EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 13. Myrte föld kapuja - Térkapu

Go down 
+2
Mitryas Hythamorys
Mesélő
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyVas. Okt. 04 2009, 13:16

*A birodalom legfontosabb helyei közé tartoznak az a jónéhány térkapu, melyeket Evolyran legnagyobb nágusai hoztak létre, hogy utat nyissanak a térbe egymás között. Hogy mennyi ilyen kapu van azt igazából senki nem tudja pontosan. A birodalom, s szövetségeseik kapuit nyílvántartják de, hogy ezeken kívűl létezik-e még több kapu, arról csak sejtéseik vannak.
A kapuk létrehozásakor ugyanis többször támadások érték az alkotókat, s néhányuk nyom nélkül el is tűnt. Sosem találtak rá a testükre, de a birodalmon kívűli, ellenséges területeken egy idő után a csapatok különösen gyors mozgására figyeltek föl.
Ez annak a jele is lehet, hogy a Dagorladiak is rendelkeznek térkapukkal. Ám erre még azóta sem sikerült fényt deríteni, hiszen oly szoros az ellenség védelme, hogy ki oda egyszer bejut, az többé ki nem jut... élve.


13. Myrte föld kapuja - Térkapu 45356846


A térkapuk működése egyszerű. A kapu talapzatánál minden esetben található egy különös szerkezet, melyen egy lapos, fehér kristály lüktet halványan. Annak érintésével aktiválódik a kapu, s célhely nevének kiejtésével kapu íve között megnyílik a tér, mely összekötést hoz létre a másik hely kapujával. Így aztán csak át kell rajta haladni, s a másik kapun érnek ki az utazók.

Az így megtett út akár három napi idő spórolását is jelentheti az utazások során, hiszen a legtöbb hely több napi lovaglásra található innen.*
Vissza az elejére Go down
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptySzomb. Okt. 10 2009, 15:49

*Kissé fáradtan bámult a messzeségbe. Nem volt valami szerencsés hajnalok hajnalán felkelnie. De mégsem bánta a dolgot. Nagyon kellemes "búcsúszertartást" rendeztek Hiswával. Viszont a tündén nem látszottak a fáradtság jelei. Lehetséges, hogy amiatt, mert ő valamivel többet aludt a mesternél? Nem tudni. A lényeg az, hogy most itt vannak mindketten. Egyenesen a térkapu felé tartanak. Arcukon vegyes érzelmek látszanak kibontakozni. A mester arca olyan, mintha egy citrom kifacsart levét itatták volna meg vele, miközben gyermekei nagy veszélyben lettek volna. Hiswa pedig olyan volt, mint egy állat, aki nem szeretné elhagyni a fészkét és a családját. Ez érthető is volt. Viszont A mester tudta, hogy ez nem minden. A tünde bizonyára izgatott amiatt, hogy vajon mit akarhat tőle az éjtünde úrnő. A mester is kíváncsi, de eluralkodott rajta a félelem. Az, hogy Hiswának valami baja eshet. Hiába tudta, hogy a tünde sok mindenre képes, mégiscsak aggódott.
~Nem tudom, hogy meddig lesz távol...remélem, nem túl sokáig. Nem bírnám ki nélküle egy hétnél tovább. Bár lehet, hogy még sokat is mondtam ezzel.~
Már egy ideje nem szóltak egymáshoz. Viszont a myrte már kezdte megelégelni ezt. Ugyanis ki szerette volna használni mindazt a kis időt, amíg még együtt lehetnek. Mielőtt Hiswa átlépi a térkaput. Így hát közelebb húzódott Szürkeháttal Ébenhez, s kinyújtotta kezét, hogy megérinthesse kedvese kezét. Aggodalmas pillantásokat vetett a nőre, de aztán elmosolyodott. Ahogy keze összeért Hiswáéval, arany szikrák pattogtak, s egy kis színt hoztak a félhomályban lévő helyre.*
-Szerelmem...hamarosan elérünk a térkapuhoz. Ott már látni a tetejét, nézd csak.
*Azzal előre mutatott, ahol a horizonton valóban látni lehetett már a kapu homlokzatát. Még nem sokszor használták ezt, de bárhol, bármikor fel tudták volna ismerni ezt a különös kaput.*
-Tudnod kell, hogy nagyon féltelek. És tudom, hogy ez butaság is valamilyen szinten...de félek. Nagyon nehéz elengedni téged...Legszívesebben veled tartanék. De tudom, nem lehet. És a gyerekekre is kell vigyáznia valakinek. Szeretlek Hiswa...tiszta szívemből szeretlek. És...ha bármi baj történne, akkor ezzel üzenhetsz nekem.
*Felfelé fordította Hiswa tenyerét, s úgy tett, mintha tenne bele valamit. Pedig semmi nem volt a kezében. Viszont, mikor összecsukta a tünde kezeit, már volt ott valami. Egy szív alakban megformált madárka. Szárnyait a magasba emelte, nyakát behúzta. Így lehetett szív alakja. A mester csak mosolyogva nézett kedvese szemébe, nem szólt semmit sem.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptySzomb. Okt. 10 2009, 16:22

*Bal kezével finoman végig simított Ében nyakán, amíg csak elért karja. Közben mosolyogva pillantott föl a mesterre, amikor meghallotta féltő szavait. Hamarosan föl is egyenesedett a nyeregben, és férjéhez fordulva szólalt meg.*
- Szívem! *de mielőtt tovább mondhatta volna, a férfi kérte a kezét, majd valamit a tenyerébe helyezett* - Öööö... Nem is tudom, mit mondhatnék kedves... Egy kismadárral üzenjek, ha bajba kerülnék?
*Pislogott rá párszor, és eléggé értetlen arcot is vágott hozzá, s hébe, hóba le-le kukkantott a tenyerében mozgolódó, kék tollú madárra. A színén el is mosolyogta magát, hiszen nem igen volt olyan lélek a világon, aki ne tudná, minek is a szimbóluma a kék madár.*
- Nem lesz egy kissé lassú a hír, míg elrepül hozzád a madár?
*Közben hagyta, hogy a madárka kiugorjon a kezéből, s néhány szárnycsapás kíséretében már lent is volt a füves talajon. Ott csipegetni kezdett valami magfélét, ami valószínüleg egy vándor kereskedő kocsijáról hullhatott le.*
- Persze azért még nagyon örülök neki szerelmem...
*És egy hálás csókot nyomott a mellette léptető férfi ajkára.*
- Ígérem, hogy épségben visszatérek Mitryas... Meg fogok bírkózni minden nehézséggel... Bármi is álljon utamba.
*Határozottságának még felhőtlen mosolya is nagyobb hitelt kölcsönzött. S valóban így is gondolta. Végtére is, ki lenne képes túlélni a legnagyobb veszélyeket is, ha nem egy kiváló fejvadász. Vagyis ex fejvadász.*
- Vigyázz az ikrekre, és magadra is édesem. *futó pillantást vetett a már nagyon is közeli térkapura* - Igyekszem mihamarabb elhagyni az éjtünde földet... Sosem szerettem a baralangi klímát.
*Kis kuncogást is megengedett magának erre.*
- Biztosan bennem van a hiba... Én a létező leghiteltelenebb éjtünde vagyok szerintem.
*Ében lépett még párat, azután megállt, s várt míg a tünde leszáll a nyeregből.*
- Hálás vagyok, amiért idáig eljöttél velem Mitryas, és még boldogabb lennék, ha velem tartanál... De... Tudom, hogy nem lehet, hiszen népem íratlan szabályai rám is vonatkoznak, s a gyerekeinket sem hagyhatjuk magukra.
*Megvárta, hogy a myrte leszálljon lováról, majd szó nélkül a nyakába borult, s hosszú másodpercekig csak szótlan csöndességgel ölelte magához a mestert. Hosszú, fehér haját meg-meg libbentette a szél, mely kezdett feltámadni. De az elf még mindig úgy állt ott, kedvese nyaka köré font karokkal, mintha az életétől kellene megválnia, ha elereszti őt. Végül, igen csak vonakodva, de mégis engedett a szorításon, s kissé hátrébb húzódva halkan megszólalt.*
- Hiányozni fogsz... hiányozni fogtok...
*Lábujjhegyre állt, s szemhéját lecsukva lehelt forró csókot a férfi szájára.*
- Szeretlek Mitryas Hythamorys!
*Aztán újra a myrte mester szájára tapasztotta ajkát.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptySzomb. Okt. 10 2009, 17:00

*Mosolyogva hallgatta kedvesét. Majdem el is nevette magát azon, hogy Hiswa mennyire nincs tisztában, hogy milyen dolgokra képes az a kék madárka. Megvárta, míg kedvese maga is jót nevet a kis madárkán, majd mosolyogva közölte vele a tényeket.*
-Szerelmem...az a madárka...ha odasúgod neki a nevem és egy rövidke üzenetet mellé, akkor egy szempillantás alatt el fog tűnni a szemed elől, s abban a minutumban ott is terem nálam, vagy bárhol máshol. Attól függ, kinek a nevét suttogod el az üzenet mellé. És ha megtalálta a címzettet, készségesen elmondja az üzenetet, amit súgtál neki. Hasznos lehet, ha fontos dolgot kell közölnöd bárkivel.
*Azzal mosolyogva szállt le lováról. Ugyanis időközben megérkeztek. A térkapu ott állt tőlük pár méterre. Az a térkapu, amiben percek múltán el fog tűnni Hiswa, az ő szerelme, gyermekei anyja. Szorosan öleli magához kedvesét, miközben az úgyanígy öleli őt. Így maradnak egy ideig, majd Hiswa kiss eltávolodik Mitryas-tól, s mond pár szót, majd megcsókolja a myrtét, aki ugyanolyan hévvel csókolja újra meg újra. Eltelik pár perc, mire végül elengedik egymást. A mester mosolyogós, ámde kissé savanyú arckifejezése kellően tükrözi érzelmeit. Kezét Hiswa hasa feé nyújtja, majd ráhelyezi tenyerét, s szemeit lehunyva megpróbálja elképzelni a még fejlődésben lévő gyermeküket felesége hasában. Arcára önfeledt mosoly ül ki. De aztán egy váratlan zörejkiszakítja a kellemes gondolatok közül. Azonnal Hiswa elé áll, védelmezve őt, s a közelben lévő kiseb facsopotosulás felé nézett. De nem volt ott senki. Bizonyára egy állat mozgolódott ott.*
-Bocsáss meg. Csupán azt hittem, van ott valaki...és...és... Nem is tudom, mit hittem. Csak megijedtem, hogy netán...
*Kedveséhez fordult, s végigsimított a selyemes tapintású bőrön.*
-Ne haragudj. Mindig annyira aggódó vagyok...csupán azért, mert szeretlek. Szeretlek Hiswa! És kérlek, helyettem is vigyázz a kicsire...aki odabent növekszik...és magadra is nagyon vigyázz. épségben szeretnélek visszakapni. Ha akár a hajad szála is meggörbül, én nem állok jót magamért...
*Ezt már kissé viccesen mondta. Igyekezett feldobni a hangulatot, bár legbelül akkor is tudta, hogy egyikőjük számára sem könnyű ez a pillanat, ezek a percek. Nehéz szívvel fordult hát a két lóhoz. Megfogta a kantárukat, s közelebb vezette őket.
~Nehogy elszökjenek itt nekem. Bár ne úgy ismerem őket.~
Mosolyodott el. Megsimogatta mindkét lovat, majd mindkettejük fülébe súgott valamit. Aztán elhúzódva tőlük ismét karjaiba zárta feleségét, s nem eresztette el addig, míg az nem csókolta meg. Utána kedvesére mosolyogva így szólt.*
-Szóltam Ébennek, hogy azért legyen észnél és mindenképp a te védelmeden legyen. Épp most búcsúzik Szürkeháttól. Addig...aktiválom a kaput.
*Azzal a talapzathoz sétált, s megkereste a kristályt. Nem volt nehéz megtalálni. A fehér színe miatt kirítt a zöld növények közül. A mester megérintette a apos kristályt, minek hatására aktiválódott a kapu. Ezután halkan kimondta az úticélt.*
-Az éjtündék városa...
*Aztán végignézte, ahogy a kapu megnyílik. Igazából csak bambult. Nem akarta még mindig elhinni, hogy Hiswa most elmegy egy időre. Érezte, hogy hatalmas űr fog keletkezni, ahogy el fog tűnni a szeme elől élete szerelme. De muszáj elengedni. Muszáj. Így hát visszasétált kedveséhez, aki közben felszállt Ében hátára. A mester nagyot sóhajtott, majd maga is felült a lovára, s közelebb húzódva, még utoljára megölelte kedvesét. Aztán az utolsó csók...*
-Szeretlek....épségben gyere haza. Hét nap múlva itt leszek, pontosan ebben az időpontban. Várni foglak. Szerelek Hiswa!
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptySzomb. Okt. 10 2009, 17:27

*Összerezzent, de nem a váratlan zajra, hanem a myrte hirtelen megmozdulására, hiszen egy szempillantás alatt védekezőn termett előtte. Ettől a látványtól a nő arcvonásai ellágyultak, s férfje mentegetőzése után kezei finoman csusszantak a férfi kezei után. Előbb ujjhegye érintette csupán Mitryas kézfejét, de utána gyorsan egymásba fonódtak ujjaik.*
- Azért remélem, nem fogsz vérmes támadást indítani majd az ellen a párna ellen, amin esetleg meggörbül néhány hajszálam, míg alszok rajta...
*Nagyon tetszett neki férje harciassága, bár mindig is ilyen volt, ha róla, vagy az ikrekről volt szó. Sosem hagyná, hogy baja essen bármelyiküknek is, és Hiswa is épp így volt ezzel. Újra forró csókban egyesült ajkuk, majd elszakadtak egymástól, míg a férfi aktiválta a kaput. Majd egy utolsó csókkal elbúcsúztak egymástól*
- Tudod, én azért még bízom abban, hogy sokkal hamarabb végzek a dologgal, mint hét nap. Nincs kedvem napokig várakozni csak azért, mert a népem úrnőjének sürgős közölhetnékje támadt. Remélem, nem valami ostobaság miatt rendelt a színe elé. Azt nem hagynám szó nélkül... Elvégül igazából nem sok közöm van hozzájuk, hiszen vérfarkasok, s nem tündék neveltek...
*Itt el is harapta a mondatot. Nem akart a sötét múltra emlékezni, bár tudta, sosem teheti meg nem történtté életének kezdeti szakaszát. Hiszen azáltal lett azzá, ami. De, igazából ennek nagyját az előtte álló myrtének köszönheti, kinek szerelme begyógyította születése óta sebzett lelkét.*
- Vigyázok magunkra... *gyengéden végig simított hasán, melyen még csak nem is volt látható terhessége* - Nem lesz semmi baj.
*Elhallgatott, s felült Ébenre. Lassú léptekben haladt a kapuhoz. A térkapuba lépés előtt még megállította, s oldalra fordította hátasát, úgy nézett vissza a mesterre.*
- Hamarosan találkozunk drága myrte mester... Szeretlek Mitryas, és az ikreknek is üzenem, hogy szeretem őket... és viselkedjenek, különben lesz hadd el had, ha haza jöttem.
*Szerelmes pillantást küldött férje felé, majd vidám kacsintás kíséretében fordította újra lovát a térkapuhoz, majd a lehető leglassabban eltüntek az ezüstös-fehéren hullámzó képződményben, mely a kapu belsejét töltötte ki. Távozása után néhány pillanattal a tér bezárult mögötte, s a kapu újra némaságba merült. Most már lehetett hallani, ahogy a mező madarai vidám csicsergéssel szelik a levegőt.*

//Köszönöm a játékot kedves mester... SmileSmileSmile//
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Mitryas Hythamorys
Myrte mester
Mitryas Hythamorys


Hozzászólások száma : 592
Age : 236
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Nagyúr
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptySzomb. Okt. 10 2009, 17:49

*Boldogan hallotta, hogy talán hamarabb érkezik a tünde, mint hét nap. Ez igencsak mosolygóssá tette. És mivel nem jutott eszébe jobb, hát bohókásan így szólt.*
-Nos, ha kell, én minden nap eljövök ide....és várni foglak. Az ikrekkel együtt. Nagyon fogok rájuk vigyázni. És...egy kis megelepetéssel fogadunk majd. De egyelőre maradjon titok, hogy pontosan mivel is.
*Időközben szóba került Hiswa előélete is, a vérfarkasok. A neveltetése. A mester nyugtatólag rámosolygott kedvesére, s az megnyugodni látszott. Úgy, mint a mester is annak hallatán, hogy a tünde vigyázni fog minkettejükre. A myrte tudta, hogy úgy is lesz, ahogy azt kedvese mondja.*
-Alig várom, hogy viszontláthassalak!
*Nagy sóhajok közepette nézte, ahogy kedvese egyre közelebb ér a térkapuhoz. Már épp fordította volna Szürkehátat Myrlya irányába, mikor Ében megállt, s oldalra fordult. A tünde még egy utolsó köszönésre hagyott időt. Mitryas mosolyogva integetett neki.*
-Szeretlek...és átadm ekik mindenképp! Szeretlek Hiswa...
*Azzal végignézte, ahogyan kedvese eltűnik a térkapu ezüstösfehér anyagában, majd ahogy a kapu bezárul utána. Érezte, hogy hatalmas űr keletkezik szívében. Mosolya azonnal lelohadt arcáról. Talán még egy keserédes mosoly volt látható arcán, aztán végleg a komolyság, s a szomorúság keveréke ült ki arcára. Még a madarak vidám csicsergése, s a napsugarak melege sem tudta jókedvre deríteni. Lassan előrehajolt, s Szürkehát fülébe súgott.*
-Induljunk haza, öreg harcos...otthon várnak ránk.
*Azzal erősen kapaszkodva a kantárba előremeredve haladtak lovával. Egyenesen Myrlya, az otthonuk felé. Lassan mentek, majdhogynem lépésben haladtak. A mester tudta, hogy az ikrek ha fel is ébredtek, Mylene gondjukat viseli, míg ő haza nem ér. Miközben egyre közelebb értek a házhoz, egyre csak furcsábban érezte magát. Régen, nagyon régen fordult elő olyan, hogy úgy ment haza, hogy Hiswa nincs otthon. De valahogy ezt is csak kibírja. Rermélhetőleg...
~Nos, akkor várnak ránk az ikrek...menjünk kicsit gyorsabban, ne várassuk magunkat Szürkehát!~
A lónak nem kellett kétszer mondani, azonnal szélsebesen szaladni kezdett a mesterrel a hátán, hogy pillanatok alatt hazaérhessenek...*

//Én is köszönöm drága Hiswa SmileSmileSmile//
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 17:40

*Oly hosszú, és nehézkesen múló hetek után, végre újra tüdejébe szívhaja annak a földnek a levegőjét, melytől közelebb talán egy sem áll szívéhez. Csodás, éd izgalmas dolgokat fedezhetett föl az éjtündék birodalmában, de amint kiért a térkapuból, s lova lábai ritmikusan kezdték taposni a földet... Szíve is éppen ilyen ritmussal vert, s nem másért, hanem a hazaérkezés érzetéért. Carme földje óta ez a második olyan hely a világon, melyet szíve legmélyéből nevezhet otthonának. Nem számított az sem, hogy e föld lakói jó részt myrték voltak. Ő már ide tartozott. Férje, gyermekei, és saját szíve is ide kötötte. Ehhez a furcsa, színes ruházatú, de érthetetlenül vidám természetű illúziómágusok lakta földhöz.
Hiswa hátasa, Ében elégedetten, s megkönnyebbülten nyerített, s fejét fölcsapva, büszkén lépdelt előre.*
- Neked is hiányzot, igaz, Éden? *kérdezte Hiswa, miközben gyengéden megveregette lova nyakát* - Nekem sem kevésbé.
*Aztán elhallgatott, s szemeit a tájon legeltetve folytatta útját a fákkal szegélyezett homokúton..*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 18:02

*Cecília az egyik fa tetején ücsörgött. Már annyira régóta várt, és annyira unatkozott, hogy elkezdte a leveleket számolni. Ez se volt egy túl izgalmas dolog de mást nem igazán tudott csinálni. Az éjjel volt egy különös álma, hogy itt van és összefut egyik régnemlátott "barátjával". Gondolta, hátha valóra válik az álom és amint besötétedett elindult megkeresni a kaput. Elég könnyen ment a dolog, akár be is csukhatta volna szemeit, teljes mértékben ösztönei vezették el idáig. Miután átlépte a kaput gondolta felmászik az egyik fára és megilyesztéses köszöntést csinál...Persze csak akkor ha az álma valóban beigazolódik és eljön az akinek kell. És láss csodát! Patkó donogás törte meg az éjszaka csendjét. Cecília a levelek között lenézett.*~Ez az! Megvagy!~*Mikor a ló a fa alá ért fogta magát és leugrott. Tökéletesen landolt Hiswa mögött, vidáman mosolyogva megszólalt.*
- Bú! Megilyedtél? *Vidáman felnevetett, szemei csillogtak, végre megtalálta azt aki miatt tulajdonképpen Evolyranba jött. Vagyis az egyik okát.*
- Nem számítottál rám igaz? Hiányoztam?*Kérdezte kedvesen, kicsit incselkedve. Jól emlékezett mit mondott utóljára régi barátjának, és azt is tudta, eljött az ideje annak, hogy elmondja az igazat. Bár tisztában volt azzal is, hogy miután a nő kapcsol rögtön a torkának esik, és úgy kicsit nehéz magyarázni.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 18:21

*Teljesen elmerült gondolataiban, s egyszer csak érzi, hogy valami, vagy inkább valaki a háta mögé érkezik. Ében idegesen csapja hátra füleit, s orrlikai szélesre tágulnak az ingerültségtől. Még soha nem volt arra példa, hogy gazdája engedélye nélkül pattanjon valaki a hátára. De nem ágaskodott magasra... épp csak megemelkedtek patái a taljról, s már vissza is csattantak eredeti helyükre. Hiswa szorításának erejétől azonnal erőt vett magán, és idegesen kapált egyik mellső lábával.*
~Mi a...~
*Csak idáig jutott gondolatával, amikor érzékeny fülei rémesen ismerős hangra lettek figyelmesek. A mögötte lévő személy hangjára pupillái kitágultak, s szemei elkerekedtek a döbbenettől. De ez csupán egy röpke másodpercig tartott. A következő pillanatban ösztönösen csusszat egyik keze sötét köpenye belsejébe, hol egy tőr lapult. Reflexből fordult hátra, lesújtva a kezében lévő tőrrel. De az életveszélyes penge a puszta levegőt hasította csupán.*
- Cecilia! *azonnal eszébe is villant a hang tulajdonosának neve, hiszen hogy is felejthette volna el azt, ki szeretteinek halálára tett ígéretet neki* - Te átkozott...
*De csak a lány nevetését hallotta. Azt pedig nem is igazán tudta behatárolni, hogy pontosan honnan is jön a hang. Régi ellensége folyton mozgásban volt.*
~Fejlődött az átkozott kölyök... Csak egy kicsit maradnál egy helyben...~
*Villámgyorsan leszállt lováról, s leemelte a nyereg oldaláról lótaglózó íját. Íját harcra készen tartva kereste tekintetével a lányt.*
- Hogy találtál rám?
~Talán csak puszta véletlen, hogy rám akadt... Remélem...~
- Mit akarsz tőlem? *füleit annyira hegyezte, de akkor sem hallott mozgást. Pedig biztos volt benne, hogy közel van az a gyerek... nagyon közel... talán túl közel is* - Nem untad még meg a hajkurászásomat Álomfalván?
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 18:38

*Nem bírta ki, hogy ne nevessen. Hiswa teljesen úgy reagált ahogy azt a lány várta. Még mielőtt kaphatott volna tőle egy nagyot szépen elugrott a paciról. Az egyik fa ágán landolt, szépen lelapult és figyelt. Nem a támadás volt a célja, de érzékszervei akaratlanul is ráhangolódtak a nő mozdulataira. Mikor Hiswa balra nézett ő jobra ugrott és így kerülgette halálos tekintetét "régi barátjának". *
- Hmmm....nem volt olyan nehéz. Tudod egyre jobban uralom az ösztöneimet.*elvigyorodott és leugrott a földre pár méterre Hiswa mögé.*
- Sokat erősödtem ám. Na de van ennél fontosabb dolgunk is. Sok megbeszélni valónk van, nem de? Hogy vannak a gyermekeid, és a férjed?*Gonoszul elvigyorodott. Nem volt szándékában betartani régi igéretét, nem is gondolta komolyan azt amit annyi éve mondott. Igazság szerint nem is mondta volna, de ez egy hosszú történet, és még nem jött el annak az idelye, hogy elmesélje. Előtte még inkább játszadozott a nővel. Amióta Evolyranba jött nem volt része egy komoly kis harcban se. Max akkor mikor Rickel sétálgatott, bár az se mondható komolyan, és ott csak néznie kellett na de térjünk rá a lényegre.*
- Egyébként szólj rám, hogy ne felejtsem el, elmagyarázni miért mondtam az utolsó találkozásunkor amit mondtam, de addig is, hagy lássam, még mindig olyan jó vagy mint régen?*Ezzel fogta magát, beugrott a fák közé, pár percig halkan figyelt, aztán egy hírtelen mozdulattal nekiugrott a nőnek és jól gyomorszájon rúgta.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 19:07

*Szemei akkor szűkültek résnyire, amikor Cecilia előhozakodott kérdésével gyermekei, és a mester felől. Egy pillanat alatt elő törtek belőle utolsó talákozásuk emlékei. Ahogy a tóból kifelé jövet Cecilia elállta az útját... S ő ott állt vele szemben meztelen, s fegyvertelen. A vámpír lány meg csak kacagott, amikor látta a tekintetében a tehetetlen dühöt, amiért sikeresen el lett vágva ruháitól, s fegyvereitől. AZtán már azt is hitte, hogy itt a vég, amikor a kislánynak tűnő lény már ott lihegett a nyaki ütőerénél... De végül mégsem nyelte el a halál sötétje. Nem, mert akkor ez a lány, kivel most újfent szembekerült, egyszerűen, és felháborítóan lenézően ott hagyta őt. És egy ígéretet. Azt, hogy élhet Hiswa, hogy láthassa, Cecilia hogyan végez majd, akkor még meg sem született gyermekeivel, s a myrte mesterrel. Gyűlölte ezeket a szavakat. Még most is... Ennyi év távlatából.*
- Egyébként szólj rám, hogy ne felejtsem el, elmagyarázni miért mondtam az utolsó találkozásunkor amit mondtam, de addig is, hagy lássam, még mindig olyan jó vagy mint régen?*Cecilia eme szavai tépték ki emlékei közül.*
*Még csak arra sem maradt ideje, hogy végig gondolja az imént hallottakat, de már érezte is, hogy testébe fájdalom markol, mely a gyomorszáját ért rúgástól hasított tudatába. Aztán már lent is volt a földön. Érezte, ahogy a homokban megbúvó kis kavicsok fájón a hátának nyomódnak. Hiswa halálra rémült attól a gondolattól, hogy a gyermekének is baja eshetett.*
~Nem... nincs semmi baj... Egyelőre még nincs semmi baj...~
*Ilyen gondolatokkal bíztatta magát, miközben sebesen talpra ugrott, és magával húzta kezéből kiesett íját is. Egy szempillantás alatt süvített is egy nyílvessző a lányka felé. Azonban egy pillanattal később már célba érés nélkül fúródott a szemközti fa törzsébe.*
~A fenébe... Túl gyors a nyilakhoz...~
- Ne járasd velem a bolondját! Mindketten tisztában vagyunk azzal, hogy az előbb alkalmad lett volna végezni velem... Hát újra megkérdezem... Mit akarsz tőlem?!
*Íját felajzotta, s célba is vette vele a vele szemben megálló lányt. Azonban még nem eresztette útnak a nyilat.*
- Mert akarsz tőlem valamit... Ebben biztos vagyok... Különben már nem élnék.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 19:16

*Örömmel töltötte el, ahogy látta Hiswát a földön fekve, pedig az volt a terv, hogy kedves lesz és szép sorjában mindent elmagyaráz. Egy újjabb sikertelen terv.*
- Hogy mit akarok? Gondoltam elmesélem, hogyan béreltek föl a meggyilkolásodra, és én pedig, hogyan fordúltam a munkaadóim ellen ezzel egy csomó pénzt elveszítve. Ejnye...Hát végül kimondtam. *A nyíl Cecília fejét vette volna célba ha Hiswa kilőtte volna, de még várt. A kis vámpír gonoszan elmosolyodott.*
- Azt ajánlom, ne nyillal próbálkozz. Nem ér ellenem semmit. *Mondta komolyan, szemei huncutul csillogtak.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 19:30

*Az íj is megfagyott volna kezében, ha átfuthatott volna rajta az a hidegség, mely Hiswa szívét szállta meg, amint meghallotta, mit is akart mondani a lány.*
~Egy bérgyilkos? Ellenem?~
*Néhány, örökkévalóságnak tűnő másodpercig csak némán figyelte a vámpírt.*
- Szánalmasan gyáva alak lehetett a megbízód, ha ellenem téged küldött... Egy vámpírt...
*Sehogy sem akart viszont összeállni a fejében a kép. Vajon, ki akarhatta annyira a vesztét, hogy még arra is képes volt, hogy egy elátkozott lelket béreljen föl az elintézésére;*
- És tisztában vagyok a nyilak hasztalanságával... *majd egy kis szünet után folytatta* - Miért mondtad el ezt nekem? Ha hálát vársz érte, akkor kár volt fárasztanod magad. Nem vagyok valami hálálkodó kedvemben... Viszont harcolni sincs kedvem.
*Közben már eresztette is le íját, s nyilát vissza dugta a tegezbe. Majd újra a lányra nézett.*
- Amint látod, nem áll szándékomban tovább háborúzni veled... sem a múltammal... Mit szándékozol kezdeni a helyzettel?
*S azzal karjait leresztette maga mellé, hogy lássa a másik, valóban nem akar fegyvert előrángatni.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 19:50

*Cecília sóhalytott egy nagyot és elmosolyodott. Már megint, de ez egy igazán boldog, őszinte mosoly volt.*
- A megbízóm...Az a vámpír volt aki évekkel ezelőtt azá tett ami most vagyok. Képzeld, visszatértek az emlékeim, amint a szemébe néztem visszatértek és abban a percben tudtam, hogy bosszút kell állnom. Ne haragudj, csak emiatt mondtam azokat a dolgokat. Rámuszított pár manuszt, hogy kövessenek és bebizonyíthassák, megöltelek. Mivel a feladat az volt, hogy akkor rögtön öljelek meg, de én inkább kitaláltam valami dumát.Tudod az a bizonyos vámpír állandóan változtatja a tartózkodási helyét, és úgy gondoltam ha mondok valami "mókásat" rögtön szaladnak a gazdihoz a kutyuskák és elújságolják neki mi történt. Az viszont nem jutott az eszükbe, hogy követem őket, így arra is fény derült, hogy hol van az a mocskos szemétláda.* Öklét összeszorította, szemeiben lángolt a düh, úgy beleharapott ajkába, hogy szemfogai felsértették azt. A seb másodpercek alatt befort a vért pedig lenyalta.*
- Nem várok hálát, csak tisztázni akartam a dolgot.*Erősen belenézett a nő szemeibe.*- Én nem vagyok olyan mint ő, és kutya se vagyok. Engem nem irányíthat senki! Csak azt akartam, hogy ezt tudd.*Beletúrt hajába és felnézett az égre. Mint mindig, az ég csillagos volt.*
- Én se szándékozom többet harcolni a múltammal, de sajnos, még nem álltam bosszút mindenkin.~A te gyilkosod mester, a tiedet még nem találtam meg. De amint a nyomára bukkanok, megkeresem és megölöm.~
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Nov. 17 2009, 19:56

//Fagy...//
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Nibelon
Az idő ura
Nibelon


Hozzászólások száma : 42
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Nibelon döntése.   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyVas. Okt. 31 2010, 00:48

*Nibelon egyhangú dúdorászással ült a kapu mellett. Nem kellett sokáig várnia. Hamarosan felbukkant egy igen jó vérvonalú hátas, melyen egy női alak ült. Bár a lovas testét hosszú, csuklyás köpeny fedte, az istenségnek nem okozott gondot az azt viselő személy azonosítása.
Taljes lelki nyugalommal nézte, amint a lovas közelebb léptet. Nibelon láthatóan csalódott az érkező láttán.
Felállt, majd istenekhez mérten is kellemes hangján megszólalt.*
- Kértelek. Miért nem bírtál nyugton maradni te csökönyös nőszemély?!
*A ló megállt, s a sötét köpenyes alak leszállt róla. Fejét az istenség felé fordította. A helyzet arról árulkodott, hogy itt és most a tér és idő halhatatlan ura látható formát öltött.*
- Aggódsz. Ezt meghiszem. Sőt, még talán hajlandóságot is mutattam a segítésedre. Mi több! Számtalanszor segítettelek már eleddig is! Hát mégis ennyire nehezedre esik a szófogadás?!
*A nő egy szóra sem méltatta. Eddig. Sokkal inkább az foglalta le, hogy az istenséget kikerülve a kaput aktivizáló kristályhoz lépjen és nem általlotta kezeivel beindítani a szerkezetet.
Az idő ura eközben kissé csücsörítve és felettébb csalódott ábrázattal figyelte a nőszemély ténykedését.*
- Ugye tisztában vagy azzal, hogy a puszta akaratommal megfékezhetlek. És akkor hiába elszántság. Nem áll majd módodban megsegíteni azt a falut.
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Nibelon döntése.   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyVas. Okt. 31 2010, 01:13

*Hosszas gondolkodási ideje volt. Mióta elindult - természetesen csakis lépésben - myrteföld térkapujához, bizony jó sok ideje volt arra, hogy végig gondolja a történteket. Először is számba vette az elmúlt napokban szerzett imformációkat, melyeket lélekkutász teendői alkalmával szedett össze, na meg azon isteni lény szavaiból, ki most hoppá... hát nem feltűnik a térkapu környezetében?
Hiswa szemei meg sem rebbentek. Csöppnyi habozás nélkül léptetett tovább az istenség irányába.
- Kértelek. Miért nem bírtál nyugton maradni te csökönyös nőszemély?!
*Hiswa tudomást sem véve az idő urának jelenlétéről, nyugodt vérmérséklettel szállt le Ében nyergéből. Leszállva gyengéden megérintette egyre jobban látható jelét várandósságának, majd az istenséget megkerülve a kapu aktiváló kristályához indult.*
- Aggódsz. Ezt meghiszem. Sőt, még talán hajlandóságot is mutattam a segítésedre. Mi több! Számtalanszor segítettelek már eleddig is! Hát mégis ennyire nehezedre esik a szófogadás?!
~Segítség? Érdekes, én valahogy nem emlékszem ilyenre... Istenek...~
*A kristályt megérintve kimondta céljának nevét.*
- Evolyran.
*A kapu fehéres fénnyel nyitotta meg a teret a birodalom szívébe.*
- Ugye tisztában vagy azzal, hogy a puszta akaratommal megfékezhetlek. És akkor hiába elszántság. Nem áll majd módodban megsegíteni azt a falut.
*Hiswa felegyenesedve az istenséghez fordult.*
- Hát nem az istenek dolga a halandók segítése? *tekintetét a férfi szemeibe fúrta* - Mi, gyarló halandók mára csupán annyit érünk, hogy néhány unatkozó isten játékszereivé silányuljunk?
*Tekintetét elfordította az istenségről, s előtte elsétálva a térkapu elé állt.*
- Halandók tucatjai feje fölött lebegnek halálos kardjaitok, hogy elfajzott játékaitokat ezen a síkon játszhassátok! Mondd meg nekem idő ura, miféle istenek azok, kik a sötétség istenét halandók világába engedik, hogy véres akaratát rájuk szabadíthassa védtelenek tömegeire? Miféle segítség ez nekünk halandóknak?
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Nibelon
Az idő ura
Nibelon


Hozzászólások száma : 42
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Nibelon döntése.   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyVas. Okt. 31 2010, 01:35

*Nézte, ahogy a nő a kapuval szemközt megáll, s anélkül intézte hozzá szavait, hogy egy pillantásra is méltatta volna az idő istenét.*
- Halandók tucatjai feje fölött lebegnek halálos kardjaitok, hogy elfajzott játékaitokat ezen a síkon játszhassátok! Mondd meg nekem idő ura, miféle istenek azok, kik a sötétség istenét halandók világába engedik, hogy véres akaratát rájuk szabadíthassa védtelenek tömegeire? Miféle segítség ez nekünk halandóknak?
*Egy bizonyos szinten igazat is adott neki. Dehát, akkor sem teljesen, hiszen egyetlen halandó sem érhet el oly magas isteni mivoltot, hogy megértse a halhatatlanok tetteit. Igaz ami igaz, olykor már Nibelon sem értette saját magát. De ez nála nem volt szokatlan, hiszen köztudottan a kiszámíthatatlan szórakozás nagymestere. Ezért aztán nem mindig szokott előre meghatározott mezsgyéketkreálni halandó játszótársainak. Bár ezen társai nem is tudnak arról, hogy játszadozásnak lehetnek résztvevői.
Azonban ez az eset merőben más volt. Ehhez semmi köze nem volt az idő urának. A legcsekélyebb sem.
Hát Nibelon életében, avagy halhatatlanságában első ízben nézett úgy egy halandóra, hogy tanácstalan volt. Tudta, mit kellene tennie, ugyanakkor tudatában volt a nő szavainak jogosságával.*
- Elfogadtad, amikor elmondtam neked dolgokat. Kérdés nélkül megtetted, amit kértem. Segítségünkre voltál már oly sokszor. Igaz, többnyire halálos testvérem szárnysegédjeként.
*Ezen a kijelentésen csalóka mosoly költözött szája sarkába.*
- Na jó, ez utóbbiról halvány fogalmad sem lehetett. De akkor is csak szolgáltad az isteneket, ahogy éppen akkor kellett szolgálnod. Akaratodtól független volt éppúgy, ahogy Soreley lakói és harcosai is megteszik szolgálatukat isteneik felé.
*Az elf mellé lépve rátette bal kezét annak vállára.*
- Ne kísértsd isteneid haragját! *Tekintetét, ha látta volna, rájön, most halálosan komolyan gondolja.* - Az istenek türelme ennek a kapunak az átlépésével véget ér. Ha belépsz a kapun, kimérik rád büntetésüket az istenek!
*Tudta, tisztában volt azzal, amikor kimondta szavait, hogy ő maga a végrehajtó. Ez esetben maga az idő ura lesz a végrehajtó.*
- Hiswa! Ne hozz hibás döntést!
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Nibelon döntése.   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyVas. Okt. 31 2010, 01:51

*Szavai üres fecsegésként csapódtak le róla. Nem is akarta meghallgatni. Ahhoz túl sok vesztenivalója van annak az átkozott falunak a közelében.
Mitryas. Első sorban ott van Mitryas. Sosem bocsájtja meg magának, ha megsérül, vagy még rosszabb történik vele, mert ő maga küldte oda a férfit. A myrték sem bocsátanák meg. Így aztán vajmi keveset számít neki az istenek haragja. Pláne a büntetésük. Ha nem tesz semmit az olyan, mintha alá írná a mester halálos ítéletét. És mindezt a saját kezével.
Tisztában volt azzal, hogy Nibelon szavai igazak. Hát ideje megtudnia mivel büntetik meg istenei.*
- Halandó vagyok, eképpen halandó elmével látom a dolgokat. És most azt látom, hogy ez az egyetlen járható, s igaz út melyre lépni kényszerülök.
*Tekintetét az istenségre fordította. Szemei legmélyén ő még láthatta is talán a rejtőző félelmet, mely ott lappangott bensőjében attól, amit megtenni készül.*
- Rátok, istenekre vár a döntés és megítélés, hogy vajon érdemes áldozatot hoz-e az a konok fehér elf vérű, aki akaratotok ellen szegül.
*Fejét elfordította, s közelebb lépett a fehéres fényhez.*
- Mentsétek meg Soreleyt. Mentsd meg Mitryast!
*Végül mégis kicsúszott száján szíve leghőbb vágya. Mentse meg férjét. Nem számított mit kell érte adnia. Csak tegye az időúr azt, mit kér tőle. Azzal belépett a fényességbe.*
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Nibelon
Az idő ura
Nibelon


Hozzászólások száma : 42
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Nibelon döntése.   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyVas. Okt. 31 2010, 02:13

*Nézte, amint a köpenyes alak eltűnik a fényben. Nibelon felsóhajtott.*
- Legyen hát!
*Jobb kezének ujjai mozgatására haloványan felizzottak az idő elnyűhetetlen szálai. Végtelennek tűnő fonalak voltak ezek az idő végtelen sűrűjéből. Mégis az idő ura úgy olvasott közöttük, mint anya a mesekönyvből.
Az időszálak egyre erősebben világítottak kezei között, míg végül az istenség tekintete egyetlen szál mentén nem kezdett vándorolni. Egy szálon, mely több milliárdnyi között kúszva haladt be a kapuba.*
- Szabadon döntöttél.
*Azzal ujjai elcsípték a szemmel tartott fényszálat. Egy pillanat alatt változásnak indultak a dolgok a világban. Az időszál felragyogott, majd hófehér hajú nő alakja bontakozott ki belőle. Hiswa valódi, benső, s egyben istenektől eredő lénye állt a halhatatlan férfi előtt.*
- Az istenek a múltad egy részét kérik. Mindazt, mi oly fontos volt szívednek, hogy mégis habozás nélkül vetetted oda elénk. Maradj hát a világ szemében a farkas klán egyik lánya... A rettegett fejvadász! S, ím az istenek vettek, s adtak is.
*Nibelon elengedte az átformált időfonalat. A fehér hajú nő pedig elenyészett.*
- Tudod, most kivívtad magadnak, hogy melletted álljak te ostoba halandó.
*Ujjai között halványan vibrálva lógott némi időfoszlány, melyet az elf életfonalából vett el. Ő tudta, pontosan tudta, hogy a kezében tartja a fehérelf nő myrtékhez és Álomfalvához kötött múltját.
Nem örült a büntetésnek, ám nem is tett ellene. Hiswa ellenszegülése fizetségeként azzal fizetett, mi a legfontosabb volt neki: szerelmével, gyermekeivel. Cserébe a myrték épségben maradnak. Eképpen férje is, ki mostanra nem emlékezhet nejére, talán csak egy kegyelmes és igen illékony álomképpel, mely régóta elkíséri időnként fel-felbukkanva rémséges álmai között.
Eképp Soreley sorsa is megpecsételődött. Éljenek hát... Megfizette az árát.*
- Halandótól nem kis áldozat. Erre még egy isten sem tenne lekicsinylő megjegyzést.
*Azzal szertefoszlott Nibelon teste, s az idő szövevényes fénye vele együtt láthatatlanná válva tűnt el a halandók világából.*

//Hiswa! Az istenek büntetéséhez tartozik, hogy te mindenre emlékezni fogsz, ám a múltad elveszett mások számára.
Így hát nem léteznek Sem Alya, sem Thalion. Azonban a meg nem született gyermek maradhat!
És emlékezz mindenre majd! Sok sikert a továbbiakhoz. Wink
Köszöntem a játékot! Smile//
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Glorien visszatérése   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Jún. 05 2012, 23:50

Állt a néma és jelentéktelennek tűnő kapu előtt és egy ideig csak nézett a semmibe. Mintha magán a kapu fizikai létezésén át nézne. Pedig csak eszébe jutottak azok a pillanatok, amikor legutób ennél a kapunál volt.
Vetett egy futó pillantást körbe de sehol egy istenség, sehol egy büntetés lehetősége. Még emlékezett. Emlékezett, hogy ezen a kapun áthaladva vívta ki az istenek haragját és fosztatott meg önnön múltjától. Mindent elveszített...
Most mégis újra odalépett az aktiváló kristályhoz és beindította a térkeput.
Fény zavarta meg a leszállni készülő estet.
Hiswa sóhajtott, megrázta fejét, mintha láthatatlan gondolataitól próbálna eképpen megszabadulni, majd halkan kimondta célja nevét.
Pár lépés volt csupán, s nő eltúnt a térkapu megszokott fényében. Aztán a kapu fénye elmúlt, s újra sötétedésbe fordult a táj.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Shannah Hamadrya
Megtévesztő
Shannah Hamadrya


Hozzászólások száma : 74
Age : 103
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Myrte nép
Beosztás: Illuzionista
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyHétf. Dec. 03 2012, 14:47

A kapu robaja sebtiben szűnt meg körülötte.
A térkapu bezárult. A lány nem teketóriázott. Nyeregbe szállt, hátasa véknyába vágta sarkait. Lova nyerítve iramodott neki a már jól ismert tájnak.
~Végre haza értem.~
Örömmel nyugtatta tekintetét a környező fákon, virágokon.
Szinte már nem is emlékezett myrte föld szépségére. Pedig tudta, hogy párját ritkítóan szép.
Kissé elgondolkodott és csukott szemmel igyekezett felidézni, hogy utolsó ittjártakor milyen érzések is kavarogtak benne.
Aztán hírtelen lova megtorpant, riadt nyerítéssel emelkedett két lábra.
Shannah ijedten nyitotta ki szemeit. Ösztönösen rövidre fogta a lovat, nehogy baj történjen, nehogy nekiiramodjon ész nélkül.
Egy szempillantás alatt felmérte a helyzetet.
Egy elf lány állt a ló kapálózó lábai előtt. Mögötte meg prüszkölve rángatta hátrafelé ébenfekete fejét a rövid száron vezetett mén.
- Hóóóó! Nyugiii! *végül sikerült megnyugtatnia az állatot és nyakát paskolva suttogott neki tovább* - Nyugalom, nincs semmi baj. Csak egy elf lány, nem pedig vérengző fenevad. Nyugalom!
Majd hirtelen lepattant a földre és az elfhez lépett.
- Jól vagy? Nem esett bajod? *kérdezte tőle miközben tekintete a lehetséges sérüléseket keresgélte a fehér hajún.*
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyHétf. Dec. 03 2012, 15:05

Nagy iramban tette meg az ide vezető utat. Egyetlen pillanat erejéig sem nézett vissza. Tudta, ha visszanéz, megszakad a szíve. Csupán abban bízott, ha nem néz vissza, nem fog darabokra hullani szíve fájdalmában az itt átélt emlékeinek felszínretörésekor.
Ha nem néz vissza, talán nem is annyira elviselhetetlen a fájdalom.
És most itt áll nem messze a térkaputól, s mégis.... mégis úgy döntött, vet még egy utolsó pillantást hátra, hogy szemének retinájába beégjen a látvány.
Elmélázott. Ezt régen nem engedte volna meg magának. Az önmagukba feledkezés gyors halált jelentett volna neki, mint fejvadásznak. Az elgondolkodás luxus és halálos. Láss csodát, most is majdnem besikerült neki a halálos rész.
Pedig valahol a valóságot rejtő emlékeinek fátylán át megesküdött volna, hogy hallja a paták súlyos dübörgését. Mégsem ocsúdott fel. Csak akkor, amikor már ott kapálták a halálos ütés erejét hordozó paták a levegőt feje előtt.
Meglehet Ébennek köszönheti, hogy még él egyáltalán. Mert a fekete mén vad erővel rántotta meg gyeplőt szorító kezét. Épp akkor amikor azok a félelmetes lábak fájdalmas ütést mértek volna rá.
A szíve majd kiugrott torkán a riadalomtól.
Hiszen az előbb még emlékeinek mélyén tévelygett, aztán hirtelen huss... minden kép eltűnik és csak azok a félelmetesen közeli lábak, na meg az őt hátra rántó ló prüszkölése van valós világában.
Hiswa ösztönösen lapult be Ében forró nyakához, úgy kapaszkodott a gyeplőben.
Aztán már ott is állt előtte a hirtelen kissé sápadtnak és rémültnek tűnő myrte lány.
- Jól vagy? Nem esett bajod? *kérdezte tőle a myrte*
Hiswa előbb csak pislogott rá értetlen arccal. Valahonnan ismerősnek tűnt neki a lány. Valahonnan... De honnan is?
Most így hirtelen nem akart neki beugrani, pedig megesküdött volna rá, hogy még a neve is itt van valahol a nyelve hegyén.
- Semmi bajom.... Jól vagyok. Csak megijedtem kissé... Nem számítottam egy ágaskodó lóra az orrom előtt.
Még mindig azon agyalt, honnan is olyan ismerős.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Shannah Hamadrya
Megtévesztő
Shannah Hamadrya


Hozzászólások száma : 74
Age : 103
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Myrte nép
Beosztás: Illuzionista
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyHétf. Dec. 10 2012, 23:45

Gyors mozdulattal termett a riadtnak látszó elf előtt.
Egy pillanatra fel sem ismerte. Aztán ahogy közel lépett hozzá, és alaposabban szemügyre vette a lovától bajba kerültet, a megdöbbenés látványos formában ült ki arcára.
- Egek! Hiswa! *a névre persze nem mert volna megesküdni, de ha jól emlékezett, ezt a nevet mondta neki az elf kastélyban* - Halálra rémültem. Azt hittem, menten letapos a lovam. Ne haragudj, nem vettelek észre időben.
Pár másodpercig megakadt tekintete a nő hasán. Mintha az sem olyan volna, mint akkoriban volt. Legalábbis távolról sem tűnt kerekedőnek számára. Igaz, már régen volt az a maszkabál, amin a szép elf domborulatait rejtegetve igyekezett közöttük járni.
- Mi járatban voltál felénk, ha szabad érdeklődnöm?
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyHétf. Dec. 10 2012, 23:59

Az orra előtt megszólaló myrte lány szavai nyomán úgy kúsztak a vele kapcsolatos emlékei elméjébe, mint borostyán a házfalra.
~ Hát persze! Hogyan is feledkezhettem meg róla!? ~
- Shannah! Alig ismertelek meg így.... így kapálózó ló hátról. *az utóbbit csak arra szánta, hogy könnyedebbé váljon a helyzet mindkettőjük számára*
Majdnem mondott is valami ostoba indokot, amiért éppen erre bóklászott, ám eszébe villant, hogy annak idején sokat beszélt a lánynak arról, hogy ismeri a mesterét.
Így aztán - na meg annak tudatában, hogy a legközelebbi épület éppen a myrte mester háza - jobbnak látta, ha egy hihető ámbár nem túlzottan impozáns sztorival áll elő.
- Mitryas mesterrel volt dolgom. Elf úrnőm akaratát követve, diplomáciai kéréssel kellett a mesterhez fordulnom.
Nézett pár másodpercig a szemben állóra, s mivel nem látott arcán hitetlenségre utaló jeleket, hát folytatta tovább légből kapott meséjét.
- Utam céljáról azonban nem beszélhetek, azt tiltja az úrnőmhöz kötő hűségem.
Csak remélni tudta, hogy eléggé hihetően hangzott a kifogás arra, hogy miért nem mesél neki részleteket.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Shannah Hamadrya
Megtévesztő
Shannah Hamadrya


Hozzászólások száma : 74
Age : 103
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Myrte nép
Beosztás: Illuzionista
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Dec. 11 2012, 00:19

Szokatlannak tűnne számára a dolog, ha nem épp egy olyan nő mondta volna, aki felettébb sokat tudott Shannah családjáról és a myrte mester dolgairól. Erre bizonyságul szolgált neki legutóbbi beszélgetésük.
Ezért nem is lepte meg annyira, hogy az elf a mestertől van távozóban.
- Értem. Akkor azt hiszem, nem illik faggatnom téged a részletekről, pedig ismered a myrték kíváncsiságát. Képzeld el én most mennyire megveszek a gondolattól, hogy valami szokatlan dolog titokban marad előttem.
Vidám mosolya újra visszatért arcára mielőtt mondata feléig ért volna.
- Ami viszont érdekel még a hallottaktól is jobban. *bazsalyogva vetett egyértelmű pillantást a nő hasára* - Az remélem nem titok, hogy mikor és kinek is örvendhettél, ha ilyen szépen eltűnt a pocakod.
Szavai végén még egy kacsintást is megengedett magának. Elvégül emlékei szerint a vele szemközt álló elf egy kifejezetten jó humorérzékű teremtés.
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Dec. 11 2012, 00:46

Megnyugvás, hogy nem hajtja a lányt tovább a kíváncsiság. Azonban az új irányt vett beszélgetéshez sem fűlött igazán a foga.
Szótlanul nézte egy ideig lapos hasát, majd tekintetét a myrtére emelve megszólalt.
- Öröm nem adatott meg nekem. Sajnos az istenek más utat szántak nekem... nekünk...
És még csak nem is hazudott teljesen. Hiszen valós helyzet amit említ, igaz a gyermek nemlétezésére utal ezzel most. Pedig ő tudta a legjobban, hogy egy békés fogadóban alussza az igazak álmát gyermeke biztonságban dadája óvó szemei előtt.
Pedig akár nevet is mondhatott volna neki, vagy netán azt, hogy fia született. Mégsem jött szájára a szó, hogy valós dolgokat áruljon el.
Mint, ki attól fél, ha elárulja, elveszti azzal gyermekét. Csupán két hónap telt el azóta, hogy a mesterrel összefutott kastélyában, és azután alig egy hét csupán, hogy gyermeke a világra jövetel sürgetése mellett döntsön.
Ez van. Tudta, hogy életében ilyen nehéz helyzetben nem volt még, de sosem volt egy elveszett elf. Fejvadász múltja azért mégis ér annyit, hogy a jég hátán is megéljen.
Talán kissé túl fanyarra is sikerült kiábrándultságot utánzó mosolya, amit a lányra villantott, s ő úgy állt ott, mintha leforrázták volna. Mintha valóban elveszítette volna nagyon is élő és egészséges fiacskáját.
- Nehéz még a gondolata is, eképpen beszélni is nehéz róla. Ha nem sértelek meg vele, akkor inkább kerülném a történtek felelevenítését.
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Shannah Hamadrya
Megtévesztő
Shannah Hamadrya


Hozzászólások száma : 74
Age : 103
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Myrte nép
Beosztás: Illuzionista
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Dec. 11 2012, 00:55

Zavarba jött a hírtől. Hirtelen azt se tudta, merjen-e a lány szemébe nézni, vagy inkább kerülje szomorú pillantását. Végül mégis sikerült halkan kinyögnie pár szót.
- Nagyon sajnálom.... Nem tudtam.... Nem sejtettem...
Ha tudta volna, hogy szomorú dolgok történtek az elf életében inkább meg se kérdezte volna. Akkor miért érez most mégis lelkiismeret furdalást?
Pedig tisztában volt azzal, hogy neki bizony nem lehet köze a dologhoz.
Sajnálta Hiswát, és a gyermekét is. Egy anyának a legnagyobb fájdalom a gyermeke elvesztése. Nem saját tapasztalatból tudja de, élete nagy részében a szeme láttára tört össze lelkileg az anyja, ki sosem volt képes kiheverni legutolsó gyermekének elvesztését.
Bizonyára az elfek sokkal erősebbek lelkileg, ha Hiswa képes ennyire higgadt maradni fájdalma ellenére is.
Vissza az elejére Go down
Hiswa
Fejvadász - Lélekkutász
Fejvadász - Lélekkutász
Hiswa


Hozzászólások száma : 973
Age : 123
Hírnév : 53

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Boszorkány
Rang: Elf boszorkány

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Dec. 11 2012, 01:03

Szeretett volna mélyre ható csevegést folytatni a lánnyal a myrtékről, és legfőképp a mesterről, hogy tájékozódjon, mi is történt vele az elmúlt idő alatt.
Mégsem volt ez a megfelelő időpont erre a beszélgetésre. Hiszen eltervezte magában, hogy anélkül halad át a térkapun, hogy egyszer is visszanézne.... Hogy mindent elkövet azért, hogy kitörölje a férfit elméjéből, hol mindig, és mindig fel-felbukkan.
Nehéz szívvel hagyja maga mögött az a myrtét, ki élete szerelme volt és lesz is, mégis ideje lesz tovább indulnia.
- Semmi baj... Túlélem, mert muszáj túlélnem még a legborzalmasabb pillanatait is az életemnek.
Elnéző mosollyal ajkán nézett a lány sötét szemeibe.
~Mintha csak a mester szemeit látnám...~
De tudta, hogy sok myrtének nagyon is hasonló színű a szeme az ő legkedvesebb myrtéjének szemszínéhez.
- Legnagyobb sajnálatomra nem is igen folytathatjuk most tovább beszélgetésünket, mert fontos ügyben járok el, s úrnőm időre vár engem vissza színe elé. Szóval, ha megbocsájtasz Shannah...
Vissza az elejére Go down
https://evolyran.hungarianforum.net
Shannah Hamadrya
Megtévesztő
Shannah Hamadrya


Hozzászólások száma : 74
Age : 103
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Myrte nép
Beosztás: Illuzionista
Rang: Illúziómágus

13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu EmptyKedd Dec. 11 2012, 01:13

Sejtette, hogy valami hasonló reakcióra számíthat. Ő maga is hasonlóan cselekedne az elf helyében.
- Semmi baj Hiswa. Megértem. Nem is tartalak fel tovább, nehogy úrnőd a végén miattam haragudjon meg rád.
Igazából szerette volna megkérni, hogy jöjjön vele a mesterhez vissza, hiszen az ő útja éppen oda visz most, és szánjanak arra egy napot, hogy talán segítshessen neki vígaszt találni lelkileg. Még akkor is, ha csak addig tart a lelki nyugalom, míg barátok között lehet. Hiszen ha jól sejti, a nő barátnak számít a mester szemében.
Mégsem kért még csak hasonlót sem. Nem is illett. Meg valóban igaza volt a lánynak. Nem volt megfelelő az időpont na meg a hely sem egy ilyen találkozáshoz.
Talán lesz alkalmuk nem annyira sokára újra találkozni egymással. Remélte, hogy így lesz.
- Ha bármiben segíteni tudok neked, legyen az a mesterrel megtervezendő találkozás, akkor állok szolgálatodra és nagy örömmel leszek segítségedre bármi másban is.
Hát, utólag végig gondolva amiket most összehordott, hát bizony csoda volna, ha nem értené félre azt a találkozó szervezést a mesterrel.
~Pont úgy beszélek, mint egy kerítő.~
- Ez kissé furán hangzott vagy csak az én fülemnek volt az?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty
TémanyitásTárgy: Re: 13. Myrte föld kapuja - Térkapu   13. Myrte föld kapuja - Térkapu Empty

Vissza az elejére Go down
 
13. Myrte föld kapuja - Térkapu
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 1. Mágus föld kapuja - térkapu
» 13. Evolyran kapuja - térkapu
» 2. Fatholl kapuja - térkapu

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Osgiliadok földje - Myrte föld-
Ugrás: