EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 2. Liantassë lankása

Go down 
+16
Oliver Keat
Casve
Declan-Clive Sword
Riel
Aredhel Narmolanya
Mitryas Hythamorys
Hiswa
Selly
Nemes Kressara
Racatho Rita
Gyorskezű Mulfor
Formenya Hyalma
Nexus
Flow
Antonius fejedelem
Mesélő
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:06

*érzi, ahogy a kis valda rátelepszik a vállára és még óvatosabban közlekedik, nehogy valami baja essék kis segítőjének.*
- Ó, biztosan szép lehet, megígérem neked, hogy nappal is megfogom nézni, hogy mennyi virág van ezen a réten, bár így is nagyon felemelő az illata. Remélem mostmár ilyen marad a vidék, mert ez nagyon tetszik nekem és elhagytuk végre a zord részeket. *utal utazásaik eddigi két állomására.*
- Láttod, Brünhilda is jól érzi itt magát?! *néz hátra a válla felett, mivel az öszvér lemaradt tőlük és elkezdett legelészni, mivel a zab, melyet az útra hoztak számára már elfogyott.*
- Akkor ez már a seldék földje, Caraxé? *kérdezi boldogan a lányt.*
- És akkor mostmár nemsokára meg fogunk érkezni a várba? Mit is mondtál, hogy hívják? Fehércsont vára? *próbál visszaemlékezni a névre, ahol a fejedelem éli mindennapjait és ahol remélhetőleg ő is megnyithatja kis műhelyét.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:09

* A valda felkacag, s felreppen ABigeel válláról, s a nő homlokára koppint kettőtt-hármat.*
- F E H É R T O R O N Y - V Á R A!
*koppintja le a nő fején betünkét a város nevét, majd kacagve felreppen az égfelé.*
- Fehértorony-vára!
*kiáltja egymás után többször kacagva. Mikor kinevette magát visszarepül Abigeelhez.*
- Szóval Fehértorony-vára a becsületes neve a várodonak, ahol majd boldogulni fogsz!
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:15

*látványosan játssza a sértődöttet a kis valda reakciójára.*
- Jól van, na! Te könnyen vagy, ha már jó ideje itt élsz, de én mindig is bajban voltam a nevekkel, mióta beszélni tudok. *teszi hozzá mosolyogva.*
- Fehértorony-vára! Próbálom megjegyezni. Ígérem, hogy tényleg igyekezni fogok. *néz ártatlan szemekkel a lányra.*
- De a fejedelem nevére jól emlékszem, ugye?! Antoniusnak hívják. *teszi hozzá egy pillanatnyi gondolkodás után.*
- Mesélsz nekem, hogy mi vár ott rám? Tudsz valamilyen szokásról, amiről illene tudnom? Fogadja a fejedelem az újonnan érkezőket vagy csak kinéz vára legfelső tornyából és ott él elzárkózva? *faggatja lendületlenül Caraxé, hiszen semmilyen tudomással nem bír arról a vidékről, ahová sorsa vetette.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:20

- Na jó nem gúnyolódom. Ne haragudj kérlek!
*mondja a lány, s hozzá dörgölődik a nő arcához,l hiszen a vállán ül ismét.*
- Sajnos erre a kérdésre nem tudok neked mit mondani. A selde nép kiváló harcos és még kitűnőbb mesterek, iparosok és földművesek sokasága. De hogy mik a szokásaik, vagy mit szeretnek, azt sajnos nem tudom,hiszen annyira magam sem ismerem őket. Jártam már náluk és mindig mindenkivel kedvesek. De mi a szokásuk, mik a sajátos dolgaik, sajnos nem tudom. A fejedelem úr nem fogad minden új lakót, de amikor először találkozol vele biztosan kedves lesz hozzád.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:26

- Rendben van, megbocsátok és értem, amit mondasz. Szóval egy kedves, de harcos népről van szó, ahová én is tartozni fogok reményeim szerint. *összegzi a lány a hallottakat.*
- Milyen messze vagyunk még, Caraxé?! Pirkadat előtt odaérünk még? *érdeklődik ismét a lány, hiába no, sokat szeretett mindig is kérdezősködni.*
- És be is fognak bennünket engedni csak úgy a várba? És van fogadó, úgy, mint Chattalban? *csacsogja tovább, szűnni nem akaró kérdéseit.*
- Ja, ne haragudj rám kérlek. *simogatja meg óvatosan a valdát a vállán.*
- Tudod, ha izgatott vagyok és nem tudom, hogy mi vár rám, akkor folyton mindenféle hülye kérdések jutnak az eszembe. *mondja egy sóhaj kíséretében.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:32

- Nem haragszom Abigeel! Idegen vagy azon a földön, ahol én már sok-sok éve élek.
*mondja a nőnek a valdfa.*
- Találsz bizony fogadót, nem is egyet. S a város kapujában őrök állnak, de egy valdát és egy seldét minden további nélkül beengednek. AZtán ha beérünk meg is szállunk valahol, mert már lassan kezdek elpilledni.
*mondja a lány, s felkiált.*
- Nézd Abigeel, ott a város!
*s a vár felé mutat, ami kifehérlik az esti sötétségből.*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Feb. 28 2009, 18:39

*ahogy felpillant arra, amerre a valda mutat, éppen mondani akart valamit, de a szava is elállt, megpillantva a gyönyörűséges várat.*
- Hűha! Ez nem semmi. *mondja, mivel más hirtelen nem jut az eszébe.*
- Ez hatalmas! *mondja elismerően, mivel a sötétség ellenére is érzékelhető a Fehértorony-vára monumentalitása, melyet fehéren világító falain túl kiemelnek még a sárgán lobogó apró pontok is sorra a vár falán, melyet a lány ezernyi fáklyának gondol.*
- Hát, ha már ilyen közel vagyunk, siessünk, hátha kapunk még vacsorát, mert ezen a hosszú úton bizony megéheztem nagyon. *mondja és megújult erővel, Brünhildát maga után húzva gyors léptekkel a vár irányába indult, miközben remélte, hogy Caraxé azért képes lesz követni tempóját.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 08:14

*Kissé gyors léptekkel halad a lankáson. Mérges volt. Már jó ideje, hogy beállt az őrségbe és szolgált....de még hogy! Erre meg az apja valahogyan tudomást szerzett a dologról és most nem engedi, hogy tovább őrködjön. Pedig Kressara nagyon is jól tudta, hogy apja nem tilthatja meg, ő már nem kislány és tudja, hogy mit szeretne csinálni! És egyenlőre most ehhez van kedve. Hár miért ne csinálhatná? Arca most nem volt oly nyugodt, mint általában. Keze a kardja markolatán volt, s csak megy és megy, maga sem tudta, hogy hová. Csak el innen, jó messzire! Legszívesebben most rögtön megölné magát! Ezt csak azért a pár barátért nem teszi meg, akik számítanak Kressarára. Remélhetőleg össze is fut valamelyikükkel, mert különben hamar elveszti a fejét és olyat csinál, mait nem lenne szabad.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 08:27

*Selly sétálgat a vadvirágos réten e kora délelőtti napszakban.Mélyet szippant a domboldalon növő virágok édes illatából,mi átjárja egész testét s jókedvre deríti. Kezében már jókora csokor éktelenkedik,nem tudja mi lesz vele,de egyenlőre őt magát boldoggá teszi eme színes virágokból illatozó virágcsokor.Sétálgatós tempóban érkezik a domb tetejére,hova éppen akkor üget fel egy nő,kis híjján felborítva őt.Még idejében elugrott útjából,de látta rajta hogy gondokkal teli lelke miatt nem figyel a külvilágra.*
- Látom nem mindenkinek oly szép ez a reggel mint nekem...-*jegyzi meg jól hallhatóan,majd közelebb lép a nőhöz mikor az megáll és felé fordul.*
- Selly vagyok...tünde....-*mutatkozik be kedvesen,de arcán most nem éktelenkedik a mosoly,látta hogy a nő nencs jó kedvében.*
- Rossz hír?-*nem akart tolakodó lenni,de szívesen segített volna a lányon ha akarja.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 08:44

*Ahogy egyre gyorsabban kezdett el haladni, nem figyelt és éppenhogy majdnem nekiment egy másik alaknak. Nem tudta, hogy végül is nekiment-e. Túlságosan is magával volt elfoglalva, de azért megfordult, hogy megnézze, nem okozott-e bajt. Úgy tűnt, hogy nem. Csak a nő érdeklődését sikerült felkeltenie. Kressara kénytelen volt visszaköszönni és válaszolni. Így nevelték. És az illemet persze ilyenkor, kissé elborult elmével is tudja.*
-Kressara.....seldë......
*Egy kicsit hallgatott, majd leengedte kezét a kardja markolatáról, s halk, gyenge hangon így szólt.*
-Apám nem engedi, hogy őrködjek a vár nagykapujánál.....pedig már régóta őrködtem ott. Csak ő nem tudott róla....éppen ezért....mert tudtam, hogy nem fogja engedni. Miért kell ennyire kőszívűnek lennie? Miért......
*Lassan térdre rogyott, s arcát kezeibe temette. Sírni kezdett.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 08:52

*Nyílván való volt a tünde számára,hogy a nő nincs magánál.Persze nem rossz értelemben.,csak a gondolatai kötik le.Figyelte amint leveszi kezét a kardja markolatáról,majd beavatja őt a problémába.Sajnálkozva nézte,amint a földre rogyik és sírni kezd.Közwlwbb lépett,majd leguggolt a lány mellé.Kezét finoman a vállára tette s halk,nyugtató hangon duruzsolni kezdett.*
- Sajnálom,hogy nem tehetsz kedved szerint...de biztosan van valami megoldása ennek a dolognak.Ha édesapád nem engedélyezi talán a főurral kéne pár szót váltani ennek érdekében.Bár a szülői szigor nem minden esetben tartozik másra,úgy hiszem ez esetben egy kötelességről van szó,mit a kapitánynak,uraságnak kell teljesíteni.-* volt ily s ehhez hasonló probléma ott is ahol jött,ezért merészkedett tanácsokkal bombázni a lányt.Enyhén megszorította vállát,majd levette kezét és leült a fűbe.Megvárta míg a lány kisírja magát.Ez jó dolog volt.Oldja a feszültséget és az ember megkönnyebül tőle...*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 09:00

*Csak sírt és sírt, de közben hallgatta Selly nyugtató szavait. Bár voltak, amik kissé felingerelték, azért szépen végighallgatta.,...vagyis inkább végigsírta, majd még egy ideig pityargett, aztán abbahagyta. Lassan felemelte fejét, megtörölte szemeit, s a tündére tekintett.*
-De....háborúba, csatába oda bezzeg el tudott engedni...az a sok hulla...uram atyám! Ehhez képest az őrködés semmiség! Nem értem....de soha nem is fogom....
*Azzal Selly-t átölelve ismét pár perc csend borult rájuk, miközben Kressara ráeszmélt, hogy csak úgy ismeretlenül ölelgeti ezt a tündét és még a lelkét is kiönti neki. Azzal eleresztette, s egy halvány mosolyt küldött felé.*
-Jaj, bocsáss meg, hogy így neked rontottam! Ugye nem vagyok terhedre? Talán...készültél valahova?
*Bökött a virágcsokor felé. Ezt eddig észre sem vette. Bár nem csoda. Nagyon maga alatt van még most is...*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 09:09

*nos igen,valóban ellentmondásos a helyzet.Egy háború sokkal sokkal veszélyesebb - ezt ő is tapasztalhatta - mint egy őrködés.Nem is érti a nő édesapját,miért döntött így.*
- Nem értem miért cselekszik így....talán rossz hangulatban volt és rajtad töltötte ki dühét,és olyasmiket szavalt,minek se füle se farka...-*hangoztatta véleményét,nem tudott semmit róluk,így csak találgatni tudott.
Selly nagyon közvetlen volt,így mikor a lány átölelte,ő viszonozta a közeledést.Kedvességre és nyugtatásra volt szüksége most a lánynak s mindkettővől volt Sellynek a tarsolyában.Mikor visszahúzódott,látta hogy a selde kissé kellemetlenül érzi magát.*
- Semmi baj Kressara...bizonyára hamar megoldást találtok a problémára.-*mosolyodott el kedvesen,majd beletúrt hosszú,fürtös tincseibe.*
- Ugyan e miatt ne terheld magad! Csak sétálgatok,utam céltalan...-*a csokorra pillantott kinek tulajdonosa ismeretlen volt.Így a lány felé nyújtotta.*
- Tessék ezt neked adom! Remélem javít némileg hangulatodon,hisz a virágoknak vannak jótékony,kedvcsináló hatásai is.-*
- Csak szedegettem,mi örömömre szolgált....-*körülnézett a csendes,virágos réten,hol a szivárvány összes színében pompáztak a virágok,még e tél végi időszakban is.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 09:23

*Csak csóválta a fejét a találgatásra.*
-Nem, nem volt rossz hangulatában, ő ilyen....Csak most már kezdem eléggé unni ezt az egészet! Elegem van belőle!
*Nem szólt többet, nem akart ismét felidegesedni. Inkább hallgatta Selly nyugtató hangját. Aztán elmosolyodott, mikor megkapta a virágot, s így szólt.*
-Köszönöm szépen! Kedves vagy! Azt hittem....azt hittem, hogy valakinek szedted. Hogy volt konkrét célod. És hogy oda tartottál éppen. De hallom, hogy csak úgy sétálgattál....én is szoktam. Szeretek sétálgatni. Persze elég furcsán festhetek talpig felfegyverkezve, amikor az erdőben figyelem az állatokat.
*Kuncogott egy kicsit magán, majd az egyre magasabbra ívelő napra tekintett.*
-Kezd egyre melegebb lenni. Közeleg a tavasz. Már érzem! És várom is! Nagyon kedvelem a tavaszt! Az egyik kedvenc évszakom!
*És a tavaszról ekkor eszébe jutottak a tündék és a fák és minden. Hirtelen beugrott neki, hogy Selly talán a hajüók egyikével érkezett.*
-Selly.....te a hajók egyikével érkeztél, igaz? Álomfalváról jöttetek, ha jól hallottam....
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 09:38

- Akkor nem tudom mit kéne tenned! De talán az uraságot is bevonhatnád a dologba.-*egy kiosztot feladatot teljesíteni kell,és ebben se szülő,se senki nem tud beleszólni.Mivel a selde lány szimpatikus volt neki nagyon,remélte hogy hamarosan pontot tudnak tenni a dolog végére.
Elmosolyodott a lány szavait hallván.*
- Örülök hogy tetszik! Tényleg nem szándékoztam odaadni senkinek csak úgy szedegettem.Szeretem a növényeket s bár sajnálom hogy megfosztottam a további élettől,néz mennyi van még itt....!!!-*tárta ki kezét,rámutatva a virágos réte,mi megannyi színben tündökölt a kék ég alatt.A napra pillantott,mi sugaraival gyengéden simogatták őket.*
- Van egy közös vonásunk!-*kacsintott a lányra.*
- Imádom a tavaszt! A legszebb átmeneti időszak,mint a növények,mid az állatok szempontjából! Csodálatos lesz itt is tapasztalni!-*kottyintotta el magát,így a lány kérdésére bólintott.*
- Igen,a három hajók egyikével érkeztem Álomfalváról. Még csak ismerkedek a tájjal,a Birodalommal,így kaphattál rajta hogy sétálgatok...-*kuncogott huncutul.*
- Kíváncsi vagy valamire?-*kérdezte derűsen,az idők folyamán ő is tiszta lelki békéjét,még ha olykor elhomályosul is a tekintete tud róla beszélni.Körülnézett és sóhajtott.*
- Sosem tudom eléggé meghálálni Elyanor úrnőnek hogy kimenetett minket onnan....talán már mi is ott leheltük volna ki lelkünket....-*halkult el de szeme vidáman,élettelin csillogott,ahogy visszatekintett a lányra.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 09:51

-Nos, adtál egy jó ötletet! Talán sikerülni fog! Köszönöm! De ezt a témát most hagyjuk, kérlek!
*Azzal tovább nézelődött a tündét hallgatva.*
-Igen. Sok virág nyílik itt minden évben. Van, mikor én is szedegetek belőlük. Persze csak különleges alkalmakkor.
*Megszagolta a csokrot, amit Selly-től kapott. Azonnal felfrissült és sokkal jobb lett a kedve is. Mosolyogva hallgatta a rövidke beszámolót a hajókról, aztán kissé elhúzva a száját így szólt.*
-Nos, értelek. Nem elehetett könnyű otthagyni a hazátokat. A szülőföldeteket....persze remélem, hogy itt is jól fogjátok magatokat érezni és egy idő után megszoktok itt! Nagyon örülnénk neki! Mint ahogy vártunk titeket ott a parton! Nagyon nagy boldogság öntött el mindenkit annak hallatán, hogy új népek érkeztek Evolyran földjére! Remélem, ti is örültök!
*Nevette el magát. Először ezen a napon. És már régóta...már régóta nem nevetett ilyen jóízűen, természetesen. Kellemes volt Selly társasága, s úgy tűnt, hogy a tünde is élvezi Kressara társaságát. Talán jó ötlet volt ismét "sétálgatni", vagy inkább loholni? De a lányeg, hogy a seldë lány ismét jól döntött, mikor eljött a Fehértorony-várából. Rámosolygott Selly-re, majd így szólt.*
-Tudod, Evolyran olyan nagy, hogy még én sem ismerem minden helyét! Persze meséket már hallottam róluk, mindről. De azok csak mende-m,ondáák, tudod!
*Legyintett, azzal kinyújtotta lábát, hogy kényelmesebben tudjon heverni a fűben.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 10:07

- Rendben van!-*egyezett bele,nem erőlteti a témát,mert látja a lányt eléggé megviseli.~ Biztosan megoldódik a problémája! Úgy tűnik a maga ura, biztosan érvényesíti is akaratát! ~ gondolja belül mosolyogva,persze arca is vidám.jó volt látni,hogy egy kis virággal és nyugtató szavakkal a lány lelke kissé feloldódott.
Hallgatta a lányt.Már többször is kérdezni akarta honnan tudták hogy érkeznek.*
- Remélem...az idő biztosan megoldja mindannyiunk problémáját.Idő kell a beilleszkedéshez és az otthonra találáshoz.Én még csak egy kezdetleges kunyhóban lakom.De remélem hamarosan ez változni fog...-*reménykedő szavaival tekintett a lányra.*
- Honnan tudtátok hogy érkezünk? Tudod én eléggé aggódtam a fogadtatás miatt,de hál'istennek minden rendben zajlott.Bár azt hiszem hallottam már valamiféle álomról...-*gondolkodott el egy pillanatra s a zöld fűre nézett.*
- Nehéz volt,de ezt kellett tennünk.Élni akartunk és más választásunk nem volt! El kellett hagynunk a földjeinket....de itt Evolyran....-*pillantott fel a lányra mosolyogva.*
- Nagyon szép Birodalom....és hsizem hogy idővel otthon fogom tudni magam érezni....-*kinyújtotta lábait ahogy a selde lány s a lankás domboldalakra pillantott.*
- Tudsz valami jó kis tanácsot? Tudod....helyekről,mit hol érdemes,mit kerüljek...? Nálunk voltak ilyen helyek,tájak...de gondolom itt is akad bőven.....hisz semmi sem tökéletes....-*várakozón pillantott a lányra.Örült,hogy itt csavargott és találkozott vele.Felszínes kapcsolatai már voltak,de szerette volna elmélyíteni őket.Barátokra vágyott...*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 10:22

*Elgondolkozott egy kicsit azon, hogy atlán befogadhatná Selly-t egy darabig, amíg nem épül fel a tünde város, de aztán hamar rájött, hogy gonosz apja biztosan nem engedné, így ehhez nem is fűzott hozzá semmit sem. De annál inkább a másik témához...*
-Tudod, az az érdekes, hogy mindenki ugyanazt álmodta. És hát nem voltunk restek utánanézni ennek az álmunknak. Vagyis kimentünk, hogy megnézzük, igaz-e ez az egész. Talán nem si voltunk magunknál teljesen vagy nem tudom.... De a lényeg, hogy ott voltunk és tudtuk, éreztük, hogy jöttök!
*Elmosolyodott, majd tovább hallgatta a tündét. Kellemes hangja volt most, hogy így jobban belegondolt Kressara. Olyan megnyugtató érzést sugároz. Azért csak tünde! A tündék mindig is ilyen békés és kedves népek, ahogy Kress ismeri őket.*
-Ami azt illeti, mondtam ugye, hogy nem ismerek minden helyet. Nos, az a legnagyobb baj, hogy sok helyet nem ismerek igazán. Csak a mesékből tudok következtetni arra, hogy milyenek lehetnek. Annyi biztos, hogy a lápokat és a sötét erdőket jobb, ha kerülöd! De ha ilyen helyeken járkálsz, mint Liantassé lankása, akkor nem kell félned. Legfeljebb ilyen őrültektől, mint én!
*Nyújtotta ki a nyelvét, s hozzá még oldalba is bökte Selly-t. Aztán elhalkult és így szólt.*
-Képes lettem volna magamat megölni is.....ha te nem jössz, talán már nem is élek......Tényleg sokat kköszönhetek neked! Pedig csak most futottunk össze....
*Mélyet szippantott a levegőből, majd ismét mosoly ült ki az arcára, s az ég felé mutatott.*
-Nézd csak Selly! Egy gyönyörű sas! Milyen nagy....
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 10:34

*Érdeklődve hallgatta a lány szavait. ~ Nahát! Tényleg igaz ez az álmos dolog' ~ ámuldozott magában.Be kell vallania mikor csak egy valakitől hallotta,azt hitte meg akarja tréfálni.De most hogy Kress is ugyan azt mondta....így elhitte.*
- Nagyon szép látvány volt ám a hajóról! És jó érzés is! Az aggodalmat kissé elsöpörte de nem tudta teljesen! Csodálatos nap volt az számomra is! És szerintem mindannyiunk számára is!-*lelkendezett.Néha még érzi a kételyt mit akkor érzett.De a sok kedves ember,mágus vald as selde érzeteti vele,hogy szívesen látják. És ez csodálatos érzés egy szinte földön futónak.
Ahogy a lány mókázni kezdett elmosolyodott és visszabökte.*
- Ugyan már! Mindenkinek vannak nehezebb,rosszabb napjai! Ez természetes! Képzeld milyen unalmas lenne,ha mindenki csak mosolyogna és bájologna.Persze ez nekem nem újdonság,mert mi tündék elég nyugodt természetűek vagyunk.A lombok legalábbis.De a vér s éjtündék....na ők aztán elég kedvtelenek és hangulatfüggők hozzánk képest.-*mesélte,mert nem tudja ismer e egyáltalán ilyen tündéket a lány.Ha igen,akkor most felelevenítette előtte tulajdonságaikat.
Amint öngyilkolós hajlamáról kezdett beszélni a lány,Selly elkomorult.*
- Badarság! Sosem szabad a legkönnyebb felé nyúlni....mit értél volna el vele? Semmit...nyugtalan lélekkel kóborolnál az égiek között.Ilyenre még csak ne is gondolj! Míg társaságomban vagy nem is engedem!-*csapott fel a lány mosolyogva,mutató úját megrázta előtte.
Majd a sasra tekintett mire a selde felhívta rá figyelmét.*
- Csodálatos....!-*suttogta maga elé majd zavartan a lányra tekintett.Alsó ajkát beharapta s félszegen a lányra tekintett.Következő szavaival nem akarta hülyének nézettni magát.*
- Tudod Kressara valamikor tudtam és tudom ma is hogy mit érezhez ott fent az a sas....kötetlen...szabad....valaha...valaha képes voltam én is a levitációra....-*mesélte el a lánynak.Bár a nő varázstalan volt,biztosan nem ódzkodik az ilyesmitől.*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 10:45

-Elhiszem, hogy szép volt! Egyszer majd én is hajóra fogok szállni, s egy kis utazásra menni. Azt hogy hova, még nem tudom. Majd amerre a szél visz!
*Egy kicsit el is mélázott ezen a dolgon, így pár percnyi csend borult rájuk, mit Selly tört meg. Kress csak bámulta a lányt. Még hogy éjtündék meg vértündék? Ilyet még sosem hallott. A gyermekmesékben msok voltak....*
-Öhm...szóval, én még sosem hallottam éjtündékről meg vértündékről. A mesék csak simán tündéknek nevezi a népeteket és mindenki kedves, gyógyító meg ilyesféle. Látszik, hogy nem szabad ezeknek a gyerekmeséknek hinni!
*Mosolyodott el, majd tovább hallgatta a tündét, s midőn az befejezte, a seldë lány felállt, kihúzta a kardját, s egy hirtelen mozdulattal a földbe szúrta.*
-Nos, így most jó helyen van és ültömben úgysem tudom kihúzni. Legalább egy kis biztonságot nyújt. Szóval nem kell aggódni, nem csinálok butaságot.
*Azzal kuncogva visszaült, s a mondatok hallatán elkerekedett szájkával kedzett küzdeni. Végül sikerült kicsit kisebb rést produkálni vele, de nem tudta becsukni teljesen.*
-Hogy te képes voltál repülni? Ugye ezt most komolyan mondod? Egy tünde repülni.......De hogyan?
*Ő még csak varázsolni sem volt képes. Minden ilyesféle dolog furcsa volt számára De arról még sosem hallott, hogy egy tünde repülni tudjon.*
Vissza az elejére Go down
Selly
Gyógyfű-tudó
Selly


Hozzászólások száma : 196
Age : 316
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 10:59

- Igen...tudod népünk szerte ágazó...eddig csak mi magunkról tudtam,de amint ide érkeztem,értesültem arról hogy itt hótündék is vannak.Látod? Számomra is vannak a népemben újabb érdekességek.Én sem tudtam mindent...pedig azt hittem...-*mosolyodott el s nézte amint kirántja kardját.Kicsit visszahökkölt de amint a talajban végződött a kardnak a sorsa megnyugodott.*
- Megijesztettél...nem tudtam mire készülsz....de így még kényelmesebb is nem igaz?-*vonta fel szemöldökét.*
- Tudod minden tünde faj más...majd egyszer elmesélem mik a különbségeink ha érdekel....-*ajánlotta fel a lánynak,mert ez egy kimerítő magyarázat lenne.A levitásciós dolgon elpirult egy kicsit.Látta a lányon hogy nem is gondolta volna hogy erre képes lehet egy tünde is.*
- Igen,tudtam....de a csatában mentálisan megsérültem és elvesztettem eme képességemet.De nem bánom...bár gondolataimban mindig a föld felett lebegek,mégis szeretek két lábon járni a földön.-*kacsintott a lányra.Ábrándozva nézte a tovaszálló sast,míg végül eltűnt a szeme elől.*
- Hogy hogyan? Nos ez is egy hosszabb és érdekes beszélgetés lesz...legközelebb.-*állt fel leporolva ,magát,vigyázva hogy ne a seldéére szórja a port,füvet.*
- Jaj Kressara annyira sajnálom hogy félbe kell szakítanunk ezt a beszélgetést de mennem kell! Örülök hogy sikerült elűzni a problémákat s remélem a továbbiakban szép napod lesz!-*mosolygott rá a lányra.*
- Remélem hamarsam találkozunk!-*valóban így volt,mert nagyon megkedvelte a lányt.Szerette volna elmélyíteni kezdetleges kapcsolatukat.*
- Vigyázz magadra!!!-*intette a lányt,ő tudja miről beszélt.Majd lassú léptekkel elindult a Tünde földek felé.Még a válla felett visszanézett a lányra s mosolyogva integetett neki.Sóhajtva húzódott nagyobb mosolyra ajka.Igazán kellemes napnak néz elébe....*
Vissza az elejére Go down
Nemes Kressara
Felderítő
Nemes Kressara


Hozzászólások száma : 96
Age : 34
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptyPént. Márc. 06 2009, 11:07

*Mosolyogva bólogatott. ~Úgy tűnik, különböző tündefajok vannak. talán egy csomó van, csak nem ismerjük őket!~ Aztán a lányra mosolygott.*
-Ne aggódj! Azért annyira megkedveltelek, hogy ne kaszaboljalak le a pallosommal!
*Kacsintott egyet, majd megörült a tünde fajok bemutatásának, de nem szólt semmit sem. Már kíváncsi volt nagyon erre a levitációs dologra. És végre megtudta.*
-Hát, igen. A csaták éppen ezért tudnak nagyon veszélyesek lenni! Sajnálom! És remélem, mihamarabb újból magadénak tudhatod majd eme képességet!
*Szívéből szólt. Nagyon megkedvelte a tündét. Csak bólintott a legközelebbre. Remélte is, hogy lesz legközelebbi találkozásuk. Lassan ő is felállt, s átölelte Selly-t. Rámosolygott és így szólt.*
-Az a legközelebb az én részemről is lehetne minél előbb! Ha nem találnál sehol sem, akkor gyere a Fehértorony-várába! Ég veled!
*Intett még utána, azzal kihúzta kardját a földből, megpucolta, s visszatette a hüvelyébe. Körülnézett. Sehol senki. A virágcsokrot szorítva elindult hét hazafelé, hogy apjával és Antonius nagyúr segítségével megvitathassa a dolgukat.*

//Köszönöm szépen a játékot!Smile//
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 15:31

*Nem győzte kapkodni tekintetét jobbra, balra a sok látnivaló miatt. A lankáson megállította lovát, így kénytelen volt Mitryas is megállni. Lassan körbe járatta csodálkozó tekintetét a megannyi tarka virágon, mik a lankást borították amíg csak szem elláthatott.*
- Ez egyszerűen káprázatos... Majdnem olyan lenyűgöző, mint a Mylatre-rét. Különösképpen mégsem hasonlíthatók össze teljesen, hiszen mindkettő egyedi szépségű táj. Nem?
*A myrtére mosolyogva várta a választ.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 15:40

*Az út tényleg nemvolt rövid, de nem is olyan hosszú, mint gondolta. A lovak jól bírták az iramot. Mitryas is csak ámult és bámult, miközben különböző tájakon lovagoltak át. A lankás,ahol most voltak, igazán szép volt, de őt annyira nem emlékeztette a Mylatrë-réthez. De még csak szépségben sem. Nem tehetett róla. Hiszen világéletében a legtöbbet otthon, a myrték földjén töltötte. Így hát nem csoda, ha azt sokkal szebbnek találja, mint ezt. Még ha ez a mostani otthona, nem is oly régóta létezik. Persze mosolyogva bólintott.*
-Nos, igen. Minden helynek megvan a maga szépsége.
*Kissé esetlenül érezte magt, s nem tudta,mit is mondjon. Csak állt ott a lovával és Hiswát bámulta, aki viszont teljesen elmerült a táj szépégeiben. Végül a myrte egy kis illúziót varázsolt kedvese látóterébe, ami a myrték földjéből jelenített meg egy darabot. ~Na, ettől talán visszatér a földre...~ Kuncogott, majd kedveséhez szólt.*
-Drágám! Mit szeretnél? Maradjunk tt, vagy esetleg menjünk tovább? Te döntesz. Nekem teljesen mindegy. A lényeg, hogy veled legyek!
*Mondta szerelmes pillantások közepette, majd lovával közelebb ment Hiswához.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 15:54

*Az zökkentette ki csodálkozásából, hogy a myrte megjelenített előtte egy illúziót. Erre azonnal felé fordult. Elnéző pillantással nézett a férira.*
- Most kizökkentettél Mitryas a nézelődésből.
*Baljóslatú nézéssel közelített kedveséhez, s közben egy percig sem eresztette tekintete fogságából. De, végül néhány lépésnyire a mestertől megállította hátasát, majd leszállva a nyeregből ment hozzá közelebb. Saját lábán egyébként is kellemesebb érzés volt neki a magas virágok között sétálni. Bőrén érezte a nap melegét, s arcát bizsergette a langy szellő, mi hajába is bele-bele kapott néha.*
- Kérni szeretnék valamit inkább... *némi hatásszünet után folytatta* - Szeretném, ha most nem nekem kellene dönteni. Hallani szeretném, te mit szeretnél... Nem kell mindig önfeláldozónak lenned velem szemben Mitryas. S mivel kettőnk közül te vagy a férfi, hát mondd meg te, mit csináljunk. Részemről semmi akadálya annak, hogy tovább menjünk, és annak sem, hogy maradjunk.
*Várakozón nézte szerelmét, miközben egyik kezét a mester lovára, másikat pedig a myrte térdére tette gyengéden.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 16:03

*Végignézte, ahogy kedvese közelít felé a lovával, majd ahogy leszáll és odemegy hozzá. Mitryas kissé kínosan érezte magát. Olyan volt ez neki, mintha az anyja akarna neki valamit mondani. Legalábbis kiskorában mindig így csinálta a drága anyuka. Kezét Mitryas térdeére tette és beszélt a fejével. Most Hiswa is ilyen "anyáskodó" szerepet töltött be a mester szemeiben, s ez zavarta Mitryas-t. És mikor meghallotta, mit is akar kedvese, elkerekedtek a szemei. ~De hát én.....teljesen mindegy nekem is. Jaj, most mit mondjak neki?~ Ismét eluralkodott rajta a határozatlasnság, s lováról is majdnem leesett. De miután sikeresen megkapaszkodott, kedvesére nézett, amjd így szólt.*
-Szerelmem, nem vagyok...önfeláldozó. Csak egyszerűen szeretnék a kedvedben járni. Mivel őrülten szeretlek. És mivel nekem tejesen mindegy...mondtam már.
*Agya hevesen járt és erősen gondolkozott azon,mit is mondjon. Most menjenek tovább, vagy maradjanak. Mitryas végül hosszú csendután úgy döntött, hogy maradnak. Leszállt lováról, majd így szólt.*
-Hát jó...akkor maradjunk egy kicsit.
*Azzal zsbre tett kézzel megindult, hogy kikösse lovát. Miután befejezte a műveletet, szétnézett az ezernyi virágon, majd kedvesére pillantott. Mosolyra húzódott a szája, s nem bírta tovább, hogy ne menjen oda a lányhoz.*
-Valóban szépek ezek a virágok. De akkor is te vagy a legszebb közülük.
*Kacsintott, majd a messzeségbe nézett, miközben szőke tincseit fujdogálta a szél.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 16:19

*Kedvesen mosolygott a myrtére, de ugyanakkor zavarta legbelül valami. Még maga sem tudta pontosan, micsoda. Azt tudta csak, hogy nem így kellene történnie semminek. Bár, most már maga sem tudta, minek is kellene történnie, hiszen csak kikapcsolódni jöttek ide. Egy darabig összezavarodott pillantásait igyekezett palástolni a férfi előtt, de nem tudta, mekkora sikerrel. Legalábbis a myrte arca nem árult el semmit neki erről. Csöndesen követte végül kedvesét, hogy kikössék a lovakat. Amikor a férfi megállt, és a táj szépségét dicsérte, az szinte alig jutott el a tudatáig, annyira lefoglalták saját gondolatai, amik most csak úgy cikáztak a fejében. Nem tetszett neki ez a hirtelen jött zavartság, de nem tudott tenni ellene.*
- Köszönöm... *Csupán ennyit tudott mondani a férfi szavaira, aztán zavart pillantását a földre szegezve némán állt ott a mező ringatózó, színes virágai között, és kedvese előtt.*
- Talán mégis inkább tovább kellene mennünk. Nem érzem itt olyan jól magam...
*Lehajtott fején előre hullottak arcához fehér fürtjei, s a szél finoman borzolta őket. Nem akarta ezt mondani, de már valóban nem érezte jól magát itt. Még az is megfordult a fejében, hogy ez az egész "lovagoljunk át egy másik nép földjére dolog" mégsem olyan jó ötlet, mint azt elsőnek hitte. Most legszívesebben ülne a szobában, és inkább nézné, hogyan alszanak a gyerekek, hogy ne kelljen gondolkoznia.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 16:29

*Valami nem volt rendben. Mindegyikük elég zavart volt. Látszott rajtuk. Mitryas csak azt nem értette, hogy miért. De valami furcsa érzés kerítette hatalmába. Mostanában már nem először fordult ez elő. ~Talán túl sokat dolgozom? Vagy talán csak annyi, hogy keveset vagyokk velük? Nem tudom, de valami nagyon nem stimmel velem. És ezt Hiswa is érzi. És ez nem jó...mármint ami velem történik. Talán megváltoztam? Nem tudom...meg kell kérdezzem...de legelőször is hagyjuk el ezt a helyet...~ Neki már elejétől fogva nem volt rokonszenves ez a hely annyira, de persze nem is keltett benne rossz érzéseket. Idáig. Most már szinte undorodott tőle. Kedveséhez fordulva így szólt.*
-Akkor....jobb lesz, ha most rögtön megyünk is innen...
*Majdnem megkérdezte, hogy hova, de aztán mégsem tett így. Tudta, hogy Hiswának ez megint nem tetszene és azt mondaná, hogy döntsön ő. Így hát eloldozta a lovat, amjd felpattant rá, s komoran a távolba nézett. ~Valamivel fel kellene dobni ezt a nyomott hangulatot!~ Azzal törni kezdte agyát, s hamarosan már eszébe is jutott valami. Halvány mosollyal kedvese felé fordította lovát, majd melléügetett a saját lovával.*
-Egy kis verseny?
*Mondta most már széles vigyorral.*
-Háromra!
*Kivárt egy kicsit.*
Egy....kettő......HÁROM!
*Azzal megindult szélsebesen a lovával. Nem látta, hoyg megelőzte-e őt Hiswa vagy sem. Csakis előrefelé nézett, s száguldott lovával.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 16:53

*Figyelte a myrte mester arcán végbe menő változásokat. Látta ugyanazt a zavartságot, mit magában is érzett, s ettől meg is ijedt kissé. Nem akarta, hogy így érezzen, ilyen összekuszálódott érzéseket amúgy sem akarna senki. A mester hirtelen változását is észlelte, de neki nem ment ilyen könnyen a látszólagos változás. Szótlan nyugalommal szállt vissza lovára. A verseny ötletének hallatán nem érzett különösebb izgalmat, csupán szíve kezdett el erőteljesebben verni, mint egy csapdában vergődő kismadár. Aztán a mester már el is száguldott mellőle. Ő meg csak állt ott hátasával, és nézte a távolodó férfit.*
~Istenek segítsetek túljutni ezen...~
*Kissé határozatlanul fordította meg lovát, és indult el a myrte után. Pár lépést tett meg csak a barna ló, aztán már érezte is oldalában a tünde sarkát, s ettől egy horkantás kíséretében megugrott, és vágtába kezdett. Az éjtünde gondolatai nem nyugodtak sehogy sem. Amikor a mestert már megközelítette, visszafogta lovát, majd megállította.*
- El fogok menni egy időre! *kiáltotta jól hallhatóan a myrtének, aki valószínűleg meg is hallhatta, mert azonnal megállította lovát* - A tündékhez fogok menni egy időre... úgy érzem, mindkettőnknek át kell gondolni a dolgokat.
*Kicsit várt, hogy Mitryas közelebb érjen, s neki se kelljen már kiabálnia.*
- Nem tudom, hányadán állunk Mitryas... Valami nincs jól velünk. És nem hiszem, hogy jót tesz bárkinek is, ha eljátszuk, hogy minden rendben van... Mert tudom, hogy nem úgy van valami, ahogy lenni kellene. Érzem...
*Fejét lehajtotta, hogy ne lehessen észre venni arcán végig gördülő könnyeit. De kitartóan küzdött a sírás ellen.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 EmptySzomb. Márc. 14 2009, 17:06

*Úgy tűnt, ő van elöl és Hiswa jól lemaradt. Így egy kicsit lelassította lovát. De csak nagyon kicsit. És már hallotta is kedvese hangját. Azt a hangot, ami most úgy nyilallt a szívébe, hogy majdnem lovastul elesett. Azonnal megállította a lovat, majd megfordultak, s Hiswához vágtatott. A mester arcára egyszerre ült ki a döbbenet,a félelem, a keserűség, a harag és az értetlenség. Tátott szájjal nézte kedvesét, s úgy hallgatta meg, mit mond. Nem tudott egyszerűen szójoz jutni. Csak ült a lovon és a könnyeivel küszködve tette fel a kérdést magában. ~De miért? Ebben biztosan én vagyok a hibás. Valamit elrontottam...de nagyon! Csak tudnám, hogy mit! Csak tudnám, hogy mit!~
Ahogy megszólalt, hangja el-elcsuklott.*
-De...de.....én.....nem....nem akarom.....hogy elmenj. Ve...veled akarok maradni! Ne hagyj el......Én......én szeretlek! És....és....mi lesz a gyerekekkel? És mi lesz velem? Én...én ezt em hagyhatom......én...nem ....nem tudok nélküled élni!
*Könnyei lassan legördültek arcán, s immáron patakban folytak lefelé arcán. Utoljára akkor láthatták így, mikor édesanyja eltávozott az élők sorából és ezzel ő egyedül maradt a kishúgával, akit magának kellett felnevelnie. Teljesen kiborította ez az egész. Már nem volt képes irányítani illúzióit, így azok össze-vissza keletkeztek, s minedfélét műveltek. Ezt le sem lehet írni, hogy mi történt a mester körül. És akkor még a lelkében micsoda harcok folytak. Teljesen megdermedt és csak sírt és sírt Hiswa szemeibe nézve.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2. Liantassë lankása - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Liantassë lankása   2. Liantassë lankása - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
2. Liantassë lankása
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Emberek uradalma :: Emberek uradalma-
Ugrás: