EVOLYRAN

HomeCalendarGy.I.K.CsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Nyugati-vég kapuja, és környéke

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
SzerzőÜzenet
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Hozzászólások száma : 218
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Sárkánylovasok
Beosztás: Harcos
Rang: Felderítő

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Hétf. Aug. 03 2009, 12:39

*Hirtelen egy szélfuvallat kitépi az ember kezéből a tollat és kirepiti az ablakon. Az öregember felpattan és az ablakhoz rohan. Christopher is meglepődik, hiszen minden olyan gyorsan történt. Csak arra lesz figyelmes, hogy a csirke megérkezik az asztalra, az öreg ember meg üvöltözik.*
-Ne! Fernand! Nee!! – kiáltja, majd kirohan a fogadó elé. Chris is felpattan és az öregember után rohan. Látja, hogy Celestin fent fekszik az egyik sziklán. Összevonja a szemöldökét és a sárkányra néz.*
~legalább nem a fogadó ajtaja előtt ült le...~*motyogja magában Chris. Ahogy rápillant az öregemberre, látja, hogy Celestint nézi. Vagy legalábbis arrafelé.*
~Megőrült? Azt hiszi, Celestin az ő sárkánya?~ gondolja Christopher mérgesen. Majd mikor követi az öreg tekintetét, megpillantja a toll végét egy sziklarepedésben. Közben mellette az öreg elkezd sirni. zokog, a válla rázkódik és folyton valami olyasmit motyog, hogy nem veszitheti el azt a tollat. Az az egyetlen emléke Fernandról. Chris megsajnálja és éppen szólna Celestinnek amikor a sárkány is ugyan arra gondol, amire ő.*

A hozzászólást Christopher MCCallum összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 03 2009, 12:58-kor.
Vissza az elejére Go down
Celestin

Hozzászólások száma : 54

Beosztások, rangok
Nép: Sárkányok
Beosztás: Bestia
Rang: Evolyrani sárkány

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Hétf. Aug. 03 2009, 12:40

-Mi az Chris? Mi történt vele? – kérdezi Celestin a fiút. Hiszen csak annyit látott, hogy az öreg kirohant, és Chris is utána. El sem tudta képzelni, hogy mi történhetett. Eszébe ötlött, hogy Christopher megint valami rossz fát tett a tűzre, vagy valami rosszba keveredett. A szive hevesebben kezdett el verni és figyelte a jelenetet. Figyeli az öreget, majd követi ő is pillantását. Meglátja a tollat és elképed.*
-Mit csinált ez a szerencsétlen egy sárkánnyal? – háborodik fel Celestin is. Elképzeli, ahogy az öregember kitép egy sárkány tollából egy darabot, mire a sárkány üvölt fájdalmában. Celestin mgrázkódik, majd gondolkozni kezd.*
~Minek egy embernek egy sárkánytoll? Na meg egy vad sárkány nem is nagyon engedné ezt. Lehet, hogy nem is volt vad...~*gondolkozik. Majd ahogy ránéz az öregre és hogy sir, lassan leesik neki.*
-Az ő sárkánya tolla – motyogja döbbenten. elhatározza, hogy segitenie kell az öregnek. És érzi, hogy Chris is ezt szeretné. Ismét felgyúl benne a szeretet a fiú iránt. Felszáll, majd a repedéshez száll és szájával kiveszi a tollat a sziklából. Lassan leszáll és Chrisnek adja a tollat.*

A hozzászólást Celestin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 03 2009, 13:06-kor.
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Hétf. Aug. 03 2009, 12:41

*Chris figyeli Celestin ténykedését. Elmosolyodik, hiszen a sárkány pontosan arra gondolt, amire ő. Hogy segithetne az öregembernek visszaszerezni a tollát. Mikor Celestin a szikla repedéshez repül és kiveszi a tollat a repedésből, a fiú elmosolyodik, és az öregre pillant, akinek ámulat fut át az arcán. A zokogást abbahagyja és figyeli, hogy mit csinál az ismeretlen sárkány. Amikor Celestin lerepül hozzájuk, az öregember szinte a lélegzetét is visszafojtja. Chris elveszi Celestin szájából a tollat, majd az öregnek adja.*
-Tessék. De most már jobban vigyázzon rá! Nem mindig lesz itt egy sárkány! – kacsint a férfira, majd bemegy, hogy megegye a csirkéjét, Celestin pedig egy kedves mosoly után visszafekszik a sziklára. Az öregember hosszas hálálkodás után Celestin előtt meghajol, majd követi Christophert be a fogadóba.*
-Nem haragszol, ha leülök ide melléd? Ha gondolod, mesélek egy pár történetet az én sárkányomról! - mondja mosolyogva az öreg ember, Christopher pedig boldogan biccent neki és hallgatja a történeteket.*
Celestin

Hozzászólások száma : 54

Beosztások, rangok
Nép: Sárkányok
Beosztás: Bestia
Rang: Evolyrani sárkány

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Szer. Aug. 05 2009, 12:04

*Celestinnek a bátoritás egy kicsit több erőt ad. Pár erős szárnycsapás után elérik a tökéletes magasságot, ahova a nyilak már nem érnek el. De amint kiérnek a mocsaras területről és az orkok látótávolságán kívül esnek, Celestin lihegni kezd és ismét vesziteni kezd magasságából. De szerencsére még elérik a sziklájukat és a várost. Celestin lefekszik. Verejtékcseppek gyöngyöznek a homlokán és rettentően liheg. Mikor Christopher kihúzza a nyilat a lábából, ismét ordit egy nagyot, ami megrázza a sziklákat.*
-Köszönöm – motyogja lihegve és kissé elhaló hangon. A lilás bőr kezd kissé kékes is lenni.*
-Szerinted mérgezett nyilak? – kérdezi Celestin ismét kissé elhaló hangon.*
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Szer. Aug. 05 2009, 12:04

*Chrisnek az orditástól ismét lelkiismeret furdalása lesz. Behunyja a szemét, majd letép az ingéből egy darabot. A hidegvizes tálba mártja és letörli Celestin homlokáról a verejtékcseppeket. Majd megnézi a sárkány combját, ami valóban kezd elkékülni.*
-Ez Kalune virága. Lesorvasztja a végtagokat. Egy igen erős méreg – magyarázza Christopher a sárkánynak, akinek a szemében félelem csillan. *
-Az hiszem a Temetőben nyilik egy olyan virág, a Csalánia, ami semlegesiti a hatását. De sajnos attól még a lyuk és a seb ott marad… - motyogja Chris, de jobb nem jut az eszébe. Sietnie kell, hiszen a szer elég gyorsan hat. *
-Hamar visszajövök! – suttogja Chris, majd a párnáját Celestin feje alá teszi, aki lassan el is alszik a kimerültésgtől.*

//Folyt. köv. Temető//
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Szer. Aug. 05 2009, 12:09

*Christopher kb. egy óra múlva érkezik vissza a sziklába, ahol Celestint hagyta. A sárkány még mindig alszik. Mikor Chris ránéz a combjára, szinte az ájulás kerülgeti. Elkésett. Vagy talán még nem? Szinte a sárkány egész lába tiszta kék. Már szinte sehol nem látszik az a színes kis lilás-rózsaszin bőrszine a sárkánynak. Celestin alszik, de elég gyorsan lélegzik és a szive is hevesen ver. Chris gyorsan leforrázza a virágot, majd egy ronggyal törölgetni kezdi a sárkány combját. Szinte látszik, ahogy remeg a keze. Majd egy órán át törölgeti a sárkány lábát, szinte már a víz is kihűlt, amikor a kék foltok kezdenek eltűnni és a seb is kezd egy picit szebb lenni. Celestin lélegzése lassul és a szivverése is visszaáll a rendes ütemére. Chris kimerülten fekszik le sárkánya mellé, aki már nyugodtan alszik, a medvéről álmodva.*

//Szinlépő feladat elfogadva! Chris 1 szintet lép!
Orin nagyúr//
Nemes Kressara
Felderítő

Hozzászólások száma : 96

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 16:21

*Kissé bágyadtan, mindenféle kérdéssel tele érkezett vissza Elroanba. Mint mindig, a kapunál lejelentkezett, aztán kissé beljebb araszolt. Hideg szél fújt. Viszont a Nap melegen sütött. Így egész kis kellemes idő volt. Kressara a bal karját nézegetve dőlt neki az egyik fának. ~A fránya kis törpe! Hogy merészelte?~ Mérgelődött, miközben leerőlködte magáról az alkarvédőt. Az teljesen be volt horpadva. Ugyanis a lány egy törpével akadt össze, aki nem volt valami rózsás kedvében. Mivel Kressara jóformán elgézolta. De hát mit tehetett volna, ha egyszer a törpe egy nagyméretű varázsgombának álcázta magát? Kress-nek még csak eszébe sem jutott az, hogy talán épp egy törpén sétál keresztül. Így hát kapott egy jó nagy ütést az alkarjára. De több sérelmet nem szenvedett már el. Ugyanis siekresen meglógott a törpe elől.
Közben fel-felnézett gondolataiból. De egyelőre senkit sem látott a két őrön kívül, akik a kapu előtt álltak vigyázzban. Kressara nagyot sóhajtva elindult fel a várba, hogy megpihenjen egy kicsit. Egyen és igyon. Hiszen nagyon szomjas volt. És éhesnek is éhes volt. Így gyorsan felsétált a várba és kért magának némi kis enni és innivalót. Aztán lült a nagyteremben az egyik kisebb asztalhoz, s eszegetni kezdett. Kissé unatkozott. Ugyanis nem volt kivel beszélgetnie. És ő pedig nagyon szeretett diskurálni. Nexus elrepült valahova vadászni, a többi lovas pedig biztosan küldetésen van. ~Jaj, hogy ilyenkor mennyire tud hiányozni Ofimys....ő mindig a közelemben volt és beszélt hozzám, ha hallgattam és hallgatott, ha beszéltem...mindig tudta, mit kell csinálni.~ Sóhajtozott, majd kortyolt egy kicsit a borból, amit töltötek neki.Normális esetben nem itta volna meg, de most "vészhelyzet" volt. Nagyon szomjasnak érezte magát. Remélte, hogy ilyen kis mennyiségtől azért nem csiccsent be.*
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas

Hozzászólások száma : 132
Hírnév : 3

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 16:43

*A Nagyterem előtt sétált elfelé, amikor pillantása megakadt egy ismerős alakon. Megállt, benézett, és kis hezitálás után belépett a terembe. Kressara asztalához ballagot.*
- Szia Kressara! Leülhetek hozzád?
*Amikor igenlő választ kapott, akkor le is tette magát a vele szemközti székbe.*
- Történt veled, és Nexusszal valami említésre méltó mostanában? *közben tekintete megállapodott a nő alkarvédőjén, mely horpadtan hevert az asztalon* - Látom, nem volt valami sima a napod.
*A karvédő láttán elmosolyodott miközben annak irányába bökött fejével.*
- Mesélj! Mi történt veled?
Nemes Kressara
Felderítő

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 16:54

*Egyre unalmasabbá vált az egész, mikor már vagy fél órája itt ült és egyedül volt. ~Nem lehet igaz, hogy mindenki elment innen! Valaki csak van itt a várban is!~ És ekkor a nagyterem ajtaján belépett Avaia. Kressara elmosolyodott. Örült a lánynak. Hiszen szeretett volna tudnimindent Ofimys-ről. Miont Avaia is Nexusról, ahogy kiderült a kérdéséből. Kress szívesen kezdett volna bele a mesébe. De új kérdést kapott. És úgy látta jobbnak, hogy előbb arra kell válaszolnia.*
-Szia Vaia! Rég láttalak! Ami azt illeti, valóban nem votl könnyű napom. Épp a Tolmen-erdőben sétálgattam, mikor egy törpébe akadtam. Jobban mondva elgázoltam őt. De ne nevess, nem vicces! Egy gombának álcázta magát a nagyokos. Mármint egy nagyméretű gombának. De én így sem foglalkoztam vele. Szépen keresztülsétáltam rajta. Ő meg akkorát vágott az alkaromra, hogyha nincs rajtam az alkarcédő, bizonyosan eltörik a karom. Veszedelmes egy lények a törpék. De szerencsére el tudtam lógni előle és a további ütéseitől.
*Nevetett fel, majd letette az ételt, amit eddig majszolt és úgy folytatta.*
-És hogy mi történt mostanában velünk Nexussal? Nos, semmi érdemleges. Az a kópé folyton ellóg vadászni. Már vagy másfél napja elment. És nem válaszol, mikor kapcsolatot próbálok létesíteni vele. De visszajön...múltkor is csinálta ezt.
*Mondta mosolyogva, majd egy pillanattal később elpirult.*
-Jaj, hát hiszen te jól tudod...bocsáss meg. Bizonoysan nagyon hiányzik. Mint nekem Ofimys...ő hogy van? Na és te? Mesélj te is, kérlek. Ha nem is hosszan, legalább mondj valamit. Kérlek.
*Közben barátnője felé nyújtott egy kis kenyeret és egy húsdarabot, hogy ha éhes, egyen csak nyugodtan.*
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 17:12

- Köszönöm, nem vagyok éhes.
*Kedves mosollyal arcán utasította el az ajánlatot. Annak csöppet sem örült azonban, hogy Nexus ilyen felelőtlen módon viselkedik már megint. Pedig már kezdte elhinni, hogy felnő végre, és ahhoz mérten fog viselkedni, de nem... Nexus zsiványabb, mint valaha. Azért ennek gondolata mély, és szeretet teli bazsajgást csalt ajkaira.*
- Ha Nexus npokra eltűnik, akkor azután biztosan kevesebb lesz az emberek méneseinek létszáma. *még egy kicsit kuncogott is a gondolaton, hogy mennyire is imád Nexus eljátszogatni a lovakkal. Persze a maga módján.* - Tehát semmit nem változott az a lókötő.
*Az utolsó szótól pedig nevetésben tört ki, amint ráeszmélt, mennyire találó is a lókötő szó a sárkányra. Aztán komolyságot erőltetett magára, s úgy vizslatta meg közelebbről a karvédőt.*
- Tényleg egy aprólék kis törpe bánt el így veled Kressara?
*Megfogta, és forgatta kicsit a kezei közt a karvédőt.*
- Pedig nem is tűnnek veszélyesnek... Ki gondolná, hogy már egy törpe is veszélyes lehet manapság?
*De azért újra elnevette magát. Aztán letette a tárgyat, és a lányra sandított.*
- Ofimys... Nos ő kissé hallgatag, de még te is mondtad régebben, hogy nem valami szószátyár. Hát igen... Nexus után furán is érzem vele magam a társaságában, hiszen Nexus köztudottan képtelen lakatot tenni a szájára. De én épp ezt szerettem meg benne elsőként. Ofimys csöndes. De nagyon kedves.
*Lelkesen pillantott újra a lányra.*
- Képzeld, szegénykém annyira igyekszik elszórakoztatni engem, hogy ne búslakodjak. Pedig mindig elmondom neki, hogy nincs semmi baj, és nem vagyok szomorú... És, hogy ne aggódjon, mert én nem vagyok olyan szószátyár, mint Nexus. Ebben hasonlítunk egymásra Ofimys-szel. Egyikünknek sem kenyere a felesleges beszéd.
*Aztán elhallgatott, és elgondolkozva fürkészte a lány arcát.*
- Hiányzik ugye? *aztán válaszolt is magának* - Hát persze, hogy hiányzik... Ahogy nekem is Nexus.
Nemes Kressara
Felderítő

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 17:44

*Mosolyogva tette vissza az ételt a tálkába, majd totla arrébb, hogy kezeivel kényelmesen az asztal lapjára könyökölhessen, miközben Avaia Nexusról mesélt. Kressara csak bólogatott, s mosolygott. Ő is pont így ismerte meg a sárkányt. Szeleburdi, de nagyon is vicces és aranyos is tud lenni, ha akar. Közben Avaia áttért egy másik témára. Kress nevetve szólt hozzá a dologhoz.*
-Nos igen. Senki sem gondolná, hogy egy törpe ily veszélyes is tud lenni. Persze nem ez a jellemző rájuk. Csak akkor bántanak, ha olyan banga vagy, hogy nem tudsz megkülönböztetni egy varázsgombát egy törpétől. Bár ha annak álcázza magát...De ez mindegy. Ha álcázza, ha nem, akkor is kapsz. És ha nem vigyázol, talán még ki is nyiffansz.
*Nevetett fel ismét. Igen szórakoztatónak találta a dolgot. Persze csak most, így az egész után, visszagondolva. Jó darabig nevettek, amjd Avaia abbahagyta és Ofimysről kezdett el beszélni. Ekkor Kress is abbahagyta a nevetést és nagy komolysággal hallgatta, mit mesél barántője a sárkányról. Mikközben hallgatta, erősen bólogatott.*
-Nos igen. Ofimys mindig is jól tudta, mikor kell beszélni és csakis akkor beszélt, ha szükség volt rá De emellett még a bölcsességét szerettem nagyon. Mindig mindenre tudott valami bölcs mondást mondani. Sokat tanított engem. És ezért nagyon hálás is vagyok neki. És néha rám tör, hogy mily kevés időt is töltöttem vele együtt. Pedig évekig voltunk sárkány és lovasa. De mindez most csak pár hétnek tűnik. Nem könnyű elviselni, hogy már más sárkányhoz tartozok. És gondolom, neked sem. És igen, hiányzik Ofimys...de nem tehetünk semmit sem. Így történt...talán így is kellett lennie. Majd elválik még.
*Közben ismét majszolgatni kezdett. De csak abbóla célból, hogy elüsse az időt valamivel. És ne gondoljon folyton Ofimysre. De nehéz volt. És látta Avaia-n is, hogy küszködik. Kezét Avaia kezére tette, majd megszorította azt.*
-Nehéz...most még nehéz....de nem szabad feladnunk. Idővel megbékélünk a dologgal és hidd el, hogy nagyon jól fogjuk magunkat érezni. És majd sokat is találkozhatnánk....hogy láthassuk a sárkányokat...és ők is minket. Talán közösen elmehetnénk egy-két kisebb kalandra is. Én vállalnám, ha te is.
*Kacsintott barátnőjére. Igyekezett kicsit feldobni a hangulatot, mert nem szerette volna, ha búskomoran üldögélnek és beszélgetnek itt.*
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 18:09

- Feladni? Eszemben sincs. *és vidáman nevetgélt is a feltételezésen* - Én sosem adom fel.
*Aztán egy darabig hallgatott.*
- Tudod, mielőtt Evolyranba keveredtem, borzalmas dolgokat kellett átélnem. De a nagy semmiből egyszer csak elém pottyant egy férfi, és elhitette velem, hogy még nincs vége mindennek, s még értékes életre lelhetek ezen a földön. Akkor még nem tudtam, de mostanra bizton állíthatom, hogy ez a birodalom, ez a világ jelenti számomra a létezést. Hiszen annyi jó dolog ért itt már, amik bár nem söpörték ki emlékeimnek vérrel áztatott részét, de mégis... Mégis az a sok jó, ami itt várt, elhomályosítja a rosszat. A régi rossz emlékeket.
*Felállt, kedvesen mosolygott le Kressarara, és kezét nyújtotta felé, hogy elfogadja azt, s felhúzhassa. Így is történt. A másik sárkánylovas elfogadta Avaia segédkezét, aki egy pillanatra sem engedte el, míg ki nem mentek, s el nem értek a legközelebbi szírtig, mely a mélységes szakadék fölé nyúlik ki. Annak peremén állt csak meg Avaia, s engedte el a nő kezét.*
- Nézd! Mennyi sárkány rója keleten az égboltot. *még kezével is az említett bestiák távoli körvanalaira mutatott* - Egyszer jártam ott Nexus-szal. Sok vad sárkány él arra. Kérd meg, hogy vigyen el oda. Ott szorosabbá válhat a kapcsolat köztetek. Mert tucatnyi sárkány fogja lesni, hogy melyikőtöket téphetné szét.
*Azzal megfordult, s egyenesen a lány szemébe nézett.*
- Mindketten megsérültünk ott... De egymást segítve sikerült mégis túlélnünk. Ha az a völgy nem segít rajtatok, akkor semmi nem segít. *aztán hittel teli szemekkel nézett a sárkányok felé újra, majd vissza Kressarara* - Már csak azt lenne jó kitalálnom, hogy hová is vigyem Ofimyst, ha egységes csapattá akarunk kovácsolódni.
Nemes Kressara
Felderítő

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 18:28

*A hallottakon mélyen elgondolkozott. Ha Avaia nem nyújtja karját, talán jó pár óráig ott üldügél a hallottakat emésztgetve. De így nem volt sok ideje. Megfogta barátnője kezét, majd ment utána. kimentek a nagyteremből, majd a várból, aztán el a kapu mellett, ki egy szirtre. Kress kissé megszédült a magasságtól. Tény, hogy jó pár éve volt már lovas, de mégsem tudott maximálisan hozzászokni a magassághoz. Még mindig volt egy kis tériszonya, amit nagyons zégyellt is és eltitkolt minden lovas elől. De persze volt, aki megtudta ezt, de nem csúfoltűák ezért vagy nem szólták meg. Talán egy-két magát oly remeknek képzelő lovas volt, akit mulattatott a dolog. Ők bviszont csak maguk közt beszéltek erről. A nyilvánosság előtt sosem alázták meg a lányt.
Közben a messzeségbe bámult, hol valóban rengeteg sárkány repkedett, apró kis lényecskékként. Kressara hallott már a helyről. De Ofimys mindig azt mondta neki, bárhova mehetnek, de oda nem. Az nagyon veszélyes hely. És mégis, most Avaia arra buzdítja, hogy menjen el oda Nexussal. A lány nem merte bevallani, de félt a tudattól, hogy el kell oda mennie. De hitt Avaia-nak és mindenképp úgy érezte, hogy el kell oda mennie. Egy darabig hallgatott, majd barátnőjére tekintve így szólt.*
-Rendben van. Megfogadom tanácsod, bár bevallom, félek a dologtól. De hiszek neked és mindenképp el fogok menni oda..Nexussal....
*Sóhajtott egy nagyot. A meleltte lévőre tekintett, felidézte magában az ő Ofimyse képét, elmooslyodott, majd így szólt.*
-Nos, a legjobb, ha Ofimyssal megpróbáltok valami olyan helyre menni, ahol sok dolgot mesélhet,taníthat téged. At nagyon szereti. Bölcselkedni, tanítani a fiatalabbakat. És hát ki nem fiatalabb nála? *Nevetett fel, miközben oldalba bökte Avaia-t.* -Hiszen tudod jól, hogy ő már egy igencsak érett és bölcs sárkány. Már megvan vagy hatszáz éves, ha jól emlékszem. De nem biztos. Annyit tudok, hogy nagyon bölcs és ha sokat beszélsz vele arra méltó dolgokról..mint például a sárkány és lovasának kapcsolatáról vagy ilyenekről, akkor bizonyára sokkal közelebb kerülhettek egymáshoz. Persze az sem utolsó dolog, ha elmész vele Dagorlad közelébe. Ott átéltünk pár veszélyes kalandot. Hidd el, össze fogtok kovácsolódni!
*Azzal átölelte Avaiat. Hosszasan ölelte, nem akarta ereszteni. Úgy érezte, hogy mikor "sárkányt csréltek", valamilyen kapcso jött létre köztük. Azóta sokkal közelebb érezte magához barátnőjét Kress.*
Avaia Eldsaye
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 18:46

*Sokáig álltak ott, és amikor már kezdte azt hinni, hogy Kress már sosem fogja elengedni, akkor a lány hirtelen eleresztette. Avaia még most is ugyanazzal a kedvességgel tekintett rá, mint a nagyteremben.*
- Megfogadom a tanácsodat Kressara. Már tudom is, hova fogom vinni Ofimyst.
*De nem árulta el tervét. De arcára kiülő mosolyából ítélve bárki arra saccolt volna, hogy némi turpisság is van a dologban.*
- És mondd csak Kressara! Van még mára valami komolyabb elfoglaltságod?
*Gyanúsan kezdte ennél a résznél méregetni őt, aztán ravaszkásan elvigyorodott.*
- Ofimys hamarosan ide fog érkezni... Erre a sziklaszírtre... *megértően nézett rá* - Jót fog tenni nektek, ha egy kicsit együtt lehettek. Még akkor is, ha már nem értitek egymás szavait. Tudod, a szeretet nem igényli a szavakat.
*Megfordult, és elindult a szállások felé. De egyszer még visszanézett és így szólt:*
- És az a közös kaland nagyon szuper ötlet.
*És kacagva sietett el onnan.*

//Köszike a játékot. Smile//
Nemes Kressara
Felderítő

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Csüt. Aug. 06 2009, 18:58

*Mosolyogva nézett Avaia-ra. Örült, hogy ő is megfogadja az ő tanácsát. Boldog volt, mert valóban hitt abban, hogy sikerült közelebb kerülniük új sárkányaikhoz. És egymáshoz is persze. Aztán nagy meglepetésben lett része. Avaia azt ígérte, hogy ideküldi Ofimys-t. Kressara szíve eltelt boldogsággal. Hálásan nézett barátnőjére. Még talán egy könnycsepp is legördült arcán.*
-Köszönöm Avaia! Nagyon köszönöm!
*Félig sírva, félig nevetve integetett a barátnőjének, majd várta, hogy Ofimys idejöjjön és eltölthessenek egy kis időt egymással. És nem zavarta egyáltalán, hogy nem fogja érteni a sárkányt. A szeretet nyelve ugyanis egyetemes és azt mindenki megértheti. És nem lehet félreérteni semmit sem....*

//Én is nagyon köszönöm Avaia! Very Happy //
Casve
Erdőmester

Hozzászólások száma : 634
Hírnév : 15

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Gazdálkodó
Rang: Földműves

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 13:05

*A Tolmen erdőtől idáig rohant. Nagyon dühös volt. De már nem is tudta mi miatt. Hisz Akirának és Ayshának is igaza van. Nem kellene feladnia családja felkutatását. De az a lehetőség, hogy talán az a bizonyos Declan a rokona lehet, elég furcsa érzéseket öntött belé. Fájt neki. Sőt, ha a testvére, akkor haragszik rá.*
~Mért van itt, és mért nem jött értem korábban? Sőt biztos nem is miattam van itt, csak a világot járja.~
*Na de próbált lenyugodni. Leült arra a sziklára, ahol még Chrisszel beszélgetett. Mély levegőt vett, majd kifújta.*
~Most biztosan utálnak Akiráék. Leordítottam a fejüket. Szegény kicsi Ayshám! Ne haragudj rám! Nem a te hibád! Bocsáss meg nekem!~
*Folytak a könnyei. Olyan sötét volt ez a hely. Mindig felhős az ég, és szeles az idő. Nem is tudja, mért jött ide. Hisz... vannak itt nem túl kellemes élményei is. Mármint inkább zavaros élményei vannak. Mindegy. Talán Chris miatt jött. Valahogy mégis szeretett vele lenni. Pedig nem valami felelőség teljes a srác. Mindegy. Az jól esett Casvénak, hogy a temetőben ott volt vele. És fogta a kezét. Szóval így elgondolkodott. De az arca még maszatos volt könnyei miatt.*
Akira Pain
Tőrvető

Hozzászólások száma : 193

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Rang: Elit harcos

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 13:17

~ Végre egy kis nyugalom...
~ Nincs is ennél jobb..
* Azonban léptek zaját halotta a közelében. Akira fülei megint jártak , ki akrta venni a hangok alapján ki lehet. Persze meg sem mozdolt a nagy szikla alatt , nem számított semmi zűrre. Elvégre csak pihizni feküdt ide be ahol senki sem látja. Tökéletes hely volt erre.*
~ Nem visel fémvértet...hmm..ha van is fegyvere az is kisméretű lehet...lova sincs...hmmm...
~ Sír ???
* Majd lassan felült. Valaki háttal ült neki. / Szétnéz / Mélyen elgondolkodott , hogy mit is csináljon , ugyanis felismerte az embert. Mert ember volt. Casve aki már kétszer is útba igazította. Nameg a multkor is sírt. Tétován összefonta a kezeit maga előtt és halkan nekidőlt egy kisebb sziklának. Majd ha kicsit lenyugszik szól neki. *
Casve
Erdőmester

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 13:22

*Már kezdett is lenyugodni. Csak most épp utálta magát. Eszébe jutott, hogy amióta kitette a lábát az erdőből azóta legalább 3szor sírt. Hát igen sőt.. Chris előtt egyszer, amikor Aldo megfenyegette, egyszer Oliwer előtt is sírt.*
~De rég láttam őt. Remélem jól van!~
*És hát most is.. na de ahogy ezen gondolkodott valami mocorgást hallott maga mögött. Megfordult és hát ijedtében majdnem leszédült a szikláról.*
-Ah Akira! Te meg mit ijesztgeted az embert ilyen sötét helyen?!- *Kiáltott rá, persze csak azért, mert megijedt. De aztán elmosolyodott.*
-Amúgy szia! Te mit keresel itt?- *Aztán a sziklán megfordult és úgy ült, hogy Akirával szembeüljön.*
Akira Pain
Tőrvető

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 13:37

- Csak heverésztem , egy kicsit. Kell egy kis nyugalom.
- Bujkálni a világ elöl egykicsit , tudodhogy van ez.
-Amugy szia.
* Kicsit felhúzta a szemöldökét*
- Megint lerohant az embered vagy most más miatt sírsz?
- Nem kéne mindig összezuhannod , elgyengíti a lelked. A mai kegyetlen világban meg csak az erősek maradnak meg.
- Vagy te nem így látod?
* Majd felült egy sziklára ő is , hogy meglegyen az összhang. Nem értette , miért ilyen érzékenyek az emberek meg , hogy miken fenn tudnak akadni ahhoz képest , hogy miket megcsinálnak. Sosem értette teljesen az emberek észjárását úgyhogy nem is törte magát , hogy csillogtassa a tapasztalatait ilyen téren. Nem is akart megismerni az embereket eléggé megismerte őket régebben és elég is volt belőlük. *
- Ha gondolod elmondhatod mi bánt úgysem beszélek senkivel , nem adom tovább.
- Persze nem kényszer , ahogy érzed.
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 13:42

*Christopher felébredt a saját kis sziklabarlangukba. Celestin még aludt, igy nem akarta felébreszteni a sárkányt. Belenézett az álmába és ott üzent neki, hogy elmegy valami harapnivalóért. Remélte, hogy a sárkány, a sok szines virág között, amiről álmodott, meglátta a fa mögött és felfogta, hogy amit mondott azt nem az álmában mondta, hanem valóban.*
~Végül is ha nem talál majd gondolatban megkeres~*gondolta Chris és lesietett a szikláról be a városba. Már tudta a járást a jó kis Fogadó felé, igy arra is indult. De ekkor meglátta Casvet egy lánnyal. De Casve sirt.*
~remélem nem bántott meg~*morogja magában a fiú és gyilkos pillantással néz a lányra. Nem ismeri, de ha egy ujjal is hozzá mert nyúlni Casvehez.*
-Sziasztok! - köszönti a két hölgyet, majd Casve-re pillant.*
~Ugye nem miatta sirsz?~*kérdezi gondolatban és a szeméből kiolvasható a kérdés, reméli, hogy Casve-nek is egyértelmű a kérdése. Majd a lány felé fordul:*
-Christopher MCCallum - mutatkozik be, de elég hideg a tekintete és a hangja is. amig nem tudja meg biztosan, hogy nem Akira miatt sir Casve, addig hideg lesz a lánnyal.*
Casve
Erdőmester

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 13:54

-Nem gyenge vagyok, hanem tapasztalatlan. Amióta kitettem a lábam az erdőből, egy csomó rosszat megtudtam az életről. De nem, most nem Chrisszel van gond. Hanem... Találkoztam egy lánnyal, Akira Angel a neve, na meg Ayshával is találkoztam és azt mondták, hasonlít rám valaki, valami Declan Sword és azt mondják, lehet a rokonom. Pedig... én már lemondtam arról,. hogy élhet bármilyen rokonom. Felidegesedtem, leordítottam a fejüket és iderohantam. Az én hibám! Most biztos utálnak.-
*És újra sírva fakadt. Aztán megjelent Chris. Abban a pillanatban felszáradtak a könnyei. Persze a csodálkozástól és attól, hogy a férfi ne lássa sírva. Bár amikor utoljára találkoztak, akkor sírt. Látta Chris tekintetében a kérdést. Elmosolyodott és nyugodt szívvel mutatta be a lányt.*
-Ő Akira Pain. Egy jó barátom.- *Mondta a férfinak mosolyogva, és jelezve, hogy nem kell ellenszenvesnek lennie a lánnyal.*
-Te mit keresel itt?- *Tette is fel a kérdést.*
Akira Pain
Tőrvető

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:07

* Hirtelen a szeme sarkábol mozgást látott. Egy ember közeledett feléjük , Akira Casvére nézett aki szemlátomást igyekezett minél gyorsabban megszabadulni a könnyitöl. Leugrott a sziklárol. Mikor közelebb ért az ember azonnal felmérte tetőtöl-talpig. Volt benne valami ami nem volt bizalomgerjesztő. Casvét szólította meg először. Végighalgatta a párbeszédet teljes nyugalommal. Mikor bemutatkozott neki a fiú szemét lesütötte.*
- Christopher.../ ízlelgette a nevet /
- Nem ismersz de már előre haragot sütött a szemed.
- Meggondolatlan vagy és törtető ezért figyelmeztetlek Christopher...
* Majd fehér szemivel egyenesen az emberébe nézett , hidegebben , mint egy jégcsap.*
- Embert már öltem ilyen pillantásért.
- Majd ha tapasztalt leszel te is ki tudsz olvasni sokmindent más szeméböl.
- Persze az enyémből soha nem fogsz tudni olvasni.
- Erröl is a fajtád tehet.
* Majd érezte , hogy a harag kezd eluralkodni rajta és halotta Casve próbálkozását is , nehogy problémák legyenek. Tehát egy másik barátja.*
- Furcsa barátaid vannak Casve.
- Furcsák.
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:12

*Christopher látta, hogy Casve elmosolyodik a jöttére. Örült neki, mire Chris arcán is egy mosoly jelent meg. Majd mikor bemutatta Akirát, Chris is biccentett a lánynak és ő is felmérte csakúgy, mint ahogy Akira tette vele.*
-Nem hiszem, hogy közöd lenne hozzá, de ahogy láttam Casve sirt. És kapott egy igen halálos fenyegetést. Ezért kicsit aggódom érte. Remélem megérted - teszi hozzá olyan hangnemben, mintha egy agybeteghez szólna és meg akarna bizonyosodni róla, hogy felfogta-e.*
-Öltél embert? Ennek örülök. Én nem dicsekednék vele... - morogja Chris, majd Casve felé fordul.*
-Minden rendben, Kislány? - kérdezi és leül a lány mellé. Akirával nem fogkalozik, semmi kedve most vitatkozni. Jobban aggódik a lány miatt, hogy mi lehet vele.*
Casve
Erdőmester

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:19

*Csodálkozva figyeli a párbeszédet.*
~Erről is a fajtád tehet.~ *sengett Casve fülében.*
-Akira!- *Szólt csodálkozva, csalódottan és halkan.*
-Mi van az emberekkel? Te nem is kedveled a mi fajtánkat? Akkor velem mért barátkoztál?-
*Ez rosszul esett a lánynak. Sőt, igazán csalódott volt.*
-Mik ki nem derülnek.- *Motyogta magaelé.*
-Kérlek ne legyél ellenséges Chrisszel! Ő ugyanúgy a barátom, mint te.-
*Majd Chris melléült.*
-Minden rendben!- *Válaszolta mosolyogva.*
-Csak tudod, találkoztam Akira Angellel újra. És ő azt mondja, ismer egy Declan-Clive Sword nevezetű férfit, aki szerinte hasonlít rám. És szerinte a rokonom. Én meg ezen kiakadtam. Már rég lemondtam arról, hogy nekem bármilyen rokonom is lenne. Leordítottam Akira és Aysha fejét és otthagytam őket. Most biztos utálnak!-
*Majdnem újra sírva fakadt, de legyürte magában.*
Akira Pain
Tőrvető

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:32

* Akira teljesen zsákutcában érezte magát. A harag csak gyülemlett benne amikor Chris beszélt hozzá. Már a keze is ökölbe szorult. *
~ Hogy merészeli ez a kis dudva?!
* Majd Casve állt közéjük , hogy lenyugtassa őket , habár ez igencsak nehéz volt , mert már csak a saját szívverését halotta. Folyamatosan az embert figyelte , majd Casve kérdésére azért válaszolt.*
- Veled nincs baj. Rendes ember vagy de ez a fajtádrol nem mondható el.
- Ki kéne írtani az ilyen kártékony egyedeket tőletek.
* Majd Chris felé biccentett. Viszont mintha az nem is halotta volna csak mondta a magáét.*
~ Casve még védi is??
~ Lehetetlen...
* Majd mikor észrevette , hogy az ember jelképesen hanyagolja odaugrott és egy erös ütéssel felütötte az állát. Chris a földre borult a hirtelen támadástol.*
- Ha engem kóstolgatsz akkor engem figyelj ember !!
* Majd kiugrott a sziklák közül a sík terepre ha komolyabb harcra kerül a sor akkor legyen mozgástere. Kezeit felemelte és támadóállásba helyezkedett.*
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:37

*Chris csak figyelte Casve-t, aki mesélni kezdte, hogy mi is történt.*
-Declan? Őt én is ismerem - mosolyodik el, majd megnézi Casve-t.*
-Tényleg hasonlitotok egy kicsit - gondolkozik el , majd mikor látja, hogy Casve majdnem megint elsirja magát, magához öleli és a hátát simogatja.*
-Ne haragudj, nem mondtam semmit - motyogja. Amit Akira mond, arra nem is figyel, nem is reagál. Be persze az ütést nem hagyhatja figylemen kivül, hiszen a szája felreped, vérezni kezd és a földön találja magát.*
-Normális vagy? - kiáltja Chris mérgesen és letöri a szájáról a vért.*
-Nem vagy magadnál. Mi bajod van? AZ elfek mindig is ilyen idióták és higgadtak? - kérdezi mogorván, majd feláll. Látja, hogy Akira kiugrott a sziklák közül az utcára. Chris ráemeli a tekintetét és a szemébe néz.
-Nem ütök meg nőt - mondja határozott hangon.*
-Már ha te annak mondható vagy - motyogja magában.*
Casve
Erdőmester

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:46

*Chris megint vigasztalja. Bár zavarta, hogy ő is ismeri azt a Declant. Mindegy. Legalább lesz, aki elkíséri, ha mégis úgy döntene, meglátogatja. De aztán egy váratlan esemény történt. Érdekes, de Chrisnek jól állt az a kis felrepedés a szája szélén. Viszont Akirának nem állt jól, hogy ezt csinálta. Casve felugrott és Akirának rontott. Persze nem bántotta, csak eldöntötte és ő maga is ráesett. Majd sírvafakadt és ordítani kezdett.*
-Fejezd be! Kérlek fejezd be! Ne bántsd őt, kérlek!- *Sőt, öklével kicsit ütögetni is kezdte a lányt, de aztán csak a lány hasáradőlt, átölelte és csak sírt. Nem tudta elviselni, hogy két barátja egymásnak esnek. Annak viszont örült, hogy Chris nem vágott vissza. Sírva, de már nyugodtabb hangon folytatta még mindig átölelve a lányt.*
-Ő csak azért nézett csúnyán rád, mert azt hitte, hogy te bántottál. Kérlek ne haragudj rá. Lehet, hogy elhamarkodott volt ez a tekintet tőle, de te mit csinálnál, ha félreérthető a helyzet? Biztos nem kérdeznéd meg az illetőtől kedves mosollyal, hogy te bántottad a barátom? Kérlek ne haragudj rá!-
*És még így maradtak egy darabig.*
Akira Pain
Tőrvető

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 14:57

* Figyelme teljesen Chrisre irányult. Nem is látta ahogy Casve nekirohan csak amikor már késő volt. Rávetette magát és a porba rántotta. Nem tudta mit csináljon. Ugyhogy nem is csinált semmit. Érezte hogy kap pár ütést. A csodálkozás mellett egy kis keserűség is kiült az arcára. Egy kis ideig ott feküdtek a földön. Nézte ahogy Chris a száját törölgeti meg ahogy Casve sír.*
~Nem értem...
~Az emberek furcsák.
* Majd lassan felkeltek. Még mindig értetlen volt a tekintete habár mást mondott.*
- Persze értem.
* Majd Chrisre nézett.*
- Az emberek nem ütnek meg nőt....
- Csak mérgezni szoktatok ugye?!
* Majd elhátrált tőlük. Kell egy kis idő mire összeszedi a gondolatait. Pár méter után a földre ült és arcát a kezeibe temette. Persze szétnyitott ujakkal. Gondolkozott. *
Christopher MCCallum
Könnyűlovas

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 15:00

*Chris látja, hogy mit csinál Casve és szeretet járja át a szivét a lányi iránt. Nem mosolyodik el, durva lenne ebben a helyzetben. De lassan odasétál a lányokhoz ,sé Felhúzza Casve-t. Szorosan magához öleli és úgy néz Akirára.*
-Mérgezni? Én, ellentétben veled, még nem öltem meg embert. Se nem mérgeztem, se nem vágtam le a fejét. Nem tudom, mi bajod van az ember néppel ,de nézd meg ez a lányt. Szerinted tudna bárkit is bántnai? Tudna bárinek is rosszat okozni? Köztünk is vannak olyanok, akik ...
~Chris! Merre vagy?~ hallja Celestin aggódó hangját.*
-Mennem kell - mondja hangosan, majd Casve fülébe súgja:*
-Celestin hiv - suttogja.*
~Megyek!~*mondja a sárkánynak, majd biccent Akirának, ad egy puszit Casve-nek és eltűnik.*
Casve
Erdőmester

Beosztások, rangok

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   Kedd Aug. 11 2009, 15:06

*Lassan megnyugodott. Akira kikecmergett a karjaiból, majd Chris felsegítette, és átölelte. Ez jól esett Casvénak. Mint minden ölelés. Soha nem ölelték még át azelőtt. Sőt, még soha senki nem ölelte át, csak még régebben Chris, és Aysha. Persze Aysha csak az orrát tudta átölelni. De Casve számára fontos volt ez az érintés, mert nem emlékszik, hogy valaha átélt-e volna ilyet. Chris még válaszolt Akirának, majd indulni készült.*
~Celestin~ *Elmosolyodott, de még ő is súgott valamit Chris fülébe.*
-Üdvözlöm őt, és mondd meg neki, nagyon szeretem.- *Chris puszit adott Casvénak, majd elment. A lány figyelte a férfi távozását, majd Akirára nézett. Nem tudta, hogy most minek kell következnie. Csak ott állt és a földet bámulta.*
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Nyugati-vég kapuja, és környéke   

Nyugati-vég kapuja, és környéke
Vissza az elejére 
6 / 14 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next