EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 4. Csipkefátyol-tisztás

Go down 
+16
Dreamien Tifar
Hyrraosy Retryano
Akira Angel
Kegyetlen Liana
Aredhel Narmolanya
Ivan Blackheart
Aysha
Glorien
Darion Farlon
Sephrio Elruhir
Hypyno Grymythas
Fénylőszemű Adryana
Nexus
Formenya Hyalma
Nemes Kressara
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyCsüt. Jan. 29 2009, 19:59

CSIPKEFÁTYOL-TISZTÁS


Alig néhány száz méterre Alcarinqëtől, de már az Emberek földjén bújik meg az erdő mélyén a Csipkefátyól-tisztás.

A tisztást sűrűn benőtt aljnövényzet borítja, a fák törzse szinte egymáshoz ér, lombkoronájuk kizárja a napfényt. Titokzatos, baljóslatú hely ez, ahol a talaj felett mindig csipkeszerű köd lebeg, amiről a hely a nevét kapta.

E tisztáson nő a Piros Hölgycsók nevű virág, ami a mondák szerint egy különleges szerelmi bájital legfontosabb része: ha egy csésze forró teába beleáztatja valaki a frissen szedett virágszirmokat, akkor az első ember, akit megpillant, halálos szerelembe esik. S ez majd szó szerint értendő, hisz aki iszik a bájitalból az oly annyira szerelmes lesz a bájital elkészítőjébe, hogy bármely nehéz próbának is kacagva veti alá magát. S bizony az évszázadok alatt sok hős szerelmes lett e kegyetlen szerelem áldozata. De szerencsére a növényt nem lehet, csak évente kétszer szedni: az év leghosszabb és legrövidebb napján…
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 16:43

*Lassú léptekkel haladt a tisztáson. Oldalán ott csillogott kardja, mit mindig magánál hordott. Páncélja egyetlen nyikkanást sem hallatott. Csak úgy csillogott a napfényben. Fürtjei eltakarték arca egy részét a nap elől, így láthatta, amint egy kisebb madárka leszáll egy alacsony, napsütötte ágra. Kressara halvány mosollyal az arcán közelebb ment, hogy megcsodálja az állatkát. De balszerencséjére az meghallotta óvatos lépteit, és egy szempillantás alatt tovarepült. Tovább sétált, s egy mókuscsaládot fedezett fel az egyik fa odújában, amint elhaladt mellettük. Éppen aludtak. Kressara ismét elmosolyodott. A kis mókuskák olyan aranyosan szunyókáltak szüleik mellett. Tovább sétálva különböző állatkákat vélt még felfedezni. Mindet meg is csodálta. Szerette ezt a fajta kiruccanást. Távol az emberektől, a csatától, a vérontástól. Pedig harcos volt ő. De nem szerette hivatását. Hiába volt tehetséges, sosem lelte kedvét a gyilkolásban. Ha tehette, inkább csak megsebesítette ellenségét. Most így visszagondolva elég furán viselkedik a csatában. De ez őt nem zavarta. Annál inkább a szüleit és társait. Apja mindig is korholta efféle tevékenysége miatt. De most nem volt itt a folyton morgolódó apa. Csak a csend és a nyugalom. Ez jelentette Kressarának a legnagyobb boldogságot. Mélyen beszívta a friss, tiszta levegőt, s közben a napsugarakban fürdette vonásait.*
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 17:10

*Háttal állt az érkezőnek, ki így nem is láthatta, hogy kezeivel végez néhány kisebb mozdulatot, miközben különös szavakat suttog maga elé. Bal tenyere fölött enyhén kavarogni kezd a levegőbe szövődött ködfátyol. Aztán mindkét kezét maga előtt tartva, kisebb mozdulatok segítségével formálni kezdi a szelet. A örvénylés növekedni kezd, mind több köddel vegyülve. A kavargó áramlat a fátyolos ködképződmény közepére cikázik, majd sebes forgásba, és még sebesebb növekedésbe kezd. A mágus nő hajába is bele-bele kap már a szél. Hosszú fekete haja a szélirány változásának függvényében libben hol erre, hol arra. Az örvénylő szél meg csak egyre dagad, olyan látványt nyújtva, mintha orsóként csavarná magán körbe a földön megtelepedett fátyol szerű ködöt. A köd fellebenésével láthatóvá válik sok apró, sárgás szirmú virágocska. A mágus ekkor oda sétál, és egy kis tasakba szed néhányat belőle. Aztán vissza sétál előző helyére, oldalára köti szerzeményét. Tekintete átsuhan a tisztáson, aztán egy gyors kézmozdulat, és a forgószél már el is enyészett. A ködfyátyol, mintha kirobbanna börtönéből, sebesen beteríti az egész területet. Most újra olyan minden, mint a nő művelete előtt volt. Formenya mielőtt megfordulna, félmosoly ül ki arcára.*
- Nem illik köszönés nélkül ennyire megbámulni valakit. *megfordul, és kedvesen bazsajogva folytatja* - Szia, Formenya Hyalma vagyok.
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 17:27

*Miután ismét rendesen látott, egy különös dolgot vett észre. A köd hirtelen elkezdett felfelé emelkedni. De nem természetes gyorsasággal. Egy pillanat alatt fent volt, s tölcsér formájú alakzatba állt. Akár egy forgószél. Kressara meg is rémült. ~Forgószél? Itt?~ Kérdezte magától, majd keresett egy biztos helyet, ahova kapaszkodhat vész esetén. De aztán hamarosan rájött, hogy nincs mitől félnie. Egy nő állt a szél közelében és úgy tűnt, ő irányítja mindezt. Kressara alig bírt levegőt venni. Még sosem látott ilyet. Igen furcsa jelenség volt ez. De egyszer csak abbamaradt, mikor épp nem figyelt olyan éberen. És ekkor ismét előbukkant az a titokzatos nő, s megszólította Kressarát. A seldë először nem tudta, hogy ő is köszönjön-e, de végül, mivel tisztelettudó, ezért halkan megszólalt némi félelemmel a hangjában.*
-Én nem...vagyis....Köszöntelek Formenya! Kressara vagyok...csak így, egyszerűen. És bocsáss meg kérlek! Nem szándékosan bámultalak. Csak annyira megbabonázott tevékenységed, hogy nem bírtam szabadulni a látványától. Bevallom, kissé meg is ijedtem. Tudod, még sosem tapasztaltam ilyet. Fura....
*Mondta, majd halványka mosolyt küldött a mágusnő felé. Nem értette még mindig, hogy mit látott. Sajnos taníttatása nem volt a legalaposabb. Apja inkább a harcra képezte ki, nem pedig a tudásra. És ezt így utólag Kressara már nagyon bánta. Hisz ő sokkal inkább értelmi lény, mint olyan szívtelen, aki gyilkol és gyilkol, háborúból háborúba megy. Ezt ő nagyon nem szívelte. Ezért is sétálgatott annyit itt. Mindig megnyugtatta.*
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 17:41

*Vidám kacagása visszhangzott egy darabig a fák között, de mire a nőhöz ért, már el is halt hangja.*
- Örülök, hogy megismerhetlek Kressara... csak így egyszerűen. *idézte a nőtől hallottakat* - És ne aggódj. Nincs okod a félelemre. Csupán egy egyszerű mágiának voltál tanúja. Elemi mágus vagyok. Varázslataimhoz a négy ősi elemet használom föl... tűz, víz, szél, föld... Meg hasonló dolgok. Én mondjuk speciel a szél elem használatában mozgok igazán otthonosan. De nem ez a lényeg. Az jobban érdekelne, hogy mi szél hoz erre a helyre egy harcost. Nem sok harcossal találkoztam eddig, kik szívesen csámborogtak volna efféle helyeken.
*Alaposan szemügyre vette Kressarat, majd elfordult, és elsétált az egyik fához. Kezébe vett egy igen furcsa kinézetű botot, amiről ordított, hogy varázsláshoz használatos eszköz. Aztán kezében botjával vissza sétált a nőhöz. Ilyen közelről már jól láthatta ő is, hogy a bot tetején egy fehér, hósárkány fejecske díszelgett.*
- van valami konkrét uticélod? Vagy csak egyszerűen mentél az orrod után? Mert, ha épp tartasz valahova, és ha az én utam is arra visz, akkor szívesen tartanék veled addig is.
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 17:57

*Kissé furcsának találta még mindig a nőt. És a kacagása egyenesen kételyt keltett benne az iránt, hogy ne féljen tőle. De ahogy hallgatta mondandóját, úgy oszlott el teljesen minden félelme. Mivel még sosem látott elemi mágust. Jobban mondva semmiféle varázslényt. Ő hozzá volt szokva a seldëk nyugodt földjéhez, hol eddig nem is tapasztalt varázst. De most megtört a jég. Végre találkozott egy varázstudóval. Hisz tudta, hogy léteznek, csak éppen azt nem hitte volna, hogy összefuthat eggyel is valaha. Most már egy határozottabb mosolyt küldött Formenya felé, a így szólt.*
-Nos, különös a te mesterséged. És meglep, hogy erre látnak szemeim. Nem tudtam, hogy a földünkön élnek olyanok is, kik ismerik a mágiát. Tudod, nekem nagyon tetszik, amire te képes vagy. Be kell valljam, hogy irigyellek...Szomjazom a tudásra, de zsarnok apám nem engedi, hogy egy öreg mágustól, egy mestertől tanulhassak. Pedig oly szívesen sajátítanám el eme dolgokat....Természetesen, ha egyáltalán képes vagyok rá. De úgy mellékesen, ha már kérdezed, hogy miért vagyok itt, hát válaszolok. Tudod, én hiába vagyok harcos. Sokkal jobban kedvelem a tudományokat. De mint már mondtam, a zsarnok apám....És hát egyedül itt, ezen a békés helyen lelek egy kis nyugalmat.
*Itt egy kicsit elhallgatott. Elszégyellte magát, hogy így elkezdett magáról beszélni és nem is hagyta szóhoz jutni a másik nőt. Aztán mikor az szó nélkül hátat fordított neki, Kressara még majdnem utána is kiabált, hogy ne menjen még. De ekkor meglátta, hogy miért is ment Formenya. Árgus szemekkel tekintett a varázsbotra. Hisz lerítt róla, hogy az. Főleg a boszorkány kezei közt. A seldë szinte tátott szájjal figyelte a kis hósárkányfejet. Már hallott eme sárkányfajról, de még nem látott belőlük egyetlen egyet sem. És pont így kell megpillantania egyet...vagyis csak a fejét. Kissé rémült arccal nézett fel Formenyára, s így szólt.*
-Konkrét uticél? Nos, nincs igazából....De ne haragudj a kérdésért....Az ott a botodon....ugye nem egy valódi sárkány feje?
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 18:15

*Meghökkent a botján lévő fejet érintő kérdés hallatán. Szájára szándékosan kegyetlen vigyort ültetett, és szemeit résnyire szűkítve vette elő leggonoszabb nézését.*
- Ó, ez itt? *mutatott a szépen megmunkált sárkányfejre, és arca még kegyetlenebb kisugárzást kölcsönzött magának* - Ez az ostoba sárkány engem szemelt ki prédájának. Egy szempillantás alatt elfogtam egy hatalmas forgószéllel, és egy kézlegyintéssel elválasztottam fejét a testétől. Aztán össze zsugorítottam, kifényeztem, és felerősítettem a botomra. De persze előtte puszta kézzel téptem ki a szívét, aminek egy darabját letéptem, és be helyeztem a szemei mögé. Ha jobban megnézed, és közelebb hajolsz hozzá, akkor talán még látszik is a benne pislákoló élet.
*A hatás kedvéért még közelítette is a fejet a lányhoz, de hirtelen lecsapta botja végét a földre, amitól gondolta, a nő kisebb szívrohamot fog kapni. Aztán arca újra felderült, szemeibe is vissza tért a kedvesség, és arcáról eltűntek a gonoszság átmeneti jegyei. Minden esetre ő nagyon élvezte ezt a kis ugratását.*
- Dehogy igazi. Egy öreg mágus barátomtól kaptam ajándékba, mert voltak dolgai amikben igen sokat segédkeztem neki. *A harcos tekintetét vizslatta egy darabig.* - És ne haragudj az ugratásért. Egyszerűen képtelen voltam kihagyni...
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 19:00

*Kezdett ismét eluralkodni a félelem. Ugyanis az előtte álló nő igazán gonosz arckifejezésekkel kezdte el mesélni a sárkányfej történetét. Kressara úgy látta okosabbnak, ha készenlétbe áll. Még a végén elintézi őt ez a varázstudó. Hiszen ellene nem lenne sok esélye. De azért kezét óvatosan ráhelyezte kardja markolatára, s úgy hallgatta tovább a történetet. Egyre szörnyűbb dolgokról mesélt Formenya, amiktől már már felfordult a harcosnő gyomra. Már majdnem kivonta kardját és rárontott a vele szemben állóra, mikor az közelebb tolta hozzá a fejet. A seldë kissé közelebb hajolt, de ekkor hirtelen lecsapta a botot a boszorkány, s Kressara majdnem halálra rémült. Már a homlokán is izzadságcseppek folytak, mikor Formenya kedvesen hozzászólt és elmondta, hogy csak viccelt. A harcosnő kissé furán nézett, hisz nem igazán bízott még meg újdonsült ismerősében. Ki tudja, hogy nem-e valamiféle gonosz boszorkány, aki meg akarja ölni. Ennyit jelentett a ő tudatlansága. Arcvonásai egy pillanatra megfeszültek és farkasszemet nézett Formenyával, majd még mindig gyanakodva így szólt.*
-Nos, bevallom, elég jól rám ijesztettél. Már majdnem rád is támadtam. Azt hittem, hogy meg fogsz ölni. Látszik, hogy rossz emberismerő vagyok...Kérlek, te bocsáss meg! Tudatlanságom tévhitek egész hadát teríti elmém elé, s nem igazán tudom még most sem, hogy mit higgyek...
*Kardja markolatáról levette kezét, de készenlétben állt. Nem akarta a véletlenre bízni a dolgot. Biztos, ami biztos alapon azért minden mozdulatát figyelte a mágusnak. Közben kis mosollyal az arcán, hogy elültesse saját maga gyanakvását is, így szólt.*
-Ha gondolod, akkor szívesen veled tartok. Hisz mint mondtam, nekem nincs valódi uticélom. Nos, merre indulunk?
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 19:15

*Nézte, ahogy a harcos nő keze elengedi kardja markolatát, de testének feszülésén látta, hogy továbbra is támadásra készen fog állni. Ez viszont nem igazán érdekelte. Most sokkal fontosabb dolga van. Ezért nem is húzva tovább az időt szép komótosan megindult, majd egy pillanatra megállt.*
- Fehértorony-várába tartok. Minden selde urához. Antonius nagyúrhoz. Ha valóban van benned bátorság, hogy velem tarts, akkor ne késlekedj!
*Többet nem szólt, hanem megindult az említett személy várának feltételezett irányába. Menet közben ellenőrzött néhány apróságot a vállán áthajított zsákocskában, de a mellette haladó nő szemei előtt ez is rejtve maradt. Aztán Kressarara pillantva elmosolyodott, és tarisznyájából két kisebb csomagot húzott elő. Az egyiket átnyújtotta neki, a másikat meg ő maga kezdte el kibontani. Amikor látta, hogy a nő nem teszi ugyan azt mint ő, akkor megnyugtató hangján megszólalt.*
- Nem kell félni... Ez csak egy kis kenyér. Én magam sütöttem mielőtt útra keltem a mágusok földjéről. Nyugodtan ehetsz belőle. Nincs benne semmi ördögi kotyvalék. *Tájékoztatta a bizalmatlan nőt cinkos kacsintás kíséretében.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 19:57

*Mikor a nő elindult, ő nem indult meg utána. De mikor az visszafordult és elárulta, hogy hova tart, akkor erőt vett magán. ~Kressara! Nem vagy te ilyen félős cica! Mutasd meg, hogy milyen bátor is tudsz te lenni!~ Unszolta magát, majd bólintott egyet a nőre. Még nem szólt semmit sem. Csak állt és várt. De mikor megindult Formenya, ő is hamar felzárkózott mellé, s kissé mmegkönnyebbülten így szólt.*
-Antonius nagyúrhoz? Hm..megkérdezhetem, hogy mi dolgod van uramnál?
*Közben az utat figyelte, hogy egyáltalán jó felé mennek-e. Pár pillanattal később megnyugodva vette tudomásul, hogy bizony a helyes irányba tartanak. Ekkor viszont a boszorkány megtorpant és két kis csomagot emelt ki a nagy tarisznyájából. Az egyiket épp Kressara kezébe nyomta. A seldë nő nem tudta hirtelen, hogy mit kezdjen vele. Hisz akármi lehet benne. De mikor látta, hogy a másik nagy buzgósággal bontogatja kifelé, már kicsit több önbizalom szállt belé. És amikor kedvesen megszólalt a másik, és elmondta, hogy mi rejlik a csomagban, a harcosnő elmosolyodott.*
-Rendben. Köszönöm! Majd ha megkóstoltam, akkor kiderül...
*Mondta nevetve, majd belekezdett a kicsomagolásba. Hamarosan már jóízűen majszolt az ízletes kenyeret. A mellette haladóra tekintett, ki már befejezte az étkezést. Egyre jobban kezdett benne megbízni. Talán valóban félreismerte őt és csak azért fél tőle még mindig egy kicsit, mert ismeretlen dolgok tudója. És az emberek általában félnek attól, amit nem ismernek. Mikor befejezte a falatozást, mosolyogva tekintett útitársára.*
-Hm, ez nagyon finom volt! Ügyesen sütsz! Nekem még sosem sikerült ily finomat készítenem! Valóban nagyon ízletes volt!
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 20:13

*Az elemózsia csomagolását gondosan begyömöszölte tarisznyájába, mert még az sosem fordult elő, hogy ő bármilyen szemetet is eldobott volna a természet lágy ölén.*
- Köszönöm a dícséretet. Az igazi dícséret viszont sokoldalú mesteremet illeti, ki volt olyan figyelmes, hogy a varázsláson kívűl még sok más hasznos dologra is megtanított.
*Időnként az égre pislantva haladt egyenesen tovább. A környező fák fölé is nézett, meg a horizontot is folyamatosan figyelte. Végül nyugodt arcát Kressara felé fordította.*
- Egyébként nem tudhatod meg, milyen okból kifolyólag keresem a nagyurat. Elégedj meg annyival, hogy halaszthatatlan dolgom van vele, és ne akard tudni, hogy mi... Különben még kénytelen lennék elröpíteni egy mély szakadékba.
*Persze eme fenyegetését sem gondolta ám komolyan, de azok a határozott barna szemei sosem akarództak elárulni, mikor viccel, és mikor mond valamit véresen komolyan. Kuncogását vissza tartva haladt, a már megint csak elképedt arcot vágó lány mellett. Botjának vége monoton ütődéssel érintkezett a földdel. Ilyenkor a sárkányfej szemei valóban felvillantak, de nem mindig azonos színben. Ha a bot alja kőhöz ért, akkor sárgán villant meg egy pillanatra, ha földhöz ért akkor zölden. Amely színek itt nem fordultak elő azok a piros, és a kék volt. Piros volt, ha láva, vagy egyéb tüzes maradványt érintett vele a boszorkány, és kék, ha vízzel érintkezett. De már az első két fényjelenség is könnyen felkelthette már a harcos nő figyelmét. Bár tényleg csak halványan pislákoló fények voltak ezek, de egy éles szemű harcos biztos észre veszi.*
- Viszont, ha a feladatom elvégeztem, nagyon szívesen mutatom meg neked sütő tudományom. *egy furcsa mosoly jelent meg arcán* - És nem az ellenség sütögetésére gondolok ez alatt.
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 20:31

*Csak bólintott egyet, hogy érti a dolgot. Belegondolt abba, hogy neki is ilyen mestere lehetett volna, ha az apja nem tiltja el tőle. Kissé szomorúan bandukolt tovább, majd felpillantott, mikor a mellette haladó ismét megszólalt. Már megint igen fenyegető dolgokat mondott. Kressara elővette ismét azt a tekintetét, amivel oly nagyon tud csodálkozni. De legbelül már sejtette a turpisságot. Egy idő után azért kiismeri az embereket. Így volt ez most is. Sejtette, hogy itt valami turpisság van a dologban, de nem faggatózott.*
-Értem. Pedig szívesen hallgattam volna még egy mesédet.
*Nevette el magát, eszébe juttatva Formenya előző viccét. További útjuk során nem sokat szóltak egymáshoz. A seldë jól végigmérte társát, ki igen edzett test tulajdonosának mondhatja magát. Persze azért nem vetekedhet Kressarával ebben. Hisz a harcosnő mintha csak úgy lett volna tervezve és elkészítve művész keze által. Formás idomai voltak és mégis sugárzott belőle az erő. Természetesen ez az erő nem vetekedhet a másik nő mágikus erejével. A seldë figyelmes is lett egy-két dologra. Például, hogy a boton lévő sárkányfej szemei olykor-olykor felvillannak különböző színekben. Elég furcsának tűnt, de már kezdett hozzászokni ehhez a varázslós dologhoz. Éppen ezért nem is faggatta tovább a nőt. Épp elég volt neki most az a "megrázkódtatás", hogy jól leégette magát egy boszorkány előtt. Hátrasimította arcát takaró szőke tincseit, majd a másikra mosolygott, mikor az a sütő tudományát emlegette fel.*
-Nos rendben. Benne vagyok. Tőled úgy látom, csak tanulhatok. Örülök neki, hogy találkoztunk! Úgy látszik, mégsem voltak hiábavalóak ezek a kis sétáim a tisztáson.
*Kacsintott egyet, majd előretekintett, hogy meglássa, milyen közel is járnak már a várhoz. Úgy nagyjából még félórányi útra tippelt, de nem volt benne biztos. Nagyot sóhajtva lépett át egy kisebb árkot, amiben különböző férgek és élősködők tanyáztak.*
Vissza az elejére Go down
Formenya Hyalma
Levegősodró
Levegősodró
Formenya Hyalma


Hozzászólások száma : 281
Age : 35
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Elemi mágus

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 20:45

*A hosszú séta végére értek lassan. Ezt onnan tudta, hogy már láthatóvá váltak az égbe nyúló vártornyok. Lassan közeledtek a tóhoz, melynek közepén állt a minden elismerést megérdemlő alkotás. Formenya még sosem járt itt ezelőtt. Az ide vezető utat is csak azért tudta ilyen könnyedén megtenni, mert mestere igen részletes útmutatást adott neki. Ami ugye egy gondosan megrajzolt térkép volt. Szemeit le sem véve a nem mindennapi látványosságról lépdelt harcos társa mellet. A tó felszínére tévedt tekintetét végig hordozta a merev víztükrön. Szellő sem fodrozta most a csillogó tó vizét.*
- Kressara, te hol vagy elszállásolva a várban? Mert gondolom csak nem hagyják a harcosaikat a várkapuban aludni? *mokásan hajtotta félre fejét, s úgy nézett rá, mintha most nagyon csodálkozna* - Vagy igen?
*Fejét eredeti irányba fordítva ment tovább, néha bele rúgva az útjába kerülő kavicsokba.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyVas. Feb. 01 2009, 20:57

*Már lassan elérték a várat. Halvány mosoly jelent meg az arcán otthona láttán. Azért szeretett ő itt élni. Csak az a gonosz apja ne lenne! De hát nem tehet vele semmit sem. Hiszen csak az apja...és a törvény is akadályozza abban, amit tenni szeretne. De nem teszi, mert tudja, hogy nem szabad és hogy nagyon nagy bűn. Így hát kénytelen elviselni apja zsarnokoskodását, míg majd egyszer el nem alszik végleg. Formenyára tekint, ki a szállásáról kérdezgeti. Ravaszan elmosolyodott, majd így szólt.*
-Nos, vannak, akik a kapuban alszanak....az őrök! Akiknek eredetileg őrködniük kellene. De hát olyan lusták, hogy alszanak. Természetesen nem mindig, de vannak napok, mikor igen jól elbóbiskolnak a kapuban...De ne aggódj, én nem vagyok őr. Én az egyik toronyban lakom apámmal, aki főnemesi címet visel. És ezért kaptuk azt a tornyot otthonunkul. De én szeretek ott éldegélni! Leszámítva apámat...de róla majd még beszélünk később. Akár be is mutathatom neked, ha gondolod. De előbb elvezetlek Antonius nagyúrhoz, ha nem bánod.
*Mosolyodott el, majd kicsit megszaporázva lépteit előreindult, hogy a lehető legrövidebb úton vezesse el társát a várba, mert már kezdett sötétedni. És sötétedés után már nem lehet tudni, miféle lények járnak errefelé....*

//A következő szerintem mehet a várhoz. Wink//
Vissza az elejére Go down
Nexus

Nexus


Hozzászólások száma : 98
Age : 33
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Sárkányok
Beosztás: Bestia
Rang: Evolyrani sárkány

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyCsüt. Feb. 05 2009, 12:36

*Lustán elnyúlva heverészett szinte láthatatlanul a tejfehér ködben. Karmaival mély barázdákat vájt a földbe nyújtózása közepette. Éjszakára itt húzta meg magát, ebben az eléggé biztonságosnak tűnő tisztáson. Már csak azért is mert sosem lehet tudni, hogy egy botor kétlábú mikor szeretné meglepni őt, és egy teljes fejjel alacsonyabbra faragni. Azt azért zokon vette volna. Amúgy sem volt valami őrületesen nagy darab. Főleg, ha arra a böhöm szürke sárkányra gondol, amelyik keresztül kergette a hegyeken. Na, az aztán nagy volt. Még Nexus is eltörpült mellette.*
~Még jó, hogy én voltam a fürgébb. Máskülönben legfeljebb csak szellemeskedhettem volna azzal a múltkori seldëvel...
Tényleg, vajon hol lehet most? Talán már készíti nekem a következő fogást.~
*Fejét megemelve kukkantott ki a ködből. Senkit nem látott. Pedig azt hitte, valaki közeleg. De nem. Csak egy mókus ejtett le valamit, ami zajt csapott. Nem tudta, mi lehet az, de nem is érdekelte. A mókus nem szerepel az étlapján, hiszen fél fogára sem lenne elég. Fejét az ellenkező irányba fordította, és fürkészni kezdte a tisztást. Ott sem volt mozgás. Pedig már halomra unta magát.*
~Na ideje szórakozás után néznem.~
*Egy erőteljes szárnycsapás után már a levegőt szelte.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptySzomb. Feb. 07 2009, 07:56

*Sok-sok gondolattal a fejében sétálgatott ismét a tisztáson. ~Talán megint találkozok valamilyen érsekes személlyel. Úgy tűnik, Formenya még elég elfoglalt...Vagy ki tudja, miért is akart Antonius nagyúrhoz menni...~ Már kezdett rosszakra gondolni. Nem tudta mire vélni, hogy a boszorkány ennyire hiányolja őt. ~Hiszen megígérte, hogy megtanít. Jaj, de sokan hazudnak nekem...Pedig ő annyira megbízhatónak tűnt! Biztos elbűvölt a varázslataival és azért nem láttam át rajta!~ Eközben lehajolt, s kardját megigazítva letépett egy szép virágocskát, megszagolta, majd kezében a virággal tovább sétálgatott és elmélkedett. ~De mi van, hogyha tényleg csak egyszerűen nem ér rá? Én meg itt csak szidom és elmondom minden fűnek-fának...~ Ezen muszáj volt kuncognia egy kicsit. Fűnek és fának...Hát persze, mivel a tisztáson van bőven fű, a szélén meg sok fa. Szóval még csak nem is kellett képletesen értenie a dolgot. Miután jól kimulatta magát, megállt egy helyen, hol a nap sugarai éppen rá sütöttek, s igen jó meleget adtak neki. Pár percig becsukott szemmel élvezte a meleget, majd arra a következtetésre jutott, hogy jobb lesz az, ha nem aggódik és szépen elmegy a várba, hogy megkeresse a boszorkányt és elbeszélgessen vele végre. ~Hisz ha ő nem keres, akkor majd én megkeresem!~ Azzal mosolyogva elindult Fehértorony-vára felé. Szerette a Csipkefátyol-tisztást. Itt mindig mindenre kapott választ. Bár más azt mondta neki, hogy csak badarság az egész, de ő hisz abban, hogy ennek a helynek varázsereje van. Lassan eltűnt a horizonton, s ahogy ő eltűnt, úgy jött fel egyre jobban a nap is.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:29

*A nagyúr szokatlan időben, s még szokatlanabb helyen várakozik. Ha valaki messziről szemléli Vardart, akkor nyugtalanságot fedezhet fel bölcs, öreg arcán. Találkozója van. Találkozója, nem is akárkivel. Ercassë Coiviët várja, a renegát hótündék úrnőjét. Sok év óta ez az első alkalom, amikor egy hótünde vezetővel találkozik. Nem ismeri a nőt, így nem tudja mire számítson. De azt hallotta, hogy fele annyira sem veszélyes Evolyranra, mint elődje volt.
A nagyúr szemei megszokták már a sötétet, így most a távolban felbukkanó fehérséget azonnal észreveszi.*
~Ő lesz az…~
*s varázsbotján megigazítja kezét. Nincs mitől félnie, hiszen kevés hatalmasabb mágus él Evolyranban, mint ő, de a tünde erejét most fogja tudni csak felmérni.
A nő egyre közelebb ér, s amikor Vardar előtt megáll, a férfi magában elismerően bólint.*
~Szép nő… De vajon olyan jó vezető is?~
*de nincs ideje tovább gondolni, mert a nő megszólal.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:30

– Vardar nagyúr! Engedd meg, hogy szerény személyem bemutassa magát: Ercassë Coivië vagyok, a hótündék vezetője. Te nem ismersz engem, én annál inkább téged. Tudom, hogy te vagy az Evolyrani Nagytanács tényleges vezetője, korodnál és bölcsességednél fogva. S e bölcsesség nevében kérlek hallgass meg.
*köszönti őt a hótünde. *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:31

- Üdvözöllek földjeinken Ercassë Coivië. Mi tagadás kérésed meglepett, de ahogy kérted nem értesítettem róla az Evolyrani Nagytanácsot. De ez nem jelent semmit, hiszen nélkülük semmiben sem fogok dönteni, miután előadtad a mondandódat. Kezd hát el asszonyom!
*mondja a mágus, majd figyelmesen néz a nőre.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:31

– Amikor a hótündék elhagyták Evolyrant, alig értem el az ifjúkort nagyúr. Így sok emlékem fűz Evolyranhoz, de még több Orod Ingorhoz. Akkor még nem értettem, hogy a négy tünde faj, miért nem tud békében élni. Pontosabban a hótündék miért gondolták azt, hogy jobb lesz nekik külön. Nekünk egyszerű hótündéknek nem volt beleszólásunk a hatalmasságok döntésébe. Te is tudod, hogy a harc, amely majdnem kitört a költözés miatt, csak a másik három tünde nép bölcsességének volt köszönhető, hiszen mi, hótündék felkészültünk a háborúra ellenük, elleneteket.
*mondja, majd Vardar szemébe néz és folytatja.*
- Orod Ingort felépíteni nem kevés áldozatot követelt a hótündéktől és már ott és abban a pillanatban is voltak, akik inkább visszatértek volna a tünde birtokokra. De a vezetőink erről hallani sem akartak. Teltek az évek és a hazaköltözést szorgalmazó hangok egyre halkultak egészen az utóbbi időkig. Amikor az Orod Ingori tanács tagja lettem voltak félő próbálkozásaim bizonyos fajta együttműködésre vonatkozóan, de sorra lehurrogták a régiek. De egyre több és több fiatal tünde került be a Tanácsba, s a súlyunk egyre nagyobb lett, míg végül az előző vezetőnk egy vadászbalesetben meg nem halt. Ekkor a Tanács ugyan kis többséggel, engem választott meg a hótündék vezetőjének.
*mondja a nő, s egy pillanatnyi szünetet tart. *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:31

*Vardar egyre feszültebben hallgatja a nő szavait. Nem tudja mi lesz a vége… *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:32

– Első dolgom az volt, hogy betiltottam minden olyan szertartást, amit a hótündék alkottak meg az Evolyraniak gyalázására. Aztán szép sorban szabadítottam fel a tabukat, míg végül eljutottam odáig, hogy a Tanács elé vittem a visszatérés lehetőségét. De elszámítottam magam, nem voltam még elég erős. A minap egy seldë járt a városunkban, sok-sok év után az első evolyrani földjeitekről. Szívesen fogadtam, hisz éppen akkor szavazott ellenem a tanács, s meg akartam nekik mutatni, semmi rossz nincs abban, ha ismét egy birodalomban élünk. De legnagyobb riválisaim szóval és tettel elüldözték a nőt, s engem azzal fenyegettek, hogy a Tanács elé viszik az ügyet. Az erőviszonyok most egy kicsit még felém és híveim felé hajlanak, de a bizonytalanokat ez megzavarhatja, ha a Tanács elékerül az ügy…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:32

- S mit akarsz Evolyran főurától?
*kérdez közbe Vardar.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:32

– A segítségét és az erejét.
*mondja a nő kertelés nélkül.*
- Ha te és Evolyran fői mellém állnak, akkor…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:33

- Akkor gyilkos háborúba taszítod népedet!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:33

– Nem, ha látják, hogy Vardar és Evolyran fői mögöttem állnak. A hótündék nincsenek most felkészülve egy háborúra. Nem hagytam, hogy túlságosan sokat foglalkozzanak a harc elsajátításával.
*mondja a nő s lehunyja a szemét, majd egy pillanattal később Vardarra néz.*
- Evolyran ellen most nem lenne esélye Orod Ingornak. De nem háborút akarok nagyúr! Békét! Békét Orod Ingor és Evolyran között. Békét, hogy ti nyugodtan jöhessetek Orod Ingorba, s a hótündék közül, aki vissza akar térni Evolyranba megtehesse.
Ehhez kell most a Négy Evolyrani segítsége.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:33

- Meghallgattalak Ercassë Coivië. De tudd úrnő, hogy magam nem dönthetek és nem is döntenék e sorsfordító kérdésben. Evolyran Nagytanácsa tudta nélkül találkoztam veled, de a beleegyezésük nélkül nem támogatlak. Még akkor sem, ha céljaiddal egyetértek. Erősek vagyunk, igen. Erősebbek mint valaha. Mágusaink, tündéink, valdáink, s az új nép, a Myrték, mind-mind ereje teljességében tudna Orod Ingor megmentésére, vagy elfoglalására indulni, a valdákkal és a seldëkkel kiegészülve. S hidd el, nincs erő, mely most ellent tudna állni a Caun nagyúr vezette hadaknak.
*s az öreg hangja ércesen, büszkén cseng most.*
- De nincs az az erő sem, ami miatt e sereget a Nagytanács tudta nélkül elindítanám egy előre nem látható végkifejletű háborúba. Térj vissza úrnőm Orod Ingorba, én pedig tájékoztatom kérésedről a Nagytanácsot. Két nap multán jöjj ide vissza, s a válaszomat megkapod. Most pedig a bölcsesség legyen veled!
*köszön el a nőtől és elindul a lovához, amit elrejtett a tisztás szélén, hogy visszatérjen a Kékpalotába.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyKedd Feb. 24 2009, 18:34

– Két nap múlva itt leszek nagyúr!
*s egy hóförgeteg jelenik meg ahogy a botját földhöz veri és eltűnik a tisztásról.*
Vissza az elejére Go down
Fénylőszemű Adryana
Erdőmester
Fénylőszemű Adryana


Hozzászólások száma : 34
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Gazdálkodó
Rang: Földműves

4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyPént. Márc. 06 2009, 07:50

*Lassú,bizonytalan léptekkel halad az erdő mélyén,hova a kora reggeli nap sugarai sem tudnak áthatolni a sűrűn nőtt lombkoronákon.Köd lepi be az egész térséget,bizonytalanná téve az ide tévedőt.Adryana is eme bizonytalanság burkában lebegett,léptei óvatosak voltak,tekintete fürkésző.Ismerte ezt a helyet,hogy is ne ismerte volna,születése óta eme föld rabja,így szinte töviről hegyire ismeri a Seldëk földjeinek birtokait.Az árnyak sejtelmesen húzódtak meg előtte,szinte kísértetiessé téve a már önmagában is szürkés tájat.
A tisztásra érve egy hatalmas fa törzséhez lépett és hátával nekidőlt.Szemeit behunyta egy pillanatra majd újra kinyitotta.Kicsit elfáradt, a sűrű aljnövényzet próbára tette,s a közlekedése lassú volt,így már nem csak az óvatosságtól.Tekintetével ama bizonyos növényt kereste...*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás EmptyPént. Márc. 06 2009, 07:55

C'tas a kora reggeli órákban menekült ide az unalom elől, hiszen reggel nem tudott semmit sem tenni, amivel leköthette volna magát. Lassú léptelkkel rótta a fövenyt, és a tájat fürkészte. Tetszett neki a hely, hiszen nagyon szép és békés volt. Persze, hallott már arról apiros virágról, de őt ez nem kötötte le, hiszen nem volt senkibe sem szerelmes. Meg ehhez csak végső kétségbeesésében fordulna, előbb nem. Szemét leszegve haladt elkőre, amikor számára idegen embert pillantott meg egy fa törzsénél. Odalépett, majd megszóllalt:
- Jó reggelt!
Remélte, nem ijesztette meg az idegent.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





4. Csipkefátyol-tisztás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4. Csipkefátyol-tisztás   4. Csipkefátyol-tisztás Empty

Vissza az elejére Go down
 
4. Csipkefátyol-tisztás
Vissza az elejére 
1 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Emberek uradalma :: Emberek uradalma-
Ugrás: