EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 3. Köd-vár

Go down 
+8
Aysha
Zothar Dragon
Aredhel Narmolanya
Formenya Hyalma
Fehér asszony
Errinaya
Émia
Mesélő
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Márc. 04 2009, 18:37

*Apró szárnyain gyorsan szeli a levegőt. Nem néz se jobbra, se balra. Tudja mivel és kivel találhatja magát szemben, s ehhez nincs semmi kedve. Szeli hát a levegőt, hogy mielőbb a toronyhoz érjen, s megszerezhesse a mohát, s visszatérhessen az övéihez.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Márc. 04 2009, 18:38

*Caraxë éppen az egyik toronybéli ablak felé közeledik, amikor halk, gyászos éneket hall. Szárnyait hirtelen összezárja és mint egy gyors vöcsök tűnik el az ablak párkánya alatt. Éppen jókor, mert a dal egyre közelebbről hallatszik és a Fehér asszony hajol ki az ablakon, a bús dalt egyre hangosabban és hangosabban énekelve. A kis valdában meghűl a vér. Moccanni is alig mer. A kiálló kő ugyan sokáig megtartaná, de a lánynak már kezdenek zsibbadni a lábai.
Hallgatózik, de a dal még mindig túl közelről szól, hogy megkockáztassa a tovarepülést. Aztán hirtelen csönd lesz, majd egy velőt rázó kacaj hasít a valda lány felé. Caraxë összerezzen, de mielőtt elájulna, hallja, hogy az ablaktól léptek haladnak el, s egy ajtó nyikorgása hallik.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Márc. 04 2009, 18:38

*Caraxë vár még egy kicsit. De hang nem jön, így a lány uzsgyi, irány a torony, a mohos cserép. Egy szemvillantás alatt felér és körbepillant. A tető északi részén egy halom, szikkadt, sárgás mohát pillant meg. Odalibben és már repül is lélekszakadva lefelé…*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Márc. 04 2009, 18:39

~Na ezt megúsztam! Vagy is még nem de, remélem… Most, most igen… Már nem láthat meg… Talán… Vagy …. ~
*gondolatai csak úgy csaponganak, amíg lefelé száguld a mohával. Szárnyai, mint két apró szélvihar, úgy pörög mögötte. A lány eszeveszett tempóban repül, s nem is veszi észre a kiálló magyal ágat. Az összeütközés elkerülhetetlen.*
- Jaj ne!
*ennyit tud csak kinyögni, s a két métert már zuhanva teszi meg a föld felé. S a két méteres zuhanás egy valdának akár a halálát is jelentheti. De szerencsére nem veszíti el teljesen az eszméletét. Félájultan még van ideje egy varázslatot elmondani*
- Huppanj!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Márc. 04 2009, 18:39

[i]*A varázsige olyan halkan jön ki a torkon, hogy Caraxë nem biztos a sikerben. De amikor a földre érkezik és érzi, hogy valami puha dologra huppan, tudja, hogy sikerült a varázslat: a tollpárna,amit létre akart hozni, most ott van alatta.
A lány kicsit még kótyagos. Leteszi a mohát a kezéből, majd szárnyait kezdi vizsgálni. De szerencsére azoknak nincs semmi bajuk.*
- Ezt megúsztam! De még egyszer biztosan nem fogok hencegni…
*mormogja maga elé, majd úgy érzi elég erős már, így folytatja útját Fhylla odúja felé.
Vissza az elejére Go down
Aysha

Aysha


Hozzászólások száma : 134
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Szintlépő küldetés   3. Köd-vár - Page 3 EmptyVas. Júl. 05 2009, 15:24

*Ahogy egyre közelebb ér a várhoz. Szárnyai már kezdenek eléggé elfáradni és kezd reszketni. Ez már nem a jó öreg Ragyogó Tölgyes. Ez már egy sötét, ködös, veszélyes hely. Aysha szive majd kiugrik a helyről. Igazából szive szerint visszafordulna. Már majdnem meg is fordul, amikor tekintete a Ragyogó Tölgyesre esik.*
-Nem! Azért is megcsinálom! Még a végén kinevetnek, hogy nagy a szám!-*morogja. Mjad felnéz a várra. Nyel egyet és ismét nekifeszül, hogy elérje a torony tetejét. A falakon megannyi pókháló és hozzá tartozó pók rohangál. Aysha mindig is irtózott a pókoktól, igy megszaporázza kis szárnyait és gyorsabban repül felfelé. A vár ablakából egy pár denevér repül ki. Aysha sikit egyet és elkezd lefelé zuhanni. Még idejébe észbe kap és ismét feltornássza magát. Nagy ivben elkerüli az ablakokat, majd nagy nehezen felér a vár tetejére.*
Vissza az elejére Go down
Aysha

Aysha


Hozzászólások száma : 134
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Szintlépő küldetés   3. Köd-vár - Page 3 EmptyVas. Júl. 05 2009, 15:26

*Minden ködben áll és alig látni valamit is. Aysha kicsit megremeg, majd vesz egy nagy levegőt.*
~Akármi is van itt, majd a Vakitás dalával elüldözöm~*gondolja a pici lány és megereszt egy vigyort. De ez nem tart sokáig, mert halk kaparászást hall a vártorony aljáról. *
-Oké. Jobb lesz, ha minél előbb eltűnök innen-*motyogja. Leszáll a toronyra és lába finom, puha mohát érint. Felmarkol belőle egy maroknyit, majd fel is reppen. A ködöt kis szárnyai kicsit felkavarják és meglátja a torony felszinét. Mindenhol vérvörös moha. Ránéz a kezében lévőre és az is vérvörös. Ijedtében majdnem eldobja, de aztán idejében észbekap.*
-Tünés innen!-*suttogja és hihetetlen gyorsasággal száll le a toronyról. Még a denevérek és a pókok sem érdeklik most a lányt. Minél előbb a tölgyesbe akar lenni.*

//Folytatás a Ragyogó Tölgyesben!//
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 203
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyHétf. Ápr. 19 2010, 22:03

*Az idő mondjuk pont a megfelelő szinten állt.A szél nem süvített,mint máskor,habár errefelé nem igen járnak sokan,de a szél,most akkor sem
fújt.A köd szinte tapintható volt,olyan sűrű,és felhő-szerű.Aki errefelé jár,azt gondolja:minek ilyen helyre jönni?hisz még az orrunkig sem látunk."De hát,ez már csak így van,ha egyszer köd van.Tikina nyugodtan ,békésen ballagott fel a vár felé.Ez valamiféle Köd-vár néven állt itt,ez a monstrum.De nem volt különösebb jelentősége,csupán annyi,hogy érdekességként tűnt ki a ködből.Tikina alig látott az orra hegyén túl,a köd mindent betakart.De sebaj,ment tovább fel a vár felé.~micsoda homály,és köd?hogy igazodjak el?*Mormogta magában,miközben már felért a várhoz.Leült egy közelebbi kidőlt fatuskóra,és kifújta magát.Pihent.Körül szemlélte a tájat,de nem igazán látott belőle sokat.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyKedd Ápr. 20 2010, 17:18

*A Köd-vár. Mi is hozott éppen ide engem, talán csak a szeszélyem, talán valami más. Az utóbbi időben elég sokszor kószáltam el, természetesen Alexanderrel együtt. Őt ha akartam volna, sem tudtam volna elhagyni. Túlzottan ragaszkodtunk egymáshoz, és ez így is volt jól.
A sűrű köd peremén landoltunk, és egyedül indultam a vár felé. Alexander hatalmas teste is hamar ködbe veszett, de én továbbra is éreztem a jelenlétét. Összébb húztam magam körül a köpenyemet és ráérősen sétáltam a vár felé. A gondolataim távol jártak ismét, ahogyan már napok óta nem egyszer. Figyelmetlen voltam, de szerencsémre senkinek nem szúrt eddig szemet, csak Alexandernek, de ő nem tette szóvá.
Észre sem vettem, és máris ott álltam a szürke falak előtt. A csend olyan mély volt, és a köd olyan vastag, hogy szinte egy érzékek nélküli csodavilágban éreztem magam. Hangokat hallottam, de nem nagyon tudtam, hogy pontosan honnan is jön. Lehunytam a szemem, és kiterjesztettem az érzékeim, ahogyan az évek alatt elsajátítottam. Egy szív egyenletes dobbanásait hallottam keleti irányból, és meglepően közel.*
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 203
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Ápr. 21 2010, 20:26

*Tikina ott ült egy farönkön,és azon tűnődött,hogy mit is kéne csinálnia.De éppen,amikor elmélyedt volna elméjében-
hangot hallott az észak felől.Szemét kiélesítette,de nem ért semmit,a köd,olyan sűrű volt,hogy még az orra hegyéig sem
látott.Inkább a fülét "hegyezte",mint nézelődött.Hallása ugyanis jobban ki volt éleződve.
~Mi,vagy ki lehet az....*Morfondírozott magában.Fel állt,mert jobban kezdet izgatni a dolog,hogy valaki,vagy esetleg valami van itt a közelben.Körül próbált tekinteni,de hiába.Semmit sem látott.Tiki hunyorgott,tudta,hogy nem lát semmit,de azért próbálkozott.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyCsüt. Ápr. 22 2010, 15:25

*Nem számítottam rá, hogy bárki is jár errefelé rajtam kívül. Valójában magányra vágytam, és mikor felvetődött egy önkéntes feladatvállalás, és megtudtam, hogy a Köd-várhoz kell menni, azonnal jelentkeztem. Kislányként jártam már itt néhányszor, így nem volt teljesen ismeretlen a sűrű köd és a mélységes-mély csend.
Azonban most volt itt valaki, akire nem számítottam…igazából senkire nem számítottam itt. Már elég régen megtanultam, hogy semmin se lepődjek meg, így most is csak gyorsan elkönyveltem magamban, hogy egy másik vándort is éppen most sodort erre a véletlen.
Elindultam arrafelé, ahol az idegent sejtettem, majd néhány lépés után megálltam és vártam.*
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 203
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyPént. Május 07 2010, 23:49

*Amikor Tikina /is/ lépteket hallott,akkor mint,aki biztos a dolgában ment tovább előre,és kinyújtotta előre a karját.~Vajon ki lehet itt?De azért remélem,nem valami vámpír....vagy ilyesmi,már nagyon torkig vagyok velük...nem mintha nem bínám őket,csak...na hagyjuk..*És félbe hagyta mondandóját,majd ahogy egyre csak tapogatott előre a ködben.....bummm.....a keze beleütközött valami,puhába,és arc-szerűbe...~Na ne,tudtam,hogy valaki csak azt nem,hogy egy nő...mármint ez jobb,mint amire számítottam.*Vélte magában Tikina,majd egyenest letette a kezét.
Előre nézett,maga elé,és meglátott egy hosszú barna hajú nőt.Aki majdnem hogy hasonlított Tikira,persze hajszínben nem,de külsőleg talán egy kicsit.Tikina szokásosan rábámult az idegenre.És valóban,még nem ismerték egymást.~Najó legjobb lesz,ha bemutatkozom...~
-Hello.Tikina vagyok.--ránéz a nőre,és folytatja--Te errefelé laksz esetleg,vagy hogy-hogy te is itt kóvájogsz ebben a nagy ködben?*Kérdezte nyugodtan,és szája mosolyra húzódott.A nő kábé olyan magas lehetett ,mint Tikina.A kiállása kedvesnek és elragadónak hatott.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyHétf. Május 10 2010, 20:23

A ködből kezek tapogatóztak felém, és egyszer csak…na jó, csak én járhatok úgy, hogy orrba vág egy idegen, miközben vakon keresgél a szinte átláthatatlan fehérségben. Hátraléptem egyet, hogy megóvjam magam egy újabb „találkozástól” a kezeivel.
Ahogy a másik elég közel ért alakja kibontakozott a homályból, egy alkatra hozzám hasonló lánnyal találtam szemben magam. Nem éppen veszélyes ellenfél így első ránézésre, de annál okosabb voltam, hogy csak a külsőből ítéljek.
-Raissa vagyok. *Mutatkoztam be én is, ha már ő elárulta, hogy Tikinanak hívják.*
-Nem, nem vagyok idevalósi…igazándiból csak errefelé kószálok. A közelben volt dolgom, és már sokat hallottam erről a helyről. *Vállat vonok, bár ebből ő nem nagyon sokat érzékelhet. A köd valóban áthatolhatatlan, és én még azt hittem, hogy Alex túloz. *
-Te mi járatban vagy?
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 203
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzer. Május 12 2010, 14:10

*Amint elárulja a nevét a másik nő is,Tikina elmosolyodik és elgondolkozik,hogy mit is válaszoljon ,arra,hogy:,,Te mi járatban vagy errefelé?"Nos Tikina nem várakoztatta meg Raissa-t,és így válaszolt:
-Én,kérlek szépen--megvakarja a fejét,persze ez nem túl kivehető ebben a sűrű ködben--hát é is csak itt kószálgatok...tulajdonképpen nem is terveztem be mára egy nagy kiruccanást,vagy ilyesmi,csak....gondoltam felnézek ide,ha már úgy sincs semmi dolgom!*Még egy mosolyt küld Raissa-nak,aztán kezeit összefonja mellén,és most ő kérdez vissza.*
-Nos.....akkor lenne kedved egy kis sétához?*kérdezte,majd kezével--most---óvatosan mutat előre,hogy talán indulhatnának.*-Gondolom nem akarsz egész nap itt ácsorogni ebben a ködben....??*Kérdezett ismét Tikina,közben felhúzva egyik szemöldökét,majd bele meresztette a szemét a sűrű ködbe.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyVas. Május 16 2010, 21:45

Kíváncsian figyeltem a lányt. Most, hogy közelebb jött hozzám, már sokkal könnyebb volt ez. Szerettem látni, hogy kivel hoz össze a sors. Bár a köd ezt jócskán megnehezítette, de én azért nem adtam fel.
-Értem, akkor te sem határozott céllal jöttél csak úgy. *Teljesen őszintének tűnt a lány, így megnyugodtam kissé, sőt még el is mosolyodtam.*
-Lenne kedvem. *Mosolyogva indultam el az általa mutatott irányba. Lassan lépkedtem, nem szerettem volna nekimenni valaminek vagy csak hasra esni egy kőben vagy kiálló gyökérben.*
-Honnan származol Tikina? A nevednek különleges csengése van.
Vissza az elejére Go down
Tikina
Íjász
Íjász
Tikina


Hozzászólások száma : 189
Age : 203
Hírnév : 1

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzomb. Május 22 2010, 22:04

*Ahogy a nő lépkedett Tikina mellett,mintha hirtelen kicsit kitisztult volna az ég....vagyis a köd kezdett felszakadozni.
Tikina úgy vélte,miért is ne osztaná meg azt ,hogy honnan is származik,ha egyszer eljött vele sétálni.*
-Örülök,hogy tetszik a nevem.....*mosolyodik el Tiki,és közben kecsesen átlép egy kiálló gyökéren*
-Nos,ha igazán tudni akarod, akkor az Északi fertály melletti kis városban születtem....*Tiki ránéz a mellette sétálóra,láthatólag igen figyelmesen hallgatja Tikit.*
-Itt nőttem fel....stb,stb..hosszú sztori....*Legyintett Tiki.~Vajon mi dolga lehetett ide fent?~Tikina gondolkozik magában,elmélyedve gondolataiban,miközben hirtelen megtorpannak egy meredek szirt előtt,kezével Raissa elé nyúl köd persze nem oszlott el nagyon,csupán csak egy kicsit lett láthatóbb a vidék.*
-Huh,ez közel volt....Jól vagy,Raissa?*Kérdezi,mert Tiki kissé megszédült....ez a látvány kissé mégis csak meredek és veszélyes volt.
A hegy ahol voltak,hatalmas volt.......persze egy hegy milyen legyen,ha nem meredek és nagy!:P Tikina mély levegőt vett,nem mintha megijedt volna,csupán be fúj ki fúj.....a levegőt......*
-Na,ez ,meredek volt!*Támasztotta két kezét a térdjére Tikina, miközben elmosolyodott.Aztán le is ült egy nagyobb sziklára.~Milyen figyelmetlenek vagyunk...~Mosolygott Tiki,és rá-ránézett Raissa-ra.Akin látszódott,hogy semmi baja....biztosan megszokta a hegyes-meredek-szirteket!*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzomb. Júl. 03 2010, 21:47

*Bár a figyelmem egy részét lekötötte a lény, de egy másodpercig sem feledkeztem meg a küldetésemről, ami ide hozott. Nem a táj szépsége miatt voltam itt, amiből mondjuk célomtól függetlenül alig láttam valamit hála a ködnek. *
- Értem már, elf vagy, igaz? * Nem akartam tolakodó lenni, de ez a sejtésem elég erős volt, hogy rákérdezzek. Sokféle néppel találkoztam már, és talán ha lehetséges még annál is sokkal több földrészen jártam, így kicsit könnyebb volt a dolgom már.
Megtorpantam, majd egy hálás mosolyt küldtem Tikina felé, és biztonságosabb irányba fordultam. Valójában engem a Köd-vár érdekelt, és egy bizonyos vésett kő, ami valahol a nagy teremben volt. Nem akartam beavatni Tikinát, mert bár kedves és közvetlen volt, de mégis idegen számomra, s így nem bízhattam meg benne. Úgy nőttem fel, hogy a küldetése az első, és ez alól egy kedves és cserfes elf lány sem lehetett kivétel.*
- Köszönöm, hogy figyelmeztettél! Jártál már bent a várban? * Sürgetett az idő, és egy nyugtalan sárkány dörmögő hangja a fejemben.*

Vissza az elejére Go down
Zaphyra
Merenhy úrnő
Zaphyra


Hozzászólások száma : 62
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyCsüt. Okt. 16 2014, 08:51

/Veron/

A tó partjáról felfelé kanyargó kis ösvényen Zaphyra jobbra-balra pillantott serényen, hogy az első gyanús jelre... Na jó! Majd kitalálja, hogy épp mit fog csinálni. Addig is jobb megnyugtatni magunkat, hogy még nem látunk gyanús jeleket.
Hirtelen a közeli bokor hangosan megzörrent és az úrnő teljes torokból felsikított. Hófehér arccal meresztette a szemeit, mielőtt egy mókus kiugrott volna eléjük és átsétál az úton. Keblére tette a kezét és egy halk „Elnézést!” suttogva idejét látta tovább repülni... mielőtt valami mókusnál még szörnyűbb jön ide megnézni, mi keltette a zajt az imént.
Vissza az elejére Go down
Veron

Veron


Hozzászólások száma : 39
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyCsüt. Okt. 16 2014, 19:52

Alig bírom ki, hogy ne nevessem el magam. De gondolom nem lett, volna udvarias. És amúgy is nem kéne nagy zajt csapni. Pontosabban ennél is nagyobbat. Nem igazán tudom hogy mire számítsak. Eddig nem találkoztam olyan ellenféllel aki lényeges kárt tett bennem. Habár azt sem árt számításba venni hogy most nem lanuriában vagyok. Ez egy merőben más hely. De ha arra kerülne a sor akkor a menekülése sem lenne nagy gondom. Ahányszor üldöztek mindig megléptem. Még senki sem tudott megelőzni. De most nem ez a lényeg. A lényeg hogy ne veszítsem szem elől zaphirát. Különben. Ki tudja?
Vissza az elejére Go down
Zaphyra
Merenhy úrnő
Zaphyra


Hozzászólások száma : 62
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyPént. Okt. 17 2014, 08:19

/Veron/

Az ösvény egyik kanyarja után megállt a kék szárnyú kis valda és halkan suttogta a sárkány felé.
-Ott van. -mutatott előre- Legalábbis valahol ott kell lennie. -mondta szinte magát biztatva, hiszen ezen a részen már olyan sűrű volt a homály, hogy az orrukig is alig lehetett látni.
Ahogy tovább haladtak egy szellő kezdte simogatni bőrüket, mely a párában metsző hideget hozott. Ám annál jótékonyabb hatású volt, hiszen felszakadozva kissé a köd egyszer csak előbukkant a semmiből az elhagyott vár sziluettje.
-Ott. -suttogott még mindig. -Az északi toronynál van egy különleges moha fajta. Csak csöndben kell lennünk, nehogy felriasszuk a ház lakóját.
*Jobbnak vélte, ha most már az egykori assasin megy előre és ő a háta mögé bújva repül, néha kikukucskálva. Bármi is törne rájuk, így legalább nem kell majd aggódnia társának az ő testi épségéért.
~No, meg fél méterrel mégis hamarabb tudok elmenekülni, ha megjelenik ő.
Vissza az elejére Go down
Veron

Veron


Hozzászólások száma : 39
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyPént. Okt. 17 2014, 19:25

~Talán nem ártana, ha közölné velem, hogy mi történik. De ez most nekem édes mindegy. Rajtam a sor.
Felhajtom a csuklyámat és felveszem a maszkot. Fogalmam sincs, hogy mégis mi történik körülöttem de, nem árt, ha rajtam a maszk. Ha egy tulajdonságomra lehet panaszkodni, akkor a nem a lopakodó képességem. Minél közelebb simulok a falhoz annál kisebb az esélye, hogy észrevételek. Akár a fehér pikkelyeimet is használhattam volna az, viszont rizikós lett volna. Legalábbis szerintem. Lassan de biztosan elérem a mohát. A tőrömmel levágok belőle valamennyit. Legalább is remélem, hogy le kell vágni.
Vissza az elejére Go down
Zaphyra
Merenhy úrnő
Zaphyra


Hozzászólások száma : 62
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzomb. Okt. 18 2014, 08:15

Zaphyra igyekszik halkan repülni Veron mögött. Bár... igazából csak sejtése volt arról, hogy mivel ne verje fel a kastélyt repülés közben, de jobb az óvatosság. Lassan és megfontoltan követte a levegőben. Néha, ha túl közel ment a falhoz, a világító szárnyacskái keltette örvények belekaptak a mindenhol vastag porba. Igyekezett elfojtani a köhögését a dohos levegőben.
A hosszú -végtelennek tűnő- folyosói bolyongás után a lanuriaival kiértek a mohás toronytetőre és társa már el is kezdett egy keveset begyűjteni belőlük. Kicsi rozsdavörös bimbóféleségek nőttek rajtuk.
-Ez egyfajta bátorság próba. -mondta, nem árulva el, hogy igazából az ő bátorság próbája- Minden valda előbb vagy utóbb rászánja magát, hogy eljöjjön ide és bizonyságul, hogy feljutott a torony tetejére, mohát visz a többieknek. Mert nem minden nővérünk érkezik meg. Néhányan visszafordulnak, amikor megijednek a.... -nem tudta folytatni, mert hirtelen valami nagy fényességet vélt észrevenni a ködben. Oda ment a mellvérthez és lenézett, mikor meglátta, hogy ez az itt szokatlan világosság pont az északi torony egyik ablakából ömlik ki, nem sokkal alattuk.
-Váááááá.... Szellem! -adott hangot érzelmeinek és karjaival is kapálózva a levegőben csapkodta a szárnyait, hogy minél hamarabb minél messzebb jusson. -Segítség! Egy lidérc! -üvöltötte, hogy válla felett visszafordulva egy hajszálnyit halkabban folytassa- Gyere már! Hozd a mohát! Istenekre, ez egy kísértet!
*Egész úton így üvöltözve értek el ismét a Merengőszavú tóhoz, ha a sárkány követi őt és nem nézi meg, mi is a fény eredete. Ha mellette van, mikor az első korcsolyázók gyorsan a segítségükre sietnek, akkor elkéri tőle a bizonyítékot, mielőtt oda érnének az első tündérek.
Vissza az elejére Go down
Veron

Veron


Hozzászólások száma : 39
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptySzomb. Okt. 18 2014, 18:46

~Ez most komoly? Ha ez tényleg egy bátorság próba, akkor épp, hogy teljesítette. ~
Lehet, hogy van egy fegyverem a szellemek ellen. Ha a szellemeket is egyfajta mágia köti a földhöz, akkor a lánc valószínűleg eltünteti őket. De ha ez még igaz is, akkor sem távoznak el a földről. Ez a mágia túl erős, ahhoz hogy a lánc megszüntesse. Valószínűleg csak eltüntetné őt egy időre és kicsivel utána, újra visszatérnének. De ez most mindegy. A lényeg, az hogy meglépjek. Kinövesztem a szárnyaimat. Elég messzire tudok velük kerülni. A tündérnél gyorsabban érek a tóhoz. Leveszem a csuklyát és a maszkot. Már nincs rájuk szükség. Mire visszaér összevont szemöldökkel, várom.
- Ez valahogy elfelejtetted említeni- inkább barátságos volt, mint dühös.
Vissza az elejére Go down
Zaphyra
Merenhy úrnő
Zaphyra


Hozzászólások száma : 62
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyVas. Okt. 19 2014, 05:49

/Veron, Az Apró tanya gondjai/

A tó partjára érve leszállt a jégen összegyűlt fajtársaihoz és a bátor kísérőjéhez. Az utolsó 50 métert már jóval lassabb tempóban tette meg, mikor a fák sötét sziluettjei mögül feltűntek társai. Csak ekkor hallgatott el, így mindenki érdeklődő arccal nézte előbb a közéjük újra megérkező sárkányt, majd az úrnőt.
Aki rangjához méltó ünnepséggel ereszkedett le, széles mosollyal a viszontlátás örömére.
-Nos, hogy mindenki itt van, elrepültem a vár csúcsáig és elhoztam nektek a bizonyítékot jelentő mohát, ami a mi kedves Veronunknál van, aki volt szíves elkísérni. -mutatott két kézzel bátorságának forrása felé, mintegy „Tessék!” ünnepi mozdulattal.
-Nem használhatod fel a címedet arra, hogy egy sárkánylovassal vagy mi is ő végeztesd el a feladatodat! -csattant fel a tömeg közepén egy hang.
-Nem használtam fel. -mondta viszonylag nyugodt hangon- Csak elkísért, hogy élő tanúja is legyen.
-Ááááááááíííííí... -a vége már magasan a fülsértő tartományban volt a kifakadásnak, de szerencsére végül megkönnyebbült. /Igaz, Veronnak tűnhetett úgy is, hogy csak kifogyott a levegőből./ Majd dühösen elviharzott a leányka. Talán nem minden ok nélkül, hiszen úgy tűnik, vele vitatkozott erről pár napja.
-És, hogy megjutalmazzam a mi bátor harcosunkat, aki élő tanúja az én tettemnek,... -fordult oda barátjához- a valda nép nevében megbízom első küldetésével. A szövetségeseinknél, a sheldéknél járt egyik nővérünk számolt be a minap arról, hogy nagy gondban vannak. A méhek a reggeli kirajzásnál nem mennek messze a kastól, csak körülötte köröznek. Az emberek méhészei nem tudnak rájönni a probléma okára. Szerencsére ebben az évszakban kevés dolguk lenne, de ha tavaszig nem fejtjük meg a rejtélyt, a földeken és a gyümölcsöseikben nem lesz ki beporozza a virágokat. Téged küldünk hozzájuk. Elkísér téged utad során Csingilingi, az arany valdák leánya, ki nem csak beszámol nekem az ottani hőstetteidről, de tudásával is segít téged feladatod végrehajtásában.
*Egy hüvelykujj méretű kis lény szállt le a férfi vállára, aki kedvesen mosolyogva nézte őt indulásra készen.

/A következő reagodat írhatod akár Apró Tanyához is, de ide is jöhet és akkor én kezdek ott./
Vissza az elejére Go down
Veron

Veron


Hozzászólások száma : 39
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 EmptyVas. Okt. 19 2014, 09:39

~ Sárkánylovas vagy mi? Én nem tudok sokat evolyanról ők, nem tudnak sokat lanuriárol.
Nem szólok bele a vitába. Nem értek ehhez Mit több egész szórakoztató. Mindig vicces látni, hogy egy ideges ember egy nyugodttal civakodik. A nyugodt nem lesz idegesebb de, az idegesebb még csak idegesebb lesz. Na mindegy
~ Bátor harcosunk. Ottani hőstettek. Ünnepélyesebben nem is fogalmazhatna. Ez most nem számít. A feladat érdekesen hangzik én meg okos, vagyok. Úgy beszélnek, mintha már bele is egyeztem volna. Nem mintha nem egyeznék bele. Talán ezzel kivívhatok magamnak némi tiszteletet. Habár nem tudom mennyit, érhet a tündérek tisztelete.
- Örömmel segítek nektek- a vállamon pihenő tündérre, nézek-, Mutasd az utat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





3. Köd-vár - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 3. Köd-vár   3. Köd-vár - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
3. Köd-vár
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Tündér völgy :: Tündérek földje-
Ugrás: