EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 2. Merengőszavú-tó

Go down 
+14
Aldo Barras
Seyla Vulfia
Caius Alec Snarknit
Dreamien Tifar
Hypyno Grymythas
Casve
Riel
Aysha
Sephrio Elruhir
Aredhel Narmolanya
Fehér asszony
Flow
Errinaya
Mesélő
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Dreamien Tifar
Mágus vezér
Dreamien Tifar


Hozzászólások száma : 1188
Age : 43
Hírnév : 63

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Isthar

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Aug. 28 2009, 17:05

*A szikla egy kiugró párkányán félig áttetsző lilás-rózsaszínes kő csillog. Dreamien lassan, óvatosan megérinti, majd kezébe is veszi. Egy ametiszt varázskő az. Hát így már érthető. Olvasott ezekről a kristályokról, mik látomások idézésére képesek. Jól megtréfálta. Kissé bosszús is, amint lelki szemei előtt megjelenik a látomás elszenvedőjeként. Még szerencse, hogy éppen nem járt erre senki. Jól mulatott volna rajta.*
~ Viszont ha ez a kő valami másféle látomást vetít ki, akár a tóba is csalhat valakit, vagy még rosszabb. Veszélyes lehet bárkire.~
*Egyik kezéből másikba teszi a követ, miközben elgondolkodik, mihez is kezdjen vele. Nem tudja a varázserejét elvenni. Csak egy lehetőség van. Meg kell semmisíteni. Kissé eljátszik a gondolattal, hogy használja a követ, de nem meri kipróbálni, pedig a gondolat nagyon is magával ragadja, hogy kedvesét próbálja megidézni egy látomásban. Megrázza a fejét.*
~Nem. Nem tudhatom, hogyan sülne el. Túlontúl kiszámíthatatlan a kő ereje.~




A hozzászólást Dreamien Tifar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 29 2009, 09:38-kor.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Dreamien Tifar
Mágus vezér
Dreamien Tifar


Hozzászólások száma : 1188
Age : 43
Hírnév : 63

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Isthar

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Aug. 28 2009, 17:05

*Végső elhatározásában Dreamien leteszi a követ a szikla mellé. A kő azonnal felcsillan, Dreamien szemei elé egy farkas kerül. Morogva, hátrálva áll közé és a kő közé. Nem ijed meg, tudja, ez csak illúzió, habár eléggé valóságosnak hat. A farkas ugrani készül, lekushad, izmai megfeszülnek, farka vége idegesen meg-megrándul, vicsorgó pofája Dreamienre mered. A mágus bal kezével határozott mozdulatot tesz a föld felé, majd hirtelen felemelve nagy lendülettel sújt a kő felé.*
- Flamma pila!
*Hangja kimondottan erős és tiszta. Erős a tűzgömb is, melyet megidéz és amely fél pillanat múlva porrá égeti-őrli az ametisztet. A farkas ugyanekkor, már a levegőben válik semmivé. Dreamien még ott marad egy kicsit, nézi, ahogy a tűz lassan elalszik. Nem szeretné leégetni a helyet. Ezután lassan visszasétál a gloriet mellé, hogy tovább várja a másik mágust.*




//Szintlépő feladat elfogadva! Dreamien 1 szintet lép!
Orin nagyúr//
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net/
Caius Alec Snarknit
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Caius Alec Snarknit


Hozzászólások száma : 331
Age : 36
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyVas. Ápr. 11 2010, 11:47

2. feladat – Látomás
A Merengőszavú-tó mellett visz el az utad. Nem kedveled e helyet, de most találkád van a tó mellett álló kis fehér Glorietben. Odaérsz, de nincs ott senki, holott az előbb még láttad, hogy társad rád vár. Nehezen hiszed, hogy látomásod volt, ezért körbe kémlelsz. Nem sokára rá is bukkansz egy ragyogó kőre, amit a kezedbe veszel s rájössz, hogy e varázskő tréfált meg látomásával. Hogy más ne essen ilyen csapdába meg kell semmisítened a varázskövet.


*Caius és Jason ahogy kikeveredett a Setét erdőből egy újabb ösvényre leltek. A fiú sóhajtott egyet, majd tovább indultak az ösvényen. Az ösvény ugyan olyan volt, mint az erdő előtt. Széles, poros a kietlen. Körülötte termőföldek és zöld füves legelők voltak. Ahogy haladtak az ösvényen, egyszer csak lódobogást hallanak maguk előtt, majd egy porfelhő jelenik meg. Jason megtorpan, Caius pedig egy villámgyors mozdulattal a keze ügyébe rejti tőrjét és fejében egy tűzgömböt idéz meg védekezés képen, hogyha kell, gyorsan meg tudja idézni. A porfelhő lassan elül és egy fehér lovú fiatal ember áll velük szemben. A lovon a hirvivőkre vonatkozó jel. Caius felvonja a szemöldökét és vár.A hirvivő végigméri, majd meghajol előtte.*
-Ön Caius Alec Snakrnit?*kérdezi a hirvivő mélyen Caius szemébe nézve. A fiú még mindig kicsit értetlenül bólint. A férfi bólint, majd átad neki egy levelet és el is indul befelé az erdőbe. Úgy tűnik, ő már ismeri ezt az ösvényt. Caius utána néz, majd a kezében lévő tekercsre pillant. Sóhajt egyet, majd elkezdi kibontani a levelet.*
*Ahogy bontogatja a levelet érzi, hogy nagy mágia áramlik ki belőle. Bizonyára egy mágus irta. Lassan kibontja, majd olvasni kezdi:*
"Tisztelt Mágus!
Örömmel értesitjük, hogy részt vehet a Mágusok Nemzetközi Gyűlésén Evolyran városában, apját képviselve.
Az időpontjáról pontosabb információt Glorietben kaphat az ott Önre várakozó mágustól.
Üdvözlettel:
Mágusok Nemzetközi Tagjainak Elnöke"

*Caius nagyot néz, majd újraolvassa a levelet és egy mondatrészen akad meg a szeme: apját képviselve.*
~Mi történt apámmal?~*villan agyába egy gondolat, és szive hevesen kezd el verni. Elteszi a levelet, majd remélve, hogy a rá váró mágustól többet megtud, vágtában indulnak Glorietbe.*
*Ahogy az ösvényről vélni lehetett valóban egy kisebb fogadhoz vezet. A fogadó előtt pedig egy fehér lovon egy mágus ül. Látszik rajta, hiszen botját maga mellett tartja, fején a mágus nemesekre jellemző sapka, és arany szegélyes piros köpenybe van burkolódzva. Caius meglepődik, hiszen még nem látott mágusnemest ilyen közelről. Fresyllába persze gyakran jöttek ilyen nemesek megbeszélésre, de Caius soha nem lehetett ott a megbeszélésen. Mit akarhatnak tőle? Csak ez az egy kérdés kering a fejében. Az ösvény dombjáról látja a kis fogadót és az előtte várakozó nemes mágust. Majd egy kisebb völgy köveztkezik az ösvényben és végül ott találja magát a fogadó előtt - de a mágus sehol.*
*Caius kissé felvonja a szemöldökét és körbenéz.*
~Hova tűnhetett ilyen hamar? Talán bement? De hol a ló?~*gondolja a fiú és Jason is prüszköl egyet, hiszen ő is látta a mágust, most mégsincs itt. Caius leszáll a lóról, majd betér a fogadóba. A pultoshoz megy.*
-Mit parancs...
-Hol van az a nemes mágus, aki az előbb itt volt? *fojtja a fogadósnőbe a kérdést Caius és mereven vár a válaszra. A nő úgy néz a fiúra, mintha hibbant lenne.*
-Még nem érkezett meg Lord Darton. Egy hirvivőt küldött ide, hogy majd itt fog várni rá egy ifjú elemi mágus *magyarázza a nő és végigméri Caius.t Az arcán látszódik, hogy kicsit idősebb és erősebb férfire gondolt. Caius sóhajt egyet, a halántékát kezdi el dörzsölgetni, majd nyugodt hangon úgy szól a nőhöz, mintha idióta lenne.*
-Nézze. Amikor jöttem itt állt kint az a Lord ... akárkicsoda. Mire ideértem eltűnt. Talán felment a szobájába. Esetleg megnézné? *kéri a nőt, de inkább parancsnak hangzik, mint kérésnek. A nő sóhajt egyet és mélyen a fiú szemébe néz.*
-Lord Darton még - nem - érkezett - meg!*szótagolja a szavakat a nő, majd egy újabb vendég tér be a fogadóba. Caius hátrafordul, de csak egy parasztembert lát az ajtóba.*
-Elnézést... *morogja a nő lenézően, majd a férfihoz sétál, aki helyet foglalt az egyik asztalnál. Caius sóhajt egyet, majd a pult alól elvesz egy poharat és tölt bele egy kis vizet. Megissza, majd a kulacsát is feltölti és mielőtt a nő észrevenné, kisiet Jasonhoz.*
-Még nincs itt... *morogja és a kis utat figyeli, hátha feltűnik a férfi.*
-De hát ez lehetetlen! *csap mérgesen a nyeregre, mire Jason megijed és meredten figyeli gazdáját. Caius vesz egy mély levegőt, majd lenyugszik. Körbenéz és a fogadó hátuljában megpillant egy pajtát. Kantáron vezetve Jason-t odasétál. És ismét meglátja a férfit, ahogy rá vár a lovon. Caius megtorpan, majd összevonja a szemöldökét.*
-Üdv! *köszönti nem túl kedvesen a férfit. Mit képzel magáról, hogy itt bujkál és még Caius keresse meg? Nem neki fontos ez a részvétel vagy micsoda. Caius pislant egyet és a férfi ismét eltűnik. A fiú csak meredten néz maga elé. A férfi ismét megjelenik, de ezúttal Caius látja is, hogy miből. Egy kéttenyérnyi nagyságú fekete kő van lerakva a pajta oldalához. A fiú odasétál és ahogy megérinti a követ, az felforrósodik. Egy normál ember kezét megégetni, de mivel Caius tűzlobbantó, igy a hőt is jobban birja, mint a többi normális ember. De azért elkapja a kezét, hiszen megijed. Mi a fene ez? Végül a tenyerébe fogja a követ, amiből ismét megjelenik a férfi. Caius haragra gerjed, felhajitja a levegőbe a követ és megidéz egy nagyobb robbanógömböt. A gömböt a kőnek hajitja ami hatalmas robbanással darabjaira hullik szét. Leesik és a fekete kőből kihuny a vibrálás és olyanná válik, mintha sima kis kő lenne.*
-Baromi vicces... *morogja fogcsikorgatva a fiú, majd felugrik Jason hátára.*
-Tűnjünk el innen! *jelenti ki, majd egy pillanatra megáll.*
~Evolyranba lesz az a gyűlés és ez az ember oda fog vinni. Lehet jobban járnánk ha tényleg megvárnánk~*gondolkozik a fiú. Sóhajtva leszáll Jasonról, a pajtába vezeti, lecsutakolja, ad neki enni, majd visszasétál a fogadóba. A nő lenézően, de kérdőn pillant rá. Caius megadva magát leül a pulthoz.*
-Egy szobát kérek...


//Szintlépő feladat elfogadva! Caius a 2. szintre lépett
Orin nagyúr//
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Május 07 2010, 18:45

* Csak megyek, csörtetek előre, mint paci a málnásban. Vagy maci a málnásban? Fene tudja. Csak a vak sötétet látom. Az előbb valami nagyon fehér, azonosítatlan repülő izé elvakított. Nemhogy az orromig, még a szempillámat sem látom. De legalább nem ment el a hangom.
- Égre festett bús képűt,
A Holdat látom.
A kopár fáknak is feltűnt,
Ez nem a mennyország!

Hová tűnt az a kis csillag?
Most miért nem játszik?
Talán egy felhő takarja,
Vagy rég kihunyt már!
* Halvány lila gőzöm sincs, honnan van már meg a fejében a dalszöveg. Volt idő, amikor vádőrszínészekkel mendegéltem ide-oda. Akkor sokat tanultam, főleg énekelni. Nem volt egy rossz időszak... mégis, leginkább a rögtönzés ment nekem a legjobban. Ahogy most is. Csak a szöveg van meg. A ritmus, a dallam... az más tészta. Azt most találom ki. Ki tudja még, hogy alakul tovább?! Hupps, például itt egy gyökér. Majdnem nyuszit fogtam a térdig érő dzsungelben. Hangom toronymagasra szökik, megnyújtva a szót-majd vissza. Na tessék. Menten leskálázok.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyCsüt. Május 13 2010, 17:18

*Véletlenül épp erre bóklászott ő is, pontosabban szétnézett vacsora után. Eddig még sikertelenül…és ha tudná, hogy egy környékbeli vértartalma a fél fogára sem lenne elég…De véletlenül ezt a helyet választotta, nem is sejtette(de tényleg) hogy egyik, kedves fajtársát pont erre találja…természetesen véletlenül…hisz, ha találkozni akart volna vele, szándékosan, felkereste volna őt…Nincs oka rá, hogy a fák mögül kövesse, hogy aztán hátulról megközelítve „meglepje”. Nincs oka rá. Miért is lenne? Talán a legutóbbi találkozásuk adna rá okot? Vagy, az, hogy rangban fölötte áll…egy nő?...
De térjünk vissza, főhősünkhöz a fák közé…illetve már a tó melletti magas fűhöz…amiben oly hangtalanul lépdel(természetesen a nő nyomaiban), akár egy túlvilági lény...A suhanással most inkább nem kockáztatná, hogy felfedezzék jelenlétét…Tudjátok: lassan….de biztosan….
Seyla élénk hangja uralja az egész tó melletti füves rétet, még a közeli erdőbe is be-behatol megzavarva a zsákmány után vadászó állatok nyugalmát:P…Na, de az Aldoét nem fogja…legalábbis nem sokáig. Kezében a fakaróval(igen, fakaró, talán nem említettem?), egyre csökkenti a távolságot maguk között, amíg aztán nem ér annyira közel hozzá(természetesen még mindig észrevétlenül), hogy cselekedhessen.*
~Ideje eltűnnöd egy kis időre, milady…csak amíg átveszem az engem megillető helyet Dagorladban…majd Evolyranban…~
*Keze már lendül is, hogy mélyen, a lány szívéig üthesse a „fegyvert”, de pechére Seyla is pont abban a pillanatban fordul meg…felé. Vámpírgyorsasággal megállítja kezét a levegőben, visszarántja, majd hátrateszi a háta mögé…még mindig a karót szorongatva.*
-Nahát! Hát te itt? Észre sem vettelek a magas fűben…Csoda, hogy…hogy…hogy nem mentem neked…
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyCsüt. Május 13 2010, 17:47

* Mondtam már, milyen mázli, hogy elbotlottam? Nem? Hát most mondom. Mert amellett, hogy majdnem felnyaltam az avart, meg is fordultam. És kivel találom szemben magam? Na kivel? A "nagy" Aldo Barrassal személyesen! Na erre varrjon valaki gombot. Mennyi az esélye annak, hogy pont egy ilyen helyen találkozik vele? Hát, erősen nulla közeli...
És még nem is említettem, hogy éppen hátba akart szúrni. Engem! Röhej...
De nem volt időm órákig azon rágódni mi történhetett volna. Helyette inkább úgy csinálok, mintha észre sem vettem volna a csúnya, rossz, aljas szándékát. Mást amúgy sem tehetek, és nem is akarok. Nincs hozzá kedvem, sem megfelelő hangulatom. Ötcsillagos mosolyt villantok a férfira, a az őszinte meglepetést még csak színlelnem sem kell. Bár, a "kellemes" részét rájátszottam, bevallom. Minden lelkifurdalás nélkül. Úton lennék a süllyesztőbe? Remélem, hogy nem...*
- Aldo Barras!
* A mosoly kíséretében futó csókot nyomok a szájára, üdvözlés céljából, és már sétálok is tovább a tó felé. Továbbra is feltett szándékom, hogy lássam azt a fehér lovat, ami a rossz nyelvek szerint itt kísért. Még soha nem kísértettek... És egy új dalba is kezdek.*
- Azt mondod, hogy menjek el
De a kezeid könyörögnek, hogy maradjak
Az ajkaid azt mondják, hogy szeretsz
A szemeid azt, hogy gyűlölsz
Van igazság a hazugságaid között
Van kétség a hitedben
Ami építesz, el akarod pazarolni
Van igazság a hazugságaid között
Van kétség a hitedben
Az jutott nekem, amit nem vittél el...
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyCsüt. Május 20 2010, 20:38

*Amennyire őneki sikerült meglepnie Seylát, kb. annyira váratlanul érte a szájára kapott csók…még, ha csak amolyan üdvözlő szerepet betöltő, futó csók is volt…Meglepte, hisz máskor, hogy Seylától csókot kapjon, ő kellett „kérje”(a maga módján), most meg…csak úgy ajkára dobja a lány…kár, hogy nem kapta el mielőtt tovább indult volna…akkor már a fűben hempereghetnének…Na, de nem ezért jött! Persze, ez nem zárja ki, hogy ne történhetne valami(kettejük között) mielőtt „félreállíaná”.*
-Seyla...
*Ejti ki fajtársa nevét, miközben megnyálazza ajkait.*
-Amint látom, jó kedvedben találtalak….
~ Talán túl jó kedvében…Ki gondolná, hogy ez az gondtalanul ugrándozó, kis éneklő „őzike”, a nagy Dagorladbéli vámpírok vezetője…és ezáltal könnyedén megtudja nehezíteni bármikor a „dolgomat”…Szerencsére szeretem az őzikéket…levadászni…~
*Lépteit felgyorsítja, hogy utol tudja érni a tó felé tartó „lányt”. Mielőtt teljesen beérné, a magával hozott fakarót, zsebébe rejti és a lányra mosolyog…kedvesen.*
-És, mi járatban erre?
*Egy pillanatra a tó túlsó partjánál feltűnik valami fehérség a ködben, de nem tulajdonít neki nagy jelentőséget. Minek is tulajdonítana, amikor a legkedvesebb fajtársával sétálgathat együtt és hallgathatja az ő kellemes hangját…kár, hogy abba kell hagynia az éneklést, amíg válaszol a hozzá intézett kérdésre:P*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptySzomb. Május 22 2010, 11:02

* Minden érzékemmel előre figyelek, az éjsötét ködbe, de ez nem zárja ki azt, hogy nem tudom pillanatra pontosan, hogy mit csinál "legkedvesebb fajtársam". (Ez volt aztán a fajtalan gondolat... de legalább igaz.) A vékony bőrcsizmán át a talpam minden egyes fűszál rezdülését érzi, és a fejemen kívül is ott a köd... Kell ennél több, nyugodtabb? Nem hiszem. Talán akkor, ha egyedül lennék.... Főleg, ha egyedül lennék! De nem vagyok, és ez ellen én nem tudok tenni. Jelentkezzen, aki igen! Tárt karokkal várom!
De ekkor megmozdul a levegő. A fátyolon át egy fehér villanást látok a szemem sarkából. Érdekes, hogy egy futó pillantással mennyi mindent tudsz érzékelni, de ha már odapillantasz, a kép elúszik, eltűnik. Mintha csak egy bizonyos részed érzékelné a jelenséget. Mint például a lelkeket. HA pontosan rájuk pillantasz, nem tudod, hogy ott van, csak érzékeled. De ha kicsit laposabban, felfelé pillantasz rá, akkor még a körvonalait is ki tudod venni, mintha látnád a auráját, a színekkel együtt. Érdekes mi? Ennek ellenére, nem szeretek kóbor lelkekkel találkozni, ezt, azt hiszem, leszögezhetjük.
Naszóval, most ott tartok, hogy fehér pacit akarok látni. Ezek szerint ennek is a nem-pillantasz-rám-nézés jön be. Hát, ha ez kell neki... de még mindig reménykedem benne, ennek ellenére, hogy előjön. És látom teljes élet(halott)nagyságában.
Úgy látszik, tetszik neki a hangom. De az is lehet, hogy pont az ijesztette el. (Abba is hagyom az éneklést.) Vagy Aldo.
Tényleg, ha már itt van (megjegyzem, útban), akkor legyen legalább csendben. Halálcsendesen.
Hátrapillantok felé, s az ujjamat a számhoz emelem. Naná, hogy lepisszegem. Vagy inkább csitítom.Ajkam féloldalas mosolyra húzódik, mert eszembe jut, milyen lenne, ha egyszer csak elkapná valami Barras lábát, és egyszer csak eltűnne az avarban... Mekkorát nézne! Képtelen ötlet, de nekem is kell valami szórakozás... arra nincs szükség, hogy más is tudjon róla.
Eltűnök a fák között, a ködben. Hangtalanul járok, még egy apró neszt, annyi hangot sem adok ki. Így, hullacsendben kerülöm meg a tavat, melynek még én is alig látom a peremét...
Ja, említettem már, mit keresek itt? Dehogy azt a hülye lovat! Igaz, az is kell, de nem ő a fő cél(pont)...*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyVas. Május 23 2010, 12:19

*Lepisszegik? Na, de őt? Ha már kénytelen volt végighallgatni Seyla éneklését, akkor nem lehetne neki is joga megszólalni? Hisz, lehet, hogy meg is dicsérte volna a lány hangját. Talán. Ahogy haladnak egymás mellett, szótlanul, és meztele….nesztelenül akár a tolvajok, a tavat és környékét körüllengő köd egyre jobban eltakarja őket a világ és egymás szeme elől.
Na, most kéne cselekedni…mármint ledöfni a lányt. A tó mélye örökre magába rejtené a testet, csak hát, ez a túlzott köd…Félő, hogy nem a szívébe találna a karó…Márpedig neki biztosra kell mennie. Ha véletlenül elhibázná: 1. Kezdetét veheti egy kisebb közvetlen összecsapás…persze ez a jobbik eset, egy-két karcolással a férfi megúszná, de van egy másik lehetőség is, 2. Seyla meg/elmenekül, és rászabadítja Dagorladi seregét Neloradra…nem is beszélve arról, hogy mi lenne, ha még Cecit is bevonná, mert nem kérdés, hogy Cecilia melyik oldalra állna :mint mindig, a rosszra…Na, jó meglehet, hogy kicsit elkalandoztunk, elfantáziáltunk, de azt tudjuk, hogy bármi megtörténhet. Szóval nem bízni a véletlenre semmit! Legyünk biztosak a dolgunkban és halálosak!...
Ahogy haladnak, egyszerre megszűnik a fátyolszerű köd és egy fehér ló tűnik fel előttük. Vágtázva…egyenesen feléjük.*
-Seyla, vigyázz!
*Túl közel volt, és túl hirtelen tűnt fel, hogy már kitérjenek útjából, tehát nem maradt más választás(a), mint:
Seylát megragadva maga elé vonta, ezáltal védve saját magát, az ütközés erejétől. Persze az elmaradt. Egy másodpercig, mintha az időjárás lehűlt volna…talán fagypont alá, de hideglelése hamar köddé vált, a lóval együtt.*
-Hű, ez meleg volt…azaz hideg. Csak nem szellemvadászatra adtad a fejed, kedvesem?
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyVas. Május 23 2010, 15:20

* Rángatni, engem?! Minek néz engem, rongybabának, akit csak ide-oda lehet vonszolni?! Látszik, nem tud eleget rólam... de sebaj. én aztán nem töröm magam, hogy felvilágosítsam. De ku... pardon, nagyon kezd elegem lenni a baba-szerepkörből, amit Aldo volt kedves rám aggatni. Vagy rántani. Hát nem kedves? Még szólt is előre, hogy magát fogja védeni. Egyenesen cuki! (De a cukrok mindig valakinek a gyomrában végzik. Pech)*
Rávillantok egy bájmosolyt, és jelentőségteljesen a karomra pillantok, amit Aldo van olyan kedves, és még mindig szorongat.
Aztán, bízva abban, hogy időben elenged, felugrom, és elkapom a fejem felett meredő vaskos faágat. A törzsét ugyan már nem látom a növénynek, de sebaj. Csak elbír. Én mindenképpen megkapaszkodok az ágban, függetlenül attól, hogy elég kecses volt-e az ugrás. Ha a férfi időben félreállt, akkor persze hogy szép "hopp" volt. Ha nem, akkor ő sírhat, nem én. Ha egyszer ugrom, a lábamnak is lendülnie kell... (Megjegyzem, teljesen igazságosan. Szóval erősen remélem, hogy nem állt félre.) Csak természetes, hogy nem szándékosan.
Felhúzódom a fára, és végigsétálok az ágon, kötéltánc-veszélyesen. Egy piros pontot neki, hogy meg sem rezdül a súlyom alatt. Eltűnök a ködben. Egyre feljebb mászok a lomb nélküli fakoronában, és mázlimra még egy árva lélekkel sem találkoztam. Futólag eszembe jut, milyen jól lehetne ezen a helyen bújócskázni. Veszélyes, de (halál)jó szórakozás lenne. Aztán mondok egy "HESS"-t a gondolatnak. Nem Aldoval szeretném kipróbálni, az ziher.
Feljutok a fa utolsó ágára, ami még elbírhat engem. És körülnézek. Ott vagyok, ahogy a köd-felhő megszakadni látszik. Alattam a tömény fehér-szürkeség, felettem a homályos égbolt. Érdekes, ahogy a ködből itt-ott felnyúlnak a hullafák ágai. És persze azt is látom, ha valami mozog ott lent. Felkavarva az álló levegőt.
Hopp, ott is van egy fehér folt.... és már el is tűnt. Ha még párszor látnám, és ki tudnám venni a mozgását, akkor talán....*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyVas. Május 23 2010, 18:47

*Egy kis összetűzésbe kerül orra fajtársa meglendülő lábaival…de nem hal bele. Kibírt már ennél nagyobb csapássorozatot is. Először az éneklés, aztán a szellemló, majd egy orrbarúgás…kezd érdekessé válni ez a kis kaland. De várjuk csak ki a végét…a fakarós rész még hátravan…ha már magával hozta, használni is kellene. Nem azért, talán „szavaival” is rábírhatná a lányt, hogy szövetkezzen vele…Cecilia ellen, de jobb, ha maradunk a realitás talaján…És csakis magunkban bízunk….meg a fakaróban. Ma amúgy sincs beszédes kedvében drága fajtársunk, max éneklős kedvében, de inkább hagyjuk az operettet. Szóval ott tartunk, hogy orrocskáját helyrerántva ő is megindul a fa tetejére. Persze nem olyan ügyesen, kecsesen mozog, mint Seyla, de végülis néhány apróbb, törékeny ágnak kiadva az útirányt a talaj felé, feljut. Megáll a nő mellett és körülnéz az alattuk elterülő tájon, mintha csak ő birtokolná az egészet…Semmi. Azt valóban könnyű magunkénak tudni. Még a tó színe is belevegyül a sűrű ködbe, pedig a partján…ott látni…igen, határozottan mozog valami…vagy valaki. Talán a ló, vagy annak túlvilági gazdája. Biztosan magányos lehet egyedül, nem találva az utat a túlvilágra. Meglehet, társaságra vágyik, olyanra, mint ő. Csak kérnie kéne…és szellem Seyla hamar felderítené énekével…persze oda még Aldonak is kéne egy- két (halálos)mozdulatot bevinnie, hogy mellette álló fajtársából csak a szellem maradjon, materiális formáját elhagyva(örökre). Hátra is nyúl a karóért, de farzsebét üresen találja.*
~A francba, hol hagyhattam el?!~
*Körbetekint maga körül, de annak lényegesen kicsi az esélye, hogy valahol itt a magasban lenne a gyilkos fegyver. Tehát lent van, lent kell keresnie…azaz kéne. Ha letörne innen egy faágat…az is megtenné. Kimegy a lába alatt levő ág szélére, hogy valahonnan a széléről letörjön egy hegyesebb részt, viszont nem ártana óvatosabbnak lenni... Na, mindegy. A földön megtaláljuk…Aldot.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyHétf. Júl. 05 2010, 23:47

* Sóhaj. Nagy-nagy sóhaj tör (mit törik, ömlik!) fel a tüdőmből. És hogy miért? Mert drága egyetlen Aldo-nk megint alakít. Nem ís akárkit: saját magát. És ez éppen elég egy kisebb fölinduláshoz. Aldo a földön - valószínüleg, mivel csak hallottam a tompa puffanást, de nem láthattam a hófehér ködtől. Nem kell nekem több bíztatás, utánavetem magam. Halk ragadozó-pózban érek földet, nincs szükségem rá, hogy bukfenccel tompítsam a becsapódást. Én (Aldoval ellentétben) szabad akaratomból estem. Felegyenesedek, és éppen a vámpír kétajtós hátával találom magam szemben. Úgy látom, valamin nagyon ügyködik. Talán csak nem egy ágat akar törni arról a kőkemény-száraz fáról?! (Dehogynem. Biztos gyorsan kiheverte az esés okozta sokkot. Egóroncsolástól nem kell tartania, ebben biztos vagyok. Nekem tőle annál inkább. Csak nem vagyok hülye, hogy ki is mutassam. Felvillantom öt+ csillagos mosolyomat, és finoman megérintem a hátát. Ahogy hozzáérek, apró elektromos-szikrák keletkeznek a kezem és közötte.*
- Au. Megcsíptél.
* De nem húzom el a karom, és a mosolyom sem lankad. Egyenesen rá nézek. Vámpír: ergo, nem tudom elbájolni. De talán azt elérhetem, hogy nekem ne akarjon ártani. Ahhoz pedig, hogy én valójában mit gondolok, senkinek semmi köze. ( Még a tisztelt olvasó(k)nak sem. ) A valódi szándékaimat csak én tudhatom. Megtanultam a leckét, mon grandpère. Egy életre. Vagy többre.
- Mi lenne, ha mi ketten nem ellenségek lennénk?! Ellenkezőleg... elvégre, hasonlítunk. Sokan vagyunk... mégis vannak, akik talán nem ugyanazt akarják. És ez dühítő -*az utolsó mondatot már a fülébe súgom. Elég csak elültetnem a gondolat csíráját. Onnan megy minden, mint a karikacsapás. Oldalra lépek, a kezem végighúzom a vállán. Már mellette állok, karnyújtásnyira. *
- De nem kell ilyennek lennie... -*húzódik félmosolyra a szám.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptySzer. Júl. 07 2010, 16:00


-He? *bámul rá meglepetten, elengedve az ág végét.*
~Talán megártott a magaslati levegő? Vagy fejre esett a leszállásnál?
*Szemei egyre jobban elkerekednek, arányosan egyre szélesedő mosolyával, amint Seyla körüllengi, illetve fülébe súgja szavait.*
-És, mi…ugyanazt akarjuk. Nem igaz?
*Felé fordul és egyik kezét átfonva fajtársa derekán, egészen közel vonja magához. Egy félpercnyi csend telepszik köréjük, ez idő alatt egyikük sem mozdul, csupán egymás szemeibe nézve próbálnak kiolvasni valamit(legalábbis Aldo).*
-Örülök, hogy végre megvilágosodtál.
*Szólal meg végre, mosolyogva tekintve a nőre… Kevesen vannak, a gyengébb nem képviselői közül, akiket igazi nőnek lehet nevezni, de kétség sem fér hozzá, hogy Seyla az,. Nő, nagy betűvel. Kezdhetjük a külső megjelenéstől, a belső tulajdonságain át(innen a mostani gondolkodásmódját emelnénk ki főként), folytathatnánk azzal, hogy szingli, nincs férfi az életében, aki bármikor rányithatna, ha épp valami rosszaságot csinál, sőt, idetartozik az is, hogy egy tartomány úrnője, megvan mindene, ami kell. És mostmár ellensége sincs…*
-Csak nem azt mondod, hogy szövetkezni akarsz, velem?
*Hogy kérdésére a biztos választ kapja, lassan csökkenteni kezdte az amúgy is csekély távolságot a minimálisnál is kisebbre ajkai és a nő ajkai között. A válasz meg, nem okozott csalódást…egyelőre. Elérte célját(mint mindig), ideiglenes szövetségesével már nem jelent gondot a főlady kiiktatása, azaz leváltása. Igen, először Dagorlad környékén tervezte, hogy „rendet tesz”, de ha már Vulfia kisasszony, ilyen együttműködő…majd Cecilia után búcsúzik el tőle. És, hogy Seyla elárulná-e? Ugyan, ez képtelenség, észrevennénk, biztosan…*//(nem úgy, mint most:P)//
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptySzer. Júl. 07 2010, 22:43

* Ennél jobban talán nem is lephettem volna meg Aldot. Hát... ami azt illeti, van számára még egy-két meglepetésem. De mindent a maga idejében... Ne halmozzuk az élvezeteket, nehogy kifogyjunk belőle. Aztán állnánk, mint hülye tehén a ködben.
Most jut eszembe, körülöttünk tej-sűrűségű köd gyűlt össze. Talán az a célja, hogy "meghitt kettesben"-lék kört alakítson ki, vagy... *
- ...vagy a külvilágot akarja elrejteni.
* Tágra nyílt szemmel, bambán meredek a férfi arcára, és csak most tudatodul bennem mindaz, amire jutottam. A szavaim jelentősége. És az is, hogy hangosan mondtam ki őket. Egyik pillanatban még Aldo kap derékon, és húz magához, egyértelmű céllal. És kérdéssel. Már nyitom válaszra a számat...
A következő pillanatban már pár méterre a férfitól, merev testtartással, tökéletes mozdulatlanságban a ködöt pásztázom. és Figyelek. Minden porcikámmal, minden egyes érzékemmel. A legfurcsább az, hogy minden furcsa. Tökéletes a Csend.
Na jó, csak a vámpírt érzékelem, de az más. Arról tudom, hogy ott van. Ennélfogva számítok rá. Vagy ha jobban tetszik arra, amit esetleg léphet. Ha már itt tartunk, nem ártana kikérni a véleményét. Tény, hogy a férfiak és a nők másként látják a világot. Most meglátjuk, mennyire lehet a hasznomra.*
- Mit érzel?
* Szándékosan nem olyan együgyű kérdést tett fel, minthogy "Hallasz valamit?, Mit látsz? Érzékelsz valamit?" blablabla... Még a végén kétes, kétértelmű, vagy egyzsavas választ adna. De nem. Én másra vagyok kíváncsi. A lényegre.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyKedd Aug. 03 2010, 17:10

*Ami azt illeti a szövetségkötés pillanata tarthatott volna még pár hosszú percig, sőt az sem lett volna tragédia, ha mégjobban, még tüzesebben, még vízszintesebb helyzetben, még ruhátlanabbul történik az egész, de aki a kicsit nem becsüli….Különben sem erőszakoskodhat Seylával, nem mintha nem tehetné meg….de nem akarja, és talán az is szerepet játszik ebben, hogy épp most társultak.
Már elfordult, meg kell mondani hátulról sem riasztó látvány, sőt egyenesen tökéletes innen nézve is. Ha nem viselne ekkora címet, gondolkodás nélkül hazacipelné…ő lenne a legszebb, a legtökéletesebb testű az ágyasai közül…Na, de miken jár az esze, ideje visszatérni a valóságba és jobban figyelni Seyla szavaira, már másodjára kérdez valamit.
Először megütődik a kérdésen, de olyat még nő nem kérdezett tőle, amire ne tudott volna válaszolni. Csak, egy kicsit hirtelen jött ez a kérdés, már ha az egyik értelmét vizsgáljuk, és nem megyünk tovább a jelentésében.*
-Hogy én? Miért kellene bármit is? Legalábbis még nem töltöttünk annyi időt együtt, hogy…és különben is egy csókból megállapítani ezt….Habár meg kell mondani kifogástalanul csó....
~Állj! Állj! Állj! Most szembefordul velem, és ahogy néz. Hogyan érthettem félre és miket hordtam itt össze….egy biztos, nincs jó hatással rám ez a nő. Jobb lesz mihamarabb megvalósítani tervemet, és elbúcsúzni tőle…..~
-Érzem, hogy…sietnem kell!
*És sietett is, de merre? Vámpírgyorsaságával meg vámpírerejével Seylát magával sodorva és néhány fát útjukból félresöpörve egy kemény tölgy törzsénél megállapodva vadul nekiesett ajkaival a nő ajkainak, kezeivel a nő ruhájának és gondolkodás nélkül: cselekedett….(mielőtt Vulfia kisasszony minősíteni tudta volna előbbi, akadozó, szavait). Egyfelől érthető, talán, Aldo szemszögéből….de így is, ajjaj, kezdi elveszíteni a fejét!
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyCsüt. Aug. 05 2010, 13:37

* Szívesen szitkozódnék egy sort, nem a legszebb szavakkal illetve magamat. Oké, én voltam a hülye, hogy azt hittem, Aldo rögtön kapcsol, hogy már nem róla van szó. ( a kis egocentrikus) De nem váltott... jajj, ezek a férfiagyak! Határozottan nem a fejük irányítja őket. Azt viszont meg kell mondjam, hogy legalább egy jót derültem a szavain, a válaszán. Egy olyan válaszon, ami egyáltalán nem felel a kérdésemre. De azért szívesen (és vigyorogva) hallgattam.
Aztán, úgy látszik, ha lassan is, de felfogta, hogy mit mondtam. És a viselkedésem. Valami itt nincs rendben.*
- Sietned...? -*döbbenek meg. Mi van?!
Nem értem... de abban a pillanatban, hogy felém vágódik, én pedig a döbbenettől lelassulva nem tudok kitérni előle, már felfogom. Aldo nagyon is félreértett, sőt, veszélyes irányba tapogatózik... szó szerint. És közben fel sem fogja, hogy akár mind a ketten ráfázhatunk. Bénultságomból a ruhám szakadásának hangja ver fel.
Na azt már nem! Nem elég, hogy nekivág egy fának, még a méregdrága ruhámat is széttépi?!
Nem mintha olyan drága lett volna... de én varrtam, egy évtizeddel ezelőtt. Nem mondom meg, milyen bőr, mert akkor az illetőt kénytelen lennék megölni. A lényeg, hogy ritka, tűzálló, és ÉN varrtam!!! Mellesleg, pont a múlt héten újítottan a szoknya részébe egy fűzést. Hát ki ez itt, hogy tépegesse?
Nem kell nekem több, úgy vágom mellkasba Barras urat, hogy csak a harmadik fa tudja röppályájának útját állni. Aggodalmasan lenézek a bőrre...*
- ...na ne.... pont a díszvarrást?!
* Nem csoda, hogy fel vagyok háborodva. Ez az egyik dolog. A másik, hogy egy fehér ködfoszlányos (ló)alak éppen Aldo mögött tűnik fel-majd el. Egy éles rikoltás hasít csendbe valahol a fejünk felett... de nem csak ez az aggasztó. Ott, magasan, van valami... nem csak valami, sok kicsi valami. A fekete pacákból álló raj felettünk húz el...
Nagyot nyelek, és gondolatban már listázom a felszerelésemet fegyver-téren.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyVas. Aug. 15 2010, 15:47

*Nem mintha nem számított volna arra, hogy megeshet, a kisasszony nem fogja díjazni kiszámíthatatlan viselkedését, de, hogy ennyire nyilvánvalóan visszautasítsa?! Pár hete még szívesen hagyta volna magát elszórakoztatni a Nelorad-i hálószobában, most meg, csak úgy, se szó, se beszéd levakarja magáról a társaságra vágyó úriembert…
Feltápászkodva a kidőlt farönkről, végig magán érzi drága fajtársa tekintetét(persze, miután az felmérte az öltözékén keletkezett károkat), de egyelőre nem szól, csak megpróbál a szemébe nézni.*
-Na, jó, talán egy kicsit elsiettük…tem a dolgot. Legközelebb...*de, nem folytatja szavait, hanem mélyebben belenézve a hölgy szemeibe, észreveszi, hogy az feltehetően nem is őt bámulja ennyire, hanem…
~Mégis mi van a hátam mögött, ami fontosabb?~
*Hirtelen mozdulattal fejét hátraszegi, de a tó szélét körüllengő ködön kívül nem lát semmit.*
~Na, azért. Most én beszélek, rám figyelsz!~
-Szóval, legközelebb…(de miért használja ennyire gyakran ezt a szót, talán mert hiszi, hogy lesz legközelebb. Nem, azt azért nem, inkább csak: tudja…hiszen, ha ő akarja….)
*Ellenben most sem tudja befejezni mondanivalóját, mert az említett rikoltó hang sikeresen eltereli nem csak az úrnő, de mostmár a szövetségese figyelmét a (fölösleges)beszédről és arra készteti mindkettőt, hogy, kezeiket fegyverük markolatához csúsztassák, s ha kell, egy pillanat alatt előrántsák a sok vért látott pengéiket.*
-Ez meg mi a?
*Nem! Az biztos, hogy nem holmi fekete tollazatú kis madárkákról van itt szó. Azok ugyanis nincsenek ennyien, ilyen véget nem érő seregben, mely elfedi előlük az amúgy is sötét eget. És, hogy még fokozzuk…mintha az egész raj lassan irányt változtatna….
-Véres pokol! Ezek felénk tartanak …..

Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Okt. 08 2010, 16:53

* Hallottam már Véres Varjakról, Hófehér Halálosztó Hollókról és minden egyébről és... denevérekről is. Gondolataimban lassan már A Dühöngő Denevérek nevét is elnyerhetik, mert nem valami kedvesnek tűnnek, ahogy a seregük irányt változtat. Ugye, nem kell mondanom, hogy merre tartanak.
Szemem sarkából azt is látom, hogy nem csak én vettem észre őket (vagy ezeket). Sőt, gratula nekem, már hallom is Aldo elégedetlenkedését. Nem is számítottam másra. De mit akarhat egy ekkora tömeg valami tőlem/tőlünk/tőle? Hát, ami azt illeti, nem akarom megtudni. Még az is lehet, hogy csak rosszkor vagyok rossz helyen. Ezen már nem érdemes siránkozni.
Felmerül tehát kérdés: Mit lehet ilyenkor tenni? Egybiztos, én nem akarom megvárni, hogy A Raj ideérjen. Köszönöm, én inkább lelépek.
Éleset füttyentek, és pár másodperc múlva már válasz is érkezik tőlem jobbról. Nem kell nekem több, megindulok, belevetve magam az ismeretlen ködbe. Tudom, a hallásom nem vezet félre, nem fogok mocsárba fulladni, bár az előttem felragyogó szentjánosbogarak lidércfényesen tévútra akarnak csalni. Csak a hangok nem. Szárnysuhogások, némán, csak ennyi, amit hallok. És az össze nem téveszthető, szabályosan ismétlődő rikkantások. Én azt követem. És csak remélhetem, hogy nem visz tévútra...
Ebben a helyzetben másnak tán eszébe juthat, hogy menyni mindene van, amit elveszíthet. Hát, nekem nem jut eszembe. Mindenem megvan, ami kell. Élek és virulok, ha szabad így kifejeznem magam, vámpír létemre. Minenkinek lehet saját vélemélye magáról, ki is ő. Hát, én elfogadom, ami vagyok, és azt vallom, hogy igenis élek. Ha rajtam múlik, ez így is marad. Hol a végtelen gazdagságot birtokolva, hol önmagamban. Amíg elfogadom a pillanatnyi helyzeteket, addig nem tud érdekelni, melyik eset áll fenn. Csak arra vagyoki pipa, ha valaki el akarja mindezt venni tőlem.- Főleg arra tudok berágni, ha valami magamat akarja elvenni tőlem...
Mint pl. most.*
Vissza az elejére Go down
Aldo Barras
Csatamágus
Aldo Barras


Hozzászólások száma : 433
Age : 134
Hírnév : 40

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Csatamágus

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyHétf. Okt. 11 2010, 19:30

~Na ne már, mit akarnak ezek tőlünk? És miért pont most? Talán ez egy égi jel, hogy…á, félrebeszélek. De így vagy úgy, Seyla megmenekül mára a további próbálkozásaimtól(hol megölni, hol „megölelni”), én meg a következményektől…már, ha akadnak. Elvégre, biztosan nem tolerálná az előbbi kis túlkapásomat, ha nem zavarnának be ezek az izék fentről. Remek, egyre közelebb érnek…de hátha nem is támadnak meg engem…hátha Seylát akarják. Ha az ők helyükben lennék, én biztosan a hölgyeményt választanám bármit is akarnak vele kezdeni…~
*Másodpercnyi gondolathullámaiból kitörve Seyla fele pillant egy pillanatra, de a hölgyeménynek már csak a hűlt helyét találja. És fentről egyre élesebbnek, egyre közelebbinek tűnik a „madárkák” károgása.*
~Azt hiszem itt az ideje nekem is lelépni, amíg még tudok…~
……
*Percekkel később egy talpig pirosba öltözött alak próbálja elérni a tavat, miközben körülveszi egy fekete méhrajhoz hasonlító ugyancsak fekete raj…de ezek egy kicsit nagyobbak a méheknél, és nem csak csípnek, ha tehetnék, cafatokban tépnék le rólad az összes húst…de azért ebbe nekünk is van egy kis beleszólásunk. Lyukakkal tátongó mellkassal, karjáról lógó húscafatokkal, és vérvörös (szó szerint) tekintettel éri el és veti magát a mélyvízbe, ahová már szerencsére a pokolteremtmények nem követik. Hiába a szupergyorsaság és az emberfeletti erő, mire elillant volna előlük, ezek az átkozott lények minden irányból rárepültek és igyekezték megakadályozni mind a mozgásban, mind a túlélésben…persze, tudjuk, hogy velünk nem ilyen könnyű elbánni, még ha egy tó fenekére is kellett bujdossunk ahhoz, hogy megérhessük a holnapot. A víz felszíne hamar átszíneződik kékes-szürkéről vörösre, mivel nincs szüksége levegőre, bő 10 percig ki sem dugja a fejét onnan alulról. De azért örökre csak nem maradhatunk itt…ha valaki megtudja, hogy mire kényszerültünk ezek miatt a nyavalyás hollók miatt…bár, nem mintha számítana az emberek véleménye….a lényeg, hogy még nagyjából egy darabban vagyunk. Íziben fel is tűnik a víz felszínén, és látva, hogy már megtisztult az ég a feketeségtől, elkezd a part fele úszni, de ekkor égető forróság önti el fejét, majd egész testét, s úgy érzi, mindjárt lángra lobban, akár egy gyufaszál.*
~Ne, ne, ne, csak az ne legyen, amire gondolok!~
*De bizony az. Egy gyors pillantást vetve keletre, szembenézve a felkelő nap első, leggyengébb sugaraival, rögtön elveszti szeme világát, s így kénytelen újra alámerülni. A tó legmélyebb pontjára érve betemeti magát iszappal, hogy még az orra hegye sem látszik ki, és magában szép szavakat sorolva hihetetlenül bosszúsan, végül belenyugszik, hogy itt kell töltenie a napot…Azért Seylát sem felejti ki a gondolatiban felgyűlő szó-, kifejezésgyűjteményeiből.*
~Legközelebb!….legközelebb!….~


//Köszönöm a játékot, legközelebb...//
Vissza az elejére Go down
Lyllen

Lyllen


Hozzászólások száma : 237
Age : 31
Hírnév : 6

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 10:01

//Gloriennel//

*Valahogy most miden összejött. Kinevezték, vagyis csak akarták a tündérek vezetőjének, és most az is meg nem is. Érdekes, ám ha őt el is fogadták a tündérek valamelyest, a fiú mivoltát nem. Meg sem akarták hallani, hogy több fiú is érkezzen hozzájuk. Evolyran tündérei nagyon magának való népsépgnek tűnnek. Sokszor már-már utálja őket... de végül mégsem. Sajnos vagy nem sajnos, nem tud utálni senkit. Haragszik rájuk, amiért annyi mindenen kersztül ment, és egy egyszerű nemmel leintették.*
"Hagy fel vele, nincs értelme"..."ne is próbálkozz, úgy se sikerül"..."mégis csak fiúk, felbortaná az egyensúlyt." ....
-Jah, felborítaná, mit tegyek? Heil istennő most mit tegyek?
*Az egyik Százszirmú szűzvirág mellett ücsörgött és tó tükrét bámulta. Mint mindig most is ködös volt, és szomorú itt az idő az egyedüllétre, de Lyllennek most ez kellett. Illet a saját hangulatvilágára, mintha a természet is vele búslakodna.
Vissza az elejére Go down
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 10:10

*Glorienre igazán rá jár a rúd. Az emlékek visszaszerzése nem úgy sült el, ahogy kellett volna. Most éppen haragszik mindenkire és mindenre. Jobb lett volna, ha soha nem néz bele Aldo szemeibe. Soha...De már mindegy. Ahogy közeledik a tóhoz, csak úgy porzik utána az út. Ugyanis mindent rugdos, ami az útjába kerül. Leül a vízhez és messzeségbe néz. De legalább tudja, hogy Hiswával jóban lesz. Ezért is döntötte el, hogy ő lesz az esküvői tanúja. Csak tudja, hogy igazán boldog talán soha az életben nem lesz már. És ez az, ami igazán aggasztja. Süt róla a keserűség.
- Ah. Lehet jobb lenne, ha nem is léteznék. Egy valakinek biztos. A fene vigye el.
*Megfogta a mellette lévő követ és a vízbe hajította.*
Vissza az elejére Go down
Lyllen

Lyllen


Hozzászólások száma : 237
Age : 31
Hírnév : 6

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 10:27

*Nem lehet nem észrevenni a dúvadként közeledő nőt, ámde előszőr semmiféle késztetést nem érez aziránt, hogy megközelítse. Hát vannak még emberi lények, akik képesek megközelíteni ezt a helyet szinte "elátkozott" helyzete ellenére is? Bátor egy nő lehet, vagy és talán ahogy később kiderült ez a helyesebb, nincs megelédegve az életével. Ebből adódóan már világos, hogy miért nem foglalkoztatják, a Merengőszavúról elterjedt mondák.
Azonban a nagydarab kő rosszúl érintette. Teljesen eláztatta a kistündért, ami valljuk be, senkinek nem esne jól.
Főleg tündérként, mivel, hogy így repülne se fog egy darabig.
Oda bandukol neszteleül, csöndben. Piciny mivolta lehetővé teszi, hogy észrevétlen maradhasson, no meg az ember...azaz elf, mint hogy közelebbről kiderült, amúgy is mással van elfoglalva. Lyll arcán egy kedves mosoly fut végig. Pont annyira el van kenődve mint ő.
A boldogtalan arc láttán pedig nem csak hogy kötelességeként teszi meg az utat, hanem egy belülről áradó erő viszi magával, egy erős érzés, hogy segítse a szomorú nőt. Megvígasztalja.
Odaérve fogja a tünde ruháját és jó erőssen, ahogy csak bírja megrángatja, ha erre nem figyel fel fogja magát és nemes egyszerűsággel fel mászik rá és a térdén állva meghajol és bemutatkozik.. Ha észre veszi, meghajjol bemutatkozik, majd felmászik a nő ruháján a térdéig, és ott telepedik le egy időre.*
-Üdvüzlet, Lyllen vagyok.
Egy messzi tündérnép tagja, de mondhatjuk azt is, hogy innen jöttem a szomszédból.
*Kuncog egyett és arra mutat ahol a Ragyogó tölgyesben a többiek laknak. Kíváncsian félrebiccenti a fejét a következőkhöz.*
-Az elöbb teljesen eláztattál, így most veled kell maradnom amíg meg nem szárad a szárnyam.
*Úgy mondja a sok halandzsát, hogy még maga is elhiszi. Felemeli a mutató újját a levegőbe tudálékosan, jelezve, hogy most valami nagyon fontosat fog mondani.*
-így tartja népünk szokása.
*Ezzel egy jóízűt nevet a tünde térdén majd megkérdi a legkézenfekvőbb kérdést.*
-Téged mi szél hozzott ide?
Vissza az elejére Go down
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 10:39

*Érezte a rántás a ruhájánál. Meg is lepődött, amikor a térdén megtalálta a kis tündérfiút.Ami meg is lepte, hiszen fiúkat még nem látott. De nem teszi szóvá. Majd talán később.
- Szia Lyllen. Glorien.
*Ő is bemutatkozik. Talán már annyira nem is morcos az arca. Lyllen látványa kezdi felvidítani. Olyan apró és aranyos. És nem gonosz. És nem akar senkit sem eltenni láb alól.*
- Ne haragudj a víz miatt. Csak valahogy le kell vezetnem a feszültséget.
* Megereszt egy halvány mosolyt a fiú irányába. Már most nem bánta meg, hogy ide jött.*
- Hogy mi szél hozott ide? Hosszú történet. Igazából egy pár nappal ezelőtt nem emlékeztem az életem első felére, mert amnéziás voltam. De aztán kitisztult minden és arra a következtetésre jutottam, hogy lehet jobb lett volna sötétségben élni.
*Mondja el nagy vonalakban. Persze, ha kíváncsi lesz a fiú szívesen mesél picit többet. De az is lehet nem lesz rá szükség, mert hallott már róla. Ő nem emlékszik Lyllenre, tehát régen ő még nem volt itt, de aztán nem lepődne meg már semmin. Hiswa is ismerte, pedig rá sem emlékszik. Bár az is érthető. Na de mindegy is már.
- Te mindig ilyen jókedvű vagy?
*Kérdezi már picit mosolyogva. Most irigyli a tündért. Jó azoknak, akik nem éltek át olyan dolgokat, mint ő.*
Vissza az elejére Go down
Lyllen

Lyllen


Hozzászólások száma : 237
Age : 31
Hírnév : 6

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 10:52

*Mosolyogva halgatja végig a lány beszámolóját, majd kicsit komolyabban szólal újra meg.
Nos, komolyabban, de koránts sem komolyan. Ott lappang a jókedély, és a huncutság a hangjában.. ám amit mond, talán a legkomlyabb.*
-No no, elősszőr is, sötétségben éli nem jó.
A fény lehet túl erős, lehet, oylat látunk amit nem akartunk, de midenképpen jobb mint tudatlannak lenni,
Mert atudás erőt ad ahhoz, hogy a jövődben változtathass, az életedet magadhoz ragadd.
*Ahogy beszélt ázott szárnya miatt nem repült fel, pedig biztosan most ott repkedne izgatottan és egyben mint egy kis tanító Glorien elött.
Tetszik neki a tünde, habár ki ne teetszene Lyllennek. Fülig érő szája azonban a személyes támánál egy halovány szomorkás mosollyá redukálódott.*
-Ami aztilleti, ismerni a környezetünket, az életünket, sokszor nem azt jelenti, hogy boldogok is leszünk. Nehéz, de azt hiszem megéri.
Eddig szilárdan hittem, és most is hiszem, ..... azt hiszem.
Tudod, még nagyon gyerekként mindenkinek ki kellett választania melyikistent tisztelje. Én Heil istennőt választottam, mert őa szereteté, és akkor is, ha ő azt mondja, rajta kívűl mást nem szerethetek.
Elég önző isten ugye?* Szaladt fel újra a szája a füléig, ahoyg Glorienre küldte a kérdést. Azonban nem várta meg a választ. Beszélt tovább oriási hévvel.*
-De nem bánom, mert ő mindig azt mondja, hogy segít, ha tudunk szeretni.
Bármiloyen nehéz is az élet, ha nem adjuk fel, győzni fogunk!
*Ekkor repülés híjján csak a magasba lendítette a kezeit, jelezve, hogy ez száz százalékig így van. Aztán leült a nagy térdekre.*
-Mesélj nekem magadról.
Biztosan bizarr lehetett, hogy a múltad nem ismered fel...
Vissza az elejére Go down
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 11:04

Hallgatja a fiúcska szavait. Igazán nagy szavak egy ilyen kis lény szájából. De elgondolkodtatóak. Az istennő hallatán akar felelni, de a tündér nem enged. Így megint egy mosoly suhan át arcán. *
- Értelek. Azt tisztelj, akit szeretnél. Légy a magad ura, akkor is ha a többiek mást mondanak.
*Ad neki egy kis tanácsot. Aztán arra kéri, hogy meséljen. Akkor ezek szerint nem tud róla. Végre valaki, aki nem ítélkezik.*
- Igen, bizarr volt. Főleg az, hogy egy nagy feket foltot láttam a múlt helyén. Mintha meghaltam volna. De még is élek. Érdeks volt. Aztán egy nap jött egy férfi, aki vitt egy kis színt a nagy feketeségbe. Tudod, szeretem, de még sem az igazi. Megkérte a kezem, és igent mondtam. Ez mind azelőtt történt, hogy emlékeztem volna. De a gyűrű itt van az ujjamon.
*Mutatja a Lyllennek. Szép gyűrű nagyon. Csak nem az adta, aki Gloriennek igazán kedves.*
- Szóval sajnos elígérkeztem neki, pedig a tisztulás után rájöttem még sem lehetek boldog vele. De lehet, hogs jobban járok, mint egy olyan sötét valaki oldalán, aki szeret gyilkolászni. Bár tudtam, hogy ilyen volt, de sikerült egy kis javulást elérnem nála. Aztán eltűntem és ő ugyan ott folytatta, mint, ahol abbahagyta. És ez fáj. De a legjobban az fáj, hogy még mindig szeretem. A világon a legjobban. És most nem tudom, mi tévő legyek. A másikat sem akarom megbántani. Az esküvő meg lesz tartva. Kissé zavaros a dolog. Nem de?
*Kérdezte, de a szíve már is picit vérezni kezdett. Igazából mindent megtenne azért, hogy Aldo karjaiban tudhassa magát újra. A múltat hagyni és csak a jelenre koncentrálni.*
Vissza az elejére Go down
Lyllen

Lyllen


Hozzászólások száma : 237
Age : 31
Hírnév : 6

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 11:18

*Végighallgatja a lányt, és elgondolkozik a hallotakon. Neki sosem volt dolga a szerelemmel, hiszen kiskorában fiúk közt nőtt fel, és most a lányok mind mind elutasítóak, minden féle értelemben. Habár egyiket se szereti úgy ahogy a könyvek beszélnek erről az érzésről. Szeret könyveket olvasni, leginkább emberek könyveit, de az érzelmes és sokszor költőies tündék sorai is szépek, majd a lányra figyel. Egy meggyötört tanácstalan arc. Tudja, most mondania kell valamit, nem hagyhatja úgy ha már a lány megnyílt neki.
Széttárja kicsiny karjait, és még sóhajt is hozzá egy nagyot. Egy mélyről jővő nehéz sóhajt.*
-Hát, tényleg olyan bonyolult az élet, ahogy mondják.
Eltünsz, nem emlékszel semmire, és éled az életed, aztán beront a múltad, és mikor ráébredsz, hogy az életed másképp fog lezajlani mint eredetileg kéne, már talán késő.
A múltad pedig csalódást okoz.
Fájdalmas lehet, de...-*Pattan fel szinte türelmetlenül*-Glorien!
Ha te lennél az a fiú aki eljegyzett, milyen érzés lenne, hogy több évi házasság után rájönni, hogy a feleséged mást szeret? Mert rá fog jönni, az már szent!
*Jelenti ki teljesen magabiztosan, habár tudni a jövőt nem lehet. Még legyint is hozz, mutatva, hogy "az már szent igaz". Aztán újra ráveti kerek, csillogó szemeit a lányra.*
-Én a helyedben elmesélném ezt a vőlegényednek, amit most nekem mondtál.
*Mutatott közben a gyűrűre*
-Mert ha tényleg szeret, meg fogja érteni az érzéseidet, és másfelöl pedig talán rá is vár valaki, akivel egy hosszú boldog életet élhetne le.
Talán ezzel csak egymás boldogságát veszitek el.
*Majd újra selytelemes vigyorgásba kezdett.*
-A múltbéli fiú biztos nagyon erős, ugye?...
*Kis utalás volt ez arra is, hogy netán ő is okozhat még bajt a párnak.*
Vissza az elejére Go down
Glorien
Elf vezér
Glorien


Hozzászólások száma : 121
Age : 133
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 11:44

Olyan aranyosan néz a nagy szemekkel, hogy a szíve teljesen ellágyul irányába. És egy kicsit eszébe is jut a kisfia. Mindegy is, ő is már a múlté.
- Mondjam el neki? Mondjuk az biztos, hogy , amikor múltkor visszamentem hozzá és már tudtam, hogy és mi volt az előző életemben, már meg sem akartam csókolni. Elfordítottam a fejem és hát szegény meglepődött.És meg kell mondja szörnyű érzés volt fájdalmat okozni neki. Igazad lehet. Elmondom. de úgy, hogy a régi ne tudjon róla. Higgye csak azt, hogy férjes asszony lettem.
*Egy kicsit jól is esett a gonoszság. És eldöntötte Lyllen segítségével, hogy ezt bizony be kell fejeznie. És az utolsó kérdésnél már teljesen biztos volt a dolgában.*
- Igen, erős. És mivel féltem is, hogy kárt tesz az újban ezért is köszönöm, hogy felnyitottad a szememet. Bele se merek gondolni, hogy esetleg megöli. Ó istenem. Hogy én milyen buta vagyok. Magamat helyeztem a középpontba, arra nem is gondolva, hogy esetleg mi lenne másokkal.
*Lehúzta a gyűrűt, az ujjáról. Még egyszer jól megnézte.
- Nyelje el a tó mélye.
*Mondta hangosan és behajította a tóba.*
- Majd azt mondom elveszett. Vagy hogy odaadtam a néninek, aki segített nekem fizetségül. Azt úgy is megérti. Ez maradjon a mi titkunk jó? Csak mi ketten tudjuk, hogy az a gyűrű ott lent a mélyben van. Hálás vagyok neked.
*Megcirógatta a tündér arcocskáját. Olyan barátságos volt és olyan megértő. És milyen tisztán látott. Glorient most inkább a bosszú vezérelte. De szerencsére nem követte el azt a hibát, hogy a boldogtalanságba, vagy rosszabb a halálba fut.*
Vissza az elejére Go down
Lyllen

Lyllen


Hozzászólások száma : 237
Age : 31
Hírnév : 6

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang: Bűbájtudó

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyPént. Jún. 15 2012, 11:53

*Huncut mosoly futott végig a fiún, amikor Glorien azt határozta el, hogy a régi csak higgye, hogy férjes asszony lett. Behunyta a szemét, és visszaült a "helyére". Milyen jó érzés, ha megközsönik neki amit tett, pedig most konkrétan nem is tett semmit, csak elmondta amit ő tenne. Felnézett a tündére, és hagyta, hogy megsimizzék. Miért ne hagyta volna, kedvesen nyúlt felé alány, semmi rosz szándék nem érződött rajta. Meg már meg is szokta az oriási kezeket.
Félelemetes, azt meg kell hagyni, de mégis, nem tudott félni.
Élénken figyeléte Glorien beszámolóját, és egyszer- egyzser mintha bólintott volna.
Aztán újból felállt.*
-Ühöm, köztünk marad.-*Majd, szinte egylevegővel folytatta.*
Olyan sötét van itt, így sosem fogok megszáradni.
Nincs kedved egy naposabb helyere menni?
*Tette fel a benne motosztkálóű kérdést, ezzel ejtve is a fájó témát.*


//Noh oda írsz ahova akarsz, válasz te helyet.//
Vissza az elejére Go down
Zaphyra
Merenhy úrnő
Zaphyra


Hozzászólások száma : 62
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Tündérek
Beosztás: Bűbájos
Rang:

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyVas. Okt. 12 2014, 16:04

/Veron, Az Apró tanya gondjai/

A tündérek vezetője a népe számára oly kedves százszirmú szűzvirágot gyűjtötte szokásos kíséretével, mikor hirtelen szokatlanul nagy zajt hallott a tó partjáról. Azonnal felröppent a magasba és minden erejét latba vetve tört minél hamarabb kideríteni, hogy mi történt.
Ugyanis nem különleges alkalom, ha a Ragyogó tölgyesben valami zajt csap. A valdák élen járnak ebben a maguk eleven természetükkel, ám a hangok többnyire valami apró állattól, elbűvölő lénytől vagy... szellemtől adódik. De ez nem ilyen volt, mintha valami nagy méretű állat mászkálna a víznél.
-Nicsak! Egy sárkány! -kiáltott fel meglepetten, mikor egy ágat félre hajlítva megpillantotta. És nem tudni mitől, de egy pillanatra nem tudta tartani egy helyben lebegését és a visszacsapódó gallytól a közelben lévő fa törzséhez vágódott.
-Jól vagyok. Nem kell segítség. -mondta jó hangosan, még mielőtt bárki megkísérelne egy megdöbbenést a történtek miatt.
-Jól vagy? Semmi bajod? -kérdezte a három fajtárs barátnője, akik épp a legszörnyűbbnek tűnő pillanatban értek a helyszínre. Elég sok kétséggel a hangukban.
-Jól vagyok, teljesen. -mondta, ügyet sem vetve a készülődni akaró ápolásra- Levelet hoztál? Vagy... -csillant meg a szeme egy gondolat miatt- Esetleg csak látogatóba jöttél?
*Nem lenne szokatlan, hogy a pikkelyes hüllő szárnyain egy üzenet érkezett a fővárosból. De a vendégük fajánál nagy változások vannak mostanában. Zaphyra ennek tulajdonítja be, hogy nem rég a myrthé szövetségesek területén is megjelent egy sárkány, mikor egy kis várost elpusztítással fenyegetett egy vulkán. Segítségük mindenhol hathatós, de nem egy újabb tűzhányó fenyegetése miatt reménykedik a Merenhy a vendég sokáig maradásában.
Vissza az elejére Go down
Veron

Veron


Hozzászólások száma : 39
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 EmptyHétf. Okt. 13 2014, 21:42

Lanuriában még nem találtam, meg amit kerestem. Talán evolyranban nagyobb mázlim lesz. Talán.  Most járok először itt de, azért nem árt az elővigyázatosság. Nem vagyok biztos benne, hogy itt jobb a helyzet a kétlábúak és a sárkányok között de azért biztos, ami biztos most is magasan szállok. De azért gyorsan megállok egy tónál. Próbálok minél halkabban leszállni. Nem túl sok sikerrel. A tündérek érkezése meglep. Még soha nem láttam tündéreket.
- Üdv. Épp csak erre jártam.
Átváltozok. Kíváncsi vagyok, mit reagálnak. Most van először, hogy valaki az új kabátomban lát. Kíváncsi vagyok hogy nemesnek néznek e? Hát, még ha a didémmal is látnának? Csakhogy az nincs rajtam. Elvégre nem vagyok király.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. Merengőszavú-tó   2. Merengőszavú-tó - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
2. Merengőszavú-tó
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Tündér völgy :: Tündérek földje-
Ugrás: