EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 3. Apró tanya

Go down 
+14
Seyla Vulfia
Aldo Barras
Cecília
Lyllen
Caius Alec Snarknit
Dreamien Tifar
Hiswa
Mitryas Hythamorys
Fénylőszemű Adryana
Nexus
Avaia Eldsaye
Nemes Kressara
Émia
Mesélő
18 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyPént. Feb. 06 2009, 19:38

APRÓ TANYA


Az Emberek fővárosa előtt, Liantassë lankásának dél-nyugati részén áll az emberek földműveseinek, állattartóinak központja, Apró tanya.

Takaros kis házak állnak körben, egy tágas főtér körül, mint egy átölelve azt. A Tanyán él a földművesek nagy része, akik nem akartak beköltözni Fehértorony-várába.
A tanya körül terülnek el a veteményesek, a gyümölcsösök, melyeket a gazdák oly nagy szeretettel ápolnak. Itt állnak a lábasjószágok karámjai is, s itt kapirgálnak a baromfiak is.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A tanya nyugati részén áll az Öreg magtár, ahol a begyűjtött, learatott terményeket és húsokat tárolják a földművesek és az állattartók.
A magtár előtt álló kis kút állítólag Evolyran legtisztább és legfinomabb vízet adja…

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vissza az elejére Go down
Émia

Émia


Hozzászólások száma : 54
Age : 162
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyHétf. Feb. 09 2009, 08:45

*Meg kellett könnyítenie dolgukat,egy varázslattal elintézte,hogy egy nappal előbbre kerüljenek.Persze az éjszakát így is a szabad ég alatt töltötték,megpróbált mindent megtenni annak érdekében hogy a lány ne féljen.Estére pálcájával fényt varázsolt neki,úgy tűnt nem szívleli a gyermek a sötétséget.Reggel mire felkelt gyümölcsöket szedegetett össze neki a bokrokról,mik termékenyek voltak és frissek.A nap további részét folyamatos szárnyalással töltötték.A kislány már kezdte megszokni a repülést,így néha lavírozgatott vele s bukfencezett.Kacagó hangja betöltötte a légteret,és Émiat is jobb kedvre derítette vidám kacagása. Volt hogy már csak egy kézzel kapaszkodott nyakába és félig elfordult tőle hogy láthassa a tájat.Nagy korában elbüszkélkedhet hogy repül a levegőben egy valdával és a fél birodalmat bejárták. A korai délutánban Émia tudta hogy ma sem érik el a seldëk területeit.Újabb és a biztonság kedvéért újabb bűbájt alkalmazott,hogy hamarább odaérhessenek.
A nap ismét a horizont felszínét súrolta,mire mindketten megpillanthatták a csöppnyi falut,mi szemük elé tárult.Gyorsan az arcára pillantott ismerős e számára ez a hely mire nagy szemek és vidám mosoly jelezte számára,hogy a lánynak ismerős a terület.Sóhajtott.*
- Húh már azt hittem a Fehér torony várában laksz.Bár nincs messze ettől a falutól,de mégis csak jobb....-*sóhajtotta.
Az apró házak kéményei ontották magukból a szürkés fekete füstöt,beszennyezve a szépséges azúr kék eget.A lágy szellő nehezen űzte tova őket,harcoltak és kergetőztek egymással. Az ablakokon át gyertyák meleg fényei osontak ki a kései szürkületbe.Ám e idili összhangot egyvalami felborította.Ahogy egyre közelebb és közelebb értek,falusiak mozgó alakjait pillantotta meg.Őrültek módjára kerestek,kutattak valamit,ezt jól látta ily távlatból. A felismeréstől elmosolyodott és még intenzívebb tempót diktált maguknak.Hát persze hogy a kislányt keresték...*
Vissza az elejére Go down
Émia

Émia


Hozzászólások száma : 54
Age : 162
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyHétf. Feb. 09 2009, 09:17

*A közel egy méteres Szürke Valda,ölében a kislánnyal lebegett a házak között.Amint megpillantotta az első seldët elkiabálta magát.*
- Hééé! Hahó! Hoztam valakit!-* vékony hangja félbeszakította a falu lakóinak tevékenységét és valamennyien rájuk fordították figyelmüket. a kislány fáradtan kapaszkodott belé,arcán halvány,tündöklő mosoly dukált. Úgy tűnt felismert valakit az asszonyok és férfiak közül mert vad integetésbe kezdett.A tömeg egyszerre sóhajtott fel a kislány láttán s megkönnyebbült felkiáltások hangozak el a levegőbe.*
- Tudtam hogy életben van!
- Hála a magasságos égnek!
- Visszahozták a kislányt!
- Épségben van! - *s megannyi kiáltás hangzott el,mire a tömegből egy kedves,fiatal asszony lépett ki kötényes,kendős alakjával.Amint megpillantotta a már lerakott kislányt,remegő ajkaihoz kapta kezét, szemei megteltek könnyel s térdre vetette magát.*
- Pöttöm Luisana!!!!-*kiáltotta s kitárta karjait hogy keblére ölelhesse csemetéjét.Meghatódva szemlélte az eseményeket,majd sóhajtva megszólalt.*
- A Ragyogó Tölgyesben találtam rá. Semmi baja nem volt csak megszeppent egy kicsit, s sírdogált.Próbáltam kideríteni nevét és azt hogy hol lakik de nem szólt.Aztán rájöttem hogy nem tud beszélni.-*mosolyodott el.Az asszony hálálkodva köszönte meg hogy visszahozta legkisebb gyermekét.*
- Az ég áldja meg jóságáért!-*majd ölében a lányával,ki elbóbiskolt a kimerítő utazás után,visszatért házukban.A nép mosolyogva pillantott s valdára s egy egy kedves szót is kapott. Ez természetes volt részéről,hisz bajban volt egy kislány.
miután megelégelte a köszöneteket,felröppent a levegőbe egy nyolcast leírva.Hosszú út állt még előtte a Ragyogó Tölgyes felé,így hamarjában útnak is indult. Fárasztó napjai voltak,most már csak egy kis pihenésre vágyott...*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 20:16

*Ismételten elindult, hogy sétálgasson kicsit. Mostanában olyan unalmas volt minden és mindenki. Már arról is lemondott, hogy Formenyával találkozzon. Nagyon úgy tűnt, hogy elfelejtette őt a boszorkány. Persze azért még reménykedett a legjobbakban. Csak most egyszerűen nem volt senki sem a várban, akivel oly szívesen beszélt volna, így hát kénytelen volt szokásos kedvenc időtöltése beiktatására, a sétára. Harcos lévén fura lehetett, hogy örökké csak sétálgat, de hát nem tehetett mást, mikor nem volt mit tennie. Nem volt háború, így neki nem akadt otthon sok dolga. Persze, majd ma éjféltől ő lesz az őr a kapunál. Beajánlotta magát. Persze az apja mit sem tud erről a kis dologról. De Kressara már nagyon unta, hogy nem enged meg neki szinte semmit sem, amit szeretne. Így most a tudtán kívül jelentkezett az őrségbe. Egyenlőre csak heti 2-3 napot kell dolgoznia, de megkapja érte a jó fizetséget is. Így legalább nem fog örökké unatkozni, s még pénze is lesz egy kevés. Eme kellemes kis gondolatok közepette került egyre közelebb az egyik istállóhoz, hol még égett egy helyen a lámpás. Bekukkantott, de nem talált bent senkit sem az alvó állatokon kívül. Nem is számított másra. Ily késő este ez a helyénvaló, aludni. ~Jaj, remélem apám nem tudja meg, hogy munkába álltam az őrségnél! Akkor leszedné a fejemet!~ Kételyekkel teli gondolatokkal sétált tovább az egyre csak sötétedő utcákon.*
Vissza az elejére Go down
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas
Avaia Eldsaye


Hozzászólások száma : 132
Age : 33
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 20:30

*A nap már rég átzuhant a vörösre mázolt horizonton, amikor Szépség megérkezett a tanyához. Leugrott a molnár szekeréről, és boldogan szaladt hátra kioldozni az öszvért. Szürkét elvezette a liszttel megpakolt kocsitól, és búcsút intve a vézna kis fiúcskának, ki idáig elhozta, sietősen megidult a házakhoz vezető úton. Nem kellett sokáig bóklásznia a homok utakon, mert egy fegyveres nőbe szinte bele rohant az egyik kanyarban. Megszeppenve nézett végig a nőn.*
- Bo... bocsánat. Nem vettem észre időben.
*Kipirult arccal nézett maga elé, de aztán eszébe jutott, hogy a nő talán tud neki segíteni, így újra rá emelte tekintetét.*
- A tanya vezetőjét keresem, vagy egy olyan személyt, aki megmondhatná nekem, hogy letelepedhetek-e itt? Tudna nekem segíteni?
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 20:43

*Amint a házak között lépegetett gondolataiba merülve, egy kislánynak ment neki. Majdnem ledöntötte lábáról szegényt. Egyből utána is kapott, s segített neki talpon maradni. Jól végigmérte a kislányt. ~Biztosan egy seldë lehetsz, kicsi lány. De vajon mit keresel itt?~ Erre hamarosan meg is kapta a választ. Halvány mosollyal szólt a lányhoz megnyugtatva őt.*
-Szervusz! Nincs semmi gond, elvégre nem lett baja egyikőnknek sem!
*Itt egy kicsit kuncogott is, majd bemutatkozott, s kezét a kislány felé nyújtotta.*
-Kressara vagyok. Benned kit tisztelhetek, kicsi lány?
*Játékosan végignézett a lánykán ismét, majd nagy levegőt véve belekezdett a válaszába.*
-Természetesen tudok neked segíteni és kérlek, hoyg ne félj tőlem, nem foglak megenni! ÉS nyugodtan tegezz csak! Hívj Kressarának, Kress-nek....vagy ahogy akarod! Ami pedig ezt a letelepedéses ügyet illeti, kérlek, mondj el nekem mindent. Hogy mit is szeretnél pontosan, honnan jöttél, satöbbi, satöbbi. Hidd el, bennem megbízhatsz teljes mértékben! Csak tudnom kell miden kis részletet, hogy útba tudjalak igazítani.
*Kedvesen mosolygott a lánykára, s egy kacsintást is eleresztett felé, hogy ezzel is növelje a kislány bizalmát benne.*
Vissza az elejére Go down
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas
Avaia Eldsaye


Hozzászólások száma : 132
Age : 33
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 20:57

- Kicsi Szépség a nevem. Hetek óta utazgatok, hogy eljussak ide. Evolyranba hajóval érkeztem. A hajón meséltek nekem Evolyranról, és a seldëk gazdagon termő földjeiről, s szívélyes természetükről. Így elindultam ide. Néhány napja találkoztam az itteni molnárt segítő fiúval, aki elhozott idáig. Itt szeretnék egy házat, egy kis istállóval az öszvéremnek, és egy kis kertet gyümölcsösnek. Ennyi lenne tulajdonképpen.
*Kissé bátrabban szemügyre vette Kressara fegyverzetét.*
- Kressara, segítel nekem? Csak abban, hogy ideiglensen megszállhassak valahol, ha másban nem...
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 21:12

*Mosolyogva hallgatta a buzgó kislányt, aki úgy tűnt, mindent elmond neki. Egészen megilletődött azon, hogy Szépség ennyire megbízik benne. ~Talán ilyen kedvesnek és megbízhatónak nézek ki? Azt hiszem, hogy változtatni kellene a megjelenésemen...~ Nevetett fel, majd a kislány vállára tette kezeit, s leguggolt, hogy úgy mondja neki.*
-Tetszik a neved, Szépség! Találó név....pont illik rád! De visszatérve a kis történetedre, az lenne most szerintem a legjobb, ha eljönnél velem a Fehértorony-várába, ahol én is lakok, aztán majd megkérdezhetem a nevedben Antonius nagyurat annak érdekében, hogy ide költözhess! Mit szólsz hozzá? Hidd el, tetszeni fog! Egy toronyban lakok. De addig még van egy "kis" út, amit meg kell tennünk.
*Végigsimított a kislány haján, majd felállt, s mosolyogva nyújtotta a kezét Szépség felé.*
-Nos, akkor velem jössz? Vagy netán maradsz?
Vissza az elejére Go down
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas
Avaia Eldsaye


Hozzászólások száma : 132
Age : 33
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 21:22

*Szépség arca felderült Kressara szavait hallgatva. Erősebben szorította meg első, és egyetlen háziállatának kötelét. Ajkai résnyire nyiltak, mikor szája szélére felhőtlen mosoly úszott.*
- Tényleg veled mehetek? És tényleg egy toronyba? És a nagyúrral is beszélsz az érdekemben? Nem is tudom, mit mondjak Kressara. Még senki nem volt ilyen segítőkész velem, mint te.
*Boldogságtól csillogó szemekkel fordult az öszvérhez.*
- Hallod Szürke? A várba megyünk. Oda, ahol a gazdag urak, és a szép ruhában járó hölgyek élnek.
*Aztán vissza fordult Kressarahoz.*
- Veled megyek Kressara.
*Alig mondta ki, már sebtiben meg is indult a vár vélt irányába, de megtorpant, amint látta, hogy a nő nincs mellette.*
- Indulunk akkor? *hangzott a sürgető kérdés*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Feb. 14 2009, 21:31

*Kressara nagyon megörült annak, hogy a kislánynak tetszik az ötlet. ~Hát persze! Hiszen még kicsi. Ők még hisznek a királykisasszonyos és a szőke herceges mesékben. És ez így van rendjén.~ Mosolyogva bólogatott Szépség kérdéseire, majd szórakozottan nézte, ahogy a kislány már előre fut, éppen a rossz irányba. A nő mosolyogva elindul a helyes irányba, majd nevetve fordult vissza.*
-Szerintem az lesz a legjobb, ha erre jössz! Ugyanis tudtommal erre van a vár. De ha rosszul tudom, akkor csak szólj!
*Mosolyogva indult el a Fehér torony várának irányába, hogy végre őrségbe állhasson. Ugyanis erősen közelgett az az idő, mikor neki kell kiállnia a kapuba és őriznie saját urának várát és egyben saját otthonát is. De addig is szépen elvezeti Szépséget a tornyába, hol apjával él, s elszállásolja az ő szobájában. Ma éjszaka úgysem fog aludni.

//A következő mehet a várhoz!Smile//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:13

* Ráérős léptekkel halad a tanya felé vezető úton. Ma egész nap kereste Antonius fejdelemet, de a nagyúr nem tudta fogadni.*
~Majd holnap... de most vár Sormás gazda meg a vacsorája. Jó öreg... Meghalna, ha egy este nem nála vacsoráznék...~
*s megszaporázza lépteit, hogy el ne késsen. Mert azt aztán nem bocsátaná meg az öreg. A pontosság és a jó vörös bor a gyengéje. Caitlin apjának tekinti az öreget, mert az ő szülei már régen meghaltak, s az öreg szomszéd nevelte fel. Tizenhat éves korától az vele és a feleségével élt és ők tették azzá, ami: népének egyik legjobb kémjévé. Caitlin nem lehet ezért elég hálás nekik.
Lassan odaér a házhoz, belép az ajtón, s átadja magát az öreg rajongó-féltő szeretetének, és Ayale néni gőzölgő vacsorájának.*
Vissza az elejére Go down
Nexus

Nexus


Hozzászólások száma : 98
Age : 33
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Sárkányok
Beosztás: Bestia
Rang: Evolyrani sárkány

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyVas. Feb. 22 2009, 11:43

*Vidáman, és állati éhesen szelte a levegőt. A Seldë uradalom egyik tanyaegyüttese felé tartott éppen. Persze koránt sem merő véletlenségből. Már legalább egy órája hallotta a nagyúr várából kihajtott nemes patások trappolását. Na meg ugye a nyerítések tömkelege is igen csak vonzólag hatott rá. Amikor a hatalmas karámhoz érve még az edzett hátasokat vizuálisan is megcsodálhatta, szájából még a nyál is kicsordult.*
~Ó, egek... Milyen édi-bédi kis pacikák vagytok. Na, hagy kukkantsam meg azt a húsos tomporotokat jó közelről. Mondjuk egy harapásnyi távolságról...~
*Gyorsan kinézett egy kissé távoli bozótost, ami végig nyúlt egészen a karámig. Kedve lett volna felkiáltani az örömtől, de tudta, hogy akkor fújhatná az ebédjét. Azt a sok, sok szép lovacskát. Hát sírí csöndben ereszkedett lefelé, ügyelve arra, hogy kellő takarásban legyen a közeli fáknak köszönhetően. Majd karmos lábai puhán érintették a talajt, ahogy leereszkedett a füves tisztásra. Könnyed futással bújkált egy darabig a fák között, míg el nem érte a bózótos szélét. Ha óvatosan közelíti meg a karámot, akkor nem fogját idő nap előtt kiszúrni jelenlétét a helyi gazdálkodók. No meg az a néhány katona, és harcos, kiket a tanyákon látott téblábolni. Persze valakiknek csak ide kellett neki hozni az ebédjét, még ha csak átvitt értelemben is. Mert ugye a lovak tudnak járni, és nem vinni kell őket. Ez természetesen, meg hasonló gondolatok csöppet sem foglalkoztatták éhes sárkányunkat, aki lapítva oldalgott egyre közelebb a lovakhoz.*
Vissza az elejére Go down
Nexus

Nexus


Hozzászólások száma : 98
Age : 33
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Sárkányok
Beosztás: Bestia
Rang: Evolyrani sárkány

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyVas. Feb. 22 2009, 12:48

*Fejét nagy nehézségek árán sikerült keresztül préselnie a néhol kissé tüskés bozóton. Szemei csillogva tükrözték vissza a nem mindennapi ménes egy fekete csődörének alakját. Ez a fekete tünemény messze maga mögé utasította tökéletes külsejével a többi lovat. A csődör nyerített, vágtázott, nyomában a kancákkal, s végül kétlábra ágaskodva nyerítve esett neki egy tőle gyengébb csődörnek, mely egy röpke hárítási kísérlet után gyorsan megfutamodott. A győztes ló peckesen lépdelt a karámban, és egyre csak közeledett Nexus búvóhelyéhez. Amikor csupán néhány lépés választotta el a karám végétől, akkor megtorpant, és figyelmesen hegyezte füleit.*
~Na, csak még egy picikét pacikám... A legjobbnak mellettem a helye, és ugye te volnál mind közül a legjobb. Na, tessék, lássék... harapjék!~
*A csődör nem észlelt semmi zajt, így tovább indult. A fekete ló nyakát nyújtogatva próbálta elérni a karámon túli füvet. Ekkor Nexus hátborzongató üvöltésére felkapta fejét, de már késő volt neki. A sörényes sárkány addigra a háta fölött termett. Könyörtelen, s mégis nemes egyszerűséggel mélyesztette a csődör oldalába, s hátába penge éles karmait, s közben már rá is harapott a ló torkára. A mén kétségbeesett nyerítése, s rúgkapálása semmivé lett hamarosan. A valamikor legerősebb, s legszebb csődör mostanra ernyedten csüngött Nexus halálos ölelésében. A többi ló szinte bele őrült a vezér mén haláltusájának látványába, és egymást letiporva próbáltak meg kitörni a karámból.*
~Nyugalom szépségeim! Nem kell úgy ugrabugrálni... ti is sorra kerültök legközelebb.~
*Ekkor már a tanyasiak, és az ott állomásozó katonák is megjelentek a ménes őrjöngésére. Néhány vasvilla repült Nexus felé, de sikerült szerencsésen elkerülnie a hegyes tárgyakat. Aztán kissé nehézkesen, de sikerült megkezdenie az emelkedést. A ló súlya hátráltatta ebben, de egyre föntebb küzdötte magát. Közben le-le pillantott az alatta kiabálókra.*
- A holló játszon a szemeiddel te szárnyas bestia! A nagyúr személyesen fog ezért kibelezni! *Ezt egy katona kiabálta felháborodott hanghordozással, s közben még az öklét is rázta Nexusra.*
- Íjászt ide! Íjászt ide! Leszedni a bestiát, ha mondom! *A tagbaszakadt harcos heves integetéssel üvöltözött íjászért, ami peh, de nem volt a tanyán. Egy szál íjász sem volt közel, s távol. De, miért is lett volna, hiszen senki nem készült sárkánylakomára. Nexus magasra emelkedve prédájával vette az irányt búvóhelyére, ahol nem téblábolnak kétlábúak.*
~De nehéz vagy pacikám... Még jó, hogy formában vagyok ma.~
*És nyúrga alakja eltűnt lassan a háborgó népség szemei elől, kik már előre féltek a fejedelem haragjától. Mert Antonius nagyúr legújabb szerzeménye volt az a pompás fekete csődör, melyet előző hátasa elorozása után vásárolt. És mint tudjuk, azt a lovat is Nexus emelte el a nagyúr orra elöl.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:49

*Az Apró tanya felé sétál, amikor a nevét hallja. Valaki kiabál. Caitlin megfordul és Bercelise Cynet karcsú alakját látja, ahogy futva közeledik felé. A nőben megfagy a vér, hiszen tudja, hogy kedvese Handassë éppen a mágus megbízásából van Evolyranban.*
~Csak nem valami rossz hírt kapott a tündémről?~
*fordul meg a fejében a gondolat, de aztán gyorsan el is űzi.*
~Handassë erős férfi és nagyszerű Csordaterelő! Nem lehet semmi baja.~
*de mire végig gondolja az Isthar már előtte áll.*
- Bercelise! Mi hajtott ily sürgősen a nyomomba?
*kérdi köszönés helyett a nőtől.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:50

- Üdvözöllek Caitlin!
*köszönti a nőt lihegve. Megigazítja ruháját, majd a nő szemébe néz.*
- Mondd csak, nem kaptál hírt Handassëról? Már két napja, hogy elment, s még mindig nem tért vissza Evolyranból… Vagy csak nem tudok róla?
*kérdi mosolyogva és most már nyugodtabban szedve a levegőt. Handassë a legjobb barátja már gyermekkora óta, s nagyon aggódik érte. Caitlin pedig Handassë szerelme, így a mágus –még ha szíve szakad is meg, hiszen ő is többet érez már a férfi után, mint barátság – Caitlinhez fut a kérdéssel.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:51

- Nem, nem tért még vissza.
*mondja a harcos, s mágus szemébe néz.*
- Azt hittem te szolgálsz hírekkel róla…
*s szemeiben nem titkolt várakozás van.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:52

- Nem, nem hozok hírt felőle. Két nap óta, hogy nem láttam, amikor elindult nekem sárk…
*gyorsan elharapja a mondatot, mert nem tudja, hogy Handassë elmondta-e kedvesének miért is megy Evolyranba.*
- Szóval két napja nincs hírem felőle.
*próbál kitérni a lány szemében felcsillanó kíváncsiság elől. *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:53

- Sárkányvér? Sárkánytojás? Sárkánypikkely?
*kérdi mosolyogva. Cinkosan mosolyogva.*
- Ezzel bíztad hát meg? S ezért nem árulta el még nekem sem, mit akar beszerezni neked a fővárosban.
*s megcsóválja a fejét, mert az ilyesmi nem túlságosan legális dolog a birodalomban.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:53

* Az isthar elmosolyodik. *
~Igazi barát Handassë. Még a szerelmének sem árulta el a sárkány tojást…~
*s a titkolt szenvedély, amit a barátja iránt táplál, újúlt erővel lobog fel benne. De ebből Caitlin nem vehet észre semmit.*
- Sárkánytojás. Azt kértem, hogy szerezzen be nekem Caitlin. A te Csordaterelőd talán nem kelt akkora feltűnést, mint én keltenék. Evolyran némelyik fogadójában elég feltűnő jelenség lennék!
*neveti el magát. Szavai nem túlzóak, hiszen valóban némelyik fogadóban a csempészek, rossz arcú embereken kívül más nem fordul meg, egy isthar pedig főleg nem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:54

- Gondolod, hogy olyan egyszerű beszerezni egy sárkánytojást? Én nem hiszem. Ritka alkalom, amikor találsz a fogadóban olyan elvetemült őrültet, aki sárkánytojást lopott. S ha még is, akkor is vagy száz arany az ára.
*s most cinikus fény villan a szemében. Nem tudja, hogy a mágus mennyit hajlandó áldozni a sárkánytojásra. Ő biztosan nem adna érte egy fityinget sem.*
- Sormás gazdához tartok egyébként… Csatlakozol hozzám?
*tereli el a beszélgetést a sárkánytojásról, hogy ne kelljen jobban aggódnia szerelméért, mint amennyire már teszi.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:55

* Az isthar megrázza a fejét. *
- Nem, köszönöm Caitlin. Visszatérek az otthonomba, vagy még inkább a Lugasba. Ha Handassë megjönne…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:56

- Akkor utánad küldöm a Királynők lugasába.
*mondja a nő és elköszön a mágustól, aki elindul vissza az úton, ő pedig folytatja útját nevelő szülei háza felé. *
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyKedd Feb. 24 2009, 17:57

~Irigylem őt. Nemes és büszke férfit szeret. Mint én… Csak ne ugyan azt szeretnénk mind a ketten…~
*s az isthar szontyolodottan ballag a Királynők lugasa felé. */
Vissza az elejére Go down
Fénylőszemű Adryana
Erdőmester
Fénylőszemű Adryana


Hozzászólások száma : 34
Age : 37
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Gazdálkodó
Rang: Földműves

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyPént. Márc. 06 2009, 10:19

*A tisztásról egyenesen a tanyára jött.Mindig melegséggel töltötte el amikor betért ide,hisz itt nőtt fel,ismert szinte mindenkit.Persze újak így is akadtak,kik itt vertek tanyát,vásároltak vagy építettek házat maguknak.Bővültek,s ez nem volt ellenére.
A kis téren áthaladva mit körülöleltek az apró tanyasi házak,egy utcát lejebb menvén betért apró kertjükbe.Egy kis derékig érő fakerítéses kapun áthaladva belépett a házba.Gyorsan megterített s tűzre rakta a már reggel elkészített ételt. Nem voltak dús gazdagok,de mióta dolgozik,több betevőre és apróságokra is jut.Nincs mitől tartaniuk,egyenlőre.
Leült az asztalhoz és megvárta édesanyját.
A kellemesen eltöltött ebéd után elmosogatott,míg anyja rossz szokásának tett eleget.Hangoztatta is rendesen,hogy nem örül a pipázásnak,hisz megannyi baja van már így is szegény asszonynak.
Miután végeztek elkísérte anyját a földekre majd,az erdőben tett eleget munkájának.*
Vissza az elejére Go down
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas
Avaia Eldsaye


Hozzászólások száma : 132
Age : 33
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyPént. Márc. 06 2009, 17:33

//Selde gazdálkodók 5. szint 1. feladata...//

*Szórakozott pillantást vetve kotorászott tarisznyájában, majd kissé kínos arcot vágva kezdett keresgélni öszvére hátán keresztül vetett takarója alatt. Ott egy kis zacskó bújt meg, mely sötét texilből készült, s szája egy egyszerű zsineggel volt összehúzva. De Szépség örült, hogy egyáltalán ilyen olcsó cuccokra is szert tudott tenni. Ezek legalább olcsók voltak. Viszont egyre inkább lehervadt mosolya, ahogy a vele szemben ácsorgó pocakosodó férfi türelmetlen topogással jelezte siethetnékjét.
Szépség sajnálkozó mosollyal húzta vissza kezeit az állat hátától.*
- Sajnálom... csak annyim van, amennyit adtam.
*A férfi erre felhorkantott, és hezitálás nélkül a lányka kezébe nyomta azt a kevéske pénzt, amit tőle kapott. Majd részvéttelen hangon beszélni kezdett.*
- Én is sajnálom kislány... De ha nincs pénz... nincs abrak. Ilyen egyszerű. *már csaknem megfordult, és távozott de, végül megtorpanva nézett a gyerekre* - Ha pénzt akarsz keresni, akkor menj a fogadóba! Ott mindig akad valami munka.
*Aztán se szó, se beszéd magára hagyta a kislányt. Szépség fejében visszhangozva ismétlődtek a selde utolsó mondatai.*
~A fogadóban?... Talán nekem is akad valami egyszerű kis munka...~
*Szemei reményteli csillogással pásztázták a közeli épületet, mely ajtaja fölött egy cégér lógott, a fogadó nevével. A lány elszántan indult el az ajánlott helyre.*


A hozzászólást Kicsi Szépség összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 06 2009, 18:05-kor.
Vissza az elejére Go down
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas
Avaia Eldsaye


Hozzászólások száma : 132
Age : 33
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptyPént. Márc. 06 2009, 18:04

*Hangos köszönéssel loholt be a fogadóba, majd a korosodó asszonyság előtt megállt.*
- Jó napot! Érdeklődni jöttem... Úgy hallottam, hogy itt találhatok magamnak olyan munkát melyet tisztességesen megfizetnek. *tekintetét a tőle jóval magasabb, és persze súlyosabb nő szemeibe fúrta* - Munkát szeretnék...
*Fogalma sem volt, hogy egyáltalán így kell-e munkát kérni, s hogy most vajon kellően határozottnak tűnt-e. Minden esetre kihúzta magát, s úgy állt ott mint egy szál fa, és várta a nő szavait. De az csak nem akaródzott megszólalni. Sőt, még harsány hahotázásban is kitört, és csak kacagott, kacagott, egyre jobban. De egyszer végre elhallgatott, és újra Szépségre függesztette barna szemeit.*
- Nem mondom, szép kis előadást produkáltál... De már száz méterről is lerí rólad, hogy az életben nem végeztél fizikai munkát.
*A leány erre szégyenlősen össze húzta magát, és zavartan kezdte bámulni a földet.*
- Tudsz nekem munkát adni?
*Hangocskája amilyen halk volt, olyan félénken is csengett. A fogadósné meg csak némán mustrálgatta egy ideig. De végül csak megszólalt.*
- Nem bánom. Lássuk, milyen fából faragtak? *elmélyülten gondolkodott kicsit, majd szája gyanús vigyorra húzódott.*
- Talán lenne számodra valami...
*Szépség eltátotta száját is nagy döbbenetében.*
- Van egy mágus törzsvendégem, aki rendszerint sárkánytojást vesz tőlem... De idén még egy tojást sem hoztak el nekem. A mágus a napokban fog érkezni, nekem pedig égető szükségem volna arra a tojásra... Ha te elmennél a Setét erdőbe, és hoznál nekem egy sárkánytojást, akkor fizetnék érte mondjuk... mondjuk... öt aranyat. *és élénk vigyorral várta a választ*
- Hogyne... még szép, hogy hozok. Öt aranyért akkor? *a nő csak bólintott válasz gyanánt* - Egy sárkány tojás a Setét erdőből... Értettem asszonyom... Már indulok is érte!
*Az utolsó mondatot szinte kiáltotta örömében, majd elköszönt, és kiviharzott a fogadóból az öszvéréhez, hogy elinduljanak a Setét erdőbe.*
//Köv. hsz a Setét erdőbe megy...//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Márc. 07 2009, 05:04

*A két nő egy végig lovagolt éjszaka után éri el APró tanyát. Vyrgo megállítja a lovát és Shylaura néz.*
- Biztos ez az? Mert rohadtul nem szeretnék pofára esni!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Márc. 07 2009, 05:10

- Ne károgj már feleslegesen! Jártam már itt! Nem tévedek el. Itt kapunk élelmet és a lovaknak abrakot. S ezek a varázstalan népek akkor sem jönnének rá mik is vagyunk, ha az orruk előtt hamvasztanál el egy halottat a puszta tekinteteddel. Ostoba népség! Ajnározzák a tündéket, rajonganak azokért a kis gusztustalan repülő lényekért. Fujj!
*s a nő kiköp.*
- Na ott van nézd! * int fejével a raktár felé, ahol a hajnali időpont ellenére már a fáklyák fényénél lázas munka folyik.*
- Menjünk! És Vyrgo... Nem ölünk meg senkit!
*s ajka félelmetes mosolyra húzódik, amiben több a fenyegetés, mint a báj. De hát Shylau nem is a bájairól híres Elfajzott körökben...*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Márc. 07 2009, 05:13

- Jól van, megértettem!
*s lovát az Öreg Magtár felé irányítja, ahol tényleg sürögnek már a selde gazdák.*
- Nézd, mint valami megzavart hangyaboly. Nem normálisak ilyen hajnali órán dolgozni.
*mondja, s utálkozva néz az emberekre, akikhez egyre közelebb érnek. Egyikük már fel is fedezte a két érkező lovast, s most várakozva áll a magtár előtt.*
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya EmptySzomb. Márc. 07 2009, 05:18

- Jó reggelt ifjú lovasok! Koraiak vagytok, mint a kelő nap, s bátrak, ha éjszaka indultatok útnak, mert nem Fehértoronyból jöttök azt látom. A nevem Sormás gazda. Segíthetek-e valamiben nektek asszonyságok?
*kérdi az öreg gazdaember, akin látszik, hogy valamiféle vezetője lehet Apró tanyának, vagy ha nem is vezető, de nagy tiszteletnek örvendő személyiség itt.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





3. Apró tanya Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Apró tanya   3. Apró tanya Empty

Vissza az elejére Go down
 
3. Apró tanya
Vissza az elejére 
1 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Emberek uradalma :: Emberek uradalma-
Ugrás: