EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 09. Fehér Vadkan fogadó

Go down 
+39
Xerio Arnon
Armin Dewney
Arya Darkmen
Loanera
Richard Frigma
Fatima Ferses
Kegyetlen Liana
Tikina
Katherine
Cecília
Ninquë Tifar-Cua
Louny Straith
Hyrraosy Retryano
Akira Pain
Dreamien Tifar
Declan-Clive Sword
Zenoti Maya
Sakura Mustang
Christopher MCCallum
Glorien
Aredhel Narmolanya
Akira Angel
Ned'rila Olveti
Amara Lynessa
Aysha
Hypyno Grymythas
Casve
Hiswa
Sephrio Elruhir
Elynor Gray
Formenya Hyalma
Harymane Mytryon
Aisha Hanath
Orin
Aldo Barras
Selly
Seyla Vulfia
Ivan Blackheart
Mesélő
43 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyPént. Feb. 06 2009, 19:30

FEHÉR VADKAN FOGADÓ

Evolyranban számtalan kis kocsma és fogadó várja az utazókat, de mind közül a leghíresebb a Fehér Vadkan fogadó, ami a város déli részén található, egy eldugott kis utcácskában. Ha először jársz itt, ne fordulj vissza azonnal, mert az épület és környéke nem a legfényesebb hely Evolyranban…

Ha egyszer betértél és megkóstoltad híres-neves szalonnás káposztájukat, vagy a még híresebb velős szarvas sültet, biztos, hogy soha nem fogsz máshová menni, ha a városban jársz.

De említhetnénk a helyben főzött erős, barna sörüket is, aminek receptjét a fogadós családja már háromszáz éve őrzi.
A fogadóban seldëk, mágusok, vándorok a leggyakoribb vendégek, de elvétve találkozhatsz itt tündékkel is és egy-egy ünnepnap akár myrtével vagy uram bocsá’ még tündérrel is. (De azért ez utóbbiban ne reménykedj nagyon…)


A hozzászólást Mesélő összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 10 2012, 09:54-kor.
Vissza az elejére Go down
Ivan Blackheart
Szívöklelő
Ivan Blackheart


Hozzászólások száma : 61
Age : 42
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 19:52

*Ivan Blackheart érkezett a fogadóba. Kissé dühös volt, mert egész nap nem talált magának egy valamirevaló helyet, ahol jóízűen ehetett volna. Becsörtetett tehát a fogadóba, levetette magát az egyik asztalhoz, és elkezdett kiabálni a fogadós után.*
~Ugyan, hol lehet az az ember? Úgy látszik a fogadósoknak mindenhol lajhár volt az ősük.~*Gyorsan körbenézett, hogy van-e valaki, aki még ételre vár, esetleg már eszik. De semmi. A fogadó üres volt.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:02

*A tőle már megszokott robajjal rontott be az ajtón. Fél bejárat éppen hogy megmenekült a pusztítástól. De könyörgök, a küszöb a hibás! Az van mindig rossz helyen... Már éppen egy "bocsit" akart rebegni, de sehol senki. Egy lélek, annyi se volt a fogadóban. Ja, de az egyik asztalnál ült valaki, de nem látta az arcát. Kellett neki napoznia?!
~ Azért remélem egy fogadós még akad valahol... ~
* Jobb ötlete nem lévén, odalép az egyetlen személyhez a közelben. Vagy elküldi, vagy pedig leülhet mellé. Más lehetősig nem igen van. Ja, mégis. Beveri az orrát az ajtó miatt. Ahhoz meg ő ügyesebb -legalább is reméli- , semhogy engedje.*
- Jó napot, leülhetek? Mégis csak jobb társaságban vacsorázni...
* Még egy mosolyt is küld felé. Pedig ez tőle néha nagy szó.*
Vissza az elejére Go down
Ivan Blackheart
Szívöklelő
Ivan Blackheart


Hozzászólások száma : 61
Age : 42
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:08

*Felhúzott szemöldökkel nézi a nőt. Egy udvari komédiába illő jelenetet láthatott, és azt hitte, hogy nem ússza meg súlyosabb sebesülések nélkül a jelenet főszereplője.*- Ülj csak le nyugodtan, ha éhezni akarsz. Majd kettesben korgatjuk a gyomrunkat, legalábbis ha a fogadóson múlik.-* Mivel adott az udvariasságra felállt és hellyel kínálta a nőt. Meg aztán persze azért is, mert ha egy masszív ajtóval ezt művelte, akkor mit lehet tudni, mire képes egy székkel.*
-Ivan Blackheart vagyok. És éhes.-* mondta a nőnek.*
~Lehet, hogy még szerencsét is hoz nekem ez a leányzó. Hátha észreveszi a foagdós, hogy többen is várunk rá.~
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:23

- Ohh... köszönöm. Ezek szerint még senki sem jelentkezett?
* Közben persze leül. Ha már ezt kívánja az illem, udvariatlanság visszautasítani.*
- A nevem Seyla Vulfia. Örvendek...
~ Ha kapunk kaját...~
-Remélem még ma előbukkan valaki.
* Körülnéz, de még mindig senki. Ez nem jó. Nagyon nem. Alapjába véve egy nyughatatlan személyiség. Nem szeret sokat várni. Most érkezett, fáradt és éhes. Ez nem a legjobb párosítás. Nem is bír megmaradni csöndben.*
- HAHÓ, VALAKI!!! KÉT KIÉHEZETT...
* Oldalra pillant.. nem, nem tünde.*
-...EMBER ÜL ITT JÓ PÁR PERCE! VOLNÁNAK SZÍVESEK KISZOLGÁLNI MINKET?!
Vissza az elejére Go down
Ivan Blackheart
Szívöklelő
Ivan Blackheart


Hozzászólások száma : 61
Age : 42
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:32

*Fájdalmasan összehúzza a szemét.*~Na, azért üvöltözni mégse kéne. Ha jó az étel, én máskor is szeretnék itt enni. Viszont ebben a kishölgyben van ám bátorság, hogy csak úgy nekiáll kiabálni. Lehet, hogy járt már itt és tudja, hogy süket a fogadós.~
*Végre előkerül a fogadó tulajdonosa, így megnyugodhatnak.*
-Kérem, uram, lehet szó arról, hogy valamiféle ételhez-italhoz jussunk?-* A fogadós válaszát meg sem várva elkezdi sorolni, mit szeretne. Persze a nőnek is rendel.*~Elég vékonykának látszik, ráfér a hús.~
-Kérünk szépen valami jó kis vadsültet, puha kenyérrel és zöldségekkel. Mellé bort. Vöröset. És ha lehet, még ma.-* Mondja ellentmondást nem tűrően, majd a lányra pillant.*-Nos, örvendek a szerencsének, kedves Seyla. Úgy vettem észre, ugyanaz a cél motivált mindkettőnket.-*mondja elégedetten. Kedve kezd kissé megjavulni.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:48

* Hátradőlve -és naná, hogy mosolyogva- szépen végighallgatja a rendelést, nincs is ellene kifogása. Persze, csak arra az esetre, ha Ivan saját magának rendel. De úgy látszik neki is, mivel felé fordul. Hát, na igen...
Óvatosan megérinti a fogadós kezét, és felé hajol, mivel az már kicsit távolabb lépett az asztaluktól. Előveszi a lehető legkedvesebb hangját, és amilyen halkan csak tud, suttogva beszél. De azért persze érthetően.*
-Elnézést, hozna még három adag velős bárány sültet? Azt hallottam itt a legfinomabb... *mosolyog...* ...és azt a híres sörüket is megkóstolnám. Köszönöm.
* Visszafordul Ivanhoz, a fogadós majd csak kihozza az ételt.*
Vissza az elejére Go down
Ivan Blackheart
Szívöklelő
Ivan Blackheart


Hozzászólások száma : 61
Age : 42
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 20:57

~Nini, ez a kishölgy igencsak tudja, mit akar. Na jól van. Azt azért megnézem, hogy fér bele három adag báránysült.~*mulat magában, és egyre nagyobb érdeklődéssel nézi a lányt.*
-Mi szél hozott erre, hölgyem? Azon kívül, hogy bizonyára valami tájfun lehetett.-* célzott nem túl tapintatosan a lány belépő produkciójára. Kinyújtotta hosszú lábait és öntött magának az idő közben az asztalra került borból. Figyelembe vette, hogy a lány külön rendelt magának, így aztán nem kínálta. Hosszan kortyolt a borból , majd erősen a lány szemébe nézett. A tekintete végigsiklott az arcán, a haján, majd a testén. Kíváncsi volt arra, vajon mennyire vágták fel a nyelvét.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 21:29

- Jha, az...* néz az ajtóra*...csak a küszöb volt.Gyakorta megesik.
* Vállat von, s örömmel nyugtázza, hogy megérkezett a kaja. Visszanézve látnia kell, hogy Ivan éppen őt vizslatja. Szemöldökfelvonva értelmezi a maga részéről a helyzetet, s máris belekortyol a sörébe.*
- Nem rossz...
*A sülttel már nem ez a helyzet. Ami szó szerint sültÉrtetlenkedve jár a szeme az ételről a fogadósra -aki persze már rég hátat fordított neki, tehát csak utána-. Hogy lehet ezt ennyire elrontani?!
- Minimum arra számítottam, hogy ételt kapunk. De mi ez? Teljesen... át van sülve. Az egész egy merő ropogós izé. Semmi félig átsült, vagy egyáltalán nem...
* A villával elkezdi turkálni...*
- De ez?! Na mindegy... Majd fogok valami Bambit...
* Azzal vállrándítva, két perc alatt el is tünteti az előtte lévő adagot.*
Vissza az elejére Go down
Ivan Blackheart
Szívöklelő
Ivan Blackheart


Hozzászólások száma : 61
Age : 42
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Harcos
Rang: Csatamágus

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyHétf. Feb. 16 2009, 21:46

*Egyre jobban élvezi a helyzetet. Még nagyon meg sem kell erőltetnie magát és már kész is az ingyencirkusz. Tetszik neki a lány heves vérmérséklete.*
-Szeretem, ha valaki tudja, mit akar. Bár azt nem hiszem, hogy egy nőnek illene ennyire kikelnie magából-* mondja, majd békítőleg felemeli a kezét.*
-Nézd, ha nem felel meg a sajátod, felajnálom az enyémet. Hátha kedvedre valóbb. Az biztos, hogy az enyémet nem nagyon sütötték meg. Nem igazán erőlködött a szakácsné.-*mondja, miközben nagyokat nyelve figyeli Seyla tányérját. Aztán választ sem várva egy gyors mozdulattal kicseréli a két tányért és jóízű falatozásba kezd.*


//fagy//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 07:45

C'tas érkezett a fogadóba. A kinti hideg után jól esett volna neki egy gőzölgő, forró tea, mely nem csak a torkának tenne jót, hanem átfagyott ujjait is felmelegítené. Gyorsan lehúzta kesztyűjét, amint belépett, majd körülnézett. Most még nem volt senki a fogadóson kívül, aki a poharakat tisztogatta, így odalépett a pulthoz, majd megszólalt:
- Jó reggelt, egy csésze forró teát kérnék.
A forrót ki ios hangsúlyozta. Amikor megkapta a teát, megköszönte, maj hátrament egy asztalhoz, és leült, majd óvatosan kortyolgatni kezdte.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 07:52

* Fhylla véletlenül tévedt erre, meg is riadt, mikor meglátta kívülről a kocsmát, de muszáj volt betérnie, hiszen nagyon éhes volt. Chattalba nem akart már visszatérni, mivel a Ragyogó Tölgyes felé tartott.*
- Jó reggelt! Egy gyümölcs salátát szeretnék.* szól, s bár kicsit furcsán néz rá a csapos, mégis kiszolgálja őt. Fhylla elindul az asztalok között. Senki nincs a fogadóban, csak egy nő, akivel még nem találkozott.*
- Szép jó reggelt! *köszönti mosolyogva a nőt.*
- Leülhetek? *megvárta még bólint a nő, s leül vele szembe.*
- Fhylla vagyok, Aranyvalda.*mutatkozik be, majd neki áll a reggelinek.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 07:59

*A fogadó emeletéről tart lefelé,tegnap mikor betért ide a mágus nővel,eldöntötte,hogy nem tért vissza a tündék földjére,hanem a városban száll meg.Az utat hosszúnak találta,nem látta értelmét ide-oda szállingózni nap mint nap.
Amikor leért a fogadóba,tekintete álmos volt,így egyből a pulthoz lépett.*
- Jó reggelt! Egy csésze kávét kérnék!-*sóhajtotta majd megfordult.Az egyből feltűnt neki,hogy nincs vendég a fogadóban,hisz akkor kisebb lármázást verte volna fel álmaiból.De egy asztalnál megpillantotta C'tast-t és egy másik nőt.Gyönyörű volt,s apró szárnyai arról tanúskodtak hogy Aranyvalda az illető.Elrugaszkodva a pulttól csatlakozott hozzájuk.*
- Micsoda véletlen...-*szólt a mágus nőhöz,majd az üres székhez lépett és leült.*
- Csatlakozok ha nem bánjátok.-*itt a valda felé fordult.*
- Selly vagyok,lombtünde....-*kezét felé nyújtotta s kedvesen megrázta.*
- Örülök hogy megismerhettelek.-*bár valdát még nem látott csak minap a városban,egészen oda volt,hogy most jobban megismerheti e fajt is.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:04

C'tas már majdnem végzett a teájával, amikor egy fura nőt pillantott meg. kinek a hátából szárnyak meredtek elő. Ilyet sem látott minden nap, így eléggé meghökkent, annál viszont jobban, amikor a tündeféleség az asztala felé tartott. Letette a poharát, majd várakozva pilantott a nőre.
- Persze.
Mosolyogva pillantott a nőre, aki bemutatkozott.
- Aranyvalda?
Hallott már erről a fajról, de nem túl sokat, látni pedig még egyet sem látott. Eddig.
- A nevem C'tas Inaith, mágus vagyok.
Ekkor megpillantotta a fogadóba beépő Sellyt, aki nem nézett semerre, hanem egyenesen a pulthoz ment.
- Társaságunk lesz.
Fhyllára mosolygott, és igaza is lett. Selly egyenesen feléjük ment.
. Szia.
A lányra pillantott, majd figyelte, ahogy bemutatkoznak egymásnak.
- Látom, még nem tértél magadhoz teljesen.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:09

* Fhylla mosolyogva mutatkozik be a lombtündének. Látja a két nőn, hogy nem sokat láttak még valdát.*
- Igen, aranyvalda vagyok. Mi már ősidők óta Evolyranban élünk. *magyarázza asztaltársaságának.*
- Amint látjátok vannak szárnyaim, s igazából leggyakrabban repülünk, mindenhova.*mosolyodik el.*
- Mikor érkeztetek Evolyranba? Csak nem a hajókkal? *érdeklődik a nőktől...*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:15

*Hosszú pillanatig nem tudta levenni tekintetét a valdáról.Tüzetesebben megnézte,hisz ily közelségből még nem volt szerencséje egyhez sem.Mikor észbe kapott,zavartan pillantott a két nőre,majd vissza Fhyllara.*
- Ne haragudj bámulásomért,de nem mindennapi látvány vagy.-*lágyan elmosolyodott,mire a kávéját is megkapta.Ujjait a csésze köré fonta majd ajkához emelte.*
- Valóban nem.A reggeleim kávéval kezdődnek,addig magatehetetlen vagyok.-*kortyolt a kávéból,miközben hallgatta a valdát.Egykoron ő is tudott repülni,de ama szörnyű csatában mentálisan megsérült és elvesztette képességét.Erre csak nemrégiben jött rá,de hiszi hogy e nélkül is tud élni.*
- Én a hajókkal érkeztem Álomfalváról...-*felelte a kérdésre,majd C'tasra pillantott,tudta hogy a nő nem az ő társaságukban érkezett.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:20

C'tas érdeklődve hallgatta a valdát, majd megszólalt:
- Nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen lehet repülni.
A valdára pillantott, majd elmosolyodott.
- Bár szárnyak nélkül nem fogom tudni megtapasztalni.
Sellyre pillantott.
- Igen, tudom, milyen lehet...
Sokáig ő is élt azzal a fekete nedűvel, de a hosszú hajóút alatt le kellett róla szokni, hiszen a hajón nem volt semmi ilyesmi.
- Én is a hajókkal jöttem, habár nem Álomfalváról.
Fhyllára pillantott.
- egy nagyon messzi városból, a nevét nem mondanám, nem hiszem, hogy ismeritek.
Valóban így gondolta.
- És te?
Felvonta a szemöldökét, és a Valdára pillantott:
- Te hogy érkeztél ide?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:26

* Picit elpirult, mikor Selly huzamosabb ideig bámulta őt.*
- Nem mindennapi látvány... *ismétli meg a tünde szavát, s most már teljesen belepirul.*
- Itt Evolyranban találkozni fogtok rengeted Valdával, hiszen mi itt születtünk, s nagyon sokan itt is maradtunk.*magyarázza, majd a mágus felé fordul.*
- Én Evolyran keleti szegletéből jöttem. Egy kis kalandra vágytam, s önállóságra vágytam, ezért jöttem el a szüleimtől.* szól, majd az Álomfalva szóra felkapja a fejét.*
- Tehát te onnan jöttél Selly? Ott nem nagy háború volt? Persze nem tudom, csak hát az ember hall dolgokat a itt-ott.* reméli választ kap a kérdésére, hiszen nagyon kiváncsi, hogy miért is jöttek el az emberek Álomfalváról.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:35

*Álomfalván nem is botlott valdában,ott e faj nem élte velük minden napi életét.Itt még szokta meg,ezért bámulta meg kicsit,s minél jobban elpirult a lány,annál rosszabbul érezte magát.Zavartan tekintett a kávéjában s bólintott C"Tas szavaira.Ő sosem fog lemondani eme nedűről és nem is akar.Lassan kortyolgatta,élvezte amint erőre kap és tudata kitisztul.Amikor a lány nekiszegezte a kérdést,kortyolt s letette az asztalra a csészét.Ujjaival a porcelánt babrálta majd felpillantott.Nehezen beszélt róla,de megpróbálkozik vele.*
- Igen,ama messzi földről érkeztem.Hosszú utat tettünk meg népemmel és a többi néppel de ideértünk.Helyzetünk koránt sem volt oly fényes,hisz nem tudhatuk hogyan fogadnak minket.-*itt elnémult egy kicsit,hisz máshogy is történhetett volna.*
- De az Evolyraniak kedvesek voltak...-*hisz nem hogy befogadták őket még földeket is kaptak.Ahogy felidézte a háborút,szemei tompa fényben úsztak,arca mi egyébként is hófehér,még sápadtabb lett.*
- Váratlan támadás érte a tartományi városainkat,majd mikor azokat leigázták a falut támadták meg.Hosszú keserves csata volt,rengeteg halottal és sebesülttel...-*felpillantott a lányokra majd folytatta.*
- El kellett jönnünk onnan....Elyanor úrnő,Sephhrio és a Myrte mester úgy döntöttek nem kockáztatják népük életét így hajóra szálltunk...így kerültünk ide....-*zárta végül sorait majd sóhajtott.*
- Nem tudom mi lehet most ott...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:41

C'tas kissé megdöbben Fhylla kérdésén, de nem teszi szóvá a dolgot. Kíváncsian pillantott Sellyre, a lány majd eldönti, hogy akar-e erről beszélni vagy sem. Ő maga sem tudta, mi volt Álomfalván. Hallott ezt-azt, kósza híreket, de tényeket senkitől sem.
- Valóban nagy csata lehetett ott.
A két lányra pillantott.
- A tartományi városokat nagyon erősnek tartották, vagyis én így hallottam.
Ő is kíváncsi volt arra, mi történt azokkal, akik maradtak.
- Nehéz lehetett elhagyni a falut a többiek nélkül.
Tudta, milyen érzés, és látta is Selly arcán.
- Nem tudom, hogy érkeznek e még hajók, de ha igen, akkor rajta lesznek bizonyosan a társaid is.
Megvonta a vállát, majd bíztatóan elmsolyodott:
- Ha pedig nem, akkor nincs nagy baj, hiszen nem kellett semmi elől sem menekülniük, és a csatát is megnyerték.
Hát igen, C'tas optimita alkat volt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:47

* Látja, hogy nem éppen jó volt a kérdés, amit feltett a lánynak. De az a baj, hogy a Valdák nagyon kiváncsiak.*
- Ne haragudj! Nem akartam kellemetlenséget okozni neked! * lesüti szemeit.*
- A vezéreitek nagyon jól döntöttek. Igaz, hogy én sem sokkal éreztem előbb mint ti, de az csak természetes, hogy az Evolyraniak kedvesen fogadnak titeket.* bíztatóan mosolygott a lányra.*
- Beszéljünk kellemesebb témáról? Merre laktok? Mindenki a saját népével? *érdeklődik.*
- Én ma szeretnék beköltözni a Ragyogó Tölgyes, a többi Valda közé.* magyarázza mosolyogva és lelkesen a társaságnak.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 08:56

*Egy pillanatig elrévedt s a szemközti falat bámulta.Lelki szemei előtt látta leforogni Mercasure utolsó pillanatait mit ott töltött.Sebesültek...halottak....nem tudott mindenkin segíteni.....
Megrázta a fejét.Halványan elmosolyodott,bár tekintette szomorú maradt.*
- Erősek voltak s én a legerősebben gyógyítottam a csata idején de elesett.Nem tudtak mit tenni.-*felelte kortyolva a langyossá vált kávéból.A nő kijelentésére megrázta a fejét.*
- Többen nem jönnek...akik felszálltak a hajóra ők úgy döntöttek,hogy az úrnővel tartanak.Akik ott maradtak harcoltak tovább s reméljük sikerrel is tették...teszik.-*nem tudja vége van e már vagy sem.De ha vége lesz és épségben megmaradnak,talán küldenek egy üzenetet.
A téma váltás jól jött,még mindig frissek voltak az emlékek.*
- Én természetesen a tündék földjén, Morilindë városában.Elfoglaltam egy kis kunyhót,mit apránként berendezek kedvem szerint.Még keresem a megfelelő dolgokat,ezért is vagyok itt a városban.-*elmosolyodott majd kiitta maradék kávéját.Pillantását a mágusra szegezte majd elmosolyodott.Tudta hogy a nő még csak most tart a mágusok területeire.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:04

C'tas tuta, milyen rossz lehet Sellynek erről beszélnie. Egy csata után, ez nem éppen könnyű dolog, de még mindig jobb beszélni róla, mint magunkban tartani. C'tas is volt már így, ezért nem is csodálkozott. Ahogy Fhylla és Selly is megemlítették a házat, elkomorodott.
- Nekem is kellene egy...
Remélte, nem sokára talál is.
- Nm lakhatok örökké a fogadóban.
Valóban ez volt a helyzet.
- Nemsokára el kellene mennem a mágusok földjére.
De még körül szeretne nézni a városban.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:09

- Tehát akkor mindenki a saját népéve ól szeretne élni. *zárja le ezt a témát Fhylla.*
- És sok emberrel találkoztatok már? *érdeklődik tőlük a lány, majd mielőtt válaszolnának odamegy a pulthoz, s rendelnek magának egy gyümölcs teát.*
- Mikor a hajók érkeztek rengetegen voltak a kikötőbe, de azóta alig látok embereket.* vigyorodik el, s várja a többiek reakcióját.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:15

*Hallgatta a lányokat,örült hogy a társaságukban lehet.Karját a mellkhasán összefonta,ajka körül lágy mosoly bujkált.*
- Szerintem ez így van rendjén.Bár mindenki ott érzi magát otthon ahol akarja.....-*fűzte hozzá,bár nem még nem tudott arról,hogy valaki másutt szállt volna meg nem a népénél,de előfordulhat.Miért ne?*
- Őszintén szólva egyenlőre csak veletek találkoztam.Mint újakkal,persze a tündék területein nem vagyok magányos,sok oly tünde érkezett kit kedvelek.-*csak a minap nem tartózkodott ott.*
- Mihez kezdtek ha berendezkedtek?-*kérdezte tőlük,még ő sem tudta igazán.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:19

C'tas a szemöldökét ráncolva gondolt vissza a kikötői jelentre. Valóban nem sokan voltak mostanában arra, de ezt a lány nem vehette észre, hiszen nem sokkal azelőtt sohasem volt a kikötőben. Kivéve, amikor leszállt a hajójáról, de akkor meg érthető módon hatalmas volt a tömeg, hiszen mindenki onnan ment a maga dolgára.
- Nem, nem vettem észre, hogy kevesebben lennének.
Megcsóválta a fejét:
- Bár, ki tudja...
Megvonta a vállát, és a bögréje után nyúlt. A maradék tea már rég kihűlt, de azért C'tas belekortyolt.
- Hogy mihez kezdek?
Ezen eltöprengett.
- Szerintem rögtön utána elkezdek olyan mester után nézni, aki taníthat engem.
Remélte, hamar talál egyet.
- És te Fhylla?
A valdára pillantott.
- Mi a célod?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:24

* Óvatosan belekortyol a teájába, ami még gőzölög. *
- Fogós kérdés Selly, hogy mit akar kezdeni berendezkedés után. Először is sikerüljön a házamat berendezni. * mosolyodik el, majd gondolataiba réved.*
- Én is, akárcsak C'tas, szeretnék egy mester után nézni, aki megtanít a gyógynövények használatára, gyógyitalok készítésére. *válaszol végülis a kérdésre.*
- És Te Selly?
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:35

*Tegnap már említette neki C'tas,hogy mihez is akar kezdeni a Birodalomban.Bólintott mikor ismét megismételte,hogy Fhylla is tudja mik a mágus nő szándékai.Utána az aranyvaldára pillantott.Hallgatta gondolataiba mélyedt szavait.Úgy látszik mindegyiküknek egy s ugyan az a céljuk.Fejleszteni magukat.
mikor a kérdés neki szegeződött sóhajtott.*
- Én gyógyító vagyok és ugy hiszem bele halnék ha nem gyógyíthatnék.Tehát biztosan nekilátok a munkának,miközben fejlesztem eddigi tudásomat.Úgy hallottam,hogy itt az idősebb,bölcs tündéktől sokat lehet tanulni.-*itt elgondolkodott majd folytatta.*
- Így én is ezt teszem.Felkeresek egy boszorkányt vagy mágust.-*igazán kellemesen érezte magát a nők társaságában,de még feltétlenül utána akart nézni valaminek,hogy visszatérhessen a városukba.Lassan felállt és betette a széket.*
- Fhylla,C'tas! Örültem a találkozásnak,de most mennem kell! Remélem mihamarabb látjuk egymást!-*a lányokra kacsintott,majd a pulthoz lépett.Kifizette kávéját,majd egy mosolygós intés után,kilépett a fogadóból a forgalmas utcára.Alakját elnyelte a nép sokasága.Felkereste a gyógyfüves boltot,majd ott beszerezte azokat a növényeket mire feltétlenül szüksége volt.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:40

- Viszlát Selly!* köszön el mosolyogva a tündétől, majd C'tas felé fordul.*
- Ne haragudj, de nekem is mennem kell. Találkozom egy Valdával a városban, s segít nekem a vásárlásban.* magyarázza a mágusnak, majd feláll.*
- Örülök, hogy találkoztunk! Remélem majd még máskor is összefutunk. Viszlát! * odareppen a pulthoz, ő is fizet, majd kisuhan az ajtón.*

// Köszönöm a játékot! //
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó EmptyKedd Feb. 17 2009, 09:42

C'tas biccent, amikor mind a ketten elhagyják a fogadót, így egyedül marad. Kissé éhes lesz a pulthoz sétál, rendel egy kis ételt, majd miután megette, visszamegy, és fizet. Nem sokkal később ő is távozik a fogadóból, hogy elrendezhesse dolgait.

( Én is köszi mindkettőtöknek!)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





09. Fehér Vadkan fogadó Empty
TémanyitásTárgy: Re: 09. Fehér Vadkan fogadó   09. Fehér Vadkan fogadó Empty

Vissza az elejére Go down
 
09. Fehér Vadkan fogadó
Vissza az elejére 
1 / 21 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Fakó ló fogadó
» 1. A vámpír fogadó
» 05. Hullócsillag Fogadó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Evolyrani Birodalom :: Evolyran városa-
Ugrás: