EVOLYRAN

HomeCalendarGy.I.K.CsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Kollégium és környező tanyák

Go down 
SzerzőÜzenet
Játékos Mesélő
Játékmester

Hozzászólások száma : 118
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

TémanyitásTárgy: Kollégium és környező tanyák   Szer. Ápr. 21 2010, 17:33

*Nem messze a Hullámvirág Varázsiskolától építették fel a Kollégiumot. Amikor maga az iskola épült, a készítők egy rendkívüli épületet akartak létrehozni, mely teret ad a dikákoknak, és a sok varázslatnak. Évekkel utánna döntöttek a kollégium mellett, tekintve a sok meszi földről érkező diákra. Végül az iskola bentlakásos lett, így a Kollégiumnak is nagyobra kellett épülnie. Az építészek itt sem hanyagolták el azt a tényt, hogy mágusok lakhelye lesz. Tágas és szinte mindent kibíró kastély erődítménnyé alakították. Idővel a Kollégium mellé berendezkedtek olyan tanárok is, akik vagy családosok voltak, vagy nem elégedtek meg a Kollégiumi legénylakással. Tanyák, kertesházak feküdtek szerte-szét a síkon, az Iskola és Kollégiuma védelme mögött.*

Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő

Hozzászólások száma : 185
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Ápr. 24 2010, 07:35

//A Caiusos játék után//

*Csendesen üldögél a kanapén. Nem mesze a Kollégiumtól van egy ház, a hajdani Elric ház melletti. Edék gyerekkoruktól kezdve ismerték e ház lakóit. Rockbellék kedves emberek. Mára már ugyan csak az öreg Pinakó néni és unkojá Winry él itt. A kislány szülei orvosok voltak akik szabadidejükben itt tanítottak, elestek egy távoli háborúban mint katonaorvosok. Azóta másképp él a Rockbell család is, és az Elric fivérek esete után Winry minden erejét megfeszítve tanúlt. Hogy miért is? Nem önös célból, sőt. Földmorzsoló lévén azt tűzte ki célul, hogy megtanúlja az automailgyártás csínyát-bínyát. Segíteni akart az egyedűl maradt srácon.A hűtlen csavargó nagy szrencséjére mindketten otthon voltak épp, így helyre tudták hozni a hibát. Persze elöbb több okból kifolyólag leszídták, de hagynia kellett. Egyedül nem megy.*
-Jól van már, megcsinálod vagy nem?
-Meg, tudod jól, de elöbb kitombolom magam.
*Viszont nem folytatta tovább. Szépen helyrerakták és most pihenhet a fenti szobában, ami direkt neki(k) van fenntartva. Ül, és azon jár az agya, hogy menyire más lett.*
~Egy szörnyszülött... úgy nézek ki!
*Nagyon el volt kenődve.*
-Hej, Al ha láttad volna az arcát! Úgy nézett rám, mint ha földönkívüli lennék.... Biztos megfordúlt fejében a harc kérdése is...
-Én nem azt akarom, hogy azért figyeljenek fel rám, mert hiányzik a karom! Ez, olyan megalázó. Al... bárcsak itt lennél.
*Kívül, az ajtó másik oldalán egy fülecske hallgatózott. Persze ha bárki kérdőre vonná, ő csak az ebéd miatt jött szólni, és lényegében igaz is, ám nem nyitott be rögtön. Hallani akarta, hogy mit mond a fiú. Elszorúlt a szíve.*
~Olyan nehéz lehet neki.~*De nem húzta tovább az időt, benyitott, hogy szóljon.*
-Ed, kész az ebéd.-*A fiú bólintott, jelezve hogy érti, mindjárt jön. Finom volt az étel, jóízűen ettek mindhárman. Winry a vége felé feltett egy kérdést.*
-Nem jösz be? Meglátogathatnád Alt.-*Nem kell odatennie, hogy hova, itt csak egy helyre lehet bemenni. Az Iskolába. Edward letette a kanlat, és hoszasan bámult maga elé. Végül megrázta a fejét.*
-Nem! Semmi értelme.
-Ohh, értem.-*Tovább ettek. Az ebéd végeztével Edward bejelentette, hogy este indúl.*
-Máris? Dehát reggel érkeztél, legalább az éjszakát tölsd nállunk.-*Kérlelte a lány. A fiú nem hajlott a kompromisszumra, de Pinakó egy mondattal lehűtötte.*
-Semmi értelme fiam, itt maradsz és kész.
Aysha

Hozzászólások száma : 134
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 10:21

*Azt hiszem már megint baromira eltévedtem. De hát miért is lepődök meg ezen? Szinte mindig elkószálok. Tegnap este is azt hittem, hogy a Ragyogó Tölgyes egyik végében alszom. És kiderült, hogy jó pár kilométerrel elrepültem a tölgyesünktől. Nem estem kétségbe, miért is tenném? Végre láthatok valamit a nagy világból és talán találok valakit, aki segit is hogyan juthatok vissza a Ragyogó Tölgyesbe. Eddig mindig szerencsém volt, talán most sem lesz másképp. Már kezdek elfáradni egy kicsit, hiszen igen korán keltem, de a távolban egy hatalmas várat pillantok meg.*
~Emberek!~ gondolom izgatottan és vigyorogva magasabb fokozatra kapcsolok. Ide-oda röpködve sietek a vár közelébe, majd mikor végre odaérek, leszállok az egyik fa ágára és onnan figyelem, hogy mi történik. Nem látok semmit, a kapu csukva van és a kis réten, ami a vár előtt fekszik, most nincs senki. Sóhajtok egyet, majd felnézek az égre. A Nap csodásan süt és meleg is van, úgyhogy elhatározom, hogy kifekszek egy kicsit napozni. Hátha csatlakozik hozzám valaki. Az egyik napsütötte bokorra szállok, majd elfekszek az egyik ágon, ahova odasüt a nap és napozni kezdek. Az apró, barna kis ruhámon tökéletesen átsüt a napp, igy a bőrömön érzem a melegét.*
Lyllen

Hozzászólások száma : 237
Hírnév : 6

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 10:40

*Edwardék meleg fogadtatása után. Korán reggel felkellt, hogy megnézze milyen is a mágusoknál. Takaros kis házak mindenütt, a közelben a tegnap említett Kollégium, és nem messze innen látszik a suli is.*
-Tehát itt tanúlt Ed...
*Tele volt lelkesedéssel. Most elősször nem bajba keveredett, hanem egy kedves barátságos otthonra lelt. Erre a gondolatra, viszont elszorúlt a szíve.*
-Legutóbb nem végződött túl jól...
*Fújt egy nagyot, de rögtön megpróbálta elhesegetni a rosz emlékeket. Eldöntötte, hogy amint lehet ellátogat oda, talán Ed is eljön. Egyedül túlságosan nehéz lenne. Eközben ért oda ahhoz a bizonyos fához, a Kollégium közelében. Mikor meglátta a tündért elősször nem akart hinni a szemének. Hevesen kezdett verni a szíve. Végre láthat egy igazi tündérlányt.*
~Hogy is kell megszólítani,...mit is olvastam...
*Közben közelebb repült, megcsodálta, és lám tényleg tündér, ott a szárnya is. Felderült az arca. Annyira közel hajolt, hogy már csak egy centi választotta el őket egymástól.*
-Szia!...Akarom monadni örvendek...~Aff, hogy is volt..áhh~
-Ahh, annyira örülök, hogy végre találkozhatok egy tündérlánnyal!
*Megfogta a kezét és hevsen rázni kezdte, közben meg csak úgy ömlött belőlle a szó.*
-Lyllen vagyok, egy Cahmeshi nevű országból. Biztos nem halottál rólla, messze van Dagorladdal határos. Óó, de illetlen vagyok, téged hogy hívnak?
*Végül befejzte a rázást de valahogy a kezét ott felejtette. Csillogó szemekkel várta a választ.*
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 10:48

*Kellemesen süttetem a hasam a kis ágon, ahova csodálatosan odasüt a nap. Eszembe sem jut, hogy esetleg itt valami veszély fenyegethet. hiszen ki akarhat bántani egy csinos kis tündért? Kellemesen elvagyok, élvezem a nap melegét mind az arcomon, mind a bőrömön, mikor hirtelen valami vagy épp valaki eltakarja a napot előlem.*
-Hé! Napozok! *kiáltok fel sértődötten, majd kinyitom a szemem és felülök. Egy fiút pillantok meg magamtól pár centire.*
-Hé! *kiáltok fel ismét és hátrébb csúszok, mire a szoknyám beleakad az egyik ágba és kiszakad.*
-Most nézd meg mit csináltál! *kiáltok fel ismét kissé sértődötten és sóhajtok egyet. Úgy tűnik, hogy a fiú baromira nem ismeri az illemtant. Fiú?? Jesszus ez tényleg egy fiú! Most hogy rájöttem, mi is volt benne olyan furcsa, ismét visszamászok hozzá és az arcunkat alig választja el egy parányi kis rés.*
-Nahát!*csodálkozok el és a szemem kimeredt, úgy figyelem a fiút. Mintha egy kislány látna egy gyönyörű babát, azzal az izgalommal nézem a srácot. Az arcom ki is pirul és a szememben kiváncsiság csillog. Úgy tűnik, hogy a fiú sem láthatott még lányt, igy mindketten meredten nézünk a másikra. A fiú köszön és be is mutatkozik, miközben megrázza a kezemet. Én is visszarázom a kezemet, habár én puszival szoktam köszönteni az embereket, igy ez sem marad el. Két puszit nyomok a fiú arcára , majd kihúzom a kezemet az övéből.*
-Szia! Aysha vagyok*mutatkozok be én is. Úgy tűnik, hogy a fiú is annyira túlpörgött, mint én. A szárnyam rezegni kezd, majd a fiú mögé nézek.*
-Még soha nem láttam fiú tündért. Tündér vagy egyáltalán?
*nézek rá kissé gyanúsan a fiúra és fenyegetően végigmérem. Mintha egy ilyen kis lányka bármit is tudna kezdeni egy fiúval.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 11:01

*Valami balul sült el, szegény lánynak kiszakadt a szoknyája. Félrebillenti a fejét, még ilyet nem látott. Semmi sértődöttség nincs rajta, mind inkább az izgalom.*
~Az meg mi lehet?~*gondol a szoknyára, ugyanis az embereknél sem látodd eddig szoknyát. Ez van, ha az ember egy kalitkában tölti ittlétének háromnegyed részét.*
-Sajnálom.-*Szólal meg bánatosan.*-Nem akartam.
*De a lányon nagy változás megy végbe. Hírtelen a közvetlen közelében terem, és kijelenti, hogy "nahát". Lyll elmosolyodik, majd a félbeszíkított köszönést befejezi. A lány is köszön, mjad puszit ad. Ez nálla már túlzás. Egy kínos mosoly, de nem tudja leplezni megilltődöttségét. Olyan vörös lesz mint egy cseresznye, félénken meg is fogja a puszi helyét.*
~Hát ezt miért kaptam?
-Aysha?...szép név.
*Majd jön az a rész, hogy "Hogy hogy fiú vagy?" Lyll is felprögött az utóbbi néhány perc alatt,ezt a szárnya mutatja a legjobban. Izeg mozog pedig nem is repül.*
-Na de kérem...*Felel játékosan*-...ennél tündéresebb nem is lehetnék! Nállunk otthon csak fiúk éllnek.
*Nem követi, csak a szemével a lányt, tetszik neki ez az izgága komolytalan hozzáállás.*
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 11:15

*Bizony a szoknya kiszakadt, dehát ezzel nincs mit tenni. És most, hogy rájöttem, hogy egy fiú tündérrel vagyok egy társaságba, egy ágon, ami baromi nagy ritkaság, nem is érdekel az a hülye szoknya. Majd Flora anyó megvarrja, amint hazamentem. Hazamenés. Na igen, ha tudnám, hogy merre is kell. De mindegy, ezzel ráérek később is foglalkozni, hiszen most itt van előttem egy fiú tündér!! Teljesen bepörgök, hiszen még soha nem láttam ilyet. Férfit és fiú még csak-csak, de azt sem sűrűn. És most egy férfi tündérbe. Elképzelhetetlen! A fiú bocsánatot kér a szoknya miatt, mire csak nevetgélve intek egyet.*
-Semmi gond, majd Flora anyó otthon megvarrja nekem*jelentem ki mosolyogva és meg is nézegetem a lyukat. Nem olyan nagy a szakadás, alig látszik, hiszen a szoknyám alja alapból kicsit tépett. Úgy tűnik, hogy a puszi kicsit túlzás volt a fiú számára, mert tiszta vörös lesz. nem igazán értem, hogy miért pirult el, hiszen nálunk mindenki puszival köszönti a másikat. Vagy ez csak nálunk van igy? Nálunk pedig a kézfogás nem menő, de hát úgy tűnik, hogy más népből jött a fiú. *
-Köszönöm! Szerintem is! *biccentek egyet mosolyogva és jelentem ki, hogy szerintem is csodálatosan szép nevem van. Hát igen, kissé egosita vagyok, de ezt el lehet nálam nézni, hiszen még fiatal vagyok ahhoz, hogy felfogjam: ezt egoizmusnak hivják és nem őszinteségnek. A kiakadásomra, miszerint Lyllen fiú, a srác csak mosolyogva felel, hogy náluk mindenki fiú. Erre csak kitágul és kimered a szemem és úgy nézek rá.*
-Nálunk pedig mindenki lány. Azt tanitották, hogy még soha nem született fiú tündér, két ikerpár kisévtelével. De őket nem tudjuk, hogy hova tűntek... *magyarázom sóhajtva. Majd hirtelen felvillan a villanykörte a fejem felett és elvigyorodok.*
-Nahát! akkor mi rokonok vagyunk! *röppenek fel egy pillanatra, megpördülök a levegőbe, majd leszállok közvetlen a fiú elé és szorosan megölelem.*
-De jó! *lelelkendezek.*

A hozzászólást Aysha összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 16 2010, 15:51-kor.
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 11:26

-Flóra anyó? Ő hol van? Itt vagytok a közelben?-*Tehint jobbra-ballra, mivel eszébe jutott, hogy miért is jött ide. A "Nálunk pedig mindenki lány."-ra viszont elkomorodott.*
-Miért tanították volna ezt? De hát...
~Lehet, hogy sosem láttam ezelött lányt, de tudtam a létezésükröl...
-Lehetséges, hogy nem látnak szívesen?
~Hiszen külön országban élünk. A mester azt mondta, hogy töllük származunk, de sose szabad átlépni a határt.
*Elfancsalodott.*
~Hát ezért, mert nem akarnak látni...
*Ekkor ölelte meg a lány.*
-Oh, összenyomsz! Aysha? Miért is lennénk rokonok?
*Viszont nem bontakozott ki az ölelésből. Az elöbbi felismerése után jól esett, hogy a tündér lányka megöleli.*
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 11:41

*A kérdésre elnevetem magam. A fiúra nézek, majd mikor látom, hogy tényleg kiváncsi és tudatlan pillantással nézeget körbe, felvonom a szemöldökömet.*
-Te semmit sem tudsz a tündérekről? A Ragyogó Tölgyesben élünk már évmilliók óta *túlzok kicsit és a kezemmel is mutatom az időt, hogy milyen régóta birtokoljuk azt az erdőt. Majd kissé körbenézek és felsóhajtok.*
-Viszont fogalmam sincs merre van. Azt hiszem kissé elkóricáltam és nem igazán szoktam visszatalálni. Nem ismersz itt valakit, aki esetleg tudhatná, hogy merre is van az tölgyesünk? *kérdezem meg kissé félve a fiútól. Habár azt hiszem visszatalálnék, de azért jobb, hogyha megkérdezünk valakit, aki esetleg el tud vezetni engem oda, vagy épp meg tudja mondani a helyes irányt, mert képes vagyok hetekig is kóborolni.*
-Vagy... biztos van itt valahol egy térkép *jut eszembe egy másik megoldás is az útvonal megtudására. A tanitásra vonatkozó kérdésre megvonom a vállam.*
-Nem tudom, ezt mondták.Ez egy ismert legenda. Minden tündér ismeri *hangsúlyozom ki a MINDEN szót. Kezd nekem nagyon furcsa lenni ez a fiú. Mintha nem is igazi tündér lenne. Hiszen nálunk tényleg mindenki ismeri a két ikerfiúról szóló legendát. Látom, hogy a fiú arca egy pillanatra elfancsalodik, de végül rájövök, hogy az elveszett ikerfiúktól származhat Lyllen és az azt jelenti, hogy rokonok vagyunk. Rikoltva megölelem, majd el is engedem, mert a fiú felvinnyog. *
-Hát nem érted? Én lány vagyok. Te fiú. Nálunk csak lányok élnek. Nálatok csak fiúk. És tőlünk kitaszitottak két ikerfiút. Szerinted? *magyarázom nevetve, lassan, mintha egy ovisnak magyaráznám azt, hogy 2+2 az 4.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 12:07

//Időntúli Ayshával//

*Hallott mindent, de nem válaszolt. Teljesen lekötötték a gondolatai.*
~Ismert legenda hmm...
-Hallottam rólla, de nem sokat beszélünk erről, amolyan nyilt titok ez mifelénk.
*Aztán jött az ölelés, Aysha pedig szépen kifejtette, hogyan is jött rá erre a titokra. Lyllnek kikerekedett a szeme.*
-Most hogy mondod...beleillik...
*Elgondolkozva beszélt. Belemerült az emlékeibe, majd megrántotta a vállát.*
-Érdekes...Tehát Ragyogó tölgyes, ott mindig süt a nap? Vagyis, gondolom reggelenként gyönyörű lehet az erdő.
*Felröppent izgalmában, és az éget fürkészte.*
-Elkisérhettlek?-*Közben visszanézett a lányra.*-És talán segítséget is tudok szerezni.
-Itt a közelben lakik egy ismerősöm, egy mágus, ő biztosan tudja merre lesz ez a hely.
~Kitaszítottak,...miért taszították ki őket?
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 12:59

//Lyllen//

*Bizony elmesélem a kis legendánkat és nagyon úgy tűnik, hogy a fiú még nem is hallott róla. Vagy ha hallott is, nem sokat tud a két ikerpárról. Persze én sem tudok sokkal többet, mint amit elmondtam. Utáltam tanulni és gyakran el is lógtam az órákat. De persze azért tudok egyet s mást a tündérekről, hiszen ott élek velük és annyi pletykát hallok, hogy szinte mindent tudok a tölgyesben folyó eseményekről. Habár nem vagyunk olyan sokat, mégis igen sok mindent tudunk egymásról és a népünk történetéről. *
-Nyilt titok? Miért? Hiszen ha minden igaz, akkor a két ikerpártól születtetek és akkor viszont ők az őseitek. Ez érdekes... *gondolkozom el. A kezdeti izgalmam nem lankadt, de kissé mintha elgondolkodóbb lennék, mint pár perccel ezelőtt. Majd ismét kissé felpörgök, megölelem a fiút és elmagyarázom neki, hogy miért is lehetünk rokonok. Úgy tűnik, hogy Lyllennek is leesik a dolog, mire csak elnevetem magam. Végül a fiú a tölgyesről kérdez, mire felreppenek és ismét megpördülök a levegőbe.*
-Csodálatos hely!! *kiáltom mosolyogva, vidáman. Majd ismét leszállok a fiú elé. Arcomon határtalan vigyor és boldogság, valamint izgalom látszik. Szinte már tágul a tüdőm, hogy meséljek a tölgyesről és most végre kiadhatom magamból a dolgokat:*
-Egyszerűen csodálatos hely! Mindig süt a Nap ,csodálatos az idő. Gyönyörűek a virágok és a fák - persze, mert mi gondozzuk őket *büszkélkedek, majd tovább folyik belőlem a szó:*
-Van mellette egy gyönyörű rét, ahova gyakran jönnek emberek. Ott láttam először férfit. Mókás volt *nevetem el magam és ismét felszállok, a levegőbe bukfencezek egyet, majd csak nevetek és nevetek. Majd Lyllen felajánlja, hogy elkisér a tölgyesbe. Sikkantok egyet és a szám elé teszem a kezem.*
-Jajj, az nagyon jó lenne! *jelentem ki vidáman, majd az ismerősre is elvigyorodom.*
-Oh. Oké, menjünk! Kérdezzük meg!*szállok fel ismét, majd várok a fiúra, hogy vezessen.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 14:14

*A válasz meghökkentő volt. Lyllen elnevette magát. Ilyen jól még nem mulatott azóta, mióta ide került.*
-Ez tetszik! ...hihihi, hehehe...Fiútól nem születhetnek gyerekek, főleg hehe két fiútól nem!....deee...-*Letörölte könnyeit, és felegyenesedett. Szikrázó nyugtalanság. Örök kiváncsiság tükröződött a szemében.-...Most már biztos, hogy ugyanabba a fajba tartozunk.
*Rájött! Olyan izgatott lett, hogy megint felröppent. Most ő kerülgette a lányt, magyarázva neki a bizonyítást.*
-Figyelj, ..kicsi koromban azt hittem a gyerekek csak úgy megjelennek,...és a mi esetünkben ez nem is volt mesze a valóságtól...Terjengtek olyan mesék, hogy a gólya hozza őket ide, vagy maga az Istennő, de ez elég öntelt elképzelés, hogy egy isten fiai lennénk.... Bárhogyis, ez ami most kiderült, sokkal kézzel foghatóbbá tette a dolgot....Valahol azt olvastam, hogy a lányok szülik a kisgyermeket, és ennek utánna nézve kiderült, az is amit az elöbb mondtam...tehát azok a fiúk akik nállunk laknak Chameshiben itteni tündéranyukáké, akik nem akarták, hogy rájöjjenek, hogy fiaik lettek! Érted?!..., ám, van itt MÉG valami.
*Megállt, megrezegtette a szárnyát, és a levegőbe bámúlva folytatta.*
-Abban a könyvben azt olvastam, hogy egy gyermek születéséhez mind a fiú mind a lány is kell. Nem tudom mit takar ez, de az tény, hogy itt nem valósult meg ez a feltétel, mégsem halltak ki a tündérek.
-A másik bökkenő pedig az, hogy...-*Itt Ayshára tekintett, és mintha ő lenne a lánytündérek mindeggyike, rázúdította minden haragját egy halk mondatban.*-Miért is lettek kitaszítva azok a fivérek? Hmm..
*Nehéznek érezte a tüdejét. Felröppent, és az eget fürkészte. Majd megfordúlt és újra "boldogan" szólalt meg.*
-Elkisérhettlek?-*És ugye felajánlotta, a segítséget is, amit Aysha örömmel el is fogadott. Hogy miért taszítoták ki a fiúkat a tündérek? Talán ha odaér ez is kiderül, de addig is elindúltak Edwardék felé. Út közben a melkasára tette a kezét. Eléggé elmernget a gondolataiban.*
~Megint ugyanaz az érzés fogot el, mielött vért köhögtem. Még szerencse, hogy nem kellett...nem szeretném megíjeszteni ezt a kis tündérlányt.

A hozzászólást Lyllen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 15 2010, 19:18-kor.
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szomb. Május 15 2010, 16:32

*Úgy tűnik, hogy nem igazán gondolunk egyet, vagy legalábbis nem egy a véleményünk erről a testvériséges tündér-harcról. Vagy valami ilyesmi. Lyllen nevetni kezd, amit nem igazán értek. Majd elmagyarázza, hogy ő miként látja a dolgot. Végül én nevetem ki őt.*
-Ezt milyen könyvbe olvastad? Ez nagyon vicces *nevetek, majd kissé elkomorodok és mosolyogva magyarázom a fiúnak a dolgot:*
-Csak lány tündérek lehetnek. Minket varázslattal hoznak össze, nem párosodunk, mint a bogarak, vagy ilyesmi *itt elfojtok egy vigyort. Majd mikor a szörnyűbb részhez érek, lesütöm a szemem:*
-Egyszer egy tündérnek két fiúgyermeke született. Mivel eddig nem született még fiú gyermek, kitasztitottuk őket -mármint nem én, hanem a legidősebb tündérek *védekezem gyorsan, nehogy a fiú nekem ugorjon. Majd kissé várva a fiú reakciójára, folytatom a történetet:*
-Ez a fiú tündérpár egy faluban élt, és az édesanyjukat azzal az átokkal sújtották, hogy 100 évig élhetett. De addigra kitanította a fiait minden szépre és jóra. Majd a fiúk eltűntek. Senki nem tudja, hogy hova tűntek abból a faluból *fejezem be titokzatos hangon a történetet, majd Lyllenre nézek, hogy hogyan reagál erre az egész történetre, ami nagyban különbözik az övétől. A fiú kicsit kiakadt, hogy a fiú tündérek ki lettek taszitva, de ismét megszólalok, a levegőbe röpenve, elé állva. Megfogom mindkét kezét és a szemébe nézek:*
-Ők voltak az első fiú tündérek. Azt hittük, hogy valami átokkal vannak sújtva. Vagy valami gonosz ördög szállt beléjük. Nem tudtuk mire vélni a dolgot. Ezért lettek kitaszitva. Te nem pusztitanál el 2 lényt többi száz védelmére? *kérdezem komoly hangon és most először jelenik meg a felnőttség, és tűnik el az arcomról a gyerekesség. Miután a fiú válaszol, végre elindulunk a barátjához, habár nem tudom, hogy merre van.*
-Nem lenne egyszerűbb keresni egy térképet? *kérdezem és lassan a kollégium kapujához repülünk.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Vas. Május 16 2010, 15:25

*Kinevetik! He, mintha elöbb ez fordítva zajlott volna le, na de a lány varázslat elmélettel rukkolt elő, ami aztán elültette a bogarat a fülében.*
-Csak lányok? Na és én mi vagyok?-*De Aysha szakadatlanul folytatta, így nem volt mit tenni, minthogy megvárni a végét. Mikor a lány befejezte már kész válasszal várta. Közben azért vág egy-két nemtetsző pofát, a "védekezésre", de nem szakítja félbe.*
-Na ja..ez a bökkenő. A varázslat sok mindent megmagyaráz, de itt többnek kell lennie annál, ha egyszer vannak fiúk. Azt mondod csak lányok lehetnek, de ahonnan én jövök egy országnyi fiú tündér él... Ami pedig a fivéreket illeti szörnyű és embertelen sorsuk volt... és mindez azért mert megszülettek. Nem tettek érte semmit!
*Nagyon felizgatta magát, rádöbbent, hogy így nem lesz jó vége, tehát megpróbálta kifújni a dühét. Ekkor volt a tündérlánynak egy kis ideje. Ezalatt kérdezte meg azt a bizonyos kérdést. Lyll halkan szólalt meg, ám minden szava felért egy kiabálással.*
-Mindent a közösségért...a közösség elöbbre való az egyéntől...hallottam ezeket az elképzeléseket, de ...elítélem! A közösség az egyénből áll, akkor van jó léte a közösségnek, ha mindenki egyenként jól él...
*Ránézett a lányra. Szeme keserves volt, fájdalmat és dühöt tükrözött. Ha érti a lány nem magára veszi, habár rá is irányult a mérgéből. Lylen mérhetetlen igazságtalanságnak érezte amit tettek a tündérek, főleg miután látta milyen békében és szeretetben él(t) egy férfi és egy nő.*
-Én elöbb meggyőződtem volna arról, hogy tényleg ártalmasak-e, mielött ítélkezem!
*Az utolsó szót felvitte, már-már reszketett a dühtől*
-Ti éltek együtt az emberekkel, mégsem tudtátok eldönteni, hogy azok ketten micsodák? Nem szörnyek...nem démonok...csak...-*elcsuklott a hangja* -...fiúk.
*Teljesen letört. Hát ilyen lesz ott is a fogadtatás. Bántani, kirekeeszteni...ez lesz az első dolguk. Meg sem hallgatják majd. Így hogy segítsen a többieken?*
~Meg fognak hallni...ha nem hozok segítséget meghallnak...
*Előrre repült, hogy ne lássák a könnyeit. Zane-re gondolt, meg a többi barátjára. Azokra akik nem jöhettek vele. Csak ő maradt. Leplezve felindúltságát, megmutatta Ayshának hova is tartanak, ha már megkérdezte.*
-Látod azt a házat? Nincs sokkal messzebb mint a Kollégium, és nekik is biztos van térképük. Plusz csak őket ismerem, de ha tudsz jobbat...
*Megrántotta a vállát, de nem állt meg. Háttal volt a lánynak, és Edékhez repült épp.*
~Talán mégse most kéne mennem..talán...
*Ekkor jött rá az első inger. Megállt a levegőben és mozdúlni sem tudott, csak köhögött. Reszketve elővett egy kis zsebkendőt, amit Winrytől kapott, és beletörölte a vért, majd gyorsan el is tette. Olyan érzése volt, mintha lefutotta volna a maratoni távot. Lihegve szólalt meg újra.*
-De ha az iskolába akarsz menni...talán ott is lesz térkép. Én viszont, krhm...
~Csak elmúlik egyszer...
*Újabb roham jött rá. Ezúttal hevesebb volt és több vér jött fel. "Szerebcsére" még a kezében volt a kendő, így abba köhöghetett.*
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Vas. Május 16 2010, 15:50

*A kis kérdésre, miszerint ha csak lányok élnek, akkor Lyllen micsoda, nem válaszolok, csak legyintek egyet és folytatom tovább a magyarázatot, a történetet, a mesélést. Értsd, ahogy akarod. Mikor bejfezem, látom, hogy Lyllen kissé dühös lett és egyből beszélni is kezd. Érzem, hogy a fiú kezd dühös lenni és ez a hangján is hallatszik. Kissé megrémit, hiszen ez nem az én véleményem, ez egy történet, egy mese. De azért keresztbe fonom a karomat a mellkasom előtt és csendben hallgatom, figyelem a fiú eszmefuttatását. Mikor Lyllen befejezi a véleményét, látom, hogy szinte remeg a dühtől.*
-Lyllen...*kezdem kissé halk, bocsánatkérő hangom. Közelebb sétálok a fiúhoz és a vállára teszem a kezem. Legszivesebben megölelném, hogy ne féljen és ne legyen annyira dühös, de mivel a puszira is kiakadt, igy csak mélyen a szemébe nézek.*
-Meg kell védenünk magunkat. nem ismertük a fiúkat, nem is láttunk még azelőtt fiút. Nem élünk együtt az emberekkel. Nem sok tündér mondhatja el magáról, hogy találkozott emberrel. És ami ismeretlen, az ijesztő. Ezért nem engedhettük meg magunknak, hogy fiúk éljenek közöttünk. Én nem tartom embertelenségnek ezt a tettet. De a saját véleményedet is megértem. De ez ellen nem tehetek és nem tehetünk semmit. Ez megtörtént. Pár száz évvel ezelőtt történt. Azóta lehet, hogy beengednénk magunk közé a fiúkat. Ezt nem tudhatom *magyarázom Lyllen-nek halk hangon a dolgokat. Kezem még mindig a vállán van, majd lassan lecsúszik a felkarjára és megsimitom azt. Lágyan elmosolyodom és a szemébe nézek. Remélem, hogy ezzel lezárhatjuk a témát, mert semmi kedvem a múlton veszekedni, hiszen már nem változtathatjuk meg. És inkább mosolyogva ,vidáman csevegnék ezzel a fiúval, minthogy a nemekről veszekedjünk. Végül segitségért repülünk. Bizakodva követem a fiút, eszembe sem jut, hogy nem bizhatok meg benne. hiszen ő is tündér és segitünk egymásnak! Akár fiú, akár nem. Engem mindig is vonzott az ismeretlen, igy egy újabb kihivásnak, egy újabb kalandnak fogom fel a dolgot. Lyllen megmutatja azt a kis házat, és a fiú mellé repülök.*
-Oké, menjünk! *biccentek és egy mosolyt küldök a fiú felé, jelezve, hogy megbizok benne és vezessen.Ahogy repültünk, a fiú egyszer csak megállt és köhögni kezdett. Elővett egy zsebkendőt és megtörölte a száját.*
-Hahó, minden oké?*repülök elé egyből és aggodalmasan a képébe mászok. Mikor a fiúra ismét rájön egy köhögés, felvonom az egyik szemöldököm.*
-Jobb lesz, ha leszállunk*ragadom meg az egyik kezét, majd egy faágra húzom és leültetem. Majd megvárom, mig elmúlik a köhögése.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Hétf. Május 17 2010, 09:30

*Sokáig tartott és közben Aysha szavai kavarogtak a fejében. Végül aztán lecsillapodott a roham. Nem volt mit tenni, meg kellett néznie a zsebkendőt, ez egy kivételesen nagy rohamnak bizonyult.*
~Sssz a fenébe, miért van ez?
*Szinte az egész kis vászon vörös lett a vértől. Dühösen összegyűrte, és beleméllyesztette a kabátjába. Ugyanis volt rajta egy szürke hamuszín kiskabát. Ez alól szinte ki se látszott a ruhája. A hátán egy rés volt a szárnyának, és általában kigombolva hagyta. Letörten, de annál elszántabban szólallt meg.*
~" Azóta lehet, hogy beengednénk magunk közé a fiúkat"...
-Muszály lesz. Meg kell változtatnom a gondolkodásukat...mielött túl késő lesz...
*De nem magyarázta meg mit értett ezalatt. Felállt a kis faágon ahova leülltek, majd felrepült és szemben Ayshával állt meg. Biccentett ő is, amolyan ne haragudj, nem rád vagyok mérges gesztussal, és a kezét nyújtotta. Persze az nem volt véres, az árulkodó nyomokat eltüntette a kabátja belő zsebében.*
-Köszönöm, most már sokkal jobban vagyok...mehetünk?!
*Felsegítette a lánykát is, habár nem mintha ő maga nem tudna felállni. Nem telt bele tíz perc ott is voltak Rockbellék házának kapujában. Egy piros köpenyes srác lépett ki a kapun, aranyszőke összefonott hajjal ami nem sokkal a válla alá ért. Piros kabátja alól kilátszot fekete nadrágja és kabátja.*

//most írj egyett nyugodtan Aysha, utánnad egy hsz erejéig belép Ed is, és azán megint ketten leszünk Very Happy//
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Hétf. Május 17 2010, 17:53

*Lassan magyarázkodom Lyllen-nek. Nem akarom, hogy a fiú rosszul érezze magát - habár azt hiszem ez ellen már nem tehetek semmit. Elmagyarázom az én álláspontomat neki és úgy tűnik, hogy megbékél. Elindulunk az ismerős háza felé, de félúton Lyllen köhögni kezd. Nem néz ki valami jól, így elé repülök és megszemlélem az arcát. Nem néz ki valami jól, és egy faághoz vezetem, hogy üljünk le egy kicsit és had köhögje ki magát. Természetesen nem veszek észre semmit, csak a kis zsebkendőt, ami furcsa színben pompázik. Nem veszem észre, hogy az vér.*
-Szép színű zsebkendőd van. Én is szeretem rózsaszínt *jelentem ki mosolyogva, lágy pillantást vetve a fiúra. Mert hogy a vért én rózsaszínűnek néztem és nem igazán tudom elképzelni, mit keres egy rózsaszín zsebkendő egy fiúnál, végül is mindegy, nem foglalkozom vele sokáig. Lyllen bocsánatot kér és készen áll az út folytatására. Egy virgonc mosolyt küldök neki, biccentek és kezet fogok vele. Majd repülök utána. Lassan el is érünk egy házhoz, ahonnan egy férfi jön ki.*
~Megint egy? Azt hiszem, ezek többen vannak, mint gondoltam~*vágok egy apró fintort. De mivel nem igazán bízok még meg a férfiakban, így Lyllen háta mögé bújok, kezeimet a vállára teszem és a fülébe súgom:*
-Nem bánt, ugye? *súgom halkan, így az ember biztos nem hallotta meg. Majd várom a reagálást, de közben kíváncsian kilesek Lyllen háta mögül és végig mérem hatalmas, barna szemeimmel a férfit.*
Edward Elric
Halott-keltő

Hozzászólások száma : 185
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Kedd Május 18 2010, 12:10

*Egy kis csomagocskával lépett ki az ajtón. Felderült az arca, mikor meglátta Lyllent. Köszönt neki, és egyúttal a mögötte gubbasztó kislánykának is.*
-Üdvözlet mindkettőtöknek. Látom Lyll máris rátaláltál a népedre.
*Majd a lánykához fordult.*
-Heló, Ed vagyok. Benned kit ismerhetek meg?
*Próbált minnél nyugisabb lennni, nehogy egy hírtelen mozudlattal elijessze a kis tündérkét A vállán most viszont ott virított egy fehér kis kötés. Felgyenesedve észrevette, hogy Lyllen azt bámúlja. Elmosolyodot.*
-Pinakó néni úgy döntött ő is ellátja a sebemet. Tudod, ha a gyógyászatról van szó nem szereti a varázslatra bízni.
*Majd valami furcsa szagra lesz figyelmes. Közelebb hajol Lyllenhez, és kinyújtja a kezét. Miután megkapja a véres zsebkendőt, beleteszi egy tálkába, és mellé dob egy kissebb szappan darabot, majd öszecsapja a kezét, és egy pillanatnyi fény után tisztán húzza ki a vízből a vászon anyagot.*
-Fogd meg egy pilanatra.
*Megfogatja Lyllenel a zsepijét és egy újjabb kézöszetétel után megszárítja a vászont.*
-Most már elteheted, még jó, hogy ilyen meleg időnk van.-*Ejti ki vidáman, mintha mi sem történt volna, de aztám komolyra vált.*
-Ne hajsd túl magad, érthető? Nem érdemes felidegeskedned semmin, az nem old meg semmit.
*Majd megint felállt, hogy menjen, de megállították.*
-Oh, hogy pont miattam jöttetek ide? Elnézést...szóval Ragyogó Tölgyes? Lássuk csak....Elősszőr is nyugatnak kell tartanotok, és elérve a Däsyron folyót annak a folyását kell követnetek. Így eljuttok a Sárkánylovasok fellegvárába, onnan pedig Dél-Keletnek kell tartanotok... Elég bonyolult-*Vakarta meg a fejét.*-Pont áttelenben vagyunk a tündérek lakhelyétől. Meglehet egy hetes utazás is. Jobb lenne, ha veletek tartanék, de nekem sűrgös elintézni valóm van itt, aztán megyek a fővárosba. Nem mehetek veletek. Pillanatat!
*Berohant a szobába, és kihozott egy kis térképet.*
-Tessék, lekicsinyítettem egyett a ti méretetkre. Bejelöltem a legbiztonságosabb utat, itt ni.-*És végig húzta az újját a vonalon. Bent a házban fogott egy papírlapot és egy térképet, fogta a kettőt bement Pinakóhoz, majd megkérte a varázslatra. Persze az öreg nő azzal jött egyből, hogy miért nem csinálja meg maga, de Ed elhárította, mondván neki ez sok idő lenne, és ő siet, plussz kint várják a tréképet. Egyszóval megcsináltatta Pinakóval, így rohanhatott is ki.*
-Lyllen vigyázz magadra, remélem nem baj, hogy nem megyek veletek, talán jobb is ha ketten vagytok.
*Itt elejtett egy hamiskás mosolyt, majd úgy folytatta mindketőjük felé*
-Jó utat.
*Azzal elindúlt az iskola felé.*

//Bocsánat, hogy így lekavartam, de csak eg yhsz erejéig léptem be, jó játékot^^//

A hozzászólást Edward Elric összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Május 18 2010, 17:57-kor.
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Kedd Május 18 2010, 12:25

*A "Szép színű a zsebkendőd"-re csak egy fáradt mosolylyal válaszol, majd felsegíti a hölgyet és elindúlnak, ám mire odaérnek a mágusfiiú épp menni készül.*
~Még idejében....~*De Aysha félni kezd, mögé is rejtőzik, nem mintha megtámadnák nagy védelem lenne.*
-Nyugi, ő az akit említettem, a barátom...Heló.
*Viszonozza a köszönést, és tényleg kissé furcsálja a kötést Edward nyakán, de még mielött megkérdezné választ kap rá.*
-Okés.-*Mosolyodik el, de Ed úgylátszik kiszúrta az elöbbi kis rohamocskát, így kénytelen keletlen odaadja a véres kendőt. A mágus persze varázslattal tisztítja meg, ami megmosolyogtaja a tündért. Meg is említi Aysának.*
-Igazi mágus.-*Habár szíve méllyén aban reménykedik nem szúrja kis a lány, hogy az mégis mi., (ami olyan szép volt) Majd az újra hófehér kendőt a kezében szárítja meg a srác, de el is akar menni, így kénytelen felvilágosítani őt Lyllen.*
-Öhöm, Ed mi valójában téged kereünk. Szeretnénk eljutni a Ragyogó Tölgyesbe, ahol a tündérlányok élnek.
*Ez hatásos volt, meg is áll a srác, majd magyarázni kezd, aztán magyarázkodni, végül beviharzik a házba.*
-Nah milyen? Szerintem aranyos, olyan félelmetes, hogy az ő méretében még kicsinek számít, nem?..Ráadásul még fiatal, és hát nőhet. Ilyenkor egy hangyának érzem magam, nem jó kicsinek lenni....
*Habár a szavak nem voltak túl bizalomgerjesztőek, mindet oly vidámsággal mondta, mintha egy finom fagyiról beszélgetnének.*
-De mondjuk ezért van szárnyunk!
*Majd visszacsörtetett a mágus, és egy helyes kis térképet hozott magával.*
-Ugyan köszönjük a segítséget, így már eljutunk oda, sokkal jobb mintha csak egy térkép lenne a kezünkben. Viszlát!
-Nah indúlhatunk?
*Jelentette ki vidáman.*
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Kedd Május 18 2010, 17:59

*Ahogy a házhoz érünk, Lyllen barátja éppen kilép a kapun. Hatalmas férfi, amitől kicsit megijedek és a kis tündérsrác háta mögé bújok és onnan kukucskálok ki, egy halk, suttogó kérdést súgva a fülébe. A férfi köszönt is, mire nyelek egy nagyot. Veszek egy nagy levegőt, legyőzve minden félelmemet és kirepülök a fiú háta mögül. Kihúzom magam és egy olyan arckifejezést vágok, mint valami nagy harcos, akit nem lehet megrémiszteni.*
-Aysha vagyok, a Legszebb Kistündér Ragyogó Tölgyesben *mutatkozom be és ismét látható az arcomon, hogy az egoizmust még nem értem fel ésszel, egyszerűen csak túl őszinte vagyok és kimondok, hogy valóban azt gondolom, hogy én vagyok a legszebb. A két fiú egy kis párbeszédet folytat, holmi sebekről és egyéb dolgokról. Unottan repdesem körbe Edwardot és megfigyelek rajta mindent, amit fontosnak vélek. A kötést is a nyakán.*
-Mi történt a nyakaddal? *nyomkodom meg egy pillanatra a kötést szemérmetlenül, de Edward hamar be is siet, így kérdőn Lyllenre meredek, aki úgy tűnik, teljesen tisztában van azzal, hogy mi is történt a fiúval.A véres zsebkendőt nem veszem észre - szerencsére, mert a észrevenném, akkor biztosan hisztirohamot kapnék. Nem sokszor láttam még életembe vért és biztos vagyok benne, hogyha egy egész zsebkendőnyit látnék, akkor rettenetesen megrémülnék. így áldom a szerencsémet, hogy a legfontosabb dolgokat nem veszem észre. Mikor Lyllen elmeséli a fiúnak, hogy mit is akar, gyorsan az orra elé röppenek és figyelem minden szavát. Elraktározom az irányokat az agyamba és már reppenék is, mikor a fiú besiet egy térképért. Ekkor Lyllen megjegyzi, hogy nem jó kicsinek lenni, főleg az emberek mellett. Erre elnevetem magam és megvonom a vállam:*
-Én a tündérek között is kicsinek számítok. Látod? *repülök Lyllen mellé.* - Te is majdnem egy fejjel magasabb vagy, mint én *jegyzem meg nevetve. De a jó kedvemet hamar elfújják, hiszen mikor Edward kijön, megcsappan mind a jó kedvem, mind a bátorságom és ahogy megnézem a fiút, hirtelen én is hangyának érzem magam mellette és félelmetesnek tartom. Csendben nyelek egyet, majd mikor Lyllen átveszi a térképet, megrángatom a kabátját.*
-Megyünk már? *suttogom, ingerülten és félősen egy pillantást vetek a hatalmas férfire. Végül Edward hagyja el hamarabb a kis ház bejáratát és mikor eltűnik a láthatáron, fellélegzek.*
-Na mutasd *kapok ki Lyllen kezéből a térképet és böngészni kezdem. Majd mikor megvan a helyes irány, Lyllen-re nézek.*
-Nyomás! *adom ki a parancsot, majd repülni kezdek és remélem, hogy Lyllen is követ. Hogyha ott van a nyomomba, akkor rápillantok.*
-Miért mondta a ... *itt habozok egy kicsit és visszanézek a házra* ... barátod, hogy nem szabad megerőltetned magad? Beteg vagy? *kérdezem és gyermeki kíváncsisággal nézek a fiúra, miközben majdnem nekirepülök egy ágnak. De az utolsó pillanatban az ágat megrázza a szél és épp hogy nem akadok bele.*
-Hupsz *nevetem el magam, majd ismét Lyllenre nézek, várva a választ.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Szer. Május 19 2010, 10:03

*Lyllen vidáman mosolyogva nézi végig a tündérlány türelmetlen fészkelődését, de végül eljött az idő.*
-Igenis hölgyem...-*Bolondozva repül Aysha után és az égre néz. Nincs is szebb annál, mikor az ember célba ér. Végre sinen van, még ha ezután sok nehézségnek is néz elébe, akkor is van hol elindúlnia, és még csak egyedül sem kell mennie. Vele van egy gyönyörű kis tündér. Révedezéséből a lány hangja rángatja vissza. Rápillant és ekkor veszi észre az ágat.*
-Vigyázz!-*De egyből cselekszik is. Villámgyorsan, azaz amennyire az erejéből tellik, ott terem és megtolja az ágat míg Aysha elrepülget mellette.*-Huh, ...öhm mit is kérdeztél?
*Néz utánna a kacagó tündérre. Miután meg is kapja a választ, mellé repül és csak utánna kezd beszédbe.*
-Igen valahogy úgy... de nem súllyos.-*Legyint viccesen a kezével, mintha szót sem érdemelne az egész.*-Azt hiszem...
*Teszi hozzá mégis hallkabban. Közben megy az idő, a madarak csiripelnek a fejük fölött, sőt az egyik épp elszáll fölöttük. Lyllennek támad egy ötlete*
-Nem gyorsítjuk meg egy kicsit az utunkat?-*Ránézz hamiskásan a lányra, majd feljebb repül. Egy pillanatra, vagy kettőre el is tűnik szem elöl, majd egy kissebb verében tért visza. Elég szelíd jószágnak tűnt ahogy a tündérefiút hordta, mint valami szárnyas ló féle. Lyll lenyújtotta a kezét a lány felé.*
-Jösz? Úgyis hosszú útnak nézünk elébe.
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Pént. Május 21 2010, 09:38

*Végre elindulunk a Tölgyes felé. A szívem már húz haza, már nagyon vágyom arra, hogy végre otthon a kis odúmban aludhassak. De persze Lyllen társaságának is örülök, hiszen egy ismeretlen tündérről van szó. Izgatottan repdesek ide-oda és ennek az a hátránya, hogy nem igazán figyelek a dolgokra, így Lyllen segítsége nélkül bizony felcsavarodtam volna egy kisebb ágra.*
-Hehe. Köszi *nevetek zavartan, majd tovább cikázok. végül megkérdezem Lyllen-t, hogy nem beteg-e, mire a fiú válaszol, hogy dehogyis. A suttogást nem hallom, így csak vidáman rámosolygok.*
-Okés, nagyszerű *vigyorgok rá, majd tovább cikázok, mikor Lyllen-nek egy igen nagyszerű ötlete támad, miszerint egy veréb vigyen minket.*
-Wow! Csodás ötlet. Szevasz Madárka! *simítom meg a veréb fejét,majd elfogadom Lyllen kezét és felugrok mögé a veréb hátára. Átkarolom a derekát és a fejemet a vállára teszem, hogy kilássak mögüle.*
-Így tényleg gyorsabban ott leszünk *válaszolok vigyorogva és a hangomon érződik, hogy majd kiugrok a bőrömből, annyira pörgök. *
-Mesélj az otthonodról! Mit csináltok? Hol éltek? Hogy telnek a napjaid? *teszek fel számtalan kérdést és a hangom kíváncsiságtól és türelmetlenségről kissé hangosabbnak, magasabbnak tűnik.*
Lyllen

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Pént. Május 21 2010, 10:11

*Aysha felugrik mögé miután megsimizte a galambot.*
-Azt meghiszem!-*Válaszol a gyorsaságot illetően.*
* Felettébb vidám hangulata lett a fiúnak. Odahajolt a madárhoz, és a fülébe súgta, hogy "Indúlhatunk". Mögötte ült a kis tündérke mindenféle kérdést intézve hozzá. Lyll a térképet böngészte, aztán megnyugodva, hogy jó felé tartanak, szinte azonnal, épp egy levegővételnyi késéssel válaszolt a lánynak, nevetve. *
-Elmondom amire kiváncsi vagy, de ígérd meg, hogy cserébe te is mesélsz az itteni tündérekről, míg odaérünk.
*A madárka már messze járt közben velük és egyre gyorsabban, néha kikerülgetve egy-egy ágat*
-Kapaszkodj közben.-*Na de mibe lehet kapaszkodni ilyenkor?....Öhm az az kibe...ha nem az elötte lévő tündérbe.*
-Hmm, ha az én napjaimra vagy kiváncsi, akkor nem kapsz rendes képet a népemről...-*Szögezi le viccesen*
-Általában tanulunk, dolgozunk, ...és gondozzuk a virágokat...ehh micsoda unalmas dolgok...
-Mondjuk ki kell vennem belőlle a részem, de a többiek nem veszik észre mekkora terület áll a rendelkezésünkre, amit még csak meg sem néztünk. Ha csak tehetem inkább felfedezem a környező világot, jó mondjuk nem panaszkodhatnak a tanáraim sem. ...Ti jártok iskolába?...Mi olyanokat tanulunk például mint egy-két varázslat, hogyan kell fényt varázsolni, vagy vizet kinyerni a földből. Az országunk a nagy Etele sivatag mellett van, ezért szükséges akár varázslattal is megtartani az eredeti állapotát. Könyen elsivatagosodhat. He...na meg nem tudom miért, de sokan szeretik a harcot. Azt mondják egy fiú tudja megvédeni önmagát, ezért van...volt nállam is egy kard, de elvették.
~Az a piszok dagorladi fogpiszkálónak használta, krrrrr.
*Kínos emlékek, de mosollyal válaszolt rájuk.*
-És különféle mesterségeket tanulunk még...Tényleg a ti otthonaitok hogyan készülnek?
Aysha

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   Hétf. Május 24 2010, 10:15

//Ne haragudj a kései válaszért... Embarassed //

*Bizony felpattanok a madárkára, miután legyőztem a megdöbbenésemet. Mókuson már utaztam, de madárhoz még nem volt szerencsém. Eszembe is jut az otthoni kis mókusbarátom. Már biztosan nagyon hiányzok neki. És ő is nekem, így egy pár pillanatra elszomorodom, de csak míg Lyllen nem válaszol a gyorsaságra. Arra felkacagok - csengőn, majd elfészkelem magam a madár hátán. Igen kellemes a kis jószág, habár épp, hogy elférünk rajta ketten. Azon is elgondolkozom, hogy elbír-e majd mindkettőnket, hiszen azért nehezebbek vagyunk, mint két dió. De persze a madárka biztos szól majd azt illetően, hogy bír-e még minket vagy sem. Ilyenkor örülnék egy állatértő varázsnak. A mókuskával még csak-csak megértjük egymást, de a többiekkel nem igazán. Ahogy elindulunk, érzem, hogy Lyllennek kezd jó kedve lenni és ugyanúgy élvezi ezt a fajta közlekedést, mint én. Átkarolom a derekát és kicsit közelebb csúszok hozzá, mert félő, hogy lepottyanok, ha a madárka kicsit gyorsabban vált irányt.*
-Csak ne menjünk bele felhőkbe! Semmi kedvem vizes lenni *nyöszörgöm kissé félősen és remélem, hogy a madárka értette, vagy ha nem, akkor Lyllen továbbítja a kérésemet. Majd mikor elhelyezkedtem úgy, hogy biztos vagyok benne, hogy nem pottyanok le, kérdésekkel bombázom Lyllen-t, aki mosolyogva válaszol is. Érdeklődve hallgatom a dolgot, miközben a fiú vállára teszem az állam és úgy nézek előre és úgy hallgatom őt. Lyllen, miközben mesél, beszúr pár kérdést, mire válaszolnék, de a fiú csak mondja tovább a mondandóját, így inkább megvárom, míg befejezi, majd akkor kezdek el én is mesélni.*
-Mi is járunk iskolába, habár nálunk nem igazán így hívják. Van Flora anyó, aki majdnem a legidősebb tündér a Tölgyesbe. Sok mindent átélt már és sok mindent tanult. Ő szokott nekünk történeteket mesélni és igen, varázslatokat is megtanulunk. Én pl.a dalmágiába szinte mester vagyok! *jelentem ki büszkén és még ki is húzom magam, amit Lyllen is érezhet kicsit. Majd még mindig büszke hanghordozással folytatom:*
-Persze nekünk is rendben kell tartani a Tölgyest, hiszen mindenki a csodájára jár. Majd meglátod! *mondom és elmosolyodom, hiszen a mi Tölgyesünk valóban csodálatos. Nappal a színes virágok és levelek játszanak színjátékot, este pedig a megannyi tündérodú világít. Csodálatos látvány! Ahogy visszagondolok erre, hirtelen honvágyam támad és szomorkásan sóhajtok egyet.*
-Ott vagyunk már? *kérdezem kissé letörten a fiútól. De ez a szomorúság nem tart sokáig, mert eszembe jut valami és lelkesen, izgatottan és titokzatosan megszólalok:*
-Begyorsítsam egy kicsit a madárkát? *kérdezem titokzatosan a fiútól, majd megköszörülöm a torkom és énekelni kezdek:*
-"Repülj gyorsan, szélnek szárnyán,
Gyorsaságod sokan lássák,
repülj gyorsan, sebesebben,
Suhanj hegyen át, s völgyen!
Egy pillanat alatt suhanj át,
hegyen, völgyön a szél szárnyán!"
*éneklem lágy, dallamos hangon. A dal igen pörgős és ahogy a végére érek, már igazi mulatós kis dallam lesz. És érezhető is, ahogy a madárka csicsereg egyet, majd megszaporázza a szárnycsapásait és erősebb szél csap az arcunkba.*
-Látod? Én mondtam! *kiáltom és próbálom túlkiabálni a süvítő szél hangját. A láthatáron lassan meg is jelenik a Ragyogó Tölgyes mindent betöltő erdeje.*

//Ha van kedved, akkor már írj oda!//

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Kollégium és környező tanyák   

Kollégium és környező tanyák
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal