EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 Nyugati-vég kapuja, és környéke

Go down 
+30
Raissa Cyron
Fate Nightmare
Annara
Armin Dewney
Richard Frigma
Etele Barlon
Cecília
Lucide
Rick Diamond
Kéla Jones
Declan-Clive Sword
Akira Pain
Casve
Christopher MCCallum
Celestin
Frandor
Aysha
Alex Morose
Akira Angel
Narwyn
Nibelon
Mendrago
Ofimys
Nemes Kressara
Eldar Ferrion
Dylon
Nexus
Avaia Eldsaye
Mesélő
34 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
SzerzőÜzenet
Richard Frigma
Könnyűlovas
Richard Frigma


Hozzászólások száma : 70
Age : 36
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyKedd Feb. 09 2010, 12:08

/Cecília és Rich játéka//

*Amikor Ceci megfogta Richi kezét,és érezte milyen hideg,szinte fagyos volt.De ez nem csoda,az idő olyan volt,mint egy fagyott hógolyó,ami jeges és hideg.Persze Richard nem is fázott,csupán a keze volt hideg.Ezért így válaszolt Cecinek:
-Nem fázok,tényleg édes vagy,hogy megkérded,de semmi komoly csak a kezem mindig hideg lesz,ha ..tudod...*itt mintha megakadt volna Rich lélegzete,de aztán tudta folytatni:
-szóval tudod Ceci,ez még régen történt,amikor kicsik voltunk.Volt egy nap,amikor csak úgy elkezdett fázni a kezem.Ez azért volt,mert aztán később kiderült,tehát azért volt,mert érzetem ,hogy valami rossz,vagy gonosz közeledik.És így is volt.*Majd megfogta a lány vállát,és belenézett a szemébe:
-De ne aggódj,nem lesz semmi baj!Nyugodj meg,kicsim.*Bíztatta szerelmét,miközben kicsit,mintha ő sem lenne teljesen biztos önmagában..!De csak nézte Cecit,nyugodt szemmel,és várta a válaszát.*
Vissza az elejére Go down
Casve
Erdőmester
Casve


Hozzászólások száma : 634
Age : 32
Hírnév : 15

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Gazdálkodó
Rang: Földműves

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyPént. Feb. 12 2010, 18:56

//Folyt. Dec-Cas//
*Kirohant hát a kapun és felsietett a barlangba. Csodálkozott, hogy se a sárkány, sem Chris nem volt sehol. *
~Ezek mégis hova tűntek? A városba nem jöhettek be, hisz találkoztam volna velük. Nem értem.~
*Casve szomorúan leült az ágyra és gondolkodott.*
~Viszont nekem mennem kell. Nem várhatok. Bár... olyan gonoszság lenne megint eltűnni. Lehet, hogy 5 perc és itt vannak. De lehet, hosszabb időre mentek el. De vajon mért távoztak? Viszont Clivet nem várakoztathatom meg.~
*Felállt, elő vett egy lapot és egy levélbe fogott.*
"Drága Chris! Ne haragudj, hogy megint el kellett mennem. Megígértem, hogy mindig veled maradok. Csak hát ne úgy alakultak a dolgok, ahogyan azt é gondoltam. Clive -Declan- elém állt és szépen kijelentette, hogy hazamegyünk. Vissza se akar jönni. Én meg nem akartam menni vele, de aztán rájöttem, hogy nekem is muszáj. Gondolj csak bele! Láthatom az igazi szüleimet! Egyszerre vagyok nagyon boldog és izgatott, na meg egyszerre nagyon is félek. Vajon olyan leszek számukra, ahogyan elképzeltek? Vajon nagyon boldogtalanok lesznek, hogy nem emlékszek rájuk? Gondolj bele. Minden élményemet, emlékemet, érzéseimet elfeledtem, ami hozzájuk kötött. Számomra ők csak idegenek. Meg is bántottam Cliveot, mondtam valami csúnyát neki. Hogy ők az ő szülei és nem az enyémek. Hát szépen leordította a fejemet, de már nagyon bánom, hogy ezt mondtam. De nem akarok regényt írni. Mondom az eshetőségeket. Valószínűleg Clive soha nem jön haza... Én mindenképp, de nem tudom, hogy mikor. Azt sem tudom, milyen hosszú az út. Lehet, hogy egy év, vagy több év múlva látjuk egymást újra. Talán csak hónapokról van szó. De mindent megteszek azért, hogy visszatérjek, mert nekem ez az otthonom, Evolyran. Valamint te! Na meg persze Celestin is. Remélem tudsz rám várni. Ne is próbálj keresni, mert még arról sincs fogalmam, hogy merre megyünk. Annyira sajnálom, hogy így alakultak a dolgok! Kérlek ne haragudj rám! És Declanra sem! Hisz igazából azért jött Evolyranba, hogy engem megtaláljon és hazavigyen. Hát megtalált, és hazavisz. Örökre csókollak!
Casve"
*Letette a tollat, a levelet egy asztalkára tette, rátett valami nehezebb tárgyat, hogy ne fújja el a szél, majd lemászott. Körbenézett, hátha látja valahol a sárkányt. Sehol senki. Sietve visszatért Declanhoz.*
Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyPént. Feb. 12 2010, 19:26

*Visszament hát a fogadóhoz elhozni a lovakat. Nem voltsemmi bajuk, türelmese vártak gazdájukra. Dec kiszabadította őket, majd száron vitte őket maga után, a kapuhoz és onnan túlra. Mármint ez volt a terve, de onnan, ahol az előbb beszélgetett Casvével, már látta igyekezni vissza a lányt. Megállt hát és szigorúan, sőt ellent mondást nem tűrőn nézett rá.*
-Ne is akarj kérlelni! Nem maradunk. Ráült a fekete csődörre, a fehér kancát pedig Casvének adta. Casve felült, majd elvágtáztak Chattal felé. Egész úton meg sem szólaltak. Chattalból meg a kikötőbe mentek, onnan pedig a hajóra. Végül megbékéltek egymással, mindketten megbeszélték a problémákat, majd arról beszéltek, hogy Casve hogy van Chrisszel, illetve Declan hogy van Seylával, illetve ki az az Aldo! Ugyanis most Casve szájából Declannak minden sokkal érthetőbb volt. Casve elmesélte neki minden kalandját a férfival kapcsolatban. Persze Dec kérdőre vonta a lányt, hogy mért nem szólt eddig erről a dologról, de a lány csak annyit mondott, hogy nem akarta idegesíteni ezzel a bátyját. Persze Declan ezek után eldöntötte, hogy ezt nem hagyja annyiban. Aldo meg akarja ölni Casvét. Bosszút akar állni a húgán. Ezt ő nem hagyhatja. Bár elvileg Seyla valamit elintézett, de elég homályosan beszélt. Jobb, ha a saját kezébe veszi a dolgokat. Otthon tutira kiképzi magát vámpírvadásszá. Nos akkor mégis vissza jön? Hmm... nem is akar erre gondolni. Reméli, hogy húgát ameddig csak lehet otthon tartja. Ha ő viszont hajthatatlan lesz és visszamegy Evolyranba, akkor ő kénytelen lesz utánamenni, hisz nem hagyhatja őt egyedül egy vámpírokkal teli birodalomban. Christ meg csak egy nagy gyereknek tartja, nem ismeri elég jól. Nem meri rábízni húgát. Tehát, ha Casvénak eszébe jutna visszajönni, ő biztos vele tartana. Vagy utána menne. De most a hajón a vizet nézi a férfi, és azon gondolkodik, hogy jaj de jó lesz otthon lenni!*
Vissza az elejére Go down
Fate Nightmare
Démonhívó
Démonhívó
Fate Nightmare


Hozzászólások száma : 11
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Darthar

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzomb. Márc. 20 2010, 12:32

*Aidát fúlyta ide a szél. Szó szerint. És pedig nem is ide tartott. Evolyranba tartott, és pontosabban a Tolmen erdőbe.* ~Ó, a francba! Nem ide akartam jönni! És most kivisz haza? Nane! Itt fogok örökre maradni?~ *Folytak a gondolatok a fejében. Elkezdett a bejárat felé menni, és egy nevet látott meg. Nyugati vég kapuja.* -Ááá! Segítség én nem akarok nyugaton lenni! Nekem Délen kéne lennem! *Kiálltozta, majd a végén leült egy kőre, és a kezével nagy fénycsóvákat kezdett dobálni.* -Legalább ezzel elütöm az időt! *Mondta magának, és egy félmosollyal feldobta a fénycsóvát az égbe. Kisebb, katica méretű tűzijátékot halytott végre magának, egy kis unalom űző programként.*
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzomb. Márc. 20 2010, 12:55

*Futólépésben haladt a távolban feltűnő kapu felé, már meszsiről ki lehetett venni a helyet jelző feliratokat. Épphogy kézbe kapta Elroanban a cuccait, most meg út közben, futva öltözik. Még jó, hogy a gatya le nem esik róla a kard súlyától. Most, hogy már időben van, lelassít, mert úgy is odaér időben, ahova kell. Gyorsan ugyan, de már sétál.Talán ebből is adódik, hogy felfigyel egy szikrázó kis jelenségre a kövek irányából. Ugyen nem akart időt vesztegetni, de... jól van na, a kiváncsisága megint győzött.
Nem lepődött meg, hogy egy töndért pillantott meg, mint "fényforrást".
Az viszont már meglepte, hogy a kicsi lény ismerős neki.*
Vissza az elejére Go down
Fate Nightmare
Démonhívó
Démonhívó
Fate Nightmare


Hozzászólások száma : 11
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Darthar

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzomb. Márc. 20 2010, 13:09

*Aida hirtelen megpillantott egy ifjú férfit. Gyorsan felkapta szivárványos szárnyait, és eloltotta a fényt.*
-Szia! Segítesz haza érnem? Esetleg sárkányon eltudsz vinni engem délre? Szívesen ki is fizetlek ha kell!
*Mondja folyamatossan a fiúnak, és egy utolsó mosollyal kacsint egyet.*
-Ó, Aida vagyok, fény tündér! Kérlek segíts! Én mondom az irányt! Természetessen a tündérek földjére! Vagy talán te úgy ismered a Valdák földje! Kérlek! légyszives! Naa! *Könyörög neki. még szép ,hogy könyörög. Ez pillanatnyilag az egyetlen menekvés számára.*
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzomb. Márc. 20 2010, 13:35

* Megmukkanni sem tud, annyira leköti őt, s saját magát is az apró lány. Be nem áll a szája. Ez valamiért mosolygásra készteti. Ami meg a tartalmát illeti a bezsédnek... hát... Csak a fejét tudja vakarni Tanácstalanságában.
De ahogy erre a kiscsajra éz... ahogy kinyörög... áhh, egyszer még az a lágy szíve viszi a sírba. Vagy a tündér. Egyszerűen nem tudja csak így itthagyni, amikor ilyen bociszemekkel néz rá, azzal az aranyos kis hangocskájával... De jobb lesz, ha egyelőre erről nem nyilvánít véleményt. Egyszer már learanyosozott egy tündért, és, hát, elég kellemetlen utóhatása volt...*
- Az én nevem Alex. -*nyújtja ki felé a kezét, hogy az könnyedén a tenyerére röppenhessen.*- Szívesen segítek neked, de sürgős behívóm érkezett Evolyranból. Az eligazítás után elviszleg, ahova szeretnéd, ha neked is jó. Szerintem maximum egy óra, tovább nem fog tartani.
Vissza az elejére Go down
Fate Nightmare
Démonhívó
Démonhívó
Fate Nightmare


Hozzászólások száma : 11
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Boszorkány
Rang: Darthar

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzomb. Márc. 20 2010, 14:06

*Aida szemében felcsillant a remény.*
-Köszönöm! Veled tartok! És akkor indulhatunk is!
*Mondja, majd ráül a fiúnak a vállára és várja, hogy mit csinálnak.*

//nem tudtam hosszabbat...kevés volt az ichletem xD)
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyVas. Márc. 21 2010, 12:21

* Azt hitte, ha a tündér elfogadja az ajánlatát, akkor majd kényelembe helyezve magát a tenyerén fog utazni. Eszerint tévedhetett, mert a csajszi boldogan reppen a vállára, s azt választja utazóhelyül. Oké, neki így is jó.
Mosolyogva húzza vissza kezét maga mellé, és kacsint a lányra.*
- Vigyázz, indulunk! Kapaszkodj!
* Megfordul a kapu irányába, és a lassú lépésből rövidesen futás lesz, hogy idejében odaérjenek a kívánt helyre.
Rövidesen el is tűnnek a kapuban.*

// Köszönöm a játékot! Smile //
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Márc. 25 2010, 17:42

Kéla Jones írta:
Alex Morose

* Úgy gondolkodott, hogy ennyi az izének. Egy jó nagy adag tűz. De nem. Ezek szerint nem egy közönséges lélekkel van dolguk. Annyi baj legyen... akkor másképp végez vele.*
~ Köszönöm Frandor. Innentől átveszem. Örülök, hogy jól vagy....~
* Azt nem élné túl, ha sárkánya elveszne. De nem fenyegeti őket komolyabb veszély. Még nem. Azonban ha ezt nem állítják meg... de ők úgy is meg fogják. Meg kell. Mert már irtó pipa. Csak egy kívánsága van: minél előbb legyen már vége ennek az őrült cirkusznak!
Int a lánynak, hogy maradjon ott a hol van, és az a kovácsra is vonatkozik. Bár, nem hiszi komolyan, hogy a csajszi komolyan fogja venni. Pontosan ez is történik. A lány kifut. Tudja, hogy ha most kilép ő is, nem kell támadásra számítania. Legfőképp neki. Szófal felegyenesedik, s kardját előhúzva előjön. Előzőleg sárkányvérbe mártotta a fegyverét. Igen, sárkányvérbe, méghozzá egy fertőzött sárkányéba. De már szemtől szemben állva kicsit más a helyzet... kénytelen elmosolyodni. És megszólalni.*
- Kéla, úgy tűnik a bestiád nem húzta sokáig abban a tojásban....
* Bizony, egy új kis sárkány. Kéláé. A tűz kikeltette. Jelenleg is ott mocorog Kéla félrehajított táskájában seggén a tojáshéjjal, valószínűleg. Már amikor előjött, akkor észrevette, annyira friss és tiszta még az aurája.*
* És ezzel tövig meríti a lény mellkasába a kardját. Nem sajnálja. Cseppet se.*
- Az én sárkányomat senki sem bántja! -*sziszegi fogai között*
* Mivel gyorsan támadt, a lénynek esélye sem volt. Semmi bevezetés. Minek? Éppen elég gondot okozott neki. A sárkányát nem is számolva. Ott előtte, a kardon szárad ki a teste, bőre berepedezik, mint akiből az összes folyadék eltávozott. Aztán egyszerűen porrá hullik. Kardja egyszeriben könnyűvé válik, már semmi sem akadályozza a mozgásban. A szél elintézi, hogy egy szem se maradjon belőle. És az idézéséből.*



Én Smile

*Alex is fel jött. kéla átgondolta mit is tegyen. Míg gondolkozott a fiumegszólalt. De ő is észre vette, szinte egyszerre. Gyorsan levette a táskáját, kivette és megnézte (persze legugolt). Aranyos vörös sárkány, mosolygott Kéla rá mondta neki hogy maradjon ott és elne menjen. Feláll, felegyenesedik. Látta hogy Alex támad, és az ellenfélnek annyi. Gondolta ő most az idézőt foglya támadni. Haragudott rá és hogy az új barátjának a sárkányát megtámadni, még viccből is rossz!
Reméli szótfogad és télleg nem megy el. Elövette a pálcáját és a falra emeli. Egy varázs igét mond el.*
-E muro cursos ades! *Erre a falból (mivel fával készült) indák jönnek, és az idézőre tekeredik. Az az árny elneveti magát
.
De most másabb a nevetése. Furcsa. Csak egy szót mond* -Jól csináltátok. *És kitör úgy egyszerűen. Felfedi magát, és egy tanács.* -Alex jól tanitottad, most már átveszük a tanítást. Kéla jól harcoltál.


* Az idézővel nem foglalkozik, simán elmegy mellette. Már nem okozhat nekik bántódást... Ahogy lehullt a kardja körül a varázs, már tudta. Különben is, a lány elintézi helyette. Mit ne mondjon, azok az indák... ügyes próbálkozás. De azért a fülét továbbra is rajta tartja és a szeme sárkányból figyeli, miközben ő letérdel az újonnan kikelt kis sárkány mellé. Vörös. Egy percbe is beletelik, hogy fel tudja idézni, mit tanult róluk....
Habár a tűz sárkányok nem gonoszak, rövid sértődéseik vannak és hevesek, ha feldühítik őket. Nem túl megértőek a sárkánymágia kezdőivel szemben, és nem segítenek, míg nem érzik úgy, hogy az ember hasonló erővel rendelkezik. Ámbár, ha bebizonyítod kiválóságod, a tűz sárkányok szerfelett hűséges barátok és sutba dobják arroganciájukat. A tűz sárkányok maguknak valók és nem igazán lépnek kapcsolatba másokkal, néha a saját fajukkal is durvák. Ragaszkodnak a területükhöz, versengők és nem kedvelik azt a lényt, aki gyengébb náluk. A sárkányvilág bikái, de ha ügyük van, kitartanak mellette.
Büszkék és nem nézik sokra a másikat, viszont tapasztaltak a harcmezőn és fizikailag a legerősebbek a sárkányok között. Hűségesek és bátrak.
Mindezt fejeljük meg Kélával, mint lovassal, társsal és"gazdival", és kapunk is egy kész sárkányt.
Hát... majd meglátjuk.*
- Kéla, örülnék, ha nem csak csevegnél... még dolgom van Elroanban, és lehet, hogy te is kellesz...
* Közben megcirógatja a kis sárkány fejét, és alaposabban szemügyre veszi a "bájait". *
Vissza az elejére Go down
Kéla Jones
Földmorzsoló
Kéla Jones


Hozzászólások száma : 43
Age : 31
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Mágus
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyKedd Ápr. 06 2010, 17:13

*A tanács azon tagja aki már eddig is velük volt oda ment Alexhez. Az akit Alex még csak észre sem akart venni, talán sértődésből, mert álcázta magát. Sokaknak roszúl esik, ha tesztelik, így értehtő, de nem őt, hanem Kélát tesztelték, ezért is ment oda az öreg Sárkánylovas Alexhez, és ekképen szólt hozzá, miközben rá teszi kezét a másik vállára.*
-Fiam. Tudom hogy ez nagy csalodás neked. De megkellett néznünk hogy mit tud a leány.most hogy tudjuk, érdemes a sárkánylovas posztra. De még tanulnia kell. Innentől átvesszük. *Megfordul és a lányhoz megy.*
-Leányom, ügyes voltál. Figyelj most reám. Az a nyaklánc nagy erőkkel van felruházva. Vigyázzál arra. Sokan fognak eljönni hogy elvegyék. Innentől tőlünk fogsz tanulni. Gyere velem megmutatóm a szobádat.
-Oké. Szia Alex! Majd találkozunk!



//Kösszönöm a játékot. jó volt. Remélem még írsz egy hsz-t.//


A hozzászólást Kéla Jones összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 14 2010, 20:21-kor.
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyHétf. Ápr. 12 2010, 16:53

// Bocsánat, kérhetném a hsz elejét egy kicsit bővebben? //
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Ápr. 22 2010, 17:05

//Időntúl Caius//

*Hogy nekem midig sikerül feldühítenem a mesteremet, és megtiltották, hogy elhagyjam Elroant. Nos, mivel éppen semmi más tervem nem volt, így nem tiltakoztam az ítélet ellen. Nem volt semmi kifogásom néhány nap pihenés és gyakorlatozás ellen. Alex egykedvűen vette tudomásul a helyzetet, és csak egy nagy szusszanással lefeküdt a helyére.
Nekem nem volt maradásom a falak között. Leoldottam a kardom, letettem az íjam és csak két rövid tőrt tartottam magamnál. Egyszerű sötétkék tunikát vettem fel, és fekete nadrágot. A hajam szabadom omlott a vállamra, most nem volt okom összefogni vagy akár szoros kontyba kényszeríteni a tincseimet.
Kellemes idő volt, a napsugarak melengették a bőrömet, ahogy a városban sétálgattam. Tavaszi szellő hozott felém mindenféle hangot és zajt. Elmosolyodtam. Régen volt már ilyen nyugodt napom, de én már közel sem voltam békés legbelül. Talán igaz, hogy a lovasok örökké nyugtalanok, de erre azért nem mertem volna fogadni. Születésem óta ilyen nyughatatlan voltam, és a helyzet az évekkel csak egyre rosszabb lett…bár ez is csak nézőpont kérdése volt.
Ahogy céltalanul sétálgattam felfedeztem egy ismerős arcot a mellettem elhaladók között. A férfi, akivel már kétszer is találkoztam. Nem felejtettem el az utolsó találkozásunkat, de ma jókedvem volt így mosolyogva biccentettem felé.*
- Üdvözlete Caius!
Vissza az elejére Go down
Caius Alec Snarknit
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Caius Alec Snarknit


Hozzászólások száma : 331
Age : 36
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Ápr. 22 2010, 17:19

//Raissa//

*Bizony megérkeztünk Jason-nel Elroan kapujához. Már dörzsölgetem a tenyerem, habár fogalmam sincs, hogyan is találja meg Chris egykori lakhelyét. Egy kicsit azért sajnálom, hogy ide kellett jönnöm, de valahogy nem bánatot érzek unokatestvérem elvesztéséért, hanem izgalmat, hogy beléphetek egy ilyen hires és hatalmas városba, ahol valószinű sok sárkányt és lovast láthatok majd. Habár a sárkányoknak nem örülök, mert úgy tudom, hogy tudnak a gondolataimba olvasni, ami nem igazán előnyös, hiszen elég sértő a róluk alkotott véleményem. De azért örülök hogy itt is tölthetek egy kis időt. A kapuban leszállok Jason-ról és kantárom vezetem magam után. Őt is lenyűgözi a hatalmas város, érzem rajta az idegességet. Ide-oda forgatja a fejét.*
-Ne félj pajtás. A sárkányok nem esznek meg *ugrattam a lovat, aki kissé mérgesen, de még mindig idegesen nézett rám. Megütögetem a nyakát, majd tovább haladok, mikor hallom, hogy egy női hang a nevemet kiáltja. Megállok és körbenézek, majd a tömegben, tőlünk pár méterre meglátok egy ismerős lányt. Ő is sárkánylovas. Raissa vagy hogy hivják. Remek. Legalább lesz egy idegenvezetőm itt. Elmosolyodom, majd Jason-t átkormányozva a tömegen Raissához lépünk.*
-Üdvözöllek Raissa! *köszöntöm a lányt kedvesen, habár az arcom komoly, a szemem viszont csillog. Nem valami kedvesen váltunk el egymástól, de őgy tűik, hogy ezt a lány már vagy elfelejtette, vagy épp nem akarja megmeliteni. Aminek örülök is.*
-Nem kérdezem meg, hogy mi járatban vagy itt. Inkább arról érdeklődnék, hogy meg tudnád mondani, hogy hol lakott Christopher MCCallum? *térek rá egyből a lényegre és Chris lakóhelye után érdeklődöm.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Ápr. 22 2010, 23:09

*Most valahogy másképpen viselkedett, de ugyanaz a férfi volt, aki…nos legutóbb nem éppen volt baráti az elválásunk. Azonban szeszélyes természetem, és ez néha azt is jelenti, hogy hajlandó vagyok túllépni kisebb-nagyobb nézeteltéréseken. Mondjuk ez közel sem azt jelenti, hogy mindent el is felejtek, de legalábbis is nem teszek semmit hirtelent és meggondolatlant.
Ahogy a lovával együtt odajött hozzám kicsit elkomolyodott az arcom, de nem volt bennem harag. Sokféle érzés kavargott bennem mostanában, és valahogy most egy sérelem felett érzet harag nem fért már meg mellettük.*
- Nem is lenne sok értelme, mivel itt élek. *Kíváncsian hallgattam végig, és bár hallottam már az általa említett nevet, de hogy merre lakott arról nincsenek pontos információim.*
- Halottam már ezt a nevet, de sajnos ennél többet nem igen tudok róla. *Vallom be egyszerűen. Bár ebben nem tudok segíteni, de a várost jól ismerem.*
- Bár azt nem tudom, hogy hol lakott, de azt talán igen, hogy ki az, aki tud válaszolni a kérdésedre. *Csak egy ajánlat volt részemről, hogy segítek neki. Nem volt semmi dolgom, a várost nem hagyhattam el és addig is elfoglalom magam. Minél kevesebb időm van gondolkodni mindenfélékről, annál jobb és biztonságosabb jelenleg.
Kíváncsian figyeltem Caiust, hogy vajon megint hanyag vállvonással leráz, talán még kapok egy lekicsinylő visszautasítást is…vagy ezúttal sikerül közös hangot találnunk. Tudtam, hogy előbb-utóbb megtalálná a barátja házát, de ketten lényegesen hamarabb járhatunk a dolog végére. Azonban nem voltam az a fajta, aki másokra erőszakolja személyét és segítségét. Ha kér belőle, hát segítek, de ha nem akkor tovább sétálok.*
Vissza az elejére Go down
Caius Alec Snarknit
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Caius Alec Snarknit


Hozzászólások száma : 331
Age : 36
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyKedd Ápr. 27 2010, 19:50

//Raissa/

*Most valóban kedvesebb vagyok. Na oké, ez túlzás, de minden esetre nem vagyok olyan bunkó és lenéz,mint múltkor. Nos, ennek oka is van, hiszen segítséget akarok Raissától. Amúgy még mindig nem igazán csípem a sárkánylovasokat, akik hátasokként használják a sárkányokat, de ezt itt Elroanba nem igazán hangoztatom. Így csak közel sétálok Raissához, akiről kiderül, hogy itt lakik. Persze ezt sejtettem is, viszont Chris lakhelyéről nem tud semmit. Kissé csalódottan sóhajtok majd végig nézek a városon. Megpillantok egy fogadót, mikor Raissa felajánlja a segítségét. Belenézek a lány szemébe, majd bólintok.*
-Köszönöm! Hallgatom a javaslatodat! *jelentem ki és várom, hogy a lány reagáljon. Majd eszembe jut egy fontos momentum: hol van a lánysárkánya.*
-Hol van a sárkányod? Vagy ők nem jöhetnek be ide? *nézek ismét körbe és valóban nem látok sárkányt. Itt. Attól persze járkálhat a városba valahol máshol sárkány. Raissára pillantok ismét és várakozóan nézek rá, mind a válasz, mind az indulás miatt.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyKedd Ápr. 27 2010, 21:39

Nem szavaztam teljes bizalmat a férfinak. Nem voltam az a típus, aki könnyedén elfelejtette, ha egyszer már rosszul szerepeltek előttem…és neki egészen rosszul sikerült. Alexander és én egyek vagyunk, és egyikünk se szerette, ha mindenféle alá-fölérendeltségi viszonyt magyaráztak bele a lovasok és a sárkányok együttműködésébe.
Láttam rajta, hogy ma nem nagyon kell számítanom szúrós megjegyzésre, és ez nem is meglepő, hiszen most szüksége van a helyismeretemre. Álltam Caius tekintetét, magabiztosan és egy picike pimaszsággal a szememben.
-A közelben van egy ívó, ott biztosan találunk valakit, aki egy italért szívesen mesél majd a barátod házáról, és hogy merre is találjuk meg. *Egyszerű terv, de már megtanultam, hogy az egyszerű dolgok általában sokkal jobban működnek, mint a túlbonyolított tervek.*
-Alexander a szobánkban pihen. *Nem éreztem szükségét, hogy többet mondjak ennél.*
-Nos? Indulhatunk? Egyébként miért keresed a barátod házát?
Vissza az elejére Go down
Caius Alec Snarknit
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Caius Alec Snarknit


Hozzászólások száma : 331
Age : 36
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzer. Ápr. 28 2010, 17:51

*Valóban nem jó egyből megbizni senkiben, én sem teszem ezt. Nagyon kevés embert fogadok be teljesen a szivembe, talán Chris volt az egyetlen, de őt sem fogadtam be teljesen, hiszen nem voltunk egyformák. De most sajnos muszáj a lányra hagyatkoznom, hiszen sem én, sem Jason nem ismeri ezt a várost, ami elég nagynak tűnik. Végül Raissa közli, hogy a közelben van egy ivó, ahol bizonyára szivesen segitenek. Bólintok egyet, hiszen én is valami ilyesfajta megoldásra gondoltam.*
-Nos, akkor vezess! *jelentem ki, kissé parancsolóbb hangnemben, mint ahogy akartam, igy - hogy elfedjem a hangom élét - kinyújtom a kezemet, jelezve a lánynak, hogy csak utána és egy picit meg is hajolok. Majd ha Raissa elindul, természetesen Jason-nel, követem. A lány sárkányáról kérdezek, inkább elővigyázatosságból, mint kiváncsiságból. Kiderül, hogy a szobájukba pihen. Ezt kicsit értelmetlennek érzem.Körbenézek, de igazából nem sok akkora házat látok, ahova beférne egy sárkány is. Igy kissé felvont szemöldökkel és értetlen arccal fordulok a lányhoz.*
-Ezekben a házakban elférnek a sárkányaitok? Vagy hol laktok? *kérdezem értetlenül, majd ismét körbenézek. Ahogy sétálok, végignézek az embereken is. Majd a kérdésre Raissára pillantok.*
-Kiváncsi vagyok, hogy hol éltek *jön az egyszerű válasz. Konkrét dolgot nem tudnék mondani, de mivel Casve-ra úgyis várnom kell, hát elhatároztam hogy körbenézek ott, ahol Chris élt.*
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Ápr. 29 2010, 17:39

Hajszál híján sikerült elrontani Caiusnak a jó kezdést. Nem tűrtem jól, ha valaki parancsolgatni akart nekem, főleg ha azt olyan hangnemben tette meg, ami védekező állásba kényszerített. A férfi még időben korrigált, így végül csak kicsivel hűvösebb mosollyal biccentettem és elindultam az ivó felé. Jól ismerem a kocsmárost, hiszen nem egyszer jártam már itt hol információért, hol csak egy kicsit eltűnni minden elől.
Caius kérdése logikus ugyan, de akkor is mosolyt csal az ajkamra. Való igaz, hogy ezek a kis házak nem volnának képesek befogadni egy olyan hatalmas lényt, mint Alexander. Kezemmel a fellegvár felé intek.
-Odafönt lakunk. A barlangok elég nagyok, hogy kényelmes otthont adjanak nekünk. *Nem említem külön magam és külön Alexandert, nekem úgy természetes, hogy „mi”, hiszen hosszú évek óta vagyunk együtt és együtt is maradunk, míg csak egyikünk meg nem hal. Kellemetlen borzongás futott végig a hátamon, de nem vettem tudomást róla.*
-Gyere! *Azzal beléptem az ivóba. Mosolyogva intettem Robnak, a kocsmárosnak és a pulthoz sétáltam. Tudtam, hogy Caius követni fog, ha valóban meg akarta találni a barátját, akkor nem tehetett mást.*
Vissza az elejére Go down
Caius Alec Snarknit
Tűzlobbantó
Tűzlobbantó
Caius Alec Snarknit


Hozzászólások száma : 331
Age : 36
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Varázsló
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Ápr. 29 2010, 18:32

//Raissa//

*Nem voltam valami kedves és illemtudó, de hát ezt ne is várja senki tőlem, főleg ne egy nővel szemben. Nem igazán tisztelem a szebbik nemet, hiszen mindig is a férfiak leszek és voltak is az erősebbek, akkor miért is kellene tisztelni a nőket? De ez most nem tartozik ide, hiszen nem erről csevegünk. Valóban kicsit parancsolóra sikeredett a hangom, de hát ez van. végül is miért használjak más hangnemet egy nővel szemben? De egy apró kis villanást látok Raissa szemébe, igy kissé kedvesebbre veszem a figurát és egy gesztussal máris nincs olyan parancs élő a mondatnak. Úgy tűnik, hogy a lány is igy gondolja, hiszen csak egy aprót mosolyog és mutatja is az utt. Miközben elindulunk egy kérdést teszek fel, miszerint hol is élnek a sárkányok. Én is észreveszem, hogy Raissa a sárkányáról nem egyes számban beszél, hanem "mi" szavakat használ és T/1-t. Erre csak fintorgot egyet és megsimitom Jason orrát. Végül Raissa válaszából megtudom, hogy bizony barlangban élnek a sárkányok és a sárkánylovasok. Vagyis "ők". Ismét fintorgok egyet. Feltennék egy pár kérdést, ami hirtelen megfogalmazódott bennem, miszerint: elférnek ketten egy barlangban? Nem rossz sziklákon aludni? Nem büdös egy sárkány? Nem horkol és nem hord oda kajamaradékot? De aztán úgy vélem, hogy ezeket inkább megtartom magamnak, mert igy is teljes az életemet, ezek a válaszok nélkül is. Na meg ahogy belegondolok ez nem csak a sárkányokra, de az emberekre is igaz. Igy csendben követem a lányt. Majd végül lassan oda is érünk a fogadóhoz. Jason-t kikötöm az ajtó mellé.*
-Sietek Haver!*simitom meg az oldalát a lónak, majd Raissa mögött belépek a fogadóba. Nem sok ember van bent és egy sárkány fejét is meglátom az egyik ablakban. Ismét fintorgok egyet, majd biccentek a sárkány felé, aki csak a szemét villantja meg. A Lovasa - véleményem szerint legalábbis - el van foglalva az ebédjével, igy nem igazán foglakozik velem. Tekintetemmel Raissát keresem és mikor meglátom a pultnál, odasétálok hozzá. A fogadósra nézek.*
-Üdv! Christopher MCCallum és Celestin barlangját ~Jesszus, de hülyén hangzik!~ keresem. Meg tudnád mondani, hol találom? *nézek jelentőség teljesen a férfi szemébe, majd várok a válaszra. Rob - a kocsmáros egy poharat törölgetve köszönti Raissát, majd rám elemi a szemét. Egy ideig csak szemezünk, majd leteszi a poharat.*
-Ki keresi őket? Ismerem Chris-t, de már régen nem jártak erre*kérdezi és jelenti ki Rob, a kocsmáros. Mélyen a szemébe nézek.*
~Szegény pára. Ha tudná, hogy Chrisék már nem is fognak soa ide betérni...~*gondolom, majd sóhajtok egyet.*
-Christopher unokafivére vagyok és fontos lenne megtudnom, hogy hol éltek*válaszolok és észre sem veszem, hogy múlt időt használtam. Rob, a kocsmáros viszont igen. Kimeredt szemmel néz rám és lehajtja a fejét.*
-Részvétem... *suttogja, majd kinéz az ablakon.*
-A harmadik sor barlangból övék volt a 4. barlang. Ha minden igaz, ki is van irva... *motyogja a kocsmáros, majd int Raissának, és a poharat törölgetve hátramegy a konyhába. A pultra pillantok, majd a lányra nézek.*
-Elkisérsz?
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyVas. Május 02 2010, 14:40

// Kéla//

* Csak a sárkányra figyelt. Nem érdekelte különösebben a tanácstag. Nap mint nap láthatja a képét, semmi kedve most vizslatni. Mindenki azt csinál amit akar, és akkor tűnik el szem elől, amikor kedve szottyan hozzá, nemdebár?! Az egyetlen bökkenő az, hogy olykor-olykor egy más kedve ellen tesznek. Végtelenül unja már az erőfitogtatást, és ezeket a véletlenszerű erőpróbákat. Kár a kiscsajért, már kezdte megkedvelni. Még halvány lila gőze sincs róla, mibe csöppent bele. De ő is csak ember... istenigazából a sárkány miatt aggódik. Emiatt a szép, életerős, (és talán túl kedves) sárkányért, A természete már most túl bizalmas ahhoz, hogy a fajához tartozzon.
Nem szereti, ha hozzá érnek. Mégis kénytelen elviselni a tag kezét a vállá, ha nem akarja vérig sérteni. Az pedig sem rá nézve, sem pedig Frandorra nem volna jó hatással... Csak egykedvűen vállat von. Felőle aztán fel is fordulhatnak. Bocs, ilyen a kedve. Vagy csak Frandor érzései túl intenzívek? Fene tudja.
Szomorúan néz a távozó páros után. Kéla túl fel van dobva ahhoz, hogy bármire is figyeljen magán kívül. Na tessék. Így legyen belőle lovas. Most született a sárkánya, és még egy pillantásra sem méltatja. Kész, náluk ezzel lejáratta magát. Szigorú? Ki, ő?!
Tehát itt maradtak egyedül, nyakukon egy dinnyényi sárkánnyal. Na ne. Már megint csak a kötelességek. Bár nem csak ezért kapja ölbe a "fiókát", pattan fel vele Frandor hátára, és nem hagyja ott a rommá vált épületben. Egyszerűen nincs szíve hozzá, hogy itt hagyja.*
- Na kisöreg, most repülsz először. Lehetőleg próbálj meg nem összekarmolni, oké? -*mondja az értelmes szemekbe meredve.
~ Indulhatunk Frandor. Először szállítsuk le a sárkucit az oviba, aztán kijár nekünk egy kis kikapcsolódás....*vigyorog*... már ha benne vagy.1
* S azzal a levegőbe lendülnek.*
- Felkeltetted az érdeklődésem. Kíváncsi leszek, mi jön ki belőled. ... -*néz a kissárkányra, és gondol egy merészet*- ... Igen, ez lesz az! Kihívás. Ez vagy te. Bravade.


//Moderálva - Caius//
Vissza az elejére Go down
Raissa Cyron
Lovasíjász
Raissa Cyron


Hozzászólások száma : 117
Hírnév : 9

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyHétf. Május 03 2010, 19:51

//Caius//

Nem vagyok éppen oda az ifjú mágus viselkedéséért, de már bőven volt időm hozzászokni, hogy egyes férfiak nemes egyszerűséggel semmibe vették a nőket. Dühített ugyan, de kárpótolt az arckifejezésük, mikor a sisakomat levéve rádöbbentem őket, hogy a megmentőjük egy női sárkánylovas volt. Már régen nem zavartattam magam…anyámtól megtanultam, hogy vannak dolgok az életben, amiről egyszerűbb nem tudomást venni, hiszen úgy sem lehet változtatni rajta…persze azért szeretnem sem kell.
Elmosolyodom, amikor meglátom az ablakon át Samsont. A hatalmas sárkánnyal már többször beszélgettem, de a lovasát Rorant nem nagyon ismertem. Illendően fejet hajtottam a nehézlovas felé, majd visszafordultam Rob és Caius felé. Figyelmesen hallgatom Caiust, ahogy Robbal beszélget. Bár Christopher neve nem mondott sokat, de Celestint ismertem még a kiképzésem kezdetéről. Néhányszor találkoztunk, és így már azt is tudtam, hogy melyik lovast is keresi olyan kitartóan Caius.
Rob kérdése jogos volt. Errefelé nem egykönnyen adtak ki információkat a lovasokról vagy a sárkányokról. Caius nem vette észre, hogy a válasz előtt Rob felém tekintett, és csak azután felelt, hogy egy apró biccentéssel jeleztem neki. A bizalmatlanság az idegenekkel szemben érthető volt, és nem is éppen új keletű.
Nem kerüli el az én figyelmemet sem a múlt idő. Többen vagyunk, mint azt az ellenségeink szeretnék, de minden veszteség teherként nehezedik ránk. Kihúzom a hajamban lévő csatot, mire leomlok a hajam. A kibontott haj a gyász jele, ezt megőriztük a múlt szokásai közül. A szemem sarkából látom, ahogy Roran is fél kézzel kioldja a haját összefogó bőrszalagot. Rob után pillantok, ismerem a fájdalmát és a veszteségét, így nem hívom vissza. Amikor Caius felém fordul, és megkérdezi, hogy vele tartok e csak bólintok. Akármilyen is legyen egy lovas fontos volt neki valami okból, talán valóban az unokafivére volt, de nekem ennyi elég.
Biccentek Samson és Roran felé, majd az ajtóhoz lépek, és ismét kilépek az utcára. Bevárom Caiust, majd csendesen indulok el a megadott irányba. Nem kezdek szánakozni, az nem én volnék. Életemben eddig csak apám sírja mellett sírtam, de akkor is csak hangtalanul hullattam a könnyeimet.”A gyásznak nem kell hangosnak lenni, csak őszintének.” így mondta anyám.
Vissza az elejére Go down
Bravade

Bravade


Hozzászólások száma : 3
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyPént. Jún. 18 2010, 12:29

//Alex, Kéla//

*Ahogy kibújok a tojásból, már érzem, hogy a Lovasom valahol a közelben van. Érzem a jelenlétét és az elméjének a hullámait. De tudom, hogy ő még nem érez engem. Még nem tudja, hogy mi egymáshoz tartozunk. Megpróbálok kapcsolatban lépni vele, de nem sikerül. Hova visznek? El tőle? Érzem, ahogy egyre csak távolodunk, majd valaki felvesz. Egy sárkánylovas. Érzem, hogy az elméje már fejlett, hiszen neki is van egy sárkánya. És persze a sárkányt is érzem. Mivel benne bízok meg a legjobban, így őt keresem a tekintetemmel, majd az elmémmel is.*
~Frandor? Mit csináltok Velem?~*teszem fel az elméjében a kérdést. Hangom nyugtalan és félek. Félek, mert nem tudom, hogy hova visznek és a lovasom, Kéla is eltűnőben van. Nem akarok tőle elszakadni, de már messze van, elment. Úgy tűnik, hogy a férfi, Alex, Frandor lovasa felvesz és repülni visznek engem. Félek. Tudom, hogy nem kellene, mégis félek. Mikor felülünk a sárkányra, kíváncsian nézek körbe, majd tekintetem találkozik Alexéval. A férfi szól is hozzám, de én elfordítom a fejem. Nem akarok egy másik lovassal kapcsolatba kerülni és ezt Frandornak is elmondom, habár csak gondolatban. Nem tudom, hogy fog reagálni a sárkány erre, de nem is érdekel. Én a saját lovasomat akarom! Habár nem tudom, hogy hol van és hova viszik, na meg hogy mikor látom újra, a szívemben érzem, hogy ő az, akivel együtt fogok lenni hamarosan. Nézelődni kezdek, majd mikor Alex ismét hozzám szól, most ránézek. Kíváncsian vizsgálom meg a férfi arcát és izmos testét. Majd a nevemet mondja. Elmosolyodom, habár ez emberi szemmel nem látszódik.*
~Kihívás. Ez tetszik~*gondolom és ízlelgetem a nevemet. Többször kimondom magamban és vigyorgok. Igen, határozottan tetszik. Végül felszállunk és repülünk. Kicsimpaszkodom Alex kezéből, habár félő, hogy kiesek onnan. Mégis látni akarom a világot olyan magasról, ahonnan lassan én is szárnyalhatok.*
~Nehéz repülni?~*kérdezem Frandor-tól, habár nem tudom, hogy hall-e és repülés közben tud-e válaszolni.*
Vissza az elejére Go down
Kéla Jones
Földmorzsoló
Kéla Jones


Hozzászólások száma : 43
Age : 31
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Mágus
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyPént. Jún. 18 2010, 13:14

*Vidáman beszélgett a tanácsosokkal, elmondja hogy mennyire szeretne lenni sárkánylovas. Mi elött túl-túl messzire mennének, illedelmesen mondja hogy a sárkányáért vissza szalad. Eddig azért nem ment mert nem akarta megsérteni őket. Szóval vissza rohant, és nézte hol lehet. Nem látta.*
- Neeeeeeee! Hol lehetsz? Sárkányom.
* Nyugtan lett. Minden hová tekintett. Egyszer csak meglátta az égen, de Alexel és Frandorral. Torka szakatából kiáltott*
-Alex! Hozd vissza a kicsi sárkányomat. Ő az enyém. Én nevelgettem. Én gondoztam. Én voltam vele. Én vigyáztam rá. Ő az enyém.
*Nagyon vissza akarta kapni. Nem tudta hogy hallotta-e vagy nem. Annyira kiálltott hogy a torka is bele fájdult.
~Vissza szeretném kapni. Nem tudom mi lesz velem ha elveszítem. Ha nem látom többé. Nem! Nem! Ez nem történhet meg.

Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzer. Júl. 14 2010, 19:23

* Szinte megszakad a szíve a kis sárkányért. Néha, mint ebben a pillanatban is, nagyon tudja utálni az úgynevezett "munkáját". Tudja, hogy most Frandor sem érezhet másképp... ha máshogy nem is, de biztos átragadnak rá az ő érzelmei. Szegény sárkucim. és szegény kis sárkuci. Tudja, hogy Frandornál fog menedéket keresni a magány elől. Mert az a bizonyos "bevésődés", ahogy ő nevezi, ennél a sárkánynál már most, a legelején megtörtént Kélával. Ők, Frandorral csak jóval később találtak egymásra... vagyis, Frandor talált rá, mivelhogy jóval idősebb nála a sárkánya. Nem mintha ez látszania.... mindig is ő volt a felelősségteljesebb... abban az esetben, ha kellett. Ha nem, akkor benne van minden... rosszban. Attól függ, milyen szemszögből nézzük.
De most hagyjuk ezt, nem róluk van szó. Mert itt, vagyis ott van Bravade és Kéla. Akiknek ki kell alakítaniuk egy köteléket. És neki az a dolga, hoyg ezt olyan mértékben megnehezítse, ahogy tudja... Magyarul, a sárkányt elviszi "oviba", és Frandor gondjaira bízza. Ajajj, itt lesznek problémák... érdekes, hogy az ilyen tanórák után Frandor gondosan elzárja előle az emlékeit. De a végeredmény számít csak: az újonc hüllő ahogy vesszük sértetlen, és mikor egymásra talál a lovasával, olyan kötelék alakul ki közöttük, ami felfoghatatlanul erős, és bármit kiáll már. De ezt el kell érni. Méghozzá olyan módon, hogy most megacélozza magát, Bravade-t leszállítja a felügyelőkhöz, Frandor visszaviszi őt Kélához, majd visszaröppen tanító bácsinak. meglehetősen felelőtlen tanító bácsinak, de ez mellékes... őt így kell szeretni, sőt, így lehet szeretni. Szóval, Bravadéval ők felfedező útra indulnak. Kélának pedig az a feladata, hogy a nyomára bukkanjon. természetesen ő végig ott lesz mellette, és minden lépését figyeli, óvja, tanítja. De nem segíthet neki, ez a szabály.
Óvatosan visszahúzza a biztonságba a szökni készülő pici sárkányt, miközben Frandor felvázolja neki, hogy mi vár rá... és az ő drága sárkányának köszönhetően pillanatok alatt már egy messzi földön, a táborhelyen vagyunk. Alighogy a sárkányt rábízzák egy idős, és hatalmas tüskés szárnyú sárkányra, már vissza is röppennek mi Elroanba, Kélához. Út közben megosztja Frandorral aggályait és... hálát ad az égnek, hogy az ő kapcsolatuk kibír bármilyen távolságot, így bármikor kapcsolatba tud vele lépni.
Már vissza is értek. A fő téren leugrik a sárkánya hátáról, még egyszer végigsimít pikkelyes orrán, és búcsút is int neki. És fiygeli, mint távolodik tőle sárkánya méretes hátsója.*
Vissza az elejére Go down
Bravade

Bravade


Hozzászólások száma : 3
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép:
Beosztás:
Rang:

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyVas. Aug. 15 2010, 19:19

//Frandor//

*Alex letesz Frandor hátára, ő maga pedig leszáll a város főterén. Indulnék utána, de nem teszem, hiszen Frandor már a magasba is lendül és nem szeretnék leesni. Ennyi eszem azért nekem is van. Nem tudom, hogy hova visznek és miért, de érzem, hogy a kapocs Lovasom és köztem még rettentő gyenge és hamarosan el is szakad, ahogy Frandor felszáll a levegőbe. Szomorúság és depresszió terül szét a lelkemben, hiszen nem akarom, hogy egy méterrel is távolabb legyek Lovasomtól. De sajnos most már nem tehetek mást, hiszen fent szárnyalunk a levegőben. Csak remélem, hogy a Lovasommal nem lesz semmi baj. Frandorra pillantok és sóhajtok egyet.*
~Hova viszel, Frandor? És a Lovasom miért nem jöhetett velünk? ~*kérdezem gondolatban a sárkánytól és csak remélni tudom, hogy valami jó helyre kerülök és hogy választ is kapok. És hogy egyre még láthatom és érezhetem a Lovasomat.*
Vissza az elejére Go down
Kéla Jones
Földmorzsoló
Kéla Jones


Hozzászólások száma : 43
Age : 31
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Mágus
Rang: Elemi mágus

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyCsüt. Aug. 26 2010, 09:33

*Aggódóan néz a sárkánykája felé, vajón mi lesz? Egyszer csak látja, jön felléje, és egyre jobban megkönnyebül. Alex leugrik Frandorról. Frandor elrepül, Bravadel messze-messze.
Kéla búsan néz Bravade után. Oda megy Alexhez, nagyon-nagyon dühösen.*
-Alex mért vitted el a sárkányomat? Hogy tehetsz ilyet?
*Feszülten beszél a fiúval, hogy értse meg, hogy kell neki a sárkánya. Hisz ő nagyon szereti sárkánykáját. Mikor kikelt, egyből el is veszik tőle. Milyen dolog ez?
Vissza az elejére Go down
Alex Morose

Alex Morose


Hozzászólások száma : 188
Age : 174
Hírnév : 10

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Elit harcos

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptySzomb. Aug. 28 2010, 15:57

* Kéla felé fordul és keményen, határozottan a szemébe néz. Nem, nincs most helye érzelgősségnek. *
- Jól figyel mit mondok, mert nem fogom többször elismételni. És ez az elkövetkező időkre is igaz. Rajtad áll minden, én nem segíthetek. De támogatlak, és ott leszek melletted, amikor kell. Bravade és te szét lettetek választva. Az ok az, hogy fiatal a kapcsolat, minden értelemben. Te egy ifjú lovas vagy, és ami a legfontosabb: a sárkányod is csak most kelt ki. Nincsenek tapasztalataitok. Bravadét ki kell tanítani. Neked sem lesz könnyű dolgod: a sárkányod nyomára kell bukkannod, és közben ki kell alakítanotok a köteléket. Csak így boldogulhattok majd sárkány-lovasként.
* Végül azért enyhültebben elmosolyodik, és összeborzolja Kéla haját.*
- Fel a fejjel kiscsaj! Ne engedj utat a rossz gondolatoknak. Menni fog minden, mint a karikacsapás. Ha igazam lesz, kitűnő páros lesz a tiétek. Márpedig nekem igazam szokott lenni... -*kacsint rá a lányra .*
Vissza az elejére Go down
Declan-Clive Sword
Vadász
Declan-Clive Sword


Hozzászólások száma : 340
Age : 38
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Talpas

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyPént. Okt. 08 2010, 18:37

*Természetesen másnap reggeli után az volt az első dolga, hogy felugrott lovára és Elroanba száguldott. Már tudta egyedül az utat, nem volt szüksége segítő társra. Késő délután ért csak oda. Bement a városba és végignézte a fogadókat, vajon ott van-e Casve. De sehol nem volt. Megkérdezte, hol lakott Chris. Megmondták, valamelyik barlang oduban. Egy harmadik azt is meg tudta mondani, melyikben. Declan rögtön odament, felment és körbenézett. Be volt ágyazva. De Casve és egy árva lélek sem volt ott.*
~Vajon hol lehet? Talán visszament a Tolmenbe? Vagy talán... nem is gondolhatok erre! Biztosan jól van!~
*Felült hát lovára és száguldott Evolyranba a jól ismert fogadóba. Most már elég dühös volt.*
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 EmptyVas. Okt. 10 2010, 00:04

* Szállj Aeron, amilyen sebesen csak tudsz!
A madárkám biztos nem haragszik meg, hogy egy kicsit belemásztam a fejébe. Vészhelyzet, extra S.O.S. riadó van készülőben. És a segítségnek valahol a városban kell lennie, méghozzá egy olyan személyben, aki száz százalékig érdekelt egy bizonyos békében. Pedig még azt sem tudom, kivel állok szemben. Csak azt, hogy ki kell deríteni, és én (mivel vészhelyzetben vagyok, kérem szépen) jelenleg nem vagyok a top-on. De senki ne kívánjon engem az ellenségének. Mert ha én valakire pipa leszek, ott kő kövön nem marad, és a békének annyi. Vámpírosan purcantom ki a fegyverszünetet.
Valami soha nem változik.
Csak Cecília. És nagyon remélem, hogy a vadonatújan hosszú lábaival semmi perc alatt odaér majd, ahová kell. Nem mintha én tudnám, merrefelé kerültem bajba. Sebaj. Aeron megtalálja őt, és hozzám is el tudja vezetni.
Tudom, a tollas most kezd zuhanórepülésbe valahol a város felett, és az utolsó pillanatban bontja ki szárnyait a talaj felett. Éles vijjogással adja tudtára a célszemélynek: megérkezett. Még az is érzem, amint a vámpír főladysége vállába vájnak a karmai és hófehér haját kezdi csipkedni a csőrével, miszerint tessék rá figyelni.
Aztán már magasba is lebben, és pár figyelmeztető kört ró le felette, majd arca mellett édes-suttogó-szellőként súgja azokat az adatokat, melyekkel megajándékoztam. Eszerint sürgős találkánk lesz, még a közeljövőben, a sötét oromban. Baj készülődik, és most (is)"közülünk" fúj. Ezúttal nem tudjuk elintézni egy ággyal. És szedje a lábait, ahogy csak tudja. Pár óra múlva Aeron eljön érte.
Nem más hívja, mint én.
Megjelenhettem volna személyesen is. Sejtelmesen, ködfátyol vonva magam köré, csuklyás-csizmásan, délibábosan. Elnézést, de elfoglalt vagyok. Lefoglal, hogy életben maradjak.
Mert ha nem tudná valaki, a vámpírok is meg tudnak halni. De még hogy! Csak ezt nem kell senkinek az orrára kötni. Nem vagyok a magam ellensége. Ezt Aeron is tudja, éppen ezért engedett nekem. Mert ha egyetlen drága gazdája szörnyethal, akkor bizony ő is követi. Bárhová. Ergo, ő sem ellensége magának. Amint elvégezte a feladatát, szélsebesen tűnik el az éjszakában - hozzám.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Nyugati-vég kapuja, és környéke - Page 13 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Nyugati-vég kapuja, és környéke
Vissza az elejére 
13 / 14 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» 01 - Ywel kapuja
» 1. Norlän kapuja - térkapu
» 07 - Ywel teleport kapuja

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Evolyrani Birodalom :: Elroan - A sárkánylovasok fellegvára-
Ugrás: