EVOLYRAN

HomeCalendarGy.I.K.CsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

A Tifar-család otthona

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
SzerzőÜzenet
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Hozzászólások száma : 1188
Hírnév : 63

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Isthar

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Vas. Aug. 15 2010, 14:57

*Dreamien csendben követi a lányt. A szobáig egészen csendben halad, gondolatait igyekszik összeszedni. Nem mindegy, hogy mennyit oszt meg dolgaikból a lánnyal és nem mindegy az sem, hogy mit tud majd meg. Minden esetre Most kell beszélnie vele.
Ha már fel bír kelni az ágyból elég erős ahhoz is, hogy válaszolni tudjon a kérdésekre.
Messziről érzi a lány sötét kisugárzását, mely elárulja róla darthar mivoltát.
Etele óta már találkozott elég mágussal, aki ezt a mágiaágat űzték. A legnagyobb személyiség ezek közül a híres Sephrio Elruhir volt. Már tudja, hogy a dartharság nem jelent egyben gonoszságot is.
Ninquë szempontjából viszont jobb, ha nem hallja rögtön a mondandókat. Ezért hagyta kint. Tifar tudja, hogy az ő dolga megvédeni családját és ehhez nem kell minden kockázatot tudnia feleségének. Elég, ha ő aggódik dolgok miatt.
Közben belépnek a szobába.
A mágus végre megtöri a csendet.*
- Remélem jól érzi magát nálunk. Ahogy látom a gyógyulás a legjobb úton halad. Nem sokon múlt…
Nem akarok kertelni, hosszú és igen eseménydús nap végén vagyok és magát sem szeretném a kelleténél jobban fárasztani, azonban néhány kérdésre választ kell kapnom.
Az első, hogy kit tisztelhetek önben? Nem volt abban az állapotban, hogy ezt és még sok mindent megtudhassunk önről és gondolhatja, hogy mivel most az otthonunkba fogadtuk jó tudni, kivel van dolgunk. Nem a bizalom hiánya ön felé, csupán a családom szempontjából nem mindegy.
Fontos lenne tudnom, hogy miért támadott a négy mágus magára, honnan jött és mivel foglalkozik.
A mágusok egy darabig biztosan nem jönnek felénk, szóval itt biztonságban van, és ha úgy alakul, védelmet és komoly segítséget is tudok biztosítani.
*Körbenéz a szobában.*
- Ez a ház önmagában is elég biztonságos lenne, de még lehet erősíteni rajta.
*Egyenlőre visszább fogja a további kérdéseket, közben segít a lánynak, ha vissza akar feküdni az ágyba.*

Vissza az elejére Go down
http://evolyran.hungarianforum.net/
Arya Darkmen
Álomlátó

Hozzászólások száma : 407
Hírnév : 14

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Varázsló
Rang: Darthar

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Vas. Aug. 15 2010, 17:03

*A kérdések zúdulnak, és igen, vissza szeretne feküdni az ágyba. Dreamien segítségével ez sikerül is. Hatásszünet következik, majd sóhajt egyet. Mélyen a férfi szemébe néz.*
-Arya Darkmen vagyok... Köszönöm, jól érzem itt magam. Nagyon hálás vagyok önnek és kedves feleségének, hogy befogadtak engem és segítettek talpra állni. -
*Újabb csend. Lehajtotta a fejét, igen szomorúnak tűnt. Hangja is elcsendesedett.*
-Nem tudom, miért támadtak rám a mágusok. Én csak sétálgattam.-
*Újra a férfira tekintett.*
-Vándor vagyok. Megyek ide, oda, amoda, nincs otthonom, csak bóklászok a világban. -
*Megint csend, majd a lány reménykedve elmosolyodik.*
-Uram, esetleg azzal segíthetne... szóval... szívesen tanulnék öntől mágiát. Hogy máskor jobban meg tudjam magam védeni.-
*Néz csillogó, reménykedő szemekkel az isthar szemébe. Majd hirtelen elborul az arca. és megint maga elé mered szomorúan.*
-Ó nem... nem tarthatom fel önöket. Amint jobban leszek, megyek is, hogy ne legyek terhükre.*
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Hozzászólások száma : 166
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Gyógyító

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Vas. Aug. 15 2010, 21:46

*Az elf még üldögél kicsit, morfondírozva, az előbbi gondolatban feltett kérdésen, de hamarosan már inkább azon, hogy hogyan is tudná mihamarabb kideríteni.
Hiába, a kíváncsiság Ninquëben is uralkodó jellemvonás.
Nem az egyetlen közös férjével, de az egyik fontos.
Végül a gyomra adja meg a feleletet a kérdésre.
Nem vacsoráztak még, s a vendég sem.
Dreamien és ő ehetnek később is, de a lánynak jó lenne elalvás előtt néhány falatot ennie.
Nap közben finom főtt ételt készített, igaz ez most egytálétel, de nagyon is jól jön.
Erőt az egészségesnek és betegnek is.
Gyorsan fel is teszi a tűzhelyre, majd elindul, hogy bekopogtasson.
Miután megtette, be is néz a vendégszobába.
- A kedves beteget kérdezném, hogy mennyi vacsorát kér. Mert ennie kellene, hogy megerősödjön.
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 08:16

*Dreamien türelmesen kivárja, míg a lány megszólal. Végighallgatja, anélkül, hogy közbeszólna.
Kissé hihetetlen neki, hogy sétálgatott a lány épp ezen a vidéken, de egyenlőre ezt nem teszi szóvá.
Tifar nagyon is jól ismeri a vándorok életmódját, hiszen ő is az volt egy ideig. Igaz, vándorlása nem céltalan volt, nagyon is céllal járta a birodalmat.
Az isthar családja híres volt jószívűségéről, s Dreamien ugyanúgy nyílt szívvel viseltetik a rászorulók iránt.
Nem veti össze az „üldöztetett, szerencsétlen Etele” befogadását szülei házába saját esetével. Akkor tisztán látta, hogy a darthar miféle szerzet, most azonban csak a lánnyal foglalkozik, nem annak esetleges szándékaival.*
~Én, tanítani…? Hol vagyok én attól…! A Hullámvirág Varázsiskolában kiváló tanítók vannak. Ők sokkal alkalmasabbak rá, mint én.~
*Megesik a szíve a lányon.*
- Vannak nálam sokkal alkalmasabb személyek itt, a mágusok honában, akiknek hivatásuk a tanítás. Én csak egy hétköznapi mágus vagyok.
Nem értek az okításhoz, de ha át tudok adni valamit, én is szívesen megteszem.
Bár a négy mágus ellen nagyon szépen helytállt.
Ahogy néztem, három közülük megemlegeti majd a találkozást önnel.
Nem tart fel minket, bizonyára Ninquë is szívesen veszi a társaságot, hiszen sokszor naphosszat egyedül van.
Még valamit kérdeznék. Ismerős önnek Etele Barlon neve?
*Az isthar arcán árnyék fut végig. Remélte, hogy többé nem kell azzal a személlyel foglalkoznia. Sok fájdalmat okozott neki és családjának, de úgy tűnik nem szabadulhatnak tőle.
Közben kopogtatás hallatszik, s benéz az ajtón felesége és a vacsoráról kérdez.*

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 08:47

*Végighallgatja a férfit. Már majdnem megijedt, hogy Dreamien el akarja küldeni őt egy iskolába, de aztán kiderült, hogy szívesen segít neki. Erre megkönnyebbülve elmosolyodott. Majd a folytatásnál szégyenlősen lehajtotta a fejét és elkomolyodott. Még hogy jól harcolt volna?*
~Erősebbnek kellett volna lennem. Ha őket nem tudom elintézni, akkor nem tudom, mit akarok az apámtól. Talán Dreamien segíthet még. De egyébként is meg kell erősödnöm. Kellene valaki, aki fizikailag is erősítene. Csak egy tanár, aki megmondja mit edzek. Meg azért a mozdulatokon sem árt finomítani. Bár... Adam felülmúlhatatlan...~
*Etele nevének kiejtésekor a lány elkomorodott, egyben el is csodálkozott. Nem nagyon, csak egy apró meglepődés látszódhatott rajta. De ez a reakció semmit sem árulhat el. Azt is mondhatja, hogy igen, ismeri. Vagy azt, hogy húha, ismerős a neve, de miért akarnak ezzel a gonosztevővel összefüggésbe hozni? Illetve azt is jelentheti, hogy miért kérdeznek tőlem ilyet? Honnan ismerném? Még a neve sem ismerős. Tehát ebből a reakcióból nem sokat lehet kiolvasni. De ekkor lép be a tünde. Aryának jut egy kis idő a gondolkozásra. Mégis mit feleljen? Bajban lenne? Hogy hozták ilyen hamar összefüggésbe a dartharral? Vajon mindenre rájöttek, csak tőrbe akarják csalni? Vagy csak annyira paranoiás Tifar, hogy mindenben Etelét látja? De a nő más dilemmát hoz fel.*
~Enni??!! Na ne, elfelejtettem, hogy itt azt is kell.~
*Akaratlanul is elfintorodott.*
-Hát... köszönöm, keveset kérek. Nem vagyok nagyon éhes.-
~Sőt egy cseppet sem.~
*Persze a gondolatai mellékesek. Elég fura lenne megmondani azt, hogy bocsánat, de ha rajtam múlna, nem ennék soha... Valószínűleg a nő ezután távozik. Ha igen, akkor csak utána felel Tifar kérdésére. Ha marad, akkor csak kisebb szünet után felel. A férfi szemébe néz.*
-Igen, ismerős.-
*Hatás szünet.*
-Ő az a darthar, aki megszökött a börtönből, igaz? Azt mondják nagyon veszedelmes, és kegyetlen. Huh... nem szívesen találkoznék vele...-
~...újra~
*A legjobb hazugság az igazság. Ezt volt alkalma megtanulnia az élete során. Így képes volt teljes őszinteséggel felelnie.*
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 13:36

*Csak benézett. Azt látja, hogy Dreamien a lány ágyánál áll, és épp Eteléről kérdezi. Így már világos. Kikérdezi a lányt. Csak az nem tiszta, hogy vajon neki miért kellett kint maradnia közben.
Érti, hogy férje védeni akarja, de úgy érzi, joga lenne tudni a dolgokról.
Mégsem marad ott, hanem visszatér a tűzhelyen hagyott edényhez, hiszen hamarosan meleg lesz az étel és akkor mindannyian ehetnek majd.
Behajtja az ajtót és visszatér a vacsorához.
Azért majd kikérdezi Dreamient a szobában folytatott beszélgetésről. Jó lenne mindenről tudni, fontos, hogy előre készülhessen a dolgokra. Még nem tudja, bízzon-e a lányban.
Dreamienről sem tudja, hogy bízik-e. Viszont eszébe jut egy régi történet, melynek a vége tűz, vér és halál lett.
A férje akkor veszítette el a szüleit, az otthonát és csaknem őt és meg nem született kislányát is.
Az is így kezdődött. Egy fáradt vándort fogadtak be Tifarék, megszánták, elbújtatták, megetették, befogadták.
Reméli, hogy a lány nem abból a fajtából való. Igaz, nem ismer olyat, aki ennyire megveretné magát szándékosan.
De azt sem tudhatja, hogy miért támadták meg a lányt.
Reméli, hogy férje erre is tudja már a választ.*

Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 13:37

*Dreamien figyeli a lány arcán átfutó változásokat. A mosolyt, a fej meghajtását, a komolyságot. Mindezt betudja az emlékezésnek és nyilván nem könnyű emlék az, amikor majdnem agyonverik az embert.
Etele nevére egy apró meglepődés fut végig Aryán.
Mikor Ninquë belép, az isthar tisztában van vele, hogy első sorban kíváncsisága vezeti, s nem a vacsora.
Türelmesen megvárja, hogy kimenjen, csak utána fordul vissza a lányhoz.
Látja a fintort, de nem tudja mire vélni. A felesége jól főz és Arya alighanem egész nap nem evett semmit. Éhesnek kellene lennie. Ennie kell, mert attól nyerheti vissza az erejét.
Dreamienen elektromosság fut végig, mikor a vendég ismerősnek mondja Etele nevét.
Megdobban a szíve.
Nem tudja, hogy azért, mert Etele barátja a lány, vagy azért, mert ellensége, vagy egyszerűen hallott róla.
Nagyon nem mindegy.*
~Nem ismeri….~
*A szemébe néz.*
~Nem tűnik hazugságnak, amit mond. Legalábbis hisz abban, amit állít. Végül is hallhatott a dartharról, lassan egész Evolyranban körözik.~
*Dreamien szemét egy pillanatra elhomályosítják az emlékek. Arcán nem látszik, de szeme árulkodik a benne rejlő fájdalomról.*
- Etele az az ember, aki kihasználja mások jó szívét, hogy saját magának jót tegyen.
Milyen ember az, aki amikor üldöztetése alatt befogadják, ételt, szállást adnak neki, kirabolja és megöli jótevőit?
Milyen ember az, aki ok nélkül megtámad egy családot, elrabol egy állapotos nőt, hogy a gyermeket megszerezze?
Nem láttam tőle mást, csak sötétséget, kétszínűséget, árulást és gyilkolást. Mikor legyőztem, kegyelmet kapott, de ez sem változtatta meg.
Igen, kegyetlen…és igen, ha a családom közelébe jön, még egyszer nem kegyelmezek!
Kint alszik a gyermekünk és ott a feleségem is. Nekem ők a legfontosabbak.
Etele őket is el akarta tőlem venni, miután megölte a szüleimet, akik csak jót tettek vele.
Ilyen mágus Etele Barlon.
*Halk hangon, magán uralkodva mondja ezeket, de szavaiból és tekintetéből kitűnik, bár nem gyűlöli a darthart, komolyan gondolja, amit mond.
Kinéz az ablakon, majd behajtja a zsalukat. A kis lámpa, mely bent világít a házban inkább a belátást segíti, bár ha valaki olyan közel lenne, hogy belásson, már régen reagált volna ház védelme.
Visszanéz a lányra.*
- Bocsásson meg, talán nem kellett volna erről beszélnem! Megvan mindenkinek a maga terhe.

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 14:26

*Ketten maradtak Dreamiennel. A férfi alig tud uralkodni magán, eluralják az emlékek, a sérelmek. Arya csendben hallgatja.*
~Pff... javíthatatlanok... mindketten. Dreamiennek legalább van oka rá. De Etelének? Bolondok vagytok mindketten...~
*Kissé paranoiásnak tartja a férfit, de talán okkal. A lány megszólal egy nagyobb sóhajtás után.*
- Nem zavar. Valóban, mindenkinek van saját problémája, de azért vagyunk emberek, mert kapcsolatokra van szükségünk. Kapcsolatokra pedig azért van szükségünk, mert kell valaki, akivel megoszthatjuk a terheinket. Nem tartogathatjuk magunkban... az senkinek sem jó...-
*Még ő beszél... pedig neki nem sok kedve van a múltjáról és a terheiről beszélni. Elég érdekes lenne beállítani azzal, hogy bocs, én meg dagorladi vagyok az apám meg állandóan vert. Byby bizalom. Nos... a történetből kiindulva még óvatosabbnak kell lennie. Ha ezt már egyszer átélték Tifar szülei, akkor Aryának még elővigyázatosabbnak kell lennie. Nem kockáztathat. Eldöntötte, hogy holnaptól még a tündét sem akarja izgatni a kettős viselkedésével. *
-Feltehetek egy kérdést?-
*Szólal meg tapintatosan.*
-Ön szerint... az az Etele, miért tette ezeket?-
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 16:18

*Ninquë elgondolkodva kevergeti az ételt a tűzhelyen. Közben már megterített a konyhában kettejüknek, és előkészített egy fatálcát a lánynak is. Az tányérja is ott pihen már a tálcán arra várva, hogy megtöltse a gőzölgő étekkel.
Nem nyugodt. Férje még mindig bent van. Kezd hosszúra nyúlni az eszmecsere. Ninquë gondolatai is ide-oda csaponganak.
Hamarosan fel fog ébredni Níra is, őt is meg kell majd etetnie. Igaz, ahhoz nem kell segítség, de Dreamien ott szokott lenni ilyenkor este, ha már hazaért.
Hiányolja maga mellől.
Vágyik arra, hogy átölelje, akár most is ahogy itt áll a tűzhely előtt.
Több alkalommal elnézeget a folyosóra az ajtó irányába, de az mozdulatlan marad.
Merít a tányérba, majd ráteszi a tálcára és elindul. Reméli, hogy a vendégnek ízleni fog. Jót tenne neki egy adag főtt étel, bár ahogy látta, nem nagyon vágyik rá.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 16:19

*A lány türelmesen, megértően és csendesen hallgatja végig. Már bánja, hogy megosztotta vele, de késő bánat. Ami történt, megtörtént. Talán a bizalomra ő is bizalommal válaszol.
Arya egészen udvariasan megkérdezi, hogy kérdezhet-e. Ilyenkor mindig olyan kérdések szoktak következni, amik nehezek, vagy fájdalmasak.
Akárhogy is, az isthar bólint egyet, s várja a komoly kérdést.
Nem is kell soká várnia, s a kérdés valóban olyan, amire számított.
Rengetegszer végig gondolta, de nem lát a darthar fejébe. Sosem látott, nem ismeri az okokat.*
- Ez egy olyan kérdés, amire én is azóta keresem a választ, hogy megtörténtek a dolgok. Egy időben csak az hajtott, hogy utolérjem és kiszabadítsam a kedvesem.
Hónapokon keresztül követtem őket kelettől nyugatig, északtól délig. Közben pedig az okokat kutattam, de nem jöttem rá.
Nem tudom megérteni a gondolkodását neki.
A szüleim csak jót tettek vele. Bárki más hálás lett volna a helyében. De ő csak rablással, gyilkossággal és rombolással tudott válaszolni.
Mi még a kapcsolatot is kerültük vele, de hozzánk is eljött. Akkor engem legyőzött, a házunkat felgyújtotta, állapotos feleségem pedig magával hurcolta.
Mint a következő összecsapásnál kiderült, csak a gyermek kellett neki. Valószínű, hogy Ninquët is megölte volna a szülés után, ha nem érem előbb utol.
Nem tudtam megölni, pedig akkor véget ért volna ez az öldöklés. Ahogy hallom, azóta vagy húsz ember halála szárad a lelkén.
Sem akkor, sem most nem tudom, mi vezeti. Miért gyűlöl, mert tudom, hogy gyűlöl….
Nem tudom, mi mozgatja.
*Feláll, a lassan kialvó gyertya lángja mellett elsuttog egy igét, s maga a gyertyatartó izzik fel aranyszínű fénnyel, míg a fényhozó elővesz egy újabb gyertyát, s meggyújtja azt is.
Visszanéz Aryára.*
- Furcsa is lenne, ha mindenkinek ismernénk a gondolatait. Talán sok is lenne, de az övéire kíváncsi lennék.
Tudta, hogy a négy mágusnak, aki megtámadta mindnek köze volt Eteléhez?
De nem akarom feltartani. Ninquë hamarosan hozza a vacsorát, s biztosan pihenne is már.

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 20:20

*Újabb szónoklat. Arya elmerengve hallgatja. Nem tud ő sem Etele fejével gondolkodni. De valahogy mégis átérzi a helyzetét.Etele olyasvalaki, aki soha nem tapasztalhatta meg azokat az örömöket, amiket Tifarék igen. De tudhatná a darthar, hogy ez az ő hibája. De vajon Arya hibája lett volna az, hogy dagorladban született és az apja az, aki? Vajon az ő hibája, hogy az apja többször megverte, megkorbácsoltatta? Nem igazán tapasztalhatta meg még a lány azt, hogy szeretet. Adam és közte igaz volt valami... valami különös, ami mégsem szeretet volt. Van olyan szerelem, amiben nincs szeretet, csak vágy, hiány, és önfeláldozás? Van önfeláldozás szeretet nélkül? Biztos nincs. Tehát talán mégis volt valami szeretet, amit nem mertek volna nevén nevezni, hogy az az. És azért az apró megnevezhetetlen szeretetért úgy kaptak, rohantak, annyira akarták, hogy képesek lettek volna meghalni, ha nem lehet az övéké. Mennyire kiéhezett faj a dagorladi! Szeretetre éhes... Ki kaphat közülük igaz, önzetlen szeretetet? Arya valahogy kiváltságosnak érezte magát. Most egy olyan helyen lehet, ahol szeretettel gondolnak rá. De még ez sem tökéletes. Óvatosak, kérdezősködnek, bizalmatlanok a megmentők. Talán arra várnak, hogy gyorsan felépüljön, és eltűnjön az életükből, hogy újra élhessék a meghitt kis családi életüket. Tehát Tifarék sem szeretik őt. És ez a gondolat méregként ivódott bele az agyába... Szemei elsötétültek. Valahogy ő is utálni kezdte a házaspárt.*
~Azt hiszem értelek Etele... értelek...~
*Figyelt, de mégis felkapta a fejét az utolsó kérdésre.*
-Valóban?-
~Ez így nem jó. Ha ennyire lelkesen kutogat a háttér események után, hamarosan rájön, hogy Etele bérelte fel őket, hogy engem összeverjenek. Utána kiderül, hogy meg volt tiltva, hogy megöljenek, így az is kiderül, hogy közöm van a mágushoz. Utána az derül ki, hogy nem is kis közöm, vele voltam napokon át, sőt egy éjszakát sem sajnáltam tőle. De ez a Dreamien se rossz bőr.~
*Nem tehet róla. Talán észrevette az isthar, de a lány egy pillanatra vágyakozón nézett a férfira, az is látszott, hogy végigméri őt. Tekintete igézővé váltak. De amint rájött erre, azonnal visszatértek vonásai az eredeti állapotba.*
-Igen, köszönöm!-
*Felelt kissé zavartan az utolsó kijelentésre. Várta a vacsoráját.*
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 22:54

*Ninquë felemelt fejjel sétál végig a folyosón. Kezében ott a tálca, rajta a gőzölgő vacsorával. Nincs oka panaszra, jól sikerült az étel, illata pedig már az érkezőt megelőzve besurran az ajtó résén át és körbelengi az ott fekvő beteget és beszélgető partnerét.
Az elf nő szinte nesztelenül siklik a folyosón. Könnyű léptei megtorpannak az ajtó előtt. Kis gondba kerül, hogyan is nyissa ki, ám az ajtó nyílik.
Nem magától, férje áll előtt és engedi be mosolyogva.
Ninquë megáll az ágy mellett és leteszi a tálcát az ott található kis szekrényre.
Rámosolyog az ott fekvő Aryára, majd segít felülni, a párnákat megigazgatja a háta mögött a lánynak, hogy kényelmesebben tudjon ülni.
Ezután nyújtja át a tálcát, hogy enni tudjon.
Ő maga is tudja, milyen kellemetlen tud lenni, ha mások nézik evés közben az embert, így kisiet férjével az ajtón.
Csendben behajtja, de még visszaszól, mielőtt kilépne.*
- Jó étvágyat! Ha végzett, csak szóljon és jövök!
*Ezután Tifarral kimennek és ők maguk is elfogyasztják a vacsorát. Éles fülei hátra is figyelnek, ha netalán szólna a lány, meghallja.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Hétf. Aug. 16 2010, 22:56

*Dreamien a lány szavaira felkapja a fejét. Kissé magába, gondolataiba merülve volt már, mikor Arya visszakérdezett.
Szeme találkozik, s észrevesz valamit. A lány tekintete végigvándorol rajta, s a szeme egy pillanatra megcsillan.
Észreveszi és valahol felesége tekintetére emlékezteti…van, amikor pont így néz rá, s utána gyakorta kellemes pillanatok következnek, hiszen Dreamien érti a pillantást.
Most azonban komoly, de nem barátságtalan tekintettel néz vissza a lány szemeibe.
Lenéz a takaróra, ahol kilóg Arya egyik lába szára, éppen az, amelyet egy tűzgömb sebzett meg.
Óvatosan, hogy ne okozzon fájdalmat, ráhajtja a takarót, majd visszatér a tekintete a sérülthöz.
Egy barátságos mosolyt enged el felé, mielőtt odalép az ajtóhoz, hogy kitárja kedvese előtt.
Érezte, hogy ott áll, s mosolyogva nyitja ki neki az ajtót.
Kivárja, amíg Ninquë odaadja az ételt a lánynak, utána ő is jó étvágyat kívánva elhagyja a szobát.
Nem beszél, míg a vacsora tart, majd halk szavakkal elmeséli, amit Aryával beszéltek.
Nem hagy ki semmit, mivel semmi olyan nem hangzott el, amit titkolni akarna felesége előtt.
Utána kis csend következik.
Dreamien megfontolja, hogy mit is mondjon. Nem tudnak még mindig túl sokat Aryáról.*
- Én azt mondanám, hogy nem kell komolyan tartanunk tőle. Etelét is csak hallomásból ismeri.
Etelét és a mágusokat is kerestetni fogom. Etelét a körözést miatt, de ha jól sejtem a többinek is van előélete,s ha így van, előbb utóbb meglesz az egyik. Ha pedig megvan, akkor már mesélni is fog. Megtudhatjuk, milyen céllal jöttek fel ide a fennsíkra, mikor megtámadták ezt a lányt.
Etele semmeneülhet örökké.
Megvédelek benneteket.
*Elhallgat, mintha zajt hallana Arya szobája felől. Talán szólt a lány….*

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 09:07

*A férfi szépen visszajelez a lánynak.*
~Milyen tisztességes...~
*Gondolja gúnyosan, de mélyen érzi, hogy ez tényleg az. Tisztesség. Az elf beérkezik a vacsorával, Arya elmosolyodik. Csak mert így illik. Egy cseppet sem éhes. Ő már arra vár, hogy végleg békén hagyják és egyedül lehessen. És az éjszaka folyamán ne is menjenek be hozzá. Vagy a most éjszakát még ne kockáztassa, és ne használjon füstölőt? Jó étvágyat kívánnak neki, ő megköszöni, majd neki is áll az ételnek. Hogy finom-e? Biztosan azt fogja mondani. Többet nem tehet. Még annyit megtehet, hogy mindent megteszi, és jól kikaparja a tányérkát. Így illik. Csak nehogy azt higgyék, hogy még éhes.*
~Ezekkel a pillantásokkal is vigyáznom kell. Nem ronthatom el már az elején. Még a végén megijed a dologtól és már ki is seperne a házból.~
*Végzett az ebéddel. A Tálcát visszatette a szekrényre, majd szólt.*
~Mégis, mit ordibáljak nekik? KÉÉÉSZ VAGYOOOK!!! Ezt? Vagy MEGETTEEEEM!!! Pff... még hogy ordibáljak nekik?! Ez számukra megalázó... nem kutyák ők, hogy síp szóra ide rohanjanak, oda rohanjanak.~
-Khrm... Köszönöm a vacsorát!-
*Szólt emelt hangon, de mindenképp hálás hangsúllyal.*
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 13:02

*Ninquë végighallgatja Dreamien mondandóját. Még mindig nem érti, miért nem lehetett ott, de aztán eszébe jut, hogy férje mindig óvni akarja, ahogy most is. Talán tényleg jobb, ha nem idegeskedik feleslegesen, hiszen jól tudja, hogy az az anyatej elapadásához is vezethet.
Megérti a férfi aggodalmát, ám továbbra is fejét rázza a segítségre.*
- Nincs szükség a katonákra. Csak feltűnést keltenének a ház körül. A figyelem pedig zavarná a nyugalmunkat. Nem akarom ennek kitenni Nírát. A lányban teljesen én sem bízom, de nem látok rá okot, hogy miért éreztetnék ilyesmit vele. Csak nem ismerjük, nem kell rögtön abból kiindulni, hogy attól, hogy darthar, már rossz szándékkal is van.
*Ekkor hallatszik a zaj Arya szobájából. Ninquë felemelkedik, majd óvatosan benyitva kihozza a tálcát.
Út közben egy kis fémcsengőt hozott magával, azt leteszi a szekrényre, tálca helyére.*
Mosolyogva köszön el.*
- Jó éjszakát, Arya! Ha szüksége lenne valamire, vagy segítségre, csak csengessen! Valaki jönni fog majd.
*Még egy mosolyt küld a lány felé és elhagyja a szobát.
Ő maga pedig kiviszi és elmossa a tálcát. Férje átöleli hátulról. Erre vágyott már. Kezeit a férfi kezeire teszi, amik hasán nyugszanak, majd hátrafordul és megcsókolja az isthart.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 13:03

*Dreamien, míg Ninquë bemegy Aryához elgondolkodik mondandóján. Aggódik továbbra is. Megtehetné, hogy felesége tudta nélkül őrséget helyez legalább az ösvényre, ami a házhoz vezet, esetleg őrszemeket a fennsíkra, hogy szemmel tartsák a ház környékét.
Talán ezt kell tennie, de az elf nyilvánvalóvá tette, hogy nem kér a figyelemből.
Majd alszanak rá egyet, hátha változik valami.
Mikor a nő kijön és mosogatni kezd, egy darabig szeme a munka közben finoman ringó formás hátsót figyeli.
Végül óvatosan a háta mögé kerül és átöleli. Ninquë megfordul és édes csókkal felel, s ez már csak előfutára annak, hogy hamarosan a háló felé vegyék az irányt.
S míg a nő feszes hasáról, s formás testéről lekerülnek a ruhák, már nem foglalkozik semmi mással, csak szerelmével karjaiban.

Halvány derengés szűrődik be az ablaktáblák résein. Még éppen csak pirkad. A mágus mellett ott fekszik kedvese, finom mosollyal arcán. Dreamien óvatosan kikel mellőle az ágyból és felöltözik.
A csípős hideg, amit hirtelen érez, jelzi, hogy korai még az este, de a mágus szeméből már kiment az álom.
Nem bírna visszaaludni, s forgolódásával csak felébresztené feleségét.
Gondosan betakargatja a nőt, majd lábujjhegyen kisettenkedik a konyhába. Csendes a ház, s ez a nyugalom mindennél többet jelent most neki.
Valahol mégis vihar előtti csendnek érzi.
Odaül kicsit Níra mellé. A kislány éjjel egyszer ébredt fel, és tisztába tétel, megetetése után gyorsan el is aludt.
Kis pufók arcát elnézegetve elönti egy pillanatra a boldogság.
Úgy érzi ennél az ajándéknál nagyobbat nem is kaphat ember.
Időz még egy kicsit ott, majd óvatosan kisétál az udvarra.
Az ég alja épphogy elkezdett elszíneződni kelet felől, s a fák is árnyékolják az udvart. Dreamien megáll, hüvelyk ujjait övébe akasztja és úgy szív mélyet a friss reggeli levegőből.
Gondolatai újra a tegnapi téma körül csatangolnak, s mivel nem akar Ninquë háta mögött cselekedni, így még egyszer megpróbálja majd megbeszélni vele a védelem kérdését.
Etele, ha tényleg a közelben van, veszélyt jelent a családjára. Nem szeretné sem feleségét, sem kislányát elveszíteni.
Mégis tudja, hogy a darthar vadászik rá. Fel kell készülnie, hogy előbb-utóbb megtalálja, ha nem sikerül addig elfogni. S ha megtalálja kicsi az esélye, hogy békésen rendezni lehessen az ellentéteket.*

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 14:22

*A hölgyemény megérkezik, ráadásul kiscsengővel a kezében. Arya szemei elkerekedtek, de utána elmosolyodott.*
-Jó éjszakát!-
*Valahogy érezte, hogy ennyi. Ma már többet nem jönnek. Kissé nehézkesen kikászálódott az ágyból és elővett egy mosolyfüvet. Már alig bírta türtőztetni magát. Meggyújtotta, majd a nyitott ablakhoz sétált. Ott szépen elszívogatta. Micsoda megkönnyebbülés volt érezni az ismerős füstöt! Közben gondolkodott.*
~Ezek maguk alatt vágják büszkeségük fáját? A csengő rosszabb, mint a kiáltás... pff... én vagyok a gazdasszony, a tünde pedig a cseléd. Szép, mondhatom...~
*Furcsa érzések keringtek benne. Egyszerre tetszett is neki a helyzet, hogy ő lett most a kiskirálylány, ugyanakkor képes volt átérezni mások helyzetét, képes volt mások bőrébe belebújni. Tudta, hogy kissé megalázó ez a csöngetgetés Tifaréknak. De ha így akarják, hát legyen így. Majd csenget. De inkább megvárja, míg ők jelennek meg a szobájában. Nem óhajt reggeliért nekik szólni. Így is kirázza a hideg annak a tudata, hogy reggeliznie is kell. Mikor elfogyott a mosolyfű, a csonkot a tarisznyájába dobta. Majd elővett egy füstölőt.*
~Akármilyen hideg is az éjszaka, nem csukhatom be az ablakot...~
*Körmével csíkot vésett a füstölő éghető részébe. Körülbelül három óra, és ott elalszik a láng. Ekkor fel fog ébredni. Lefeküdt, majd meggyújtotta. És valóban. Három óra múlva felébredt. Majd hallotta a kisbaba sírását.*
~Nem lehet ekkora szerencsém!!~
*Mondta kissé fellelkesülve. Felállt, és párnája segítségével azt a kicsi füstszagot is kiterelgette az ablakon át a szabadba. Majd hallgatózott. Valaki kijött, a kisbaba csendbe maradt. Hallott még motozást hosszú ideig. Majd az a valaki távozott a háló felé. Arya biccentett a fejével, és ismét csíkot körmölt a füstölőbe. Elég ciki lett volna, ha az a bizonyos valaki megérzi a füstöt Arya szobájából. Majd lefeküdt és meggyújtotta. Megint elaludt. Arra ébredt, hogy valaki kinyitja a bejárati ajtót. Arya meglátja a ház közelében Dreamient.*
~A franc!~
*A füstölőt gyorsan eldugta a takarója alá, hogyha a mágus véletlen benézne, meg ne lássa. *
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 16:44

*Csodálatos volt az éjszaka. Dreamien vad volt és szenvedélyes. Lehet, hogy azért, mert már nagyon hiányzott neki Ninquë, de az is lehet, hogy a felgyülemlett feszültséget vezette így le. Nem érdekelte ez a tündét.
Szerelmesen bújt férjéhez és gyorsan álomba is merült, hallgatva a férfi szívének egyenletes, erős dobbanásait.
Éjjel egyszer még felkeltek Nírát megetetni, s az elf még akkor is a korábbi események hatása alatt állt, de ahogy látta, férje is.

Jól aludt, s mikor ébredezik, keresni kezdi maga mellett Dreamient, de ujjai csak a hideg lepedőt érintik. Kinyitja szemét, s látja, hogy férje már nincs mellette.
Hajnalodik, a nap narancs korongja lassan felőbújik a fák között és a sugarak bartáságos színekbe vonják a hálót.
Felöltözik és kisétál. A bejárati ajtó már nyitva, látja a záron.
Kint megtalálja Dreamient, s át is öleli nyomban hátulról.
A férfi megfogja kezeit és csókot lehel rájuk.*

Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 16:45

*Sok mindenre jó az ilyen csendes hajnali elmélkedés. Valahogy nyugodtabb, az ember feje is sokkal tisztább, s a felkelő nap fényében máshogy látja a dolgokat.
A meglendülő szellő keresztülsuhan a fák leveli között, s az isthar orrát valamiféle édeskés illat csapja meg. Mintha valaki füstölőt égetne. De hát ki tenne ilyet itt, az világ végén?
Ninquë biztosan nem. Tifar jobban szereti a füstölőket, mint ő.
Arya? Talán igen. Nem tudhatja, bár a lány nem tett említést ilyesféle szándékáról.
Majd alkalomadtán rákérdez.
Hallja maga mögött az ajtó nyilását, s előbb a léptek alig hallható hangja, majd az ismerős illat is megsúgja neki, hogy kedvese érkezett.
Amikor átöleli hátulról, felemeli az egyik kecses kacsót és csókot lehel rá, majd felé fordul.*
- Jó reggel, Kicsim! Olyan szépen aludtál, hogy nem volt szívem felébreszteni, inkább kijöttem levegőzni.
Meg akarlak kérni rá, hogy gondold meg még egyszer, hogy ideengeded-e a segítséget. Ha nem is a ház körül, legalább a fennsíkon lehetne egy őrszem, s néhány harcos, hogy vigyázzák a ház környékét. Észrevenni sem lehetne őket.
*Az elf bólint egyet, jelezve, hogy átgondolja majd, s míg az asszony visszatér a házba, hogy a reggelit előkészítse, addig férje a lovakhoz megy, hogy megitassa, megetesse őket.
Ninquë kancájára is ráférne már egy kis mozgás, eszébe vési, hogy mondja is neki majd.
Dolga végeztével elindul visszafelé, s félúton mintegy véletlenül betekint a vendég szobájába is a nyitva hagyott ablakon keresztül.*

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Kedd Aug. 17 2010, 22:30

*Végig kellett néznie a nyálas szerelmi jelenetet.*
~"Jaj Kicsim, olyan szépen szunyókáltál!''~
*Fancsali képet vágott.*
~"Egy két őrszem Kicsim, csak egy-két" ÁÁááááá, csak hogy én tudni fogok erről az egy-két őrszemről!!! És hamarosan Etele is! Fúj! Ez már gusztustalan!!~
*Majd a nő bejött a házba, Dreamien meg elment a lovakkal foglalkozni. Ekkor Arya felállt és a füstölőt bedugta a tarisznyájába, majd visszafeküdt az ágyba. Mikor visszaérkezett Dreamien, akkor nézett be a nyitott ablakon, és a lány is ránézett. Elmosolyodott, biccentett a fejével, majd vidáman megszólalt.*
-Jó reggelt!-
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 10:50

*Ninquë bemegy és szépen megteríti az asztalt, közben pedig férje szavain gondolkodik. Bízik a házban és bízik a kardokban is. Úgy érzi, már nem ugyanaz a helyet, mint akkor volt, amikor Etele először támadta meg. Viszont azóta a darthar is erősödhetett. Mégsem vágyik arra, hogy idegen mágusok figyeljék az otthonát. Időközben hangot hall Arya szobájából, tehát a lány is ébren van már.
Odasiet és bekopogtat. Ha választ hall, mosolyogva benyit.*
- Jó reggelt! Hogy van a betegünk? Ha úgy érzi magát, hogy fel bír kelni, jöjjön ki a konyhába biztosan éhes már.
*Ha Arya még nem kelne fel, de kér reggelit, akkor behozza neki a szokásos tálcán, ha pedig kijön vele, akkor segít neki kiszállni az ágyból és együtt mennek a konyhába.
Mikor a konyhába ér, akkor látja, hogy egy postagalamb várja toporogva az ablakban, lábára kötözött üzenettel.
Kinyitja az ablakot és egy pillanatra mélyet szív a beáramló friss levegőből, majd leveszi az üzenetet a madárról.
Arcán nem látszik semmi, miközben olvassa, s el is teszi ruhájába.
Üzenet érkezett édesanyjától, amiben sürgősen hívja magukhoz Morilindëbe. Ninquë tudja, hogy ez azt is jelenti, hogy magára kell hagynia a beteget, és Dreamiennek itthon kell maradnia vele.
Ő maga pedig Nírával látogatja majd meg reggeli után családját.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 10:52

*Dreamien a mosolyra mosollyal válaszol.*
- Jó reggelt!
*Nem áll meg, megy tovább, még elteszi a vizes vödröket és utána megy csak be a házba. Tekintete közben a fennsík föléjük magasodó oldalát nézi.
Onnan bárki könnyedén szemmel tarthatja a házat, szinte észrevétlenül.
Akár Etele is odafent állhat. Nem biztos, hogy megérezné a jelenlétét, hiszen nagy ez a hely és ráadásul itt van Arya is, aki szintén darthar. Semmi nem garantálja, hogy két darthar mágiáját meg tudná különböztetni egymástól.
Az isthar lát egy galambot érkezni az ablakpárkányra. Az elfek területe felől jött, így arra gondol, hogy valószínűleg nem neki küldték.
Siet be a konyhába, hogy megtudja, mi történt.*

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 14:00

*Bekopognak a szobájába.*
-Tessék?-
*Szól kedvesen, majd Ninquë nyit be az ajtón, és köszönti. Arya elmosolyodik, majd biccent.*
-Jó reggelt, köszönöm, sokkal jobba vagyok!-
*Az éhes szóra nem reagál. Inkább hagyja az egészet.*
-Felkelek, köszönöm!-
*Kikászálódik a tünde segítségével az ágyból, majd kimennek a konyhába. Majd jött a galamb. Arya figyelmesen nézte, ahogy a nő olvassa az üzenetet, majd kedvesen rá mosolygott. Mivel nem látott arc elkomorulást, így rákérdezett.*
-Jó hírek?-
*Kérdezte ártatlan gyermeki kíváncsisággal.*
~Csak meg tudnék innen szabadulni, hogy üzenetet küldhessek Etelének. Innen biztos nem küldhetek galambbal, hisz ha visszajönne egy cseppet feltűnő lenne. Be kell mennem a városba.~
Ninquë Tifar-Cua
Lélek-kutász

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 14:19

*Arya kérdésére ugyan egy pillanatra árnyék fut át arcán, de nagyon gyorsan erőt vesz magán, s már mosolyogva válaszol, mivel közben férje is belép a konyhába. Dreamien kérdő tekintetét látva úgy dönt, pár szóval mégis beszél az üzenetről.*
- Igen, de el kell mennem Morilindëbe édesanyámhoz. De nem kell aggódnia, ha segítségre van szüksége, a férjem biztosan áll rendelkezésére.
De mos együnk, mert hamarosan felébred Níra és ha őt is elláttam, indulnék is. Karenre is ráfér már a mozgás. Jót fog tenni neki.
*Letesz még egy terítéket és csakhamar nekilátnak. Nem árul el többet úticéljáról, de gondolataiba merülve eszik.
S jól is mondta, mert éppen csak befejezte a reggelit, Níra mocorogni kezd, majd fel is sír.
Ninquë gyorsan tisztába teszi, majd elvonul a reggelizőktől és meg is eteti.
Visszatérve már a testére erősített batyuban van Níra és már újra alszik is.
Férjére és vendégükre néz.*
- Bocsánat, hogy így el kell sietnem. Sietek majd vissza, amint tudok.
*Indulna, ám férje is felpattan, hogy segítsen neki.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 14:19

*Dreamien a konyhába érve éppen hallja Ninquë válaszát, amit így neki is szán. Ismeri annyira kedvesét, hogy lássa rajta, ha valami baj van és ez most pont olyan.
Nem száll azonban a vendég előtt vitába, hanem bólint egyet és ő is leül az asztalhoz enni.
Aryának láthatóan nincs túl jó étvágya, így el is határozza magában, hogy akkor majd lehetősége lesz még kérdezni.
Az minden esetre már jó jel. Hogy fenn bír maradni ilyen sokáig. Sokat gyógyulhatott az éjjel
Ninquë szinte pillanatok alatt rendbe teszi a kislányukat és már útra készen is áll.
Az isthar azonban mégsem hagyja szó nélkül elmenni.
Kikíséri a lóvig, felszerszámozza neki. Megpillantja a tünde csomagjai között a kettős kardot, de ennek most örül. Legalább magával viszi szerelme a fegyvereket, így jobb eséllyel védi meg magát.
Ő is vele menne, de nem teheti, hiszen valakinek maradnia is kell a sebesülttel is.
Mégis kedvese lelkére köti, hogy vigyázzon mindkettőjükre és kerülje a bajt.
Nem állítja tovább meg, öleléssel és csókkal búcsúzik az asszonytól és szemével követi a lovast, amíg látja.
Nagy sóhajjal elindul vissza a házba.
Amikor belép, Aryára néz.*

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 15:59

*Meghallgatja a nő válaszát, majd leülnek enni. Arya igyekszik leplezni étvágytalanságát. Talán sikerül. Hál' istennek nem kellett sokat ennie, így mind meg tudta enni, amit elé raktak. Hogy finom volt-e? Ki tudja. Biztos... A lány meg sem szólal egész étkezés alatt, inkább csak figyeli a többieket. Ninquë feláll és ellátja a gyermekét és már el is készült. Arya addigra be is fejezte a reggelit. A három Tifar elhagyja a házat, búcsúzkodnak. Addig a lány türelmesen üldögél, mondhatni vidám, hisz most végre kettesben lehet Dreamiennel. Persze nem fogja rávetni magát azonnal, főleg, ahogy látja, elég nehéz lesz, mert elég nehezen lehet leakasztani a férfit a nőről. Megint elereszt egy fanyar képet, de mire a férfi visszatér, már mosolyogva tekint rá.*
-Köszönöm a reggelit.
*Kisebb szünet következett.*
-Mi a terve? Csak itt ülünk és várjuk, hogy jobban meggyógyuljak?-
*Mondja kissé viccelve, majd várja a választ.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 17:14

*Belépve az ajtón a lány egy mosollyal fogadja és megköszöni a reggelit. Igaz, olyan sokat nem pusztított el belőle.
Dreamien gondolatai még mindig kedvese körül járnak. Jó lenne tudni, mi szólította el ilyen hirtelen. Attól nem fél, ha gondoskodni kell a lányról, hiszen Nírát is el tudja látni és azért Arya önállóbb, mint a kisbaba.
De aggódik Ninquë miatt, még így is, hogy az elfek területére megy és nála vannak a fegyverek is.
Közben Arya megszólal.*
- Egészségére!
*Közben elkezdi leszedni az asztalt. Int a lánynak, hogy maradjon csak ülve nyugodtan. A kérdésen még nem volt ideje gondolkodni, fél órája még nem is tudta, hogy kettesben maradnak. *
- Igazából nincs tervem. Hogy érzi magát? Látom, hogy sokat javult az állapota. Esetleg van ötlete? Jót tenne egy kis friss levegő?
*Közben a friss levegőről eszébe ötlik a reggeli illat. Arya felé fordult, s úgy teszi fel a kérdést.*
- Mondja csak, használ füstölőt?

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Szer. Aug. 18 2010, 19:43

*Dreamien leszedi az asztalt, Arya épp felállt volna, hogy segítsen, de az leintette, így visszaült. Figyelte a férfit. Majd az felelt, így a lány is.*
-Hmm... szívesen sétálnék, ha arra gondol.-
*Majd egy meglepő kérdés. Arya megijed, és rájön, hogy ez a megijedés igencsak látszik az arcán. Agya fénysebességgel zakatolni kezdett és csak gondolkodott, gondolkodott, hogyan vághatná ki belőle magát. Majd megszólal.*
-Ó, igen... igazából... talán nem szabadott volna? Olyan jó illata volt, gondoltam, csak egy kicsit meggyújtom. Ha zavarta önt, akkor szóljon, és akkor nem gyújtom meg többet.-
*Persze nagyon remélte, hogy a férfi azt feleli, nem zavarja, mert elég kínos lett volna megszegni az ígéretet. Majd látta, hogy a férfi befejezte a rendezkedést, így a lány egy kicsit zavartan felállt.*
-Sétálhatunk? Szívesen megmozgatnám a tagjaimat egy kicsit.-
*Gyönyörű, ellenállhatatlan mosoly.*
-Elég sokat feküdtem a tegnapi nap.-
*Mondja megint viccelődve, majd várja a reakciót.*
Dreamien Tifar
Mágus vezér

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Csüt. Aug. 19 2010, 12:59

*Nem kerüli el a figyelmét az ijedtség a lány arcán. A gondolkodási idő sem volt éppen rövid, a kérdés inkább az, hogy azon gondolkodott, hogy be merje-e vallani, vagy inkább azon, hogy mit mondjon? Minden esetre egy ilyen ártatlan kérdésből elég komoly ügyet csinált.
Istharunk érzékei pedig elé élesek ahhoz, hogy erre felfigyeljen.
Megáll és közben hallgatja a lány szavait. Persze gyorsan elkészült az edényekkel, nem is volt sok.
Arya még mindig, vagy már újra zavarban van, s ez meglepi Tifart. Nem tudja mire vélni, hiszen semmi okát nem látja.
Azt minden esetre észreveszi, hogy a rengeteg gyógyír, amit Ninquë a lányra kent és a varázslatok, amiket együtt alkalmaztak, felgyorsították a gyógyulást. Bár valószínű, hogy ebben nagy szerepe volt a pihenésnek is. A zúzódásoknak lassan már nyoma sincs, legalábbis ezt szűrte le, mikor Arya arcára nézett.
A lány kérdésére és vicces megjegyésére elmosolyodik.*
- Sétálhatunk. Egyenlőre maradjunk csak a környéken, még nem tudjuk, hogy mennyit bír.
*Kitárja az ajtót. A reggeli nap besüt a fákkal körülzárt udvarra, így olyan, mint egy tisztás. A friss levegő csak úgy árad be a konyhába. Ránéz Arya ruhájára, ami még a tegnapi hálóruha.*
- Nem fog megfázni?

Arya Darkmen
Álomlátó

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   Csüt. Aug. 19 2010, 13:52

~Mit értünk környéknek?~
*A kérdésre észbe kap. Hálóingére tekint, majd elmosolyodik.*
-Tényleg. A fehér ruhámat a szobában, egy széken láttam. Rögtön jövök.-
*Mondja kissé zavart vidámsággal, majd el is tűnik az ideiglenes szobájának ajtaja mögött. Becsukja az ablakot, hogy ne jöjjön be a meleg, majd átveszi az elvileg fehér ruháját, ráveszi a tarisznyáját, majd a köpenyt. Elgondolkodik azon, hogy vajon magával vigye-e a varázsbotot, de inkább itt hagyja. A mágus úgy is megvédi, ha valami gáz lenne. Kijön a szobából, majd rámosolyog Tifarra és elindulnak sétálni. Kis idő múlva megszólal a lány.*
-Messze van az a hely, ahol volt a támadás? Ott hagytam a tőrömet. Az számomra elég fontos fegyver.-
*Természetesen tudta, mennyire van messze a hely, ahol megtámadták, de ugye az álca, és a terv... Többet nem beszél. Szeretné, ha Dreamien kérdezne.*
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: A Tifar-család otthona   

A Tifar-család otthona
Vissza az elejére 
4 / 11 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next