szaga nem is jut el a sárkányig ezt a reccsenést tíz méterekről meg lehetett hallani.
Dardanosz menten behúzódik egy fa törzse mögé fedezékbe, mikor megpillantja a nő kezében feszülő íjat.
Valójában megidézhetne egy-két démonszolgát is, hogy lássák el a lány baját, míg ő elmenekül, a sárkány a fák között úgysem tudná követni. De nem harcolni van itt és a legkevésbé sem kívánja leleplezni magát.
Rövid gondolkodás alatt átfutja a lehetőségeket és arra jut, hogy ideje megmutatkozni a nő előtt.
Dagorladi katona. Nem szokása felkínálni magát egy evolyraninak élő céltáblának, most mégis ezt kell tennie. Másképp nem győzheti meg arról, hogy nem akar ártani.
Botját átveszi bal kezébe, kilép a fák takarásából, jobbját felemelve, jelezve békés szándékát. *
- Békés szándékkal vagyok irányodban és sárkányod irányában is. Ne lőj!
*Óvatosan közelít, és ha arra szólítják fel, meg is áll. Igyekszik egyébként szálfa tartását jóval lazábbra venni, hogy ne tűnjön ki katonai múltja már tartásából és járásából.
Nem gondolja hülyének az evolyraniakat, főleg nem a dzsungelbéli kalandja után, hiszen a tünde azért mutatott némi jártasságot a harc terén, s egyébként is tudniuk kell valamit, hogy ilyen sokáig ellenálltak hazája seregeinek.
Fekete szemei oda-vissza villannak a sárkány és a nő között. Próbálja mindkettőt szemmel tartani.*

Vissza az elejére Go down
Emaline
Kereskedő
Emaline


Hozzászólások száma : 30
Age : 40
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Kereskedő
Rang: Gazdálkodó

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyPént. Okt. 07 2011, 19:08

(Galothas pataktól fél napnyi járásra dél irányába található egy kis tisztás szerűség az erdőben. Itt található Emaline birtoka. Veteményes kertek, 2 kisebb istálló, egy kút és egy faház.)

*Emaline nagyot ásítva ült fel kemény és kényelmetlen ágyán. A nap első sugarai félhomályban világították ki a kis házat. Emaline egyenesen a mosdóba ment, hogy megmosakodjon. Élvezte ahogy friss hideg víz felébreszti félálmából. Nagyot nyújtózott, felkapott magára egy egyszerű sötét kék szoknyát, egy zöld pólót és barna csizmáját. Reggelire bekapott egy fél szelet kenyeret és egy kis szalonna darabot. Nem óhajtott különösebb időt fordítani a reggelire. Egy órával később kelt, mint szokott. Késésben voltak napi teendői. Megetette az állatokat. A tyúkoktól begyűjtötte a tojásokat, a lovait kiengedte a karámba a tehenei és kecskéi közé. Megművelte a földeket, kitakarította az istállókat, a tyúk ólat. Dél felé járhatott az idő mikor egy ismerős lényt pillantott meg a levegőben kapálás közben. Rays repült felé.*

- Üdv néked barátom. Mi szél hozott felém? -üdvözölte mosollyal az arcán. Rays a Havas - Földe -n élő sárkány leszállt a kert mellett és köszöntötte Emaline -t.
- Szép napot kedves. Hoztam neked fegyvereket. -mutatott kosarára- 2 kard, 2 pajzs, 3 tőr, 1 íj, 21 nyílvessző, 2 dárda, 3 nyereg-kantár és egy vasvilla.
- Oh, köszönöm. -mondta Emaline- Majd elviszem holnapután elviszem a városi piacra.
- Gondoltam, hogy örülsz majd neki. Látom szép állataid vannak. 20 aranyért melyiket adnád el nekem? -kérdezte Rays a maga mély és kedves hangján.
- Egyiket sem. És nem arról van szó, hogy kevés lenne a 20 arany. Csak én hasznosítom őket. A kecske finom tejet ad, és a piacon is érdeklődnek utána. A tyúkok tojást adnak, meg finom hús levest lehet belőlük csinálni. A teheneim is tejet adnak, a hentes meg sok pénzt ad értük. A lovaim meg kellenek más gazdálkodóknak és katonáknak. Így is alig van állatom. Egészséges és hasznos állatot nem adhatok. Sajnálom.
- Semmi gond, akkor majd elviszem mások állatait. -mosolygott egyet a sárkány és a magasba emelkedett- További szép napot Emaline. -búcsúzott el Rays és elrepült.

*Emaline utána intett majd folytatta munkáját. 1-2 órával később befejezte a kapálást, és alaposan meg is éhezett. Bevitte a házába azt a kosarat amit a sárkány hozott neki, majd csinált magának egy jó rántottát és megebédelt. Ebéd után megetette az állatokat, nekiállt vacsorát főzni és míg főtt a vacsora betakarított termésének egy részét és eltette a spejzba. Késő délután beterelte az állatokat a helyükre. A teheneket, kecskéket és lovakat az istállóba, a tyúkokat az ólba. Megfejte a kecskéket és a teheneket. Megvacsoráztatta az állatokat. Jó maga is megvacsorázott, megfürdött és aludni tért.*
Vissza az elejére Go down
Emaline
Kereskedő
Emaline


Hozzászólások száma : 30
Age : 40
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Kereskedő
Rang: Gazdálkodó

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzomb. Okt. 08 2011, 19:35

*Emaline korábban kelt, mint szokott. A nap első sugarai még nem is látszottak. Megmosakodott, felöltözött, reggelizett és korán reggel neki látott a napi teendőinek. Megetette az állatokat, begyűjtötte a tojásokat, kiengedte a karámba a lovakat, teheneket és kecskéket. A nap első sugarai ez után érték el a földeket. Begyűjtötte a termésének megmaradt részét. Kitakarította az istállót, kiválogatta azokat a dolgokat amiket elszeretne vinni a piacra. Déltájban megérkezett barátnője, aki úgyszintén az erdőben lakik, a Galothas-pataknál. Míg Emaline a piacon lesz, addig ő fog az állataira vigyázni. Barátnője Esme hozott neki gyapjú ruhákat, sajtot, kenyeret amit eladhat a piacon. A nap hátra lévő része gyorsabban telt, jót beszélgettek. Ebéd után Emaline 2 lovát és 3 kecskéjét kikötötte a szekeréhez. A szekér elé befogta kedvenc, és hűséges lovát Faladát. Felpakolta a szekérre az eladni kívánt árut és késő délután útnak indult.*

/Evolyran városa//Központi piactér/
Vissza az elejére Go down
Emaline
Kereskedő
Emaline


Hozzászólások száma : 30
Age : 40
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Kereskedő
Rang: Gazdálkodó

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzer. Nov. 02 2011, 17:52

*Lassú és nyugodt léptekkel haladt Falada, Emaline lova. Léptek zajára
lett figyelmes, meghúzta finoman a szárat. Valaki feléjük futott. Közel
érve láthatta Emaline, hogy barátnője Esme az. Nagyon zaklatott volt, és
már egy ideje futhatott.*
- Mi történt Esme?
*Emaline leszállt a szekérről és oda sietett Esme -hez. A nő levegő után kapkodva mesélni kezdett.*
- Megtámadtak. Banditák jöttek, felégették a házat, az istállót, az
állatokat elvitték az élelemmel együtt. Alig sikerült elmenekülnöm. Az
én birtokomon is jártak. Minden oda lett.

- Micsoda? Gyere, ülj fel a szekérre.
*Felsegítette barátnőjét. Adott neki vizet és egy kis élelmet. Elindította lovát, hogy folytathassa az utat.*
- Nincs értelme vissza menned. Már nincs otthonod, ahogy nekem sincs.
- Hátha maradt valami menthető.
- Sajnos nem. Mellesleg míg távol voltál Rays meglátogatott. Téged
keresett. Mondtam, hogy a piacon vagy. Nem akart utánad menni a városba.
Így megkért, hogy adjam át neked ezt a levelet.

*Esme átnyújtott egy borítékot. Emaline elvette, és elolvasta.*
- Jobb lett volna, ha elolvasod te.
- Miért, mi áll benne?
- Figyelmeztet a banditákra. Most is itt lehetnek.
- Oh. Nem akartam elolvasni, hisz neked írta.
*Emaline tett egy röpke mosolyt. Szép lassan elérte egykori birtoka
szélét. Teljes volt a pusztítás. Nem maradt semmi. Egykori háza előtt
leszállt a szekérről és bement. Vagy 10 perc múlva különös zajokra lett
figyelmes, ami kintről jött. Kiment a házból és 5 banditát pillantott
meg. Oda szaladt a szekérhez, elővette a kardját és a banditák felé
fordult. A banditák megindultak felé. Egy Esme -t akarta elkapni, kettő
Emaline -al harcolt. A vezérük csak figyelt és a megmaradt emberének azt
parancsolta, hogy fossza ki a szekeret. Hála Rays -nak Emaline jól bánt
a kardal. Megölt két banditát, és Esme segítségére sietett.*
- Fuss, Esme! Menekülj!
*Kiáltotta. A nő futott az erdő felé, de az egyik bandita hátba lőtte. Esme holtan esett össze.*
- Neem! Esme! Megfizettek mindenért.
*Emaline még 2 banditával végzett. Már csak a vezér maradt, aki látva
nincs esélye Emaline -al szemben elvágtatott a lován. Emaline nagyot
sóhajtott, aztán körbe pillantott. Felnyergelte hűséges lovát, magához
vette fegyvereit, a kevés pénzét és elvágtatott.*

/Déli fertály//Emberek uradalma//Apró tanya/
Vissza az elejére Go down
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyHétf. Jún. 04 2012, 22:52

Aldo Barras:

*Glorien tért be az erdőbe. Nem igazán van tisztában azzal, hogy hol van és mit keres itt. Semmire nem emlékszik a régi életéből. Amnéziája van, lehet örökre az marad. Nem lehet tudni. Annak idején egy séta folyamán megcsúszott a lába és lezuhant egy szikláról. Még aznap megtalálta egy öreg boszorkány, akinek hála túlélte a zuhanást. A mai napig titkolja a néni, hogyan sikerült a nőt elvonszolni házáig. A főzeteinek hála Glorien felépült, de az amnézián nem tudott segíteni. Mivel Glorien nem tudja, honnan jött, ezért nem is tudta a néni elküldeni emléket gyűjteni. De talán jobb is volt így. Fiára sem emlékszik, sem szerelmére Aldora. Ha most valaki ismerős jön vele szembe azt sem fogja felismerni. Hát ha tudná, hogy halottnak hiszik. Szegény lány nem tudta, hova merészkedett. Valamiért ideszökött. És egyenesen idevezette a lába. De nem bánja, mert szép ez a hely.*
- De szép itt minden. Mintha már jártam volna erre. Á badarság.
*Legyintett a kezeivel. Bár ezt is csak félhangosan mondta. Talán még azt is hiszik, hogy megőrült. Leült egy fa tövébe és bárgyú vigyorral figyelte két kismadár násztáncát a szemeblévő fa koronáján.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Glorien visszatérése   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyKedd Jún. 05 2012, 23:59

//Glorien és Aldo//

Lassan egy egész örökkévalóságnak érezte a bolyongást az erdőben. Nem is olyan régen, csupán pár órával ezelőtt még a közeli faluban téblábolt míg végül sikerült találnia egy fogadót ahol megszállhat, na meg persze lovat is kért, amit meglehetősen busás áron számítottak fel neki ahhoz képest, hogy csak kölcsönbe kapta a jószágot. Ráadásul nem is egy paripa alkaton ücsörgött. Inkább nevezhetnénk egy kiszolgált kancának, de ez sem zavarta.
Lassan, lépésben haladt lovával az útmentén. Egyszer csak megfékezte hátasát, majd meg sem várta, hogy az teljesen megálljon, már lent is volt a földön. Leguggolt és alaposan szemrevételezett egy virágcsomót.
Felállt, nyeregtáskájából kivett egy kicsi ásóra emlékeztető dolgot, amivel aztán kiemelte gyökerestől a növényt. Gyógynövény volt, ráadásul egy ritka fajta, amit nem árt megbecsülni.
Végül elpakolt és folytatta útját. Most viszont már gyalog. Lovát száron vezetve bandukolt a füves úton, nyílait és íját kéz alá helyezve. Sosem lehetett tudni, mikor leselkedik veszély az elfre.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzer. Jún. 06 2012, 00:11

*Ahogy ott ücsörgött egyszer csak meghallotta, hogy valaki közeledik. Pata dobogás is volt. Szóval tudta, hogy ló is jön, de nem lóháton, mert annak más lenne a hangja. Felállt és úgy várta az érkezőt. Mikor megpillantotta végig mérte. Nagyon csinos szőke teremtés volt és valami fűcsomót tartott a kezében. Glorien a növényre koncentrált és rájött, hogy mi az. Mikor kellően közel ért a nő mosolyogva köszöntötte.*
- Szép jó napot!
*Mondta és tovább mosolygott. ismét a fűre vetette tekintetét.*
- Á. Sebfű. Hasznos dolog. Sec perc alatt begyógyítja a hegeket. Nagyon kevés van belőlük, főleg erre felé. SZerencsés vagy.
*Mondta tovább és várta a lány reakcióit. Örült, hogy végre valami új arc.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzer. Jún. 06 2012, 00:28

Talán jobban elgondolkodott a kelleténél, de tény, hogy a megszólítás váratlanul érte. Egy rezdülésnyi ideig ujjai ösztönösen íjára is szorítottak, majd amint meglátta megszólítóját azonnal engedett a szorítása.
- Á. Sebfű. Hasznos dolog. Sec perc alatt begyógyítja a hegeket. Nagyon kevés van belőlük, főleg erre felé. SZerencsés vagy.
Hiswa csak nézett szinte ledermedve az előtte álló nőre. Ezek az elf szemek... ez az arc... ez a hang... évek teltek el de, akkor is... ismerte. Ismerte és felismerte őt. Legalábbis Hiswa felismerte őt. Bár ugyanezt nem mondhatta el az érkezőről.
Nem tudta hirtelen, hogy mit is mondjon. Hiszen Álomfalva óta nem is találkoztak. Hiszen ez a lány meghalt! Halottnak kellene lennie. Épp olyan múltba veszettnek amilyenné Hiswa életének ezen évei váltak. Tehát semmissé.
De most mégis ott áll és beszél hozzá. Egy olyan elf, aki a harcok közepette eltűnt...
- Glo... Glorien?!
Nem találta a szavakat. Azt hitte nagyobb meglepetés már nem érheti azok után amik történtek.
Aztán hirtelen mozdulattal, s talán a szemközti elfnek rémisztően gyorsan elkapta az elf kezeket és fél méternyivel közelebb vonta magához. Nem engedte el kezeit, úgy szólalt meg újra.
- Azt mondták meghaltál... *nézett pár pillanatig az értetlen pillantású női szemekbe* - Hiswa vagyok... Emlékszel rám?
Megkérdezte, feltette ezt a lehetetlen kérdést, hiszen láthatóan nem ismerte fel eddig sem, mire is számítana eztán?
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzer. Jún. 06 2012, 00:45

Látta, hogy a lány furcsán viselkedik. Nem tudta hova tenni. És a nevén szólította. Nagyon meglepte, de nem volt ideje reagálni rá, mert magához húzta. És, amit mondott...Kissé meg van zavarodva.
- Ismersz? Igen, a nevem Glorien és nem vagyok halott. Nem emlékszem rád. Semmire. Van egy űr az életemben, azt szeretném kideríteni, hogy mi az. Gyere üljünk le a fához.*
*Mondta és lehúzta Hiswát maga mellé.*
- Nos. Pár évvel ezelőtt lezuhantam egy szikláról. Egy öreg banya talált meg, akinek hála életben maradtam. Eltört a lábam és tele voltam zúzódásokkal és sebekkel. Ő ápolt. Jó pár hónapba tellett, amíg helyre jöttem. És azt mondta a néni, hogy amnéziám van. Nem emlékszem a zuhanás előtti életemre. A nevemet is onnan tudom, hogy a nyakláncom hátuljára rá van írva. A medálon meg valami címer. Azt mondta a banya, hogy valami családi címer lehet. SZóval ott éltem vele, de unatkoztam és elszöktem. Itt kötöttem ki, noha azt sem tudom, hogy hol vagyok és ki vagyok. Elég idegesítő, de talán tud valaki segíteni.
* Közben ránézett a lányra és látta, hogy hallgatja.*
- A másik dolog. van egy álmom. Havonta egyszer jött elő, de most már naponta. Megyek a sötétségbe és előttem áll háttal egy csuklyás alak. Szólítgatom, de nem fordul meg. Én elé sétálok, ő rám néz és elakad a szavam. Egy kék szempár. De annyira hűvösek, hogy beleborzongok. Egy szívtelen hűvös szempár és közelít felém. Ilyenkor mindg felkelek.
* Hadarta, mert végre valaki, akinek elmondhatja. Még ha ne is ismeri, megbízhatónak tűnik. Pláne, hogy ezek szerint Hiswa ismeri őt.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzer. Jún. 06 2012, 01:03

Hallgatta Glorient, ahogy csak mondja és mondja a vele történteket. Nem akart hinni se a szemének, se a fülének.
Egy halottnak hitt lány itt ül vele szemben és élettel telibbnek tűnik mint valaha. Legalábbis Aldo közelében nem érezte enyire felszabadultnak. De lehet, hogy az csak a csatamágus sötétbe forduló lelkének hatása volt. A rossz mindenre rányomja bélyegét, ezzel tisztában is volt. Tudta, hiszen ő maga is a megtestesült kegyetlenség volt fejvadászként.
De ez a lány itt vele szemben... Glorien... Mintha nem is vesztette volna el egész életét... Legalábbis olyan élettelien meséli neki az eddig történteket, mintha a múltja nem is volna olyan fontos.
Vajon neki is engednie kellene homályba vesznie saját múltját?
- Ahol vagy az a Tolmen erdő... Annak a banyának meg tartozol egy köszönömmel, amiért eddig is gondodat viselte. Gondolom nem volt neki sem könnyű...
Aztán egy picit elgondolkodott mielőtt megszólalt.
- Ami pedig azt a csuklyás alakot illeti... *hát lett volna tippje arra, hogy azok a hideg és kék szemek kihez tartoznak, de ezt nem tartotta még időileg elmesélhetőnek, így inkább megpróbált homályos választ adni neki* - Talán a múltadat jelképezi, amit akár tekinthetünk úgy is, hogy elfordult tőled... vagy akár egy számodra fontos személy is lehet az a személy. Ezt előbb vagy utóbb úgyis megtudod.
Felállt, kezét nyújtotta segítségként a még most is merengve ücsörgő elfnek.
- Menjünk biztonságosabb helyre. Hamarosan leszáll az éj és nem szeretnék itt lenni, amikor az erdei vadak előmerészkednek egy kis vadászatra.
Ahogy felsegítette a lányt talán az észre is vette Hiswa kissé domborodó hasát. Nem ordított róla más állapota, viszont azért voltak olyan mozdulatok, amik elárulták még róla is azt a titkot, melyet nem igen akart a világ tudomására hozni egy ideig. Most ez sem zavarta.
- Az erdő szélén áll egy fogadó, ott szálltam meg. Ha gondolod szívesen osztom meg veled a szobámat. Nem nagy, de a célnak megfelel, ha az elf úgy érzi, szüksége van egy kiadós alvásra.
Ajkán mosoly futott át, majd a lóhoz sétált. Egy szempillantás alatt a nyeregben ült, majd lovával Glorien mellé léptetve megállt, s kezét nyújtotta az elf íjászlánynak.
- Bízz bennem!
Halkan mondta el utolsó mondatát, s utána néma mosoly maradt arcán.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptySzer. Jún. 06 2012, 01:27

*Nagyon elgondolkodott azon, amit mondott. *
- Valóban a múltamban volt egy fontos személy? De nem biztos.
*Megvonta a vállát és csak hallgatta Hiswát. Érdekes egy találkozás az egyszer biztos, de hiányzott neki már régóta. Amikor felállt a lány észrevette a kis pocakot, hiszen minden mozdulatát és tettét szemmel követte. Aztán a lóhoz ment, de Glorien megrázta a fejét.*
- Tudom, hogy tartasz a vadaktól, de valami azt súgja, hogy ott beljebb biztonságban leszünk. Elrejtenek a növények. Gyere aludjunk ott inkább. Te is bízhatsz bennem. Csak én a természetben biztonságosabban érzem magam.
* Adta a lány tudtára és felállt ő is, hogy kövesse Hiswa a lóval együtt. Aztán hátrasúgta neki.*
- Észrevettem ám a pocakod. Gratulálok.
*Mondta mosolyogva és hozzá tette.*
- Nekem is van egy titkom. Nézd!
* Szabaddá tette kezeit és a gyűrűs ujján egy gyönyörű gyémánt gyűrű csillogott.*
- Tegnap megkérték a kezemet és igent mondtam. Azért nem volt annyira unalmas az életem. Igaz egy ember, de annál jobb. Egy másik erdőben futottam vele össze. Éppen vadászni indult, de lebeszéltem róla. Aztán kiderült, hogy egy trónörökös. Nem vicces? Azt nem mondom, hogy szerelmes vagyok, de vonzódom hozzá nagyon és ki tudja mikor lesz még egy ilyen alkalom.
*Kacsintott a lányra és elindult befelé.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyVas. Jún. 10 2012, 23:26

*A térkapuig tudta követni Hiswát, de onnan viszont már bottal üthette a nyomát. Hogy milyen úti célt szabott ki magának az elf, azt talán már soha nem tudhatja meg, ugyanis megtartotta a kellő távolságot mialatt követte Carmellyétől, de túl távol maradt ahhoz, hogy hallja is Hiswa szavait, amikor kiejti a térkapunál azokat a szavakat.
Végül is feladván a hajszát, lassan odaballagott a térkapuhoz és véletlenszerűen kimondott egy helynevet: Tolmen.
A nap most készült lebukni a látóhatár alá. A térkapu másik oldalán nem is figyelt fel rá. De most már vissza nem megy, az erdőben tölti az éjszakát, úgysem idegen számára ez a hely.
Elkezdett hát egy megfelelő fa után nézni, aminek ágán eltölthetné az éjszakát. A földre már nem is nagyon tekintett, hiszen szinte semmi esélye, hogy Hiswa is pont ide jött, s amúgy is kezd már alkonyodni. Egyre rosszabbak a látási viszonyok, s bizony már nem vámpír életet élünk. Fénymágiára meg nem pazarolja energiáját, a mai nap így is eléggé kimerítő volt.
Pár perc elteltével már kezd is kapaszkodni fel az esti nyughelyéül szolgáló fára, de amint feljebb mászna rajta egyszerre csak közeli hangok ütik meg a fülét. Mondhatni ismerős hangok. Azonnal visszaszökken a talajra és a hang irányába fordul.*
~Hát ekkora szerencsém nem lehet. Hiswának mégsem sikerült leráznia, de kivel beszélgethet ilyenkor eme sűrű rengetegben?~
*Ahogy egyre közelebb kerül a hangforráshoz, ügyelve lépteire, nehogy észrevegyék, lassan már egész mondatfoszlányokat képes meghallani, de értelmeznie azokat egyre nehezebbé vált.*
-"...revettem ám a pocakod. Gratulálok!"
~Mi?!~
*Aztán egy újabb mondat, egy ismerős nő hangján.*
-"Tegnap megkérték a kezemet és...."
*Ekkor már egyre zavarodottabbá vált és nem érdekelte, hogy meghallják-e közeledtét, egyre gyorsabban odaakart jutni a hölgyekhez, akiknek körvonalai lassan kirajzolódtak a fák közül.
Aztán egyszer csak megállt. Ránézett a két nőre, azok meg vissza rá. Épp indulni akartak valamerre, de a recsegő-ropogó ágak hallatán úgy döntöttek maradnak és bevárják a közeledőt. Talán jól tették, talán nem. Mindenesetre egy kisebb lelki sokkot okozott Aldonak a látvány. Beletelt pár percbe mire meg tudott szólalni.*
-Glo....Glorien? Te élsz?
*Az utóbbi két alkalommal, amikor lezajlott az a nagy filmbeillő találkozás a két szerelmes között Aldo úgy kb. ugyanezeket az Érzelmeket élhette át, legutoljára még egy könnycsepp is kicsordult száraz szemeiből. Most is szeretett volna odarohanni, hogy átölelhesse halottnak hitt Glorienjét, de valami nem volt az igazi...
Talán mert itt volt mellettük a fejvadász elf, vagy mert Glorienen alig látszott, hogy kiváltott volna valami érzelmet belőle a találkozás...
Közel lépett hozzá, de nem ölelte át, határozatlan mozdulattal felemelte kezét, hogy végig simítson vele Glorien karján, de aztán csak a kezét fogta meg egy pillanatra, a szemébe nézett, majd rátekintett Hiswára is.*
-Mi történt vele? Te tetted ezt?
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 EmptyHétf. Jún. 11 2012, 19:11

*Lassan poroszkált lován az elf után. Nem nagyon fűlött a foga erdei kiruccanáshoz ebben az állapotban de, végülis mindegy volt, hiszen élete nagy részét hasonló körülmények között töltötte.
Aztán az előtte sétáló hirtelen megtorpant és felé fordulva megszólalt.*
- Nekem is van egy titkom. Nézd!
* Hiswa tekintete Glorien kezére vándorolt. Nem volt nehéz észrevenni a szép gyűrűt, mely az elf ujján díszelgett.*
- Tegnap megkérték a kezemet és igent mondtam. Azért nem volt annyira unalmas az életem. Igaz egy ember, de annál jobb. Egy másik erdőben futottam vele össze. Éppen vadászni indult, de lebeszéltem róla. Aztán kiderült, hogy egy trónörökös. Nem vicces? Azt nem mondom, hogy szerelmes vagyok, de vonzódom hozzá nagyon és ki tudja mikor lesz még egy ilyen alkalom.
*Meglepődött az ember szó hallatán. Hiszen elfek közt azért máig nem volt igazán elfogadott a saját népükön kívüli házasság. Ő már csak tudta. Bár neki talán annyiból könnyű helyzete volt, hogy az ő férje a myrte nép mestere volt. Tehát nem egy ismeretlen és az elf nép számára jelentéktelen sarj.
Gondolatait mégis más kezdte lekötni, s nem a múlt vagy Glorien lehetséges jövője. Zajt hallott az erdőből. Halk neszeket, amik egyértelműen jelezték neki, hogy nem várt, valamint meglehet, hogy nem is nagyon kívánt vendég érkezik hamarosan körükbe.
Mégis, mint akinek fogalma sincs a közeledőről, úgy válaszolt a lánynak. Ám nem óhajtott könnyű célpontot nyújtani a ló hátán így aztán leszállt és a kantárt rövidre fogva állt a lánnyal szemben.*
- Nagyon szép gyűrű és örülök, hogy képes vagy szerelembe esni úgy, hogy valójában fogalmad sincs a múltadról.
*Ezen egy csöppet el is mélázott magában. Időnként neki már az is eszébe szokott jutni, hogy talán jobb volna kikönyörögni (szíve szerint kiverni) Nibelonból a megnyugvást hozó feledést azáltal, hogy elveteti a múltját. Saját múltjának azon részét ami annyira, de annyira mélyen gyökerezve fáj, hogy talán már a lelke legmélyebb rejtekét is égve emészti fel. Talán az emlékek és múlt nélkül minden jobb volna... Legalább csak a Mitryas-szal közös múlt... Legalább az ne gyötörné. És még szerencsésnek is érezhetné magát, hogy a myrte ebben a jelenben nem egy másik nőt szeret. Pontosabban senkit nem szeret. Legalábbis nem hallott ilyesmiről. Egyetlen myrte sem utalt szerelmi szálakra a mesterük életében. Legalábbis azok akiket megkérdezett nem utaltak rá.*
- Bár meglehet, hogy olykor jobb, ha a múlt örökre feledésbe merül. Fogalmam sincs, melyik volna számodra jobb: ha ismernéd a múltad vagy, ha soha többé nem sejlik föl annak még árnya sem....
*S mintha végszóra tenné ezt, egy igen csak nem kívánatos személy lépett elő a fák közül. Nem lepődtek meg rajta. Hiswa pláne nem. Már egy ideje azt számolgatta még magában, hogy nagyjából mennyi idő múltán ér el hozzájuk a hang forrása. Arra azonban nem számított, hogy egy igen csak bosszantó és akadékoskodó csatamágussal fog farkasszemet nézni.
Hiswa látszólag rezzenéstelen arccal nézett Aldora. Nem úgy tűnt mintha rögvest rájuk akarna rontani de, azért biztonság kedvéért ujjai tőre markolatára kulcsolódtak. Csak egy meggondolatlan mozzanat és a fejvadász úgy szántja végig a férfi nyakát tőre pengéjével, mintha papír lapot szelne ketté.*
-Glo....Glorien? Te élsz?
*Egyelőre csak ugrásra készen figyelte amint a mágus megfogja Glorien kezét. Nem akart még közbe avatkozni. Nem hiszi, hogy bántaná elvégül életében talán az egyetlen személy ez az elf volt, akit valóban szeretett, persze önmagán kívül. Igaz a sorrendet inkább fordítva kellene használnia, hiszen Aldo előbb önmagát és csak aztán szeret mást. Azt is csak egyet... egyszerre egyet.*
-Mi történt vele? Te tetted ezt?
*Aldo vádló tekintettel nézett a fejvadász elfre. Hiswa szemei résnyire szűkültek úgy méltatta válaszra a mágust.*
- Az alattomosság az nem az én asztalom, hanem a tiéd Aldo Barras! Fejvadász vagyok nem pedig tudat manipuláló! *pillantásában mégsem volt megvetés vagy bármi olyan, ami arról árulkodhatott volna, hogy legszívesebben ketté hasítaná hosszában az egész fickót, ám ha a mágusnak netán bevillana néhány emlékkép, akkor bizonyára tudná, hogy az elf szemei sokszor kifejezéstelenek voltak mielőtt harcba kezdett, s most még ráadásul a mágus fülébe suttogta a folytatást* - Hagyd őt! Hagyd, hogy a sötét emléked nélkül boldog életet élhessen... Már elveszítetted egyszer, hát hagyd, hogy örökre megszabaduljon attól a sötétségtől ami általad telepedett rá Álomfalván!
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





1. Tolmen erdő - Page 29 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 29 Empty

Vissza az elejére Go down
 
1. Tolmen erdő
Vissza az elejére 
29 / 30 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Next
 Similar topics
-
» 5. Setét erdő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Evolyrani Birodalom-
Ugrás: