EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 1. Ettelë, a Halál-síksága

Go down 
+7
Lucio Rashan
Akira Angel
Victor Strathos
Loanera
Malow
Aredhel Narmolanya
Mesélő
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 27 2009, 19:14

~Nahát, zöld a szeme!~*Csodálozik el, de egyben el is mosolyodna...ha nem lenne olyan dühös erre a nagyon egyszerü válaszra.
-Hm, mindent és mindenkit ismer, ugye? Hát ki maga, hogy ilyen nagy tudós?-*Közben mélybarna szeme egyett csillan, és átvált. Ezután a férfira idegesen csillogó zöld szemével mered. De nem várja meg a választ, folytatja.*
-Igen keresek valakit, de semmi köze hozzá!-*Felemelte a hangját, már nagyon az idegein táncolt a férfi hanghordozása, és az egész viselkedése. Közben ő is közeledik, így a mondat végén, ugyanolyan közel lesznek egymáshoz, mint mikor kioldalazott. A lány észrevszi hibáját, és két nagy lépést hátrál, hogy ha megtámadná legyen területe.*
Vissza az elejére Go down
Victor Strathos
Fekete Lovag
Victor Strathos


Hozzászólások száma : 110
Age : 37
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Dagorladiak
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 27 2009, 19:19

*Elmosolyodik.*
-Hmm... hogy ki vagyok? Az nem számít.-
*Észreveszi, hogy a nőnek átváltott a szeme zöldre.*
-Mi maga? Kaméleon?- *Érti ezt úgy, hogy mindkét szemük zöld.*
-Az lehet, hogy semmi közöm hozzá.- *A nő hátrál. A férfi megint csak mosolyog és hátat fordít. Felül a lovára és elindul.*
-Bárhova is megy, balra ne menjen! Örültem a találkozásnak!-
*Majd elvágtázik.*

//Köszönöm a játékot!!//
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 27 2009, 19:28

-Kaméleon? Na ne tréfálkozzon! Nem áll jól... .*fintorítja el az orrát, de csak viccesen. Hát igen, ilyen Akira, Viccelődik egy Dagorladi elött, aki talán meg is ölhetné, ha akrná. A szöke lovas-mert immár aszt is láthatta milyen a haja a csukja már nem volt rajta- felült lovára és mégvalamit hozzáfűzött a kis beszélgetésükhöz.*
~Csak balra ne! Jó, ez is valami.-*felülvizsgálhatná, eszébe is jut, de nem teszi. Nem mintha megbízna az idegen szőkében, de úgysem ismeri az itteni terepet. akár jobbra is mehet. Így is, úgy is vigyáznia kell.*


//Én is köszöönöm, jó volt Smile //
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 11:48

-A fenébe! -üvölti el magát a sivatagban.
*Már szinte teljesen becsavarodott. Ő se tudta merre jár és senkit sem látott.*
-Mindenütt csak homok és homok... -préseli ki a szavakat száraz ajkain.
*Előveszi kulacsát, amiből csak pár kortyot iszik, beosztva azt. Ki tudja, hogy meddig fog még itt bolyongani.*
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 12:03

*Akira megint a sivatgban köt ki.*
-Na, nem ide akartam jönni!-*mondja ki bosszúsan a mondatot, de azért nem üvöltözik. mindene megvan, és egyszer csak eljut oda ahova akar.*
~Ez a mindig jobbra nme tetszik. mintha körbe-körbe járnék. már kétszer voltam az erődnél, és most meg itt kötöttem ki. Legközelebb balra fordulok. Biztosra veszem, hogy arra lesz a központ. ezért vezetett félre Victor.
*Dühös volt a férfira, de mit tehetett. Ő egy Dagorladi, persze, hogy félrevezette. majd egy meszzzi kiálltás hallatszott. Távolról segélykérőnek tűnt. Szóval a lány a hang irányába futott. Meglátott egy fiút, elég lestrapált gúnyában. Az arca koszos volt, és mintha belepné a homok.*
~Eltévedt.-*szögezi le magában, aztán eszébe jut valami, ahogy a szőke srácot fiygeli.*- Majd csak az erődnél fogok balra fordúlni.
*Közben közelebb lépked, és meghallja a "mindenütt homok" kiálltást. Ez megmosolyogtatta. *
-Nem csak! Nállam például van egy kis víz. Kérsz?-*Nyújtja felé a kulacsát, melyben hűs forrásvíz lapul.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 12:10

*Lucio a hangra fegyvert rántott és a lány felé tartja.*
- Nem kell! Átkozott Dagorlad! -mormolja.
*Elteszi fegyverét, mert látszólag nem tűnt a lány ártalmasnak.*
- Ki vagy és mit akarsz? -kérdezi gyanakvón.
*Ekkor még keze a fegyvere markolatán volt.*
~Nem találkoztam még vele, vagy nem emlékszem. Nem tűnik dagorladinak, de jobb az óvatosság.~
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 12:29

*Akira nem ilyed meg a fegyvertől. A fiú nem akarja megtámadni, csak megilyeszteni. A lány lejjebb ereszti a kulacsát a fejét meg felszegi. A másik keze, már a kardján van, de magában tetszik a fiú viselkedése. Viszont amikor leereszti a fegyvert kicsit sértődött hangon szólal meg.*
-Nah, nem vagyok elég veszélyes?-*de elmosolyogja a dolgot, így nem olyan hiteles a színjáték. A kérdésre viszont habozik.*
~Evolyrani, az már egyszer biztos!
-Evolyranból jöttem!-*Alig látható módon megvonja a vállát, amit ha észrevesz a fiú félre is értheti. Akira mondata közben az igazi otthonára, és a nevelőotthonára gondolt. Nem Evolyrani. Mégis onnan jött. de hozzáfűz egy bíztató mosolyt.*
-Igyál. Jót fog tenni. Igérem nem mérgezlek meg!-*mosolyogva mondta mindezt, bár rosszúl esett, hogy Dagorladinak hitték.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 12:42

- Köszönöm, de van nekem is! -utasítja el a lánytól a vizet.
*Lucio még mindig gyanakodva figyeli őt.*
- Még mindig nem mondtad meg, hogy ki vagy! Te is a túlélő közül vagy? -kérdezi félhangosan.
*Igyekszik letörölni arcáról az izzadtságot, mert már jó ideje itt van a forróságban.*
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 12:49

*A fiú megint elhárítja a vizet.*
~Hát jó, többet nem kínálom.~*Végül is neki is kell az a víz. Majd látva a fiún, hogy türelmetlen kezet nyújt ezzel jelezve, hogy ő nem tart tőlle, és neki sem kell.*
-Akira vagyok. Akira Angel, egy távoli országból, amit szintén leromboltak a dagorladiak. Ha a túlélők alatt az Álomfalviakra gondolsz, jelenleg nemtudok rá választ adni. Ezért vagyok itt.
*Tömör és világos. Legalábbis Akira ezt gondolta. Bemutatkozott, de nem mondta el féltett titkait. Most már a fiú jön.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 12:55

*A lány nem volt dagorladi, ebben a fiú biztos volt.*
- Én Lucio Rashan vagyok. Én a hajtőröttekről beszélek. A hajó viharba került és egy hatalmas hullám szétzúzta a hajót. Én itt kötöttem ki néhány emberrel, de a dagorladiak megölték őket.
*Lucio összeszorítja öklét.*
- Ezért még bosszút fogok állni! -mondja mérgesen.
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 13:02

*A lány szeme kikerekedett Lucio történetén.*
-Nagy szerencséd lehet, hogy nem öltek meg. De...-*felébredt a kiváncsiság bennne*-...honnan kerültetek ide? Vagyis Dagorladba.
*Még mondott volna pár vagyist, hogy érthetőbb legyen amit mond. Úgy érezte nem fejezte ki magát eléggé, de nem akart dadogni, így inkább befogta a száját és remélt. Hátha érti Lució félszavakból is, hogy mit akart kérdezni. A kulacsot közben eltette.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 13:17

- Ez nem szerencse volt... Norlänből indultunk Evolyranba. -fejezte be a mondatát. Van itt valami élelem a környéken? Már pár napja nem ettem.
*Lucio nem tudott, mit tenni.*
- Ha szereztem egy kis élelmet, akkor visszamegyek a partra! Hátha jön egy hajó.
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 13:27

*Hogy is segíthetne, rajta.*
-Szerintem ne a partra menj. Már várhatnak a Dagorladiak.-*Majd elgondolkozott.*
-Nézd, nem vagyok túl ismerős ezen a helyen, de ha északnak tartasz, egy még evolyrani erődöt találsz. Onnan könnyebben hazatérhetsz. az ételről szólva, én még egyetlen vadat sem láttam ittartózkodásom alatt.-*Tárja szét a karját.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 13:33

- Pont azért mennék a partra. Legkaszabolom mindegyiket. -mondja nyugodtan.
- De mivel nincs sehol sem élőlény, ezért inkább... Elvezetnél az erődhöz? -kérdi.
*Néha körbenéz, hátha lát valakit. Kicsit leporolja magát, mert tiszta dzsuva.*
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 13:41

*Akira figyelmesen hallgatja a fiút.*
~Én is pont eszt tenném!~*Erre elmosolyodik. Majd kissé megilyed, hiszen nem járt még az erődnél.*
-Hát jó..-*Pirul bele zavarába,(haladás, ez a második pirulása)*-Menjünk eggyüt. De figyelmesztetlek, csak egy darabig tudom az utat. Utánna, csak annyit, hogy mindig északnak!
*Úgy beszél, mint aki nem tud semmit, de a mozdulataiban mégis elszántság van, és magában már az ösvényeket eleveníti föl.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 13:46

- Rendben!
* Lucio követi a lányt és próbál beszélgetést kezdeményezni.*
- Te pontosan miért vagy itt? Vagyis ilyen veszélyes helyen! Látom fel vagy fegyverkezve, de itt nem hiszem, hogy találsz társakat.
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 14:04

*Elősször csakúgy elindúlt. Nem is nézte, hogy Lucio követi-e. Végül a fiú kezdeményezett, és bár a legkézenfekvőbb, de a legfájdalmasabb kérdést tette fel. Akira lassított léptein, hogy a fiú beérje, és elütötte a szót egy viccel.*
-Társakat nem is, de ellenségeket annál inkább!-*Ránevetett a fiúra. Arra gondolt, hogy elmondja miért van itt, de csak akkor ha a srác tényleg érdeklődik. Közben jől megnézte magának az evolyranit.*
~Ő is szőke. Itt Dagorladban csak szőkkékkel futok össze?
-Azért nállad sem egy tőr van! Mindegyiket szoktad használni?-*Tette fel a cinikus kérdést.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 14:16

-Nálam azért van ennyi fegyver, mert én felkészülök minden várható bajra. Hátha találkozok néhány dagorladival. Elég sűrűn kell használjam, mert nincs olyan nap, hogy ne kötnének belém. De még mindig nem mondtad el, hogy miért vagy itt!
Vissza az elejére Go down
Akira Angel

Akira Angel


Hozzászólások száma : 427
Age : 35
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 14:34

~Hm, nem mintha nállam nem azért lenne fegyver...de...lássuk be, nálla tényleg több van!
*Majd a fiú megint rákérdezett útja céljára.*
~Kitartó, mondhattom. Úgy viselkedtem, mint aki nem akar erről beszélni, - más esetben igaz is lenne-,de mégsem tágított.
*Bár volt kedve ahhoz, hogy elmndja, nem akart sokat beszélni, és azért a fiút is kicsit le szeretné higgasztani.*
-Tudod, rendesen valami olyasmit mondanék neked, hogy "mi közöd hozzá", vagy " bocs, de ez magánügy", de most olyan hangulatomban találtál, hogy elmondom. Nem nagy ügy, csak...nekem. Az apámat keresem.
~Hátha életben van még!
-Ha itt van, mielöbb ki kell, hogy szabadítsam.-*Tette, hozzá, nehogy azt higgye a fiú, hogy dagorladiról van szó.*
Vissza az elejére Go down
Lucio Rashan
Kém
Lucio Rashan


Hozzászólások száma : 207
Age : 38
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Aug. 31 2009, 14:43

*Lucio lehet, hogy megbántotta ezzel a kérdéssel, de tudni szerette volna.*
~Az édesapját. Valószínű, hogy nincs életbe, de minek lombozzam le.~
-Biztos él és megtalálod! -mondja kedvesen.
- Mióta vagy már itt?
*A fiú nem, mert már igazán kérdezni, nehogy megbántsa, de ennyi még belefér.*
Vissza az elejére Go down
Victor Strathos
Fekete Lovag
Victor Strathos


Hozzászólások száma : 110
Age : 37
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Dagorladiak
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 01 2009, 18:37

*Egy ló vágtázik. Holdfény az, akit lovasa nem kíméli az úton. Nagyon nem. A síkság közepére menekül a fekete köpenyben lévő titokzatos férfi. Nem bírja már a többiek között. Lova kifárad. Hagyja, hogy megálljon. Leszáll lováról, majd egy nagyobb szikla hátához leül és nekitámaszkodik. Jobb lábát felhúzva, másikat fektetve hagyja, így ül... és mereng a semmibe. Arca rezzenéstelen. Semmi nem történik. Csak pihen a lovas. Csuklyája fején van, így a napfény nem világítja meg arcát. Szereti a férfi a sötétséget, de most mégis a világosságban van, ott ahol bárki észreveheti, de mégis biztonságban van, mert erre még a madár se jár. Mért van itt? Kitüntették. Egy század parancsnokává tették. Talán nem nagy poszt ez, de neki nem kell. Azzal a századdal nagy gondja lesz még. Járhat vele Evolyran felé csatába. Nyernie kell és majd úgy érkezik vissza, mint egy hős. Ő nem akar hős lenni. Ő csak egyedül akar lenni. El akar menni Evolyranba, ott talán békében élhet.*
~Úgy, mint Álomfalván... igen... mint Álomfalván.~
*Lehajtja fejét, a homokot figyeli és a köveket, kavicsokat. Egy pillanatnyi fuvallat meglebegteti köpenyét, de ez a szellő oly szomorúan hat. Ennek a szellőnek nincs semmi feladata. Csak arrébb pakolja a port. A port az elhullott állatokra, vagy állatokról. Akár... emberekről is. E szellő ha rossz felé fúj, a vándor megérzi a rothadó tetemek szagát, mely lehet, hogy egy dagorladinak kellemes lenne... de nem Victornak. Úgy sírna. De egy dagorladi nem sír. Egy férfi nem sír... Victor nem sír. Lova egyet prüszköl. Por szállt orrába, az irritálta. Victor lovára tekintett, felemelte karját, Holdfény orrát megsimogatta. Az pedig nem mozdult. Csak egy nagyot pislogott. Ez volt a reakciója, a válasza, a hálája. Olyan, mint a gazdája. Nem szól, nem mozdul, nem érez. Vagyis nem érezhet... és ha érez is valamit, azt titkolnia kell. Hisz senkit sem érdekel, mit érez. Teljesítenie kel, amit neki parancsolnak. Csak ennyi a feladata. Egy rabszolga... egy robot... semmire nem való... csak tengődik a semmiben és azt mondják neki, hasznos pedig nem az... egy semmi... egy Senki.
Victor feltekint az égre. Onnan is a Napra, ami most ontja igazán tüzét a tájra. Meleg van. De Victort és lovát ez nem érdekli. Nem is érzi... már nem éreznek semmit. Szívük hideg, kőből van. Nincs, ami megpuhíthatná, ami megmelegíthetné szívüket. Nincs semmi. Csak a fájó emlék... mely annyira távolinak tűnik, hogy már csak álomkép. Meg sem történt. Nem is voltak soha azok a nemesi érzések. A múlt, amire emlékszik... meg sem történt. Csak egy másik életben. Nem is ő volt az, akkor... akkor minden más volt. Most itt magányban, egyedül, kire a madár se néz, nem gondol rá senki, ül a fekete lovag és arra gondol, hogy élete akár a lehelet. Egy darabig látszik... majd eltűnik úgy, mintha nem is lett volna. Testet ölt a halál... a fájdalom, a melankólia. Ott ül Victor mellet, sőt... a szívében. Minél többet foglalkozik e dologgal, annál hidegebben gondol vissza rá. A régi elmúlt... vége, nincs többé. Már ő sincs többé...
...talán... véget kellene vetni ennek... de nem... akkor nem lehetne változtatni rajta... amíg valami rossz, addig lehet jóvá tenni. A jót már nem lehet jóvá tenni. Rossz helyzetben vagy? Tedd jóvá!*
~Tedd jóvá!~
*Igen... ez a válasz. Victor elmosolyodik. Feláll. Rápattan lovára, majd egy hatalmas vágtával visszatér oda... ahonnan jött.*
Vissza az elejére Go down
Nathaniel Setiu
Halott-keltő
Nathaniel Setiu


Hozzászólások száma : 2
Age : 278
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 01 2009, 20:06

*Lova patáinak döngése már szinte teljesen beleívódott fülének minden zugába, s egész útja során csupán ezt a hangot hallgatta, mely néha már-már kellemesnek is hatott, de volt, mikor már idegesítette folyamatosan ugyan az a hang. Ahogy egyre távolodott a part vidékről, s mikor belépett Evolyran homokos talajba épített kapuján, még teljesen más tájakkal nézett szembe. Azonban azóta néhány nap el telt, maga nem is tudja pontosan mennyi, mert nem állt meg egy szusszanásra sem, de még arra se, hogy egyen, s igyon valamit. A kiszáradástól nem félt, ám már érezte, hogy szervezete gyengül, s hiába tünde léte, mit sem fog használni ha teljesen kmeríti magát. A hely, ahol most vágtáztak kiszáradt, kopár, s lakatlan vidéknek tűnt, amit eddig talán csupán a hegyek között látott jövetele során. Néhol azonban egy-egy kisebb gombolyagszerű száraz labda pamacs gurult végig előtte, mely egyszer majdnem beleakadt lovának lábába, s mikor leszállt, hogy megnézze, történt-e valami hátasával, látta, hogy tüskék meredeznek ki a szárak oldalából. Ha bele akadt volna, biztos egy ideig nem mehettek volna tovább. De mivel nem történt semmi, tovább ment. Most már azonban, mintha az éjjel lassan elérkezne e földre, bár nem lehet pontosan meghatározni, mivel Nathaniel az égre pillantva nem is tudja pontosan, milyen napszak van most. Mióta jön, ugyan olyan sötét az ég, borus, fekete felhőkkel takarja el az eget, talán néha volt olyan, mikor egy-egy pillanatra világosabbnak tűnt. Mikor végre előbukkant egy szikla perem, amihez egyre közeledett, most már úgy döntött ideje megállni, s végre pihenni legalább egy keveset. Holnap is tudja folytatni az utat. Vissza fogta lovát, s az lassan, fokozatosan ügetésbe váltott át, majd egy ideig fejét ide oda dobálta, mire hullámos, hosszú sörénye ide oda repkedett a levegőben, s ezzel együtt, ahogy vissza fogta, saját haja is hasonlóképpen "tett". Végül már négy lábon álltak, s egy ideig egyikük sem csinált semmit, majd Nathaniel egy mélyet sóhajtott, s lepattant lováról. Egy kissé lábai meginogtak, ennyit folyamatosan még sosem lovagolt napokon keresztül. De nem bánta. Lován is látszott, hogy teljesen kimerült már, de bírja a gyűrődést. Egy kis étel, s ital mindkettőjüket majd megerősíti. Még mielőtt ez megtörténne, le szerszámozta ménjét, hogy legalább megszabaduljon egy időre felesleges terheitől. A pihenés mindkettőjüknek jár, bár nem épp ilyen tájon kellene, de hát most a közelben nincs más előre láthatólag. Lekapolt mindent egykupacba, majd oda ment lovához, aki egy kicsit rágcsálta saját nyelvét, mivel a zabla sokáig volt a szájában, s elzsibbadt kissé. Majd egyet rácsapott a farára, mire az vágtába ugrott, s dobálta a fejét, közben eszeveszetten körbe futkosta társát. Nathaniel elmosolyodott ménjének tüzességén, s egy ideig bámulta fekete szépségét, majd megrázta fejét, s végül előpakolta csomagjait, minden ételt elő készített, lovának pedig zabot, s abkarot kevert össze, némi vízzel, melyet két kulacsban tárolt. Az egyik felét megitta, majd egy vödörbe oda nyomta lovának az ételt, s maga is előszedte finom kenyerét, s némi sajtot, ami szerencsére nem romladó egy hamar. Leült, s neki támaszkodott egy sziklának. Olyan jó ízűen ette az adagokat, mint még soha. Nagyon éhes volt,. de még is lassan evett. Most már megnyugodott, hogy mindketten feltöltődhettek némileg. Most már csak elkell döntenie, itt marad, vagy tovább áll?*
Vissza az elejére Go down
Victor Strathos
Fekete Lovag
Victor Strathos


Hozzászólások száma : 110
Age : 37
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Dagorladiak
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Okt. 01 2009, 20:20

*Vágtázott visszafele, de hirtelen beborult az ég. Victor nem csodálkozott el ezen, hisz ez mindennapos Dagorladban. Nem tudni miért, egyszerűen elsötétül az ég. Talán a szellemi sötétség és a gonoszság az oka. Az biztos, nem egy kellemes hely ez a Dagorlad. Kicsit pihenteti is a lovat, csak lépdel tovább a ló. Miközben utazik visszafele, meglát egy erre a helyre nem való személyt.*
~Egy elf.~
*Állapítja meg magában. Más dagorladi rohanna és lefejezné az idegent. Vagy elhurcolnák és kihallgatnák egy könnyed kínzás kíséretében. Victor oda lépdel lovával az idegenhez. A férfin természetesen rajta van fekete köpenye és csuklyája. Fegyverei és páncélzata nem látszik. Sem csillogó zöld szemei.*
-Mi járatban errefelé? Talán jobb volna visszatérnie Evolyranba.-
*Mondja titokzatos, nyugodt, lágy, halk szóval. Mindig így beszél. De ugyanakkor határozott is. Látszik rajta, nem valami parasztlegény, hanem valamiféle nemes.*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Nov. 16 2009, 15:32

*Edward Ettelébe érkezve nem éreztt semmiféle változás, legbelül. Ment a maga útján, volt elötte egy cél. Ez határozottá és maga biztossá tette, bár nem mintha enélkül elveszett ember lenne. A bűzös mocsárból való kijutást sem élménynek , vagy öröm okának tekintette, amit bárki más annak látott volna. Rossz hangulatban volt. Nem avval foglalkozott, hogy hol van most, hanem avval akivel annyira találkozni akart. Zeeb mocsarában is történt vele egy es más. Az az idegen, akit nem láthatott. Nem bírta kiverni a fejéből. Vajon ki lehetett? Így bandukolt a tűző napon ami egyáltalán nem zavarta. A szemét nem bántotta. Olyan erős szemekkell rendelkezett ami nem csak tökéletes, és érzékeny minden mozdulatra, de erős is. Iylen szem a sárkányoknak van még,. Most már csak kék köpenyét viselte. Dagorladi páncélját otthagyta Darkloobban. Így nem, olyan feltűnő. Alatta néha kilátszott a barna újjatlan.*

//Időntúli Antoniuszal//
Vissza az elejére Go down
Antonius fejedelem
Fejedelem
Antonius fejedelem


Hozzászólások száma : 284
Age : 45
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Nagyúr
Rang: Lovag

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Nov. 16 2009, 20:19

*Már több napja feküdt a síkság kiaszott talaján eszméletlenül. Élelem, víz nem volt nála, hisz ahonnan jött...a föld alól, nem hozhatott.
Amikor erre a tájra vetődött, már akkor nem volt semmi ereje, csak egy belső erő hajtotta mind előre(a pusztulásba)...az életben maradási ösztön. A síkság közepén látott egy hegyet emelkedni és azon egy várat....igen, tudta, hová vetődött, de nem volt ereje...sem visszafordulni...sem semmi máshoz. Összeesett. Kétszer jött fel a nap azóta, s a föld porát rendszerint megtáncoltatja arcán a hűvös szél, mely a sötét várból érkezik és megpihenve a haldokló erőtlen testén, tovább száll a tenger fele, mintha nem is lett volna útjában egy szenvedő lélek. Kegyetlen az élet, s nem felejti el emlékeztetni a bujdosóval nap mint nap, óráról órára, percről-percre, mert bár eszméletét elvesztette, de fejében a képek nagyon is élők. Mintha még mindig ott lenne, a föld alatti járatból őrülten rohanva kifele, miközben fejükre szakad az egész. Ő kijutott, talán társait maga alá temette a föld...de Antoniusnak sem lesz kíméletesebb a sors...ha nem találnak rá, azért hal meg...ha rátalálnak, hát azért. Talán jobb lett volna nem menekülni, csak hagyni, hogy rászakadjon minden...s csendesen elmúlni....*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyHétf. Nov. 16 2009, 20:31

*Megy rerndíthetetlenűl megy a maga útján. Majd nemsoká egy heverő testet vesz észre. Nem fut oda. Nap mmint nap lát holtakat, de ellmenve mellette mintha lélegezne. Bár dagorladi, azért szorúlt belé némi emberi érzés. Lehajolt mellé, és a hátára fordította. Egy férfi. Nem ismerte, evolyraniakkal még nem volt dolga. Elővette a kulacsát és rálocsolt egy kicsit az eszméletlen arcára. Mikor feleszmélt adott inni is. Nem szólt semmit. Semmi nem jelezte Dylan dagorladi voltát. A ruházata sem, és az arca végképp nem. Hiszen ő nem odavaló, csak ott nevelkedett. Amikor már úgy érezte elég erős a férfi ahhoz, hogy beszéljen megszólította.*
-Fel tud állni?
*Nem kérdezte kilétét, honnan jött, vagy miért van itt. Ha akarja majd elmondja magától.*
Vissza az elejére Go down
Antonius fejedelem
Fejedelem
Antonius fejedelem


Hozzászólások száma : 284
Age : 45
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Nagyúr
Rang: Lovag

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyKedd Nov. 17 2009, 17:56

Hirtelen üde érzés járta át egész testét. Tudta, hogy ez nem a hűvös szellő hatása, hanem valami más. Egy pillanatra mintha megszűntek volna mind fizikai, mind lelki kínja.*
~Meghaltam…nincs több szenvedés…~
*Viszont ez az eufórikus érzésekkel átitatott másodperc hamar elszállt és rá kellett döbbennie, hogy nincs vége..Tovább kell harcolni…az ő ideje még nem jött el. Lassan kinyitotta szemeit, s nagyokat kortyolt a felé nyújtott kulacsból. Egyelőre az volt az első dolog, amit észlelt…de ennek a tárgynak tulajdonosa is van…oh, csak ne dagorladi legyen. Miután sikerült szomját csillapítania, elengedte a kulacsot, s figyelmét az őt felsegítő férfira irányította.*
~Talán nem ellenség…talán barát…~
-Köszönöm
*Ennyit mondott, miután sikerült felállnia a férfi segítségével. Körbenézett. Sehol egy teremtett lélek, csak a síkság közepén álló sötét vár jelezte, hogy a közelben azért vannak valakik…valakik, akik veszélyt jelenthetnek. Próbált nem erre gondolni, s arra, hogy talán a férfi nem a várból jött...igen, megmentette életét...de ki tudja, hogy mi szándéka van vele. Antonius most teljesen védtelen volt és kiszolgáltatott, nem esett volna nehezére segítőjének végezni vele…bár ha segített, akkor most, pillanatnyilag nem bántja…Ruháját leporolta, majd segítője szemeibe nézett, kezet nyújtva neki.*
-Megmentetted az életemet, tartozom neked. Mond, kit tisztelhetek benned? Én An…Mulfor vagyok, az emberek városából.
*Nyugtalanul várta, hogy a vele szemben álló megszólaljon….és valami biztatót mondjon.*
~Mulfor, Nierwes, Gorrius, életben vagytok? Bárcsak itt állnátok mellettem, akkor nyugodt lennék...bárcsak ne lenne az az érzésem, hogy…~
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyKedd Nov. 17 2009, 19:40

*Az idegen megköszöni az italt, majd megpróbál felállni. Kisseb nagyobb erőfeszíttésekkel, na és az ő segítségével sikerül is. Aztán bemutatkozik. Ami azt illeti nem ment el Dylan füle mellett az "An...", kezdetü szó. Rezenéstelen arcal válaszolt. Nem lehetett semmit se megtudni szándékaiból, bár hanghordozása enm volt ellenséges, csupán kimért.*
-Dylan, a pokolról.
*Ennyit mondott, de ez több volt a soknál. Vajon mit jelenthet ez? Mulfornak most nehéz dolga lehet, de ha elég jól vág az esze kilogikázhatja. Nem szereti "hazáját" különös segítője.*
Vissza az elejére Go down
Antonius fejedelem
Fejedelem
Antonius fejedelem


Hozzászólások száma : 284
Age : 45
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Nagyúr
Rang: Lovag

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptySzer. Nov. 18 2009, 18:39

*Az idegen hangjában nem volt semmi barátságos, miután meg jelképesen elárulta otthonának nevét, hát az sem hatott valami nyugtatóan Antoniusra. Bár ereje nem volt sok, a vár fele fordult és egy kisebb fejbiccentés kíséretében arrafele, rákérdezett.*
-Szökevény vagy, vagy közéjük tartozol te is?~
*Bármi is lesz a válasz, Dylan szemeiből könnyen kilehetett olvasni, hogy az a sötét, egymagában álló vár…ott fent, a Gorr hegyen, nem nőtt a szívéhez, bármennyi ideje is él ottan. A válasz késett. Nem látott tétovázást Dylan arcán, de nem tudta, hogy mire számíthat. Végig szemeibe nézett…miközben egyik kezét óvatosan leeresztette övéhez, hol tőre volt…Ha úgy alakulnának a dolgok, meg kell védenie magát...*
Vissza az elejére Go down
Edward Dylan
Sárkány hadúr
Edward Dylan


Hozzászólások száma : 304
Age : 259
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Elf varázsló

1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 19 2009, 19:04

*A kérdés jogos volt. Dylan nem nézett hátra, tudta mi van ott, de tényleg várt egy kicsit. Méllyen Mulfor szemébe nézett. Nem látott semmi tétovázást benne, de némi kis félelem megcsillant benne. Észrevette az alig látható mozdulatot is. Nem tudhatta mihez nyúlt, de könnyen kitalálhatta. Valamlyen fegyver. Még csak el sem mosolyodott, pedig volt oka rá, hiszen egy kis tőrrel nem lehet leszereni. HA meg akarná ölni akadálytalanul meg tehetné bármikor.*
-Nem vagyok szökevény, és nem tartozom hozzájuk sem.
~Már...nem tartozom sehova.
*Türelmesen figyelte a férfi reakcióit. Majd a vár felöl, messzebb egy porfelhő jelent meg. Egy őrjározó csapat lehetett, de még messze voltak.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Ettelë, a Halál-síksága   1. Ettelë, a Halál-síksága - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
1. Ettelë, a Halál-síksága
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: DAGORLAD :: Dagorlad pereme-
Ugrás: