EVOLYRAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EVOLYRAN


 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics

 

 1. Tolmen erdő

Go down 
+52
Dante
Saeoh Alaesse
Caius Alec Snarknit
Tristan
Trisha Elric
Edward Elric
Shade von Narrath
Blazer Duranin
Arya Darkmen
Cecília
Lucide
Rick Diamond
Louny Straith
Lyllen
Fatima Ferses
Ninquë Tifar-Cua
Etele Barlon
Játékos Mesélő
Tikina
Katherine
Selly
Flow
Zenoti Maya
Dreamien Tifar
Ned'rila Olveti
Lucio Rashan
Aysha
Valeria
Glorien
Sonya Lee
Melinda Skyles
Celestin
Christopher MCCallum
Akira Angel
Narwyn
Dorian Ghall
Oliver Keat
Sephrio Elruhir
Akira Pain
Hiswa
Casve
Aldo Barras
Riel
Mylene Hythamorys
Formenya Hyalma
Zothar Dragon
Aredhel Narmolanya
Vulpesh
Seyla Vulfia
Orin
Nexus
Mesélő
56 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Next
SzerzőÜzenet
Blazer Duranin
Nehézlovag
Blazer Duranin


Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Hírnév : 7

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Harcos
Rang: Lovag

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Feb. 10 2010, 23:01

Összeszedelőzködünk, majd elindulunk. Nem sok megjegyeznivaló van, amilyen hosszú az út, annyira keveset beszélünk. Én főleg azon gondolkoztam, hogy merre tovább. Végül Arya kérdez valamit, szerintem inkább csak azért, hogy halljuk egymás hangját, mint az információért.
- Nem városban lakok, hanem faluban. Eclar a neve, Fehértorony várától nem messze van. Innen azért nem indulnék le gyalog haza, de Fehértoronyból néhány óra alatt oda lehet érni.
Nem tudom miért válaszoltam és főképp, hogy miért az igazat. Jól tudtam, hogy ez egyszeri alkalom volt, jó eséllyel soha többet nem találkozunk. Azért mentem bele, mert tudtam, hogy nem lesz folytatás, jól érezzük magunkat egymással, aztán elbúcsúzunk. És még mindig ezt szándékoztam tenni. Valami volt abban a nézésben… tudtam, hogy nem az első voltam, de valami azt súgta, hogy ezt nagyon is tudatosan csinálja a lány és nem számíthatok rá, hogy én más vagyok, mint a többi. Hibás megérzés? Lehet. A gondolkozásomat viszont egy újabb kérdés szakította félbe. Egy kérdés, amire én magam sem tudtam a választ. Sose gondolkoztam rajta. Tettem amit az életem megkövetelt, sosem foglalkoztam vele, hogy élvezem-e, csak azzal, hogy helyes-e, amit teszek. Bár talán most letértem erről az útról. Amit most tettem és amit tenni szándékozok minden csak nem helyes.
- Nem azért lettem katona, mert vonzott az egyenruha vagy a fegyverviselés. Azért lettem katona, mert jól fizetett és nekem szükségem volt a pénzre. Előtte földművesként dolgoztam, aztán kovácsinasként, de ott volt egy barátom, aki jobban csinálta és mindkettőnknek nem volt munka. Nincsenek rokonaim, nincs vesztenivalóm. Ha meghalok úgy, hogy közben a hazámat védem és megmentem valaki másnak az életét, akkor többet tettem a sajátommal, mint sokan amennyit egyáltalán remélhetnek.
Talán nem kellett volna ennyire kitárulkoznom. Talán tudat alatt arra próbáltam célozni, hogy akármikor meghalhatok és ha olyan a helyzet örömmel dobom el az életem. Talán próbáltam Aryát elrettenteni. Láttam, hogy a lány remeg és bár én tudtam volna gyorsabban menni, hogy hamarabb odaérjünk, hogy ne fázzon, nem akartam hajszolni. Végül megérkeztünk és Arya szobájának az ajtajában álltunk meg.
- Nem, nem szándékozok szobát kivenni. Vissza kell térnem az osztagomhoz.
Végignéztem rajta. Nőies alakját csak még jobban kiemelte a fekete köpeny, a szeme viszont mintha szomorú lett volna. Eltűnt belőle mind a kislány, mind a csábító nő. Még egyszer, utoljára átöleltem és ha nem ellenkezett egy utolsó csókban forrtunk össze. Mikor elengedtem és hátrébb léptem már átkoztam magam, hogy így csak még nehezebb lesz elmenni és vissza sem nézni.
- Viszlát.
Mondtam, majd megfordultam és elindultam a folyosón. Minden lépés egy örökkévalóságnak tűnt, a hátamon éreztem a tekintetét, de megkeményítettem az akaratomat és nem fordultam vissza. A legegyszerűbb az lett volna, ha megfordulok és mindketten eltűnünk a szobában. De tudtam, hogy ez minden lenne csak helyes nem, nekem kötelességem van, ahova nem kísérhet el. Ha nem történik semmi ami megakadályozna, akkor kimegyek a kocsmából és keresek egy ékszerészt. Épp annyi pénzem van, hogy vegyek egy ezüst gyűrűt, belekarcoltatom az emberi uradalom seregének jelképét, az oroszlánt, karjai között a karddal, majd visszatérek a fogadóba és átadom a kocsmárosnak, megfenyegetve, hogy egy hét múlva visszatérek és ha megtudom, hogy nem adta át, akkor az életét veszem el cserébe. Otthagyom a gyűrűt. Aryának.
Vissza az elejére Go down
Arya Darkmen
Álomlátó
Arya Darkmen


Hozzászólások száma : 407
Age : 31
Hírnév : 14

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Varázsló
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Feb. 10 2010, 23:21

*Mikor még az erdőben sétáltak, akkor figyelmesen hallgatta a férfi válaszát. Érdekesnek találta azt. Nem hogy Eclarról, de még Fehértorony váráról sem hallott. Azt tudta, hogy több város van a birodalomban, de hát még nem ismerhette az összeset. Majd oda is elmegy egyszer... talán. Sőt, biztos, csak talán Eclart hagyja ki. Vagy ne tegye? A következő kérdésre is őszintének tűnt a válasz. Valahogy a fiúról Adam jutott neki eszébe. Furcsa érzés kerítette hatalmába. Olyan volt neki a halott férfi, mint egy szép, kellemes emlék, amit el tudna felejteni Blazerrel. Igyekezett ezt a gondolatát elhessegetni a fejéből. Blazer válasza után Arya a földet bámulva csendesen csak ennyit reagált.*
-Értem.
*De ugye utána már a szoba ajtajában voltak. Arya meglepődött, hogy a férfi máris távozni akar a fogadóból, de nem mondott ellent. Ő tudja, hogy mit kell tennie. Bár már éjfél is elmúlhatott, féltette a férfit, nehogy megtámadják út közben. Bár azt is tudta, hogy képes az megvédeni magát. Csend következett. Majd egy búcsú ölelés, amibe Arya beleadta minden szeretetét. Hoppá! Szeretet? Neki olyan is van? Ettől az érzéstől megrémült, de egyben kellemes is volt. Majd jött az utolsó csók. Annyira lehetett érezni, hogy ez az utolsó, és soha többet nem fogják egymást látni. Blazer távozott. Nem nézett hátra. Arya meg csak nézte és nézte addig, amíg el nem tűnt a lépcső mögött. Közben meg viaskodott magában.*
~Menj már! Ne nézzed, hanem gyorsan gyújts rá egy mosolyfűre.~ *Egyre inkább remegett, már izzadt.*
~Nem... Még nézni akarom, ameddig csak lehet, hogy soha ne felejtsem el.~ Még inkább remegett. Még jó, hogy nem nézett vissza a férfi, mert fura látvány lett volna számára a lány. Aztán eltűnt. Fájdalmasan becsukta maga után az ajtót. Kicsit rátámaszkodott, majd észbe kapott és rohant az asztalkához, ahol sorakoztak a növények. Gyorsan felkapott egyet remegő kezével, majd meggyújtotta. Egy hatalmasat szívott belőle. Megint olyan érzése volt, mintha végre beleszívhatott volna a tiszta levegőbe. Ujjai közt fogta sodort növényt, majd előkészített és meggyújtott egy füstölőt, amitől el tud aludni. Lefeküdt kényelmesen az ágyra és csak szívta és csík szívta a mosolyfüvet. A szobát betöltötte a füst. Arya kábultan elmosolyodott majd elaludt. A fű ott égett az ujjai között, de az lepottyant a földre, majd az is elaludt...*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 17 2010, 20:20

*Cecília lenyalt szája széléről egy kis vércseppecskét, majd elvigyorodott. Szemei még lángoltak, fogai tökéletesen látszódtak, és egy ember feküdt előtte. Még a városban szemelte ki magának, helyes kis férfi volt, szegénynek ez lett a veszte. Bár, megérte feláldozni az életét hisz így Cecíliának egy remek kis szórakozást kínált fel. Egészen idáig követte, a pasas pedig csak menekült, és kiabált, hogy "Tűnj el! Menj innen te szörnyeteg!" Meg hasonlók, és csak elmondom a halandó nézelődőknek, hogy egy vámpír számára az ilyen szavak jelentik a legnagyobb örömöt. Na de ideje visszatérni a jelenbe. Miután Cecil megunta a kis "fogócskát" gyorsan elkapta és végzett áldozatával. Ezután vidáman és elégedetten ugrált a fa ágakon. *~Hehehe, igazán finom volt a vére...A halál utána élet kezd egyre szebb lenni...*Gonosz mosoly futott végig az arcán, majd hirtelen megtorpant. Mélyen beleszagolt a levegőbe és kíváncsian kutatta az erdőt egy magas fa egyik ágáról. Végül gondolt egyet és egyszerűen csak leugrott, pár másodpercig csak zuhant, aztán tökéletesen landolt. Szemeivel újra fajtása után kutatott.*
Vissza az elejére Go down
Shade von Narrath
Holtfonnyasztó
Holtfonnyasztó
Shade von Narrath


Hozzászólások száma : 35
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 17 2010, 20:55

*Shade elszabadulva teendőitől nagyobb sétára indult Tolmen erdejében. Kellemes idő volt. Hosszú órák óta járta az erdő mélyét gondolataiban mélyedve. Eltűnődött az otthoni dolgain. A fák sűrű lombjainak óvó árnyékában lépkedett halkan, nesztelenül. Hirtelen feltámadt a szél. Reflexszerűen kapott arcához és szedte ki haját szeméból, melyet a hűs légörvény belefújt. Egy pillanatra megtorpant, és az egyik fa vastag törzsének támaszkodott. Hűs szél borzolta meg a fák lombjait, s hozta magával a friss vérszagot. Shade vadászösztönei felébredtek, érezte, hogy a közelben egy halott ember van. Mélyen beleszagolt a levegőben, pupillái vörösen izzottak. Jól tudta, a halottan kívül van még más is a közelében. Talán egy másik vámpír, ki tudja. Úgy gondolta nem árt az óvatosság. Ezért úgy döntött, hogy nem az erdei vágáson közelíti meg a helyszínt. Pillanatok alatt felmászott az egyik fára, és az ágak között, a lombok takarásában közeledett a vérszag forrása felé hangtalanul. Elég gyorsan haladt, mégsem keltett feltűnést. Néhány perc alatt odaért. Nem messze a tetthelytől megállt, és a magasból, a zöldellő lombok közül nézett le.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 17 2010, 21:12

*Nekidőlt a nagy fának és szép csendesen dudorászni kezdett. Hallotta, érezte, hogy itt van fajtársa de pár percig még nem szólalt meg. Végül mély levegőt vett és felnézett a fára.*
- Még egy ideig szeretnél onnan fentről elemezgetni, vagy lejössz végre? *Kedvesen elmosolyodott. Fajtársakkal mindig jóban kell lenni, vagy is hát nem lenne rossz...Ellökte magát a fa törzsétől és elsétált egy pár méterre növögető virághoz. Nézegette egy darabig, majd leszakította és a hajába tűzte.*
- Gyere már le! Kérlek! *Kiáltotta kicsit pimaszul, de jókedvűen.*
Vissza az elejére Go down
Shade von Narrath
Holtfonnyasztó
Holtfonnyasztó
Shade von Narrath


Hozzászólások száma : 35
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 17 2010, 21:32

*Egy darabig még a sötétben lapult a zöld lombok között, onnan tekintett le. Figyelte a fatörzsnél álló idegent. Nem tűnt veszélyesnek. A lány elrugaszkodott a fatörzstől és a virágokhoz sétált. Shade jól tudta, ahogy ő kiszúrta a lányt, úgy a lány előtt sem maradt rejtve jelenléte, tudta, hogy a fák ágai között rejtőzik. Nem is volt értelme tovább titkolnia jelenlétét. Shade elmosolyodott a lány szavainak hallatán, és lassan leereszkedett a lombok közül a sötétbe. Pár lépést tett az idegen hívó hangja felé, majd megtorpant. Csendesen figyelte a lány mozdulatait onnan a sötétből egyelőre még szavak nélkül. Tudta, hogy egyik fajtársával hozta össze a véletlen, a szaga elárulta őt, pont úgy ahogy Shadet is.*
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 17 2010, 21:42

*Az idegen végre lejött a fák közül. Kíváncsian vizsgálgatta az arcát a lányka, nagy mosoly telepedett meg az arcán. Tett pár lépést, majd megállt és továbbra is csak nézte. Szép lassan újabb lépéseket tett, végül mikor már kb fél méter volt csak köztük, kivette hajából a virágot és az idegen kezébe nyomta.*
- A nevem Cecília! Benned kit tisztelhetek? *Még mindig kedvesen mosolygott, de közben tett pár lépést hátrafelé, hogy ne legyen kínos a közelség. Közben, lopva néha felpillantott a csillagokra. Gyönyörűen világítottak akárcsak a hold, szép este volt az biztos. Pár másodpercig megint csak állt, végül hirtelen megfordult és megint csak dudorászva visszasétált a virágokhoz. Többet már nem tépett ki, sajnálta volna megölni őket. Bezzeg az embereket mostanság nem sajnálja...Bár ez a vámpíroknál így van rendjén.*
Vissza az elejére Go down
Shade von Narrath
Holtfonnyasztó
Holtfonnyasztó
Shade von Narrath


Hozzászólások száma : 35
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 17 2010, 21:55

A vastag fa árnyékából figyelte a lányt, aki közelebb és közelebb lépett hozzá. Volt ideje alaposan szemügyre venni őt. A lány a hajához kapott, majd egy virágot emelt ki tincsei közül, és Shade felé nyújtotta. Kicsit meglepte a gesztus, de elfogadta a lány virágát.
-Köszönöm. - apró mosoly jelent meg az arcán.
-Örvendek Cecilia! - biccentett felé.
-Shade vagyok. - árulta elő is a nevét.
*A lány az égre nézett, ezért Shade önkénytelenül is a sötét, csillagokkal teli égboltra helyezt tekintetét. Néhány pillanatig ő is elmerengett a csillagfényes csodában. Majd szótlanul figyelte, ahogy a lány visszaszökkent a virágaihoz. Cecilia határozottan jó kedvűnek tűnt. Shade az egyik fa fatörzsének dőlt, mellkasa előtt keresztbe fonta kezeit, és úgy figyelte a dúdolászó hölgyet.
-És mit csinálsz így egyedül ilyen késői órákban? - kérdezett rá kíváncsian.
Vissza az elejére Go down
Cecília
Főlady - vámpír
Cecília


Hozzászólások száma : 434
Age : 31
Hírnév : 22

Beosztások, rangok
Nép: Emberek
Beosztás: Úrnő
Rang: Boszorkánymester

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Márc. 24 2010, 14:08

*Magában nagy harcot folytatott, de csak azért, hogy letépjen e- még egy virágot, vagy sem. Érdekes, mostanság nem hezitál, csak öl. Még akkor is, ha nem éhes. Viszont, ha egy virágról van szó...Hát igen, valami megváltozott. De mi is? Nagyot sóhalytott majd lassan felállt és újra fajtársa felé fordult. *
- Én is örülök Shade. *Játékosan pukedlizett egyet majd folytatta.*- Eleinte egy halandóval kergetőztem, de hamar meguntam, ugyhogy be is fejeztem a játékot.*Elvigyorodott és két szemfoga előbújtde csak pár másodpercre. A vigyorból újra kedves és "ártatlan" mosoly lett.*
- És te mit keresel erre felé?*Kérdezte majd egy pillanatra elgondolkodva tekintett vissza a virágokra. Szemei egy másodpercre fellángoltak majd újra fakó vörössé váltak. Mókás dolog jutott eszébe, de előbb kíváncsi volt Shade történetére is.*
Vissza az elejére Go down
Shade von Narrath
Holtfonnyasztó
Holtfonnyasztó
Shade von Narrath


Hozzászólások száma : 35
Hírnév : 3

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Árnyék

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyCsüt. Márc. 25 2010, 17:36

A fatörzsnek dőlve hallgatta a lányt, amint a találkozásuk előtti pillanatait mesélte el neki.
Közben tekintetét a sötét, csillagokkal teli égboltra emelte, és egy pillanatra elmélázva figyelte a csillogó sötétséget. Kellemes szellő suhant át megborzolva a fák sűrű lombjait. A hűvös szél érintésébe kicsit beleborzongott, kabátját egészen a nyakáig felhúzta, majd tekintetét ismét a lány felé fordította.
-Sétálgatok céltalanul, így vacsora után. - felelte, miközben figyelte, ahogy a lány a virágok között vidáman sétálgat.
Még a vak is láthatta volna, hogy odavan a virágokért.
-Szereted őket, ugye? - kérdezte a lánytól, miközben a virágokra helyezte tekintetét.
-Honnan ez a rajongás? - érdeklődött, majd a lánytól kapott virágot pillantott.
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Ápr. 07 2010, 18:02

* Az erdő jó. Az erdő sötét. Nem engedi át a napfényt, pedig nappal van. Kényelmetlen, mégis kellemes akkor a szabadban sétálni, amikor nem a Hold van fent. De így... legalább havonta egyszer (többször nincs kedve) kiszabadul az ágyból. És a homályból, bármennyire otthonosabb az. Most nyugodtan fel tud nézni az égre, mégsem lesz baja. Jó kis levelek, ügyesek vagytok ti, ha akartok...
Csak arról feledkezik el, hogy a nagy felfelé bámulásban a lába elé nézzen. Így nem csoda, ha egyszer csak orra bukik. Fejest, egyenesen a szúró avarba.
Még egy szitokáradat sem tudja elfeledtetni vele, hogy mennyire elővigyázatlan volt.
Még ilyet! Egy vámpír nyulat fog!
Még szerencse, hogy senki nem látja. Nem hiába választott egy Evolyrantól nem messzi, de mégis távol eső helyet. Sőt, egy ideje be sem teszi a lábát a városba. Nem tudja, miért... mondhatjuk egyszerű megérzésnek. Valami nem okés ott.*
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Ápr. 07 2010, 18:14

* Maya a Tolmen erdőbe érkezett, hogy végre kinyújtóztassa a végtagjait. Elvégre itt a tavasz, kell egy kis kimozdulás. A Tolmen erdőben kellemes idő volt, se túl hideg, se túl meleg. Tökéletes idő a sétáláshoz. Maya is, így tett, s mit sem törődve azzal, hogy hová megy csak ment-ment be a Tolmen erdő sűrűjébe. Néha összefutott pár nyúlal, de elvégre ők is csak élvezik a tavaszt. Maya arcáról a mosolyt nem lehetett levakarni. Séta közben a távolban egy lányt pillantott meg. *
Vissza az elejére Go down
Seyla Vulfia
Dagorlad ladyje - vámpír
Seyla Vulfia


Hozzászólások száma : 554
Age : 36
Hírnév : 17

Beosztások, rangok
Nép: Vámpírok
Beosztás: Vérszívó
Rang: Örző

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Ápr. 07 2010, 18:24

* Még a tüskéket szedi ki a talpából (méghogy a vámpírok mindennek ellenállnak!), amikor ismerős illat csapja meg. Valahonnan oldalról. Jobbról. Nem... ez valahonnan messzebbről jön. Egy szempillantás alatt abba a természetellenesen csendes testhelyzetben ragad, ahogy éppen volt. Mintha csak egy látomás, szobor lenne. Ez nem egy befejezetlen mozdulat, ó nem. Hanem olyan, mintha megállt volna az idő... rohadt sokat gürizett érte, hogy elsajátítsa ezt a praktikát. Gyengébb idegzetű beavatatlanoknál még működik is. De az ügyes szem azért kiszúrná. Mázli, hogy most a csajszi messzebb van.
Mert amint megpillantotta a csajszit, már mozdult is. Normális szemnek túl gyorsan. Valóban : mint egy látomás. De annak az egy pillanatnak a töredékéig, amíg tartott a "találkozás", elkapta a lány tekintetét. Még ilyen messziről is.
Aztán már ott sem volt.
Tovább magában morogva tartott a nappali nyughelye felé. Már megint egy elromlott nappal... a múltkor is ez volt. Miért nem bírnak az emberek szépen otthon csücsükélni?! *

// Köszönöm ^^//
Vissza az elejére Go down
Zenoti Maya
Gyógyfű-tudó
Zenoti Maya


Hozzászólások száma : 299
Age : 32
Hírnév : 0

Beosztások, rangok
Nép: Elfek
Beosztás: Varázsló
Rang: Gyógyító

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Ápr. 07 2010, 18:35

* Maya csak távolról látta az alakot. De egyszer csak az ismeretlen vagy ismerős alak eltűnt és a helyén nem maradt semmi. Maya nem tudta ezt felfogni. Most vagy csak képzelődik vagy éppen elbambult egy időre. Nem tudja és nem is érti.......
~Mégis, hogyan történhetett ez? Hiszen az imént még ott volt.....~
* Gondolta Maya, s egy ideig még töprengett ezen a dolgon. Tulajdonképpen addig töprengett a dolgon, amíg oda nem ért az alak kihűlt helyéhez. Egy darabig még motoszkált a fejében ez a dolog, de aztán mit sem törődve vele, tovább sétálgatott. A fél napja, ezzel telt el. Útközbe talált pár gyógynövényt, amire a hétköznapokba bármikor szüksége lehet. Már sötétedett, amikor Maya, úgy döntött, hogy vissza megy Evolyran városába, s kipiheni ezt a napot. Egy részt nagyon kellemes volt, másrészt viszont.... Hogy is mondjam érdekes....*
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyVas. Ápr. 11 2010, 00:22

Az aljnövényzet egyre jobban kezdett ritkulni, ahogy Anomor dél felé haladt. Két, talán három órája hagyhatta el a Galothas- patakot, ahol megtöltött kulacsát vízzel, és némi étket is magáévá tett. Nem volt túl bőséges lakoma, hiszen már régen járt árusoknál, akik finom, ínycsiklandozó sült húst árultak. A saját maga által vadászott, és tűz fölött sütött kaja nem ér fel az élet azon gyönyöreivel, amit azok a jóemberek kínálnak.
Miközben Anomor szórakozottan fürkészi a növényzetet lába alatt, gyomra nagyot kordul, hangot adva ezzel elégedetlenségének, amit a pár órája elfogyasztott étel okozott neki.
~Most már csak kibírom estig. Nem szabad ennyit ennem, még a végén kijövök a formából, és mire észbe kapok zsíros öregember lesz belőlem. ~
Eme gondolatok közepette bandukol tovább a dezertőr dél felé. Azt, hogy hová is tart pontosan, még ő sem tudja. Az az igazság, hogy nem szeret egyedül lenni, viszont a társaságot sem mindig viseli el. Most már azonban örülne neki, ha találkozna valakivel, akiben társra lel, legalább egy kis ideig.
~ A hadsereg jó volt, ott mindig volt kivel társalogni, a magányos vándor élet sokkal unalmasabb. A fenébe a bátyámmal. A fenébe mindenkivel. Ez nem az én napom…~
Gondolataiból, enyhe nosztalgikus, melankolikus állapotából egy érdekes természeti jelenség zökkenti ki. Az erdő növényzetét egy nagy, körülbelül két méter magas, másfél méter széles, alaktalan, szürkés kőzet teszi izgalmasabbá.
~Ez megfelelő lesz egy kis pihenésre.~
Anomor leveszi batyuját hátáról, és leül úgy, hogy hátát a kőzetnek támasztja. Amaz kellemesen hűs, ami különösen jólesik főhősünknek. Homlokán verejtékcseppek csorognak le, miközben leveszi meleg palástját magáról. A vöröses színű ruha már eléggé ütött-kopott állapotban van a vándorlástól.
~Bezzeg anno milyen gyönyörű is volt a felszerelésem…~ - gondolta, s miután ivott pár korty vizet, elővette kardját, és élezni, fényezni kezdte…
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyVas. Ápr. 11 2010, 18:48

Spoiler:
Spoiler:

Az erdő tőled függetlenül éli a szokásos életét, madarak repkednek a fejed felett, egyszer a távolban egy rókát is megpillantottál a pillanatra, de leginkább a legyek és egyéb rovarok rajaival van bajod. A természet nem tesz különbségeket, ugyanúgy fogad egy gyilkost és dezertőrt, mint egy fejedelmet vagy herceget. A csendet a folyamatos mozgáson kívül a falevelek és egy közelben folyó patak hangja és a kardodon karistoló fenőkő is megtöri. Alig néhány perce ülsz a szikla tövében, amikor valami szokatlanra figyelsz fel. Avarropogás. Valami nagytestű állat lehet. Azonban a hangok ritkán érkeznek és egy állandó ritmusban. Hamarosan a beszédet is kiveszed és biztos lehetsz benne, hogy emberek közelednek. Tőled jobbra látod meg a két alakot egy alacsony, de viszonylag sűrű bokor ágai között. Mindketten fegyvert viselnek, amik jó minőségűnek tűnnek, ám ruházatok a tiedhez hasonlóan kopott. Egyikük fém mellvértet visel, kék csuklya alá rejti az arcát, vállán pedig hatalmas kétkezes kardot hordoz, a másik barna és fekete bőrpáncélt választott, fegyverként pedig a egy-egy rövid kard lóg az oldalán és a hátán. Éppen a vértes beszél.
- Csak az időnket vesztegetjük. Elkapunk néha egy-egy futárt vagy kereskedőt, de a birodalom ettől nem omlik össze.
- Fordring szerint valami fontos szállítmány lesz. Lehet, hogy arany vagy drágakövek. Ha egy olyan rakományt sikerülne elkapnunk, akkor lenne pénzünk, hogy mázsára megvegyük a fél királyságot.
- Artemis, én ismerem Fordringot gyerekkora óta, de ilyen határozatlannak még sose láttam. Néha már az az érzésem, hogy beleunt ebbe az egészbe.
- Mograine halálával minden megváltozott. Az örökös meghalt, a fia eltűnt. Célunk van, de nincs vezérünk. Fordring mindig is csak a taktikában volt jó, egy igazi vezéregyéniség nélkül sose nyerjük meg az embereket.
- Ráadásul egyre kevesebben vagyunk. Persze, vannak jelentkezők, de ha hadsereggel akarnánk harcolni, akkor hamar végünk lenne. Ahhoz pedig nincsenek elég jó embereink, hogy kis csapatokat küldjünk ki, akik ütőképesek.
A hangok egyre halkultak, ahogy egyre távolabb kerültek tőled.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyVas. Ápr. 11 2010, 22:13

Anomor csendben üldögél, és táncoltatja a fenőkövét pengéje élén, és mindeközben magában mereng. Semmi különleges, világmegváltó gondolat nem jár a fejében, csupán csak néz ki a fejéből, és egykedvűen, unottan végzi a kardélezés monoton folyamatát.
~Lassan tényleg történhetne már valami. Tényleg ilyen unalmas dolog vándorolni, vagy csak jobban bele kell lendülni?~
Hirtelen avarropogás töri meg a természet hangjait. Megint. És megint.
~Nocsak, ma a vacsora jön hozzám? Ejj, ez tényleg unalmas nap lesz így, ha még csak vadásznom sem kell semmire.~
Az avarropogást mellett emberi beszéd is hallatszik.
~Szóval mégsem a vacsora lesz az. Ez így azonban még izgalmasabb. Társaság… Milyen régen is volt már, hogy utoljára emberekkel beszéltem. El is felejtettem, hogy milyen idegesítőek, és buták tudnak lenni.~
Miközben hallgatja az emberi hangokat, a két alakot jól megnézi magának.
~A nagy kardos lehet a tipikus gyilkológép a csapatban. A másik pedig a ravasz, aljas, eszes vadász. Vele jobban kell vigyázni. Kezd érdekes lenni.~
Mivel az idegenek nem Anomor felé tartanak, ezért lassan hüvelyébe csúsztatja kardját, így az ott lóg a derekán. Közben feláll, és palástját magára dobja. Fejére felhúzza vörös csuklyáját úgy, hogy az a homlokát is elfedi. Batyuját vállára dobja, majd figyelmesen követi a jövevényeket.
~Itt valami összeesküvés készülődik. Királyság… Melyik királyságról lehet szó? Valamiféle szállítmányon akarnak rajtaütni… Arany, és drágakő nekem is jól jönne. Ha szerencsém van egy jó kis csata után némi summához is juthatok.~
Eközben főhősünk elindult, halkan, már amennyire ez egy erdőben lehetséges. Hallótávolságon belül próbál maradni, de mégis távol, hogy az apró zajokkal ne keltsen feltűnést. Árnyékban mozog, fától fáig.
~Ebbe az összeesküvésbe is lehetne akár valamiféle örömöt lelni. A legjobb lenne minél többet megtudni, és becsatlakozni a játszmába.~
Keze végig kardján hever, készenlétben, hiszen kémkedésben csatamágus mivoltából adódóan nem túl jó. Próbálja kihallgatni lehetséges ellenfeleit, avagy szövetségeseit, de nem lát túl sok esélyt arra, hogy úgy tudja őket követni, hogy halljon is mindent, és még észre se vegyék.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyKedd Ápr. 13 2010, 00:13

Amikor a hüvelyébe csúsztatod a kardodat a mellvérted felkapja a fejér és egy ideig feléd fordul. Nem látod a szemében a felismerést, de valamit meghallhatott. Tesz feléd néhány tétova lépést, mire a másik utána szól.
- Nincs ott semmi. Gyere menjünk, mert sose értünk oda.
A csuklyás fickó megvonja a vállát, mire a kétkezes kardja is többarasznyi kilengést produkál, meg megfordul és követi a társát. A magasabb, szálkás férfi kezd beszélni.
- Te még nem voltál itt, amikor Mograine vezetett minket. Ő mágus volt, de köztünk harcolt, ha kellett karddal, ha kellett a hatalmával. Mágikus fegyvereink voltak, én még sárkányt is öltem. Az volt az igazi páncél. Fekete sárkány pikkelyéből, adamantittal megerősítve. Raven viselte a harcban, de még ez se mentette meg.
- Borzalmas nap lehetett.
- Az volt. Százával feküdtek a testvéreink, levágva a völgyben. Patakokban folyt a vér.
Éppen látod két ág között, ahogy felhúzza a karján a ruhát és egy szem alakú tetoválást, valamint egy sötétzöld gyűrűkből álló csuklóláncot fed fel.
- Mindenkinek van ilyen, aki látta a mészárlást. A gyűrűk elhullott társainké voltak. Huszonhat név, akiket nekem kell megbosszulnom. Huszonhat értelmetlen halál, mert az erősítés vezért úgy gondolta, hogy fontosabb a saját birtokainak védelme.
- A halálban… áldozat.
- Pontosan.
Egyre távolabb kerülnek tőled, ahogy a bokorsor, ami mögött rejtőzöl más irányba megy tovább. Ki kell találnod valamit ,vagy felfedni magad.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Ápr. 14 2010, 22:10

Anomor egy pillanatig ledermed, amikor a „gyilkológép” elindul felé. Mire felkészült az ütközetre, és gyorsan átgondolta a lehetőségeit, a csuklyás fickó megfordult, és elindult a másikkal tovább.
~Vajon észrevett? Nem úgy nézett ki, de lehet, hogy az arckifejezése alapba ilyen bamba, és azért ment csak tovább, mert ez egy csel, és csapdába akarnak csalni. Ha pedig csapdába akarnak csalni, akkor a legjobb megoldás az, ha… belesétálok. Igen, azt hiszem, hogy ez jó buli lesz.~
Miközben azon morfondírozott a fiatal csatamágus, hogy mit tegyen, követte támadóit, és nagy meglepetésére még kihallgatni is sikerült őket.
~Még sárkányt is ölt. Mágikus fegyverek ide-, vagy oda, ez az ember nagyon veszélyes lehet. Jobb lesz, ha vigyázok vele.~
Anomor fától fáig haladva követte az érdekes párost. Nagyon ki volt már éhezve egy kis csetepatéra, de jobban örült volna neki, ha ez a kis csetepaté nem is lett volna olyan kicsi, és nem csupán egy ütközetből állt volna. Régen harcolt már, az utóbbi időben többnyire a fákon, állatokon gyakorolt, és az azért mégsem ugyanaz, mint mondjuk egy olyan emberrel harcolni, aki sárkányokat öl.
~Mi a fene történhetett a „harcban”? Ki az, aki egy ilyen páncélt viselő embert meg tud ölni? Itt valami komolyabb dologról lehet szó, mint valami piti kis lázadásról.~
A fekete bőrpáncélos fickó hirtelen megmutat valamit a csuklóján, amit Anomornak sikerül elcsípnie.
~Egészen találó a tetoválás. De vajon van valami más funkciója is, vagy valóban csak egy emlékeztető jelként funkcionál?~
~Ez az ember bosszúról beszél. A bosszú az ostobák játéka, és ha valaki bosszút akar állni, az sebezhető. De vajon kin akarhat bosszút állni? Ki rendezte a mészárlást? Az erősítés vezérét okolja a történtekér? Most már tényleg érdekel a dolog…~
Ahogy haladtak tovább, főhősünk hirtelen természetes akadályokba ütközött.
~Nem, nem hagyom annyiban a dolgot.~
Gyorsan körülnézett, hogy hogyan tudná őket követni, anélkül hogy leleplezné magát. Felmászhatna egy közeli fára, hogy áttérjen arra az ösvényre, amin a harcos páros halad, de ez sok időt venne igénybe, és nem biztos, hogy sikerülne. Talán kereshetne egy másik ösvényt, de nem tudja, hogy merre tart a másik kettő, és nem ismeri ki magát olyan jól a környéken. Különben is, a kémkedés nem az ő stílusa, ilyen helyzetekre nem képezték ki a hadseregnél. Neki a szemtő szembeni harc lételeme.
~A sereg egyik legjobb stratégája voltam, és ha én úgy látom, hogy nincs más biztos és biztonságos út, ami a képességeimnek megfelelő nehézségű, és jó arra, hogy tovább kémkedjek, akkor nincsen ilyen. És különben is, lehet hogy már felfedeztek a legelején. Nem maradt más hátra, mint előre!~
Most lehet arra gondolni, hogy Anomor ráront a két idegenre, rohanva, mint egy őrült megtámadja őket. Természetes ez nem így történik. A fiú elkezdi ritkítani maga előtt a bokrokat, ezzel utat törve magának célpontjai felé. Természetesen nagy zajt csap, így valószínűleg felfedezik, de ő nem zavartatja magát, nem mutat semmilyen érzelmet. Úgy döntött, hogy egyszerű utazónak mutatja magát, és teljes közömbösséget fog játszani. Így talán lesz még esélye követni azt a kettőt, vagy ha ez nem jön be, akkor szóba elegyedik velük. Egyelőre azonban csak egy kicsit gyorsabb tempóban a normálisnál töri az utat maga előtt, de nem kiált utánuk. Ha nem veszik észre, vagy úgy tesznek, mintha nem vennék észre, akkor nyíltan követni kezdi őket, felkészülve a legrosszabra is, és vár.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyVas. Ápr. 18 2010, 21:30

Ahogy Kazai aprítani kezdi a bozótot a két alak megfordul és mindketten fegyverükhöz nyúlnak. A bozót könnyen utat enged neked, négy-öt csapás után már látod a két idegent és ők is észrevesznek téged. Nem támadnak rád, még csak nem is állnak valamilyen alapállásba vagy emelik fel a fegyverüket. Csak egy kicsit megszorítják a fegyverük markolatát, ugrásra készen, ha támadnál. Akár hogy is nézzük, a kivont kard, még ha a bokor ellen is használod nem éppen a békés szándék jele. Bár egyik fél sem látja, a távolban az egyik fa takarásából egy másik mágus lép ki vörös köpenyben, hogy ő is szemtanúja legyen az eseményeknek, bár a szavakat nem nagyon hallja, csak ha a felek kiabálnak.
A mellvértes idegen a másikra néz, de nem szól semmit. Az szintén szótlanul bólint, érzésed szerint már tucatnyiszor használták ezeket a jeleket, hogy úgy is tudjanak beszélni egymással, ha valaki hallaná a szavaikat. Az se kizárt, hogy más jeleket is használtak, amiket nem vettél észre. Valamit megbeszéltek, de nem tesznek semmit. várják, hogy te kezdeményezz.

//bocsi a rövid reagért, cserébe bemeséltelek Ed, bár mindenféle ötlet nélkül//
Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő
Edward Elric


Hozzászólások száma : 185
Age : 27
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyVas. Ápr. 18 2010, 21:53

*Nincs semmi sem renden. Totál eltévedt. Na nem baj. Van ott két pasas, majd ők elmondják...*
~Oh, ez nemj jó ötlet...*Már késő, kilépett a bozótosból, tuti észrevették. Kínos mosolyra húzódik a szája. *
-Valamit megzavartam? Hát akkor, nem is zavarok tovább, ...*Mutat a háta mögötti bokor felé, ahonnan jött és hátrál. Mégha nem is tartja magát gyengének, de hülyének sem. Habár a tapasztalat azt mondja, hogy ilyenkor már nincs visszaút. Nem valami barátságosan néznek rá. Akkor lépett közbe mikor a mellvértes valamilyen jelzést ad a másiknak. Még épp elkapta a mozdulatot, mikor kijött a bokrok közül. Első, és elég furcsa belépése után, azért felébred benne a kiváncsiság, habár nem áll meg a hátrálásban. Mindketten fegyvert viselnek, és elég jó minőségűt. Ez viszont nincs öszhangban a ruházatukkal. Nem most indulhattak útnak.*
~Nekem is kell egy kard...vagy varázsbot...ehh, nem baj. Mekkorát fognak nézni, ha rám támadnak!
*Ez a felismerés anyira felbátorította, hogy lelassult a hátrálásban. Azonban ezek csukjás lények, vigyázni kell velük. Általában okkal takargatják az arcukat. Az egyik kezében egy hatalmas kard díszelgett. Rátéved a tekintete.*
~Huh, nem szeretném ha használná.
*Lassan, de biztosan halad a bokor felé. Mindjárt eléri. Vajon biztonságot nyújt majd neki?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzer. Ápr. 21 2010, 18:53

A Kazai sarj nyugodtan kiírtja a természetes akadályokat maga előtt. Fél szemét a másik kettőn tartja, miközben recseg, ropog a bokor a kardja útjában. Szerencsére hamar sikerül túljutnia eme kis akadályon, és gyorsan körülnéz a területen. A hely ahol áll jól védhetőnek tűnik, hiszen mögüle a bozótosból nem tudják hátba támadni anélkül, hogy ne venné észre. A két csuklyás fazon viszont messze van tőle, és nem reagálnak semmit, csupán csak fegyverükhöz nyúlnak, valamint non-verbális jelekkel megtárgyalják, hogy mitévők legyenek.
~Nagyon úgy tűnik, hogy egy összeszokott párral állok szemben. Tehát ha harcba keveredek, meghalok. Szép kis jövőkép, mondhatom.~
Ekkor hirtelen egy harmadik idegen jön be a képbe. Eddig valószínűleg távolról szemlélte a dolgokat, de most valamiért közbeszólt.
~Ez bolond. Ki az, aki kijön két ilyen fickó elé a rejtekhelyéből?~
A harmadik, szőke ifjú hátrálva próbálja elhagyni a helyszínt.
~Hátrafele halad, tehát védekezésre készen áll. Talán mégsem olyan bolond. De vajon mit akarhat? Mi lehet ő?~
Végül Anomor úgy dönt, hogy kissé bolond utazónak álcázza magát. Ha kérdezik, akkor a páncél és a kard, csak a biztonság kedvéért van nála, még használni sem nagyon tudja. Lassú, magabiztos léptekkel halad a két idegen felé. A harmadik lassan kihátrál a képből. Az aljnövényzet dallamosan ropog lába alatt, és az erdő állatai is érdekes szimfóniába kezdenek. Itt- ott zümmög egy-egy bogár, néha-néha megreccsen a bokor. Tökéletes kép, egy érdekes napon. Ez az, amire az ifjú dezertőrnek szüksége volt már.
Miközben lépked, kardját visszacsúsztatja hüvelyébe, majd félig felemelt kézzel beszélni kezd. Mivel közelebb ért, már nem ordít, csupán kicsit felemeli a hangját, hogy ezzel is rátegyen egy lapáttal a „bolond álcára”.
- Szép napunk van ma utazó társaim, nemde? Nemrég megláttalak benneteket, és gondoltam megkérdezem, hátha csatlakozhatnék. Már régóta kóválygok errefelé, és elég unalmas egyedül lenni. Szabad megkérdeznem, hogy merre tartotok?
Anomor csak reménykedhet, hogy színészként nem fuccsol be, bár szinte biztos benne, hogy ez nem fog bekövetkezni. Fél szemét rajta tartja a harmadik idegenen, hiszen ő is lehet, hogy csak színészkedik. Bár ki tudja… több idióta van, mint színész.
A két harcostól 6-7 méterre megáll, leereszti kezét úgy, hogy az egyik a kardja markolatán pihen, de csak lazán, hogy ne legyen feltűnő.
~Most vagy hatalmas vérengzés lesz, vagy elküldenek nagyon messzire… Az első esetben… Meghalok. A második esetben követem tovább őket. Viszont azzal is számolnom kell, hogy még egy lehetőségem nem lesz, másodszorra megölnek.~



//Bocsi, hogy ilyen későn tudtam csak írni. Legközelebb majd jobban igyekszem.//
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyPént. Ápr. 23 2010, 11:23

Ahogy a mágus elindul feléjük a két idegen is mozogni kezd, lassan, megfontoltan, ellenkező irányba, hogy Kazai két oldalára kerüljenek. A legifjabb Anomor azonban megáll, még a fegyverek hatótávolságán kívül. „Ellenfelei” nem engedik le a fegyverüket, hiszen észrevették, hogy bár fesztelenül próbál viselkedni a mágus, a keze nem távolodik le a kardjától. A kezdők és a veszélyt sejtők jellemzője. A fegyverek pedig túl jól karban vannak tartva ahhoz, hogy ez kezdőt sejtsen mögöttük az ember. A minőség nem sokat mond, ez ötéves gyerek is vehet három falu árából kardot és mégsem tud majd vele bánni, ahogy egy veterán harcmester is használhat rosszul egyensúlyozott, gyenge vasból készült ócskaságot. De néhány hét vagy hónap elteltével kitűnik, hogy ki az, aki vigyáz a fegyverére, értő kézzel élezi és karban tartja. Tőlük kell óvakodni. Eddel egyikük sem foglalkozik, messze van, nem jelent veszélyt és valószínűleg hamarosan eltűnik a színtérről. Helyette a rövidkardos Kazait szólítja meg.
- Remélem tudod, hogy mi csak azokat fogadjuk a társaságunkba, akik képesek tizenhat krémest megenni együltő helyükben.
Kutyaharapást szőrivel. Ha a fickónál tényleg elmentek otthontól… ami nem valószínű, bár a Tolmen erdő sok ember eszét elvette már… akkor most rohan az első városba, hogy gazdaggá tegye a cukrászokat, ha egy kis értelem is szorult belé, akkor talán hajlandó lesz normálisan beszélni. Megölhetnék, de mi haszna lenne? Csak el kell tüntetni a hullát, lehet, hogy ők is megsérülnek és a vérfoltok mindenképp itt maradnak. Egy egész heti rejtőzködéssel és kialvatlansággal fizetnének érte.
Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő
Edward Elric


Hozzászólások száma : 185
Age : 27
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyPént. Ápr. 23 2010, 19:23

*Kisomfordál a "képből".*
~ Csak semmi pánik, talán nem is olyan veszélyesek, mint első ránézésre...vagy nem tartanak ellenfélnek. Há, ez nem igaz,...mondjuk... nem is akarok az lenni.
*Ekkor bukkant elő egy idegen szinte a semmiből, avagy egy jó rejtekhelyről. Edwardal gyakorlatilag nem foglalkozott senki. Az lehet, hogy ez sérti a büszkeségét, de megmentheti az életét. Nem tudni milyen párral áll szemben, menyire jó kardforgatók, csupán emberek, vagy értenek-e a mágiához is. Nincs az a kínos helyzet amikor, az ember ne tenne rá még egy lapáttal. Nem arról van szó, hogy ügyetlen, vagy béna lenne a fiú, egyszerűen csak nem nézett oda. Bum. *
~A fenébe, ssssz...
*Egy fa kiálló gyökerébe botlott meg, és fenékre esett.Megmerevenedett. Csak abban reménykedett, hogy talán mégsem vették észre, a beszélgetés pedig megy tovább.*
~Krémes? ...Ez valami talány lenne?... Talán arra céloznak, hány embert öl meg egyszerre? ...Nem, nem tudom.
*Valahogy ráált az agya, szerette volna megfejteni a talányt.*

//Ennyi tellett tőlem, itt már csak a mesélő segíthet...ennyi szerencsétlenkedés fért bele Ed karijába.(nem több) Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptySzomb. Ápr. 24 2010, 12:26

//Kazai=családnév//

*A két idegen megpróbálja bekeríteni Anomort, ez azonban kiváló stratéga lévén azonnal feltűnik neki.*
~Bajban vagyok. Ha nem leszek most ügyes, akkor esélyem sem lesz. Ezek tényleg kiválóan össze vannak szokva…~
*Az ifjú dezertőr buta arckifejezést csal az arcára, hogy ne tűnjön fel a másik kettőnek, hogy egészen más szemmel figyeli az eseményeket, mint álcája mutatja.*
~Még hogy krémes. Ezzel a kérdéssel akarják kideríteni, hogy tényleg olyan ostoba vagyok-e, mint amit el akarok játszani… Tudjátok mit? A válaszom igen… Tényleg olyan ostoba vagyok!~
*Hirtelen ráeszmél, hogy az egyik keze még mindig a kardjának a markolatán pihen. Döntenie kell: ha leveszi róla, akkor sebezhetőbbé válik, és az a kis idő, amíg a markolatért nyúl, végzetes lehet számára. Ha azonban otthagyja pihenni a kezét, akkor leleplezheti az álcáját…*
- Tizenhat krémes? – kiált fel emelkedett, bolondos hangon, majd egy kis kacagás után ugyanolyan hangosan folytatja – Barátaim, nem hogy tizenhatot, de százötvenet is megtudnék enni egyszerre. – a ismét kacag egyet, majd szomorkásabb hangnemben folytatja – Csak tudjátok… Egy ilyen egyszerű vándor, mint én, nem krémesen él, hanem azon, amit éppen talál. Már ha talál valamit.
*A Kazai fiú szomorúan megrázza a fejét, és egy kis hatásszünetet tart. Közben a szeme sarkából figyeli a két idegent, nehogy valami váratlanul érje.*
~Ez így még nem elég.~
- Az a harmadik veletek van? Barátom, gyere ide, csatlakozz hozzánk! – kiált fel – Elvégre négyen még jobb – ismét egy megjátszott nevetés, ami elég jól sikerült ezúttal, majd folytatja a két idegennek – Persze csak ha csatlakozhatok hozzátok, barátaim.
*A keze már rég nem a kardján pihen, hiszen a hangos beszédhez mutogatni is kell valamivel. Ez így elég veszélyes, de Anomor úgy döntött, hogy mindent egy lapra tesz fel. Hiszen, ha valaki félig csinál valamit, akkor nagyobb esélye van, hogy lebukik, és ha lebukna is meghalna, tehát igazából ilyen szempontból mindegy volt.*
~A harmadik egyértelműen nem velük van. Ő talán tényleg csak egy bolond, de lehet, hogy még ennél a kettőnél is veszélyesebb. Mindenesetre a bevonása megkönnyíti a helyzetemet. Egyrészt kissé eltereli a figyelmét ennek a két csuklyás fazonnak, másrészt lehet, hogy ha harcra kerül sor, mellém áll. Ha ellenem fordul, akkor meg már igazán mindegy, hogy ketten, vagy hárman ölnek meg. Úgy érzem, hogy jó helyzetbe sikerült kerülnöm ebből a nem túl egyszerű szituációból.~
*Gondolatai gyorsan futnak át az agyán, minden apró rezdülést észre kell venni az álarca mögül, hiszen tulajdonképpen most is kémkedik. A célja nem változott: az összeesküvésről, a „birodalom összeomlásáról”, és Fordringról szeretne minél többet megtudni. Talán majd be is kapcsolódik a játszmába, elvégre erre született. Ami azonban még közelebbi, és még vonzóbb az a bizonyos szállítmány, amiről beszéltek. Ez a szituáció eléggé kiélezett ugyan, de annyi drágakőér, amennyit lefestettek… Simán megéri!*



//Moderálva - Caius//
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Játékmester
Mesélő


Hozzászólások száma : 816
Hírnév : 13

Beosztások, rangok
Nép: NJK
Beosztás: Mesélő
Rang:

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyHétf. Május 03 2010, 18:37

A két idegen újfent egymásra néz. A bőrvértes lassan csóválja a fejét Anomor válaszára.
- Ez sajnos nem kifogás. Az, hogy ki tudd fizetni, amit megeszel szintén kötelező, ha csatlakozni akarsz. És mivel ehhez túl szegény vagy ezért arra se vagy méltó, hogy velünk gyere.
Látszólag teljesen biztonságban érzik magukat, a vértes fickó visszadobja a vállára a pallosát, a barna köpenyes pedig elteszi a rövid kardjait. Egyszerre fordítanak hátat a mágusnak, a kék köpenyes még vet egy oldalpillantást arra, amerre Ed egy pillanatra megjelent, de különösebb figyelmet neki se fordítanak. Ami talán feltűnhet a figyelmes szemlélőnek, hogy milyen halkan mozognak. Alig-alig hallatszik az avar ropogása a talpuk alatt.
Háttal Anomornak Artemis a bal csuklóvédőjéhez nyúl. Elhúz egy apró reteszt, kihámozza a fonalat és az ujjára akasztja. Tucatnyiszor mentette már meg az életét ez a kis szerkezet. Egy gyors mozdulat és a mérgezett tű már repül is ki a támadó felé, hogy a nyakába fúródjon. Nagyon kevesen veszik észre és még kevesebben tudják kivédeni. Ha olyan bolond lenne a mágus, hogy megtámadja a két harcost, akkor ronda hamar ronda véget érhet az élete.
Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő
Edward Elric


Hozzászólások száma : 185
Age : 27
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyKedd Május 04 2010, 12:15

*Csendben üldögélve figyel, mintha ott sem lenne. Érdekes jelenet játszódik le a három ember között*
~Biztos nem velük van, a másik kettő nagyon bizalmatlan vele szemben.
*Kezdi biztonságban érezni magát, ahogy egyre jobban feltérképezi a helyet. Nincs biztonságban ezt tudja jól, de már nem olyan reménytelen a helyzet, mint mikor fejest ugrott egy kiéleződött szitu kellős közepébe. Mikor megszólítják nagyon meglepődött, de nem szólallt meg, nem is mozdult feléjük. Rámereszti a szemét a Kazai fiúra, és értetlen fejet vág hozzá. A két idegenre vár, hogy amazok mit szólnak a vándor invitálásához. Ám elég elutasító mindkettő. Kijelentik, hiogy pénz nélkül nincs csatlakozás.*
~Itt az én időm!~*Dönti el végül a mágusfiú, de még megvárja Anomor attrakciójának végkifejletét. Lassan feláll, mintha menni készülne. Ilyenkor minden érzékszerve megfeszülve dolgozik, nincs semmi ami elkerülné a figyelmét.*
~Milyen halkan járnak...én bezzeg csörtetek mint egy vadkan. Ezt mielöbb korrigálni kell, ha visszatérek.
*Villámgyorsabn felméri a terepet, minden mozdulata mögött gyors és megfontolt gondolatmenet áll. Mikor megfordul a két férfi egyike a csuklójához nyúl. Nincs túl messze tőllük, úgy 6-7 méterre, de annyira közel sem, hogy láthassa mi folyik ott, ám a mozdulat csak még óvatosabá teszi. Sréjjen érkezett elejétől kezdve közéjük, így láthatta meg Kazait is, és a történések közben került egyvonalba a két férfival. Felülről nézve egy derékszöget zárnak be.Hírtelen látványosan felderül az arca. Fúj egyett büszkén, majd előrre lép két lépést, és úgy kezd beszédbe.*
-Ha pénz kell a csatlakozáshoz, nekem éppenséggel van!-*jókedvűen széttárja a kezét, mint mikor valaki rájön, hogy jé, ezt meg tudom csinálni!. Mindkét keze kesztyűs, a balt kissé előrre tartja, a jobbat pedig magához közelebb, úgy hogy egy mozdulattal összecsaphassa. Könnyen mozog, hiszen kinek tűnne fel hogy össze akarja csapni a kezét, és ha igen, mit gondolnának rólla? Valószínű semmit.*
-És a krémest sem vetem meg....-*Toldja hozzá kisvártatva. Nem néz Anomorra, most a két idegennel beszél, majd vesz egy nagy levegőt, hogy egy szuszra mondhassa el a következőt.*
-Bevallom elősszőr kicsit ilyesztőek voltatok!-*Egy mosoly, és könnyedebben folytatja*-Ám ha belegondolok, még szerencsém is van. Jó ideje már nem történik velem semi különös.-*Itt kicsit szomorkás lett a hangja.*-milyen furcsa is a sors, nem igaz?! Pont ki akarok kecmeregni ebből az átkozott erdőből, erre két ilyen vitézzel találkozom. Hálát adhatok az isteneknek ezért!
*A jó megfigyelő észreveheti, hogy bal lába méllyebb nyomot hagy a földben, ám végérvényes következtetéshez olyan mozdulatok szükségesek, amik igen feltűnőek lennének. Habár vaslába van, a varázslat jól tartja, így nem olyan nehéz, mintha egyszerűen csak ráillesztették volna a lábára. Mivel varázslat rögzíti a lábát és a karját, enyhe varázslatot lehet érezni rajta, mikor közelebb ér, de ez is csak érzés szintjén, mert nagyon finom mágikus erőket használtak hozzá. Nem közelített Anomorhoz sem, és a két idegenhez sem különösebben, éppen csak annyira, hogy mindhármukat könnyen szemmel tarthassa. Feltűnően nem volt nálla semmiféle fegyver. Piros köpenyét meglengette a szél, ahogy ment, és kilátszott fekete öltözéke. Egy fekete kiskabát, és nadrág vastag övvel. A lábán bakancs volt. Van még kérdése bőven, de úgy döntött, hogy elöbb megvárja a reakciókat.*
~Az a másik...vagy egy szerencsétlen félkegyelmű, vagy nagyon túl játsza magát...még hogy krémes, pff.
Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő
Edward Elric


Hozzászólások száma : 185
Age : 27
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyPént. Május 21 2010, 11:39

//Szintlépő 2/1//

*Tolmen, már megint. A legutóbb nem volt túl szerencsés erre járnia. Mégha elvileg ez Evolyran legbiztonságosabb és legbékésebb erdeje, akkor sem. Nem ez járt a fejében,ez csak egy erdő. Nem attól kell félni, és ez így is van, ám ami, vagy aki benne lakozik,...járkál, őt szemelte ki magának. Ha tudná a srác min kell átmennie!... Akkor is itt menne át. Legfeljebb kicsit óvatosabb, kicsit körültekintőbb lenne, de csak egy kicsit! Zavartalanul bolyong már egy ideje az erdőben. Hallgatja az állatok neszezését, a madarak csiripelését. Jó kedve van. Ma még nem történt vele semmi rendkívüli, habár még csak most kezdődött el a nap. Lába alatt egyenletesen ropogott az aljnövényzet. Ebben az idillikus kedves hajnali környezetben kiélesedtek az érzékszervei. Pompás idő volt. Mindere odafigyelt. Azzal szórakoztatta magát, hogy melyik hang honnan jön, és milyen álaté vagy madáré lehet. Jó elfoglaltság, főleg egy olyan világban ahol jobb odafigyelni, hova megyünk. Ág roppant mögötte. Hátrafodúlt szinte azonnal, ám ekkor már a másik oldalon, hallota a neszezést. Viszafordúlt, de sehol semmi.*
Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő
Edward Elric


Hozzászólások száma : 185
Age : 27
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyPént. Május 21 2010, 11:40

*Egy darabig nem mozdúlt. Az idegent várta, ám az vagy nem mutatkozott, vagy nincs is. Talán csak egy állat. A sok nesz mellett most már a saját szívét is hallotta. Lassacskán eindúlt, de minden kis moccanást kihívásnak tekinetett. Sokáig újra csak a madarak és az állatok hangját hallotta. Mikor már megnyugodott volna megint hallotta az elöbbi furcsa mozgolódást, de ezúttal a feje fölött. Nem kellett sokat várnia, egy nagy gerenda zuhant a fejére másodpercekkel késöbb. Egy gigászi ugrás, és még épp kikerülte a csattanást. *
-Tudtam! Ki van ott?
*Üvölt felfelé, de válasz helyett még több fatörzs zuhant alá a magasból. Ide-oda cikázott közöttük, és nem mondhatni, hogy csupa élvezetből. Végül egy helyes kis kör közepén találta magát, amelynek falait fagerendák alkották. Csak állt ott, egy helyben és nem hitt a szemének. Halk kacagás hallatszott felülről Jó pár ideig viszhangzott a gúnyos hang, ám semmiféle kérdésre nem felelt a tulajdonosa. Edward kétségbeesett helyzetbe került.*
Vissza az elejére Go down
Edward Elric
Halott-keltő
Edward Elric


Hozzászólások száma : 185
Age : 27
Hírnév : 12

Beosztások, rangok
Nép: Mágusok
Beosztás: Vándor
Rang: Darthar

1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 EmptyPént. Május 21 2010, 11:42

*Nincs kiút, nincs rés vagy repedés egyik fán sem. Túl jó a fal. Túlságosan is jó. Leült a kör közepére, és megpróbálta kizárni roszakaróját. Egy a fontos...kijutni innen, de minnél elöbb.*
~Nem lehet más, csak is mágus.~*gondterhelten körbenézett*
-De mi a fenének zárt be IDE!!!!! Hallod!? Mutasd meg magad! Ki vagy, és mit akarsz?!
*Semmi válasz. A fiú égett a dühtől. Többször is körbe járta a "falakat", de nem talállt rendes kiutat. Rá kellett jönnie, hogy ez bizony egy nálla magasabb szinten álló mágus műve. Duzzogva ült egy darabig nekitámasztva magát a fáknak.*
-Csak tudnám mire kellett ez... nincs is ellenségem...öh sok,... de azért csak nem hagyna itt senki éhenhallni...
~Vagy mégis?
*Fújt egyett, majd felállt, de most már azzal az elhatározással, hogy ha törik ha szakad kijut innen. És ha ő a fejébe vesz valamit, azt véghez is viszi. Nagy műgonddal feltéképrzi újra a terepet, hátha talál egy rést vagy valami mást ami eddig elkerülte a figyelmét.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. Tolmen erdő - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. Tolmen erdő   1. Tolmen erdő - Page 27 Empty

Vissza az elejére Go down
 
1. Tolmen erdő
Vissza az elejére 
27 / 30 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Next
 Similar topics
-
» 5. Setét erdő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
EVOLYRAN  :: EVOLYRAN - A SZÖVETSÉG :: Evolyrani Birodalom-
Ugrás: